Page 46 of 194 FirstFirst ... 364243444546474849505696146 ... LastLast
Results 1,126 to 1,150 of 4826

Thread: [SOFTWARE] Pitajte...

  1. #1126
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by felipe_massa View Post
    Zna li neko podrzava li xp PES2015
    Ne. Ali zato ako imas komp na koji mozes da igras pes15 i ako imas net da valja, mozes lagano da igras online i to da ne kupujes igricu..

  2. #1127
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    jesu ti programi sto ste preporucili na hirens pod DOS Programs? uspio sam da dignem minixp, ali na deskto nema nista, ni ikonica, start bar, samo neki program nalik command prompt ali ne mogu nista da ukucam na njega. uspio sam da dignem i neki linux.
    Koju verziju Hirens-a si skinuo? Probaj Neku stariju, jer ti je starija malo konfiguracija računara izgleda.

  3. #1128
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    @kepler skino sam najnoviju, malo sam cacka kroz Dos Programs i u neki pod-meni nasa isto minixp i odatle mogu da ga butujem. Proba check disk 1 put, nije pomoglo. Testira hdd u HD Tune i Victoriju iz hirens menija, nema ni jedne greske.stavicu slike posle
    Last edited by technus; 22-12-14 at 09:15.
    Forever young, i want to be forever young

  4. #1129
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Bio sam na neki strani forum, kazu da sam mozda zezno instalaciju tako sto sam na moj xp sp3 pokusa da odradim repair sa sp2, ima li kakve to veze? Check disk sam odradio preko my comp-properties-tools-error check, strikira oba boxa.
    Last edited by technus; 22-12-14 at 09:39.
    Forever young, i want to be forever young

  5. #1130
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    20 10 ulica
    Posts
    2,918
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    nije softwer no facebook mrtvi...

    zna li ko kako se briše nešto sa zida?
    tutti quanti cantano e bevono per te!

  6. #1131
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aR1xXx View Post
    Imam problem podizanjem sistema iz sleep mode. Racunar je podesen da ode u sleep mode na 30 minuta, i kada ode u sleep mode, racunar se ugasi, pritisnem power dugme i cuje se racunar da se upalio, ali monitor ne prikazuje sliku, tastatura i mis ne svijetle, cd citac se otvara i zatvara, moze pomoc ?
    Uradi sledeće:
    Control Panel => Device Manager => Keyboards => Power Management => čekiraj "Allow this device to wake the computer"



    To isto uradi za miša.



    Problem je riješen. Uživaj.:encouragement:

    Pozdrav :grin:

  7. #1132
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    299
    Thanks Thanks Given 
    121
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvetkoc View Post
    Uradi sledeće:
    Control Panel => Device Manager => Keyboards => Power Management => čekiraj "Allow this device to wake the computer"



    To isto uradi za miša.



    Problem je riješen. Uživaj.:encouragement:

    Pozdrav :grin:
    Već sam to probao, čekirao, ali ništa..

  8. #1133
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U tom slučaju možda je najbolje isključiti opciju da računar ide u "sleeap mode"
    To možeš uraditi u : Control Panel => Power Options

    Pozdrav :-)

  9. #1134
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Bio sam na neki strani forum, kazu da sam mozda zezno instalaciju tako sto sam na moj xp sp3 pokusa da odradim repair sa sp2, ima li kakve to veze? Check disk sam odradio preko my comp-properties-tools-error check, strikira oba boxa.
    Mislim da ima veze sto si odradio repair sa sp2 cd-om, ali ne mogu biti 100% siguran.
    Možeš i tako da odradiš check disk, ali mislim da je bolji na Start->All programs-> Check Disk.
    Mada sad nisam ni siguran oce li ti to pomoci posle toga repair-a sa SP2.
    Uglavnom, mislim da ti je najbolja solucija trenutno da kad udjes vec na Mini Windows XP da prekopiras podatke na neku flesku (ili još bolje externi hard disk ako imaš), i reinstaliras Windows nakon toga.

    Reče li ono da ne može da uđe u Safe mode?

  10. #1135
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba mi neki dobar program za prebacivanje jpg i word-a u PDF i obratno, kao i za povezivanje PDF fajlova u jedan. Na ovim sajtovima koji to rade online mi se stalno javljaju neki problemi.... Hvala unaprijed

  11. #1136
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najbolji program za to je Adobe Acrobat

    Pozdrav :-)

  12. #1137
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislio sam na BESPLATAN program, nisam nesto pri parama ovih dana..

  13. #1138
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Word moze da snimi u PDF ili skini cute pdfwriter... Obrnuto je malo teze

  14. #1139
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Ne moze ni na safe mode, ni na ostale. Proba sam i system restore preko recovery console, kuca ovo :
    1. cd \ ( Note: between "cd" and "\" there should be a "blank space" or else the command will not work )
    2. cd system~1\_resto~1

    If it gives an error "Access Denied" while accessing the folder, follow the method below

    cd \ <Enter>
    cd windows\system32\config <Enter>
    ren system system.bak<Enter>
    exit<Enter>

    Then restart the computer and follow step I.

    3. dir

    when you hit <Enter> it will list all the restore points folders like rp1,rp2................ we have to see the last restore point to copy the file from a recent backup. If the restore points have more than one page then u have keep on hitting the <Enter> key to view the last restore point folder. Use the next to last restore point. (the last restore point may be corrupt)

    4. cd rp {the next to last restore point no. } (Note : Example : cd rp9, if rp9 is the next to last restore point, where last restore point no.=9 )

    5. cd snapshot

    Now the command Prompt will look like this c:\system~1\_resto~1\rp9\snapshot> ( Note : restore point 9 assumed for clarity of the content, you have to go to the next to last restore point folder as described in the previous lines) Now according to the error message we have to copy the appropriate file from the restore point folder.

    6. copy _registry_machine_system c:\windows\system32\config\system
    7. Type Exit then press enter. your computer should restart.

    I onda kad sam bootova pisalo mi windows couldnt start because the following file is missing or corrupt WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM, pa sam mora da udjem na mini linux i da odradim ovo
    [SIZE=3]Step 1:[/SIZE] Navigate to C:\System Volume Information\
    Inside that folder you will see a folder with a name beginning with "restore" followed by a long alpa-numeric code in brackets. Inside the "restore<bracketed long alpa-numeric code>" folder you will see a number of folders named "RP<3 digit number>". Choose the highest number: That is your most recent System Restore point.
    Open the "RP<highest number>" folder and inside that you will see another folder called "snapshot". Finally, open the "snapshot" folder and you will be at this address ...
    C:\System Volume Information\restore<bracketed long alpha-numeric code>\RP<highest number>\snapshot

    Locate the 5 files that you need to copy from within the snapshot folder:
    • _REGISTRY_MACHINE_SYSTEM
      _REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE
      _REGISTRY_MACHINE_SECURITY
      _REGISTRY_MACHINE_SAM
      _REGISTRY_USER_.DEFAULT


    Copy these 5 files from here, and paste into the "config" folder at following location ...
    C:\Windows\System32\config <<< folder


    [SIZE=3]Step 2:[/SIZE] In the "config" folder at C:\Windows\System32\config, locate the current registry hive files ...
    • system
      software
      security
      sam
      default

    .... and re-name them by appending .old to the filename, so that they now look like this ....
    • system.old
      software.old
      security.old
      sam.old
      default.old


    [SIZE=3]Step 3:[/SIZE] Still in the "config" folder at C:\Windows\System32\config
    Re-name the files that you copied from the restore point:
    • _REGISTRY_MACHINE_SYSTEM ... rename to SYSTEM
      _REGISTRY_MACHINE_SOFTWARE ... rename to SOFTWARE
      _REGISTRY_MACHINE_SECURITY ... rename to SECURITY
      _REGISTRY_MACHINE_SAM ...rename to SAM
      _REGISTRY_USER_.DEFAULT .... rename to DEFAULT (You MUST remove the dot in front of DEFAULT)

    You have now completed the system restore. Shut down the computer, removing the LIVE CD.
    To me vratilo na onaj problem s pocetka, meni sa safe mode, last good known config, start windows normally itd...
    Last edited by technus; 22-12-14 at 19:06.
    Forever young, i want to be forever young

  15. #1140
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Evo par screnshotova testiranja Hard Diska





















    Forever young, i want to be forever young

  16. #1141
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    @technus
    Probaj još jednom system restore da odradiš sa tim mini linuxom, ali ovaj put uzmi ne zadnji nego neki malo stariji restore point. A ako to ne upali, reinstaliraj komp i prije toga backup-uj podatke na externi hard disk. Mozda ga je zeznulo to sto si odradio prvo restore sa CD-om sa SP2, ili si nešto pogriješio u koracima gore, pa zeznuo neki sistemski fajl ili sl... Najbezbolnije ti je da odradiš reinstalaciju u ovom trenutku...

  17. #1142
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Pa rece mi neki lik na strani neki forum da sam ga zeznuo sa SP2. Probacu mu system restore, a sta mislis ako ne uspje da mu odradim repair sa SP3? A moze li mu sta pomoc ono fixboot i fixmbr u recovery console?
    Forever young, i want to be forever young

  18. #1143
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Pa rece mi neki lik na strani neki forum da sam ga zeznuo sa SP2. Probacu mu system restore, a sta mislis ako ne uspje da mu odradim repair sa SP3? A moze li mu sta pomoc ono fixboot i fixmbr u recovery console?
    Repair sa SP3 posle svega zvuci kao prpljenje nezakrpljivog, ali probaj ako ce ti biti lakse. Ne znam što komplikuješ sebi kad ti je najjednostavnija stvar da reinstaliras windows i vratiš podatke. Sad znaš kako ih možeš prekopirati preko hirens-a. Hard disk externi ako nemaš, pozajmi od nekoga, sigurno ti neko od prijatelja ima.
    Iskopiraj desktop, my documents, favorites, podatke direktno sa C particije ako si nešto snimao, podatke sa D particije ako je imaš, i mailove (u zavisnosti šta koristiš proguglaj za file locations od Outlook Express-a, ili MS Outlook-a, ili Thunderbird-a, i sl...)...
    desktop, my documents, favorites ti se nalaze na sledećoj lokaciji: C:\Documents and Settings\"ime tvog usera"\

    Što se tiče drugog dijela pitanja, fixboot i fixmbr, neće ti pomoći, jer kad je MBR (master boot record) neispravan, onda ti obično još prilokom podizanja sistema u biosu javi grešku za MBR. Fixboot isto, javio bi nešto tipa "No operating system found" ili sločno. Tebi krene da podiže sistem, i restartuje se jer nešto nije u redu sa samim Windows-om.
    Probao si skoro sve što je moglo (malo zeznuo sa SP2 recovery odma u startu, ali jbg), i ne pomaže ništa, i sad ti ostaje da reinstaliraš operativni... Eto to ti je to.

  19. #1144
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Komplikovan sam tip vazda bio. Ne, ozb, trenutno koristim net preko usb modema, a osim podataka imam mali milion programa instalirano. Ko ce to sve skinut i instalirat na ovaj muceni net. A koristim Linux Mint instaliran na flesku, nista me ne pitaj.
    Forever young, i want to be forever young

  20. #1145
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Komplikovan sam tip vazda bio. Ne, ozb, trenutno koristim net preko usb modema, a osim podataka imam mali milion programa instalirano. Ko ce to sve skinut i instalirat na ovaj muceni net. A koristim Linux Mint instaliran na flesku, nista me ne pitaj.
    Ne znam sta da ti kazem. Repair se obično radi sa istim CD-om sa kojim si instalirao operativni. Ako nađeš taj, probaj sa njim restore ili repair opciju.

  21. #1146
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Mozes da odradis drugi R sa win XP SP2, to obicno podigne sistem. I poslije toga samo instaliras SP3 paket. Samo nema svaki SP2 CD opciju za drugi R.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  22. #1147
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    @kepler ma jesi lud, nemas brige i hvala za sve. Zanima me jos ovo, pri reinstalaciji ono moze da se odabere da mi ne dira D: particiju, samo C: npr, jel, posto mi je vecina podataka na D. A moze li npr samo Windows folder u C da se reinstalira?
    Last edited by technus; 24-12-14 at 10:14.
    Forever young, i want to be forever young

  23. #1148
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    @JungleBoy kad bootujem ovaj cd od xp sp2, pise kao press R za repair ili enter za instalaciju, ali kad tu pritisnem R vodi me u recovery consolu. A kad pritisnem enter za instalaciju, pa onda na drugi meni R, tu me onda vodi na ovaj repair.
    Forever young, i want to be forever young

  24. #1149
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    @kepler ma jesi lud, nemas brige i hvala za sve. Zanima me jos ovo, pri reinstalaciji ono moze da se odabere da mi ne dira D: particiju, samo C: npr, jel, posto mi je vecina podataka na D. A moze li npr samo Windows folder u C da se reinstalira?
    Odgovor na prvo pitanje je da može, nemoj samo brisati D particiju i sve će biti na njoj kad reinstaliras, a za instalaciju odaberi C, i u sledećem koraku Quick format sa NTFS fajl sistemom (ovo ce pobrisati sve sa C particije, pa i podatke). Što se tiče drugog pitanja, ne možeš samo Windows folder da reinstaliraš, jer se sistemski fajlovi nalaze i van njega. Imaš opciju da instaliraš win preko postojeće instalacije (bez formatiranja C particije), ali ovo nije nikad dobro rješenje, i iskreno nisam ga nikad koristio jer znam da obično pobrlja operativni onda...

    Quote Originally Posted by technus View Post
    @JungleBoy kad bootujem ovaj cd od xp sp2, pise kao press R za repair ili enter za instalaciju, ali kad tu pritisnem R vodi me u recovery consolu. A kad pritisnem enter za instalaciju, pa onda na drugi meni R, tu me onda vodi na ovaj repair.
    Ti si do sada probao ovu prvu opciju pretpostavljam, tj recovery na neki restore point koji je win napravio od ranije, i to je ok, ali ocigledno nije pomoglo. Probaj sad ovaj repair, odnosno da proba da zamijeni ostećene sistemske fajlove ako je do toga problem, samo znaj da i na ovaj način možeš ostati bez instaliranih programa, pogotovo ako zamijeni registry hive-ove (SYSTEM, SOFTWARE...).

  25. #1150
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,131
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Ne, ne, prvo sto sam mu odradio kad mi je pa sistem je ovaj drugi repair, ali sa SP2, tu sam ga najvjerovatnije zezno. Pa sam onda proba ovaj prvi repair, to je ustvari recovery console u koju sam kuca ono gore sto sam postavio i tu ga jos vise nagrdio...
    Forever young, i want to be forever young

Page 46 of 194 FirstFirst ... 364243444546474849505696146 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56975
    Last Post: Today, 13:53
  2. [HARDWARE] Pitajte...
    By Dutch in forum Hardware
    Replies: 4914
    Last Post: Today, 11:01
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  5. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •