Results 1 to 15 of 15

Thread: Logitech ili Microsoft?

  1. #1
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Frontlines
    Posts
    535
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Logitech ili Microsoft?

    Zanima me dali vise volite Logitech ili Microsoft?
    Nedavno je Logitech izbacio i svoj novi model MX518 koji izgleda kao 510 samo sto je crn i ima jacu optiku (1800DPI za razliku od 500 i 510 koji su imali "samo" 800 ako se ne varam). Ali takodje Microsoftov Explorer 4.0 je negde za njima sa dodouse slabijom optikom ali takodje veoma precizan mis. Htio sam samo da znam koji vam vise odgovara.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    logi, logi!
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sa moje tacke gledista logitech je neupotrebljiv za mene.radjeni su iskljucivo za desnjake,a moja kompletna familija,tj nekih 20 korisnika kompjutera se sluzi lijevom rukom. naravno da nisu svi ljevaci,tj samo sam ja,ali opet to je veliki propust. u servisu imam 2 logitech opticka misa koja su stara 2 godine.rade besprekorno,ali da najaci modeli se rade samo za desnjacku populaciju mi je truba...

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Genius
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    lol Ja imam chatavu paletu misheva, i medju njima su i explorer 4.0 ; MX-510 ;
    microsoft wireless 3.0 mislim ili tako neshto...( nije mi pri ruci, zato ne znam tachno) ; 2-a Genius-a starija; Microsoft wheel optical; , ....

    Sad, zavisi za shta cesh ga, ali od ovih shto sam ja probao, a probao sam i mnoge druge osim ovih koje imam, MX-510 je bez premca!! Istina josh nisam imao prilike da probam 518.. ali, all in good time, all in good time ! (Chudovishte ima mogucnost trenutnog hardware-skog mijenjanja rezolucije!! default od 1600 DPI (duplo vishe od 510) moze se varirati tj. smanjiti do 400DPI (1600-800-400) Za gaming tj. shootere, to je stvarno neshto! )

    MX 1000 je "zvijer" tj. odlichan mish.. ali postoji detalj sa kojim su napravili glupost reda Kavkaza, uspjeli li su da naprave odlichan response time, (shto je glavna mana cordless misheva), ALI, lasersko "postrojenje" mx-1000 misha, gasi se, ako ga samo malchice odvojish od podloge! I treba mu neshto malo vremena da se opet ukljuchi! Tako da za gaming nije, a za shta je, blah.. Rekao bih Fancy za****ncija, a tek zbog njegove cijene kod nas, ne bih se mnogo zadrzavao na njemu! (Ovi detalji o MX-1000 su lichno uocheni, i nisu nikakva pricha prichina..)
    ( ovaj microsoftov cordless koji imam, iako spada ili bi makar trebao spadati u premium klasu, je takodje otuzan u pogledu latency-ja, i vrijedi za kakav birokratski office i nishta vishe, ako iole covjek drzi do sebe nikada nece koristiti takvo smece ciji latency je bezmalo sraman!)-Note: Uvjek s rezervom prema cordless-ima, uglavnom su fancy ******!

    Microsoft Explorer 4.0 (imam ga) je ogroman mish i jedino ako imate "shapu' i prostora za ogroman pad... Ja imam shaku za njega i probao sam ga dosta puta, solidan mish, sa nedovoljno dobrom finalnom obradom! Razlika u rezoluciji je ochigledna i lako se osjeti (4.0 vs. mx 510) Lichno mislim da je vishe reklama, nego zaista istina, da ga koristi Heaton (cuveni igrach CS-a), jer sam mish osim velichine, zaista nije nishta posebno, mada opet, nije ni losh.... ko zna, mozda mu se zaista i svidja ... (Ogroman mish za ogromna prostranstva)
    btw, ja sam ljevak i koristim mx-510 i lijevom i desnom rukom, istina ne koristim extra tastere na njemu( navika iz starih vremena kad toga nije ni bilo ), ali ne vidim neku poteshkocu da se koristi i lijevom rukom, istina je da je projektovan za desnu ali.. meni makar, ne smeta!
    Last edited by NexusVI; 06-04-05 at 03:45.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imam a4 mis,cini mi se da mu je oznaka swop 35 i placen je nekih 70 dm. nije bio u upotrebi zadjih godinu ipo i rijesio sam da ga popravim. sve se zavrsilo kracenjem kabla od nekih 15cm i malo topljenja plastike(izlizao se zub koji je pritiskao prekidac). poslije ponovnog rada sa njime vidim da je i dan danas vise nego zadovoljavajuci. u prethodnom postu sam rekao da imam 2 logitech misa,kod brata je neki microsoftov i svi oni zajedno nisu ni primaci ovom starom. ima 2 klasicna tastera,2 scrola i 2 bocna za surf dugmeta koja se naravno koriste i u igrama.sada su cijene te marke misa u istoj klasi oko 15-20 eura,tako da ako neko planira da kupuje mis vrhunskih kvaliteta,za extra cijenu,neka ne razmislja mlogo...

    ps. extremno vode brigu oko ergonomije i svaki mis je radjen za ljevake i desnjake...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Mislim da sam kompetentan sto se tice miseva jer drzim igraonicu. Logitech bilo koji je majka. Imam ih u igraonici vec dvije godine obicne opticke bijele placene tada po 18 eura, sad su bili u hercegovacku po 10 eura. Dok su nekim kolegama Geniusi trajali maksimalno mjesec dana. E da za sebe imam najbolji MX 1000 laserski koji ji stvarno vrhunske ergonomije i mislim iako kazu da je preskup vrijedi svaki cent. Na serveru mi je neki logitech koji je kupljen 1998 i radi bez ikakvih problema, toliko o njihovom kvalitetu.
    Last edited by Milos; 01-05-05 at 08:58.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos
    Mislim da sam kompetentan sto se tice miseva jer drzim igraonicu. Logitech bilo koji je majka. Imam ih u igraonici vec dvije godine obicne opticke bijele placene tada po 18 eura, sad su bili u hercegovacku po 10 eura. Dok su nekim kolegama Geniusi trajali maksimalno mjesec dana. E da za sebe imam najbolji MX 1000 laserski koji ji stvarno vrhunske ergonomije i mislim iako kazu da je preskup vrijedi svaki cent. Na serveru mi je neki logitech koji je kupljen 1988 i radi bez ikakvih problema, toliko o njihovom kvalitetu.
    Mene genius najobicniji evo 2 godine bez problema, da ga ne ureknem. A na fax imamo A4tech cini mi se da pise na njega mislim da je isto logitech, kaci se na usb, bezicni je i opticki. Mnogo dobar i fino pasuje na ruku.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Imam trenutno MX500 i za 99% igara je najbolji (Milos zna to ) ali za moje potrebe bas i nije, vise bi mi odgovarao recimo BJ58
    She is only here to annoy herself!

  10. #10
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX
    Imam trenutno MX500 i za 99% igara je najbolji (Milos zna to ) ali za moje potrebe bas i nije, vise bi mi odgovarao recimo BJ58
    ahahaha ma ne dam ja mog BJ-a tako lako!
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Mene genius najobicniji evo 2 godine bez problema, da ga ne ureknem. A na fax imamo A4tech cini mi se da pise na njega mislim da je isto logitech, kaci se na usb, bezicni je i opticki. Mnogo dobar i fino pasuje na ruku.
    A4tech nije isto sto i Logitech(sad bi ovi iz Logitech-a kucali u drvoGenius i slicni mogu da sluze,ali u poredjenju sa Logijem i Microsoftovim mishicima,to je nistaJa imam b58 logitech,mislim da ima je to najeftiniji mish u ponudi,ako ga vishe i ima,kostao je oko 12-13 eura,a radi kao zmaj-pa sad vidi kakvi su ovi skuplji modeli

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zocko
    A4tech nije isto sto i Logitech(sad bi ovi iz Logitech-a kucali u drvoGenius i slicni mogu da sluze,ali u poredjenju sa Logijem i Microsoftovim mishicima,to je nistaJa imam b58 logitech,mislim da ima je to najeftiniji mish u ponudi,ako ga vishe i ima,kostao je oko 12-13 eura,a radi kao zmaj-pa sad vidi kakvi su ovi skuplji modeli
    Pokusacu sjutra da vidim sto tacno pise pa cu ti javiti
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    966
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koji god da uzmes neces pogrijesit. Ja bi ipak prije uzeo Logitech jer mi je nekako odbojno sve sto nosi brand Microsoft.
    Ince, posjedujem (ah sto volim ovu rijec) Logitech BT58 (poznatijji kao Premium Optical) i o njemu mogu reci samo sve najbolje. Kostao me nekih 15-tak eur-a i mogu ti rec da ti od njega NISTA BOLJE NE TREBA!

    Eto, toliko od mene.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Herceg Novi, SCG
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    Kakva optika, kuglicni misevi su zakon!!!
    Da dajem 50 do 100 eura za misa ne pada mi na pamet!!!
    Bacanje para!!!

  15. #15
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Pokusacu sjutra da vidim sto tacno pise pa cu ti javiti
    u, jedva cekam odgovor na ovo
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Trikovi!
    By Djetic in forum Internet
    Replies: 53
    Last Post: 10-04-07, 17:07
  2. Logitech MX1000
    By NSX in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 9
    Last Post: 12-04-05, 14:53
  3. Katastrofa od podizanja sistema zvanog XP
    By hercules in forum Software
    Replies: 43
    Last Post: 11-04-05, 15:31
  4. 600 kompjuterskih knjiga na DVD-u,4 eura
    By petrucci in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 7
    Last Post: 08-02-05, 22:49
  5. MICROSOFT TEHNICKA PODRSKA
    By The Answer in forum #montecafe
    Replies: 10
    Last Post: 13-03-04, 12:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •