Page 15 of 36 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast
Results 351 to 375 of 881

Thread: Željeznički prevoz Crne Gore

  1. #351
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default


  2. #352
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    STAJALIŠTE AERODROM

    Teretni voz pregazio muškarca

    Nepoznata muška osoba poginula je tokom prethodne noći na stajalištu Aerodrom u Podgorici kada ga je pregazio teretnauto voz, saopšteno je iz policije.
    "Teretni auto voz, koji je saobraćao na relaciji Bar-Beograd, je oko 45 minuta poslije ponoći na stajališu Aerodrom u Podgorici pregazio pješaka", kazali su iz policije.
    Identitet osobe koja je stradala nije utvrđen, a tijelo je prebačeno na Odjeljenje patologije Kliničkog centra Crne Gore.
    Policija i nadležni tužilac su obavili uviđaj, a saobraćaj na pruzi bio je u prekidu tri sata.

    izvor: www.vijesti.me

  3. #353
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    SREĆOM BEZ ŽRTAVA

    ŽPCG: Ovo je terorizam, požar na vozu je izazvan namjerno

    "Nije nam jasan motiv ovog vandalskog ponašanja sem ako neko želi da se ukine putnički prevoz na pruzi Podgorica–Nikšić"

    Prasak i požar koji su se sinoć poslije 22.30 sati dogodili u podgoričkom naselju Zagorič, na vozu iz Nikšića, izazvani su namjerno, kako bi se izazvali šteta na vozu i uznemirili putnici, navode iz Željezničkog prevoza Crne Gore, nakon što su u saradnji sa policijom detaljno pregledali voz.
    Iz Željezničkog prevoza navode da je na krovu voza pronađeno nekoliko ostataka izgorjele bodljikave žice koja je bila bačena na kontaktnu mrežu što je izazvalo prasak pri stvaranju kratkog spoja.
    Na krovu je, kako se dodaje u izvještaju, pronađeno nekoliko ostataka izgorjele bodljikave žice, što prema tragovima, kako su kazali iz Željezničkog prevoza, "ukazuje da je tu došlo do prvog kontakta usijane žice i voza, ali i na činjenicu da je slučajno neko lice tuda prošlo stradalo bi na licu mjesta od strujnog udara".
    Na prednjoj strani voza od kratkog spoja sa naponom od 25kV oštećeno je vjetrobransko staklo na upravljačnici što jasno ukazuju pronađeni tragovi.
    "Ovakav atak, koji nije prvi put, pored kamenovanja vozova u zoni naselja Zagorič, blizu trafostanice ocjenjujemo kao terorizam s obzirom na moguće posljedice na putnike voza, osoblje, slučajne prolaznike pored i preko pruge i sami voz. Upravo na ovom mjestu u proteklom periodu smo imali bacanje provodnika na visoko-naponsku mrežu i više kamenovanja čije su posljedice lomljenje vjetrobranskih i prozorskih stakala i vrata", kazali su u ŽPCG, dodajući da su ti događaji srećom protekli bez povrede putnika i željezničkog osoblja.
    Prema do sada utvrđenoj šteti i raspoloživim rezervnim djelovima u ŽPCG procjenjuju da će voz danas biti spreman za saobraćaj.
    "Nije nam jasan motiv ovog vandalskog ponašanja sem ako neko želi da se ukine putnički prevoz na pruzi Podgorica–Nikšić, stoga ovakve pojave zaslužuju, osim Željeznice, angažovanje čitavog društva", kazali su u ŽPCG.








    izvor: www.vijesti.me

  4. #354
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,338
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Čitao sam ovo jutros i ne mogu da zamislim mentalni sklop osobe koja je ovo smislila. Rizikovao je i svoj život i život nekog od putnika/osoblja.

    Pa majka mu stara...

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    . Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #355
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zagoric. Posle toga mi je sve bilo jasno.

    Sent from my HTC One mini using Tapatalk
    I don't get lucky. I make my own luck.

  6. #356
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    To su uradili isti koji kamenuju vec nekolika mjeseca.Nevjerovatno da drzavq ne moze na kraj da im stane.
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  7. #357
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    335
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    nek mu je bog u pomoc sa tom glavom...

  8. #358
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,760
    Thanks Thanks Given 
    2,126
    Thanks Thanks Received 
    4,665
    Thanked in
    2,486 Posts

    Default

    Ne radi se ovo cisto iz hira.
    Forever young, i want to be forever young

  9. #359
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

    Dana 22.8.2014.godine u 6h i 6 min na dijelu pruge ukrsnica Zeta - stanica Golubovci, usled nevremena, palo je drvo na KM i pokidalo 460m kontaktne mreže.
    Ekipe Željezničke Infrastrukture Crne Gore, održavanja KM su izašle na mjesto događaja i preduzimaju sve neophodne radnje kako bi se trup pruge što prije osposobio za redovan i bezbjedan saobraćaj. Nakon oslobađanja kolosjeka planira se uvođenje dizel vuče, odnosno, prevlačenje vozova dizel lokomotivama.
    Na mjesto vanrednog događaja izašla je drugostepena komisija ŽICG i u toku je uviđaj.
    Na čekanju imamo vozove 6100 od 6 06h u km 419+400 koji saobraća na relaciji Bar-Bijelo Polje i voz broj 6150 koji je u stanici Virpazar na čekanju od 7 02h i koji saobraća na relaciji Bar-Podgorica.
    Željeznički Prevoz Crne Gore je organizovao autobuski prevoz putnika od Podgorice do Virpazara i natrag.
    Ovim putem ŽICG i ŽPCG obavještavaju putnike da preduzimaju sve mjere kako bi se obezbijedili uslovi za redovan i bezbjedan saobraćaj.

    12 časova
    Po informacijama sa mjesta događaja oštećenja na kontaktoj mreži su velika i to:
    - 5 konzola/ totalno oštećenje/, 3 konzole djelimično oštećenje/
    - 16 izolatora
    - 2 noseća stuba KM
    - KM u dužini od 460m
    Stablo koje je pruzrokovalo oštećnje KM nalazilo se na 14m van pružnog pojasa .
    U 1130h je prevučen dizel vučom brzi voz 12433 iz pravca Beograda za Bar.
    ŽPCG je zbog raščišćavanja pruge i opravke KM otkazao sledeće lokalne vozove:
    - br 6150 , 6152 i 6154 od Virpazara do Podgorice
    br 6153 i 7103 od Podgorice do Virpazara

    Mirjana Vujović

    Šef kabineta ID -PR

    izvor: www.zicg.me

  10. #360
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo javise sad na TV da je uveden besplatan internet u voz. Takodje uveden u red voznje brzi voz Bar/Pozega. Cijena karte 14€ s tim da za studente i grupe od 5 ljudi imaju popust 30%, djeca od 4 do 16 godina 50% popusta, djeca do 4 godine ne placaju kartu.

  11. #361
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Podgorica-dje zalegnem
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Besplatan internet samo u CAF vozove, sifra "Bioce"
    ---Chelsea Fc---

  12. #362
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,338
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Zaboravili su da signala nema na pola puta između NK i PG

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  13. #363
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    To su uradili isti koji kamenuju vec nekolika mjeseca.Nevjerovatno da drzavq ne moze na kraj da im stane.
    Hoćemo li da organizujemo grupicu od desetak forumaša koja će da im napravi sačekušu i usere im se u život ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #364
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Provizija (šta li bijahu poglavlja 23 i 24?) ...

    Elem, tokom 2010 godine italijanska vlada se zainteresovala za željeznički pravac Bar - Beograd - Temišvar. Naime, kako u Rumuniji posluje dosta italijanskih kompanija, a ista je članica EU razmatrala se mogučnost kako približiti te dvije zemlje. Logičan odgovor je željeznica. Tim povodom italijani troše nešto više od 1 miliona eura ne bi li se napravila studija o modernizaciji rečene dionice (mediji čak i to pompezno najavljuju ,,produžavajući'' krak do Bukurešta, a južno do Barija te ga nazivaju koridor 4B - Bari-Bar-Beograd-Bukurešt). Dionica pruge od Vršca do Temišvara nije elektrificirana, pojedini djelovi prige u Srbiji i Crnoj Gori ne mogu podnjeti opterečenja, te treba povećati brzine (na 80 km/h, u pitanju je teretni saobraćaj). Po studiji ispada da treba uložiti od 200 do 300 miliona eura u modernizaciju željezničkog pravca Bar - Podgorica - Bijelo Polje - Priboj - Užice - Valjevo - eograd - Pančevo - Vršac - Temišvar i ta cifra bi bila isplatva jer bi privredna razmjena dobara na relaciji Rumunija - Italija isplatila ovaj iznos. Da ponovim, ovdje je razmatrana samo modernizacija u smislu teretnog saobraćaja, dok novi putni terminali ili povećanje brzine do 100 ili 120 km/h nije uzimano u obzir. Mada, i ova modernizacija za teretni saobraćaj bi ubrzala i putničnike (ne u mjeri u kojoj bi trebalo, ali ...). Ipak, i pored rečenog zaključka, odustalo se od modornizacije. Zašto? Pa, kako se čuje, nije ponuđena provizija određenim privatnim licima, a bez toga nema ni posla. Treba li da pominjem benifite od ovog posla po Luku Bar? Za kraj, radi orjentacije evo je i dionica pominjanje pruge s' tim da sam docrtao i ovaj krak do Bukurešta.


  15. #365
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  16. #366
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pirun View Post
    Poštovana vlado CG ukakim Vam se posred ministarstva unutrašnjih poslova i gomile doušnika koje imaju na svakom ćošku, mene možete naći za minut a ovi kreteni su za vas enigma.

  17. #367
    Join Date
    May 2014
    Posts
    237
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Treba li neka posebna privilegija da bi se konektovalo u CAF vozovima na internet? Ja sam pokušao i ne daje mi znake života

  18. #368
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,113
    Thanked in
    1,724 Posts

    Default

    ^ Imali su problem s "hakerom" tj. maznuo im šifru.
    Quote Originally Posted by remark View Post
    Poštovana vlado CG ukakim Vam se posred ministarstva unutrašnjih poslova i gomile doušnika koje imaju na svakom ćošku, mene možete naći za minut a ovi kreteni su za vas enigma.
    Mora da si politički nepodoban pa te tako brzo lociraju. Prioriteti su prioriteti jbg.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  19. #369
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,590
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,590
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kolundza View Post
    Treba li neka posebna privilegija da bi se konektovalo u CAF vozovima na internet? Ja sam pokušao i ne daje mi znake života
    Dobar dio dionice pg-nk nije pokriven signalom, pa i nema puno vajde od free wifi-ja... Danas sam bash testirao... Shifre nema...

    Sent from Tapatalk
    Last edited by MeDo_JE; 13-09-14 at 19:38.
    #fakenews

  20. #370
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Sto se desava sa ovom prugom PG-Skadar bi li mogla bit isplativa da se krene sa putnickim saobracajem i ima li kakvu funkciju trenutno?

  21. #371
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    internet u vozu radi preko fleske, znaci dje nema dometa (na 80 odsto pruge od Nk do Dg) tu nema ni interneta iako stoji da ste prikaceni na wifi...
    a ovo za skadar ja mislim da ima sad teretni saobracaj do tamo, bilo bi fino i putnicki uspostavit
    AJMO CRNA GORO !!!

  22. #372
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Sto se desava sa ovom prugom PG-Skadar bi li mogla bit isplativa da se krene sa putnickim saobracajem i ima li kakvu funkciju trenutno?
    Još uvjek ne postoje (konkretni) planovi, nikada na toj relaciji nije ni išao putnički saobraćaj.

  23. #373
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Još uvjek ne postoje (konkretni) planovi, nikada na toj relaciji nije ni išao putnički saobraćaj.
    Znam da nije isao nikad,ljetos sam cesto setao jednu rutu put stanice u Tuzi i stvarno bjese sve uredno fino cak mnogo ljepsa stanica od ove u PG.Ispricah se sa nekim radnikom tamo i tada mi pade na pamet steta sto nema putnickog saobracaja do Skadra.Eto vidim upucen si,je li ikad postojala ideja da se uspostavi ovako laicki mislim da bi i bilo isplativo?

  24. #374
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,338
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    internet u vozu radi preko fleske, znaci dje nema dometa (na 80 odsto pruge od Nk do Dg) tu nema ni interneta iako stoji da ste prikaceni na wifi...
    a ovo za skadar ja mislim da ima sad teretni saobracaj do tamo, bilo bi fino i putnicki uspostavit
    A inače nema interneta ni u stanici PG. WIFI postoji i ali internet jok

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #375
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,802
    Thanks Thanks Given 
    1,487
    Thanks Thanks Received 
    4,958
    Thanked in
    2,322 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Znam da nije isao nikad,ljetos sam cesto setao jednu rutu put stanice u Tuzi i stvarno bjese sve uredno fino cak mnogo ljepsa stanica od ove u PG.Ispricah se sa nekim radnikom tamo i tada mi pade na pamet steta sto nema putnickog saobracaja do Skadra.Eto vidim upucen si,je li ikad postojala ideja da se uspostavi ovako laicki mislim da bi i bilo isplativo?
    Ovako, s' obzirom da je sama pruga rekonstruisana 2002 godine, a ponovo se koristi za teretni saobraćaj od 2004 god. ona je u relativno dobrom stanju. Elektrifikacija na dionici Podgorica - Bajze (granica sa Albanijom) je procjenjena na vrijednost od 5,35 miliona eura.

    No, isplativost uveliko zavisi od toga šta je spremna da uradi Albanska željeznica, a tamo je stanje ... Očajno, evo poniviću moj post koji opisuje stanje njihove željeznice

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    U doba Envera Hodže željeznica je popularisana kao vid transporta (samim tim što je i prvatno vlasništvo automobila bilo zabranjeno). Danas je stanje očajno, teško da može da se nosi sa konkurencijom zvanom drumski saobraćaj.
    Za vuču se koriste češke dizel-hidraulične lokomotive (ČKD S200), dok su putnički vagoni kupljeni polovni te ih ima iz DB-a (Njemačka), FS-a (Italija) i PKP-a (Poljska). Dešava se da se neke linije privremeno ukidaju jer fali šina (neko je ukrao da bi je prodao u staro gvožđe). Izgradnjom novih prilaznih puteva Tirani dobar dio stanice i dio pruge je srušen. Postoje planovi da se napravi nova željeznička, ali ... U svakom slučaju planovi postoje, no oni su u slučaju Albanije još uvjek daleko od realizacije (koncentrisani su na razvoj drumskog saobraćaja). Crnom bojom je postojeća mreža, a crvenom je označena planirana. Ima oko 450 km postojeće mreže koja je u manje-više lošem stanju te su, mislim, brzine ograničene na 40 km/h.


Page 15 of 36 FirstFirst ... 511121314151617181925 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 5
    Last Post: 25-01-12, 21:50
  2. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  3. I:prevoz od Slovenije do C.Gore
    By cartuning kotor in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 20-01-11, 23:56
  4. Replies: 44
    Last Post: 21-07-10, 12:03
  5. Replies: 14
    Last Post: 28-04-05, 15:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •