Results 1 to 4 of 4

Thread: Kako su se Crnogorci popisivali 1748. godine

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Kako su se Crnogorci popisivali 1748. godine

    Sad ćemo da vidimo dokument, nema Srba niđe !


    ========================================

    И од сада да су Црногорци увек

    Да се зна и да је веровано како ја, владика Сава, митрополит цетињски и господин војевода Вукадин Вукотић, и сердар Сава Петровић, и сердар Станиша Радоњић, и прочи кнезови, и все обштество сената черногорскаго примамо дака Сладојевића со свема вилусама, и со свем племеном Риђанима, да су у збор черногорски, и посад да су Черногорци увлек, да буду за Черногорце понијети зло или добро, како и други Черногорци. Сије бис ва лета 1748, априла 28.


    Beograd. Narodna biblioteka, inv. br. 1148 (Knjiga baština vladike crnogorskog Save Petrovića, XVIII v.). Matić 514 (1148), 216. Uništeno 1941. godine. ZIN V 7906.


    ---------------------------------------------------------------------


    I od sada da su Crnogorci uvijek


    Da se zna i da se vjeruje, kako, ja, vladika Sava, mitropolit cetinjski i gospodin vojvoda Vukadin Vukotić, i serdar Sava Petrović, i serdar Staniša Radonjić, i ostali kneževi, i cjelokupan crnogorski Senat primamo Daka Sladojevića sa svim vilusima, i sa cijelim plemenom Riđanima da su u zbor crnogorski. I od sada da su Crnogorci uvijek, da budi spremni za Crnogorce ponijeti zlo ili dobro, kao i drugi Crnogorci. Ovo bi ljeta 1748, 28. aprila.


    =======================================


    Sve je jasno.

    Srbi su izmisljeni u 19. vijeku u CG.

    Ali korijen nikad nijesu ucvrstili !!!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Hehe ovaj GRAD misli da smo mi neka grupa debila. Kaze dokument bez postavljanja dokumenta. A i izvor tj original dokumenta je unisten kaze 1941. godine :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Naravno GRAD i njemu slicni falsifikatori slavne srpske istorije Crne Gore mogu da se pozivaju samo na dokumenta koja ne postoje :mrgreen:

    Inace Crnogorac je regionalna odrednica u ovim navodima kao recimo Sumadinac , Hercegovac, Vojvodjanin, Bosanac itd. Ja jos cekam bilo kakav dokument od 7 vijeka do 1945. godine dje se veli eksplicitno da Crnogorci nisu Srbi? Imas li to Grad? :mrgreen:

    Inace da primijetim da u onom prvom, navodno originalnom navodu se govori tzv. SLAVENO-SERBSKIM jezikom kakvim se pisalo u svim srpskim zemljama prije Vukove reforme srpskog jezika....

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Knjigu su izdale Momirove ******** !

    Quote Originally Posted by Janko23

    Hehe ovaj GRAD misli da smo mi neka grupa debila. Kaze dokument bez postavljanja dokumenta. A i izvor tj original dokumenta je unisten kaze 1941. godine :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Naravno GRAD i njemu slicni falsifikatori slavne srpske istorije Crne Gore mogu da se pozivaju samo na dokumenta koja ne postoje :mrgreen:
    Ja sam to prekucao iz knjige IZDAVACI, STAMPARI, PREPISIVACI koja je izasla 1996 godine u 2000 primjeraka.
    Imas je u svaku biblioteku.
    Izdalo je tu knjigu ministarstvo kulture CG koje su 1996 godine vodile Momirove ********.

    To sto se navodi da je taj dokument unisten 1941. godine, to je vjerovatno izgorio u njemackom bombardovanju.
    Ali to ne znaci da ga prije toga nijesu obradili istoricari i to SRPSKI.




    Quote Originally Posted by Janko23
    Inace Crnogorac je regionalna odrednica u ovim navodima kao recimo Sumadinac , Hercegovac, Vojvodjanin, Bosanac itd. Ja jos cekam bilo kakav dokument od 7 vijeka do 1945. godine dje se veli eksplicitno da Crnogorci nisu Srbi? Imas li to Grad? :mrgreen:
    Ja sam ti postavio na istoriji dokument koji kazuje kako su se Crnogorci izjasnjavali iz njihovih usta 1877 godine.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Iz 1877 godine

    Quote Originally Posted by Janko23
    Ja jos cekam bilo kakav dokument od 7 vijeka do 1945. godine dje se veli eksplicitno da Crnogorci nisu Srbi? Imas li to Grad? :mrgreen:
    Naravno da imam.

    Evo ti dokument. Trazio si i evo ti.

    Češki novinar, književnik i slavista Josef Holeček je 1877 god izdao knjigu "Černa Hora" (Crna Gora).
    Knjigu je izdao poslije boravka u Crnoj Gori!

    U knjizi, u poglavlju NARODNOST, JEZIK I VJEROISPOVJEST Holecek pise o tome kako se Crnogorci izjasnavaju po pitanju narodnosti;

    "Pitaš li ga za narodnost, reći će da je Crnogorac".

    Ja ne znam, postoji li čvršći dokaz na planeti, o tome kako su Crnogorci sami sebe smatrali, koje su narodnosti.
    Kako su se SVOJEVOLJNO izjasnjavali !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 18:53
  2. LJETOPIS BUDVE 1650 GODINE OD KRSTA IVANOVICA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 4
    Last Post: 12-09-10, 21:49
  3. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •