Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 76 to 100 of 155

Thread: srebrenica

  1. #76
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rat je onda počeo kada su nekadašnje ,danas bošnjačke muslimanse snage poubijale mlade vojnike iz CrneGore i Srbije kada su se povlačili iz sarajeva. To su bili vojnici nespremni za rat ,tek došli na osluživanje vojnoga roka ,dešavali su se masakri. Posle toga vojnim akcijama muslimana kada su obkolili sjeverni dio RS i kada je prekinuta svaka veza sa Srbijom i Crnom Gorom. Posle jake ofanzive vojske RS probija se koridor i stvara se uzan prolaz kraj Brčkog (pogledajte malo kartu pa ćete da vidite tačno gdje taj koridor) i ostvaruju vezu sa maticom Srbijom i Crnom Gorom. Posle toga vlada Srbije i Crne Gore odlučuju da pomognu srbe u BiH u svakom smislu i da se ne ponovi Jasenovac,Bljesak,Oluja.... Normalno posle oslobađana srpski teritorija podiže se moral vojsci RS-a,mnogi borci kojima su pobijenae porodice,žene,djeca,roditelji se prebacuju u 7 diverzatski odred po komandom čika save koji je mnogo uradio na terenu.

    Ovdje na ovom forumu se opravdava to dok su muslimani držali pod obsadom sjeverni dio RS i kada su ubijali civile ,ali su srbi ćutali i sami uzeli svoju slobodu. Ali kada su snage RS-a stiglie do Sarajeva ,e to onda već nevalja ,ajmo ih malo bombardovat.

  2. #77
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    Ipak,meni kao zdravorazumnom bicu je prilicno bitno da znam na cijoj strani je bila prva zrtva.
    Hoces da kazes da se prije te svadbe bas nikada nije desilo da Musliman ubije ili na drugi nacin naskodi Srbinu, a i obratno?

    Po cemu ondu izdvajas tu zrtvu kao "prvu", osim zbog toga sto je ta svadba medijski prenapuhan dogadjaj koji je efikasno propagandno iskoriscen?

    Svako moze naci svoju "prvu" zrtvu, to nije nimalo tesko.

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    Ljudi su trenutno bombardovani informacijama o iskljucivoj krivici mog naroda pa bi dobro bilo da saznaju da nije bas sve tako kako im se servira.
    Budimo savrseno kratki i jasni - u SFRJ su postojale iscrtane granice izmedju republika, nebitno kako i kada su iscrtane, ali iscrtane jesu bile. Svaka republika je ono sto je unutar tih granica smatrala svojom teritorijom na koju ima pravo u slucaju opredjeljenja za nezavisnost.

    Nagradno pitanje je sljedece: da tim republikama niko nije pokusavao silom blokirati odvajanje od SFRJ, a zatim i unutar njihovih granica osnivati autonomne pokrajine sa ciljem otcjepljenja dijela teritorije te republike - da li bi bilo rata ili bilo kakvih problema? Ako mislis da bi, obrazlozi mi na osnovu cega to mislis.

    Ni petnaest incidenata po svadbama ne bi izazvalo rat onda - oni bi jednostavno ostali izolovani incidenti jer ne bi imali politicku podrsku da prerastu u nesto vise. Niko ne zapocinje rat ili etnicko ciscenje iz emotivnih razloga, nacionalistickog naboja ili zato sto to jednostavno zeli. To su proracunate stvari, to se radi zato sto u datom trenutku izgleda kao najbrze, najefikasnije ili jednostavno ocajnicko rjesenje.
    Last edited by MadGod; 04-08-08 at 10:49.

  3. #78
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MadGod View Post
    Svaka republika je ono sto je unutar tih granica smatrala svojom teritorijom na koju ima pravo u slucaju opredjeljenja za nezavisnost.
    Bez zelje da pronalazim jedinog krivca za rat, ali u vezi ovoga gore, Srbi se uglavnom pozivaju na konstitutivni narod, a kako kazu, po ustavu SFRJ, konstitutivni narodi u Hr (Srbi i Hrvati) i BiH (Srbi, Hrvati i Muslimani) su se prije otcjepljenja morali medjusobno usaglasiti oko te odluke. Znaci nesto kao, ako se svi ne slazu da se odvoje onda nema nezavinosti Hrvatske/Bosne i Hercegovine.

    Sad, ko je pisao ta pravila drugo je pitanje.

  4. #79
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    Rat u BiH je poceo ubistvom srpskog svata (ne sumnjam da bi poceo bez toga,ali se to desilo i mora sa pomenut) od strane Cela Delalica,muslimanskog ''heroja'' (ubijen u nekom mafijaskom obracunu prije par godina,ako se ne varam).
    MadGod je otprilike rekao sto bih i ja... I prije toga tzv. neposrednog uzroka muslimani su ubijali srbe i obratno. Ali takvo vrijeme je raj za fukaru, "heroje", vise se niko i ne pita zbog cega su se zavadili stari svat i njegov ubica, niti je to vazno dok je ovaj musliman, a drugi srbin.

    Rat u BiH poceo je unistavanjem sela Ravno (BiH) prilikom agresije na Hrvatsku od strane JNA, godinu dana prije sluzbenog pocetka i tzv. neposrednog uzroka. To je jasno stavilo do znanja da se Miloseviceva ekspanzionisticka politika nece zaustaviti samo na granicama Karlobag-Virovitica.
    ♩♬

  5. #80
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ispod je link sa dokumentarnom emisijom Radija Slobodna Evropa o genocidu u Srebrenici.

    ftp://realaudio.rferl.org/mp3/ch5/20...SC-program.mp3
    ♩♬

  6. #81
    Join Date
    May 2008
    Posts
    178
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mmmm..... radio slobodna evropa, kako mi to uliva povjerenje....
    Serbien Uber Ales!

  7. #82
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kada je radio neki srpski vojnik dajte te snimke ,ovo se dešavalo prije srebrenice.

  8. #83
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    RSE je ubjedljivo najbolji, najkvalitetniji, najobjektivniji medij na prostoru koji nazivamo ex-yu. Izvinjavam se ali Revija D mi nikad nece zvucati kao adekvatan izbor. Uostalom, radi se o dokumentovanoj emisija. Ne pogadjas posa da ti neko uliva ili neuliva povjerenje.
    ♩♬

  9. #84
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    1,534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb

    O cemu se ovde radi ? :roll:

  10. #85
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Kada je radio neki srpski vojnik dajte te snimke ,ovo se dešavalo prije srebrenice.
    I samo me interesuje dje si ti na ovaj snimak vidio ta ubistva? Pa ne vjeruj svew sto cujes na TV. Onaj momak je dosao na RTS i rekao da je vidio 40 mrtvih beba, pa je sjutradan to demantovao i rekao da ih nije vidio. Nema snimka kad ubijaju te momke, samo su rekli da su ih ubili

  11. #86
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po tvome postu se dade zaključit da ti veliš da je to laž ,a prije u topicu gdje smo raspravljali o Radovanu Karadziću si rekao da nije bilo Mudzahedin u BiH i da je to laž, Sada ćutiš oko toga i osporavaš to. Ja da sam na tvome mjestu ja bih se stidio i nebi više progovarai ni rječi jel realno nemaš ni malo uvida u situaciju ,u jedino u šta sam se ja uvjerio je to da si čitavo vrjeme branio muslimane i hrvate. I nemoraš da lupetaš kada je se gvoroilo o 11 beba koje su umrle zbog nedostatka kiseonika ,a konvoj iz srbije koji je vozio kiseonik su zastavile muslimanske snage blokadom. i ti isto si to sve čuo na tv-u pa u to vjeruješ ,a ja sam i mnogi moju te grozote doživjeli na koži. Kako te nije sramota da lažeš ?

  12. #87
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Po tvome postu se dade zaključit da ti veliš da je to laž ,a prije u topicu gdje smo raspravljali o Radovanu Karadziću si rekao da nije bilo Mudzahedin u BiH i da je to laž, Sada ćutiš oko toga i osporavaš to. Ja da sam na tvome mjestu ja bih se stidio i nebi više progovarai ni rječi jel realno nemaš ni malo uvida u situaciju ,u jedino u šta sam se ja uvjerio je to da si čitavo vrjeme branio muslimane i hrvate. I nemoraš da lupetaš kada je se gvoroilo o 11 beba koje su umrle zbog nedostatka kiseonika ,a konvoj iz srbije koji je vozio kiseonik su zastavile muslimanske snage blokadom. i ti isto si to sve čuo na tv-u pa u to vjeruješ ,a ja sam i mnogi moju te grozote doživjeli na koži. Kako te nije sramota da lažeš ?
    Ako se ovaj post odnosi na mene. Ne znam samo sto sam slagao?

  13. #88
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hoces da kazes da se prije te svadbe bas nikada nije desilo da Musliman ubije ili na drugi nacin naskodi Srbinu, a i obratno?
    Ne.Hocu da kazem da to ubistvo nije bilo slucajno.Odnosno,da je imalo za cilj izazivanje haosa u BiH.Nije se Celo Delalic (najvece smece predratnog Sarajeva) slucajno nasao tu.Zar nije dovoljan dokaz za to sto je dogurao do polozaja komandanta 9. brdske brigade Armije BiH?
    Tu brigadu su,inace po zlu upamtili uglavnom bosanski Hrvati.

    Budimo savrseno kratki i jasni - u SFRJ su postojale iscrtane granice izmedju republika, nebitno kako i kada su iscrtane, ali iscrtane jesu bile.
    Pa,ne bih bas rekao da je nebitno kako su te granice iscrtane.

    Nagradno pitanje je sljedece: da tim republikama niko nije pokusavao silom blokirati odvajanje od SFRJ, a zatim i unutar njihovih granica osnivati autonomne pokrajine sa ciljem otcjepljenja dijela teritorije te republike - da li bi bilo rata ili bilo kakvih problema? Ako mislis da bi, obrazlozi mi na osnovu cega to mislis.

    Potpuno pogresno razmisljanje.Srbija je najbolji dokaz za to.
    Ako vec mislis da je ta tvoja teorija tacna,kako mozes da objasnis medjusobni sukob Hrvata i muslimana u BiH?Oni su se po tebi borili za istu (pravednu) stvar.Nije,valjda,da je R.Karadzic i taj sukob izazvao?
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  14. #89
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OutLook View Post
    Rat u BiH poceo je unistavanjem sela Ravno (BiH) prilikom agresije na Hrvatsku od strane JNA, godinu dana prije sluzbenog pocetka i tzv. neposrednog uzroka. To je jasno stavilo do znanja da se Miloseviceva ekspanzionisticka politika nece zaustaviti samo na granicama Karlobag-Virovitica.

    Kad vec pominjes JNA (koja definitivno nije bila sposobna za bilo kakve akcije u BiH u to vrijeme),moram da te pitam jesi li upoznat sa dogadjajem iz Dobrovoljacke ulice? To je nesto sto dokazuje da su muslimani,na celu sa A. Izetbegovicem,itekako bili spremni za rat u Bosni,a i da su ga zeljno iscekivali.
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  15. #90
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by max95 View Post
    Ustashe kolju zarobljenog srbina. !
    (vrlo brutalne scene!!!)
    Svi mi znamo da vi niste ubijali Srbe u Krajini nego im delili crvene karanfile.Srbe su ubijali, na primer pripadnici mirovnih snaga iz Kanade

    Quote Originally Posted by max95 View Post
    Cetnici oslobodjavaju zarobljene muslimane. !
    (tako to rade pravi hriscani i svetosavci!!!)
    Većina armija ima vojne sveštenike koji vrše verske dužnosti među vojnim licima, tako su i srpske jedinice imale određenu versku službu.
    Hrvatska vojska je takođe imala svoje vojne sveštenike koji su blagoslovili vaše bojovnike pre odlaska u akciju.
    Da ne pominjem vaše katoličke popove koji su klali po Jasenovcu.

  16. #91
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Svi mi znamo da vi niste ubijali Srbe u Krajini nego im delili crvene karanfile.Srbe su ubijali, na primer pripadnici mirovnih snaga iz Kanade


    Većina armija ima vojne sveštenike koji vrše verske dužnosti među vojnim licima, tako su i srpske jedinice imale određenu versku službu.
    Hrvatska vojska je takođe imala svoje vojne sveštenike koji su blagoslovili vaše bojovnike pre odlaska u akciju.
    Da ne pominjem vaše katoličke popove koji su klali po Jasenovcu.
    nitko ne govori o "verskim" dusnostima,svetosavac.
    nego o onome sto dolazi poslije "blagoslova".

    ali najgore od svega toga,sto i najbolje pokazuje
    vashu pravu svetosavsku narav,je snimanje vase
    junacke rabote.

    nema goreg shljama od vas "srba".
    takvi ste bili i '41,klali i ubijali Hrvate u podrniju
    i ist.hercegovini.

    sve te cetnicke klaonice su rezultirale jasenovcem.
    to je prava i jedina istina,a ne ona proizisla iz srbsko-
    komunjarske kuhinje.

  17. #92
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by max95 View Post
    nema goreg shljama od vas "srba".
    takvi ste bili i '41,klali i ubijali Hrvate u podrniju
    i ist.hercegovini.

    sve te cetnicke klaonice su rezultirale jasenovcem.
    to je prava i jedina istina,a ne ona proizisla iz srbsko-
    komunjarske kuhinje.
    Nema većeg šljama od takvih tzv. "hrvata" poput tebe, koji bezočno lažu da su vaši ustaški koljački zločini posledica navodnih četničkih zločina.
    Kada ste počeli sa vašim koljačkim pirom u NDH u aprilu 1941 nije bilo nikakvih četnika.
    Posle bezbrojnih vaših zlodela i masovnih klanja, narod je morao bežati glavom bez obzira pa su neki išli u četnike neki u partizane, da ne bi završili preklani u nekoj jami.

    Što se tiče vašeg "stradanja" u Podrinju nije mi poznato da je tamo bilo nekakvih Hrvata.
    Vaši ustaški nacisti su nahuškali Muslimane na Srbe, putem raznih SS "Handžar" divizija, i parola o "hrvatskom cvijeću" i izazvali međusobni sukob Srba i Muslimana i njihovo međusobno ubijanje 1941-1945.
    To je tako podmuklo i pokvareno ponašanje tipično za bečke konjušare.

    Što se tiče vašeg navodnog "stradanja" u Blajburgu, trebalo je sve ustaše pobiti jer su to apsolutno zaslužili ali ih je zaštitio vaš Hrvat Tito.
    Ne vidim ništa loše u masovnoj likvidaciji pripadnika ustaškog pokreta koji je bio nacistički po svojoj prirodi i koji je počinio bezbroj zločina na najbestijalniji način.Sada što ste vi od toga napravili vaše tzv"hrvatsko stradanje" , to je vaš problem.
    Last edited by dusanp; 04-08-08 at 21:35.

  18. #93
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Kako je narod lako pomamit. Zamisli kad cijelu naciju ubijedis da je u redu ubijat ljude zbog razlika u vjeri i nacionalnosti. Ali neka to, no jos velicaju ljude koji su to radili. A ne moze niko rec da nije radjeno. Kolko su samo grobnica iskopali. Nisu se ljudi sami ubijali pa se zakopavali

    A jos je smijesnije to sto se sad vi Srbi (i oni sto se tako osjecaju) i Hrvati koljete i mrzite a do prije dvadesetak godina u istu ste drzavu zivijeli. Ne bas bistro ljudi, ne bas j***no bistro.
    Last edited by VanjaTheMan; 05-08-08 at 00:03.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #94
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by max95 View Post
    Ustashe kolju zarobljenog srbina. !
    (vrlo brutalne scene!!!)


    Cetnici oslobodjavaju zarobljene muslimane. !
    (tako to rade pravi hriscani i svetosavci!!!)
    Izvini samo da te pitam nesto. Sprdas li se ti to? Dje si ti na ovaj snimak vidio te brutalne scene i to klanje??? Zasto stavljate neke snimke i pisete kako na te snimke ima klanja , ovoga onoga i jos postavite linmk da vidimo taj snimak. Postavite li vi taj link da bi mi vidjeli da nas vi lazete?

  20. #95
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ovaj MAX95, stavrno necu ni da kometarisem. Postavio je snimak kako srbi ubijaju vezane muslimane i prica kako ih oslobadjaju srbi. E pa stvarno ne postoji komentar za ovo. Neka sto nas laze, nego i sebe laze

  21. #96
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jeronimo View Post
    Kad vec pominjes JNA (koja definitivno nije bila sposobna za bilo kakve akcije u BiH u to vrijeme), moram da te pitam jesi li upoznat sa dogadjajem iz Dobrovoljacke ulice? To je nesto sto dokazuje da su muslimani,na celu sa A. Izetbegovicem,itekako bili spremni za rat u Bosni,a i da su ga zeljno iscekivali.
    Ovo mora da je neki vic u pitanju... JNA mozda nije bila spremna za rat protiv USA ili SSSSR, ali da sravni pola Evrope (sto joj je donekle poslo za rukom sa pola Balkana) jeste. JNA je, u trenutku kada je pokrenula pokolj, bila jedina organizovana, funkcionalna i adekvatno naoruzana vojska.

    Paranoja koju je sijala u medijskoj uvertiri, logicno je proizvela porast privatnog naoruzanja (tandzara, pistolja, lovackih puski - oruzija dozvoljenog za privatni posjed) kod sve tri strane. Nema govora o vojnom naoruzanju kojega je bilo sitnis, pokraden iz kasarni. A kamoli nekih mnogo vaznijih stvari, logistike, artiljerije,... , vojnog kadra.

    Zlocin u dobrovoljackoj ulici dogodio se poslije sluzbenog pocetka rata, poslije pocetka opsade Sarajeva. Ne znam (stvarno ne znam) da li se u pravu to uopste tretira kao zlocin, jer koliko mi je poznato tim vojnicima povlacenje je garantovao UNPROFOR, a ne grupa tandzarista. I da me ne shvatis pogresno, ja zaista zalim zbog svake nevine zrtve bilo dje da je pala, a narocito na brdovitom Balkanu.

    Ne zalim koljacko-pljackaske horde, vikend-serijske ubice, snajperiste i ostali sljam koji je trlja ruke i udara recke 90', no fukara, kako ranije rekoh, se u takvim vremenima nalazi u prirodnom ambijentu i plati jedino na kraju, Bogu ako ga ima.
    ♩♬

  22. #97
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    505
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=OutLook;984659]
    Ovo mora da je neki vic u pitanju... JNA mozda nije bila spremna za rat protiv USA ili SSSSR, ali da sravni pola Evrope (sto joj je donekle poslo za rukom sa pola Balkana) jeste. JNA je, u trenutku kada je pokrenula pokolj, bila jedina organizovana, funkcionalna i adekvatno naoruzana vojska.
    U JNA su na pocetku sukoba bili osamnaestogodisnjaci svih nacionalnosti koji tesko da su bili sposobni za bilo sta od toga.Sjeti se samo davljenja vojnika u Splitu.Mislim da je jedan Makedonac ubijen tom prilikom.Tim mladicima je jedini cilj bio da izvuku zive glave i vrate se kucama.Onim u Sarajevu,nazalost i zahvaljujuci Aliji koji je demonstrirao silu i sposobnost svojih ''zelenih beretki'' to nije poslo za rukom.


    Paranoja koju je sijala u medijskoj uvertiri, logicno je proizvela porast privatnog naoruzanja (tandzara, pistolja, lovackih puski - oruzija dozvoljenog za privatni posjed) kod sve tri strane. Nema govora o vojnom naoruzanju kojega je bilo sitnis, pokraden iz kasarni. A kamoli nekih mnogo vaznijih stvari, logistike, artiljerije,... , vojnog kadra
    .

    Ako ti mislis da se tandzarom moze unistit' oklopni transporter,i ako tvrdis da je masakr u Sarajevu izvela grupica mesara,kuvara,komunalaca...a ne oruzana formacija,onda nema sto da zborimo vise.

    Zlocin u dobrovoljackoj ulici dogodio se poslije sluzbenog pocetka rata, poslije pocetka opsade Sarajeva. Ne znam (stvarno ne znam) da li se u pravu to uopste tretira kao zlocin, jer koliko mi je poznato tim vojnicima povlacenje je garantovao UNPROFOR, a ne grupa tandzarista. I da me ne shvatis pogresno, ja zaista zalim zbog svake nevine zrtve bilo dje da je pala, a narocito na brdovitom Balkanu.

    Ti onda,vjerovatno,ni ono sto se desilo u Srebrenici ne smatras za zlocin jer su i tamo ljudi bili pod apsolutnom zastitom UNPROFOR-a.


    Ne zalim koljacko-pljackaske horde, vikend-serijske ubice, snajperiste i ostali sljam koji je trlja ruke i udara recke 90', no fukara, kako ranije rekoh, se u takvim vremenima nalazi u prirodnom ambijentu i plati jedino na kraju, Bogu ako ga ima.
    Ovdje se,konacno,slazem sa tobom.
    Ja sam samo tu da vreme brze proleti...

  23. #98
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Punta Cana
    Posts
    499
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=Jeronimo;984786]
    Quote Originally Posted by OutLook View Post

    U JNA su na pocetku sukoba bili osamnaestogodisnjaci svih nacionalnosti koji tesko da su bili sposobni za bilo sta od toga.Sjeti se samo davljenja vojnika u Splitu.Mislim da je jedan Makedonac ubijen tom prilikom.Tim mladicima je jedini cilj bio da izvuku zive glave i vrate se kucama.Onim u Sarajevu,nazalost i zahvaljujuci Aliji koji je demonstrirao silu i sposobnost svojih ''zelenih beretki'' to nije poslo za rukom.


    .

    Ako ti mislis da se tandzarom moze unistit' oklopni transporter,i ako tvrdis da je masakr u Sarajevu izvela grupica mesara,kuvara,komunalaca...a ne oruzana formacija,onda nema sto da zborimo vise.




    Ti onda,vjerovatno,ni ono sto se desilo u Srebrenici ne smatras za zlocin jer su i tamo ljudi bili pod apsolutnom zastitom UNPROFOR-a.




    Ovdje se,konacno,slazem sa tobom.
    Uvijek su najvise stradali oni koji su iza sebe imali mocne armije,paravojne formacije i nesebicnu pomoc okolnih drzava
    Last edited by Interceptor; 05-08-08 at 10:34.
    Mila majko,podigni me malo

  24. #99
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [quote=MadGod;984217]Hoces da kazes da se prije te svadbe bas nikada nije desilo da Musliman ubije ili na drugi nacin naskodi Srbinu, a i obratno?

    Po cemu ondu izdvajas tu zrtvu kao "prvu", osim zbog toga sto je ta svadba medijski prenapuhan dogadjaj koji je efikasno propagandno iskoriscen?

    quote]

    Mad konačno da čujemo nešto vispreno. Čovjek ubijen a medijski prenapuhano. Jeli to tvoj osjećaj za pravdom, demokratijom, osjećajem za čovjekom. Ako je potrebno pobiti hiljade da bi to po tvojim aršinima bio zločin (a po tvom neskrivenom istupanju to bi trebalo da čine srbi), e onda ste daleko dogurali sa ovim forumom. Ugasio se ljudski život... prenapuhana propaganda.

    I još nešto Mad, sad ćeš reći kako se nacionalno prebrojavamo, ali tvoja riječ ''prenapuhano'' dovoljno govori kako se ovi forumi koriste da srpsko biće ''pljuva'' po srpskom biću. Aferim predci što nam ostaviste rečnik sa ''prenapuhanim''. Mislim da je to Njegoš negdje zabrljao...

  25. #100
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    86
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svetosavci kao i uvik,lazu i mazu.

    cuj gluposti i bezobrazluka,ubijeni srbijanski svat bio
    razlog za rat u bosni.

    to samo ona bradata,prljava i bezzubna stoka koja se okuplja na ravnogorskim cetnickim dernecima,
    viruje u tu mantru i svetosavsku doskocicu.


    sta je bilo presudno da se godinu dana prije Hrvatska
    popali,skoro pola milijuna Hrvata protjeraju i 13000mahom civila pobije i pokolje.

    jeli i tu neki srbijanski svat bio povod cetnickog
    pohoda na sve Hrvatsko???



    nista od toga,ISTINA,sveta ISTINA cilog ovog
    krvavog epusa od '91 do '95, je fasistoidna ideja
    VELIKE sRBIJE,zacrtana vec 1861 u trecorazrednoj knjizi,
    cetvrtorazrednog "srbina" sa TURSKIM prezimenom,
    KARAdzica..."serbi,svi i svuda.."

    "srbi,svi i svuda" je vodilja srbskih nacionalista,
    od KARAdzica,preko raznoraznih garsanina,kostica,cubrilovica(opet tursko prezime)do
    ******** i bivseg Hrvata,seselja.

    a sve to uz blagoslov svetosavske "crkve",tzv.spc-e.

Page 4 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. U Potocarima ukopano novih 338 zrtava cetnickog genocida
    By Kralj Tvrtko in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 30
    Last Post: 12-07-04, 05:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •