Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 48

Thread: Prvi kralj Dukljana i prvi kralj Srba ! Sve je jasno !

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Prvi kralj Dukljana i prvi kralj Srba ! Sve je jasno !

    Evo kako se u danasnje vrijeme falsifikuje i prekraja istorija, a sto su prave cinjenice i fakta ?
    Da vidimo !

    Ovdje su Duklja i Dukljanski sloveni proglaseni za Srbe, A cak i ogroman broj srpskih istoricara ne izucava istoriju Duklje kao istoriju Srba !

    Postavlja se logicno pitanje ?

    Prvi kralj Duklje bio je Mihailo Vojislavljevic 1077 god.

    Prvi srpski kralj bio je Stefan PRVOVENCANI 1217 god , dakle 140 god kasnije.
    Naziv PRVOVENCANI jasno oznacava - prvi ovjencani, tj prvi krunisani tj prvi srpski kralj !
    Prvi ovjencani/okrunjeni Srbin !

    Naziv PRVOVENCANI su mu dali Srbi, nijesu mu taj naziv dali ni Jevrem ni Djilas !

    Prema tome, jasno je da prvi kralj Srba, nije bio Dukljanin !

    Da su Dukljani bili Srbi, prvi kralj kod Srba bi bio Mihailo Vojislavljevic !
    Ali nijesu bili.
    Sve je cisto i jasno.


    Eee, prije toliko vjekova Nemanjici i Srbi, su za svog prvog kralja proglasili Stefana PRVOVENCANOG, a u danasnje vrijeme falsifikatori istorije proglasavaju Dukljane za Srbe !
    Last edited by G R A D; 03-05-05 at 21:52.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D
    Evo kako se u danasnje vrijeme falsifikuje i prekraja istorija, a sto su prave cinjenice i fakta ?
    Могу ти рећи да си заиста репрезентативан примјерак фалсификовања историје.
    :yipiiii:

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Da se lekcija iz prave istorije dobro nauci ! Nema bajki ! Nema gusala !

    Quote Originally Posted by konstantin
    Могу ти рећи да си заиста репрезентативан примјерак фалсификовања историје.
    :yipiiii:
    Da ti ponovim da utvrdis gradivo.

    Prvi kralj Duklje bio je Mihailo Vojislavljevic 1077 god.

    Prvi srpski kralj bio je Stefan PRVOVENCANI 1217 god , dakle 140 god kasnije.
    Naziv PRVOVENCANI jasno oznacava - prvi ovjencani, tj prvi krunisani tj prvi srpski kralj !
    Prvi ovjencani/okrunjeni Srbin !

    Naziv PRVOVENCANI su mu dali Srbi, nijesu mu taj naziv dali ni Jevrem ni Djilas !

    Prema tome, jasno je da prvi kralj Srba, nije bio Dukljanin !

    Da su Dukljani bili Srbi, prvi kralj kod Srba bi bio Mihailo Vojislavljevic !
    Ali nijesu bili.
    Sve je cisto i jasno.
    Last edited by G R A D; 03-05-05 at 21:50.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D
    Da ti ponovim da utvrdis gradivo.

    Prvi kralj Duklje bio je Mihailo Vojislavljevic 1077 god.

    Prvi srpski kralj bio je Stefan PRVOVENCANI 1217 god , dakle 140 god kasnije.
    Naziv PRVOVENCANI jasno oznacava - prvi ovjencani, tj prvi krunisani tj prvi srpski kralj !
    Prvi ovjencani/okrunjeni Srbin !

    Naziv PRVOVENCANI su mu dali Srbi, nijesu mu taj naziv dali ni Jevrem ni Djilas !
    У Европи дефинитивно не постоје више историјски комплексаши, који вуку паралеле између модерних нација и средњовјековних државица. Када би хтио да заиста схватиш ту ствар узео би било коју енциклопедију па се подсјетио колико је моћнијих држава од Рашке и Зете било у Европи (нпр. у садашњој Италији и Њемачкој )
    Али ако ти је неки дукљански психотерапеут препоручио метод аутосугестије у виду понављања једне те исте ствари 100 пута, онда милим лијепо...

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Moramo gledati stvari i fakta objektivno !

    Quote Originally Posted by konstantin
    У Европи дефинитивно не постоје више историјски комплексаши, који вуку паралеле између модерних нација и средњовјековних државица. Када би хтио да заиста схватиш ту ствар узео би било коју енциклопедију па се подсјетио колико је моћнијих држава од Рашке и Зете било у Европи (нпр. у садашњој Италији и Њемачкој )
    Али ако ти је неки дукљански психотерапеут препоручио метод аутосугестије у виду понављања једне те исте ствари 100 пута, онда милим лијепо...
    Ne mogu se sakrivati fakta i cinjenice kao sto su ova sa kojima sam otvorio topic.
    Ne moze se graditi i praviti istorija na lazima i ukrivanju FAKATA cistih kao suza.

  6. #6
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin
    У Европи дефинитивно не постоје више историјски комплексаши, који вуку паралеле између модерних нација и средњовјековних државица.
    U Evropu jedna nacija znaci jedan narod iz jedne drzave. Zato je nama bitno da se CG i Srbija odvoje.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  7. #7
    Tempest Guest

    Default

    Quote Originally Posted by konstantin
    Могу ти рећи да си заиста репрезентативан примјерак фалсификовања историје.
    :yipiiii:
    A ko ovdje nije?
    Treba razlikovati dva slucaja:
    1. kad neko sam stvori falsifikat (kao grad)
    2. kad neko prepricava tudji falsifikat (kao ti)

  8. #8
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tempest
    A ko ovdje nije?
    Treba razlikovati dva slucaja:
    1. kad neko sam stvori falsifikat (kao grad)
    2. kad neko prepricava tudji falsifikat (kao ti)
    Nista ja nijesam falsikova.

    To sto si zapljusnut okeanom srpskih lazi, ja to nijesam kriv.

    Citava srpska istorija je gomila bajki i lazi, dje se izucavaju marginalne cinjenice do besvijesti, a krupne se ukrivaju i minimiziraju.

    Ako sam nesto konkretno falsifikovao, ti slobodno reci, ne stidi se.

    Konkretno, ovaj sam topic otvorio sa CINJENICAMA kao suza cistim. Zar ne ?

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Evo jos jednom da razbijem tvoje laze. Prvi kralj Duklje je istovremeno i kralj Srba jer je Duklja bila srpska kraljevina:

    Da vidimo sta kaze dalje Wikipedia o srpskoj istoriji:

    Medieval Serbia 7th - 14th Century
    The Serbs entered their present territory early in the 7th century AD, settling in six distinct tribal delimitations:

    Rascia/Raška (present-day Western Serbia and Northern Montenegro),
    Bosnia [1] (indistinct from Rascia until the 12th century),
    Zachumlie/Zahumlje (western Herzegovina),
    Trebounia/Travunija (eastern Herzegovina),
    Pagania/Paganija (middle Dalmatia) and finally
    Duklja/Zeta (predecessor to Montenegro).

    The first recorded Serb princes were Vlastimir, Viseslav, Radoslav and Prosigoj. By that time, the country had entirely accepted Christianity. In Zeta, today's Montenegro, Bodin was crowned by the Pope (the first mention of this is a century later, in the 10th century. The rulers kept changing and the country accepted supreme protection from the Byzantine Empire rather than from hostile Bulgaria. Serbia was freed from the Byzantine Empire a century later.


    The first Serb state emerged under Caslav Klonimirovic in the mid-10th century in Rascia. However the first half of the 11th century saw the rise of the Vojislavljevic family in Zeta. Finally, the middle of the 12th century saw once more the rise of Rascia with the Nemanjic dynasty. The Nemanjic were to lead Serbia to a golden age which lasted for over three centuries and produced a powerful Balkan state which had its apogee under the reign of Tsar Stefan Dusan in the mid 14th century, before finally succumbing to Ottoman Turkish subjugation (with Zeta, the last bastion, finally falling in 1499).

    Itd. nastavak na http://en.wikipedia.org/wiki/Histor..._-_14th_Century

    Uglavnom moja poenta je da svjetska istorija smatra Duklju i Zetu srpskim srednjevekovnim drzavama, tj njihove stanovnike Srbima. Takodje prvog vladara Duklje Caslava Klonimorovica svjetska istorija takodje smatra Srbinom. Zato je sasvim jasno da gledano kroz prizmu svjetske istorije Crna Gora je srpska drzava, a njeni stanovnici su Srbi....

  10. #10
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Imaju li Srbi ista, osim bajki ??

    Quote Originally Posted by Janko23
    Evo jos jednom da razbijem tvoje laze. Prvi kralj Duklje je istovremeno i kralj Srba jer je Duklja bila srpska kraljevina:

    Da vidimo sta kaze dalje Wikipedia o srpskoj istoriji:

    Medieval Serbia 7th - 14th Century
    The Serbs entered their present territory early in the 7th century AD, settling in six distinct tribal delimitations:

    Rascia/Raška (present-day Western Serbia and Northern Montenegro),
    Bosnia [1] (indistinct from Rascia until the 12th century),
    Zachumlie/Zahumlje (western Herzegovina),
    Trebounia/Travunija (eastern Herzegovina),
    Pagania/Paganija (middle Dalmatia) and finally
    Duklja/Zeta (predecessor to Montenegro).

    The first recorded Serb princes were Vlastimir, Viseslav, Radoslav and Prosigoj. By that time, the country had entirely accepted Christianity. In Zeta, today's Montenegro, Bodin was crowned by the Pope (the first mention of this is a century later, in the 10th century. The rulers kept changing and the country accepted supreme protection from the Byzantine Empire rather than from hostile Bulgaria. Serbia was freed from the Byzantine Empire a century later.


    The first Serb state emerged under Caslav Klonimirovic in the mid-10th century in Rascia. However the first half of the 11th century saw the rise of the Vojislavljevic family in Zeta. Finally, the middle of the 12th century saw once more the rise of Rascia with the Nemanjic dynasty. The Nemanjic were to lead Serbia to a golden age which lasted for over three centuries and produced a powerful Balkan state which had its apogee under the reign of Tsar Stefan Dusan in the mid 14th century, before finally succumbing to Ottoman Turkish subjugation (with Zeta, the last bastion, finally falling in 1499).

    Itd. nastavak na http://en.wikipedia.org/wiki/Histor..._-_14th_Century

    Uglavnom moja poenta je da svjetska istorija smatra Duklju i Zetu srpskim srednjevekovnim drzavama, tj njihove stanovnike Srbima. Takodje prvog vladara Duklje Caslava Klonimorovica svjetska istorija takodje smatra Srbinom. Zato je sasvim jasno da gledano kroz prizmu svjetske istorije Crna Gora je srpska drzava, a njeni stanovnici su Srbi....
    Kako prvi vladar Duklje Caslav Klonimirovic?

    Postavljas tekstove iz engleskog, a ne znas engleski ?!

    Opet srpske bajke !

    Pa imaju li Srbi ista iz prave istorije, osim bajki ??

  11. #11
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Location
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam čuo da je ta wikipedia žešća enciklopedija

    "Welcome to Wikipedia, the free-content encyclopedia that anyone can edit."

    :lolblue::lolblue::lolblue:

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Pa eto Britannicu edituju najpoznatiji svjetski naucnici ali vam se ni njeni rezultati ocito ne dopadaju. Jer su bazirane na istorijskim cinjenicama a ne na vasoj jeftinoj propagandi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Pa eto Britannicu edituju najpoznatiji svjetski naucnici ali vam se ni njeni rezultati ocito ne dopadaju. Jer su bazirane na istorijskim cinjenicama a ne na vasoj jeftinoj propagandi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    Kad se promijeni to u Britanici u vezi nas (kad konacno upisu istinu) oli im onda vjerovat?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Pa eto Britannicu edituju najpoznatiji svjetski naucnici ali vam se ni njeni rezultati ocito ne dopadaju. Jer su bazirane na istorijskim cinjenicama a ne na vasoj jeftinoj propagandi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

    Nije u redu da citiras Britannicu, kad ne znas sto u njoj pise.

  15. #15
    Tempest Guest

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D
    Nista ja nijesam falsikova.

    To sto si zapljusnut okeanom srpskih lazi, ja to nijesam kriv.

    Zapljusnut? Ja ti vec rekoh da ne plovim vasim vodama, ali moram se slozit da lazi zapljuskuju i jedne i druge. Ti hronicno ne shvatas sto ja pokusavam da kazem... ali dobro ne zelim opet da te dovedem u corsokak pa da nadlezni na forumu moraju da rade rollback brisanje diskusije izmedju nas dvojice(kao u prosla 2 navrata).

    Quote Originally Posted by G R A D

    Citava srpska istorija je gomila bajki i lazi, dje se izucavaju marginalne cinjenice do besvijesti, a krupne se ukrivaju i minimiziraju.

    Ako sam nesto konkretno falsifikovao, ti slobodno reci, ne stidi se.

    Konkretno, ovaj sam topic otvorio sa CINJENICAMA kao suza cistim. Zar ne ?
    Mozda je citava srpska istorija gomila lazi i bajki ali ti ocigledno to ne mozes da dokazes, isto kao sto ni tvoji neistomisljenici ne mogu dokazati suprotno.
    I u tome je sva ljepota(u nedostatku nekog prikladnijeg izraza) ovog foruma, gomila ljudi koja nista ne moze da dokaze i u beskonacnoj petlji ponavlja "Ja sam u pravu", "Ne,ne ja sam u pravu" ...

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tempest

    Zapljusnut? Ja ti vec rekoh da ne plovim vasim vodama, ali moram se slozit da lazi zapljuskuju i jedne i druge. Ti hronicno ne shvatas sto ja pokusavam da kazem... ali dobro ne zelim opet da te dovedem u corsokak pa da nadlezni na forumu moraju da rade rollback brisanje diskusije izmedju nas dvojice(kao u prosla 2 navrata).

    Corsokak ??


    Quote Originally Posted by Tempest
    Mozda je citava srpska istorija gomila lazi i bajki ali ti ocigledno to ne mozes da dokazes, isto kao sto ni tvoji neistomisljenici ne mogu dokazati suprotno.
    I u tome je sva ljepota(u nedostatku nekog prikladnijeg izraza) ovog foruma, gomila ljudi koja nista ne moze da dokaze i u beskonacnoj petlji ponavlja "Ja sam u pravu", "Ne,ne ja sam u pravu" ...
    Ja sam otvorio ovu temu sa cinjenicama cistim kao suza.
    Sa apsolutnim cinjenicama.
    Nema nikakvih nedoumica.

    Kao sto vidis u ovoj temi, ******** i ne osporavaju sto sam iznio, nego vade Britannicu da dokazu da su Srbi !!!

  17. #17
    Tempest Guest

    Default

    Quote Originally Posted by G R A D
    Ja sam otvorio ovu temu sa cinjenicama cistim kao suza.
    Sa apsolutnim cinjenicama.
    Nema nikakvih nedoumica.
    Pa ajde dokazi. Forum istorija sasvim slucajno spada u klasu foruma koja se zove -Nauka. Ne ocekujes valjda da glavna pretpostavka u tvom naucnom dokazu bude to da svi treba da ti vjerujemo na rijec.

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Tempest,

    Ti ocigledno oces da ispanes neutralan (po svaku cijenu). Ta tvoja teznja ne znaci da si upravu.

    Kad zboris da Crnogorci krivotvore istoriju ti reci dje je to krivotvore. Pomeni neki konkretan slucaj naseg krivotvorenja, jer sama izjava "niko nije upravu", bez argumenata, je samo neosnovana izjava i nista vise.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tempest
    Pa ajde dokazi. Forum istorija sasvim slucajno spada u klasu foruma koja se zove -Nauka. Ne ocekujes valjda da glavna pretpostavka u tvom naucnom dokazu bude to da svi treba da ti vjerujemo na rijec.
    Kakva pretpostavka.
    Ja nijesam iznio nikakvu pretpostavku, ja sam iznio apsolutnu cinjenicu, pa ne mislis valjda da mi na cinjenice koje sam iznio u prvom postu Posrbiuce ne bi odgovorile ?
    Sto ti nije jasno kod mog prvog posta ??



    Janko23, nema nista o srpstvu u CG prije 19. vijeka.

    Od kad su se doselili sloveni u Duklju do 19. vijeka - hiljadu godina nema Srba.

    Onda odjednom su uskocili iz gusala u CG !

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tempest

    Mozda je citava srpska istorija gomila lazi i bajki ali ti ocigledno to ne mozes da dokazes,
    Kako ne mogu da dokazem ?
    Pa jesam li u prvom postu u ovom topicu dokazao ?
    Nema nikakvih suprotnih misljenja.

    Ja nijesam kriv sto ova i druga Fakta ti nijesu dzovolili da ucis u skoli.
    Ja nijesam kriv sto su pravu istoriju PRILAGODJAVALI Njegosevim bajkama.
    To ja nijesam kriv.
    Ja samo iznosim fakta.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Ajde ti meni GRAD iznesi makar jedan zvanican dokument od 7 vijeka pa do 1945. godine dje se kaze da Crnogorci nisu Srbi (eksplicitno). Ne neke glupave kreacije i navodne prepiske vec DOKUMENT. Ja sam tebi iznio tonu dokumenata dje lijepo Crnogorci sami za sebe tvrde da su Srbi. Daj ti makar jedan dje kazu da nisu! Ajde junace...


    A od mene evo jos jedan dokument koji dokazuje da su Crnogorci Srbi. Skenirani dokument proslave dana Svetog Save na Cetinju iz 1889. godine:



    Slika govori bolje od 1000 rijeci....
    Last edited by Janko23; 05-05-05 at 17:34.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Duklja - Zeta - Crna Gora
    Posts
    1,464
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Evo dokument iz 1877 godine

    Quote Originally Posted by Janko23
    Ajde ti meni GRAD iznesi makar jedan zvanican dokument od 7 vijeka pa do 1945. godine dje se kaze da Crnogorci nisu Srbi (eksplicitno). Ne neke glupave kreacije i navodne prepiske vec DOKUMENT.
    Evo ti dokument.
    Trazio si i evo ti.

    Češki novinar, književnik i slavista Josef Holeček je 1877 god izdao knjigu "Černa Hora" (Crna Gora).
    Knjigu je izdao poslije boravka u Crnoj Gori!

    U knjizi, u poglavlju NARODNOST, JEZIK I VJEROISPOVJEST Holecek pise o tome kako se Crnogorci izjasnavaju po pitanju narodnosti;

    "Pitaš li ga za narodnost, reći će da je Crnogorac".

    Ja ne znam, postoji li čvršći dokaz na planeti, o tome kako su Crnogorci sami sebe smatrali, koje su narodnosti.
    Kako su se SVOJEVOLJNO izjasnjavali !

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nikad nijesam cuo njihov (srpski) komentar na taj zapis Holoceka. Mora da misle u sebe da je Josefa Vatikan posla da shiri lazi u vezi veljegsrpstva.
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,606
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    G R A D,

    Zaboravio si da napomenes da je tu isto zapasano:

    "Kad ga pitas sto je po VJEROISPOVIJESTI Crnogorac kaze da je srbin."

    Znaci, ipak smo porijeklom Srbi! Jel tako?
    "Postojaće Crna Gora dok je Lovćena i Durmitora, dok je mora pod Barom i Kotorom, dok je Sunca i dok je Grahovca!"

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by G R A D
    Evo ti dokument.
    Trazio si i evo ti.

    Češki novinar, književnik i slavista Josef Holeček je 1877 god izdao knjigu "Černa Hora" (Crna Gora).
    Knjigu je izdao poslije boravka u Crnoj Gori!

    U knjizi, u poglavlju NARODNOST, JEZIK I VJEROISPOVJEST Holecek pise o tome kako se Crnogorci izjasnavaju po pitanju narodnosti;

    "Pitaš li ga za narodnost, reći će da je Crnogorac".

    Ja ne znam, postoji li čvršći dokaz na planeti, o tome kako su Crnogorci sami sebe smatrali, koje su narodnosti.
    Kako su se SVOJEVOLJNO izjasnjavali !
    Prvo to sto ti navodis NIJE DOKUMENT vec navodni navod nekog ceskog novinara. Zasto bi ja vjerovao navodima jednog Ceha kad imam u isto vrijeme navode svih vladara Crne Gore i stotine drugih glavara i ostalih Crnogoraca koji za sebe vele da su Srbi. Izvini ali ja prije vjerujem rijecima jednog Njegosa, knjaza Danila, Kralja Nikole nego nekog anonimnog Ceha? Drugo skeniraj stranicu iz te knjige dje to pise pa cu ti onda vjerovati da on to tvrdi. Drugo zvanican dokument koji dokazuje da Crnogorci nisu Srbi bi bio recimo svjedocanstvo iz skole ili krstenica nekog Crnogorca dje mu je za narodnost upisano Crnogorac a ne Srbin. Ja sma do sad vidio stotine dokumenata(znaci krstenica i svjedocanstava) gradjana Crne Gore iz vremena nezavisne Crne Gore i u svim tim dokumentima ti ljudi za sebe navode da su srpske narodnosti a vjere pravoslavne! Ajde pronadji neki takav dokument ipostavi ga ovdje ako ga imas(a znam da ga nemas jer da takav postoji ja bih znao za njega
    sigurno ).

    Od mene evo ti recimo ovo svjedocanstvo Ivana Martinovica dje lijepo pise za njega da je narodnosti srpske a vjere pravoslavne. Tim padaju u vodu tvrdnje Petra Mrvaljevica da su Crnogorci pod srpstvom podrazumijevali pravoslavlje. Jer da jesu ne bi upisivali za narodnost da su Srbi vec za vjeru. Evo dokaz da sam ja u pravu:

    Last edited by Janko23; 05-05-05 at 18:03.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 19:53
  2. ŽIVOT DUKLJANSKE KRALJEVINE
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 26-07-11, 12:42
  3. LjETOPIS POPA DUKLjANINA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 46
    Last Post: 30-11-10, 00:33
  4. LJETOPIS POPA DUKLJANINA
    By GRAD in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 28-10-04, 13:57
  5. kralj Milo prvi
    By veliki majstor in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 23-07-04, 00:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •