Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 34

Thread: Pravo vreme za ljubav..

  1. #1
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bar
    Posts
    790
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Lightbulb Pravo vreme za ljubav..

    Oprostite sto smetam.. ali ovo je vrijeme za ljubav.. bas onu najtisu, najsladju, najpotrebniju ljubav izmedju dvoje koje se vole.. ne ljubav u kaficima(), ne ni ljubav u velikim gradovima, vec onu pradavnu ruralnu a toliko lijepu i ispunjujucu..
    Ljudi.. primjetila sam sa zenskog gledista (po strani sponzorusice, sminkerice, siparice) - postoje dame koje su susta esencija ljubavi u sebi.. ali one ostaju same.. nerijetko imaju jedan propali brak - eventualno los izbor partnera i.. kraj..
    (Slicno je i kod muskaraca ali takvi ili nestanu iz etra ili se pomame ka zuti)..
    Cemu to?Te zene nerijetko imaju dijete ili ga nemaju, smatraju da su kao zene omasile, a imale su sve sto je bilo potrebno za jednu happy family.. opet.. ne ide mi u glavu zasto zena posle svega toga ne pokusa ponovo.. znam.. postoji bol.. postoji iskustvo koje je u ovom slucaju kao koprena koja vas drzi kao paucina da nastavite dalje.. a sigurna sam da je sledeci pokusaj bolji.. Treba biti jak.. i krenuti dalje!
    Mozda bi vecina vas rekla ono po naski - a vidi staru pancatulju upalila se i slicno.. -prenebregnite sve prepreke i pogledajte u sebe.. bez okoline i ostalih prica zavirite u sebe i vidjecete.. ko ste zapravo vi i sta vam treba.. Ljubav ona njezna koja se iskaze i rukom na ramenu, glavom na grudima.. ona divna cista ljubav..
    11 godina star PC je rahmetli.. Huswel I3 nastavlja posao
    www.magicprodesign.weebly.com

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The_Age_of_Love
    (Slicno je i kod muskaraca ali takvi ili nestanu iz etra ili se pomame ka zuti)..
    tema je interesantna ali ovo nisi trebala pisati jer cemu "ili se pomame kao zuti"? Nisu li ucestali clanci u novinama koliko se brakova rasturi u crnoj gori? Ne kapiram kako to ljudi olako kazu "sudbonosno da" da bi poslije kratko vremena skuzili "nije to to"....ne kazem da ne trebaju nakon razvoda krenuti dalje ali mi je bliza "bolje sprijeciti nego lijeciti".....podaci su zabrinjavajuci....ja bih samo porucio da treba vrlo pazljivo odabrati zivotnog saputnika....a koliko ljudi uopste je spremno za ljubav izgorit e to se moze na prste prebrojati.....obicno ili se udje u brak iz pomamljenosti i nedefinisane slike o svom zivotu, sebi pa i zivotnom saputniku, cesto i zbog materijalnog bogatstva muskarca kojeg biraju..a ljubav.... pa zar bi se to sve tako rasprsilo brzo da je bilo ljubavi......eh eh.....

  3. #3
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    125
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se u potpunosti sa tobom,phenomene.Ljudi ulijecu u brakove iz kojekakvih razloga,godine pritisnu,svi oko tebe imaju nekog pa ajde da...,ili imaju nekakve nerealne zahtjeve(nije svaka od nas bas toliko idealna i savrsena i nije svaki mladic ostvarenje necijih iluzija) i zato brakovi pucaju.Za
    mene je najstrasnije kad cujem:"Pa mislila sam ili mislio sam...",toga nema.Svi smo mi od krvi i mesa,svi imamo i potrebe i zelje,ali vecina ljudi zanemaruje sebe,ono sto zaista zeli i zato i ima toliko razvoda.Ljudi zaborave onu najvazniju stvar zbog koje se ulazi u brak a to je ljubav.Ako nekoga volis ti si spreman na sve,najgore je kad mislis da volis i ulijeces u nesto i poslije osudjujes i svako ti je kriv.Tu treba biti posten i priznati to.Mali broj ljudi ima zaista srecne brakove ali to su oni koji su bili dovoljno jaki i koji nisu podlegli uticaju sredine u kojoj zive.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U CG se pocelo radikalizovatis hvatanje slobode i izbora - poistovjecuje se, ili mozda bolje reci, manifestuje kroz nepromisljenost i dokazivanje hrabrosti ludim potezima.

    S druge strane, tesko je mjeriti srecu i romanticne ljubavi u vremenu koje je daleko od toga da im ide na ruku.
    ~ ~ ~ Agnosco veteris vestigia flammae.
    Ožiljkom jednim obogaćen. ~ ~ ~

  5. #5
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Daleko...
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Statisticki gledano broj razvedenih brakova je sve veci iz godine u godinu.
    Kada bi se mogla mjeriti procenat uspjesnosti veza sta bi smo tek tu dobili?
    Kao sto nemoguca rece ovo vrijeme ne ide na ruku cistoj ljubavi onakvoj kakvu si pomenula Age,kako za zene tako i za muskarce.A i vjerovatno su ljudi sami tome krivi.Ivo Andric je rekao "Takav je zivot da covjek cesto mora da se stidi onoga sto je najljepse u njemu i da upravo to sakriva od sveta...".A medju tim najljepsim je i ljubav,bas onakva kakvu ti pominjes Age.
    A broj ljudi,u danasnje vrijeme,koji se posle razocarenja u ljubavi usudjuju da nadju novu je sve manji....a broj koji olako ulijece u brak (pogotovo zene) je sve veci...i tako se pravi zacarani krug.
    "Biće dana kad me neće biti".

  6. #6
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bar
    Posts
    790
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Unhappy Ljubav ili trenutna zabluda?

    Kada je to vrijeme bilo mjerilo ljubavi..? Kada su to godine i materijalna bogatstva uticala na ono iskonsko u covjeku..? kaze jedan prijatelj 'ljudi traze drugu polovinu, i ili je cekaju ili nalaze kompromise pa najcesce bivaju razocarani'.. Tacno je da se covjek u ovom vremenu punom briga gubi u hodnicima sopstvene duse saplicuci se o sopstvene postupke i odluke, ali.. istina je da postoje ljudi koji uprkos svemu plijene ljubavlju, em sto je u sebi nose em sto je na okolinu prenose.. a vidim da su takvi usamljeni.. da ne umiju da se sa tim darom izbore i da uz pomoc njega nadju svoju drugu polovinu koju zasluzuju..
    Da li je to karma, prst sudbine ili nesto trece necu da zalazim, takodje necu se kaciti za ljude koji te vrijednosti ne mogu da pojme.. neka to bude i ona prica o crvljivoj jabuci koja je zagadila ostale zdrave jabuke, ali ta cistota u njima odolijeva.. imaju li oni neki cudan gen? Gen koji ne posjeduju ostali koji su za takvu ljubav 'slijepi'..
    Na kraju nije mi jasno.. zasto su takve osobe osudjene na propalitete ako se predaju, ili su prezrene ako se za svoja uvjerenja bore (u krajnjem slucaju usamljene il' same).. Jer naci drugu polovinu za one koji u sebi imaju mnogo da ponude nije mali posao.. to vam je kao naci posao za svoju struku i biti zadovoljan (bukvalno receno)..
    11 godina star PC je rahmetli.. Huswel I3 nastavlja posao
    www.magicprodesign.weebly.com

  7. #7
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Daleko...
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The_Age_of_Love
    'ljudi traze drugu polovinu, i ili je cekaju ili nalaze kompromise pa najcesce bivaju razocarani' Da li je to karma, prst sudbine ili nesto trece necu da zalazim, Jer naci drugu polovinu za one koji u sebi imaju mnogo da ponude nije mali posao.. to vam je kao naci posao za svoju struku i biti zadovoljan (bukvalno receno)..
    -za ljude koji imaju mnogo da daju u ljubavi tesko je u danasnje vrijeme naci odgovarajucu osobu.Zasto?Nisu te osobe krive.Kriv je sistem,i nacin na koji se drustvo razvija,moralno-materijalne kategorije koje su ustolicene kao vladajuce.
    Ne, definitivno nije problem u tim ljudima.
    Za ljude koji nesebicno nude svoju ljubav trazeci isto po kvalitetu i kvantitetu ,to je jedan velik i nezahvalan posao.I nekad se predaju prvom sto naidje i onda bivaju jos vise razocarani shvatajuci da su izdali svoju dusu.....
    "Biće dana kad me neće biti".

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa dobro, postoje ljudi koji plijene ljubavlju i Bogu hvala da postoje inace na sto bi licio svijet….na robotiku? E sad, ljubav kao najjaca covjekova emocija pripada sferi iracionalnog, a samo manifestovanje ljubavi kroz ponasanje odaje “potrebu” iste one usamljene ljubavi koja cami i ceka da bude “oslobodjena” kroz utapanje sa ajde da je nazovemo srodnom dusom iako ne volem taj izraz….pitanje je sto pojedinacno svak od nas smatra srodnom dusom? Ja naravno da znam da svi mi ne mozemo biti zaljubljeni iskljucivo u dobru dusu ako ona nije okicena fizickom ljepotom i to je prvi bliski susret ili izoblicenje u tjelesno….plijeniti ljubavlju je samo “vapaj” i teznja ka uzvisenijem stupnju a on je zivljenje ljubavi…cesto se zaljubljenost pominje kao prolazni oblik manifestovanja ali ja licno sam se uvjerio da ona moze itekako da bude trajna….
    Slazem se sa autorom da vrijeme nije mjerilo ljubavi, ali pitam se cime se to mjeri ljubav? Oni koji vide svijet oko sebe kroz ljubav sigurno ce se cesto osjecati kao da su na nekoj ko zna kojoj planeti na koju su nevoljno baceni i cijih se stvorenja zazire jer ne pripadaju onome “ehe sjecam se nebesa”…..ja to povezujem sa covjekovim padom u grijeh i nesvjesnoj teznji covjekovoj da se vrati u prvu prirodu koju je zbacio sa sebe davno davno davno ciko Adam ali to je samo moje razmisljanje da me ne pocnete mrstiti se na mene …..uspavana ljubav, usamljena i samoj sebi nedovoljna lezi i ceka svoga “princa” ili “princezu” i tako vjekovima….a kako je malo pravih spojenih dusa….makar sam ih ja malo spoznao…..onih koje ces vidjeti i u 70-oj godini zivota kako se drze za ruke ili hodaju zagrljeni i blago nasmijani, oni koji su prosli sve skale iskusenja i koji s ponosom gledaju na svoje potomke koje su izrodili iz ciste ljubavi….e to hocu

  9. #9
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by medo
    -za ljude koji imaju mnogo da daju u ljubavi tesko je u danasnje vrijeme naci odgovarajucu osobu.Zasto?Nisu te osobe krive.Kriv je sistem,i nacin na koji se drustvo razvija,moralno-materijalne kategorije koje su ustolicene kao vladajuce.
    Ne, definitivno nije problem u tim ljudima.
    Za ljude koji nesebicno nude svoju ljubav trazeci isto po kvalitetu i kvantitetu ,to je jedan velik i nezahvalan posao.I nekad se predaju prvom sto naidje i onda bivaju jos vise razocarani shvatajuci da su izdali svoju dusu.....
    Slazem se sa ovim...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da ne pametujem previse.Sve zene vole paznju,a to vas jako malo kosta,samo sto se vi ne odricete rado svojih gluposti zarad ljubavi kao zene.A zapravo mozete nas imati za jako malo.Treba nam ljubavi i paznje.To je sve sto zene ocekuju od muskaraca i traze.Zaboga,je li tesko odreci se pijanstva sa prijateljem i prirediti zeni pristojnu veceru?Je li tesko poljubiti zenu svaki dan i reci joj koliko je jednistvena i lijepa?Je li tesko ukljuciti zenu u vas zivot i pricati sa njom o svemu?Je li tesko kupiti joj cvijece bez ikakvog razloga ili povoda?Je li tesko reci joj da ti je stalo i da je volis?Je li tesko iskontrolisati paranoicnu ljubomoru(a muskarci to rade uglavnom kad su nesigurni u sebe)?Je li tesko ne postavljati suvisna pitanja?Je li tesko istrpjeti i njenog prijatelja (cak i ako on smatra da joj prijatelj nije prijatelj)?ma oduzih pricu ...
    "To je stvaran svet oko mene, samo čekam da prođe."

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    Trenutna zabluda drugarice.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,309
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Hmm, mozda te nisam razumio...

    Slazem se sa svime sto si rekla.

    Ali ovdje nisam istog misljenja:
    Quote Originally Posted by Daca21
    Je li tesko istrpjeti i njenog prijatelja (cak i ako on smatra da joj prijatelj nije prijatelj)?
    Jer prijatelj je za mene samo jedan i vec po definiciji znamo koja su prava prijatelja. (Prijatelju mnogo toga povjerimo i trazimo savjet!)
    A ne, u opisanom primjeru sam njen prijatelj JA! Budi bez brige da bi imao ostre primjedbe na njeno prijateljstvo s drugim muskarcem (ako si mislila na muskog prijatelja). Nikako se ne bi pomirio time da (mozda) njen prijatelj zna sta mi radimo ili da je (mozda) savjetuje o tome kako treba da (nesto) radimo ili, treba ona da radi. Za mene bi to bilo ponizavajuce i nikako se ne bi pomirio cinjenicom da se ona (mozda) povjerava drugome. U tom primjeru bi lupio rukom po stolu i smjestio stvari kako treba da budu, ili - vozi dalje!
    Ne kazem da ne smije imati musko drustvo. Ali izmedju prijatelja i njenog drustva (i drugara u tom drustvu) je velika razlika.
    Imam velik prag tolerancije ali u tom primjeru je moj stav apsolutni NE i o tome treba da razgovaramo prije pocetka svake veze (mozda ce postati ozbiljna veza!), da nas ne boli glava kasnije.

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Daca21
    da ne pametujem previse.Sve zene vole paznju,a to vas jako malo kosta,samo sto se vi ne odricete rado svojih gluposti zarad ljubavi kao zene.A zapravo mozete nas imati za jako malo.Treba nam ljubavi i paznje.To je sve sto zene ocekuju od muskaraca i traze.Zaboga,je li tesko odreci se pijanstva sa prijateljem i prirediti zeni pristojnu veceru?Je li tesko poljubiti zenu svaki dan i reci joj koliko je jednistvena i lijepa?Je li tesko ukljuciti zenu u vas zivot i pricati sa njom o svemu?Je li tesko kupiti joj cvijece bez ikakvog razloga ili povoda?Je li tesko reci joj da ti je stalo i da je volis?Je li tesko iskontrolisati paranoicnu ljubomoru(a muskarci to rade uglavnom kad su nesigurni u sebe)?Je li tesko ne postavljati suvisna pitanja?Je li tesko istrpjeti i njenog prijatelja (cak i ako on smatra da joj prijatelj nije prijatelj)?ma oduzih pricu ...
    daco, kojoj grupi muskaraca se obracas? Malo je bvz da generalizujes?! A zasto mislis da muskarci ne vole paznju? Ili zasto sebe smatras i zene uopsteno, kao neki prisvojni objekat kada kazes "mozete nas imati za jako malo"? Ljubav nema pol ipak....mozda to vremenom i skapiras....

  15. #15
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    54
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default dobar dan :)

    sladak je ovaj "thread" (sto god to znacilo hahhahha) i iskreno ne znam bas sto bi se tu moglo reci posebno osim da je usamljenost bolest 21. vijeka (mozda i onog proslog), krivci su sama ljudska bica, naravno, obzirom da su nam "cvrkutanja" uz vatru i setnje pored mora zamijenila "fantasticna tehnicka dostignuca" koja su, uzgred budi receno, savrseno sredstvo za odvajanje dusa od svega onoga sto mu je dato Bogom, mislim na ljubav i zajednicu medju ljudima slazem se da ne treba generalizovati ali je opste stanje takvo i previse je ocigledno, medjutim, uvijek postoji nacin da se pobijede "savremene tekovine", moj nacin je Biblija, recimo i gajenje onoga sto je Bog nazvao ljubavlju i nacina na koji je predlozio ljudima da je gaje, u svim oblicima, probajte, odlican recept "protiv bora i celulita", protiv nesanice i sivih misli

    znate li kako je pocela ljubav moga zivota? ne znate, naravno evo otkricu vam "tajnu", sa stihovima:

    "jer nam Bog ne dade duha straha, nego Duha ljubavi i cistote"

    niste ni svjesni kakva je ljubav to donijelo u moj zivot i ne samo u moj...

    pjafko, volim te

    i jos nesto da dodam, ne korite Dacu, sa ovim "da nas za malo mozete imati" ne misli da smo secer na polici koji se kupuje za euro, vec misli na to da sa malo paznje pored sebe mozete imati beskrajno odanog prijatelja i pravog saputnika i podrsku kroz zivot, zamislite sto bi bilo kad bi ta paznja bila malo veca?

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ajjjjj :)

    Quote Originally Posted by pjafkolika-hana
    znate li kako je pocela ljubav moga zivota? ne znate, naravno evo otkricu vam "tajnu", sa stihovima:

    "jer nam Bog ne dade duha straha, nego Duha ljubavi i cistote"

    niste ni svjesni kakva je ljubav to donijelo u moj zivot i ne samo u moj...

    pjafko, volim te
    i zasto ja sad da ne odem kod goja fino sa bocom ono "kuc kuc, dobar dan dobar dan, da vi nesto recem" pa fino tebe preko ramena a? a? qq lud sam za tobom ahahahaha

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zahtjevi ljubavi

    Quote Originally Posted by The_Age_of_Love
    Ljudi.. primjetila sam sa zenskog gledista (po strani sponzorusice, sminkerice, siparice) - postoje dame koje su susta esencija ljubavi u sebi.. ali one ostaju same.. nerijetko imaju jedan propali brak - eventualno los izbor partnera i.. kraj..
    (Slicno je i kod muskaraca ali takvi ili nestanu iz etra ili se pomame ka zuti)..
    Cemu to?Te zene nerijetko imaju dijete ili ga nemaju, smatraju da su kao zene omasile, a imale su sve sto je bilo potrebno za jednu happy family.. opet.. ne ide mi u glavu zasto zena posle svega toga ne pokusa ponovo.. znam.. postoji bol.. postoji iskustvo koje je u ovom slucaju kao koprena koja vas drzi kao paucina da nastavite dalje.. a sigurna sam da je sledeci pokusaj bolji.. Treba biti jak.. i krenuti dalje!
    Ono sto se ovdje ocigledno pod ovim "postoje dame koje su susta esencija ljubavi u sebi" misli jeste u stvari jedan stil zivota prisutan kod nekih zena koji bi se po pitanju ljubavi mogao opisati rijecima senzualnost, zenstvenost, koketnost, romanticnost i sl. Sve to jeste dio ljubavi, ali nije ljubav. Sustina ljubavi je u uzajamnom prihvatanju partnera na svaki nacin duhovno, dusevno i fizicki. Da bi se drugoga moglo prihvatati na sve nacine neophodno je stalno uzajamno upoznavanje, sto je moguce samo na iskren i otvoren nacin. ... Mnogo zena pokusava da izgleda senzualno, zanosno, zenstveno, koketno, da izaziva romanticna osjecanja i zelje, da izaziva zaljubljenost, uzbudjenje pa i strast, ali malo njih u tome uspijeva, a i medju onima koje uspijevaju da tako izgledaju vise je dobrih glumica nego onih koje su takve uvijek. ... S druge strane, brak i zajednicki zivot znace izvrsavanje obaveze i odradjivanje mnogo rutinskih poslova, i to ne samo za sebe vec i za one sa kojima zivimo. Za funkcionisanje zajednickog zivota potreban je prije svega kompromis. ... I tu je odgovor. Zene koje sav svoj zivot vide kroz zenstvenost, senzualnost, romantiku, zanos, koketiranje i slicno, koje u tome vide smisao i zadovoljstvo, vrlo tesko prihvataju obaveze koje namece zajednicki zivot, i ne samo to vec i svaki racionalni kompromis im je neprihvatljiv, odbacuju ga. Time je konflikt neizbjezan. ... Zabluda je da te zene zrace ljubav i da zive ljubav, jer zivjeti ljubav znaci voljeti i biti voljen prakticno, kako u zabavi tako i u obavezi, kako u romanticnim trenucima tako i u fizickim poslovima. Svaki dio zivota prozeti osjecanjem ljubavi.
    Last edited by nihil; 28-04-05 at 17:10.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    uh shto se grozim od ove priche: kriv je sistem, kriva je drzhava, krivo je ovo vrijeme... kriv je sam sebi onaj ko ne procijeni osobu s kojom je u vezi, pa zavrshi s njom na ovaj ili onaj nachin u braku... kriv je i onaj koji malo daje a ochekuje polja ruzha i cvrkut u zoru svakog dana...
    i ove generalizacije u svakoj temi... niti su sve zhene iste niti su svi mushkarci isti... svaki ulozheni trud prije ili kasnije urodi plodom... koliko se neko trudi da drugome uljepsha dan, zhivot, toliko ce i njemu biti uljepshan...
    koliko uspona, toliko i padova... sve do jednom... sve po zasluzi...

  19. #19
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Daleko...
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Ne

    Quote Originally Posted by adriana
    kriv je i onaj koji malo daje a ochekuje polja ruzha i cvrkut u zoru svakog dana...
    i ove generalizacije u svakoj temi... niti su sve zhene iste niti su svi mushkarci isti... svaki ulozheni trud prije ili kasnije urodi plodom... koliko se neko trudi da drugome uljepsha dan, zhivot, toliko ce i njemu biti uljepshan...
    koliko uspona, toliko i padova... sve do jednom... sve po zasluzi...
    Ne slazem se sa tobom.
    Nije istina da se svaki ulozeni trud vrati.Ne u ljubavi.
    Nije istina da ako ti nekom uljepsas dan da ce i tebi biti uljepsan.
    uspona = padova, ta jednacina ne postoji.
    I nije sve po zasluzi.

    Ali jedno jeste istina: "kriv je sam sebi onaj ko ne procijeni osobu s kojom je u vezi".Nekad je tesko procjeniti osobu ispred sebe,do koje ti je stalo,koliko god racionalno razmisljao i koliko god iskustva iza tebe stajalo.
    istina.Malo surova ,ali ipak istina.
    "Biće dana kad me neće biti".

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Andriana, slazem se sa tvojim komentarom osim u dijelu gdje se grozis na price “kriv sistem , drzava”…naravno da i sistem itekako ima uticaja na oblikovanje necijeg karaktera pa samim tim i na covjekov stav i odnos prema ljubavi….
    Ne bih sudio o krivicama, ja svakako da znam i da sam se uvjerio da i onaj koji malo daje moze zauzvrat dobijati 100 puta vise ali nije ni to mjerilo….a takodje moze biti i da trud urodi plodom ali i da ga covjek nikada ne ubere….pitanje je sto podrazumijevati pod trudom? Ja smatram da je to uzajamni “poduhvat” ka cilju zivljenja ljubavi, on ne moze biti jednostran I zato mi se ne svidja prica “koliko ti nekom cinis toliko ce i tebi” pa valjda je sasvim normalno procijeniti ka cemu dvoje ljudi teze u svom ljubavnom poduhvatu? Zato je iskrenost vrlo vazan segment, otvoreni razgovor i djelo kojim potvrdjujemo nastojanja no nismo svi isti, niti rijeci mogu manipulisati djelom kojim se potvrdjuje suprotno…..sto je ljubav bez djela?

    I slazem se sa nihilovim komentarom:
    Zene koje sav svoj zivot vide kroz zenstvenost, senzualnost, romantiku, zanos, koketiranje i slicno, koje u tome vide smisao i zadovoljstvo, vrlo tesko prihvataju obaveze koje namece zajednicki zivot, i ne samo to vec i svaki racionalni kompromis im je neprihvatljiv, odbacuju ga. Time je konflikt neizbjezan. ... Zabluda je da te zene zrace ljubav i da zive ljubav, jer zivjeti ljubav znaci voljeti i biti voljen prakticno, kako u zabavi tako i u obavezi, kako u romanticnim trenucima tako i u fizickim poslovima. Svaki dio zivota prozeti osjecanjem ljubavi.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Wink

    Quote Originally Posted by medo
    Ne slazem se sa tobom.
    Nije istina da se svaki ulozeni trud vrati.Ne u ljubavi.
    Nije istina da ako ti nekom uljepsas dan da ce i tebi biti uljepsan.
    uspona = padova, ta jednacina ne postoji.
    I nije sve po zasluzi.
    nisam se "ogradila" na vrijeme...
    svaki ulozheni trud se vrati... mozhda ne od iste osobe... ako ti nekome uljepshash dan ne mora da znachi da neka osoba nece pozheljeti isto da uradi i za tebe... treba slijediti primjer... kamo srece da ih je vishe...
    usponi i padovi postoje... itekako postoje... u jednom trenutku u zhivotu kad su mi se svi padovi stopili u jedan i kad sam dotakla dno, za jedan sat sam se nashla na vrhu... i tu ostala...
    sve jeste po zasluzi... prije ili kasnije vidim da se nekim ljudima vratilo ono loshe shto su uchinili meni... da ljude koji nisu toliko cijenili moju ljubav sad ne cijeni neko do chije je ljubavi njima stalo... a oni koje sam voljela i volim i dalje vole mene, svaki dan "dohranjujemo" nashu ljubav sitnim gestovima i pazhnjom...
    dakle, dok ne nadjesh svoju drugu polovinu koja te zasluzhuje, naci cesh sve ovo u vishe osoba i znati o chemu pricham...

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile

    Quote Originally Posted by phenomenon
    Andriana, slazem se sa tvojim komentarom osim u dijelu gdje se grozis na price “kriv sistem , drzava”…naravno da i sistem itekako ima uticaja na oblikovanje necijeg karaktera pa samim tim i na covjekov stav i odnos prema ljubavi….

    valjda je ljubav u osobi a ne u sistemu... prochitah toliko knjiga, chuh toliko pricha, odgledah toliko filmova... veliki broj razlichitih sistema i uslova za zhivot a samo jedna nepromjenjiva ljubav kojka se ako je prava uvijek manifestuje na isti nachin...

  23. #23
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Andriana, niko ne kaze da je ljubav u sistemu zato ne znam cemu takav komentar?
    Ljubav pripada sferi iracionalnog zar ne? A oblikovanje iracionalnog u svijesti ovisi od osobe do osobe pa ce recimo neka djevojka prihavtati jelenu karleusu kao model po kojem valja oblikovati svoj karakter ili ce neki muskarac uzeti za model nekog glumca jer ne dozivljavaju svi ljubav na isti nacin....nekome je ljubav beskrajno koketisanje i mijenjanje partnera kao carape a nekome je ljubav uzviseniji oblik....i kako znas da je ljubav prava? Da li ti to kazuju emocije ili je pravo samo ono sto odgovara tvojim ukusima i shvatanjima? I zasto mnoge zene ne dozivljavaju ljubav na nacin na koji ti dozivljavas? Jesu li u pitanju zene amputiranih osjecanja ili deformisanih stavova po tom pitanju i na osnovu cega one obliku ili desifruju emociju kao nepojmljivi zivi dio covjeka?

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako znati da je ljubav prava? to sam se toliko puta ranije pitala... a onda se desilo... prepoznash je kad se sretnete... i znash da je to- to... ono zbog chega bi odbacila cijeli dotadashnji zhivot ako treba... ono o chemu si sanjao, mashtao... znash ono kad se neshto ne usudjujesh ni pozheljeti u svojim najludjim snovima a onda jednog dana dozhivish sve to realizovano... niotkuda... a ti nisi ni prstom mrdnuo da objasnish da upravo to ti zhelish...
    ne znam zashto to tako ne dozhivljavaju druge zhene... neke moje drugarice mi nisu vjerovale kad sam im prichala kakvu vezu imam... mislile su da pretjerujem, lazhem da bi ih impresionirala... one katkad imaju previsoke kriterijume- u prichi obavezno, a vec sledeceg dana svi im ti kriterijumi padaju u vodu i idu na "daj shta dash"... nisu njima amputirana osjecanja nego ne umiju da budu srecni u trenutku, da ga prozhive cijelog nego se stalno tezhi nechem vecem i vecem zanemarujuci one sitne detalje koji se moraju sklopiti da bi se dobila cjelina...
    a ono za sistem... to sam ti se samo nadovezala na rechenicu... :wink:
    i, da... moj nick je adriana... :P

  25. #25
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Daleko...
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by adriana
    nisam se "ogradila" na vrijeme...
    svaki ulozheni trud se vrati... mozhda ne od iste osobe... ako ti nekome uljepshash dan ne mora da znachi da neka osoba nece pozheljeti isto da uradi i za tebe... treba slijediti primjer... kamo srece da ih je vishe...
    usponi i padovi postoje... itekako postoje... u jednom trenutku u zhivotu kad su mi se svi padovi stopili u jedan i kad sam dotakla dno, za jedan sat sam se nashla na vrhu... i tu ostala...
    sve jeste po zasluzi... prije ili kasnije vidim da se nekim ljudima vratilo ono loshe shto su uchinili meni... da ljude koji nisu toliko cijenili moju ljubav sad ne cijeni neko do chije je ljubavi njima stalo... a oni koje sam voljela i volim i dalje vole mene, svaki dan "dohranjujemo" nashu ljubav sitnim gestovima i pazhnjom...
    dakle, dok ne nadjesh svoju drugu polovinu koja te zasluzhuje, naci cesh sve ovo u vishe osoba i znati o chemu pricham...
    -slazem se, a i ja sam skapirao (malo kasnije) sta si htjela reci,nisam bas tako stupid kaosto izgledam na slici ;-)
    -treba ulagati trud u sve sto se vjeruje i do cega nam je stalo jer nista ne dolazi samo od sebe
    - i da treba voljeti sto vise ljudi oko sebe naravno koji to zavrijedjuju
    -"a oni koje sam voljela i volim i dalje vole mene, svaki dan "dohranjujemo" nashu ljubav sitnim gestovima i pazhnjom..." meni tako drage i poznate rijeci
    - samo se nadam da ce se jednom to konacno objediniti u jednoj osobi a do tada....kao sto ti rece....
    "Biće dana kad me neće biti".

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Sveveliko Srpstvo se zasniva na golim interesima
    By Petar Mrvaljevic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 88
    Last Post: 20-02-05, 17:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •