Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 155

Thread: srebrenica

  1. #26
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    ne mogu da nabrojim...kakve to veze ima?
    1998 je sacuvan mir..to bi moga jedino lijepo rec..
    i ..shto si dobio sad?
    Kako drsko odgovaras...
    Sta radi presjednik koji za 15 godina svoje vladavine ne radi nista za narod osim za svoj licni interest i za vrijeme cijeg mandata standard gradjana konstantno opada? Ja bih rekao da se to zove ugrozavanje gradjana na vise nivoa.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    To da li je iskrena ili ne nije nimalo bitno jer se ovdje ne radi o licnosnim odnosima vec o politickim raspravama u koje spada i kritika politickih projekata zasnovanih na nacionalizmu. Tvoja izjava je osudila citav narod kao umobolan, jer si napisao da se treba "odvojiti od ovija umobolnika" sto sasvim jasno upucuje na tvoj odnos prema Srbiji i Srbima, a ne prema ratnim zlocinicima. Trebas jasno da kazes da se izvines zbog toga sto si rekao, a ponovi koliko god hoces puta da su oni koji su pocinili ratne zlocine umobolnici.
    da te boli koliko si glup - umro bi.

    ako si zarazio nogu u predjelu "lista" a doktor kaze da moras amputirati cijelu nogu iako je butina zdrava onda se noga mora amputirati i sa njom ide i zdravo tkivo

    ako ovo nisi shvatio onda definitivno daj ostavku na mjesto profesora na fakultetu i prijavi se za reviju "d"

  3. #28
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Kako drsko odgovaras...
    Sta radi presjednik koji za 15 godina svoje vladavine ne radi nista za narod osim za svoj licni interest i za vrijeme cijeg mandata standard gradjana konstantno opada? Ja bih rekao da se to zove ugrozavanje gradjana na vise nivoa.
    rekao si prije toga ugrozavanje Crnogoraca - sad pricas ugrozavanje gradjana?
    ko drsko odgovara?

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mislio sam na ugrozavanje Crnogoraca i ostalih gradjana.
    Ne izvlaci se nego odgovori uvidjas li sad da nas Milo ugrozava?
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Srednjovjekovna hirurgija

    Quote Originally Posted by intruder
    ako si zarazio nogu u predjelu "lista" a doktor kaze da moras amputirati cijelu nogu iako je butina zdrava onda se noga mora amputirati i sa njom ide i zdravo tkivo
    Da bi amputirao nogu moras imati sepsu, a ne da zbog svake iole ozbiljnije infekcije amputiras. To je primitivna medicina morala raditi, a savremena to ne mora. No, ti si ocigledno stao kod primitivnih metoda i ne mrdas. Takva jedna metoda u politici je nacionalizam kojim se sluzis, a i ove smijesne uvrede kojima pokusavas da iznerviras i isprovociras. Upristoji se i izvini zbog loseg vladanja. Bice ti lakse...
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Mislio sam na ugrozavanje Crnogoraca i ostalih gradjana.
    Ne izvlaci se nego odgovori uvidjas li sad da nas Milo ugrozava?
    lose je kad ne kazes to shto mislis
    daj se koordinirati

    "Ne izvlaci se" ?
    iz cega da se izvlacim? mislis da me tvoja promashena diskusija stavlja u neku neprijatnu poziciju iz koje treba da se izvucem?
    ja vidim da ti imas neku pogreshnu sliku o tome shto za koga ja mislim
    Milo ugrozava evo vec 15 godina i to sam puno puta reka na ovom forumu
    i shto je poenta?

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Da bi amputirao nogu moras imati sepsu, a ne da zbog svake iole ozbiljnije infekcije amputiras. To je primitivna medicina morala raditi, a savremena to ne mora. No, ti si ocigledno stao kod primitivnih metoda i ne mrdas. Takva jedna metoda u politici je nacionalizam kojim se sluzis, a i ove smijesne uvrede kojima pokusavas da iznerviras i isprovociras. Upristoji se i izvini zbog loseg vladanja. Bice ti lakse...
    heh Trigeru...ne pokusavaj biti doktor ako si vec los profesor
    jesi kad cuo za tetanus?
    zaboravio si da razlika izmedju primitivne i savremene medicine nije u tome shto je primitivna amputirala noge a savremena lijecila vec u tome shto savremena amputaciju vrsi bezbolno

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Intruder,
    Prvo, u neprijatnu poziciju si sam sebe stavio jer ne znas sta pricas.

    Na moju tvrdnju da Milo ugrozava crnogorski narod ti si odgovorio:
    Quote Originally Posted by intruder

    jos gora tvrdnja
    kako?
    I kad ti ja odgovorim kako, ti obrces pricu kao da si i ti to tvrdio.
    Ja o tebi imam sliku koju ti sam stvaras svojim postovima. Drzak si, volis da se inatis i ziv ne bi priznao kad nisi u pravu. Kad si najmanje u pravu tad si najvise drzak.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek
    Intruder,
    Prvo, u neprijatnu poziciju si sam sebe stavio jer ne znas sta pricas.

    Na moju tvrdnju da Milo ugrozava crnogorski narod ti si odgovorio:


    I kad ti ja odgovorim kako, ti obrces pricu kao da si i ti to tvrdio.
    Ja o tebi imam sliku koju ti sam stvaras svojim postovima. Drzak si, volis da se inatis i ziv ne bi priznao kad nisi u pravu. Kad si najmanje u pravu tad si najvise drzak.
    Na tvoju tvrdnju da Milo ugrozava crnogorski narod ti si odgovorio da nisi mislio na narod vec na gradjane...ako ti ne znas shto pises a shto mislis necu ni ja znat...
    i grijesis u vezi mene...drzak sam kad znam da sam u pravu

    aj odspavaj odmori mozak pa se cujemo sjutra

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    zaboravio si da razlika izmedju primitivne i savremene medicine nije u tome shto je primitivna amputirala noge a savremena lijecila vec u tome shto savremena amputaciju vrsi bezbolno
    To bezbolno nije bezbolno vec uz pomoc analgetika, opijanja (laganja) cula. A poslije budjenja bol je bio jos dugo. Primjenjivanje ovakve logike na politicku borbu je lazavina za mase, koju priuceni mesari predtavljaju za modernu hirurgiju, jer odlicno se vidjelo kako je bila bezbolna nacionalisticka hirurgija na hiljadama primjera posvuda po svijetu. No, da batalimo ovu tvoje kasapsko poredjenje i da ponovo procitas sta si napisao, a evo i podsjetnik:
    Quote Originally Posted by intruder
    Srbija je zemlja za izucavanje patoloshkih slucajeva
    toliko plodno tlo da bi joj pozavidjele i Ruanda i Zair
    ...
    da cemo se vishe odvojit od ovija umobolnika...
    ...
    Da li si ti normalan kada pises ovako?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  11. #36
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po cemu se razlikuje umobolnost srbijanske vlasti od umobolnosti crnogorske? I jedna i druga proizvode pojedince koji cijeli narod, ili djelove naroda, proglasava umobolnim.

    Srebrenica? Uvijek ce biti tih koji ce pravdati klanje muslimana, ali niko ne vidi da se ta tribina nije odrzala. Mozda je progovorila neumobolna Srbija, sto mislite?
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    To bezbolno nije bezbolno vec uz pomoc analgetika, opijanja (laganja) cula. A poslije budjenja bol je bio jos dugo. Primjenjivanje ovakve logike na politicku borbu je lazavina za mase, koju priuceni mesari predtavljaju za modernu hirurgiju, jer odlicno se vidjelo kako je bila bezbolna nacionalisticka hirurgija na hiljadama primjera posvuda po svijetu.
    jesi li kad chuo za demokratski referendum?
    Quote Originally Posted by nihil
    No, da batalimo ovu tvoje kasapsko poredjenje i da ponovo procitas sta si napisao, a evo i podsjetnik:

    Da li si ti normalan kada pises ovako?
    Da.Savrseno sam normalan

  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    ali niko ne vidi da se ta tribina nije odrzala. Mozda je progovorila neumobolna Srbija, sto mislite?
    mozda progovorila neumobolna normalna srbija a mozda je tribina odlozena za "bolje" vrijeme

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    Na tvoju tvrdnju da Milo ugrozava crnogorski narod ti si odgovorio da nisi mislio na narod vec na gradjane...ako ti ne znas shto pises a shto mislis necu ni ja znat...
    i grijesis u vezi mene...drzak sam kad znam da sam u pravu

    aj odspavaj odmori mozak pa se cujemo sjutra
    To se odnosilo na crnogorski narod i na ostale gradjane. Ali eto, sve i da se odnosilo samo na crnogorski narod opet je tacno sve sto sam rekao.
    Nisi bio u pravu, ispao si glup, prihvati to i da nastavimo dalje.
    Last edited by shrek; 27-04-05 at 11:25.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    naspava si se ali si i dalje zbunjen
    mozda si rodjen takav

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by intruder
    jesi li kad chuo za demokratski referendum?
    E, to je sasvim druga prica, a ne besramno poljuvanje po drugim nacijama. Referendum sto prije.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  17. #42
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    na toj tribini je trebalo da budu iznesene istinite chinjenice o dogadjajima u srebrenici.tribina se nije ni odrzala a dukljanski umovi je vec smatraju kao umobolnu!?

    dok su muslimanski vojnici klali srbe u srebrenici i selima oko nje, demonstrirajuci razne koljacke vjestine sto su ih poducili instruktori iz el mudzahedin brigade onda je sve ok bilo.medjutim kad bi im se pruzio bilo kakav otpor napr. kad bi veseli koljaci u toku svojih redovnih aktivnosti naletili na po koju nagaznu minu e onda bi vec pocele price o srpskim zlocinima.valjda po serijatskim zakonima i tim njihovim fintama,muslimani su sebe smatrali uzvisenim bicima a nemuslimane su smatrali psima.ako niste znali tokom 92/93 pobijeno je oko 3000 Srba - iskljucivo civila.
    e tek onda na red dolazi ono sto je danas u narodu poznato kao 'genocid nad muslimanima' ili tzv. 'najmracnije stranice srpske istorije'.medjutim u srebrenici nije bilo nikakvog genocida nad muslimanima-sto i potvrdjuju holandski unproforci koju su bili svjedoci tih desavanja.jedno je istina a jedno je medijski rat tj. alijina antipropaganda koja je sluzila da bi BiH dobila medjunarodnu podrsku.medjutim manipulacije brojkama ubijenih ni dan danas ne prestaju.
    najveci broj poginulih cine pripadnici 28.divizije armije BiH koji su odbili da predaju oruzje unproforu i nastavili borbe sa srbima prilikom pokusaja probijanja obrucha.prema zvanicnim podacima armije Bih tada je izginulo 3000 vojnika,polovina ukupnog ljudstva 28.divizije.zlocina nad civilima je bilo ali daleko manje nego sto su muslimani pocinili tokom 92/93. boshnjaci su brze bolje sve masovne grobnice prisvojili i konstantno uvecavali broj poginulih.vecina leseva je neidentifikovana.a da li su to sve leshevi muslimanskih civila to izgleda sad nije ni bitno.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by \H2SO4/
    dok su muslimanski vojnici klali srbe u srebrenici i selima oko nje, demonstrirajuci razne koljacke vjestine sto su ih poducili instruktori iz el mudzahedin brigade onda je sve ok bilo. medjutim kad bi im se pruzio bilo kakav otpor napr. kad bi veseli koljaci u toku svojih redovnih aktivnosti naletili na po koju nagaznu minu e onda bi vec pocele price o srpskim zlocinima. valjda po serijatskim zakonima i tim njihovim fintama, muslimani su sebe smatrali uzvisenim bicima a nemuslimane su smatrali psima. ako niste znali tokom 92/93 pobijeno je oko 3000 Srba - iskljucivo civila.
    I nakon toga, pod uslovom da je tacno, trebalo je pobiti i protjerati sto vise muslimana iz Srebrenice, zenu, djecu, starce, sve sto nosi i ne nosi oruzje, a seta na dvije noge? Nema opravdanje za pokolj koji se desio. To je zlocin i pobiti jedan grad nikako ne moze biti opravdanje. Inace, ta metoda opkoljavanja i granatiranja gradova je masovno primjenjivana, a najdrasticniji primjeri su Vukovar i Sarajevo. Ko god da je naredio i vodio operacije opkoljavanja gradova, nasumicnog granatiranja radi uvodjenja straha i neizvjesnosti, cinio je ratni zlocin.
    Quote Originally Posted by \H2SO4/
    zlocina nad civilima je bilo ali daleko manje nego sto su muslimani pocinili tokom 92/93. boshnjaci su brze bolje sve masovne grobnice prisvojili i konstantno uvecavali broj poginulih. vecina leseva je neidentifikovana. a da li su to sve leshevi muslimanskih civila to izgleda sad nije ni bitno.
    Srebrenica se desila i u njoj su masovno stradali muslimanski civili. Pravdanje tog pokolja ranije poginulim Srbima, koji su se desili u toku rata je besmisleno. Jedan zlocin ne moze da se pravda drugim zlocinima. Moglo se i trebalo zastitit svoje stanovnistvo, moglo se i dejstvovati protiv svake oruzane formacije sa kojom se bilo u ratu, ali napadati cijeli grad, izazvati ogromna stradanja zbog nebitnog dijela teritorije, naocigled cijeloga svijeta, je potpuna budalastina, bezumlje, zlocin i jos busanje u prsa "ne moze nam niko nista". Grozno.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  19. #44
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    armija BiH - VRS 1:1

  20. #45
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica, Nezavisna Crna Gora
    Posts
    66
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Kad bi istoriju mogli nasminkati...

    Prvo oko Srebrenice...
    Vidio sam snimak dje Mladic aka Koljac, dok ulazi u Srebrenicu miluje malog po glavi i kaze mu da su sada "bezbjedni" i da niko nece da ih dira... Drugi snimak: $edi Mladic-Koljac, tu je i neki unproforac i dolazi predstavnik Bosnjaka, Mladic-Koljac mu SE KUNE BOGOM DA NIKOME NECE ZAFALITI DLAKA SA GLAVE.
    TIH DANA JE U SREBRENICI UBIJENO NA HILJDE LJUDI!!!

    Drugo ...
    Stanje u Srbiji je za one koji imaju mozga KATASTROFALNO! Kostunica premijer, Aca Tomic savjetni, Rade Bulatovic sef SDB-a, UZAS... sve ubica do ubice i kriminalca na mjestu njegovih savjetnika.

    ****S ZEMLJU KOJA OD UBICE SVOG PREMIJERA PRAVI IKONU RODOLJUBLJA!

    I to kakvog premijera. Zao mi je sto ove moje rijeci ne mogu nikada biti potvrdjene, ali bi ZOran, me samo Srbiju, vec cijeli region uveo u EU 10 puta brze od bilo koga.
    Kad je dosao na vlast ukinuo je sverc cigara, nafte... poceo cistku, i onda izjava Vojislava Sline Kostunice: Drzavni Udar!!!!!! - hapsenje Milosevica i isporuka istog Hagu. DRZAVNI UDAR!!!

    Pricaju da se Zoranova zena gledala sa Tadicem cijelo vrijeme. Ne cudi me to. ON je vazda bio okolo, kao ministar vojni... Dok je Zoran bio kod Busa, Kolina, Bila Gejtsa... nije imao vremena za sopstvenu zenu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Bio je ozenjen SRBIJOM, ona mu je dolazila na prvo mjesto, porodica na drugo!!! KAKAV COJEK!
    Dokaz da je on najkvalitetniji SRbin u njenoj istoriji je njegovo ubistvo. Vidjeli su krimosi, krimigenerali, Stanisici, Ulemeci, Frenkijevci, Spasojevici da sa ovim tipom nema ZAjedbancije, on ide do kraja.
    12. marta 2003 nije ubijen Zoran. Ubijena je normalna Srbija, ona zdravorazumska, intelektualna , mlada i optimisticka. Ostali rodjaci Crna Gora, BiH, Kosovo, Makedonija... su izgubili najboljeg medju njima, COVJEKA ZVANOG "NEKA UBIJU MENE TO NECE ZAUSTAVITI SRBIJU!".
    Ja nijesam fizicki jak mnogo, ali sam siguran da bih Ulemeka ubio zubima, noktima itd. A onda bi mu se tako izlomljen popisao na grob majku mu sto ga rodi.
    Kostunice kostunice, iz tebe izvire HILJADU GLASOVA A NIJEDAN NIJE TVOJ!!! TO SU ACOVI, RADETOVI, LEGIJINI, AMFILOHIJEVI, BECKOVICEVI...
    I LJUDI BI I DALJE DA SUS SA "BRATSKOM" OVAKVOM SRBIJOM.

    SA SRBIJOM VAZDA, POD SRBIJOM NIKAD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!1

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "The Serbia u ogledalu"

    Jednog junskog prijepodneva 1977. godine, pamtim s razlogom, prvu jutarnju kafu, espreso s hladnim mlijekom, pio sam u bašti kafane “Šumatovac”, zurio u plavo, suncem okupano nebo i sebe uhvatio kako donosim odluku da tog popodneva odem u London. Sex Pistols objavili su singl God Save The Queen, The Stranglers su se upravo hvalili debi albumom, The Clash su tih dana imali koncert... sasvim dovoljno razloga da bez frke organizujem vikend na Ostrvu; u Ljubljanskoj banci uzeo sam čekove i nešto funti; u prvoj ekspozituri JAT-a kupio avionsku kartu; ponio crveni pasoš u kojem nije bilo viza – iste nam, da podsjetim mlađe stanovništvo današnje Srbije, nikad nijesu ni trebale, većina vlasnika SFRJ-putovnice nije ni znala čemu služe vize... javio roditeljima da idem u Englesku i jedino što su me pitali – sjećam se – jeste kad se vraćam.

    Iz memorije sjećanja (kako bi to, je li, nadahnuto rekla Svetlana Ceca Ražnatović) ovu sam epizodu izvukao kao jedini mogući odgovor na današnje naučno-fantastično pitanje kakvu Srbiju zamišljam, ako uopšte nešto zamišljam; biti slobodan da, kad ti padne na pamet, odeš u London ili Pariz ili Amesterdam, da od svoje plate sebi to možes da priuštiš, da se ne ****vaš stojeci 96 sati u redovima ispred svake ambasade čijim ćeš činovnicima strpljivo morati da objašnjavaš razloge zbog čega baš hoćeš u London, da dokažeš da po Trafalgar skveru nećeš likvidirati Bošnjake kao što su to činili srpski nacionalni heroji tipa Mladića ili Karadžića ili pukovnika Beare, da obećaš da ćeš se pristojno ponašati jer ti Engleska nije Republika Srpska ili Kosovo i da se na Ostrvu hladnjačama prevozi sladoled a ne leševi.
    Ali, kako je ovo The Serbia u kojoj ratne zločince cjelivaju premijer & patrijarh, kako je ovo zemlja u kojoj su ministri Velimir Ilic & Dragan Jočić – koji bi po najblažim plemenskim kriterijumima Nove Gvineje bili odavno hospitalizovani ili pojedeni, kako je ovo zemlja u kojoj iznova slušamo potresni argument da Haški tribunal, recimo, nije formiran po samoupravnim propisima Pravnog fakulteta u Beogradu, kako je ovo zemlja u kojoj po fakultetima Crkva organizuje tribine o “vaskoliko odvratnoj Evropi”, kako je ovo zemlja u kojoj radikali sa zarđalim kašikama imaju najveći broj glasača... koji *urac imam da zamišljam kad mi je sve izmišljeno!
    Između pomenute Srbije i, recimo, mene – kao u nekim brakovima gdje se partneri ne podnose, ali žive u istom stanu – problem je nastao onog časa kad se SFRJ-Srbija koju pamtim iz vizure onog junskog dana u “Šumatovcu”, odjednom zaljubila u Miloševićevo duhovno spolovilo, počela da povraća i smrdi, preko noći zaboravila na svaku od božjih zapovijesti i započela rat, rušeci, paleći i ubijajući sve oko sebe, oblikujući svijest na principima rakije i noža, tobož u odbrani nekih nacionalnih interesa koji su se, vidjeli smo, efikasno a posebice masovno branili u Srebrenici, Karadžićevim konc-logorima, do temelja oslobođenom Vukovaru ili trogodišnjim granatiranjem Sarajeva.

    Kad ovih dana, nakon svega, desetak godina poslije ex-yu-ratova, čujem podatak da se jedva pedesetak odsto ispitanika “kao kroz maglu” sjeća da se “nešto dešavalo” oko Sarajeva (eufemizam za bombardovanje) i da je sve manje onih koji pamte nekakve ratne zločine – a da ne govorim da ogroman broj onih koji nešto pamti istovremeno ne vjeruje da su se zločini stvarno desili... onda je razmišljanje o normalnoj Srbiji jednako kvadraturi kruga, na ivici teoretske šanse da vas usred mog rodnog Kraljeva udari meteorit optočen dijamantima!
    Spoznaja da se srpsko društvo – kao u crtanom filmu – ubrzano vraća unazad i da smo 2005. bliži onom Miloševićevom duhovnom spolovilu nego što smo bili prije desetak godina, dokazuje se na najstrašniji način svaki dan; suđenje ubicama Zorana Đinđića odavno se pretvorilo u suđenje samom Đinđiću i njegovim saradnicima; medijski linč Čedomira Jovanovića – nezapamćen u istoriji pisane riječi, bilo gdje i bilo kad – ilustruje današnju Srbiju na njen najprimitivniji način, očigledno omiljen među nepisimenim stanovništvom koje sricanje slova smatra vrhunskom intelektualnom vještinom. Uostalom, kad pažljivije pogledate čitaoce tih “Kurira”, “Nacionala”, “Tabloida” ili ostalih toaletoida, lako ćete ustanoviti genetski kod niskog čela, smanjene uračunljivosti, micanje usana i podvlačenja prstom tokom Operacije “čitanja”, visokog obrazovanja koje počinje i završava dubokom sumnjom u navodnu činjenicu da je Zemlja okrugla... U istoj toj glavi sve su vrste strahova pomiješanih s mržnjom: strah od pokojnog Pape, od katolika, islama, budizma, strah od crnaca (koje je lako prebiti u mraku kad su nevidljivo crni), strah od Evrope, strah od tržišne privrede u kojoj, zamislite, mora da se radi... novokomponovana mržnja prema Bošnjacima i istorijski utemeljena spram Hrvata koji su svi, je li, ustaše; mržnja prema onima koji znaju strane jezike i slušaju Alkaline Trio a ne, npr, Đ Krmka; mržnja pojedinačno i kolektivno, ksenofobija, nacionalna paranoja koja nas uvjerava da smo najpametniji, najveći, najmudriji i da nas je priroda, pravoslavni prijatelj, podarila najvećim penisima na Planeti!

    Ako se već usudim da nešto zamislim – jeste da više ne budem okružen bradatim sveštenicima s krstovima od tri metra u rukama, u svakoj od mogućih situacija, od otvaranja bolnice preko diplomatskih prijema do obilježavanja četničkih slava; da više ne čitam o popovima koji u pauzi dijaloga sa Srpskim Bogom guze maloljetne dječake, jer pravoslavni ponos negdje moraju da gurnu!

    Usudim se da zamislim zemlju u kojoj se danas pomahnitali ljudi neće baviti politikom 24 sata; usudim se da pomislim da London još uvijek postoji i da ovih dana ima isto tako sjajnih ploča kao 1977; usudim se da pomislim da na kioscima više nema tabloida i da je novinarstvo, **** ga, neka pristojna profesija; usudim se da zamislim televizijske emisije u kojima se neće pojavljivati mentalno oboljelili likovi iz Miloševićeve ere; usudim se da pomislim da baš sve nije izgubljeno – ali me pojava Velimira Ilića vraća u realnost, riječi Vojislava Koštunice potpuno me bude, lik Dragana Jočića konačno me trijezni.

    To, da se ne za****vamo, jeste Srbija! Pa sad zamišljajmo koliko hoćemo!

    PS. Tokom nekoliko sati rada na ovom tekstu, muzičku podršku davali su mi: Garbage, Alkaline Trio, The Unisex, Interpol, Madrugada, Tegan & Sara, The National i The Bravery.



    Petar LUKOVIĆ
    -----------------------------------------------------------------------

    ovaj tekst ne samo da je potvrda onoga shto sam pricao o umobolnicima u Srbiji vec i dobro...ne..ODLICHNO shtivo za sve nihile,shrekove,Njeguse i ostale izgubljene duse...

  22. #47
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Petar Lukovic pise i javno iznosi svoje misljenje o stanju u Srbiji. Petru Lukovicu je to dozvoljeno jer ima svoju publiku. A ta publika nije umobolna, kao sto nije ni Petar Lukovic. Da je u Srbiji stanje takvo kao sto ga on opisuje tacno je. Medjutim, ko nas je uvalio u zajednicu s njom?

    Pazi, dvadeset godina Crna Gora zivi na prosjackom stapu na kojem se vijore nacinalisticke zastave. To se zove umobolnost.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svi bi bili srecni da je sad u Crnoj Gori kao prije 20 godina, tako da si malo pretjerala sa tim prosjackim stapom

  24. #49
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I rekoh da je prije dvadeset godina bilo podnosljivo, ali od tog perioda naovamo je proslo dvadeset godina. Zadnje dvije decenije, o tome govorim.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvrchak
    Petar Lukovic pise i javno iznosi svoje misljenje o stanju u Srbiji. Petru Lukovicu je to dozvoljeno jer ima svoju publiku. A ta publika nije umobolna, kao sto nije ni Petar Lukovic. Da je u Srbiji stanje takvo kao sto ga on opisuje tacno je.
    pa dobro
    sa ovim se i ja slazem...ko je pomenuo da je Lukovic umobolan ili njegova publika?
    naprotiv prenio sam ovaj text jer ga 100% podrzavam

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. U Potocarima ukopano novih 338 zrtava cetnickog genocida
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 12-07-04, 05:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •