Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 38

Thread: Istrazivanje partnera/ke?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Istrazivanje partnera/ke?

    Pre braka uraditi ljubavni test

    Parovi koji nameravaju da stupe u brak ne bi trebalo da imaju tajni, trebalo bi partneru da ispričaju sve o svojim bivšim ljubavima, i da se dogovore oko budućih kućnih poslova, smatraju zaposleni u vodećoj advokatskoj kancelariji "Bros Benet" u Velikoj Britaniji.
    Oni preporučuju budućim mladencima da popune test koji daje odgovore na pomenuta pitanja, kao i na mnoga druga, od kojih je i koliko novca svaki od partnera poseduje, kakvi su im roditelji, da li vole da se mešaju u njihove živote, zatim, koliko dece bi želeli da imaju, i kakvo obrazovanje žele za decu.

    Rut Bros, zaposlena u kompaniji "Bros Benet", kaže: "Nijedan poslodavac neće ponuditi posao nekome, a da prethodno ne razmotri da li je ta osoba adekvatna za određeni posao".

    "Isto tako, nijedan ljubavni par ne bi trebalo da se obaveže na zajednički život, a da prethodno ne urade istraživanje jedno o drugom. Nema svrhe graditi zajednički život sa nekim ko nije spreman da bude do kraja iskren", dodaje ona.

    Očigledno da sve veći broj razvoda i manji broj brakova ukazuje da je institucija braka u krizi. Da li bi budući bračni partneri trebali da istražuju jedno drugo prije nego stupe u brak, tj. da se međusobno testiraju na osmišljen način i da na taj način vide koliko zapravo mogu da se nadaju funkcionalnom braku. Ovaj naslov u Blicu je pogrešan, jer se ne radi ljubavnom testu već o predbračnom testu. Ljubavni test bi bio tek jedan dio predbračnog, ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja istrage i provjere vrsim u katastru i po bankama. A za ljubav cemo lako.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedino istrazivanje koje dozvoljavam je kad mi stidljivo provuce jezik u usta, kao da se plazi

  4. #4
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    ja istrazim prvo pa onda udjem..

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    obavezno se raspitam kod svih sto znam i ne znam


  6. #6
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rut Bros koja je inace neudata u poznim godinama prica sta i kako treba u braku. Divota. Jebes testove, planove i ostale gluposti. Zivi i stvaraj zivot.
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    vala, ja pravog ne tražim, no sa dotičnim da radim prave stvari..
    Sell the Vatican, Feed the World!

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    Pre braka uraditi ljubavni test

    Parovi koji nameravaju da stupe u brak ne bi trebalo da imaju tajni, trebalo bi partneru da ispričaju sve o svojim bivšim ljubavima, i da se dogovore oko budućih kućnih poslova, smatraju zaposleni u vodećoj advokatskoj kancelariji "Bros Benet" u Velikoj Britaniji.
    Oni preporučuju budućim mladencima da popune test koji daje odgovore na pomenuta pitanja, kao i na mnoga druga, od kojih je i koliko novca svaki od partnera poseduje, kakvi su im roditelji, da li vole da se mešaju u njihove živote, zatim, koliko dece bi želeli da imaju, i kakvo obrazovanje žele za decu.

    Rut Bros, zaposlena u kompaniji "Bros Benet", kaže: "Nijedan poslodavac neće ponuditi posao nekome, a da prethodno ne razmotri da li je ta osoba adekvatna za određeni posao".

    "Isto tako, nijedan ljubavni par ne bi trebalo da se obaveže na zajednički život, a da prethodno ne urade istraživanje jedno o drugom. Nema svrhe graditi zajednički život sa nekim ko nije spreman da bude do kraja iskren", dodaje ona.

    Očigledno da sve veći broj razvoda i manji broj brakova ukazuje da je institucija braka u krizi. Da li bi budući bračni partneri trebali da istražuju jedno drugo prije nego stupe u brak, tj. da se međusobno testiraju na osmišljen način i da na taj način vide koliko zapravo mogu da se nadaju funkcionalnom braku. Ovaj naslov u Blicu je pogrešan, jer se ne radi ljubavnom testu već o predbračnom testu. Ljubavni test bi bio tek jedan dio predbračnog, ...
    Obavezno!

    Dakle, ni pod razno ne stupati u brak ili bilo kakav partnerski odnos dok se ne angažuje privatni detektiv, sve se lijepo vidi ko koga tu laže...čak i kad je počela da piški na tutu jer je vrlo bitno da se kaže istina! Ako je počela da piški na tutu sa 3 godine, a njemu rekla da je sa godinu ipo, to je onda težak prestup za kvalitet partnerskih odnosa! Kad malo bolje razmislim, možda treba još onda kad se rodi osoba koja će nekad biti naš partner angažovati nekoga ko će svakosatno upisivati sve eventualnije iz njenoga/njegovoga života...zlu ne trebalo, iskrenost je najbitnija stavka za partnerski odnos a ona podrazumijeva da sve znaju jedno o drugome...u suprotnom, jelte, nema ljubavi, bliskosti i tako to...

    p.s. kako porati ovu posluku?! no znaće oni koji gledaju a ne čuju
    špijunaža je opet u modi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #9
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    opet? a kad je to izasla bila?

  10. #10
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    sad je baš ono u modi u ljubavi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #11
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Calgary, CA
    Posts
    5,791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zvončice, ti si udata ? Priznaj da je bilo angažovanih detektiva prije stupanja u brak......

    Ma kakvi testovi, sve su to gluposti.
    Ne moraju sve da pričaju o prošlosti. Ako je voli - voli, ako ne, prošlost mu ništa ne treba.
    Ma'se.


  12. #12
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Kakva je to ljubav u kojoj prije krunisanja iste treba da se izvedu(na osmisljen nacin)testovi i to ni manje ni vise oni u kojima trebamo SVE da (sa)znamo o onom koga volimo?Zahtjevna je,cini mi se ta "ljubav" i previse zvuci poslovno,pa mozda nekom ko ljubav dozivljava kao posao moze to bez problema i ne vidi nista strasno u tome.Cijenim da je iskrenost jako bitna u odnosima,bilo nevjencanim bilo vjencanim,cijenim ako mi partner sam isprica o nekim vaznim djelovima zivota prije mene koje on zeli da znam i na neki nacin smatra bitnim,ali ne vidim potrebu da znam svaki segment njegovog zivota.Ne zato sto se bojim neke neprijatnosti ili da bi nesto pokvarilo nas odnos vec zato sto smatram da svako ljudsko bice ima pravo da neke stvari zadrzi za sebe.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  13. #13
    Join Date
    May 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A nije ni cudo sto sve manje brakovi uspijevaju i sto sve vise ima razvoda, kad se sve vise bavimo kalkulacijom i na ljubav gledamo kao na ugovor koji treba potpisati uz mogucnost prethodnih pregovora.. Na kraju se taj ugovor bracni i potpisuje da bi se odnos izmedju dvoje na neki nacin zastitio i da bi mu ozakonjenje donijelo neke beneficije, ali taj papir treba da bude slag na torti a ne torta na slagu koji se vrlo brzo istopi i nestaje a torta ostajuci bez cvrstog postolja rusi i unistava...
    Previse smo poprimili zapadnjackog u smislu silnih testova, istrazivanja. Bljak, vec sami termini su mi nespojivi s tako lijepom rijecju kao sto je ljubav i osjecaji.. Time se bave ljudi koji moraju da u svakom trenutku imaju sve pod kontrolom i koji se ne osjecaju sigurno u suprotnoj situaciji i koji glavom bez obzira bjeze od osjecaja „izgibiti glavu za nekim“ pa makar to bilo i na kratko..
    E pa znate sta.. osjecaji i jesu takvi- nepredvidivi, nestabilni, krhi a vi ranjivi.. ali pravilna njega i zastita ih od neceg krhog ucini tako snaznim da ih vise nista ne moze razbiti i unistiti.. I za to treba zivjeti...
    Naravno da u razgovoru s partnerom postavis odredjena pitanja: Da li si ozenjen/udata? Imas li djece? Da li imas ljubavnicu/ljubavnika, ako sumnjate?
    Ali znate sta, sve i da pitate i ako vam da sve ocekivane odgovore dzaba sve ako djela govore drugacije.. manite se testova i proracuna i pustite nek necije ponasnje prema vama pokaze kako se osjeca neko u vezi s vama...

    Toliko je odlicnih foliranata, glumaca sto u poslu sto u zivotu, ali ono sto jedino nikad ne laze su nacin na koji vas neko gleda, prica s vama, sta cini za vas... Vrijeme je majstorsko reseto.. I ako neko kaze, pa mi zelimo bas to vrijeme da ustedimo, ima i ona „Sve sto je brzo je i kuso“...
    Ali vam uvijek onaj unutrasnji glas ( ma kako ga neko drugacije nazivao, razum i sl.) kaze da li je nesto ok ili ne, problem je sto uvijek necemo da ga poslusamo, pa se sami s sobom svadjamo i inatimo prkoseci mu!

    Onda kad se osjecate s nekim da ste ono sto zaista jeste i cak dobijate vise slobode da budete ono sto jeste uz tu osobu, to je po meni prava stvar.. Nijedno silno istrazivanje vam to nece donijeti.. To prosto bude s nekim ili ne bude.. Poklope se kockice ili ne poklope..
    "Jedino u mojim očima postaješ savršenstvo." by me

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by moonchie View Post
    Zvončice, ti si udata ? Priznaj da je bilo angažovanih detektiva prije stupanja u brak......
    Kakvi crni detektivi. To bi bilo prosto no se cijelo pleme angazovalo i prvo bila lustracija, a tek poslije ilustracija

    Quote Originally Posted by elizapg View Post
    A nije ni cudo sto sve manje brakovi uspijevaju i sto sve vise ima razvoda....
    Pa ne uspijevaju sto se neozbiljno stupa u brak. Da se sve provjeri, pa onda kucni savjet, vijećanje, saberu pozitivne oduzmu negativne pa ako zbir pokaze makar pozitivnu nulu - brak moze poceti bilo bi sve fino. U stara vremena isao djed pa kod poznatoga gledao djevojku i ono "gledaj majku pa prosi djevojku" znalo se ko je fukara i ono "daleko mu kuća" i nije bilo razvoda.
    Sad samo ljubav pa se zablese jedno u drugo, mjesec dana sve lijepo i fino, a poslije koptisu jedno drugom za oci i fataju se za percine.... Ma bez totalne lustracije sve su zaebancije.

  15. #15
    Join Date
    May 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kakvi crni detektivi. To bi bilo prosto no se cijelo pleme angazovalo i prvo bila lustracija, a tek poslije ilustracija


    Pa ne uspijevaju sto se neozbiljno stupa u brak. Da se sve provjeri, pa onda kucni savjet, vijećanje, saberu pozitivne oduzmu negativne pa ako zbir pokaze makar pozitivnu nulu - brak moze poceti bilo bi sve fino. U stara vremena isao djed pa kod poznatoga gledao djevojku i ono "gledaj majku pa prosi djevojku" znalo se ko je fukara i ono "daleko mu kuća" i nije bilo razvoda.
    Sad samo ljubav pa se zablese jedno u drugo, mjesec dana sve lijepo i fino, a poslije koptisu jedno drugom za oci i fataju se za percine.... Ma bez totalne lustracije sve su zaebancije.
    E pa bas je u tim brakovima na slijepo sve islo po loju.. Ti ocigledno nijesi upoznat s onim parovima koji su svoj brak odrzali na osnovu svoje ljubavi a ne kalkulacije.. Ja jesam .. I zelim to da imam.. a ne da se mirim s nekim jer mu je majka ili otac fin covjek pa ce i on fin bit.. a makse.. prije su se zene prodavale navelike kao roba na pijaci .. no se prije vise skirvalo.. danas je to malo teze...
    "Jedino u mojim očima postaješ savršenstvo." by me

  16. #16
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene da treba neki momak "provjeravat'" ostala bih sama.bezkurcato sama;P
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moonchie View Post
    Zvončice, ti si udata ? Priznaj da je bilo angažovanih detektiva prije stupanja u brak......

    Ma kakvi testovi, sve su to gluposti.
    Ne moraju sve da pričaju o prošlosti. Ako je voli - voli, ako ne, prošlost mu ništa ne treba.
    Ma'se.
    of kors! sve sam iskopala jerbo ne bi ga preko godine napunili
    Quote Originally Posted by Artemis View Post

    Kakva je to ljubav u kojoj prije krunisanja iste treba da se izvedu(na osmisljen nacin)testovi i to ni manje ni vise oni u kojima trebamo SVE da (sa)znamo o onom koga volimo?Zahtjevna je,cini mi se ta "ljubav" i previse zvuci poslovno,pa mozda nekom ko ljubav dozivljava kao posao moze to bez problema i ne vidi nista strasno u tome.Cijenim da je iskrenost jako bitna u odnosima,bilo nevjencanim bilo vjencanim,cijenim ako mi partner sam isprica o nekim vaznim djelovima zivota prije mene koje on zeli da znam i na neki nacin smatra bitnim,ali ne vidim potrebu da znam svaki segment njegovog zivota.Ne zato sto se bojim neke neprijatnosti ili da bi nesto pokvarilo nas odnos vec zato sto smatram da svako ljudsko bice ima pravo da neke stvari zadrzi za sebe.
    ako ti imaš pojma ne viđela se?! Artemis, zato što nećeš da nabaviš privatnoga detektiva pišeš po forumu mjesto da nekome čeljadetu priuštiš da uživa u tvom prisustvu i prirodnim ljepotama Crne Gore:mrgreen:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #18
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    džaba vam detektivi, oni ne mogu da saznaju šta se nekome mota po glavi, kakva sve osjećanja neko gaji ....
    Nema svrhe graditi zajednički život sa nekim ko nije spreman da bude do kraja iskren",
    s ovim se slažem uglavnom se na početku obećavaju zvijezde sa neba....
    al nikakvi testovi tu neće pomoći
    nego fino počnite da živite zajedno, bez potpisanog papira pa ćete vidjeti kako vam ide.....

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja smatram da niko nije spreman da bude do kraja iskren. Po Blic-u, niko onda ne treba da zivi zajedno i da se uzima... Extra, to mi je i bio plan. Pfffffffffff
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  20. #20
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    aman za aman! najjache bi bilo da ispunjavam testove "da li ste jedno za drugo/koliko vash partner zaradjuje i da li ce to uz vasha primanja biti dovoljno za normalan zhivot/ da li se dobro slazhete u krevetu/ kako da otkrijete da li, pored zvanichnog ima josh jedan rachun u banci".
    ja pitam. dobijem odgovor. i evooo reshenja mogu se svi svjetski nauchnjaci i ekonpomoisti i direktori skupit, ne bi me mogli ubijediti da se bavim istrazhivanjem ovog tipa. ako je veza izgradjena na povjerenju i poshtovanju, a brak nastavak toga, onda je unaprijed logichno da ste zadovoljni odgovorima koje ste dobili na pitanja koja ste trazhili.
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  21. #21
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jedino ispitivanje partnera kod mene je prstima, od glave do pete....................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #22
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bolje jezikom. Taktilniji je.

  23. #23
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    moze i to, opcija dva, to su vec advance testovi
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #24
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Ja joj pogledam u solju i sve znam o njoj.

  25. #25
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,630
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima razlicitih sholja, Albatrose. Ne zna se na koju si mislio.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. CEDEM-ovo istrazivanje jun 2007
    By E-1 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 89
    Last Post: 25-06-07, 00:22
  2. najnovije istrazivanje javnog mnjenja u CG
    By kimmi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 75
    Last Post: 27-06-06, 00:23
  3. CEDEM - Referendumsko istrazivanje
    By Crnncogorac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 69
    Last Post: 30-04-06, 03:19
  4. Dubinsko istrazivanje
    By Smirnoff_ice in forum Sex i erotika
    Replies: 10
    Last Post: 12-11-04, 15:29
  5. Istina ili sarena laza, istrazivanje Marsa
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 1
    Last Post: 12-03-04, 14:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •