View Poll Results: Da li ce i koliko Legija robijati ?

Voters
47. You may not vote on this poll
  • Bice oslobodjen na kraju procesa

    10 21.28%
  • Odlezace nekoliko godina

    19 40.43%
  • Dobice 40 godina zatvora

    18 38.30%
Page 8 of 16 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast
Results 176 to 200 of 377

Thread: Crna Gora je u zajednici sa majkom kriminalaca !

  1. #176
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vrlo zanimljivo svjedocenje



    Glas
    ============================




    Izjava Dejana Milenkovića Bagzija data specijalnom tužiocu

    Albanci dali pušku za ubistvo Đinđića

    Puška kojom je ubijen premijer nije iz arsenala JSO već je Legija nabavio od Albanaca iz okoline Bujanovca


    BEOGRAD - Dejan Milenković Bagzi (35), izjavio je na saslušanju kod specijalnog tužioca u Centralnom zatvoru, početkom jula da, iza ubistva pokojnog premijera Zorana Đinđića ne stoji nikakva politika, niti političke snage, već isključivo Milorad Ulemek Legija (37), bivši komandant JSO, koji je odluku o atentatu doneo iz straha da ne bude uhapšen za zločin na Ibarskoj magistrali i druga krivična dela, piše nedeljnik Evropa u najnovijem broju.

    - O pripremi za atentat na premijera saznao sam od Dušana Spasojevića, koji nas je okupio početkom februara 2003. i rekao da se sa Legijom dogovorio da se ubije Đinđić. Dušan je rekao da je protiv toga, ali da smatra da je Legija u pravu jer je pitanje dana, kako nas Legija informiše, kada će da nas pohapse. Legija je rekao da je dobio informaciju da bi Žandarmerija trebalo svakog trenutka da nas pohapsi zbog pokušaja ubistva Vuka Draškovića u Budvi.

    Tada saznajem od Dušana i Legije da mora da se ide do kraja, da idemo na ono naše A, B, C , 1, 2, 3, gde Dušan kaže Legiji: "Mekeru, to će biti haos kada im dignemo trafo-stanicu, gde će pola grada da ostane bez struje, pa samo neka krenu na nas". Nameravali su da, ako policija posle atentata krene na njih, da miniraju trafo-stanicu na Bežaniji, železnički most preko Save, i da zauzmu aerodrom. Garantujem vam životom, da nije uvedeno vanredno stanje, oni bi sve pobili i zavladali bi zemljom - ispričao je Milenković tužiocu, a čije delove iskaza ekskluzivno prenosi Evropa.

    On je opisao i svoje učešće u neuspelom atentatu kod hale "Limes" i o tome kako je i on trebalo da bude tada ubijen:
    - Kada nam je javljeno da je prošla kolona premijera, ja i Miša Simović seli smo u kamione. Izlazimo na autoput, ja vozim srednjom trakom, ne obraćam pažnju na Simovića. Posle par minuta vožnje naglo iz srednje trake skrećem u levu, kojom su se oni kretali. Tom prilikom naglo kočim, kola premijera su išla velikom brzinom i malo je falilo da me prednje vozilo sa premijerom ne udari otpozadi. Onda sam naglo počeo da skrećem u desnu stranu iz straha jer da to nisam uradio vozilo premijera bi me udarilo silinom i ništa ne bi ostalo od kamiona ni od njegovog automobila. Sada sam uveren da je Simović išao sporo da bi mene likvidirali sa Đinđićem i njegovom kolonom. U to sam siguran sto odsto - kazao je Milenković.

    Zanimljivo je i da Bagzi tvrdi da puška kojom je ubijen premijer nije iz arsenala JSO, već da mu je Spasojević rekao da je Legija tu pušku nabavio od Albanaca iz okoline Bujanovca. Posle je Spasojević, kako tvrdi, odbio da ona bude uništena, već da se vrati u JSO, kako bi Legiju i Zvekija mogao da drži u šaci. Kada je čuo prve vesti o atentatu, Spasojević je, ispričao je Bagzi, pomislio da je Zveki promašio Đinđića.

    - Dok smo gledali TV u jednom od stanova štekova, rekao mi je: "Nije moguće, Zvezdan je promašio Đikija. Nije ga ni ubio, a ovaj pijani Zvezdan je slučajno ubio Darka Ašanina". Opsovao je Zvezdana da je pijanica pošto je stalno pio "hajniken" pivo. Kako je ispričao, kasnije im je Saša Pejaković ispričao da Legija sedi u polumraku stana na Novom Beogradu i da ne može da smisli ništa. Posle je poručio da su napravili "veliko ******, da idemo u šumu, a da će on preko nekih svojih da nađe plan za sakrivanje".

    Milenković tvrdi da je Šiptar u Meljaku govorio da ga je Legija izdao, da će on da pobegne u Legiju stranaca. "On i Kum su bili skroz izgubljeni. Kada je upala policija, uhvatio sam šturu, preskočio ogradu i pobegao kroz šumu. Stopom sam došao do Makedonije, a u karoseriji jednog kamiona sam prešao u Grčku sa lažnim pasošem. Krio sam se po plažama, a kasnije sam upoznao jednog Grka koji mi je iznajmio stan".

    Bagzi je ispričao i da je još prošlog leta hteo da se preda u Solunu, ali da ga je u tome sprečila tadašnji advokat Biljana Kajganić, koja mu je govorila da će Legija da pošalje svoje ljude po njega, koji će ga kolima Hitne pomoći prebaciti u Srbiju. Kako tvrdi, u Grčku ga je zvala i Legijina supruga Aleksandra Ivanović, predlažući mu da ilegalno uđe u Srbiju. Ona je, kako je naveo, sa suprugama braće Simović zvala njegovu suprugu Jasminu i pretila joj:"Vodi računa šta radiš, imaš decu".

    -------------------------------

    Legijine instrukcije o krokodilima

    Milenković je ispričao i da mu je Kajganićeva u Grčkoj prenela poruku Legije, preko njegovog advokata Slobodana Milivojevića, u kojoj je pisalo: "Promeni bank, promeni lokaciju, sve je u redu, dolaze po tebe". Kada je, kako tvrdi, video da nema Legijinih ljudi, otišao je u naš konzulat i prijavio se policiji. U zatvoru mu je Legija slao instrukcije preko svog advokata Nikole Gavrilovića šta treba da priča na sudu. Legija mu je poručivao da mu njegovi ljudi čuvaju porodicu i da ni u kom slučaju ne sme postati svedok-saradnik.

    -----------------------------

    D. Ć.

  2. #177
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ukraden aparat za ultrazvuk ! Dje ? U Srbiji naravno !

    AHAHAHAHA Ukraden aparat za ultrazvuk !
    Zemlja Srbija ima najmastovitije kriminalce na planeti !
    Cega se oni sve ne dosjete !
    Mastovitost kriimnalaca u Srbiji je nepresusna !
    Kako i nece kad ih njihova drzava - majka kriminalaca tako voli!

    Ukraden skupocjeni aparat iz bolnice !!
    AHAHAHAHAHAHA


    Blic
    ===================




    Ukraden dopler aparat vredan 5,6 miliona dinara

    Novi aparat odnet noću


    Prema zvaničnom saopštenju SUP-a Sremska Mitrovica, sa Odeljenja za ultrazvuk Zdravstvenog centra ukraden je kolor-dopler, čime je pričinjena materijalna šteta bolnici u vrednosti od 5,6 miliona dinara. Podrobnije informacije o krađi kolor-doplera od zvaničnika iz Zdravstvenog centra nismo bili u mogućnosti da dobijemo u „cilju sprovođenja istrage’’.

    - Služba obezbeđenja bolnice broji deset radnika, po dva u smeni koja traje 12 sati. Samo je čuvar na glavnom ulazu u bolnicu naoružan i on ide svakih sat vremena u obilazak svih zgrada. Čuvar na drugom čuvarskom mestu, kod Službe hitne pomoći, nije naoružan i ne obavlja obilazak. Radnik kod kuhinje obavlja dužnost do 14 sati, takođe nenaoružan. U suštini se naša funkcija svodi na regulisanje prometa vozila koja ulaze u krug bolnice, bez mogućnosti kontrole posetilaca jer je frekvencija velika - kaže za ‘’Blic’’ radnik obezbeđenja bolnice koji je insistirao da ostane anoniman.

    On dodaje da je od pre godinu dana na zahtev Ministarstva zdravlja da se redukuje čuvarska služba, ukinuto četvrto čuvarsko mesto, iza bolnice prema Novom šoru, prema kojem je izlaz iz bolničkog kruga otvoren, pa su pretpostavke da je uređaj, veličine ovećeg frižidera, najverovatnije tim putem i iznet. Pretpostavlja se da zbog težine doplera on mora biti iznet na nekakvom postolju sa točkićima.

    Od osoblja Odeljenja za ultazvuk nezvanično saznajemo da se glavna vrata ne zaključavaju zbog reorganizacije rada svih odeljenja usled izgradnje i rekonstrukcije bolnice, a vrata kabineta za ultrazvučni pregled su prilikom krađe razvaljena, a potom sutradan i zamenjena novim. Ovih dana među bolničkim osobljem krađa vrednog uređaja je glavna tema razgovora uz spekulacije kako je neometano iznet iz bolničkog kruga i kome je potreban. Jedan stariji pacijent koji čeka za pregled ultrazvukom je prokomentarisao da ‘’taj aparat ne treba paorima, nego zna se kome - za ordinaciju“.

    Doktor Milica Dumančić, radiolog, kaže da je ukradeni uređaj stigao u bolnicu pre tri meseca zamenivši stari koji je bio u upotrebi dve godine.

    - Kolor-dopler je pripadao najnovijoj generaciji „tošiba“ doplera, sa četiri sonde vrednosti oko 70.000 evra. Njime smo obavljali pregled abdomena, dojke, ginekološki pregled, kao i ultrazvučni pregled srca - objašnjava dr Dumančić.

    Narcisa Božić

    --------------------------------------------------------------------------------

  3. #178
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Nevjerovatna masta kriminalaca u Srbiji ! Digli u vazduh pjevacicu !

    Ljudi vi ovo ne sanjate !!!
    Ovo je istina, istina iz zemlje Srbije !!!
    Explozivnom napravom je dignuta u vazduh jedna pjevacica !!!
    Ne sanjate !
    Mi smo u zajednici sa tom "drzavom".
    Da se ovo desilo bilo dje u civilizovanom svijetu, ovo danima ne bi silazilo sa udarnih vijesti ! U Srbiji ce na ovaj dogadjaj svi zaboraviti za dva/tri dana !
    Ja za ovako nesto nikad nijesam cuo !
    EXPLOZIVOM DIGNUTA U VAZDUH PJEVACICA !
    Ne sanjate, ovo je istina !



    Blic
    ====================



    Bomba raznela lokalnu pevačicu




    UŽICE - Užičanka Tanja Ćosić (34) poginula je juče ujutro ispred zgrade gde je živela u Ulici Jovana Sterije Popovića u naselju Krčagovo, pošto je eksplodirala njena „škoda felicija“ u trenutku dok je ulazila u vozilo. Prema nezvaničnim saznanjima, eksploziju je izazvala bomba podmetnuta pod automobil.

    Snažna detonacija odjeknula je Krčagovom oko 9.30, nekoliko stotina metara od kasarne „Četvrti puk“, i digla na noge ovu gradsku četvrt. Nesrećna Tanja Ćosić, koju Užičani znaju kao pevačicu orkestra „Idila bend“, pričaju komšije, otključala je vrata automobila, sela u njega, a onda se začula strahovita eksplozija. „Škoda felicija“ razneta je u paramparčad, a od siline detonacije polupano je na stotine prozora na okolnim zgradama i oštećeno nekoliko automobila. Na mesto nesreće ubrzo su stigli istražni organi i policija koja je „opasala“ celo naselje.

    Na prvi mah pronela se priča da je eksploziju prouzrokovao plin u vozilu, međutim prvi rezultati istrage pokazali su da je „škoda“ odletela u vazduh pošto se aktivirala naprava postavljena najverovatnije ispod automobila. U toku dana u Užice je trebalo da stignu eksperti za eksploziv iz Beograda i pomognu u istrazi.

    - Ne mogu da poverujem da se ovo dogodilo. Zašto bi neko ubio Tanju? Bila je dobra i mirna osoba, korektno se ophodila prema svima - priča nam kroz plač jedna starija gospođa iz komšiluka.

    - Najpre sam pomislio da je grom udario negde blizu, a onda mi je kroz glavu prošla pomisao da se ruši zgrada. Izašao sam na terasu i video automobil kako gori i oblak dima koji se diže. Baš na tom mestu skupljaju se deca iz našeg kraja i igraju se, stalno ih je po dvadesetak, ali srećom niko se u tom trenutku nije tu našao. Ne smem da pomislim šta bi se desilo da je bilo drugačije - priča jedan od stanara iz obližnje zgrade.

    Koliko je eksplozija bila silovita najbolje ilustruje činjenica da je amortizer „škode“ preleteo dvospratnu zgradu i pao stotinak metara dalje na „opel korsu“ parkiranu u Ulici heroja Jerkovića uz ogradu kasarne, i znatno je oštetio.

    - Izašla sam iz radnje da uslužim mušteriju, a onda se nešto snažno prolomilo. Samo tri metra od mene, na automobil koji je tu stajao nešto je palo. Kada sam došla sebi videla sam da je to amortizer - ispričala nam je Nataša Vučković, trgovac u prodavnici „Kendi“.

    Tanja Ćosić živela je u stanu u Ulici Jovana Sterije Popovića sa ocem, majkom i petogodišnjim sinom. Nezvanično saznajemo da su joj se ukućani nalazili na odmoru u selu i da je Tanja pošla kod njih kako bi ih dovezla u Užice.

    Vladimir Lojanica
    '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' '''''''''''''



    Novi detalji o ovom nevjerovatnom dogadjaju



    Blic
    =========================




    Užičani u šoku posle eksplozije u kojoj je poginula pevačica Tanja Ćosić

    Eksploziv nije podmetnut Tanji






    UŽICE - Smrt Tanje Ćosić (34), pevačice iz Užica, koja je poginula u ponedeljak kada je podmetnuta eksplozivna naprava digla u vazduh njenu „škodu feliciju“ u trenutku dok je ulazila u vozilo, i dalje je obavijena velom tajne. Ko je i kada postavio ekspozivnu napravu, da li je bomba bila namenjena njoj ili nekom drugom – pitanja su na koje za sada nije moguće dati odgovore.

    Istrazi koja treba da utvrdi detalje i motive ubistva Tanje Ćosić, pomažu eksperti za eksploziv specijalizovane jedinice MUP-a iz Beograda. Oni su uzeli uzorke eksploziva i odneli na veštačenje.

    - Najverovatnije nikada neće biti utvrđeno kako je došlo do eksplozije, odnosno da li je naprava bila tempirana ili daljinski aktivirana. U pitanju je velika količina eksploziva koja je uništila sve moguće tragove, kao što su upaljač i drugi mehanizmi - kaže Joviša Lazarević, istražni sudija Okružnog suda u Užicu.

    Pretpostavka je, dodaje Lazarević, nakon nalaza obducenata, da je eksploziv aktiviran u trenutku kada je Tanja Ćosić sela u vozilo i stavila noge na komande.

    U Užicu malo ko veruje da je bomba koja je usmrtila Tanju Ćosić bila namenjena njoj. Prema nezvaničnim saznanjima „Blica“, Tanja je u ponedeljak oko tri sata izjutra došla sama sa Zlatibora, gde je pevala u jednom kafiću. Parkirala je vozilo ispred zgrade u Ulici Jovana Sterije Popovića u kojoj je živela i otišla u svoj stan. Najverovatnije tokom noći neko je pod automobil postavio eksploziv, a nezvanično se spominje da je u pitanju osam do deset kilograma trotila. Ujutro oko 9.30 pošla je po roditelje i sina u selo, i tada je paklena naprava aktivirana.

    U Ulici Jovana Sterije Popovića i dalje su vidljivi tragovi užasnog zločina, a u domu Ćosića lelek i neverica. Juče smo zatekli lekarsku ekipu užičkog Doma zdravlja koja je došla da ukaže pomoć Tanjinim roditeljima. Niko od njih nije bio u stanju išta da kaže o tragičnoj sudbini njihove ćerke.

    Komšije popravljaju prozore popucale od detonacije i sležu ramenima.

    - Srela sam je juče ujutro na stepeništu. Kao i uvek ljubazno se javila, a zatim istrčala iz zgrade. Nedugo zatim začula se jaka eksplozija. Bila je omiljena osoba, nikome nažao ništa nije učinila i nikome nije jasno ko je nju mogao da ubije - kaže komšinica Ćosićevih.

    V. Lojanica

    -------------------------------------------------------------------
    Last edited by G R A D; 03-08-05 at 00:01.

  4. #179
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by G R A D
    [b][color=red]Ljudi vi ovo ne sanjate !!!
    Ovo je istina, istina iz zemlje Srbije !!!
    Explozivnom napravom je dignuta u vazduh jedna pjevacica !!!
    Ne sanjate !
    Mi smo u zajednici sa tom "drzavom".
    Da se ovo desilo bilo dje u civilizovanom svijetu, ovo danima ne bi silazilo sa udarnih vijesti ! U Srbiji ce na ovaj dogadjaj svi zaboraviti za dva/tri dana !
    Ja za ovako nesto nikad nijesam cuo !
    EXPLOZIVOM DIGNUTA U VAZDUH PJEVACICA !
    Ne sanjate, ovo je istina !
    -------------------------------------------------------------------
    LJUDI OVO JE DA SANJATE!!!!
    OVO JE, ISTINA IZ ZEMLJE CRNE GORE!!!
    Explozivnom napravom je dignuta u vazduh jedna pjevacica !!!
    Ne sanjate !
    MI ZIVIMO U TOJ ISTOJ ZEMLJI.
    Da se ovo desilo bilo dje u civilizovanom svijetu, ovo danima ne bi silazilo sa udarnih vijesti ! U Crnoj Gori ce na ovaj dogadjaj svi zaboraviti za dva/tri dana !
    Ja za ovako nesto nikad nijesam cuo !
    EXPLOZIVOM DIGNUTA U VAZDUH PJEVACICA !
    Ne sanjate, ovo je istina !

    NARUČENO UBISTVO IZ CRNE GORE

    U EKSPLOZIJI AUTOMOBILA U UŽICAMA STRADALA TANjA ĆOSIĆ (34)

    Svjedok protiv Mandića preživio atentat

    Tanja Ćosić je bila nevjenčana supruga Mirka Nikolića zvanog Crnogorac, svjedoka u nastavku suđenja za ubistvo Duška Jovanovića
    Užičanka Tanja Ćosić (34) poginula je u eksploziji bombe koja je bila podmetnuta ispod njenog automobila na raskrsnici ulica Heroja Jerkovića i Jovana Sterije Popovića u Krčagovu. Iz užičkog SUP-a su saopštili da eksplozivna naprava nije bila namijenjena njoj, već najvjerovatnije njenom nevjenčanom suprugu Mirku Nikoliću Crnogorcu (47), sa Cetinja, koji je ovdašnjoj javnosti poznat iz sudskog procesa koji se vodi protiv Damira Mandića okrivljenog za učešće u atentatu na Duška Jovanovića. Prema nezvaničnim informacijama koje smo dobili iz užičkog SUP-a, Nikolić je neposredno prije atentata izašao iz automobila. Ćosićeva je sa Nikolićem imala dijete a pomenuto vozilo najviše je koristio upravo Mirko.
    Istražni sudija Okružnog suda u Užicu, Joviša Lazarević u izjavi za "Dan" je saopštio da Nikolić u momentu eksplozije nije bio u automobilu.
    - Automobil "škoda felicija", UE 226-00, eksplodirao je juče oko devet sati i 35 minuta u momentu kada je Ćosićeva stavila ključ u bravu. Uzrok eksplozije još uvijek nije utvrđen a nalaz je poslat specijalizovanoj ekipi za eksplozive u Beogradu. Pošto se radilo o veoma snažnoj eksploziji, pretpostavlja se da je u pitanju neka vrsta eksploziva jake razorne moći. Istovremeno je eksplodirala i plinska boca koja se nalazila u automobilu, pa će se tek naknadnim vještačenjem utvrditi pravi uzrok zbog kojeg je došlo do eksplozije - kazao je Lazarević.
    On je dodao da je u razgovorima sa inspektorima užičke policije saznao da je Ćosićeva nevjenčana supruga Mirka Nikolića, te da istražnim organima nije poznata od ranije.
    - Radi se o djevojci koja je pjevala u jednom lokalu na Zlatiboru i ranije nije imala sukoba sa zakonom. Zbog te činjenice, ukoliko se utvrdi da je u pitanju atentat, to po logici stvari nije bilo namijenjeno njoj. Istovremeno sam obaviješten da je izvjesni Mirko Nikolić Crnogorac koji je živio sa njom imao određene konflikte i ranije neraščišćene račune sa nekim ljudima i zbog toga sam donio odluku da ga saslušam zasad u svojstvu svjedoka - saopštio je Lazarević.
    Snažna detonacija u centru Užica uznemirila je sve stanovnike tog grada, a prizor na licu mjesta je bio stravičan. Djelovi automobila i tijela Ćosićeve letjeli su po nekoliko metara od mjesta eksplozije. Od jake detonacije na okolnim zgradama i kućama su popucala stakla. Taj dio grada bio je blokiran više sati a uviđaju su prisustvovali i pripadnici antiterorističke jedinice MUP-a Srbije.
    Užička policija je odmah nakon tragedije slučaj povezala sa Mirkom Nikolićem koji se u tom gradu nalazi već nekoliko godina i bavio se raznim poslovima. Crnogorskoj javnosti Nikolić je poznat po tome što je Damira Mandića, inače nekadašnjeg poslovnog prijatelja, optužio za iznudu i otmicu svog bratanića Miodraga. Za razliku od bratanića, on se i pored urednog poziva Višeg suda u Podgorici nije pojavio u svojstvu svjedoka na suđenju okrivljenom Mandiću.

    Reket za
    Damira
    Miodrag Nikolić je tokom sudskog procesa tvrdio da ga je okrivljeni Damir Mandić, u februaru 2002.godine oteo kako bi od njegovog strica Mirka naplatio 200.000 eura. On je ispričao kako su ga Mandić i još jedna njemu nepoznata osoba oteli i odveli u jednu kuću na periferiji grada gdje su ga držali sve dok nijesu dobili obećanje njegovog strica Mirka da će platiti otkup. Miodrag je ispričao da je podgorička policija u okviru istrage o ubistvu Duška Jovanovića saslušavala Mirka te da im je on ispričao za otmicu. Nikolić je tvrdio da je u otmici pored Damira učestvovao i njegov brat Almir Mandić. Okrivljeni Mandić je to negirao dodajući da su Nikolići sve izmislili po nagovoru visokih policijskih funkcionera. Mandić je tvrdio da mu je Nikolić pokazivao pištolj koji je navodno na poklon dobio od savjetnika predsjednika Republike za bezbjednost Vuka Boškovića. Nikolići i Damir Mandić su po sopstvenom priznanju ranije bili poslovni partneri u trgovini s kafom.

    M.V.R-S.T.

  5. #180
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    89
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znaci mafija crnogorska.
    kako je

  6. #181
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Naravno,

    a gdje drugo bombe pucaju gotovo svaki dan, izuzimajući Irak.

  7. #182
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno, kad se desi neki nevidjeni kriminal u Srbiji, zna se!

    Kriva je Crna Gora i Crnogorci !

    Istina za to nema dokaza ali SRPSKOJ se prici mora vjerovati !

    Kad nesto Srbin rekne, u to nema sumnje !!!

    Srbin je nebeski covjek, iz nebeskog naroda i sto tu vise ima da se prica!


    Evo nekih izjava cuvenih Srba, ima ih kolko oces...

    "Crna Gora je 1913 godine na Skadru izgubila pola vojske, ali je dobila nezavisnost" !

    Radovan Karadzic

    ---------------------------------

    "Svaki put kada je u Crnoj Gori proglasena nezavisnost, u Crnoj Gori su izbijali ustanci"!

    Matija Beckovic

    -----------------------------------

    "Laganje je oblik našeg patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije"!

    Dobrica Ćosić - otac nacije
    Last edited by G R A D; 03-08-05 at 22:42.

  8. #183
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ukraden leš Dragoša Kalajića. Je li moguće ? U "državi" Srbiji je sve moguće !

    OVO NIJE NOCNA MORA !
    OVO SU DESAVANJA IZ ZEMLJE SRBIJE, S KOJOM SMO U ZAJEDNICU !
    NEMOJTE CITATI, AKO MISLITE DA NECETE MOCI SPAVATI !
    OVO NIJE FILM STRAVE I UZASA OVO SU STVARNI DOGADSJAJI IZ "DRZAVE" S KOJOM SMO U ZAJEDNICI !!



    Kurir
    ==========================




    GDE JE NESTALO TELO DRAGOŠA KALAJIĆA?!

    Porodica poznatog pisca sumnja da su njegovi ostaci ukradeni dan pre sahrane





    Srbija je, čini se, postala idealno podneblje za snimanje kultnog serijala "Zona sumraka", o čemu svedoči i sledeći primer.
    Naime, kako Kurir saznaje, porodica Dragoša Kalajića, poznatog srpskog pisca i slikara koji je nedavno preminuo u Rimu, sumnja da je njegovo telo volšebno nestalo samo dan pre ceremonije sahrane na beogradskom Novom groblju.

    Posle duge i teške bolesti, Dragoš Kalajić je umro 21. jula, a njegovo telo je nekoliko dana nakon smrti prebačeno iz italijanske u srpsku prestonicu. Članovi njegove porodice u žalosti, supruga Verica i ćerka Sonja, čekali su da ih ljudi sa Novog groblja pozovu i jave im kada će biti sahrana. Međutim, pošto ih u dogovoreno vreme niko nije pozvao, njih dve su otišle na groblje i čule zapanjujuću vest:

    - Rečeno im je da su na Lešće, gde je izvršena kremacija, prethodnog dana dolazila dva muškarca, te da je kremacija već obavljena - svedoči za Kurir jedan od bliskih prijatelja porodice Kalajić. - Zatim su im predali urnu, za koju su tvrdili da sadrži Kalajićeve posmrtne ostatke. U pokušaju da sazna ko su ljudi koji su kremirali njenog oca, Dragoševa ćerka Sonja je otišla do grobara i tražila da joj ovi opišu te ljude. Posle je otišla do kuće, uzela nekoliko fotografija i pokazala ih grobarima. Na jednoj od njih oni su prepoznali Dragoslava Bokana, poznatog srpskog pisca i nekadašnjeg vođu "Belih orlova".

    - Da li je Kalajićevo telo ukradeno, sahranjeno mimo njegove volje ili je u pitanju nešto treće, još uvek se ne zna. Dragoševa poslednja želja bila je da počiva u Beogradu, ali je na kraju, umesto ispraćaja dostojnog veličine njegovog dela, sve prošlo otužno, mimo pravoslavnih običaja. U najmanju ruku - čudno - zaključuje sagovornik Kurira.

    Ceneći specifične okolnosti koje prate ovu priču, pokušali smo da kontaktiramo članove porodice Kalajić, ali nam se, do zaključenja ovog broja, niko od njih nije javio.


    Klinički pokušaj atentata na Kalajića

    U svom poslednjem intervjuu, datom upravo našem listu tri meseca pred smrt, Kalajić, koji je uvek spadao među "politički nekorektne" intelektualce, otkrio je kako je izbegao "tihu likvidaciju" u Kliničkom centru, gde mu je konstatovan i operisan rak grla:
    - Ni devet meseci nakon operacije, na Kliničkom centru niko nije uočio da je njihov glavni hirurg ostavio pola, inače malog tumora da se razvija i buja, premda mi je samouvereno tvrdio da je odstranio više nego što treba. Kad je konzilijum milanske bolnice "Humanitas" pregledao beogradske snimke, jedan lekar mi je prišao i otvoreno rekao: "Ja vas znam s televizije, kad ste branili srpsku stvar. Meni ovo liči na pokušaj elegantne likvidacije."

    ------------------------------------------------------


    Bokan: Samo sam se poklonio i pročitao molitvu!




    Dragoslav Bokan je prisustvovao kremaciji, jer je, kako kaže, želeo da oda poslednju poštu svom prijatelju i učitelju, i u tome ne vidi ništa loše:
    - Ne shvatam zbog čega je priča oko Dragoša počela da dobija tu nekrofilsku dimenziju. Ne postoji nikakva teorija zavere. U ponedeljak je na Novom groblju obavljen oficijelni čin sahrane, kome nisam prisustvovao, jer sam preko prijatelja čuo da je njegova porodica bila protiv mog pojavljivanja. Pošto nema osobe koja je mom životu dala jači pečat od Kalajića, želeo sam da se oprostim od svog učitelja i u utorak sam otišao na Lešće, gde je telo kremirano. Sa pravoslavnim molitvenikom u ruci odao sam mu počast, pročitao molitvu, zadržao se desetak minuta i otišao. Kasnije sam saznao da su pojedini članovi njegove porodice bili iznervirani zbog toga. On i ja smo 18 godina bili bliski i nisam želeo da naše prijateljstvo bude okončano na nedostojan način. A da je njegova želja bila da ga ne ispratim na onaj svet, svakako bih je ispoštovao.



    S. JOVANOVIĆ
    Last edited by G R A D; 03-08-05 at 22:51.

  9. #184
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    odrasti vecj jednom
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  10. #185
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    MIRKO NIKOLIĆ (43) TVRDI DA JE EKSPLOZIVNA NAPRAVA BILA NAMIJENjENA NjEMU, A NE TANjI ĆOSIĆ
    Bombu podmetnula ekipa Damira Mandića

    Desetak dana prije atentata Milan Šćekić zvani Čila iz Berana i Ljubo Bigović iz Bara bili su na Zlatiboru vjerovatno da prate moje kretanje - kaže Nikolić
    Desetak dana prije atentata Milan Šćekić zvani Čila iz Berana i Ljubo Bigović iz Bara bili su na Zlatiboru vjerovatno da prate moje kretanje - kaže Nikolić

    - Bomba od koje je stradala Tanja Ćosić bila je namijenjena meni, a podmetnuli su je ljudi iz društva Damira Mandića - kaže u ispovijesti za "Dan" Mirko Nikolić iz Užica.
    On ističe da je njegova prijateljica ubijena na najsvirepiji mogući način i da je siguran da će kriminalci iz ekipe optuženog za ubistvo Duška Jovanovića ponovo pokušati da ga likvidiraju.
    - Jedini razlog za to je moje svjedočenje protiv Damira Mandića kome se sudi za ubistvo Duška Jovanovića. Otkako sam dao iskaz kojim se Damir i Almir Mandić terete za otmicu mog sinovca Miodraga pod stalnim sam pritiskom i prijetnjama od Mandićevog klana koji mi je i ranije signalizirao da će me ubiti - rekao je Nikolić.
    On tvrdi da je eksplozivna naprava koja je podmetnuta pod vozilom njegove prijateljice bila "poklon" od Mandića i njihovog klana zbog optužbi koje je iznio na njihov račun.
    - Imam informacije da je prije 10 dana ekipa bliska Damiru Mandiću defilovala preko Zlatibora i da je pratila moje kretanje pošto sam se tih dana i ja tamo nalazio. Po mojim saznanjima, radi se o Milanu Šćekiću zvanom Čila iz Berana i Ljubu Bigoviću iz Bara. Bio sam ubijeđen da njihova posjeta Zlatiboru ne može donijeti ništa dobro ni za mene niti za moju porodicu i prijatelje - objašnjava Nikolić. On kaže da onaj koji je tipovao njegovo kretanje nije precizno obavijestio ubice pa je tako on ostao živ.
    - Ili im je možda taktika bila da ubiju nekoga sa kim sam blizak. Zahtijevam da ljudi kod kojih su Mandićevi ortaci boravili na Zlatiboru budu saslušani i ispitani - kaže Nikolić. On ističe da prvobitna nagađanja da je on neposredno prije eksplozije izašao iz auta nijesu tačna.
    - U subotu uveče sam sa jednim prijateljem otišao za Crnu Goru da bih prisustvovao godišnjici smrti svoje majke, već u ponedjeljak ujutro dočekala me je grozna vijest da je auto kojim je upravljala Tanja Ćosić dignuto u vazduh i da je tom prilikom ona smrtno stradala desetak metara ispred zgrade u kojoj stanuje - kaže Nikolić. Nikolić objašnjava kako je odmah nakon toga u ponedjeljak pozvao jednog visokog funkcionera crnogorskog MUP-a kako bi ga obavijestio o ovom događaju.
    - Tek poslije mnogobrojnih poziva taj gospodin mi se javio i saopštio da je na jednom veoma važnom sastanku govoreći da nije upoznat sa tragedijom koja se desila. Kada sam mu napomenuo da je ubistvo izvršila ekipa Damira Mandića, više mi se nije javljao i pored obećanja da ćemo se kasnije čuti. Nije više odgovarao na moje telefonske pozive. To najbolje govori kakva je zaštita koju mi je nudila crnogorska policija pril-ikom mog svjedočenja protiv Damira i Almira Mandića. Ispada da sam žrtva istine koju sam rekao i u policiji i pred istražnim sudijom i koje se nikada neću odreći - kaže Nikolić. On ističe da su Mandići čitav slučaj pokušali da završe na drugačiji način.
    - Pokušali su preko nekih poznanika da mi ponude nagodbu. Tražili su od mene da promijenim iskaz koji sam dao pred istražnim sudijom. Pošto sam taj predlog u startu odbio, ne znam šta su htjeli da ponude kao protivuslugu - kaže Nikolić.
    Ovaj Cetinjanin koji već duže vrijeme živi u Užiu kaže da je siguran da je sve urađeno sa nekim iz Užica koga dobro poznaje i da je samo pitanje dana kada će ponovo pokušati da ga ubiju.
    - Apsolutno mi je nebitno hoću li ostati živ ili ne. Zato ih javno pozivam da mi kažu gdje da dođem da me ubiju, samo neka ostave na miru moju porodicu i prijatelje. Ne vrijedi se skrivati jer ako su namjerili da me likvidiraju oni će to i učiniti. Jedino šta mi je ostalo jeste da napravim strategiju kako da ne stradaju moji najbliži i nedužni ljudi kao što je bilo u ovom slučaju - kaže Nikolić. On se nada da će nakon svega ovoga policija i tužilaštvo pokrenuti istragu protiv kriminalaca iz Mandićevog okruženja.
    - Nakon ovih izjava sigurno ću biti pozvan na razgovor u policiju, kako crnogorsku tako i u onu u Užicu. Ali, ničega se ne stidim jer sam govorio istinu i samo istinu - zaključuje Nikolić.

    L. NikČeviĆ

  11. #186
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Opet smrt vojnika. Ko zna koji po redu. Ne moze se vise ni izracunati

    Glas
    ============================




    Vojnik u Leskovcu umro u snu


    LESKOVAC - Vojnik Srđan Ivanović (22) iz Beograda preminuo je u snu prethodne noći, u kasarni "Sinkovac" u Leskovcu. Dežurni komandant kasarne, pri redovnom buđenju vojnika u spavaoni, oko 6 sati juče nije uspeo da ga probudi. Ivanović se u utorak oko 23, 15 sati vratio sa redovnog odsustva, a narednog dana trebalo je da se razduži jer je odslužio vojni rok, navodi se u saopštenju Ministarstva odbrane Srbije i Crne Gore.

    Dežurni komandant odmah je obavestio dežurnog operativnog centra, a on lekara garnizone ambulante dr Jugoslava Stojiljkovića koji je vojniku ukazao prvu pomoć. Vojnik Ivanović je ubrzo prebačen u bolnicu u Leskovcu, gde je ekipa lekara dr Tomica Grujevski i dr Irena Ignjatović pokušala reanimaciju. Pored svih napora lekara, oko 8 sati konstatovana je smrt Srđana Ivanovića. U prvom izveštaju dr Ignjatovića navodi se da je Ivanovićeva smrt "naprasna-iznenadna srčana i moždana".

    O tragičnom događaju odmah su obaveštene pretpostavljene starešine vojnika, a na mesto nesreće izašao je istražni sudija iz Leskovca Mihajlo Petrović i ekipa tehničara, navodi se u saopštenju Ministarstva odbrane SCG.

    A. S.

  12. #187
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ostalo nejasno zašto je DB isključena iz istrage


    DB nije bila uključena u istragu, kako su kazali svjedoci, a moje mišljenje je da je to urađeno kako tragovi ovog zločina ne bi došli do pećine, odnosno do pojedinih struktura u toj službi, naglasio je Ulićević

    Punomoćnici porodice Jovanović, advokati Budimir Darmanović i Lidija Božović najavili su da će u nastavku suđenja insistirati na dobijanju odgovora od ministra policije Dragana Đurovića zbog čega je Služba državne bezbjednosti isključena iz istrage o ubistvu Duška Jovanovića. Oni smatraju da je jedini razlog za to mogao biti umiješanost određenih struktura te službe u ovaj zločin. Istina, DB zvanično ne vodi istrage ali zbog delikatnosti slučaja bilo je za očekivati da se i ta služba policije uključi.
    Advokat Lidija Božović ocijenila je da su visoki policijski funkcioneri Mićo Orlandić i Milan Vujanović na glavnom pretresu vješto izbjegli odgovore na nekoliko ključnih pitanja. Ona smatra da su njih dvojica, s obzirom na pozicije u policiji, a posebno Orlandić, morali znati kome su dijeljene službene legitimacije i značke SDB-a, te ko je naoružavao okrivljenog Damira Mandića.
    - Takođe, pomoćnik ministra policije morao je da stane iza izjava koje je javno saopštavao u vezi sa ubistvom Duška Jovanovića, jer te izjave nije davao kao građanin, već je u javnosti istupao kao policijski funkcioner i lice koje je rukovodilo timom za otkrivanje ovog zločina - istakla je Božovićeva.
    Ona je podsjetila da je Orlandić u nekoliko navrata označio Vuka Vulevića i Armina - Mušu Osmanagića kao učesnike atentata na Jovanovića.
    - Sudeći po njegovim ranije datim izjavama, očito je da policija ima dokaze protiv ovih lica. U prilog ovoj činjenici ide Orlandićeva izjava da "policija ima nepobitne dokaze ko je kritične noći bio u "golfu 3", PG 347-77, iz kojeg je pucano na Jovanovića" - navela je Božovićeva.
    Mićo Orlandić je na saslušanju istakao i da je iz istrage o ubistvu Duška Jovanovića bila isključena Služba državne bezbjednosti, te da ovaj slučaj vodi javna bezbjednost. S obzirom na činjenicu da se radi o ubistvu javne ličnosti, bilo je logično da u istragu o ovom zločinu budu uključene sve policijske službe uključujući i SDB, iako to formalno nije u njihovom domenu.
    Advokat Đorđije Ulićević smatra da je Orlandić istovremeno prećutao zbog čega je to urađeno i zašto SDB nije bila uključena u istragu.
    - DB nije bila uključena u istragu, kako su kazali svjedoci, a moje mišljenje je da je to urađeno kako tragovi ovog zločina ne bi došli do pećine, odnosno do pojedinih struktura u toj službi. Interesantno je da Orlandić ne zna ništa ni o izdavanju službenih legitimacija, a na moje pitanje i konkretan dokaz da li su neka lica posjedovala legitimaciju DB-a, on je odgovorio da ne zna - naglasio je Ulićević.
    Iskaz pomoćnika ministra policije, smatra Ulićević, u neku ruku je koristan pošto je, kako kaže, nakon godinu dana saopštio da je okrivljeni u policiji priznao zločin.
    - Međutim, šteta je što Orlandić nije govorio i o drugim stvarima otvoreno jer bi na taj način umnogome pomogao u rasvjetljavanju ovog zločina. Nemoguće je da sa funkcije koju pokriva ne posjeduje podatke koje ima njegova služba - rekao je Ulićević.
    Pomoćnik ministra policije je na saslušanju dodao da ne zna ništa o tvrdnjama Damira Mandića, zasad jedinog osumnjičenog za saizvršilaštvo u ubistvu, da ga je policija naoružavala tokom 1996. i 1997. godine jer je, kako je kazao, na funkciju pomoćnika ministra policije postavljen sredinom 2001. godine. Orlandić je i zvanično potvrdio da su svi nalazi iz Visbadena stigli i da su predati državnom tužiocu, te da se samo čeka još najnoviji nalaz DNK za Vuka Vulevića, koji je takođe poslat na vještačenje.
    Advokat Budimir Darmanović osvrnuo se na dio Orlandićevog i Vujanovićevog iskaza koji se odnosio na priznanje okrivljenog Damira Mandića o njegovom i učešću još nekih lica u Jovanovićevom ubistvu. On je naveo da je nelogična tvrdnja visokih policijskih zvaničnika da priznanje okrivljenog Damira Mandića o njegovoj umiješanosti u ubistvo dato u policiji nije dokaz za sud. Orlandić i Vujanović su na saslušanju pred sudijom Radovanom Mandićem istakli da službena zabilješka o Mandićevom priznanju postoji, ali da se ona ne može procesuirati jer je ovaj u međuvremenu odlučio da se brani ćutanjem.
    - Svaka izjava koja je uzeta u skladu sa zakonom, pa i Mandićeva, može biti korišćena na sudu bez obzira na to da li se on brani ćutanjem.
    - Veoma je važno da su policijski funkcioneri istakli da su nakon Jovanovićevog ubistva saslušavani Ivan Delić i Saša Boreta, koji su ranije pominjani kao izvršioci nekih krivičnih djela. Takođe, po prvi put je zvanično saopšteno da policija nema DNK Armina-Muše Osmanagića, koji je ranije označavan kao potencijalni učesnik u Jovanovićevom ubistvu - izjavio je Darmanović.
    On je dodao da je strašna činjenica da se za neke detalje iz istrage zvanično saznaje tek nakon godinu dana od zločina.
    - Postavlja se pitanje zašto je visokim policijskim funkcionerima trebalo godinu dana da saopšte određene podatke vezane za istragu o ubistvu Duška Jovanovića. Nakon više od godinu dana naše sumnje da je SDB isključena iz istrage su potvrđene i na to pitanje će neko iz vrha crnogorskog MUP-a da odgovori. Neraskidiva veza između SDB-a i vrha režima daje nam za pravo da sumnjamo u dobre namjere crnogorske policije kada se radi o sprovođenju valjane istrage u ovom predmetu. To se potvrdilo u nekoliko navrata kada su napravljeni brojni propusti. Da li se radilo o namjernim propustima, da bi saznali vjerovatno ćemo morati da sačekamo još neko vrijeme. Isto tako još neki period ostaće nejasno i ko su policijski inspektori koji su bili na vezi sa okrivljenim Mandićem - smatra Darmanović

  13. #188
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Jos jedna prica strave i uzasa iz Srbije

    Kurir
    =============================



    SPAVA NA GROBU UNUKA

    Ilija Lukić, deda Filipa Lukića (7) koji se utopio u jezeru, od subote se ne odvaja od humke svog unuka


    KRAGUJEVAC - Ilija Lukić, deda Filipa Lukića (7) koji se pre nedelju dana udavio na jezeru u Šumaricama kod Kragujevca, od subote, kada je mališan sahranjen, spava na njegovom grobu! On kaže da će tu ostati 40 dana do pomena, jer se boji da se Filip ne uplaši sam na groblju. Deda Ilija je ogorčen što niko od nadležnih nije reagovao na smrt njegovog unuka i poručuje da će, ako treba, sam isterati pravdu.

    - Ne mogu da odem odavde, znam da njegova duša sada luta. Spavaću ovde sve dok mu ne izdamo četrdesetodnevni pomen. Moj unuk sve ovo vidi, bojim se da se ne uplaši sam na groblju - priča očajni Ilija Lukić. Kraj Filipove humke na groblju u selu Dragobraća, gde je sahranjen, deda Ilija svaku noć spava na šatorskom krilu.

    - Uhvatim se za krst, sklopim oči i nekako zaspim. Danju dođu ljudi, obiđu me. Moji me mole da dođem kući, ali ja ne mogu.... Sećam se kako mi je Filip govorio da će on kad ja umrem da bude šef mog disko kluba "Venera" i da će da vozi moj "mercedes". Zato sam ga i doterao na groblje. Meni više auto ne treba - kaže Ilija slomljen bolom i tugom.

    Telo malog Filipa ronioci su izvukli prošlog petka u jutarnjim satima. Dan ranije, roditelji su prijavili njegov nestanak. Filip se sa majkom Snežanom i sestrom tog dana kupao na jezeru. Prema priči očevidaca, u jednom trenutku je nestao, pa ga je na stotine kupača satima tražilo. Majka ga je dozivala, zamolila spasioce da ga traže i ugase muziku u obližnjem restoranu, ali sve je bilo uzalud.

    Ronilačke ekipe pronašle su sutradan njegovo telo samo pet metara od obale.
    - Neko mora da odgovara zbog smrti mog deteta. Ali, očigledno da nikome nije stalo, jer i na dan sahrane niko nije zatvorio plažu na jezeru, već su nastavili da rade po starom - ogorčen je deda Ilija.

    Uprava Sportskog centra "Mladost" tvrdi da se dečak utopio na mestu na kome kupanje nije dozvoljeno, i gde bove nisu postavljene.
    - Ali ja postavljam jedno jednostavno pitanje: kako je moguće da sedmogodišnje dete bude na mestu gde je kupanje zabranjeno? Gde su bili čuvari koji je trebalo da im zabrane da budu tu? Sedmogodišnje dete ne ume da čita upozorenja, ali zato postoje ljudi koji primaju platu da ga upozore da ne ide na mesto gde je opasno i gde je kupanje zabranjeno!!!

    Ilija Lukić poziva na odgovornost i gradonačelnika Kragujevca Veroljuba Stevanovića koji nije pokrenuo postupak protiv odgovornih u SC "Mladost".
    - Treba da odgovaraju svi oni koji su ikada sedeli u tim foteljama, jer to jezero svake godine odnese po jednu žrtvu. Koliko još dece treba da se udavi da oni obezbede sve neophodne uslove za bezbedan boravak kupača?


    Ilija je ogorčen jer ni istražni sudija nije pokrenuo postupak protiv odgovornih za smrt njegovog najmilijeg unuka.
    - Pitam se kako te spasioce neće biti sramota da uzmu platu prvog i petnaestog kada znaju da su na obali koju čuvaju izgubili jedan mladi i nevini život? [/u]

    Deda Ilija je odlučan u nameri da pravdu izvede do kraja, po cenu da je sam preuzme u svoje ruke.

    ---------------------------------------------

    Nestao u trenu

    Noć pre nego što su ronioci izvukli dečakovo telo iz Šumaričkog jezera, njegov otac Dane sa svojim drugovima pretraživao je obližnju šumu, napuštene kuće i bunare. Njihova poslednja nada bila je da je Filip otet i da će ga otkupiti. Jer, kažu, dečak je nestao u trenu, naočigled stotine kupača, a niko nije primetio da se davi.




    O. JEREMIĆ
    Last edited by G R A D; 06-08-05 at 21:58.

  14. #189
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Popović: Đukanović želi konflikt većih razmjera


    Milu Đukanoviću postalo je jasno da je pitanje referenduma praktično mač sa dvije oštrice zato što nema većinu za tu opciju. Otvaranjem te teme on se ozbiljno zamjera međunarodnoj zajednici jer destabilizuje prostor i otvorenom harangom može da izazove tenzije i konfliktnu situaciju koja se tiče bezbjednosti regiona a ne samo političkih prilika u Crnoj Gori. I kao najznačajnije jeste to što je njegov režim krenuo u otvaranje jedne druge veoma opasne stvari - izazivanje sukoba na vjerskoj osnovi gdje je najlakše dovesti do podizanja tenzija i, blago rečeno, konfliktnih situacija, što režim pokazuje na primjeru crkvice na Rumiji. Sve ovo govori da je Đukanoviću neophodan konflikt većih razmjera, ali ne u mjeri kojom bi doveo do građanskog rata i kojim bi on opravdao odustajanje od ideje i raspisivanja referenduma. On misli da bi time mogao sa jedne strane da dođe do dogovora sa međunarodnom zajednicom u smislu da on odustane od referenduma, a da oni sa druge stane odustanu od progona njega i njegovih ljudi koji su optuženi za najteža kriminalna djela vezana za šverc cigaretama. Đukanović pravi račun bez krčmara i on je ušao već u zonu potpune iracionalnosti koja će ga koštati brzog političkog kraja - kaže u intervjuu za "Dan" Predrag Popović, predsjednik Narodne stranke.
    ~Može li doći do konsenzusa u Crnoj Gori oko referenduma?
    - Đukanović ne želi referendum, bez obzira na svu medijsku histeriju koju on sprovodi, potpunu zatrpanost medijskog prostora samo tom jednom temom koja je režimu dobro došla jer se ni jedna druga tema ne može ni vidjeti. Režimu odgovara i to što se i drugi subjekti objedinjavaju oko ideje nezavisnosti iako se u političkom i svakom drugom smislu ne može govoriti o partnerima. Ne vjerujem da će vlast u opoziciji naći sagovornike za ozbiljan razgovor o referendumu, u krajnjem mi nijesmo ni obavezni po Ustavnoj povelji na koju je pristao Đukanović. Važni činilac je međunarodna zajednica i Evropska Unija i ako u krajnjem slučaju budemo morali da razgovaramo o referendumu onda ćemo razgovarati sa Briselom, a ne sa Đukanovićem personalno i kao predsjednikom DPS-a. Siguran sam da neće doći do konsenzusa po tom pitanju, a na to nas upućuju režimski stavovi i diskriminatorski odnos prema crnogorskim državljanima koji nemaju mjesta u Crnoj Gori. To je najvažnije pitanje koje Đukanović očigledno ne želi da riješi onako kako bi se to riješilo u civilizovanim državama. Na osnovu toga lako je zaključiti da Đukanoviću nije stalo ni do kakvih razgovora.
    ~Očekujete li da neko iz opozicije ipak pristane na razgovor o referendumu?
    - Ne vjerujem da bi bilo ko iz opozicije pristao na tu ulogu. Suštinski to bi značilo da bi, pristankom na razgovor sa DPS-om po tom pitanju, legitimisali tu ideju kao opšteprihvaćenu bez obzira šta ko misli o uslovima za taj referendum. Zato ne očekujem da će iko zagristi tu otrovnu jabuku ovog režima.
    ~Prihvatate li inicijativu DSS-a o stvaranju desnog centra, odnosno objedinjavanju narodnih stranaka u jedan blok?
    - Tu inicijativu zvanično nijesmo dobili, niti znamo kakva je njena forma. Prema onome što sam pročitao u štampi i što je na tu temu objavio novoizabrani predsjednik DSS-a, a ako je to na tragu ranije stalno otvorene inicijative NS-a kao matične stranke svim partijama koje su proistekle iz naše partije o objedinjavanju tog političkog bloka u jednu političku organizaciju, onda se kuca na otvorena vrata. Spremni smo da i zvanično povedemo razgovore. Činjenica je da je politički prostor u Crnoj Gori isuviše mali za više stranaka sličnih ili istih programskih orijentacija, a sa druge strane rivalske ili liderske sujete treba gurnuti u stranu.
    ~Iz SNS-a je najavljeno svojevrsno odbijanje inicijative, da li će ako to bude i njihov konačni stav, NS-a i DSS-a ipak pristupiti objedinjavanju?
    - NS je otvoren za tu priču i vidjećemo kako će druge stranke reagovati. SNS je dao neko svoje objašnjenje za koje ja vjerujem da je preliminarni stav. Ukoliko SNS ne želi da učestvuje u toj priči to je za naš njihov relevantan politički stav i ne bih ulazio u razloge za to. Svako ima pravo da o sebi misli ono što smatra da odslikava rejting i njihovu poziciju. U svakom slučaju, ne bih zatvarao vrata ni za neka parcijalna objedinjavanja ukoliko to nije moguće na nivou tri stranke. Ako se ta inicijativa ne odnosi na objedinjavanje već na koaliciju desnih stranaka, to je druga priča oko koje takođe treba sjesti i ozbiljno je razmotriti.

    R.RAIČEVIĆ
    Kraljevina Crne Gore, 1914: “Crnogorci su po narodnosti Srbi, a crnogorske narodnosti ne postoji.’’

  15. #190
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vijest sa malo paznje u Srbiji ! Navijac zaklao drugoga navijaca !

    Ovo je BKTV danas izvjestio u posljednjim minutima dnevnika.
    Jedan fudbalski navijac je zaklao drugoga navijaca, pa zar je to neka vijest u Srbiji ??


    Blic
    ======================



    Drama u kupeu voza u Rakovici

    Razjareni navijač nožem ubio mladića


    BEOGRAD - Bojan Majić (29) iz Beograda, koga je preksinoć u vagonu na stanici u Rakovici navijač Fudbalskog kluba Rad ubo nožem u vrat i rame, umro je na putu do Urgentnog centra. Jedan od navijača Rada nožem je povredio i Ognjena Nikolića (28), koji se trenutno oporavlja u bolnici. Policija za nepoznatim počiniocima još traga.

    Sukob je počeo preksinoć oko 22.30 sati na železničkoj stanici u Rakovici, kada je grupa mladića obučena u svetloplave dresove sa šalovima i kapama FK Rad, poznati kao „Junajted fors“, sačekala voz koji saobraća na liniji Beograd-Bar. Simpatizeri Rada, koji su prethodno na glavnoj stanici osmotrili kada ulaze Voždovčani, upali su u vagon u kome su bili navijači ekipe iz beogradskog naselja Braće Jerković. Među njima su bili Majić i Nikolić, koji su putovali u Golubovce na utakmicu svog kluba protiv domaće Zete.

    Policija je saopštila da je tada počela svađa i da su takozvani radovci nasrnuli na „invalide“, kako se popularno zovu navijači Voždovca. Majić je, saznaje „Blic“, pokušao da zatvori vrata kupea da bi od razjarenih radovaca zaštitio dečake koji su putovali s njim. Ali, nije uspeo jer je jedan navijač Rada izvadio nož i nekoliko puta ga ubo u vrat i rame. U opštem metežu, neko od nasilnika je i Nikolića ubo nožem u leđa. Posle toga, nasilnici su povukli ručnu kočnicu, zaustavili voz, iskočili iz vagona i pobegli.

    Ubijeni mladić je živeo u voždovačkom naselju Braće Jerković, a radio je na Televiziji „Pink“ kao domaćin studija.

    - Nije bio konfliktna ličnost, nikada se nije tukao i svađao. Osim Voždovca navijao je i za Crvenu zvezdu, odlazio na utakmice, ne da bi divljao već navijao, jer je voleo fudbal. Pre nekoliko dana je rekao da će sada, kada je Voždovac u Prvoj ligi, prvi put otići na „Marakanu“ i navijati protiv Zvezde - kažu za „Blic“ kolege s „Pinka“.

    Na toj televiziji počeo je da radi pre tri godine kao magacioner na izdavanju ENG opreme, otišao je u vojsku, i po povratku postao domaćin studija.

    - Bio je dobar u svom poslu i dobar ne samo kolega, već i čovek - kažu kolege, od kojih je većina juče otišla u Dobanovce da uteši Bojanove roditelje i ponudi im pomoć.

    Majić je kobnog dana u studiju na Košutnjaku radio kviz „Pravo lice“, a od juče je trebalo da bude na odmoru.

    - Pričao je da ide na tu prvu utakmicu Voždovca u Prvoj ligi, i da će posle toga da otputuje u Sutomore gde ga čeka devojka. Ali, divljaci su ga ubili iz obesti - samo zato što je simpatisao Voždovac a ne Rad, kao oni - rekle su kolege.

    A. Ž. Adžić

  16. #191
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica,Crna Gora
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    GRAD,citao sam tvoje postove i mislim da si promasio temu. Kriminal u tvojim postovima nije politickog vec uglavnom socijalnog karaktera,tako da bi trebao otvoriti novu sekciju sa nazivom "kriminal i drustvo" :smile:

    Politicki kriminal su ubistva novinara i drzavnih funkcionera (i u Srbiji i u Crnoj Gori).
    Kada vec pises tako nesto onda budi kriticki nastrojen prvo prema svojoj zemlji.
    Mozda se o tome nesmije pisati? ;-)
    Last edited by robespierre; 06-08-05 at 01:24.

  17. #192
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robespierre
    GRAD,citao sam tvoje postove i mislim da si promasio temu. Kriminal u tvojim postovima nije politickog vec uglavnom socijalnog karaktera,tako da bi trebao otvoriti novu sekciju sa nazivom "kriminal i drustvo" :smile:

    Politicki kriminal su ubistva novinara i drzavnih funkcionera (i u Srbiji i u Crnoj Gori).
    Kada vec pises tako nesto onda budi kriticki nastrojen prvo prema svojoj zemlji.
    Mozda se o tome nesmije pisati? ;-)
    Pa evo ti najnoviji slucaj, posljednji.

    Zaklao navijac navijaca i to je u Srbiji posljednja vijest u dnevniku ?!?!?!?!

    Koliko god mislis za sebe da si pametan, ne možes opovrgnuti da bi takva vijest bila udarna u svim civilizovanim državama.

    U Srbiji je vijest da je jedan navijac drugog navijaca zaklao beznacajna !

    Dakle, u Srbiji se ne postavlja pitanje treba li navijati i ici na fudbalske utakmice i rizikovati da te neko zakolje.
    Ne.
    U Srbiji je u sustini nevažno da li je neko nekoga zaklao.
    Srpstvo je važno !
    Ako to klanje ne smeta SRPSTVU, taj zaklani momak je ustvari nevažan !

    Tako SRPSTVO i Srbija funkcionisu !

  18. #193
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    CRNOGORSKA VLAST SE NIJE OGLASILA POVODOM DESETOGODIŠNjICE "OLUJE"
    Goveda preča od srpskih žrtava


    Potpredsjednik SNS-a Goran Danilović saopštio je juče, na konferenciji za novinare povodom deset godina od vojno-policijske akcije hrvatskih snaga u kojoj je etnički očišćeno više od 200.000 Srba, a do danas se kao nestali vode 2.669 lica, da tu stranku i sve građane najviše boli odnos države Crne Gore prema stradanju srpskog naroda na tom području. Kako je kazao, desetine hiljada tih ljudi porijeklom su iz Crne Gore.
    - Ni riječi pomena, ni sažaljenja. Moglo bi se reći da premijer Milo Đukanović i predsjednik Filip Vujanović više vode računa o govedima sa Gruda nego o nestalim i protjeranim Srbima u "Oluji". Niko hrvatskom predsjedniku Stjepanu Mesiću nije postavio pitanje o mučenicima iz "Lore" i rezervistima, nego se vodi računa o potpuno nebitnim stvarima - kazao je Danilović.
    On je najavio da će SNS do jesenjeg zasjedanja predložiti izmjene i dopune zakona kojima bi se izbjeglicama iz Hrvatske u Crnu Goru omogućilo svrstavanje u punopravne građane dobijanjem državljanstva, pošto nema uslova za njihov povratak u Hrvatsku.
    - SNS, na deset godina od tog stravičnog pogroma Srba, prilaže molitvu za pokoj duša svih postradalih u tom etničkom čišćenju srpskog pravoslavnog stanovništva i za sve čija je imovina opljačkana u akciji prema kojoj se do danas na pravi način nijesu odredili oni koji su u državnom vrhu Hrvatske. Svojim izjavama hrvatski premijer Ivo Sanader i predsjednik Mesić vrijeđaju najdublja ljudska osjećanja. Oni mogu naći opravdanje za tako nešto među svojim građanima, ali u civilizovanoj Evropi to neće naići na razumijevanje. Slaviti etničko čišćenje 200.000 ljudi je u najmanju ruku nehumano. Mesić, koji nikada nije našao riječ pokajanja za ono što su uradili prije deset godina, može glumiti velikog državnika samo u nesrećnoj Crnoj Gori. Nigdje drugo čovjek sa takvom hipotekom i takvim neokajanim grijehom ne bi bio rado viđen gost - rekao je Danilović.
    Portparol Narodne stranke Budimir Dubak naglasio je da se aktuelni režim u Crnoj Gori ruga srpskim žrtvama, plaćajući goveda sa Konavla.
    -Neka vide građani Crne Gore kakvu sramotu predstavlja crnogorska vlast, koja smatra "dobrom investicijom" namirivanje štete za "egzodus" jedne hrvatske životinjske farme. Time su za njih sva otvorena pitanja sa Hrvatskom riješena. Da li zbog ovakvog rješavanja otvorenih pitanja nijesu došli u Nikšić da se poklone mučenicima iz "Lore" - rekao je Dubak.
    On je ocijenio da je "Oluja" samo prirodan nastavak NDH oluje koja je odnijela nekoliko stotina hiljada Srba u Jasenovcu.
    -U Hrvatskoj Ivo Sanader i Stjepan Mesić dijele ordenje i pogrom Srba iz Republike Srpske Krajine proglašavaju danom pobjede. Dakle, zločin nad Srbima je, kao i mnogo puta dosad, podveden pod rubriku ekscesa. Time je umnogostručen, jer ruganje nad žrtvama i trijumfalizam zločinca strašnije je i od samog zločina - saopštio je Dubak.
    Potpredsjednik Demokratske stranke Srbije Sanda Rašković - Ivić ocijenila je da je Hrvatska u toj vojno-policijskoj akciji počinila genocid nad srpskim narodom. Ona je dodala da poruke hrvatskog predsjednika Stjepana Mesića i premijera Iva Sanadera o tome kako je "Oluja" bila briljantna akcija sa manjim ekscesima, govore da u hrvatskim vlastima nema dobre volje da se napravi uvid u vlastiti zločin.
    -Ubijeno je 2.500 ljudi a protjerano oko 200.000. Ako se zna da je "Oluja" još od 1993. godine detaljno pripremana, onda to nikako nije eksces, već genocidna akcija - naglasila je Rašković-Ivić.
    Ona je istakla da niko u Srbiji zločin u Srebrenici nije nazvao briljantnom akcijom, niti je rekao da je ponosan na to što se desilo.
    Beogradski centar za ljudska prava pozvao je državne institucije, a naročito pravosuđe Republike Hrvatske, da pokrenu i efikasno vode postupke protiv osoba za koje postoje osnovi sumnje da su počinili ratne zločine tokom akcije "Oluja", uključujući i vojne zapovjednike koji su zločine naređivali i tolerisali.

    V.R-M.V.R.
    Kraljevina Crne Gore, 1914: “Crnogorci su po narodnosti Srbi, a crnogorske narodnosti ne postoji.’’

  19. #194
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Vjerovatno zato sto smo mi Crnogorci, a tamo su stradali Srbi. I zato sto nije bio organizovan zlocin, vec su pojedinci ubijali nevine zrtve. Sad im se sudi. Sve je vec recheno.
    Last edited by Petar Mrvaljevic; 06-08-05 at 13:37.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  20. #195
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica,Crna Gora
    Posts
    249
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D
    Pa evo ti najnoviji slucaj, posljednji.

    Zaklao navijac navijaca i to je u Srbiji posljednja vijest u dnevniku ?!?!?!?!

    Koliko god mislis za sebe da si pametan, ne možes opovrgnuti da bi takva vijest bila udarna u svim civilizovanim državama.

    U Srbiji je vijest da je jedan navijac drugog navijaca zaklao beznacajna !

    Dakle, u Srbiji se ne postavlja pitanje treba li navijati i ici na fudbalske utakmice i rizikovati da te neko zakolje.
    Ne.
    U Srbiji je u sustini nevažno da li je neko nekoga zaklao.
    Srpstvo je važno !
    Ako to klanje ne smeta SRPSTVU, taj zaklani momak je ustvari nevažan !

    Tako SRPSTVO i Srbija funkcionisu !


    Moj post ti govori da vecina slucajeva koje istices nisu politickog vec socijalnog karaktera.
    Moguce da mediji u Srbiji vise paznje pridaju politickim ubistvima i sada aktuelnim desavanjima u Hrvatskoj (Oluja) nego obracunu navijaca. Ali to je politika medija i oni u prvi plan isticu informacije koje povecavaju gledanost.

  21. #196
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by robespierre
    Moj post ti govori da vecina slucajeva koje istices nisu politickog vec socijalnog karaktera.
    Moguce da mediji u Srbiji vise paznje pridaju politickim ubistvima i sada aktuelnim desavanjima u Hrvatskoj (Oluja) nego obracunu navijaca. Ali to je politika medija i oni u prvi plan isticu informacije koje povecavaju gledanost.
    Ja ti ponavljam, da se ovaj slucaj desio u Italiji recimo bio bi udarna vijest u svim medijima danima.

    U Engleskoj isto.
    U Francuskoj isto.
    U Njemackoj isto.
    ...........................
    ...........................

    Medjutim, u klerofasistickoj Srbiji prve su vijesti sto je radio neki pop !

    Možda ti smatraš da je Srbija civilizovanija i demokratskija zemlja od Francuske, Italije, Engleske... ?

    Zapamti, u Srbiji ako neko pogine, strada na bilo koji nacin, to je potpuno nevažno i beznačajno ukoliko taj događaj nema veze sa SRPSTVOM !
    A pomalo i steti to SRPSTVU, pa nije bas dobro da se daje u udarnim vijestima.
    Last edited by G R A D; 06-08-05 at 21:57.

  22. #197
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ljekari pohapšeni, bavili se kriminalom ! Đe ? A u Srbiji, a đe bi drugo !

    O ovome se u Srbiji vrlo malo, skoro nimalo pise, iako bi ovo bila udarna vijest u mnogim zemljama.
    Posto nema veze sa SRPSTVOM a i pomalo ugrozava SRPSTVO, ova vijest se takoreci krije.
    Mnogo je vaznije da popovi budu udarna vijest, da bi se razvijalo SRPSTVO !

    Glas
    ===============================



    U filmski dobro organizovanom lancu "kupovine" invalidskih penzija učestvovalo najmanje 30 ljudi

    Lekari iza rešetaka


    - Preko smederevske filijale Fonda PIO invalidsku penziju dobijali ljudi iz Beograda, Niša, Žagubice, Majdanpeka, Sremske Mitrovice, Kladova, Užica...
    - Za sada se sumnja da je reč o više od 200 penzija. Svima koji su zdravi, a dobijaju invalidsku penziju, ona će biti oduzeta
    BEOGRAD/SMEDEREVO - Sudeći prema broju lekara i svih onih koji su organizovani u lanac "kupovine" invalidskih penzija u smederevskoj opštini, ali i Majdanpeku, srpskom zdravstvu ovih dana preti najveće hapšenje lekara do sada. Prema informacijama iz policije, do sada je u pritvoru bilo čak 17 ljudi, neki su još tamo, a ovih dana se, saznaje Glas, pripremaju nova hapšenja. Prema izvorima Glasa, u ovu organizovanu mrežu korupcije u Smederevu, Majdanpeku i Beogradu uključeno je najmanje 30, a možda čak i 50 osoba koje su omogućile prečicu do invalidske penzije za više od 200 ljudi iz svih krajeva Srbije!

    Iako se u prestonici tek nekoliko dana priča o aferi koja je bacila u senku onu iz 2002. godine, kada je iz istog razloga pohapšeno 12 zaposlenih u Fondu PIO u Beogradu i Neuropsihijatrijskoj bolnici "Dr Laza Lazarević" (država je tada obećala da invalidsku penziju više neće moći da dobije niko ko nije bolestan), ova nova afera potresa Smederevo već nekoliko meseci. Mada je policija i ranije imala neka saznanja, klupko je počelo da se odmotava 23. marta ove godine, hapšenjem pravnika Gorice Petković (48), koja je radila u smederevskoj filijali Republičkog fonda PIO kao stručni saradnik za veštačenja (a bilo je reči da treba da pređe da radi u direkciji Fonda u Beogradu) i Miloša Ivkovića (62), specijaliste medicine rada u Zdravstvenom centru "Sveti Luka" u Smederevu.


    Kazna do 15 godina zatvora

    Za one lekare za koje se utvrdi da su falsifikovali medicinsku dokumentaciju, zdravstvene knjižice, pa čak i istoriju bolesti sledi kazna zatvora od jedne do pet godina, a za one koji su uzimali mito, kazna je od jedne do 15 godina zatvora.

    Oni se, kako saznaje Glas, terete da su, od 1999. do 2005. godine, za lažna rešenja o invalidskim penzijama uzimali mito od 1500 do 3.000 evra. Posle mesec dana, dr Ivković je oslobođen, dok je Petkovićevoj produžen pritvor još tri meseca, kako ne bi uticala na svedoke. Prema nezvaničnim informacijama, Petkovićeva je negirala mito, dok je dr Ivković priznao delo za koje se tereti.

    Posle njihovog hapšenja u smederevski istražni zatvor privedeno je šestoro zaposlenih Medicinskog centra u Majdanpeku: neuropsihijatar Miljenko Nešović, lekar medicine rada Miodrag Miladinović, hirurg Žarko Trujić, lekar Zora Trujić, Aleksandar Delić i Nevenka Rebac, službenik ovog centra. Oni su, prema informacijama iz Medicinskog centra, uhapšeni i protiv njih se vodi istražni postupak zbog toga što su izdavali lažnu dokumentaciju pacijentima, odnosno izdavali su otpusne liste pacijentima koji se nisu ni pojavljivali u bolnici.

    U međuvremenu je uhapšeno i osmoro Smederevaca: ortoped Goran Kuljanin (47), internista kardiolog Jovan Paunić (53), vlasnik privatne ordinacije Milivoje Kurepin, referent u Republičkom fondu zdravstvenog osiguranja Slavica Radulović, službenici Republičkog fonda PIO Božidar Marković i Radovan Manić, penzioner Dragić Milovanović (61), Svetlana Ivković (42) i Radoš Gale. Poslednji su uhapšeni Dragoljub Vukmirović, specijalista neurohirurgije i opšte hirurgije iz Beograda, zaposlen u Fondu samostalnih delatnosti, u sektoru za ocenu radne sposobnosti i Ljupko Ilić, vlasnik privatnog preduzeća iz Smedereva.

    Svakom od uhapšenih određen je pritvor od mesec dana, a terete se za primanje mita, falsifikovanje službenih isprava, zloupotrebu službenog položaja i pomaganje i posredovanje.

    Prema informacijama iz Ministarstva zdravlja, u posao provere dokumentacije uključena je i njihova zdravstvena inspekcija, koja je od svih postojećih sumnjivih predmeta utvrdila niz nepravilnosti u već 35 slučajeva dodeljivanja penzije. Koliko je ova mreža bilo dobro organizovana, govori i to što su preko smederevske filijale Fonda PIO invalidsku penziju dobijali ljudi iz Beograda, Niša, Žagubice, Majdanpeka, Sremske Mitrovice, Kladova, Užica... Za sada se sumnja da je reč o više od 200 penzija, koje bi, ukoliko bude osnovanih sumnji, trebalo po pravilu da idu na reviziju. Svima koji su zdravi, a dobijaju invalidsku penziju, ona će biti oduzeta, rečeno je za Glas.

    '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' ''''

    Sve same istaknute ličnosti

    Trojica lekara iz Majdanpeka bila su, ili su još uvek, na veoma istaknutim funkcijama u ovom gradu: Nešović je koordinator Evropskog pokreta za istočnu Srbiju i član Opštinskog veća, Trujić je predsednik OO DSS-a, Miladinović je bivši predsednik SO Majdanpek i bivši direktor Medicinskog centra.


    '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' '''''

    Dr Milošević: Utvrdiće istražni organi

    Dr Aleksandar Milošević, direktor Sektora za invalidske penzije u Fondu PIO, izjavio je juče za Glas da niko iz direkcije Filijale još nije privođen, a da li ima umešanih to bi, prema njegovim rečima, trebalo da utvrde istražni organi. S obzirom na to da je on, po imenovanju za direktora ovog sektora, bio jedan od onih koji je najavio da više neće biti mućki s penzijama, ovom prilikom smo ga upitali kako sada komentariše ovu aferu.
    - To su sve stvari iz prošlosti, koje datiraju od 2000. godine i ranije, ranijeg perioda, samo je sad otkriveno - bio je kratak dr Milošević.

    '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' ''''''''''''

    Menadžeri na terenu

    Sagovornik Glasa, dobro upućen u slučaj sa penzijama u Smederevu, otkrio je za naš list po kojoj šemi su se invalidske penzije "završavale" u tamošnjoj filijali Fonda PIO.
    - Glavna osoba u tom lancu, pravnica iz Filijale, imala je svoje kurire, "menadžere" sa terena koji su dolazili do podataka o ljudima kojima treba invalidska penzija. To su, uglavnom, bili ljudi koji nisu iz Smedereva, odnosno nisu osiguranici smederevske filijale, pa nemaju tamošnju zdravstvenu knjižicu.
    Onda je tim ljudima jedna ekipa falsifikovala nove knjižice, i sa tim knjižicama, oni su odlazili kod dr Ivkovića u medicinu rada, gde su, po ustaljenom principu, upućivani kod određenog interniste, psihijatra, ortopeda. Na osnovu njihovih preporuka, doktor u medicini rada piše obrazac 1 koji se šalje na procenu sposobnosti za rad pred invalidsku komisiju.
    To, zapravo, ide na pretkomisiju (tri lekara ZC "Smederevo" koja, po zakonu ne mora ni da vidi pacijenta (a mnogi su penziju dobijali da nisu ni morali da kroče u Smederevo, sve im je završavano bez njihove pojave). Sa tri potpisa pretkomisije sve je spremljeno da komisiju u direkciji Fonda PIO u Beogradu, gde se takođe pretpostavlja da ima umešanih - kaže Glasov izvor, napominjući da se i u Direkciji spremaju hapšenja. Čitav lanac, prema rečima našeg sagovornika, otkriven je posle prijave jedne od osoba koja je "platila, a nije dobila penziju, a potom pretresa pravnice Filijale gde je, navodno, otkriven rokovnik sa "predmetima" onih koji nisu iz Smedereva, ali tamo završavaju penziju.


    D. Stanimirović - D. Novković
    Last edited by G R A D; 07-08-05 at 18:00.

  23. #198
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Istraga prećutkuje nalogodavce


    Mi uporno ponavljamo da ovaj teroristički akt nije mogao biti izveden bez debele logističke podrške pojedinih struktura - istakla je Božovićeva

    Pitanje ko je naredio ubistvo Duška Jovanovića, po mišljenju punomoćnika porodice Jovanović, advokata Lidije Božović, ostaće bez odgovora u sudskom postupku koji se vodi protiv okrivljenog Damira Mandića. Ona smatra da Viši sud u Podgorici nastavlja sa praksom istražnog sudije Radomira Ivanovića i ljudi iz policije, koji su radili na ovom slučaju. Ko god je prisustvovao makar jednom ročištu suđenja, može zaključiti da sud neće ulaziti u utvrđivanje nalogodavaca ovog gnusnog zločina - kaže Božovićeva.
    -Porodicu Jovanović i cjelokupnu crnogorsku javnost, pored izvršioca, posebno zanima i očekuje odgovor od državnih organa: ko je naručio i organizovao ubistvo Duška Jovanovića. Dok svi učesnici ovog zločina ne budu privedeni licu pravde, za porodicu i nas kao njihove punomoćnike, a i domaću i međunarodnu javnost, ovaj slučaj neće biti zaključen - rekla je Božovićeva.
    Ona smatra da je policija imala na raspolaganju više od godinu dana da rasvijetli Jovanovićevo ubistvo, a da po tom pitanju nije učinjeno ništa.
    - Zbog ove činjenice mi uporno ponavljamo da ovaj teroristički akt nije mogao biti izveden bez debele logističke podrške pojedinih struktura vlasti. To je i glavni razlog zbog čega niko ni od sudskih ni od policijskih istražnih organa ne smije da zagrebe "vrh ledenog brijega". Bez obzira na sve, mi ćemo istrajati sa našim zahtjevima, posebno onim koji se tiču otvaranja dosijea Duška Jovanovića, ko je naoružavao Damira Mandića, veze okrivljenog sa policijskim inspektorima i slično - istakla je Božovićeva.
    Ona je dodala da je sve ove zahtjeve odbila državni tužilac Vesna Medenica, i to, kako kaže, oslanjajući se samo na kratka saopštenja MUP-a.
    - Državni tužilac ni u jednoj zdravoj državi ne bi smjela da izigrava portptaprola MUP-a, već naprotiv. Ona bi trebalo da bude upravo ta karika koja kontroliše i policiju i pravosuđe i na neki način svojim objektivnim djelovanjem bude spona između oštećenih u bilo kom procesu i službi koje su pod njenom ingerencijom - smatra Božovićeva.
    Ona je izrazila bojazan da ovakvo ponašanje državnog tužioca, ohrabruje i istražne organe da nastave sa traljavom istragom u predmetu ubistva Duška Jovanovića.
    - U prilog ovim mojim tvrdnjama ide i ponašanje suda koji, sve su prilike, neće niti želi da ulazi u utvrđivanje pitanja nalogodavaca ovog gnusnog zločina. Kompletan sudski postupak, a svjedoci toga su svi oni koji su imali prilike da prisustvuju suđenju, govori o tome da ni sudski organi nemaju namjeru da ovaj slučaj izvedu na čistinu. Samo odugovlačenje sudskog procesa i neprocesuiranje krivičnih prijava protiv svih učesnika u atentatu na Duška Jovanovića, potvrđuju tezu da crnogorskim vlastima ne odgovara da ubistvo urednika "Dana" bude do kraja rasvijetljeno. Oni bi ukoliko bi se poštovao zakon, pred sudom morali da objasne zašto ćute i zbog čega ne rade ništa po pitanju otkrivanja nalogodavaca - tvrdi Božovićeva.
    Međutim, kaže ona, ne nadam se previše da će Viši sud imati toliko smjelosti da u sudnicu pozove sve one državne funkcionere koje smo mi predložili i ispita ih na ove okolnosti.
    - Ne očekujem to, jer ako se po jutru dan poznaje, potupno je jasno da i sudski organi isto kao i policija u ovom slučaju samo otaljavaju posao. Tako se suđenje odugovlači u nedogled, toleriše se neodazivanje svjedoka i to ključnih, toleriše se bahato ponašanje svjedoka kojima u najmanju ruku visi nad glavom krivična prijava zbog prikrivanja ili pomaganja ubistva i puno drugih stvari. Jedina pozitivna stvar, koju zaista treba pozdraviti je odluka sudećeg sudije Radovana Mandića, da na sud pozove visoke policijske funkcionere Dragana Đurovića, Mića Orlandića i Milana Vujanovića. To bi mogao predstavljati jedan mali korak u istrazi. Mada se bojim da je to učinjeno samo radi trenutnog zadovoljenja javnosti i da će se sve završiti na tome - ocijenila je Božovićeva.
    Ona je pojasnila da bi sudski proces protiv Damira Mandića mogao biti puno brži, kao i da za to postoji zakonski osnov.
    - Glavni pretres bi u kontinuitetu mogao da se održava i više dana za redom i ta tehnika suđenja bi bila najpogodnija kada se radi o ovom predmetu i njegovom značaju. To bi bilo normalno i očekivano. Međutim, to sve zavisi od sudećeg sudije u ovom slučaju Radovana Mandića. Iako sudija Mandić dosta sporo vodi ovaj postupak, ne može se reći da postupa protivno zakonu. Sve zavisi od sudijske tehnike vođenja suđenja. U zakonu nije precizirano na koji način se moraju zakazivati ročišta, osim klauzule da između dva suđenja ne smije proteći više od tri mjeseca. U slučaju da se prebaci taj rok, predmet bi bio vraćen na ponovno suđenje, mada sam skeptična kada se radi o ovom procesu, neću da vjerujem da se i to može dogoditi - rekla je Božovićeva.
    Kraljevina Crne Gore, 1914: “Crnogorci su po narodnosti Srbi, a crnogorske narodnosti ne postoji.’’

  24. #199
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Opet umro vojnik ! Ko zna koji po redu u kratko vrijeme

    Kurir
    ==============================



    NEMA POVREDA NA TELU VOJNIKA






    LESKOVAC - Uzrok smrti vojnika Srđana Ivanovića (22) iz Beograda, koji je preminuo 3. avgusta u Urgentnom centru leskovačke bolnice, biće poznat za sedam dana, izjavio je istražni sudija Mihajlo Petrović. On je rekao da je obdukcija izvršena u Zavodu za sudsku medicinu u Nišu i da, prema prvim nezvaničnim rezultatima, na telu pokojnog vojnika nisu pronađeni tragovi povreda.

    - Obdukcioni nalazi biće mi dostavljeni za nedelju dana, zajedno sa toksikološkim nalazima, za šta je zadužen Zavod za sudsku medicinu u Nišu - kazao je Petrović.

    Vojnik Ivanović služio je vojni rok u kasarni u Sinkovcu, gde se, nakon redovnog odsustva, javio oko 24 časa i odmah legao u svoj krevet. Bio je, kako su izjavile njegove kolege, u pripitom stanju, a naredno jutro je trebalo da se razduži i vrati kući.

    Da nešto nije u redu primećeno je tek ujutru na prozivci, kada Ivanović nije ustao iz kreveta. Dežurni vodnik je pokušao da ga probudi, ali je primetio da se vojnik nalazi u besvesnom stanju. Prebačen je u Urgentni centar, gde su lekari uspeli nakratko da ga osveste, ali mu je srce pola sata kasnije stalo. Srđan Ivanović sahranjen je u petak na groblju Orlovača u Beogradu.

    (LJ. K. - AG.)
    Last edited by G R A D; 07-08-05 at 18:09.

  25. #200
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Ubica u bjekstvu !


    Podjes da gledas utakmicu i zakolju te !
    Dje ?
    U Srbiji !
    I jos je to, jedna od posljednjih vijesti.
    Nevazna takoreci.
    Valjda zato sto ta vijest pomalo kvari SRPSTVO !!!


    Politika
    =============================



    НАВИЈАЧИ РАДА НА МЕТИ ПОЛИЦИЈЕ


    Убица у бекству



    Полиција привела неколико припадника Радове навијачке групе за које се сумња да су учествовали у тучи у којој је смртно повређен Бојан Мајић



    Према незваничним информацијама, београдска полиција привела је у дане викенда неколико припадника Радове навијачке групе „Јунајтед форс”, за које се сумња да су у ноћи између четвртка и петка на железничкој станици у Раковици учествовали у тучи у којој је смртно повређен Бојан Мајић (28) из Београда. Мајић, иначе радник техничке службе телевизије „Пинк” и симпатизер фудбалског клуба Вождовац, преминуо је на путу за Ургентни центар од последица убода ножем у врат, док је његов пријатељ Огњен Николић (28) из Београда у сукобу са навијачима Рада прошао са лакшим телесним повредама – убоден је у леђа и тренутно се опоравља на одељењу Интензивне неге другог хируршког одељења Ургентног центра. Оперативци СУП-а Београд покушавају да најпре открију ко је све учествовао у тучи, како би сузили обруч око Мајићевог убице.

    Крвави обрачун у возу

    Инцидент се догодио око 22.30 сати када је група младића, већина с обележјима фудбалског клуба Рад, сачекала воз на станици у Раковици и ушла у вагон у коме су били навијачи Вождовца који су пошли у Подгорицу на утакмицу Вождовац – Зета из Голубоваца. Међу Вождовчанима се налазио и Бојан Мајић, који је планирао да после посете утакмици између Вождовца и Зете са пријатељима настави на Црногорско приморје, у место Заграђе код Сутомора, где га је већ чекала девојка.

    Пријатељи убијеног младића кажу да, иако је редовно посећивао утакмице Вождовца, Мајић није био у „хулиганским водама”. Ишао је на утакмице зато што је волео фудбал, а одрастао је у Заплањској улици на Вождовцу, на само 500 метара од стадиона овог клуба. Осим Вождовца, редовно је посећивао и утакмице Црвене звезде. Већ три године радио је као домаћин студија на телевизији „Пинк”, није пио нити пушио, имао је дугогодишњу везу…

    Симпатизери Рада су Вождовчане „снимили” још око 22 часа на главној железничкој станици, одакле је кренула композиција за Бар. Ни Бојан ни његови пријатељи нису на себи имали никаква навијачка обележја, али се навијачи међу собом очигледно добро познају. Воз се у Раковици зауставио двадесетак минута касније, где их је већ чекало десетак припадника „Јунајтед форса” који су ускочили у воз. После вербалног сукоба, младићи су успели да уђу у вагон у коме се налазио Мајић са пријатељима. Бојан је покушао да затвори врата купеа, али су их навијачи Рада провалили пајсером, а један од њих га је у општем метежу ножем убо у врат и раме. Огњен Николић, Мајићев друг из детињства, пришао је повређеном пријатељу и покушао да заустави крв која је из вратне артерије липтала на све стране. Међутим и њега су уболи ножем у леђа. Остали Бојанови пријатељи успели су да Огњена извуку на крај вагона, да би потом сви искочили из воза у покрету.

    „Јунајтед форс” ћути

    Повређени Бојан Мајић остао је да лежи у вагону. Видевши да Бојан крвари, нападачи су га избацили на перон, а потом активирали ручну кочницу и када је воз стао код Лазаревца, искочили из вагона и побегли у непознатом правцу. Хитна помоћ је стигла тек пола сата касније, па је Мајић на путу до Ургентног центра на смрт искрварио.

    Вождовац и Рад, који су прошле године играли у Другој, у новој сезони играће у Првој лиги (Меридијан суперлига СЦГ). Утакмица између Вождовца и Зете, на коју се Мајић упутио, први је меч Вождовчана у Првој савезној лиги.

    Иначе, нетрпељивост навијача Рада и Вождовца траје већ годинама, а међу њима је често долазило до честих физичких сукоба, у чему чак предњаче – малолетници. У прилог овоме иде и чињеница да је половином маја група малолетних припадника „Јунајтед форса” у Улици Браће Јерковић тешко претукла петнаестогодишњег дечка који тренира фудбал у Вождовцу. О коликом степену мржње је реч говори и чињеница да су несрећног дечака поново напали и претукли само дан након што је из болнице пуштен на кућно лечење и поново кренуо у школу. Бојан Мајић биће сахрањен на Централном гробљу у Београду, а полиција интензивно трага за свим учесницима туче, међу којима се налази и његов убица. Према незваничним информацијама, под присмотром су сви „виђенији” припадници ове навијачке групе, а полицији главни проблем представља чињеница да „Јунајтед форс” није класично организована група, јер немају вођу, већ је чест случај да симпатизери Рада из различитих београдских насеља „раде на своју руку”.

    И док у управи „грађевинара” са Бањице осуђују све што се догодило и указују на чињеницу да нема праве комуникације између управе клуба и „Јунајтед форса”, нико од припадника ове навијачке групе ни јуче није желео да за „Политику” прокоментарише убиство у Раковици. „Став групе је да нема никаквих изјава, па све што медији преносе, а наводно је неко од „радоваца” изјавио, представља лаж”.

    Марко Албуновић
    Last edited by G R A D; 07-08-05 at 23:16.

Page 8 of 16 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 19:53
  2. Replies: 11
    Last Post: 15-06-09, 13:10
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 12:20
  4. Vlahovic: Crna Gora ne želi da bude neciji pristup na more !
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 28-03-05, 05:39
  5. Kad spoznas istoriju ,znaces buducnost sto ti nosi !!
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 29-10-04, 12:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •