Results 1 to 22 of 22

Thread: Seoba u titograd

  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Seoba u titograd

    ......
    Last edited by opajdara; 18-12-11 at 11:49.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by opajdara View Post
    Jeste baš Simo Džaković spasio.... ali spasio je odnošenje stvari iz Muzeja. Pročitaj, leba ti ono o Njegoševoj karigi, pa ćeš saznati kako su DRUGOVI 'arali Muzeje. Možda znaš i kod koga je Kraljičin odar i još 1286 eksponata ''uredno'' uzeti(oduzeti) na revers...
    Džakovići su živjeli i žive na Cetinju. Sinovac Simov živi u Budvi - Rade... ali ti kami i dva leda znaš. Naučili su tr komunisti da lijepiš etikete i ostale marifetluke.
    Naucili su mene komunisti mnogo stvari, a vise je problem sto se nije to kod svakog zapatilo.

    Dzakovici su vojvodska kuca sa sjevera, pa zbog toga mi bi cudno takvo prezime na Cetinju. Mada, ne bi bili prvi dosljaci. A sto se tice Sima - e vala mora da je bio veliki moodonja kad je tako sam samcijat preokrenuo odluku komunistickih vlasti, koje su inace bile poznate kao krajnje senzibilne prema ispoljavanju gradjanskih protesta.
    Vecina ljudi je zla

  3. #3
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prije svega da vas sve pozdravim i ukljucim se u vezi ove teme,da vam kazem da je to sto je `opajdara` napisao istina.Tacno je da je taj Simo Dzakovic zaustavio preseljenje,i bio je moodina zestoka,i vecina takvih ljudi su bili mnogo bolji nego mi danas.Znate,zasto ovo kazem?Nemam namjeru nikoga da vrijedjam na ovom sajtu,razgovaramo o cinjenicama,ljudi tog vremena su bili mnogo bolji,muzej i sve u njemu i bilo sto veazno za Cetinje je za takve ljude bilo svetinja,taj Simo je platio na drugi nacin to svoje protivljenje,i on i njegova familija.I nemojte to `visak testosterona`,price ove,price one...Prihvatite cinjenice,a cinjenica je da je Cetinju sve uzeto,zasto? Zbog kompleksa ljudi u vlasti u tadasnjem Titogradu iliti Podgorici.Da ne ispadne da se `drzimo istorije` ,znate li koliko je projekata sadasnja vlast osujetila,koje bi donijele boljitak gradu,kako tako,znate li?Tako da ovo nije prazna prica,provjerite malo neke stvari.Znate li koliko je umjetnina falilo iz muzeja?Znate li sto se sve odigravalo u Cetinju poslije oslobodjenja?Znate li?Provjerite malo cinjenice,pa pricajte,a ovo sto je pisao `opajdara` je potpuno tacno,i ima jos svjedoka tog dogadjaja...

  4. #4
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cetinje
    Posts
    1,013
    Thanks Thanks Given 
    178
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    @Bonja The Zmaj, Simo Džaković nije porijeklom iz Pljevalja i nije nikakva pridošlica,nije ni iz Velestova nego iz Ćeklića iz sela Vojkovići koje je nepune 15 km udaljeno od Cetinja.

    Inače riječ je o vrlo uglednom bratstvu.
    Nije na odmet ukazati određeno poštovanje,posebno kad se radi o čestitom čovjeku,što vi naravno ne znate.

  5. #5
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da se vratimo na glavnu temu,koja je jako interesantna iz tog razloga sto je to bio pocetak unistenja Cetinja.Poenta je da danas ovaj grad ruse naslednici istih onih sto su tada nosili i uzeli iz Cetinja sve sto se nositi i uzeti moze.Ova tema mi je jako bitna da nekim ljudima na ovom forumu zbilja objasni kakvi su bili tadasnji mocnici,`ajde tako da ih nazovem,jer su sto rece ovdje `opajdara` nosili sve sto se nostiti moze,moja familija je isto iskusila sto znaci ono `smrt fasizmu-sloboda narodu`.E,`ajde da je to bilo ono knjisko `smrt fasizmu`,ee da je to bio onaj komunizam iz knjiga,(kazu da je taj pravi komunizam Svedska,nego ko ce mu ga znati vise..)nego to je bio kriminalizam,i odredjeni ljudi su pod okriljem vlasti i pod firmom drzave i drzavnih rabota cinjeli sto im je bio cef.Tako da se neki ne cude ako cuju da su eksponati i umjetnine po privatnim zbirkama tih ljudi,svasta se tu radilo,ovo sto je ovdje pomenuto u vezi ove teme je samo kap u moru.Mora se naglasiti kontinuitet iste vlasti,danasnji su njihovi naslednici.A i jedni i drugi su bili bas darezljivi prema Cetinju,dobro su ga udesili.U onom negativnom smislu.Ponekad pomislim da je u ovoj zemlji najveci red bio u vrijeme njemacke okupacije,zamislite,okupator a vodio je vise racuna o nekim stvarima nego oslobodioci.Na nasu zalost jer bi svako ocekivao obrnuto.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Dolina bogova
    Posts
    784
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sve je to smijesno kako se eksponati cuvaju u samim muzejima .Grijanje se zimi pali u 7h a gasi oko 11h sat manje vise nema veze. Zamislite te termo sokove koje prezivljavaju ti eksponati svaki dan + ne mjeri se procenat vlaznosti i pritiska no ka u 17vijek. Kad coek razmisli bar ce to na revers biti sacuvano.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dubovicanin,slazem se generalno,i u pravu si,uslovi su losi u samom muzeju jer se ne ulaze koliko treba da se ulaze,ali da ova `gospoda` s reversom znaju sto je to sto imaju i da su kod njih idealni uslovi...e ,to,cisto sumnjam.Jedina vrijednost koja njih zanima je koliko je to u $$$,zelembacima,nisu oni toliko poneseni kulturom i istorijom..Ne vjerujem ni da osnovno znaju sto se tice nase istorije.

  8. #8
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Dolina bogova
    Posts
    784
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U muzeje je drzava ulozila zestoko zadnjih deset godina ta ulaganja mogu se mjerit sa nekoliko miliona eura.A sto se te pare nisu ulozile na pravi nacin to je vec pitanje za drzavu i njene postavljenike .Samo strucnjaci neki pripejd procentualci i normalno nisu iz Cetinja sto i nije tragedija tragedija je sto nisu iz struke.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opajdara View Post
    Je li to graješ na mene?
    Ajde reci, da znam trebam li da se prepanem???
    E dobri moj...
    Mnogo mi je lijep ovaj tvoj topic... I ne samo lijep no cojski i posten...
    Pozdrav od
    - M -

  10. #10
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    nema potrebe da produmam, ja sam supervizor foruma..
    i da ne bi dalje negirao, posto imas to na umu, zavrsavamo tu pricu oko tvog drugog naloga..
    iskreno te molim da ne napustas forum, sa ciljem kontinuiranog zdravog dijaloga..
    sve najbolje i pozdrav

  11. #11
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ameri bi rekli `dear santa`.. Kakvi crni moderator,qq nama.On bi kao moderator trebao znati,da se ne moze jedan covjek u isto vrijeme javljati sa dva mjesta,a njegov recnik i posebno stil pisanja necu da komentarisem.Poenta je u tome da Cetinjane treba u top sabiti,to je njihov `goal`,sto bi rekli Englezi ili Ameri.E,pa zaboravite.Nego problem je sto se ni ti opajdaro a evo izgleda ni ja ne uklapamo u taj stil koji njima odgovara.Necu ti reci kako nazivam taj stil,bilo bi nevaspitano s moje strane.

  12. #12
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    mene je ova tema sve manje jasna ...................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  13. #13
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ne znam ni ja,znam samo da nam neke druge `tice pjevaju otkako nam sudbinu odredjuju tamo preko Morace.Jes` da smo danas dosli na nista,i da su nas urnisali po svakom pitanju,ali i to nista je za njih svijet izmislilo,pa kakvi god da smo.Kad Cicovic pocne da glumi svjetskog co`eka ,bjezi! To nam se evo svaki dan vidi.Neka moja pretpostavka je da nas mrze zato sto znaju svoje porijeklo,tesko da se ono uklapa u cetiri nahije.Ja im toplo preporucujem da procitaju istoriju Crne Gore,i da shvate da je sve pocelo odavde,a Tito je to kao `masinbravar` odlicno znao.Bolje od njih samih,zato ih je i zaobisao.Ne bi trebalo da se jede zbog toga.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a ko je cicovic ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    nema potrebe da produmam, ja sam supervizor foruma..
    i da ne bi dalje negirao, posto imas to na umu, zavrsavamo tu pricu oko tvog drugog naloga..
    iskreno te molim da ne napustas forum, sa ciljem kontinuiranog zdravog dijaloga..
    sve najbolje i pozdrav
    Molim da ne daješ ovakve informacije jer ovo nije tačno! Ukoliko nemaš drugih argumnata u diskusiji, nemoj neistinama da se služiš!!!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #16
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ?????
    Last edited by opajdara; 21-12-11 at 13:00.

  17. #17
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ????????????
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	dnevnuk.jpg 
Views:	100 
Size:	23.8 KB 
ID:	73296  
    Last edited by opajdara; 21-12-11 at 13:00.

  18. #18
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja mislim da ova tema moze da se brise................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #19
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ?????????
    Last edited by opajdara; 21-12-11 at 13:01.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Takodjer bih zamolio moderatora izbrisat ovu temu koja sve vise lici na ... Bog zna na sto ...:uncomfortableness:

  21. #21
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    46
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    TO bi bilo sve. QVO LICED IOVI; NON LICED BOVI. (NON OMNIA OMNIBUS)
    Last edited by opajdara; 21-12-11 at 13:08.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Moderator Hari Krisna je pobrisao sve postove koji su bili replika ili odgovor forumasu koji se ponasa nekorektno prema sagovornicima i kasnije edituje postove i ostavlja ...... To je pomalo djetinjasto i takvi postupci se neće ubuduće tolerisati jer ako neko nesto napise kao odrasla osoba trebalo bi da stoji iza napisanog, a ne dovoditi u zabludu forumase da neki kolega sam sebi odgovora.
    Kako je već dosta puta navedeno ucesće na ovom forumu je privilegija, a ne prinudna rabota i niko nista ne radi po sopstvenom nahodjenju (sto si prvobitno tvrdio pa poslije editovao) već postujući davno deklarisano pravila da je obaveze svakoga kulturno ponasanje i postovanje sagovornika.
    PS.
    Inace ovo gore sto bi trebalo liciti latinskom trebalo bi ipak da izgleda drugacije - Quod licet Iovi, non licet bovi
    Last edited by Hari Krisna; 21-12-11 at 18:09.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Potrebna pomoć - T-com - Seoba linije
    By Jocker in forum Internet
    Replies: 11
    Last Post: 11-01-11, 11:40
  2. Voz Titograd-Bar
    By linger in forum Centralni
    Replies: 6
    Last Post: 21-05-10, 09:48
  3. Titograd ili Podgorica
    By Igor R in forum Centralni
    Replies: 85
    Last Post: 21-12-09, 18:09
  4. Titograd Band
    By Boki99 in forum Centralni
    Replies: 5
    Last Post: 10-01-08, 12:08
  5. Titograd drugima
    By SHORTY in forum Centralni
    Replies: 183
    Last Post: 11-10-05, 13:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •