Page 17 of 28 FirstFirst ... 713141516171819202127 ... LastLast
Results 401 to 425 of 695

Thread: iOS vs Android vs ostali

  1. #401
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a evo imamo i ovaj link, poredjenje sa ixusom koji je dosta kompaktniji od S30/95...

    http://symbianworld.org/6636-canon-i...amera-is-next/



    Imas i ovo:

    http://symbianworld.org/6717-nokia-n...shouldnt-miss/



    Inace ovo je MOBILNI TELEFON, a 550d je APARAT ZA SLIKANJE. 550d ima samo jednu funkciju za koju je napravljen - SLIKANJE.
    ENEJT ima milion funkcija a i dalje njegova kamera moze da se bori sa najjacim fotoaparatima.

    Brat Eldara Kutazina, Elkar Kurtonzin i ce i dalje da sere da to nije tako, jer i on kao 550d ima jednu fukciju (za koju nije napravljen), da SERE po forumu.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 25-01-12 at 23:38.
    TAKUMI

  2. #402
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Ovaj novi kodak će možda, ali jedno veliko MOŽDA imat bolju kameru, ali ostale specifikacije su užas...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  3. #403
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa mozda ce ga nece bit uopste...
    I do sad je prikazano nekoliko koncepta i nikad nista ozbiljno.
    TAKUMI

  4. #404
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    Kome ti sta mozes da kazes jadan ne bio... Ti si se tvojim androidom i htc-om isprosipao za sva vremena... Ti i dalje mislis da je on najbolji, iako je bio smece kad je izasao. Evo za pola godine nisi uspio da dokazes nijednu tvrdnju...
    pa da, bas nijednu... Tebi i Fabiji svakako ne :jaded:
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post



    Ali stvarno je retardiran, kladim se da je bio seksualno zlostavljan kao dijete. Svestenici su čuda radili po tim županijama.
    yep... zna se ko je katolicki choir boy, a sad znamo i zasto to toliko volis (kao da tvoj signature ne govori dovoljno)
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Sto je bilo od prije?

    Ovo?



    Koliko je ovo godina? 8?
    Haaaaah.


    Onda, rezolucija ekrana:



    Dalje:

    If you need to share your desktop, try to lower your screen resolution - I try
    to stick to 1024x768 whenever possible. This simple step can greatly reduce the
    amount of bandwidth consumed by screen sharing.


    Dalje:

    ...hence require more bandwidth to upload/download. For example, a display set to
    1280x1024 contains 67% more pixels than a display set to 1024x768, which
    ultimately means higher bandwidth.
    Note that the increased bandwidth requirement
    may also mean higher latency, both in terms of the shared images being sent to
    the Connect server...



    i na kraju:


    sto se tice motora, prosuo si se zesce u topicu o Nokijama, al nisam ni sumnjao da neces htjeti da priznas ispalu i dalje. Takodje, nisam ni sumnjao da ces da nastavis sa jeftinim podmetanjem, izvrcuci cinjenice koje nalazis, misleci da te niko nece provaliti. Bravo, Sherloche! :roll: Screenshot ti je sa ove stranice:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Prince_engine
    dje fino pishe nekoliko stvari:
    1. The joint venture was announced on 23 July 2002 with the first engines produced in 2005.
    a i to se samo odnosi na motore ugradjivane u pezoe 207 i 307!


    sto se tice minija, tek mnoogo kasnije su poceli da se ugradjuju:
    2007–present Mini One
    2007–present MINI Cooper
    aj se sad pokrij ushima, ipak nije lako ovoliko se blamirati za 24h, prvo SAM postujes link u kome se kaze da je digitalac star JEDANAEST godina daleko bolji od N8 za fotkanje, a sad ovo :cupcake:
    sto se tice rezolucije, ti tvrdis da niza rezolucija omogucava manji protok pri surfanju i da zato Nokija ne stavlja ekrane nize rezolucije, niko nije pominjao remote desktop pristup, koji veze nema sa surfom. Evo malo, edukuj se, nece da ti skodi:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Remote_Desktop_Protocol
    sad samo kao dokaz navedi da youtube trosi vise protoka kad se stavi na 1080p nego na 240p, pa da zavrsimo i tu budalastinu od tvoje teorije :topsy_turvy:
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a evo imamo i ovaj link, poredjenje sa ixusom koji je dosta kompaktniji od S30/95...

    http://symbianworld.org/6636-canon-i...amera-is-next/
    da, objektivno, objektivno. Naravno, na Nokia World sajtu, koji se nalazi na adresi symbianworld.org se i ne ocekuje nista nego najvisi nivo objektivnosti!! Pa to i oni sami potvrdjuju kad kazu na tom linku: "Canon Ixus has of course edge/advancement on technical image issues against the N8 such on lesser noise production, wide dynamic range, white balance, etc. But we are not here to talk and to compare these two imaging device scientifically and technically. Rather, let’s just prove that Nokia N8 is the best camera phone in the market right now and can somehow par compact cameras."
    ovo je najobjektivnini i najnaucniji comparison review koji sam vidio... IKAD!!!! Ne, zasto da poredimo tehnicki i naucno, hajde da jednostavno kazemo da je bolji!


    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Imas i ovo:

    http://symbianworld.org/6717-nokia-n...shouldnt-miss/



    Inace ovo je MOBILNI TELEFON, a 550d je APARAT ZA SLIKANJE. 550d ima samo jednu funkciju za koju je napravljen - SLIKANJE.
    ENEJT ima milion funkcija a i dalje njegova kamera moze da se bori sa najjacim fotoaparatima.

    Brat Eldara Kutazina, Elkar Kurtonzin i ce i dalje da sere da to nije tako, jer i on kao 550d ima jednu fukciju (za koju nije napravljen), da SERE po forumu.
    opet preobjektivni symbianworld.org Nisam ni sumnjao da ce "dokazati" da je N8 bolji od 550d DSLR. Hej, imam ti jos jedan superobjekivni sajt, napravili su jedan superobjektivni review, izgleda da je Canon 10D smece, jer profi fotografi treba da uzmu N93 u ruke i vide sta je prava kamera :02.47-tranquillity:

    inace, bas sad citam:
    http://www.dpreview.com/previews/canong1x/page3.asp
    ja ne znam sta bre smaraju likovi na dpreview, rade neke testove na 5-6 strana, umjesto samo da napisu koliko je kamera megapixela i koliko megabajta su jpg fajlovi, i zavrsena prica. Oni mi se prave pametni sa tamo nekakvim terminima:
    http://www.dpreview.com/learn/?/glossary/
    ka da mi ne znamo sta je jedino bitno: megapixeli i megabajti! Sve ostalo je mazanje ociju, a N8 polako ali sigurno ubija DSLR trziste, jer je d best i jer Nokia World sajt to garantuje! :miserable:
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  5. #405
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    sto se tice motora, prosuo si se zesce u topicu o Nokijama
    Komplet tvoja prica "DEDA SIMBA", "OUTDATED" i td je pala u vodu cim sam ti izbacio fact (kojeg si mozda znao ali si pokrio kao zmija noge, da se ne bi spdali s tobom) da je sef inzinjeringa BMW-a (frajer koji je zaduzen za komplet motoristiku BMW-a) javno izjavio ovo:

    ...Tritec engine as old fashioned and not very effective on function, performance and fuel efficiency.

    Znaci tvoj auto trenutno ima ovakav motor. Zamisli koliko je danas OUTDATED?
    Toliko da su oni vec 2002e potpisali ugovor. Znaci tada su vidjeli da je motor u kurcu.
    Ja sam to vidio svaki dan, i kad sam ga vozio, i kad si ga ti vozio. Pa jebote, ne mozes pricat u auto kad se vozi preko 3000 obrtaja koliko je bucan. A tek vibracije u ler, a onda vibracije pri ubrzanju (od kojih ti je riknuo lezaj ulazne osovine u mjenjac).




    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    sto se tice rezolucije, ti tvrdis da niza rezolucija omogucava manji protok pri surfanju i da zato Nokija ne stavlja ekrane nize rezolucije, niko nije pominjao remote desktop pristup, koji veze nema sa surfom. Evo malo, edukuj se, nece da ti skodi:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Remote_Desktop_Protocol
    sad samo kao dokaz navedi da youtube trosi vise protoka kad se stavi na 1080p nego na 240p, pa da zavrsimo i tu budalastinu od tvoje teorije
    Ja tvrdim da kad ekran ima manju rezoluciju, za loadovanje jedne stranice se trosi manje interneta. Nikad nisam rekao da je to razlog zbog kojeg Nokia stavlja ekrane niske rezolucije, zapravo boli njima kita za bandwidth, nego tvoja glupa prica je bila da to nema nijednu prednost, ja sam ti rekao da ima, a to je: manje trosi bateriju, manje protoka za otvaranje jedne stranice i td.

    Ja dosta cesto koristim RemoteDesktop (Teamviewer) i svaki put po defaultu rezolucija ide na low da bi brzina interneta bila veca a to znaci manje bandwidtha.
    Posto sam ja odavno poceo da koristim T Mobile mobilni internet dosao sam do zakljucka da veca rezolucija brze trosi net, actually I can now demonstrate:

    Trenutno sam povezan preko T Mobile mob. inteneta, modem Huaweii, Edge.

    Sad cu resetujem send/received, i da smanjim rezoluciju ekrana na minimum:






    Dalje, ide load www.cafemontenegro.com do kraja i da vidimo koliko je potroseno bajta kao i vrijeme potrebno za load:





    Poslije toga ide clean sa CCleanerom:




    Onda rezolucija ide na max:




    Opet reset:




    I load iste stranice:







    Znaci, za load CDM home-a sa 800x600 je potrosio oko 116 kB/788 kB i oko minut, a za load 1280x800 je potrosio 143 kB/1634 kB.


    Da li ti treba jaci dokaz?

    I sto je najgore za tebe, ovo mozes i sam kuci da testiras, da ne bude da sam ja tu nesto uvalio.
    Jer ti, kao i svi drugi patoloski lazovi, nista ne vjerujes.

    Za ovo mi je trebalo jedno 10 minuta, neka. Jebes vrijeme.
    Ja mrzim da se raspravljam s tobom, iz nekoliko razloga:

    1. svaki put ispanes pushing;
    2. hvatas se za pjenu i gradis kule od vjetra, nikad ne prestanes i ako ides u potpuni deficit (kao svi kockari), ti to ne vidis. Em si corav, em glup.
    3. Ima tu ljudi (jedan mali broj halfwit-ova) koji vjeruju u sve sto pricas jer misle da si ono sto nisi. Kad ti dajem ovakve primjere (slikovito, tvoj mozak drugo ne registruje, a posto si corav, sumnjam da ces i ovo da vidis) onda imas vecu sansu da vidis da si u deficit sa pricom i da je bolje da prestanes da se blamiras, imas skoro 40, treba da razmisljas o necem drugom). Sad ce mozda i ti halfwit-ovi da vide da vjeruju pinokiju. Sad ces dobit odjeb i od njih.
    4. Sa ovim ti cinimo uslugu, ja, Stetni, almighty Kenny i NSX, i svi koji ti daju priliku da se raspravljas, jer ovo je jedini nacin za ubijanje tvoje dosade, i ja ponekad zbog toga ne pisem nista da bi ti jos vise pukao...


    Aj sad malo odmori, halfwit.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 26-01-12 at 01:45.
    TAKUMI

  6. #406
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Džabe ga ubjeđuješ, on je uspio sam sebe da ubjedi da su mu dobri i dhd i sad ovaj užasni x10 mini, fale mu još blade i explorer i napravio je kolekciju najgorih android telefona...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  7. #407
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E, a rozi Wildfire S sa 125 ppi?


    Slusaj komenatare:



    At the begining ti was awsome but after a while it began lagging and freezing...especialy with the android 2.2 froyo (it had a lot of bugs/errors). i rooted the phone and installed cyanogen 2.3.7 android it runs fine now. no restarting no sudden signal loss, but still freezing sometimes and hanging with live wallpaper


    HAH!
    TAKUMI

  8. #408
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    CM je užas... overrated sh*t
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  9. #409
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Sve ovo fino. Fabia loaduje stranicu dijelom i cache-a i onda počisti cache digne rezoluciju i dobije veći protok saobraćaja...
    Fabia koristi remote desktop a pricha o bandwithu i prikazivanju stranica.
    I imamo raspravu o bandwithu, BMW motorima, učimo se koliko je godina od 2001 do 2008 i slično. A tema topika je?

    Verbalni daje linkove svoje, Fabia svoje i tako u nedogled imamo ubjeđivanje 3 ili 4 učesnika u raspravi o svemu samo ne o temi iOS VS Android vs ostali...

    Užas... Da oće moderator protutnjat ovuda pa da se počne pisat i čitat ono što treba.
    Last edited by hercules; 26-01-12 at 09:26.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #410
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Komplet tvoja prica "DEDA SIMBA", "OUTDATED" i td je pala u vodu cim sam ti izbacio fact (kojeg si mozda znao ali si pokrio kao zmija noge, da se ne bi spdali s tobom) da je sef inzinjeringa BMW-a (frajer koji je zaduzen za komplet motoristiku BMW-a) javno izjavio ovo:

    ...Tritec engine as old fashioned and not very effective on function, performance and fuel efficiency.

    Znaci tvoj auto trenutno ima ovakav motor. Zamisli koliko je danas OUTDATED?
    Toliko da su oni vec 2002e potpisali ugovor. Znaci tada su vidjeli da je motor u kurcu.
    Ja sam to vidio svaki dan, i kad sam ga vozio, i kad si ga ti vozio. Pa jebote, ne mozes pricat u auto kad se vozi preko 3000 obrtaja koliko je bucan. A tek vibracije u ler, a onda vibracije pri ubrzanju (od kojih ti je riknuo lezaj ulazne osovine u mjenjac).




    Znaci, za load CDM home-a sa 800x600 je potrosio oko 116 kB/788 kB i oko minut, a za load 1280x800 je potrosio 143 kB/1634 kB.


    Da li ti treba jaci dokaz?

    I sto je najgore za tebe, ovo mozes i sam kuci da testiras, da ne bude da sam ja tu nesto uvalio.
    Jer ti, kao i svi drugi patoloski lazovi, nista ne vjerujes.

    Za ovo mi je trebalo jedno 10 minuta, neka. Jebes vrijeme.
    Ja mrzim da se raspravljam s tobom, iz nekoliko razloga:

    1. svaki put ispanes pushing;
    2. hvatas se za pjenu i gradis kule od vjetra, nikad ne prestanes i ako ides u potpuni deficit (kao svi kockari), ti to ne vidis. Em si corav, em glup.
    3. Ima tu ljudi (jedan mali broj halfwit-ova) koji vjeruju u sve sto pricas jer misle da si ono sto nisi. Kad ti dajem ovakve primjere (slikovito, tvoj mozak drugo ne registruje, a posto si corav, sumnjam da ces i ovo da vidis) onda imas vecu sansu da vidis da si u deficit sa pricom i da je bolje da prestanes da se blamiras, imas skoro 40, treba da razmisljas o necem drugom). Sad ce mozda i ti halfwit-ovi da vide da vjeruju pinokiju. Sad ces dobit odjeb i od njih.
    4. Sa ovim ti cinimo uslugu, ja, Stetni, almighty Kenny i NSX, i svi koji ti daju priliku da se raspravljas, jer ovo je jedini nacin za ubijanje tvoje dosade, i ja ponekad zbog toga ne pisem nista da bi ti jos vise pukao...


    Aj sad malo odmori, halfwit.
    uh, jbt, pretezak si, tebi ni crtanje ne pomaze? Prvo, fantazija kako iskuliras svaki dio koji ti ne odgovara. Ne rece nista na tvrdju iz linka koji si SAM postovao da je kompakt Canon star 11 godina bolji za fotkanje nego N8? Hoces da kazes da je link koji si sam postovao shit i da si se malo zaebo sto si ga uopste postovao kao dokaz da je N8 blizu ili cak bolja nego DSLR-ovi?
    Sto se Tritec motora tice, imao si cio topic na automobilizmu da tamo dokazes svoje tvrdnje, pred ljudima koji se razumiju u automobilizam i koje ta prica interesuje, nisi ni 1 post ostavio tamo da se ne bi dodatno blamirao, vec radje spamujes topike na mobilnoj telefoniji sa pricom koja nema nikakve osnove i koju pokake, kao i obicno, upravo linkovi sa kojih sam uzimas parcijalno informacije.
    http://en.wikipedia.org/wiki/Prince_engine Koga zanima stvarno stanje stvari, ne mora nista dalje da trazi.
    Svaki motor ce posle nekoliko god biti outdated, da je Prince toliko dobar, ne bi BMW vec bar 2-3 godine razvijao trocilindarske motore koji ce biti ugradjivani u narednu generaciju Minija i serije 1, i sa aspekta tih novih motora, Prince je "old fashioned and not very effective on function, performance and fuel efficiency". Bitno je da se motor ko u tvom izandjalom 528 i dan danas ugradjuje u top modele BMW-a, jer uopste nije outdated? :roll:
    Sto se tice pecke priche o rezoluciji i protoku, probao sam, tacno kako si opisao, i onda sam probao i sledece: opet sam vratio rezoluciju na 1680x1050, i rezultat je da je IE potrosio isto protoka kao i pri drugom ucitavanju stranice, koje je bilo na 800x600
    Nego, da te pitam onda nesto: zanemari ti ta tvoja "egzaktna" proracunavanja (na osnovu kojih ne samo sto se povecao download, nego se upload vise nego DUPLIRAO "zbog rezolucije"; kazes: "sa 800x600 je potrosio oko 116 kB/788 kB i oko minut, a za load 1280x800 je potrosio 143 kB/1634 kB", samo nam objasni kakve veze ima upload i rezolucija?? :biggrin, evo ti jednostavniji test: aj ti lijepo ucitaj CdM na 640x480 ili jos nizoj rezoluciji ako je imas, a onda lijepo ISCUPAJ modem iz PC-a, digni rezoluciju na max i bez zatvaranja IE-a pogledaj tu istu stranicu sto si je prethodno ucitao na najnizoj rezoluciji, pa nam javi kako ta stranica izgleda kad se samo digne rezolucija ekrana, je li tekst mrljav, jesu li fotke low res, znaci koja je tacno razlika u odnosu na varijantu kad se ne mijenja rezolucija. Ocekujemo uporedne screenshotove :tongue:
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  11. #411
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  12. #412
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    and the point is...?
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  13. #413
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    nego se upload vise nego DUPLIRAO "zbog rezolucije"; kazes: "sa 800x600 je potrosio oko 116 kB/788 kB i oko minut, a za load 1280x800 je potrosio 143 kB/1634 kB", samo nam objasni kakve veze ima upload i rezolucija??

    Eh, ovdje vidim koliko znas i koliko si upucen. Pitas kakve veze ima upload?
    Pa znas li ti na koji nacin funkcionise komunikacija izmedju klijenta i servera (kad klijent trazi HTML, slike, java...)?
    Ne, vidim da ne znas, jer da znas ne bi postavio tako glupo pitanje.


    Quote Originally Posted by kenneth View Post
    evo jedan epic fail
    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    and the point is...?

    Clear, DHD camera is a rotten bullshit.

    Just throw it.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 26-01-12 at 14:32.
    TAKUMI

  14. #414
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Eh, ovdje vidim koliko znas i koliko si upucen. Pitas kakve veze ima upload?
    Pa znas li ti na koji nacin funkcionise komunikacija izmedju klijenta i servera (kad klijent trazi HTML, slike, java...)?
    Ne, vidim da ne znas, jer da znas ne bi postavio tako glupo pitanje.






    Clear, DHD camera is a rotten bullshit.

    Just throw it.
    zanimljivo... znaci upload se duplira sa povecanjem rezolucije? Hmmm... Steta samo sto se bar 80% ljudi ne slaze sa tobom:
    https://forum.cdm.me/showthread.php?...32#post2600532
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  15. #415
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Glasanje closed.


    Priznaj da si zvao trojicu i sebe da glasate, pa onda da se zakljuca topic.

    Vidis li koliki si bolesnik?



    116 vs. 143 je dupliranje?
    Ajde da budemo precizni:

    SENT manje rezolucije: start: 945, kraj: 116 675.
    116 675 - 945 = 115 730.

    Onda, SENT vece rezolucije: 143 720 - 5 539 = 138 181

    Znaci 138 181 - 115 730 = 22 451.

    22 451 je duplo?




    O da:

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    Bitno je da se motor ko u tvom izandjalom 528 i dan danas ugradjuje u top modele BMW-a, jer uopste nije outdated?

    M52 motor bez ikakvih izmjena sa proizvodio 17 godina, onda su izmijenili neke stvari i nastavili sa njim (postao M54) i jedan je od najboljih sestaka ever.
    Last edited by Fabia_Elegance!; 26-01-12 at 16:23.
    TAKUMI

  16. #416
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    uh, jbt, pretezak si, tebi ni crtanje ne pomaze? Prvo, fantazija kako iskuliras svaki dio koji ti ne odgovara. Ne rece nista na tvrdju iz linka koji si SAM postovao da je kompakt Canon star 11 godina bolji za fotkanje nego N8?
    zavisi za fotkanje cega, postoji masa stvari dje ce N8 napravit bolje fotografije ali ipak N8 nije namijenjena samo za slikanje, a kao sto pokazase ima MNOGO bolju kameru od DHDa i ostalih mobilnih koji su skuplji bar po 200-300 eura...vidis za razliku izmedju N8 i DHDa mogu da kupim mnoogo dobar fotoaparat srednje klase
    She is only here to annoy herself!

  17. #417
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Glasanje closed.


    Priznaj da si zvao trojicu i sebe da glasate, pa onda da se zakljuca topic.
    naravno, bas sam providan. Sori, Sherloche
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  18. #418
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    zavisi za fotkanje cega, postoji masa stvari dje ce N8 napravit bolje fotografije ali ipak N8 nije namijenjena samo za slikanje, a kao sto pokazase ima MNOGO bolju kameru od DHDa i ostalih mobilnih koji su skuplji bar po 200-300 eura...vidis za razliku izmedju N8 i DHDa mogu da kupim mnoogo dobar fotoaparat srednje klase
    da sam kad tvrdio da mini pro ili dhd imaju bolju kameru od N8, ono dokazivanje bi imalo smisla. Posto nisam, onda "trla baba lan". Sto se tice tih "masa stvari" poziv ti je otvoren da mi pokazes koje su to stvari, zvao sam te i juce i danas, pa da probamo, umjesto sto pricamo BTW, sjetices se da smo ja, ti i fabia vec jednom odradili takav test (XAOC), da je s95 razbio n8 (low light, close up), no ajd, nije na odmet da pokusamo i nedje drugo i pod nekim drugim uslovima.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  19. #419
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Nađi telefon koji će ga 'razbiti' pa pričaj nešto... Dvije godine se čeka...
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  20. #420
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Eh, ovdje vidim koliko znas i koliko si upucen. Pitas kakve veze ima upload?
    Pa znas li ti na koji nacin funkcionise komunikacija izmedju klijenta i servera (kad klijent trazi HTML, slike, java...)?
    Ne, vidim da ne znas, jer da znas ne bi postavio tako glupo pitanje.
    To nema veze sa klijent-server komunikacijom, server ne "zna" niti ga zanima koja je rezolucija desktopa. Takvu optimizaciju moze da uradi browser, na primjer da skine verziju slike nize rezolucije, kao ono kad se prvo pojavi blurovana slika pa se onda poostrava ako je spora konekcija. Ali to nije uvijek slucaj.

  21. #421
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To ima veze sa zahtjevima izmedju klijent-server komunikacije.

    Ovo:




    Ono pipeline, non pipeline. Zahtjevi su manji/ima ih manje (manje bita) kad se traze stvari za manju rezoluciju.
    TAKUMI

  22. #422
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To sto si stavio vazi za Windows Media strimovanje. Obicni html sa slikama ovaj sto svi "skinemo" kad odemo na primjer na Google, salje jednostavne GET i POST poruke i skida fajlove u cjelini.

  23. #423
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sprdaju li se ovi ljudi ovdje?
    Trošim više neta ako imam veći displej??? Sto mi prije ne rekoste, da ne kupujem ovoliku ekrančinu...
    Da bacim ovu komadinu od nikona jer neka nokia tu negdje sa kvalitetom? I fino u dzep od kosulje nokiu i gotovo...
    Pa na kojim ste vi drogama obraza vi??? Ovoliko gluposti na jednom mjestu odsvno ne vidjeh

  24. #424
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by quick View Post
    To sto si stavio vazi za Windows Media strimovanje. Obicni html sa slikama ovaj sto svi "skinemo" kad odemo na primjer na Google, salje jednostavne GET i POST poruke i skida fajlove u cjelini.

    Pa da, prvo ide GET HTML, onda dobijemo HTML, onda GET neka slika, i td.
    I onda imas razliku izmedju veze sa pajplajningom i bez njega, kad salje zahtjev za sve posebno, i kad salje 1 zahtjev za komplet HTML, jedan zahtjev za sve slike...
    TAKUMI

  25. #425
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    da sam kad tvrdio da mini pro ili dhd imaju bolju kameru od N8, ono dokazivanje bi imalo smisla. Posto nisam, onda "trla baba lan". Sto se tice tih "masa stvari" poziv ti je otvoren da mi pokazes koje su to stvari, zvao sam te i juce i danas, pa da probamo, umjesto sto pricamo BTW, sjetices se da smo ja, ti i fabia vec jednom odradili takav test (XAOC), da je s95 razbio n8 (low light, close up), no ajd, nije na odmet da pokusamo i nedje drugo i pod nekim drugim uslovima.
    probacemo, ali kao sto i sam vidis na netu ima milion poredjenja slika izmedju compacta i N8, ja ne vidim neku pretjeranu razliku jer nisam profesionalni fotograf a uostalom profesionalni fotografi ionako imaju aparate od 5+ kila eura tako da njima ovo nije ni bitno...
    She is only here to annoy herself!

Page 17 of 28 FirstFirst ... 713141516171819202127 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kleptomani i ostali
    By eto tako in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 64
    Last Post: 16-03-11, 19:05
  2. BBC Dokumentarci i ostali
    By ZerA in forum Film
    Replies: 10
    Last Post: 04-09-09, 00:35
  3. 3D - Pixar i ostali
    By Antares in forum Film
    Replies: 13
    Last Post: 29-06-09, 23:48
  4. Apsolutno_Nemoguca (23), Andrija81210 (18) i ostali...
    By MNT in forum Rođendani, svadbe, ostalo... :)
    Replies: 16
    Last Post: 23-08-07, 12:07
  5. mig33 i ostali
    By Titania in forum Operatori
    Replies: 2
    Last Post: 10-10-06, 23:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •