Results 1 to 17 of 17

Thread: Kosovski mit je donesen i izmisljen u CG. Evo apsolutnih cinjenica !

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Kosovski mit je donesen i izmisljen u CG. Evo apsolutnih cinjenica !

    1.
    U Marickoj bitci Srba protiv Turaka 1371 god. Balsici (Crnogorci) nisu ucestvovali.

    2.
    18. septembra 1385.god na Surskom polju kod Berata (u danasnjoj Albaniji), poginuo je Balsa Drugi Balsic.Srbi u ovoj bitci nisu ucestvovali (niti je interesantna za Srpsku istoriografiju).

    3.
    Negdje 1386 na Plocniku, Srbi su imali bitku sa Turcima. Ni u ovoj bitci nije ucestvovala Zetska vlastela Balsici i preci danasnjih Crnogoraca.

    4.
    1389 god Srbi su imali boj sa Turcima na Kosovu, a ni u ovoj bitci Balsici (Crnogorci) nisu ucestvovali.

    5.
    Djuradj Drugi Balsic je 1402god. ranjen u borbama s Turcima kod Gracanice i od tih je rana umro u 1403 god. Ni u ovoj bitci Srbi se nisu borili na strani Balsica, a Srpsku istoriografiju ne zanima ni ova bitka!



    Srbi i Crnogorci, tj tadasnja Srpska vlastela i tadasnja Zetska vlastela ni u jednoj bitci od ovih 5 bitaka u 30-tak god. nisu se zajednicki borili protiv zajednickog neprijatelja - Turaka!

    Kakav je bio "istonarodni" osjecaj Srba i Crnogoraca, ako se ni u jednoj bitci nisu borili zajedno, protiv zajednickog neprijatelja ?


    NIJESU IMALI ISTONARODNI OSJECAJ, JER NISU BILI ISTI NAROD.

    DA SU BILI ISTI NAROD, BORILI BI SE PROTIV ZAJEDNICKOG NEPRIJATELJA, BAR U NEKIM BITKAMA!

    Svi znamo da je puno Crnogoraca vezano za Kosovski mit.

    Ocigledno je, da je izmisljen i donesen u Crnu Goru, u devetnaestom vijeku, u cilju posrbljavanja u zaglupljivanja, tada neukih Crnogoraca!

    U skolama se nikada, do danasnjeg dana, nije ucila neoboriva istorijska cinjenica da Balsici (Crnogorci), nijesu ucestvovali u Kosovskom boju, ali se zato do besvijesti izucavaju, neke priglupe guslarske pjesmice, Filipa Visnjica i Tesana Podrugovica.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D
    U skolama se nikada, do danasnjeg dana, nije ucila neoboriva istorijska cinjenica da Balsici (Crnogorci), nijesu ucestvovali u Kosovskom boju, ali se zato do besvijesti izucavaju, neke priglupe guslarske pjesmice, Filipa Visnjica i Tesana Podrugovica.
    A gdje su se to Balsici izjasnili kao Crnogorci?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    A gdje su se to Balsici izjasnili kao Crnogorci?


    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D
    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Pa kad sve tako lijepo znas, mozes bez problema da nadjes neki arheoloski ili drugi dokaz da su se Balsici osjecali kao Crnogorci. Ili je mozda i ime Crnogorci u Crnu Goru doneseno odnekud, kao sto je i ime Srbi ... Ili bi mozda trebao da malo vise istine govoris, da budes manje srbin, he he.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  5. #5
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    119
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Pa kad sve tako lijepo znas, mozes bez problema da nadjes neki arheoloski ili drugi dokaz da su se Balsici osjecali kao Crnogorci. Ili je mozda i ime Crnogorci u Crnu Goru doneseno odnekud, kao sto je i ime Srbi ... Ili bi mozda trebao da malo vise istine govoris, da budes manje srbin, he he.


    Kako mozes da trazis veci dokaz od ovog ponudjenog!?

    Quote Originally Posted by G R A D
    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    Last edited by abvgd; 05-05-05 at 12:41.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Gornji Piperi, podno Kamenika
    Posts
    315
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    A gdje su se to Balsici izjasnili kao Crnogorci?
    Nigdje, a zna se i zašto Ama se takodje nikad nijesu izjasnili ni kao neko drugi, npr Srbi iliti daleko bilo Rašani, jer, za Crnogorce bi bilo jako pogrdno da ih neko nazove Rašanima
    Nećeš valjda da kažeš da narod iz Duklje, Zete i Crne Gore u stvari nije jedan već tri različita naroda?!

    A zna se i kad se kosovski mit prvi put pojavljuje u Crnoj Gori. Da su Crnogorce boljele srpske rane puno prije bi pjevali o tome (barem nas je Bog za pjesmu dao što potvrdjuje i ovogodišnja Evrovizija).

    pozdrav.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Pa kad sve tako lijepo znas, mozes bez problema da nadjes neki arheoloski ili drugi dokaz da su se Balsici osjecali kao Crnogorci. Ili je mozda i ime Crnogorci u Crnu Goru doneseno odnekud, kao sto je i ime Srbi ... Ili bi mozda trebao da malo vise istine govoris, da budes manje srbin, he he.
    Nije lako odgovoriti na kretenska pitanja.
    A kretenska pitanja je lako postaviti.

    Balsici su, a to ti pise u knjigu izdatu 1994 god koju je potpisalo 10 srpskih doktora istorijskih nauka, odmah cim su dosli na vlast u Zetu ODBACILI SVA SRPSKA TITULISANJA.
    Je li to dovoljno ?
    Knjigu u koju to pise, su potpisali 10 srpskih doktora nauka. Nijesu tu knjigu pisali ni Jevrem ni Djilas !

    Imas jos neko kretensko pitanje ?

    Ja cu tebi dati lakse pitanje. Mnogo lakse.
    Pronadji neki dokument od hiljada dokumenata od prije 19. vijeka

    turski
    ruski
    mletacki
    austrijski

    a da u njemu stoji da u CG zive Srbi.
    Na posao.
    Imas 10 srpskih sajtova placenih hiljdama eura, iza kojih stoje desetine srpskih istoricara.

    Na posao, nemoguce da nema Srba u CG prije 19. vijeka u stranim izvorima.
    To je nevjerovatno, zar ne ?

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D
    Na posao, nemoguce da nema Srba u CG prije 19. vijeka u stranim izvorima.
    To je nevjerovatno, zar ne ?
    Sve je vjerovatno u srpske bajke. Nego, jesi li im postira onu srpsku bajku (tj njihov "najdragoceniji" opus srpske istorije) Kamenka Kukuruzovica?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil

    He, kad postavljas kretenske topike sa kretenskim tvrdnjama ne trebas ocekivati da zasluzujes bolja pitanja.


    Istina su tvoje bajke i gusle i pjesmice, a ovo nije istina ???

    Ja sam ti kriv sto ti nijesu dozvolili da ovo ucis u skoli ???

    Ja sam kriv sto su ti precutali sve kljucne cinjenice i sto su te vaspitali na bajkama ?

    Ja sam kriv sto su pravu istoriju, PRILAGODJAVALI Njegosevim bajkama ??

    Ja sam kriv sto iznosim cinjenice, a nijesu ti krivi oni to su ih sakrili od tebe ?

    Naravno Srbinu kad izneses istinu, on se povrijedi.

    Hoces da kazes da ovo nije istina.

    1.
    U Marickoj bitci Srba protiv Turaka 1371 god. Balsici (Crnogorci) nisu ucestvovali.

    2.
    18. septembra 1385.god na Surskom polju kod Berata (u danasnjoj Albaniji), poginuo je Balsa II Balsic. Srbi u ovoj bici nijesu ucestvovali (niti je interesantna za Srpsku istoriografiju).

    3.
    Negdje 1386 na Plocniku, Srbi su imali bitku sa Turcima. Ni u ovoj bitci nije ucestvovala zetska vlastela Balsici i preci danasnjih Crnogoraca.

    4.
    1389 god Srbi su imali boj sa Turcima na Kosovu, a ni u ovoj bici Balsici (Crnogorci) nisu ucestvovali.

    5.
    Djuradj Drugi Balsic je 1402god. ranjen u borbama s Turcima kod Gracanice i od tih je rana umro u 1403 god. Ni u ovoj bici Srbi se nisu borili na strani Balsica, a srpsku istoriografiju ne zanima ni ova bitka!



    Quote Originally Posted by nihil
    Taman po tvojoj mjeri.
    Sta je, he? Istina boli. Balsic nije nigdje za sebe napisa da je Crnogorac a ti ga proglasio Crnogorcem.

    OK.
    Mozes li da dokazes da je Stefan Nemanja bio Srbin.
    Dokazi da je Fridrih Barbarosa bio Njemac
    Dokazi da je Mozzart bio Njemac
    Dokazi da je Kolumbo bio Italijan.

    Iznesi dokumenta dje oni za sebe to tvrde.

    Hajde, idemo logikom ********, logikom lazi i bajki.
    Izvoli nadji dokumenta dje oni to za sebe tvrde.


    Postavljas kretenska pitanja, idiotska, pa onda je ovo za tebe normalno pitanje.


    Quote Originally Posted by nihil
    He, dobro ga nisi proglasio clanom Milove partije i pocasnim clanom DANU. Batali istoriju koju se prezentuje zbog dnevnopolitickih pitanja.
    Ti i ne sporis nijednu cinjenicu koju iznosim. To je bitno.
    Shvatas da iznosim FAKTA.
    Last edited by G R A D; 05-05-05 at 16:04.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Sramotno

    Quote Originally Posted by Vasilj
    Nigdje, a zna se i zašto Ama se takodje nikad nijesu izjasnili ni kao neko drugi, npr Srbi iliti daleko bilo Rašani, jer, za Crnogorce bi bilo jako pogrdno da ih neko nazove Rašanima
    Nećeš valjda da kažeš da narod iz Duklje, Zete i Crne Gore u stvari nije jedan već tri različita naroda?!
    Naravno da ne zelim da to kazem, nego je to kontra glupostima koje nabacuje postavljac topika. Ako moze da tvrdi da je neko izmislio zajednicku borbu Srba i Crnogoraca bilo gdje i bilo kada, i posebno u mazohistickom Kosovskom boju, pozivajuci se na Balsice koje sam naziva Crnogorcima, onda se i njemu ladno moze reci da je izmislio da su Balsici Crnogorci jer se tako nisu izjasnjavali. Isto ko sto on tvrdi da Crnogorci nisu ucestvovali u Kosovskom boju moze da se tvrdi da Balsic nije bio Crnogorac, mozda Zecanin ili kako li se sam nazivao, ali Crnogorac nije.
    Quote Originally Posted by G R A D
    Na kretenska pitanja nije lako odgovoriti.
    He, kad postavljas kretenske topike sa kretenskim tvrdnjama ne trebas ocekivati da zasluzujes bolja pitanja. Taman po tvojoj mjeri.
    Quote Originally Posted by G R A D
    Postavim cinjenice, da se Crnogorci i Srbi nijesu nikada zajedno borili protiv Turaka, a djecak postavi idiotsko pitanje, besmisleno pitanje.
    Sta je, he? Istina boli. Balsic nije nigdje za sebe napisa da je Crnogorac a ti ga proglasio Crnogorcem. He, dobro ga nisi proglasio clanom Milove partije i pocasnim clanom DANU. Batali istoriju koju se prezentuje zbog dnevnopolitickih pitanja. Ili, posto te sve podsjeca na kretene i idiote, otvori poseban podforum na istoriji a ti budi moderator i ucitelj i nazovi ga "Istorija za dnevnopoliticke kretenluke i idiotarije". Mozes slobodno da povedes ove sto se lazno nazivaju Srbima i chetnicima, kao i ove sto se nazivaju Crnogorcima i dukljanima, a u stvari su nacionalisticke interesdzije. Pa pisite istoriju koliko hocete, i kada se dogovorite, naslovite knjigu "Buducnost u proslosti - chetnicko-dukljanska ili dukljansko-chetnicka Crna Gora". ...
    Quote Originally Posted by G R A D
    Opste je poznato da Srbi mrze istinu.
    Opste je poznato da ako Srbinu kazes istinu, da te Srbin mrzi.
    A ********, oce da je veci Srbin od Srbina, da je "veci katolik od Pape"!!
    Da te podjetim na istinu, nema bajki, nema prevare !
    I kaze kretensko pitanje, he. Kakav lik?!? I ovo da bude Crnogorac ili Srbin? Ovo ne moze nista da bude osim shpijun. Ovakvi su izadali LSCG, za kacu sira. Pi.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D
    [b]
    5.
    Djuradj Drugi Balsic je 1402god. ranjen u borbama s Turcima kod Gracanice i od tih je rana umro u 1403 god. Ni u ovoj bici Srbi se nisu borili na strani Balsica, a srpsku istoriografiju ne zanima ni ova bitka!
    Ovo je jedan od najvaznijih istorijskih trenutaka za Crnu Goru, jer je oznacio pocetak uvodjenja "srpstva" (pravoslavlja) u Crnu Goru.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil

    He, kad postavljas kretenske topike sa kretenskim tvrdnjama ne trebas ocekivati da zasluzujes bolja pitanja.


    Istina su tvoje bajke i gusle i pjesmice, a ovo nije istina ???

    Ja sam ti kriv sto ti nijesu dozvolili da ovo ucis u skoli ???

    Ja sam kriv sto su ti precutali sve kljucne cinjenice i sto su te vaspitali na bajkama ?

    Ja sam kriv sto su pravu istoriju, PRILAGODJAVALI Njegosevim bajkama ??

    Ja sam kriv sto iznosim cinjenice, a nijesu ti krivi oni to su ih sakrili od tebe ?

    Naravno Srbinu kad izneses istinu, on se povrijedi.

    Hoces da kazes da ovo nije istina.

    1.
    U Marickoj bitci Srba protiv Turaka 1371 god. Balsici (Crnogorci) nisu ucestvovali.

    2.
    18. septembra 1385.god na Surskom polju kod Berata (u danasnjoj Albaniji), poginuo je Balsa II Balsic. Srbi u ovoj bici nijesu ucestvovali (niti je interesantna za Srpsku istoriografiju).

    3.
    Negdje 1386 na Plocniku, Srbi su imali bitku sa Turcima. Ni u ovoj bitci nije ucestvovala zetska vlastela Balsici i preci danasnjih Crnogoraca.

    4.
    1389 god Srbi su imali boj sa Turcima na Kosovu, a ni u ovoj bici Balsici (Crnogorci) nisu ucestvovali.

    5.
    Djuradj Drugi Balsic je 1402god. ranjen u borbama s Turcima kod Gracanice i od tih je rana umro u 1403 god. Ni u ovoj bici Srbi se nisu borili na strani Balsica, a srpsku istoriografiju ne zanima ni ova bitka!



    Quote Originally Posted by nihil
    Taman po tvojoj mjeri.
    Sta je, he? Istina boli. Balsic nije nigdje za sebe napisa da je Crnogorac a ti ga proglasio Crnogorcem.

    OK.
    Mozes li da dokazes da je Stefan Nemanja bio Srbin.
    Dokazi da je Fridrih Barbarosa bio Njemac
    Dokazi da je Mozzart bio Njemac
    Dokazi da je Kolumbo bio Italijan.

    Iznesi dokumenta dje oni za sebe to tvrde.

    Hajde, idemo logikom ********, logikom lazi i bajki.
    Izvoli nadji dokumenta dje oni to za sebe tvrde.


    Postavljas kretenska pitanja, idiotska, pa onda je ovo za tebe normalno pitanje.


    Quote Originally Posted by nihil
    He, dobro ga nisi proglasio clanom Milove partije i pocasnim clanom DANU. Batali istoriju koju se prezentuje zbog dnevnopolitickih pitanja.
    Ti i ne sporis nijednu cinjenicu koju iznosim. To je bitno.
    Shvatas da iznosim FAKTA.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Najvece crnogorsko ratno vojnicko priznanje je bila Medalja Obilica. Nju je uveo 1847. godine Petar II Petrovic Njegos i ona se dodjeljivala samo za izvanredne podvige junastva. Svakako Crnogorci nikada ne bi prihvatili da im najvece prinzanje bude medalja Obilica da sebe nisu smatrali Srbima:


  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down Laz je laz

    Quote Originally Posted by G R A D
    Istina su tvoje bajke i gusle i pjesmice, a ovo nije istina ???
    Ja sam ti kriv sto ti nijesu dozvolili da ovo ucis u skoli ???
    Ja sam kriv sto su ti precutali sve kljucne cinjenice i sto su te vaspitali na bajkama ?
    Ja sam kriv sto su pravu istoriju, PRILAGODJAVALI Njegosevim bajkama ??
    Ja kazem da je i jedno i drugo LAZ. Da ti lazinjas kao sto su lazinjali ovi prethodni. I ti i ovi prethodni krivotvorite istoriju za (dnevno)politicke potrebe. Proglasavate ljude Srbima ili Crnogorcima zato sto vam tako odgovara, a ne vidite ociglednu cinjenicu da su se oni borili za vlast i moc, i da su se nazivali svakako, samo da bi se tu vlast obezbijedili, jer tada se gubeci vlast gubila glava i sve zivo do kolijevke. Oni koji su prihvatali islam cinili su to da bi sacuvali zivu glavu sebe i svoje porodice, svoju imovinu, bogatstvo ako su imali i slicno. Zato ovu pricu o Balsicima gledaj na taj nacin, jer ce biti da nisu ucestvovali u bojovima u kojima bi vise izgubili nego dobili, a isto tako, ako su se razracunavali sa sa "Srbima" tog vremena onda vidi tacno oko cega su se tukli, oko koje zemlje i puteva, oko kakve hajducije i pljacke. ... A ne prica ko je bio Srbin, ko je bio Crnogorac, da li je bio ovaj ovo, onaj ono, he, seljacke price, a ne istorije... I sve to u dnevnopoliticke svrhe. ... Dakle, batali lazavinu, nije ti nista bolja od ove druge. Stavise gora je jer dolazi sa pozicije vlasti u CG, a ova "srpska" je izdusila skroz, ne moze komarce u rat da pokrene, a ne ljude. No, ova tvoja nacionalsovinisticka mahnitanja izazivaju sukobe i podjele, pozivaju na netoleranciju i mrznju, sve sa jednim jedinim ciljem da se Milo odrzi na vlasti. Posto nema kud ili mora da abdicira ili da raspisuje referendum, krece propagandna masinerija na sve javne frontove, pa ce vidjeti sta ce. Sa time je osvajao vlast, ali oce li nakupiti glasova za referendum. Posto nema dovoljno para onda treba udariti sa pricom sto vise. Kultura, nacija, jezik, vjera, istorija, ... dovoljno prostora za manipulaciju i pridobijanje glasova. He, pa i ovo ********, he, nije dovoljno Srbin, no treba biti nesto uvredljivo, ... Kakvi su to napadi na mentalni sklop prosjecnog crnogorskog covjeka? ... Uglavnom, krivotvoris istoriju kao sto su je krivotvorili i oni prije tebe.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Ja kazem da je i jedno i drugo LAZ. Da ti lazinjas kao sto su lazinjali ovi prethodni. I ti i ovi prethodni krivotvorite istoriju za (dnevno)politicke potrebe. Proglasavate ljude Srbima ili Crnogorcima zato sto vam tako odgovara, a ne vidite ociglednu cinjenicu da su se oni borili za vlast i moc, i da su se nazivali svakako, samo da bi se tu vlast obezbijedili, jer tada se gubeci vlast gubila glava i sve zivo do kolijevke. Oni koji su prihvatali islam cinili su to da bi sacuvali zivu glavu sebe i svoje porodice, svoju imovinu, bogatstvo ako su imali i slicno. Zato ovu pricu o Balsicima gledaj na taj nacin, jer ce biti da nisu ucestvovali u bojovima u kojima bi vise izgubili nego dobili, a isto tako, ako su se razracunavali sa sa "Srbima" tog vremena onda vidi tacno oko cega su se tukli, oko koje zemlje i puteva, oko kakve hajducije i pljacke. ... A ne prica ko je bio Srbin, ko je bio Crnogorac, da li je bio ovaj ovo, onaj ono, he, seljacke price, a ne istorije... I sve to u dnevnopoliticke svrhe. ... Dakle, batali lazavinu, nije ti nista bolja od ove druge. Stavise gora je jer dolazi sa pozicije vlasti u CG, a ova "srpska" je izdusila skroz, ne moze komarce u rat da pokrene, a ne ljude. No, ova tvoja nacionalsovinisticka mahnitanja izazivaju sukobe i podjele, pozivaju na netoleranciju i mrznju, sve sa jednim jedinim ciljem da se Milo odrzi na vlasti. Posto nema kud ili mora da abdicira ili da raspisuje referendum, krece propagandna masinerija na sve javne frontove, pa ce vidjeti sta ce. Sa time je osvajao vlast, ali oce li nakupiti glasova za referendum. Posto nema dovoljno para onda treba udariti sa pricom sto vise. Kultura, nacija, jezik, vjera, istorija, ... dovoljno prostora za manipulaciju i pridobijanje glasova. He, pa i ovo ********, he, nije dovoljno Srbin, no treba biti nesto uvredljivo, ... Kakvi su to napadi na mentalni sklop prosjecnog crnogorskog covjeka? ... Uglavnom, krivotvoris istoriju kao sto su je krivotvorili i oni prije tebe.
    Nista ja ne lazem.
    Nista.
    Zaprepascen si sa cinjenicama, pa se branis da nije istina.

    Ja nijesam kriv sto su ovo krili od vas !!!

    Dosta vise lazljivoga srpstva !

    Ovo je III milenijum, na internet forumu ste i imate pravo i zelite cinjenice !!!(Inace ne bi ni dolazili na internet forume)

    Ovo nije propaganda nego cista istina, dugo, dugo sakrivana.

    Ko hoce istinu evo mu je.


    1.
    U Marickoj bitci Srba protiv Turaka 1371 god. Balsici (Crnogorci) nisu ucestvovali.

    2.
    18. septembra 1385.god na Surskom polju kod Berata (u danasnjoj Albaniji), poginuo je Balsa Drugi Balsic.Srbi u ovoj bitci nisu ucestvovali (niti je interesantna za Srpsku istoriografiju).

    3.
    Negdje 1386 na Plocniku, Srbi su imali bitku sa Turcima. Ni u ovoj bitci nije ucestvovala Zetska vlastela Balsici i preci danasnjih Crnogoraca.

    4.
    1389 god Srbi su imali boj sa Turcima na Kosovu, a ni u ovoj bitci toliko opisivanoj i kobajagi presudnoj, Balsici (Crnogorci) nisu ucestvovali.

    5.
    Djuradj Drugi Balsic je 1402god. ranjen u borbama s Turcima kod Gracanice i od tih je rana umro u 1403 god. Ni u ovoj bitci Srbi se nisu borili na strani Balsica, a Srpsku istoriografiju ne zanima ni ova bitka!

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Najvece crnogorsko ratno vojnicko priznanje je bila Medalja Obilica. Nju je uveo 1847. godine Petar II Petrovic Njegos i ona se dodjeljivala samo za izvanredne podvige junastva. Svakako Crnogorci nikada ne bi prihvatili da im najvece prinzanje bude medalja Obilica da sebe nisu smatrali Srbima:

    Opet brkas vjeru i narodnost. Naravno da su se smatrali srbima, ka sto su smatrali sve muslimane turcima (pa cak i brata bi Crnogorac Turcinom smatra da je musliman).

    Znas i sam da se u boj islo sa krstasem, a Turci (azijati i sloveni) sa polumjesecom. Tada se samo gledalo ko kojoj vjeri pripada.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D
    Nista ja ne lazem.
    Nista.
    Zaprepascen si sa cinjenicama, pa se branis da nije istina.

    Ja nijesam kriv sto su ovo krili od vas !!!

    Dosta vise lazljivoga srpstva !

    Ovo je III milenijum, na internet forumu ste i imate pravo i zelite cinjenice !!!(Inace ne bi ni dolazili na internet forume)

    Ovo nije propaganda nego cista istina, dugo, dugo sakrivana.

    Ko hoce istinu evo mu je.


    1.
    U Marickoj bitci Srba protiv Turaka 1371 god. Balsici (Crnogorci) nisu ucestvovali.

    2.
    18. septembra 1385.god na Surskom polju kod Berata (u danasnjoj Albaniji), poginuo je Balsa Drugi Balsic.Srbi u ovoj bitci nisu ucestvovali (niti je interesantna za Srpsku istoriografiju).

    3.
    Negdje 1386 na Plocniku, Srbi su imali bitku sa Turcima. Ni u ovoj bitci nije ucestvovala Zetska vlastela Balsici i preci danasnjih Crnogoraca.

    4.
    1389 god Srbi su imali boj sa Turcima na Kosovu, a ni u ovoj bitci toliko opisivanoj i kobajagi presudnoj, Balsici (Crnogorci) nisu ucestvovali.

    5.
    Djuradj Drugi Balsic je 1402god. ranjen u borbama s Turcima kod Gracanice i od tih je rana umro u 1403 god. Ni u ovoj bitci Srbi se nisu borili na strani Balsica, a Srpsku istoriografiju ne zanima ni ova bitka!
    Ово је ваљда хиљадити пут.
    Граде, ти си пукао на живце. Лакше ће ти бити код доктора, него на овом форуму. Најискреније ти кажем.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •