Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 59

Thread: "Ne danas, crveno je slovo..."

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uh, gile... nikako ne volim ta rigidna trumacenja

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    uh, gile... nikako ne volim ta rigidna trumacenja
    Bratski nisu ovo tumacenja, ovako je zapisano i tu nema sta da se tumaci!To mozes da postujes ili da ne postujes, takodje u manjoj ili vecoj mjeri! Kao sto rekoh, kad bi postovali sve bili bi bezgresni a takvo ljudsko bice ne postoji! E sad, ja kapiram da svako shvata vjeru na neki svoj nacin i to veoma postujem! Samo, da bi dostigao taj stupanj moras poceti od ovih osnova ili ih u najmanju ruku moras znati... ja znam da ima popova koji u sred posta ljuste vinjak i viski... ali me to ne zanima... to ide na njihovu dusu... Boga ima da je kolko imas, ja ga postujem,slavim i molim mu se u skladu sa mojom pravoslavnom vjerom a crveno slovo u kalendaru je svakako dio toga...

    p.s. Za ono imas u najmanju ruku kaficu kad naletis u BG ili kad se ja spustim dolje!Nemas pojma koliko si mi valjao!Hvala jos jednom bratski!
    Last edited by Gile_sampion; 03-05-05 at 23:02.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gile_sampion
    Bratski nisu ovo tumacenja, ovako je zapisano i tu nema sta da se tumaci!To mozes da postujes ili da ne postujes, takodje u manjoj ili vecoj mjeri! Kao sto rekoh, kad bi postovali sve bili bi bezgresni a takvo ljudsko bice ne postoji! E sad, ja kapiram da svako shvata vjeru na neki svoj nacin i to veoma postujem! Samo, da bi dostigao taj stupanj moras poceti od ovih osnova ili ih u najmanju ruku moras znati... ja znam da ima popova koji u sred posta ljuste vinjak i viski... ali me to ne zanima... to ide na njihovu dusu... Boga ima da je kolko imas, ja ga postujem,slavim i molim mu se u skladu sa mojom pravoslavnom vjerom a crveno slovo u kalendaru je svakako dio toga...

    p.s. Za ono imas u najmanju ruku kaficu kad naletis u BG ili kad se ja spustim dolje!Nemas pojma koliko si mi valjao!Hvala jos jednom bratski!
    bojim se da se moje poimanje boga razlikuje od svih zvanicnih religija ovoga svijeta, mada svaku postujem a posebno pravoslavlje
    osim toga mislim da se ona bozija zapovijest u pocetku odnosila samo na subotu, potom na nedelju(zbog hristovog vaskrsenja) a onda su se dodavali razni datumi i sveci, opet od religije do religije, u pravoslavlju zavisno od koje crkve (srpske, ruske, bugarske, grcke...itd.).

    p.s.
    za ono se zahvali azraelu, bez njega nista

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    bojim se da se moje poimanje boga razlikuje od svih zvanicnih religija ovoga svijeta, mada svaku postujem a posebno pravoslavlje
    osim toga mislim da se ona bozija zapovijest u pocetku odnosila samo na subotu, potom na nedelju(zbog hristovog vaskrsenja) a onda su se dodavali razni datumi i sveci, opet od religije do religije, u pravoslavlju zavisno od koje crkve (srpske, ruske, bugarske, grcke...itd.).

    p.s.
    za ono se zahvali azraelu, bez njega nista
    E pa onda cemo i njega ukljuciti u kiombinaciju Svakako cu mu se zahvaliti No do njega sam dosao preko tebe tako da i ti zasluzujes zahvlanost Cemu skromnost my friend

  5. #30
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    bojim se da se moje poimanje boga razlikuje od svih zvanicnih religija ovoga svijeta, mada svaku postujem a posebno pravoslavlje
    osim toga mislim da se ona bozija zapovijest u pocetku odnosila samo na subotu, potom na nedelju(zbog hristovog vaskrsenja) a onda su se dodavali razni datumi i sveci, opet od religije do religije, u pravoslavlju zavisno od koje crkve (srpske, ruske, bugarske, grcke...itd.).
    Ok, rekoh da postujem... svak ima svoje No Sveto pismo kaze onako kako ti rekoh a na tebi je oces li postovati ili ne...

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Gile fucmute sad si ga prepanuo i nije smio postovat
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto je od ove godine kao hobi u moj zivot uletjelo bastovanstvo(cvjecarstvo),nedjeljom se iz petnih zila trudim da ne chachcnem nesto oko zemlje.Nerijetko se zaboravim,ali kad se sjetim datog dana,ostavim se posla i sacekam do sjutra.Sto se dana obiljezenih crvenim slovima u kalendaru tice,pravim se blesava da ne znam koji je dan-datum.Ne da mi se opterecavati tim stvarima,obzirom da sam po prirodi prilicno praznovjerna,imam utisak da bi mi ti dani remetili mir.(Boze me prosti..)
    "... Ne traži istinu ako ne znaš šta bi s njom..."

  8. #33
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne znam zashto , ali ja veazda nekako zaboravim...mislim, majka ili baba me napomenu...ali,zaludu vazda se latim nekoga posla...

  9. #34
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Praha
    Posts
    1,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja nikad nista ne radim tako da ne obracam paznju mnogo
    ...then I shall know fully, even as I am fully known...

  10. #35
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Desert Eagle View Post
    I ja sam se pitao shta je crveno slovo
    Mi utorNIKom nista ne radimo. Vele ima 1 nesrecni vakat, a niko ne zna koji je, pa ono... Utorkom odmaramo..
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat , Crna Gora
    Posts
    895
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    je li grijeh varat djevojku na crveno slovo ? :mrgreen:
    Apsolutno ne podrzavam.

  12. #37
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    MONTENEGRO- Herceg Novi
    Posts
    1,916
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja obichno ni ne znam kad je crveno slovo pa radim sve normalno...

  13. #38
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Preko Morace
    Posts
    232
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pirely View Post
    je li grijeh varat djevojku na crveno slovo ? :mrgreen:
    Znam da se ne valja ljubiti sa momkom/curom kada se posti (u smislu,nece se post ispostovati kako valja), tako da je mozda i to `opasno`.

    A sto se `crvenog slova tice`... pa kod nas u kuci se to od uvijek nekako postovalo(majka, baba...), sta da radim tako su me naucili. Ako znam taj dan da je neki svetac, naravno da necu uzeti da perem i ribam, ili ukljucim masinu itd. Ali ako se desi, desi se. Kazu, ako ne znas, prasta ti se.

  14. #39
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    zemlja cuda
    Posts
    1,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedan moj komshija je radio na krovu od svoje kuce nesto, na neki svetac, jaki tako kazu, pa je stuturuknu s` krova....pa sad prichaju komshije " Eto de nashao je na svetac da radi", pa je meni sad nesto frka da radim pa ja kad god je kakvo crveno slovo bilo dje, ja sjedim i ne radim nista. Ja sad i kad vidim onoga crvenoga chiku na semaforu ja zashjedem...pushti djaola....da ne stuturuknem i ja s` kakvog krova :blah:
    "Toliko je bilo stvari u zivotu kojih smo se bojali a nije trebalo, trebalo je zivjeti"

  15. #40
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    a ne znam... moji ne vole da rade tih dana, majka nikad ne pere vesh i ne radi oko cvijeca, komsije izbjegavaju bilo kakav fizicki posao tipa zanati, basta... znam da ima par dana da narod bash vjeruje da se ne valja tada nista raditi, tipa ognjena marija, sveti vartolomej, prokopov dan, sveti vasilije, chini mi se i nekakav "udes" koga uopste nema u crkvenom kalendaru a to je prvi dan posle djurdjevdana...
    u svasta narod vjeruje. sto mi je najsmjesnije, nikad se ne radi o nekom velikom prazniku u pravoslavlju, vec o nekim manje poznatim, najcesce nijesu ni "crvena slova" u kalendaru...najjace mi je bilo kad sam cuo jednog popa u nk, na pitanje jednog mog rodjaka u vezi toga, rekao - "ako imas sta da radis kod drugog nekog, ili da zaradis novac, radi - ali nemoj u svojoj kuci nista"

    sto se mene tice - praznovjerje, i nema nikakve veze sa vjerom. mada sam tri puta imao zamalo poginut na bogojavljenje
    Just to slip the skin...

  16. #41
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    shta je crveno slovo ? jel to neshto vjerski il shta ? hm to umojoj familiji niti kod mene ne vazi, mi smo svi radoholicari i bice u penziji vremena za odmaranje , obicna glupost iskreno, to je davno izgubilo znacaj, i ljud iskoriscavaju da ne bi radili
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  17. #42
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Kad znam, a obichno me obavijeste komshije i rodbina, da je "crveno slovo" onda ne perem, ne ribam, ne chistim, a ono osnovno se mora uraditi i to nije grijeh.
    Kazu da ne valja u bashtu raditi, praviti kucu, a obrisati prashinu i usisati, kuvati, to se mora i nije strashno.

    Vjerovali ili ne, nijesam sujevjerna ali dogodila mi se jedna nezgoda upravo na svetac.
    Veliko cebe za brachni krevet, koje na ruke perem, bash odluchim na svetac da operem i kad sam ga shirila, komshinica mi reche da je svetac.
    Nijesam znala pa shto cu sad, necu se ubit i udjem u kucu, sagnem se da dohvatim crni luk iz coshka shpajza, a tu je, kunem vam se, vishe od pola godine stajao jedan dugachki prut koji je sluzio u svrhu vaspitavanja djece, i tako se nabijem okom na njega da me je spasilo, da ne ostanem bez oka, samo sochivo u koje je prut udario i skliznuo put donjeg kapka, raskrvario beonjachu i odlichno prodjoh!
    Ne znam je li zbog sveca ili chega drugoga, ali znam da se svaki dan saginjah tu da dohvatim luk i nikad mi se to ne desi bez taj dan.
    Necu gatat vishe, pa se od tad dobro raspitam da nije koji svetac kad se spremam da generalno chistim, krechim, farbam, perem tepihe i sl.

  18. #43
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica
    ...ne perem, ne ribam, ne chistim, a ono osnovno se mora uraditi i to nije grijeh...
    Lijepo vidim da me primoravas da ovu diskusiju prebacimo na religiju i filozofiju samo zbog ovog pitanja:

    Sta su osnovni kucni poslovi? :mrgreen:

    - Ladan ko taština duša -

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,467
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Talking

    meni je svaki dan crveno slovo..nikad nishta ne radim

  20. #45
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    rog Cerica
    Posts
    1,546
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ka i svaki dan izbacim tija 40-50 sklekova. Racuna li se to?!?!
    Kad me neko pita sto sam ja bez tebe sam,
    sigurno cu tada reci : kakva kuca, kakav stan...

  21. #46
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Lijepo vidim da me primoravas da ovu diskusiju prebacimo na religiju i filozofiju samo zbog ovog pitanja:

    Sta su osnovni kucni poslovi? :mrgreen:

    Mora se izjest neshto, ubachit' sudje u mashinu, obrisat prashina eto to bi bilo to, ne bi ti shto drugo uradila para nema!
    Taman mi dobro dodje da se izlezavam:mrgreen:

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,523
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Predrasude by Rambo Amadeus.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam u glavnom pjan nedjeljom tako da mi isto dodje crveno slovo ili ne
    Io ci credo!

    Welcome



  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,933
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    253
    Thanked in
    136 Posts

    Default

    Ja poshtujem crveno slovo i ne smatram da je to glupost

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 22
    Last Post: 08-07-11, 16:38
  2. VLASI U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 25
    Last Post: 26-02-10, 19:53
  3. Dan Republike :)
    By Argonaut in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 02-12-04, 19:35
  4. Stanje u Srbiji i uspjesna tranzicija...
    By Monterico in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 14-10-04, 20:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •