Iz "Glasa", Pavkovic "ispunio" i dao novu casnu rijec!

Pavković: Nisam kriv, zdrav sam

HAG - General Nebojša Pavković (59) izjavio je juče pred Haškim tribunalom da se ne oseća krivim ni po jednoj od pet tačaka optužnice koja ga tereti za progon oko 800.000 Albanaca s Kosova u prvoj polovini 1999, prenosi Fonet.

- Gospodine predsedavajući, po ovoj tački optužnice izjašnjavam se da nisam kriv - rekao je Pavković pred sudijom Ianom Bonomijem za svaku od pet tačaka optužnice. Upitan o svom zdravstvenom stanju i smeštaju u pritvoru UN u Ševeningenu, Pavković je rekao:

- Gospodine predsedavajući, trenutno sam zdravstveno sposoban i svesno sam se izjasnio o optužbi. Što se tiče mog daljeg lečenja, u toku je organizacija pregleda na specijalističkim klinikama u Hagu i tu nema nikakvih problema. Odnosi su korektni od momenta kada sam prihvaćen od strane zvaničnih organa Tribunala. U tom pogledu nemam nikakvih primedbi. Naprotiv.

Pavković je zahvalio što je njegovom izabranom braniocu i bez akreditacije omogućeno da prisustvuje izjašnjavanju o krivici. Optuženog je na prvom pojavljivanju pred Tribunalom zastupala Krisa Lukas, advokat iz Australije, određena po službenoj dužnosti. U sudnici je bio i advokat Aleksandar Aleksić, koga je Pavković izabrao za branioca, ali Sekretarijat još nije zvanično potvrdio njegov izbor.