Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 71

Thread: Koliko smo stidljive?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Koliko smo stidljive?

    Koliko smo stidljive, u kojim situacijama, zavisno od čega...?
    Last edited by shake; 05-06-06 at 17:31.
    Always smiling :-)

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stvarno, nikako da primjetim tu osobinu kod cura u zadnje vrijeme

    bice interesantan topic

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kompliment ne treba da probudi stidljivost...
    shta znam, nisam neshto mnogo stidljiva... prije bih rekla cutljiva dok ne "snimim" situaciju i ljude...
    hombre, jesi ti to mislio na ono kad djevojchice pocrvene?

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adriana
    kompliment ne treba da probudi stidljivost...
    hombre, jesi ti to mislio na ono kad djevojchice pocrvene?
    izmedju ostalog i to, jer to je najsigurniji znak da si uradio ili rekao nesto sto je u curi probudilo neku emociju. ali danas se smatra za slabost kad otvoreno pokazes emocije, pa se cure valjda trude da to sto bolje prikriju. zato se rijetko i srece
    Last edited by Hombre; 28-04-05 at 18:10.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by Hombre
    izmedju ostalog i to, jer to je najsigurniji znak da si uradio ili rekao nesto sto je u curi probudilo neku emociju. ali danas se smatra za slabost kad otvoreno pokazes emocije, pa se cure valjda trude da to sto bolje prikriju. zato se rijetko i srece
    hahhaha shta da radimo onda mi koje pocrvenimo samo pod uticajem sjeverca ili od grijalice?
    otvoreno pokazivanje emocija jeste slabost... onda nemash chime zavarati "neprijatelja"...

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adriana
    hahhaha shta da radimo onda mi koje pocrvenimo samo pod uticajem sjeverca ili od grijalice?
    otvoreno pokazivanje emocija jeste slabost... onda nemash chime zavarati "neprijatelja"...
    lako mi je za tebe, ti si "potpisala kapitulaciju" no je muka sa ovima sto jos uvjek "ratuju"

    i da, ja cesto pokazujem emocije, ijos cesce mi se to obije o glavu, ali nikako da prestanem

    sta ces, jednom budala, zauvjek budala

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    taktika i samo taktika, dobri prijatelju hombre...
    kakva stidljivost, kakvi bakrachi... :wink:

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Stidljivost je jedna zenska taktika.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bogu iza tregera
    Posts
    124
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako je to uzasan osjecaj kad pocrvenis,a onda svima to simpaticno...pa tako te gledaju sa nekim lisicijim osmjehom,a tebi jos gore! UH!
    Do prije 2g me je mogao zacrveniti neko samo dajuci mi kompliment,a sad to ide malo teze hehehehhe

  10. #10
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,882
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Stidljivost je jedna zenska taktika.

    hahahhaha

    o kako sam ja netaktichna...

    ja sam stidljiva jedino kad upoznam neke rodjake koje nikad u zivotu nisam vidjela
    "Life's but a walking shadow, a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more; it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing".

  11. #11
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by shake
    Koliko smo stidljive, u kojim situacijama, zavisno od cega...? Ja se napr. svaki put "rastopim" kada mi neko dodijeli neki kompliment ( u zadnje ne bas cesto). :???:
    hoces da kazes da tebi dodjeljuju komplimente,to sto si lijepa,pametna ili pak uspjesna na poslovnom planu.pa sta je od toga..?to je znak na nevjerujes u sebe i ono sto radis ;-) .ja se crvenim samo kad nesto neznam a kad mi neko dodjeli kompliment iz vec navedenog nema ponosnijeg covjeka od mene.
    sitnice cine savrsenstvo koje jedino nije sitnica.

  12. #12
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Mrdusa donja
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Taktika - zavaravanje protivnika ili samog sebe ?

    Ako je stidljivost samo "taktika", da li to znaci da nema vise iskrenih osjecaja, da svi mi taktiziramo vec skoro od dzackih klupa. Jel moguce da niko vise nije iskren, da smo svi prisiljeni blefirati kako bi zapravo zakamuflirali svoje iskrene i najdublje osjecaje ili nas samo muskarci vide kao "takticarke" ?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ko igra za raju i zanemaruje taktiku, zavrsice karijeru u nizerazrednom vratniku :)

    pazite, znam ja da treba biti taktican, samo sto ja nemam zivaca za zenske taktike
    najbolja zenska taktika po meni je skromnost i lijepo vaspitanje, eto bas danas vidjeh jednu takvu, zaljubih se momentalno

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Regina.

    Zashto mnogi cjutljivost povezuju sa stidljivoshcju? Nekoliko puta mi se desilo da chujem kako za osobu koja je cjutljiva kazhu: "A dobro, ona je stidljiva, ne pricha puno...". :?



    Mademoiselle.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moja stidljivost se ogleda u tome da jos uvijek, nakon 9 godina zivljenja s partnerom, ne mogu izustiti da je neki muskarac seksi. Prije neki dan sam izjavila da je glumac Harvey Keitel, u filmu Pijano, izuzetno seksi, nakon cega sam pozeljela da stavim glavu u vrucu rernu. Stvarno je to za cudjenje jer sam vrlo, vrlo, liberalna.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Suvisnost stida

    Quote Originally Posted by Sova
    Ako je stidljivost samo "taktika", da li to znaci da nema vise iskrenih osjecaja, da svi mi taktiziramo vec skoro od dzackih klupa. Jel moguce da niko vise nije iskren, da smo svi prisiljeni blefirati kako bi zapravo zakamuflirali svoje iskrene i najdublje osjecaje ili nas samo muskarci vide kao "takticarke" ?
    Od najranijeg djetinjstva nas uce da svoja osjecanja skrivamo, odnosno da briamo ona koja cemo pokazati i kada, zasto i kome. Zene se tako uce da pokazuju stidljivost u povodu mnogo vise stvari nego muskarci, a posebno kada je seksualnost u pitanju. Odrastanjem "stidljivost" postaje jedna zenska taktika kojom se predstavljaju kao skromne i lijepo vaspitane u trenucima kada im to predstavlja korist. No, kad se zagrebe ispod tako pokazane "stidljivosti" nadje se svasta, pristojnost i skromnost munjevito nestaju.
    Inace, stiditi se bilo cega sto je ljudsko nema razloga, tako da stid sto se usadjuje u djecu od pocetka predstavlja opterecenje kojim se mnogi nose cijeli zivot. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dobro-dosli
    hoces da kazes da tebi dodjeljuju komplimente,to sto si lijepa,pametna ili pak uspjesna na poslovnom planu.pa sta je od toga..?to je znak na nevjerujes u sebe i ono sto radis http://www.cafemontenegro.com/forum/.../icon_wink.gif .ja se crvenim samo kad nesto neznam a kad mi neko dodjeli kompliment iz vec navedenog nema ponosnijeg covjeka od mene. http://www.cafemontenegro.com/forum/...icon_smile.gif
    Mislila sam uglavnom na komplimente. Većinom mi izgledaju kao laskanja, a onda iz ironije, ili ne znam već šta da mislim, iskuliram kao „shy". Ako ja znam da nešto nijesam dobro odradila, a onda mi kazu „bravo, svaka čast" onda mi izgleda kao podsmijavanje pa se i zbog toga postidim. Ma ne znam kako da objasnim, zapetljah se... Glavno je da ja znam zašto.
    Nego... postidim se napr. kada upoznajem nekoga ako je dotični ozbiljna osoba ili sl. strah me progovoriti, i onda se samo smjeskam. Postidim se - neprijatno mi je napr. kada se u muškom drustvu priča o „škakljivim" temama, a ja jedina cura (nemojte me sada pitati koje su to „škakljive" teme :P).
    Uglavnom prva asocijacija na „stidljivost" mi nije bila ta loša strana, mislim kada nesto zabrljaš, pa se stidiš toga što si uradio... Mislila sam na uopštene stvari, svakodnevnicu...
    Last edited by shake; 05-06-06 at 17:54.
    Always smiling :-)

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shake
    Mislila sam uglavnom na komplimente. Vecinom mi izgledaju kao laskanja, a onda iz ironije, ili ne znam vec sta da mislim, ono iskuliram kao "shy". Ako ja znam da nesto nisam dobro odradila, a ovamo mi kazu "bravo, svaka cast" onda mi izgleda kao podsmijavanje pa se i zbog toga postidim. Ma ne znam kako da objasnim, zapetljah se... znam ja zasto.
    Nego... postidim se napr. kad upoznajem nekoga ako je ozbiljna osoba ili sl. strah me progovoriti, i onda se samo smjeskam. Postidim se - neprijatno mi je napr. kada se u muskom drustvu prica o "skakljivim" temama, a ja jedina zenska (nemojte me sada pitati koje su to "skakljive" teme :P).
    Uglavnom prva asocijacija na "stidljivost" mi nije bila ta losa strana, mislim kada nesto zabrljas, pa se stidis toga sto si uradio... Mislila sam na ovako uobicajne stvari, svakodnevnicu...
    koje su to skakljive teme?

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,682
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up

    Quote Originally Posted by kIkICa
    Zashto mnogi cjutljivost povezuju sa stidljivoshcju? Nekoliko puta mi se desilo da chujem kako za osobu koja je cjutljiva kazhu: "A dobro, ona je stidljiva, ne pricha puno...". :?
    Hahaha, to se i ja pitam, poshto sam dobila par puta taj "komplimenAt", povuchena, stidljiva, zatvorena.. chak i da sam neprijateljski raspolozhena! Shto da se radi, tako dElujem
    I am patiently waiting here
    to see which of us survives
    when all of this collides
    with reality..

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    Zashto mnogi cjutljivost povezuju sa stidljivoshcju? Nekoliko puta mi se desilo da chujem kako za osobu koja je cjutljiva kazhu: "A dobro, ona je stidljiva, ne pricha puno...". :?
    Zato sto to obicno ide jedno s drugim. Smatra se da su stidljivi i nesigurni u sebe pa se plase da bilo sto kazu da se ne bi osramotili. Zato govore ono sto moraju ili ono sto nije problematicno. ...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink Mozda ih ne razumiju pravilno

    "Ne pricati puno" nema nikakve veze sa stidljivoscu. Ne pricati puno je osobina pametnih ljudi. Mozda vise vole da rade kIkIcA, znas vec sta

  22. #22
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Herceg-Novi
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Smirnoff_ice
    "Ne pricati puno" nema nikakve veze sa stidljivoscu. Ne pricati puno je osobina pametnih ljudi. Mozda vise vole da rade kIkIcA, znas vec sta
    ljudi koji cute nemaju sta za reci,nisu dovoljno kreativni ili se boje sta ce drugi reci na njihovo izjasnjavanje.u svakom slucaju ne treba cutati.
    sitnice cine savrsenstvo koje jedino nije sitnica.

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by dobro-dosli
    ljudi koji cute nemaju sta za reci,nisu dovoljno kreativni ili se boje sta ce drugi reci na njihovo izjasnjavanje.u svakom slucaju ne treba cutati.
    Ne uvijek. Relativno je to

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Smirnoff_ice
    "Ne pricati puno" nema nikakve veze sa stidljivoscu. Ne pricati puno je osobina pametnih ljudi.
    Nije zaludu Bog dao dva uva, a jedna usta. U svakom slucaju bolje i citljivaja osoba nego ona poliglota "jedna glava a devet jezika"

  25. #25
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kod mene je to rasporedjeno po fazama. u jednom periodu sam starsno cutljiva a onda strasno pricljiva :P
    a postidim se cesto, npr. kad se nadjem u drustvu starijih i kad pocnu da me hvale a ja tu prisutna, to mi je najgori osjecaj !
    Kako Vaša bolest ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Koliko vodite rachuna o sebi?
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 21
    Last Post: 02-10-06, 17:27
  2. Posle koliko vremena traziti...
    By ^Tijana^ in forum CG dijaspora
    Replies: 8
    Last Post: 10-11-04, 19:41
  3. Koliko mozemo bit sigurni?
    By vikky[x-kingdom] in forum Sve i svašta
    Replies: 45
    Last Post: 28-07-04, 11:55
  4. Koliko ih bilo?
    By Hari Krisna in forum #montecafe
    Replies: 5
    Last Post: 22-02-04, 15:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •