Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 51 to 75 of 155

Thread: Ishrana pasa...

  1. #51
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovako da vam odgovorim svima od jednom... 150 gr granula je preporucena dnevna doza za njegov uzrast i kilazu, tako bar pise na dzak... reka sam vec da mu dajem po 3 puta dnevno i da mu dajem po ~60grama (60gr samo granula) i u svaki obrok mu izmrvim po malo hleba, pravim mu i supe cesto pa mu sa supicom dajem granula, ostane od rucka mesa ili neka corba kako kad se pravi pa mu svega po malo izmijesam i on se dobro nabuca tako da mu 1 porcija ne ispada bas 50 grama no vise... sto se tice kafortana i kaldefosa, fala bogu stene je zdravo, ove "suplemente" mi je preporucio jedan momak koji se dobro razumije u rasu, pa sam na njegovu preporuku kupio ovo sto mi je rekao... na kaldefos pise da stenetu od 10 do 15 kg treba da se daje po 3 tabletice, ja mu dajem samo jednu, za kafortan nisam siguran, ali mislim da na njegovu kilazu takodje ide vise od 3 tabletice, necu da vas lazem... biotin forte mi je preporucio momak od kojeg sam kupio stene u uputstvo da mu dajem po pola tablete dnevno da mu se sto prije zatvori pigment na nos-zasto bi se s tim zurilo, nisam siguran opet kazem to sam uradio jer mi je preporucio lik koji ima multi ch.-a... primijetio sam da je imao malo peruti, od kako mu dajem ovo nema vise... takodje, ovi psi ne trebaju kao mali da se tove i da budu debeli jer po prici iskusnijih mogu ledja da im se iskrive zato se po cio dan igram s njim... nemojte me odma osudjivat, sve sam radio po preporukama momaka koji imaju strasne pse, ako treba okacicu slike da se uvjerite... prvi put sam vlasnik rasnog psa, procita sam dosta o njima ali moje znanje o njima je da se ne lazemo, pocetnicko, treba jos dosta da se uci, ali sto je tu je, pas za sad odlicno napreduje i ja sam zadovoljan njegovim izgledom...

  2. #52
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    niko te bre ne osudjuje pa nije to nista strasno, jednostavno tako malom stenetu ne treba toliko tih cuda. belcando je jako kvalitetna hrana i vec sadrzi sva ta cuda koja mu ti u tabletama dodajes. cal d phos moze dodavati u periodu mijenjanja zubica, sta ce mu sad? on ima svega 2 mjeseca ako sam te dobro shvatila? ok onda za biotin ako je imao peruti i to oko pigmentacije, biotin se svakako ne talozi u organizmu, tako da stenac ionako izbaci ako mu je visak, ako nije, apsorbuje. ali minerali i vitamini su drugo. visak njih moze imati kontraefekat.

    to sto na dzaku pise...pa probaj da ga hranis samo sa 150g dnevno pa ces vidjeti da to ipak nije prava doza. hleb mu izbaci, sta ce mu hleb? to se dodaje u slucaju kad pas jede meso. a ti mu dajes granule u kojima vec ima dosta zitarica i + hleb. bolje umjesto hleba daj meso, to ce mu vise koristiti. hleb moze ili da udeblja ili da samo prodje i izadje na drugu stranu . nema neku specijalnu nutritivnu vrijednost za psa.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by raso_pg///m3_power View Post
    ovako da vam odgovorim svima od jednom... 150 gr granula je preporucena dnevna doza za njegov uzrast i kilazu, tako bar pise na dzak... reka sam vec da mu dajem po 3 puta dnevno i da mu dajem po ~60grama (60gr samo granula) i u svaki obrok mu izmrvim po malo hleba, pravim mu i supe cesto pa mu sa supicom dajem granula, ostane od rucka mesa ili neka corba kako kad se pravi pa mu svega po malo izmijesam i on se dobro nabuca tako da mu 1 porcija ne ispada bas 50 grama no vise... sto se tice kafortana i kaldefosa, fala bogu stene je zdravo, ove "suplemente" mi je preporucio jedan momak koji se dobro razumije u rasu, pa sam na njegovu preporuku kupio ovo sto mi je rekao... na kaldefos pise da stenetu od 10 do 15 kg treba da se daje po 3 tabletice, ja mu dajem samo jednu, za kafortan nisam siguran, ali mislim da na njegovu kilazu takodje ide vise od 3 tabletice, necu da vas lazem... biotin forte mi je preporucio momak od kojeg sam kupio stene u uputstvo da mu dajem po pola tablete dnevno da mu se sto prije zatvori pigment na nos-zasto bi se s tim zurilo, nisam siguran opet kazem to sam uradio jer mi je preporucio lik koji ima multi ch.-a... primijetio sam da je imao malo peruti, od kako mu dajem ovo nema vise... takodje, ovi psi ne trebaju kao mali da se tove i da budu debeli jer po prici iskusnijih mogu ledja da im se iskrive zato se po cio dan igram s njim... nemojte me odma osudjivat, sve sam radio po preporukama momaka koji imaju strasne pse, ako treba okacicu slike da se uvjerite... prvi put sam vlasnik rasnog psa, procita sam dosta o njima ali moje znanje o njima je da se ne lazemo, pocetnicko, treba jos dosta da se uci, ali sto je tu je, pas za sad odlicno napreduje i ja sam zadovoljan njegovim izgledom...
    Ja se sa tobom slazem u potpunosti ,sto se gramaze tice jer ja imam isto stene tog uzrasta.Znaci ti njemu ne dajes samo granule,dajes mu jos i uz granule tako da je to i vise nego dobro.Opet ti kazem,ja tebe niti bilo koga ovdje necu da odudjujem ja cu samo iznijeti moje misljenje pa je na tebi oli ga ti prihvatiti samo bih da ti pomognem jer ja sa prvim psom sam slusao svakog sto kaze ja odmah trcim i kupim.Totalno nepotrebno ti je davati kafortan,ja ga nikad psu dao nisam imam ovcara 15 mjeseci.Izbaci to ,biotin forte nisam koristio ,to koliko znam je od canine .Sad ga drzi na meso i granule ,i sto vise mlijecnih proizvoda i to je to.Kasnije ukljuci welpwnkalk,ili ako ti pare nisu prevelik problem Caninu GAG ili Ultra Spur,profesionalci ih koriste.Toliko od mene,ako ja sto pomoci kogu tu sam...Poz
    Always Outnumbered,Never Outgunned

  4. #54
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ms. ti se zezas ili sta?

  5. #55
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    o da. ti se salis. pa si se sapleo bas na ovoj temi. laku noc.

  6. #56
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @gruna
    pas ima 3ipo mjeseca....

    zaboravio sam da kazem da mu svaki dan dajem po nesto od voca jabuke obozava bananu isto porucki fino, mandarine samo malo liska pa ih ostavi

  7. #57
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ne treba ti toliko suplemenata raso, to kad spakujes pricu tako ti zelis samo napumpanog psa sto prije i da se dicis sa njim, to je staford, on ce se izgraditi bez ikakvih problema, najbolji primjer ti je moj, uzet iz azila, prepadnut, bez dlake, bolestan od demodexa, krive kicme, tukli ga, traumirali crijevom prskajuci svakog dana, zaradio gnojnu anginu 15 16 injekcija primio, sve zivo, kvalitetne granule kosti meso dzigerice i piletina, malo cal d phosa , i vidjeces ga brzo ce bit slike sad sa 9 mjeseci, ultra utegnut i svaki misic izvajan , dovoljno treninga bez precerivanja, malo i sto manje mlijeka i jogurta zbog stolice, njima laktoza nagrdi stomak , prati mu kad se pokaki ako ide na bijelu stolicu bataljuj suplemente ,i nemas frke , poslusaj i mixaila pas mu ima podosta medalja, a ima jos jednog naslednika za iste stvari, i malo manje slusaj vlasnike tih mega giga sampiona starforda a svi potomci cuvenog don kinga .................. ja znam ljude sto su ih spumpali od starta , cak neki i steroidima i nijedan nije dosegao od sirine visinu makar ni minimalnu propisanu
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  8. #58
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by raso_pg///m3_power View Post
    @gruna
    pas ima 3ipo mjeseca....

    zaboravio sam da kazem da mu svaki dan dajem po nesto od voca jabuke obozava bananu isto porucki fino, mandarine samo malo liska pa ih ostavi
    Koja je to rasa? Ako je NO za taj uzrast treba da jede cini mi se 400 grama a sa 4 mjeseca oko 450g.Tako ti pise na tabeli za belcando hranu! Pogledaj da nijesi pomijejsao jer preporucena dnevna kolicina se ne gleda po trenutnoj kilazi neko kilazi u kojoj ta rasa spada. Ako je NO tezak 10 KG hrani se po tezini kao sto pise na upustvu 25-50KG sto ispada 400grama.

    EDIT: Evo je tabela http://www.petmarket.rs/belcando-sup...ppy-gravy.html
    Last edited by zola.mne; 05-12-11 at 12:33.

  9. #59
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    zavisi i koje i kolko jake hrane mene cibau adult moj pas od 27 kila i 9 mjeseci na dan ima preporuceno 350 grama, naravnoto probijam zbog aktivnosti i treninga
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #60
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Preporucene dnevne kolicine za stene su 10-15% njegove trenutne tezine ili 3-5% tezine odraslog psa. Kad pricamo o spremanoj hrani.To su samo preporucene kolicine,na vlasniku je da odredi shodno bas tom stenetu. Ja sam mom davao malo manje od ovoga. Ovako su meni savjetovali na BK cijenjeni forumasi

  11. #61
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sparco brate moj ne dajem ja njemu te suplemente da bi on bio napucan pas od 3ipo mjeseca, no su mi rekli momci kupi mu to daj mu to su potrebni vitamini da se stene razvije kako treba i da ga ne smijem ostavit bez toga...

    zola rasa je americki stafordski terijer, ako treba da se gleda kao sto ti kazes tezina psa kad odraste, ne znam koji je tacan standard za staforde ali mislim da preko 35kg ne bi trebalo da imaju, ja bi treba mom stenetu onda da dajem ~420gr granula dnevno... prije neki dan sam prica s momkom koji ima zenku staforda kupuje joj cibau hranu i daje joj 300-350gr dnevno samo to, nista vise... ja kad sam bio u k9 i trazio onoj teti neku malo bolju hranu rekla mi je da imaju belcando i royal, uzeo sam belcando jer sam mu royal prije ove kupova i ona mi je objasnila da mu ovako dajem, kolko ima kila, oko 12 kolko je star 3 mjeseca i 7-8 dana je tada ima znaci u ovu grupu 5-15kg izmedju treceg i cetvrtog mjeseca ispada ~150gr granula dnevno...

  12. #62
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pozdravi tetu i reci joj da ona svog psa hrani sa 150g dnevno. to ti je kao da ti uzmes svoj dorucak i podijelis ga na 3 obroka . 300-350 g granula daj stenetu podijeli to u 3 obroka i tablete izbaci, eto mozes po 2 tabletice cal d phos-a kad pocne da mijenja zube. e sad, sta je tebe savjetovao odgajivac tog steneta napisi molim te? jer moguce da se linije od kojih potice tvoj pas odlikuju odredjenim poteskocama u razvoju (da se razumijemo nije to nista strasno, ali valja znati bas da znas kako da hranis i organizujes aktivnosti svom psu dok odrasta). stafordi nisu preveliki psi, ne bi trebalo da imaju problemima sa kostima kao neke velike rase, zato nema potrebe za tolikim suplementima uz kvalitetne granule koje mu dajes.

  13. #63
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dogovoreno, od sad cu mu davat po 100gr granula u svaki obrok i smanjicu mu davanje ovih tabletica, tipa nastavicu da mu ih dajem ali samo po 1 dnevno... nadam se da je to prihvatljivo...

    linija mog psa je Long Step ne znam koliko se razumijes u linije staforda i koliko ih pratis ali Long Step je linija koja ima mnogo dobre pse, masu sampiona...

    isto me interesuje ako neko zna dje mogu kupit eukanubu i po kojoj cijeni?

  14. #64
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    moj je od linije azil long road short life i ne fali mu nista ;p hehehehhhhehe
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #65
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,562
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ni jednom psu nista falit nece ako se drzi kako treba

  16. #66
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    istina, ali genetika je cudo. znam za odg long step, imaju predivne pse. eukanuba je losija hrana od belcanda, drzi se slobodno njega.

  17. #67
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ocete li mi reci,vase misljenje o Farmini konkretno linija CIBAU?
    Always Outnumbered,Never Outgunned

  18. #68
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlicna hrana. Ja mom psu kad kupujem granule uzimam mu Cibau. Kad pogledas sastojke medju najboljim je. Cibau adult 18KG ti je odje 32 eura cini mi se a u SRB je 45 eura. Ne znam zasto ali je svudje skuplja.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by zola.mne View Post
    Odlicna hrana. Ja mom psu kad kupujem granule uzimam mu Cibau. Kad pogledas sastojke medju najboljim je. Cibau adult 18KG ti je odje 32 eura cini mi se a u SRB je 45 eura. Ne znam zasto ali je svudje skuplja.
    Ja sam poceo da uzimam za stene,cibau pippy small bites i ja mislim da je cibau superpremium hrana.E sad ima,posto cibau proizvodi farmina ima 4-5 linija CIBAU,EKOPET,FUNDOG,N&D I nova farmina team breeder.I kupio sam za drugog psa od 15 mjeseci,da proba ima se udavit u nju inace birka hranu.A dzak od 20kg kosta 38e,inace koristio sam do skoro belcando lamm&rice ali slabo je jede.Interesovalo me samo misljenje,ali evo i zola je hvali onda je sigurno dobra
    Always Outnumbered,Never Outgunned

  20. #70
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ta team breeder je od davno Prvi dzak koji sam kupio bio je team breader junior ali mi se nesto mnogo peruta od nje tako da sam je promijenio...

  21. #71
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,101
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zola hvala ti.Taj team breader sam prvi put vidio prije par dana,zato sam i mislio da je nova .Ali vidio sam da je stigao N&D ,mislim da je ubica od hrane.Dzak od 8kg je 35 eura
    Always Outnumbered,Never Outgunned

  22. #72
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jel' neko kupovao svom psu hranu Belcando?

    http://www.belcando.de/index.html

    ima je u shopu K-9 .
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  23. #73
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja je redovno kupujem, ovaj moj je obozava...

  24. #74
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po meni najbolja hrana.

  25. #75
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlicno, hvala.... kupujem drugi dzak
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ishrana po krvnim grupama
    By kEDOWN in forum Medicina
    Replies: 39
    Last Post: 06-12-13, 16:37
  2. Ishrana
    By Soniks in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 29-08-10, 09:36
  3. Ishrana po krvnim grupama
    By maldini in forum Sve i svašta
    Replies: 68
    Last Post: 26-11-07, 08:38
  4. Ishrana?
    By enex in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 24
    Last Post: 23-10-06, 11:40
  5. Ishrana zimi
    By adriana in forum Gastronomija
    Replies: 0
    Last Post: 13-10-04, 22:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •