Page 85 of 194 FirstFirst ... 357581828384858687888995135185 ... LastLast
Results 2,101 to 2,125 of 4826

Thread: [SOFTWARE] Pitajte...

  1. #2101
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Probali smo, ali ne može.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Win+P strijelica dolje i enter ako je win 7 ili noviji prije toga sa enter preskočiti logon screen i ukucati lozinku ako je ima.

  2. #2102
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Win+P strijelica dolje i enter ako je win 7 ili noviji prije toga sa enter preskočiti logon screen i ukucati lozinku ako je ima.
    Ovo je valjda kada je sistem butovan, a dok ga podize nece mu izbaciti one 4 opcije primary, secondary, extended i duplicate..?
    946.eq

  3. #2103
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pekmen View Post
    Ovo je valjda kada je sistem butovan, a dok ga podize nece mu izbaciti one 4 opcije primary, secondary, extended i duplicate..?
    A valjda, dok stoji WIN na početku rečenice. Ako ne vidi bios screen prilikom paljenja onda mu je u biosu postavljna opcija primary lcd only ili je to default opcija koja se ne može mijenjati.

  4. #2104
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mur3633 View Post
    Ljudi, drugu mi je pao sistem na laptopu, a displej mu je crkao. Ima li načina da se prikaže BIOS na externom monitoru na kom je povezan preko VGA? Ili mora da se popravlja ekran laptopa? Laptop je Dell Inspiron 1501.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
    Je li to onaj sa Turionom?

  5. #2105
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Kod ovoga je Fn+F8. Koliko se sjecam ovaj jeste sa turionom. Prije ce biti da je ovdje posao procesor, nego sta drugo. Ovako se kroz maglu sjecam da u biosu ovog della nema ta opcija primary LCD only

  6. #2106
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    Montenegro
    Posts
    7,749
    Thanks Thanks Given 
    2,000
    Thanks Thanks Received 
    848
    Thanked in
    564 Posts

    Default

    Ljudi, brat od druga kaže da je LCD ispravan. Međutim laptop neće da čuje. Po mom mišljenju je vrlo moguće da je crkla matična ili procesor. Rekao sam mu da ponese na servis da mu pogledaju. Hvala vam svima na pomoći.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

  7. #2107
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    [QUOTE=mur3633;4470925]Ljudi, brat od druga kaže da je LCD ispravan. Međutim laptop neće da čuje. Po mom mišljenju je vrlo moguće da je crkla matična ili procesor. Rekao sam mu da ponese na servis da mu pogledaju. Hvala vam svima na pomoći.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk[/QUOTE
    To je kartonski procesor, pri jačem udarcu kinetička energija odvoji jezgro od nožica :P. Bači to u kontejner i ne kupuj više nikad laptop sa AMD-om.

  8. #2108
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Brooklyn
    Posts
    1,673
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postoji li kakav plugin da omogucim back button na chrome koristeci backspace, ili zadnja verzija chrome-a koja je podrzavala to, ne mogu da nadjem na net, izludjeh
    946.eq

  9. #2109
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default Pitajte...

    imam velikih problema sa racunarom, mijenjao sam sve moguce djelove ali desava se da samo odjednom zabaguje i zamrzne sliku ovako, ima li neko ideju sta ovo moze da bude?

  10. #2110
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Temples of Syrinx
    Posts
    4,204
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Pekmen View Post
    Postoji li kakav plugin da omogucim back button na chrome koristeci backspace, ili zadnja verzija chrome-a koja je podrzavala to, ne mogu da nadjem na net, izludjeh
    https://chrome.google.com/webstore/d...gdeaogbc?hl=en
    Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/IRzX6D16

  11. #2111
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by najjacilikpfc View Post
    imam velikih problema sa racunarom, mijenjao sam sve moguce djelove ali desava se da samo odjednom zabaguje i zamrzne sliku ovako, ima li neko ideju sta ovo moze da bude?
    Jesi li reinstalirao operativni sistem?

    Slicnu situaciju sam ja imao, sve zivo sam probao.
    Kako sam uporan bio i zaintatio sa da nadjem problem, na kraju se ispostavi da sam rijesio problem tako sto sam zamijenio kondenzatore na maticnoj ploci.
    Tebi, naravno ne mora da znaci da ce ista stvar rijesiti problem, al obrati paznju u kakvom stanju su ti kondenzatori na maticnoj ploci.

  12. #2112
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Jesi li reinstalirao operativni sistem?

    Slicnu situaciju sam ja imao, sve zivo sam probao.
    Kako sam uporan bio i zaintatio sa da nadjem problem, na kraju se ispostavi da sam rijesio problem tako sto sam zamijenio kondenzatore na maticnoj ploci.
    Tebi, naravno ne mora da znaci da ce ista stvar rijesiti problem, al obrati paznju u kakvom stanju su ti kondenzatori na maticnoj ploci.
    Radio sam novi sistem i to nekoliko puta, testove procesora, ram memorije, graficke kartice sve ispravno i okej ali nesto bas pravi problem.


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro

  13. #2113
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Jesi li provjeravao da ti ne pregrijava nesto. Odradi provjere temperatura komponenti. Ako je sve testirano kako treba, moze biti da je disk ili napajanje problem. Kad upalis racunar poslusaj rad HDD-a. Ukoliko mozes da cujes neravnomjeran zvuk rada magnetnih glava, ili su prevruci na dodir, mozda ti je tu problem. A na novijim plocama su uglavnom solidstate kondenzatori pa ne mozes da vidis njihovo stanje. Ako nisu, pregledaj i njih jesu li ispupceni

  14. #2114
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Jesi li provjeravao da ti ne pregrijava nesto. Odradi provjere temperatura komponenti. Ako je sve testirano kako treba, moze biti da je disk ili napajanje problem. Kad upalis racunar poslusaj rad HDD-a. Ukoliko mozes da cujes neravnomjeran zvuk rada magnetnih glava, ili su prevruci na dodir, mozda ti je tu problem. A na novijim plocama su uglavnom solidstate kondenzatori pa ne mozes da vidis njihovo stanje. Ako nisu, pregledaj i njih jesu li ispupceni
    Stavio novo napajanje, nov hdd i odradio sistem. Ponovo sve isto tako da su kondenzatori vjerovatno. Hvala Vam na savjetima!!!


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro

  15. #2115
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by najjacilikpfc View Post
    Stavio novo napajanje, nov hdd i odradio sistem. Ponovo sve isto tako da su kondenzatori vjerovatno. Hvala Vam na savjetima!!!


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro
    javi sto si uradio, zivo me interesuje.

  16. #2116
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Oce li mi objasnit sto je fora kod opcije "hibernate" u windowsu i sta opcija "shut down" trazi pored opcije "hibernate" u windowsu i u zivotu?

  17. #2117
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    666
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    20 Posts

  18. #2118
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    387
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li neko licence key za Recover my files v5.2.1. ???
    " Saznao sam u koje doba je ovde najlepse. U ono doba godine kad si ti tu.. "

  19. #2119
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kiselina View Post
    Ima li neko licence key za Recover my files v5.2.1. ???
    nema serial ali ima patch: http://uploaded.net/file/6oi8slm9

  20. #2120
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by napalm View Post
    nema serial ali ima patch: http://uploaded.net/file/6oi8slm9
    A uz patch gratis backdor

  21. #2121
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Hahaha

    Poslato sa Huawei P8 lite

  22. #2122
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    Oce li mi objasnit sto je fora kod opcije "hibernate" u windowsu i sta opcija "shut down" trazi pored opcije "hibernate" u windowsu i u zivotu?
    Ja recimo radim shutdown/restart jednom u dvije nedelje... Eto da se sistem oslobodi viška gluposti koje sam pokrenuo tokom tog vremena...
    Sleep mi je na dugme i poslije pola sata neaktivmosti, a hibernate kada zatvorim poklopac...



    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #2123
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Niko ne objasni momku šta je Hibernacija . Hibernacija je stvaranje slike ram memorije sa svim aktivnim procesima na hard disku računara. Šta to znači u praksi i po čemu se razlikuje od sleepa. Sleep je polusan, to znači da dok je računar u fazi "spavanja" sadržaj u ram memoriji stoji nepromijenjen, zaustavi se samo par servisa koji se nakon buđenja opet startuju i praktično na računaru zatekneš sve kako si zatekao osim programa koji se ugase prilkom odlaska procesora u DS state. Sleep može da traje onoliko koliko je računar pod napajanjem, onog časa kad računar ostane bez napajanja, sve što je bilo rezidentno u memoriji se gubi kao i nesačuvani dokumenti. Kod Hibernacije je računar u total off stanju znaći identično stanje kao shut down tako da ako ostane bez napajanja i skineš bateriju, prilikom buđenja iz hibernacije on će da restaurira sliku iz hyberfil.sys i računar ćeš zateći sa svim otvorenim programima i fajlovima u onom stanju u kojem si ga poslao u hibernaciju. OsX ima mogućnost da u sleep modu odradi hibernaciju kad baterija padne na 10%. Windows 8.1 i 10 imaju mogućnost hibridnog sleepa što znači ako ga aktivirate kao opcija svaki put kad računar ode u sleep praviće i hyber sliku na disku. Nadam se da sam ovime pomogao mlađim kolegama da bolje razumiju materiju.

  24. #2124
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ja recimo radim shutdown/restart jednom u dvije nedelje... Eto da se sistem oslobodi viška gluposti koje sam pokrenuo tokom tog vremena...
    Sleep mi je na dugme i poslije pola sata neaktivmosti, a hibernate kada zatvorim poklopac...



    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............

    Ovo je sad već razrada teme po dubini
    Ako imaš 8GB rama i više u biti straničenje na disku je svedeno na minimum (više zbog nedostatka u windowsima i keš mehanizmima nego li zbog stvarne potrebe) i sve dok ne pokreneš neki program koji je gladan za ramom a nema u sebi sistem vlastitog privremenog swapa nećeš ni primjetiti da je virtuelna memorija ugašena ako je utuliš. U takvim okolnostima kad se sistem ne oslanja na disk i računar nema potrebe za čestim restarartovanjem ili gašenjem sistema da bi se swap fajl očistio od zaostalog smeća. Dok je to u vrijeme skupog rama i sporih magnetnih diskova bilo praktično nemoguće jer je pagefile.sys bio neminovnost a rad sa njime noćna mora pogotovo kod 32bitnih windowsa, danas je kod mašina sa 8 i više rama maltene nepotreban a kod računara sa ssd čak i štetan habač diska koji mu skraćuje životni vijek pa je zato virtuelna memorija kod mene potpuno isključena. Hibernacija jeste prktična stvar ali povratkom u last state praktično se vraćaš na one slobodne resurse na koje si bio prije, dok suhtdown osobađa sve raspoložive resurse isprazni virtuelnu memoriju i svede pagefile.sys opet na minimum ako nije zadata fiksna veličina što rezultuje na kraju sa osjetnim rastom porfomansi kod sistema sa malo rama i mehaničkim diskovima.
    Last edited by Tivatech; 14-08-16 at 13:27.

  25. #2125
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Jasno, virtualna memorija se i onako ne pali dok se ne iskoristi fizička...

    Međutim koliko je ovo za hibernate loše jer povuče sve sistemske resurse toliko je dobro jer već svaki program koji koristim stoji i pokreće se trenutno. Zato ga ugasim par puta mjesečno, obavezno svakog drugog utorka u mjesecu ☺️

    Poslato sa sjajne pisaće mašine Note 5 x2
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 85 of 194 FirstFirst ... 357581828384858687888995135185 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56994
    Last Post: Yesterday, 16:10
  2. [HARDWARE] Pitajte...
    By Dutch in forum Hardware
    Replies: 4919
    Last Post: Yesterday, 09:27
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  5. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •