Page 34 of 194 FirstFirst ... 243031323334353637384484134 ... LastLast
Results 826 to 850 of 4826

Thread: [SOFTWARE] Pitajte...

  1. #826
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,928
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pokusacu pa javljam. Sve mi je podeseno u outlooku, name, name to show...
    Ali ljudima i dalje prikazuje neko deseto ime, tj ime jednog druga

    Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

  2. #827
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Ocisti kontakt iz adresara

  3. #828
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ima li jos nek problem sa Operom? Ne mogu da otvorim onaj "meni" dolje misem? Prastajte, ne znam kako se strucno zove.

  4. #829
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Imam kompjuter i kad gledam film, odjednom mi potamni ekran i pise, no video input i to je to, testatura i mis rade,tj lampice svijetle,komp radi ali nema na ekran , ekran je crn , i onda moram da ga ugasim na dugme da bi se upalio...zna li neko sta je u pitanju

  5. #830
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Koji operativni sistem je u kompjuteru? Windows XP ili Windows 7?
    Ako je Windows XP idi na desktop desni klik i u novom malom padajućem meniju idi na dnu na Properties. Zatim idi na karticu sa nazivom Scrensaver pa na dugme Power i u liniju sa nazivom Power schemes izaberi Presentation i klimni na OK.
    A u tom programu koji koristiš za gledanje treba takođe da zabraniš Screensaver.

    Послато са GT-I9082 користећи Тапаток 2

  6. #831
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Kakav screensaver ako mora da ugasi računar na dugme da bi radio?
    Meni liči na grafičku problem

    Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
    Ż\_(ツ )_/Ż
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #832
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Ada znam toliko za scren server, hahaha, nece nista ne reaguje, ekran je crn totalno, pritisnem caps lock radi tastatura,al nista drugo...

  8. #833
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne lupaj Bugi. To mu se monitor ugasio jer je namještena štednja struje i da se gasi monitor posle 10, 20 ili više minuta. Zato uradi kao što rekoh. A u samom programu Player-u za gledanje imaš u Settings da isključiš da ekran ne ide u Stand by. I koji OS koristiš i koji Player za gledanje?

    P.S. Nije se upalio Scrensaver nego se monitor ugasio, ako ne koristiš miša ili tastaturu posle nekog zadatog vremena, radi štednje struje. Zato to moraš prvo isključiti u podesavanja grafičke kartice.

    Послато са GT-I9082 користећи Тапаток 2..
    Last edited by radja; 03-08-14 at 12:02.

  9. #834
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Al i kad radim nesto, zna tako samo kao da pise , mada to se desi 1 u mjesec pa reko da pitam ako je sto prosto

  10. #835
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Čudno je prvo da ti monitor ide u stand by ili power save mode dok gledaš filmove, jer ne bi trebalo dok god se nešto dešava na ekranu...
    Preporučujem ti da prvo probaš sledeće stvari:
    1. U meniju samog monitora, izčačkaj sve opcije, i vidi da nisi nedje podesio da se gasi sam od sebe posle nekog vremena, ugasi zarad testa "power saving mode", i sva slična podešavanja jednostavno makni da vidiš jel ti do monitora.
    2. U windowsu, udji u power saving mode, i ugasi sve opcije za gašenje monitora, hard diska, i sl. Ugasi screen saver....
    3. Ako posle 1 i 2 opcije i dalje bude radilo isto, onda se slazem sa bugijem da je hardverski problem, i treba da poneses računar i monitor u servis da vide jel do grafičke ili monitora.

  11. #836
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pomocu kojeg programa mogu da otkrijem koji mi komp najvise opterecuje i gusi mrezu ?

  12. #837
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pozdrav narode,
    POtreban mi je neko ko se razumije u PHP, tj. treba da se naravi jedan forum (kao CDM ali da ima integrisanu skriptu u sebi preko koje clanovi mogu postavljati odredjene brojeve isl. Ako ko ima da se razumije neka mi se javi na PM da se probamo dogovoriti oko cijene.

    P.S.
    Ako sam pogrijesio topic prastajte.

  13. #838
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Imas gotovih foruma, bas kao i ovaj.

  14. #839
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da da, to znam....ali nemaju integrisanu skriptu. Zato mi je bitno da nadjem nekoga ko ce to napraviti. Koliko sam upucen - za nekoga ko se razumije to je 1-2 dana posla. Skripta sluzi kako bi clanovi mogli unositi odredjene podatke.Ako imate nekoga za preporuciti javite .....

  15. #840
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,763
    Thanks Thanks Given 
    2,128
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Oce li mi ko rec sta ovi errori znace? Dakle, odjednom mi zablokira komp, poplavi ekran i na njemu nesto pise, ali ne mogu da uvatim sta jer to traje najvise 2 sekunde i onda se restartuje. Pomagajte...



    Forever young, i want to be forever young

  16. #841
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Prvo bih posumljao na viruse, provjeri sa malwarebytes-om i superantyspyware-om
    http://malwarebytes.org/
    http://superantispyware.com/


    Ako je sve ok sa virusima, skini iso image programa memtest, za provjeru ram memorije:
    http://www.memtest.org/


    Ako imaš više od jednog RAM modula, testiraj jedan po jedan, znaci makni sve osim 1., pa pušti ovaj test, ako je sve ok, stavi 2. a makni 1. itd. dok ne nadjes loš RAM modul...




    Takođe, jesi li skorije instalirao neki softwer ili drajver? Ako jesi, deinstaliraj ga. Možes probati i system restore da odradiš iz Windows-a ako ti je upaljen bio....


    Imaš i opciju kada restartuješ računar, da pritiskaš tokom učitavanja dugme F8, kao da oćeš da uđeš u safe mode, ali nećeš ulaziti u safe mode, nego vidi ima li opcija "last known good configuration", mada se ovo preporučuje samo kad Win neće da se učita uopšte....


    Prije svega, preporučujem ti da napraviš backup podataka na neki externi HDD...


    Možeš da ispitaš i hard disk kad smo već kod ispitivanja sa HD tune programom, ali ne bi trebalo da zbog hdd-a iskace ova greska.
    http://www.hdtune.com/download.html

  17. #842
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,763
    Thanks Thanks Given 
    2,128
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Nasa mi je malwarebytes nekoliko fajla kao viruse i 2-3 PUP-a, sve sam pobrisa. Sto se tice programa, jedino sam bsplayer cini mi se instalira, al mi se ovo desavalo prije toga. Cini mi se da je pocelo nedje kad sam uzeo od druga neki driver pack da updetjtujem drajvere, ali nisam 100% siguran. Ovaj problem sto sam opisa najvise mi se desava kad mi mis miruje jedno 10-ak minuta i onda ga naglo pomjerim, npr. gledam seriju i ocu neku scenu da vratim kad odjednom plavo i gasi se. U safe mode ne mogu uci, jer sam slomio tastaturu, ko zna koju po redu. Ako malo bolje pogledas prvu sliku vidjeces dio on-screen keyboarda :-).Evo za sad radi otkad sam pocistio ovo sa malwarebytesom pa javljam za dalje. E, da li mi se suprotstavlja ovaj malwarebytes sa avirom. Kepler, hvala puno dobri co'ece :-D
    Forever young, i want to be forever young

  18. #843
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Jel taj cd sa driverima sto ti je drug dao slucajno "Driver pack solutions"? Cino mi se da je sajt: www.dps.ru
    Ako jeste, dobar je cd za solucije kad nema trika da nadjes odgovarajuci drajver, ali najbolja je opcija da skines sa sajta proizvodjaca. Jeste da ovaj dps.ru stedi vrijeme, ali ponekad zna da instalira pogresan drajver i da napravi problem. Sto se tice tvoje situscije, pretpostavljam da si skinuo bsplayer sa nekog torenta, i sa njim zajedno neki virus koji je malwarebytes ocistio, pa se nadam da neces vise imati problema. Ako se simptomi nastave, javi se, pa cemo vidjeti sta dalje...

    Edit: Ne smetaju malwarebytes ni superantispyware nijednom antivirusu ako si ih instalirao kao free verzije, tako da lagano samo u tom slucaju.

    Sent from my Telenor Smart using Tapatalk 2
    Last edited by kepler62f; 16-08-14 at 01:07.

  19. #844
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,763
    Thanks Thanks Given 
    2,128
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Jeste, taj driver pack solutions 11 ili 12, nisam siguran. Za sad je dobro, nedje posle ciscenja racunara desilo mi se da mi je anti virus sam bez ikakvog skeniranja nasao trojanca u system restore-u, obrisa sam ga i od tada je u redu. Pretpostavljam da je to zbog snapshota koji system restore uzima u datom trenutku, tj. kad sam imao trojanca. Hvala jos jednom.
    Forever young, i want to be forever young

  20. #845
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    20 10 ulica
    Posts
    2,918
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    25
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    kad upalim neki video izbaguje se i pozeleni mi prozor... sto je to??
    tutti quanti cantano e bevono per te!

  21. #846
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bole_pfc View Post
    kad upalim neki video izbaguje se i pozeleni mi prozor... sto je to??
    Ako pricas o nekom player-y, najvjerovatnije kodek. Skini Gom player, ili VLC media player, imaju vecinu kodeka integrisanih. Ako pricas o Youtube-u ili sl. vjerovatno je do flash player-a ili quick time-a ili sl. Pa ih update-uj...

    Sent from my Telenor Smart using Tapatalk 2

  22. #847
    Join Date
    May 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,633
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Jeste, taj driver pack solutions 11 ili 12, nisam siguran. Za sad je dobro, nedje posle ciscenja racunara desilo mi se da mi je anti virus sam bez ikakvog skeniranja nasao trojanca u system restore-u, obrisa sam ga i od tada je u redu. Pretpostavljam da je to zbog snapshota koji system restore uzima u datom trenutku, tj. kad sam imao trojanca. Hvala jos jednom.
    Nema na cemu! Bitno da je rijesilo problem.
    Edit: Nije zbog trojanca u trenutku kad je radjen snapshot, nego se neki virusi "kriju" u system restore i kad je malwarebutes "cesljao"taj fajl, i nije ga prepoznao kao virus, a tvoj anti virus istovremeno skenira svaki fajl koji se trenutno koristi, prepoznao ga je kao opasnog i predlozio za brisanje... Eto cisto da znas, to je cest slucaj.
    Sent from my Telenor Smart using Tapatalk 2
    Last edited by kepler62f; 16-08-14 at 23:27.

  23. #848
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,520
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    703
    Thanked in
    410 Posts

    Default

    Ovako. Od zimus tesko palim komp , a sada kad sam dosao sa odmora ne mogu uopste. Pojavi se nekolko onih skrinova na pocetku i kod dodje do onog skrina sa Windows XP da laoaduje pocrni ekran i nece dalje. Ja pretpostavljam da je napojna , ali ne bih da lupam napamet o necemu sto ne znam. Zna li neko sto bi moglo biti u pitanju? I zna li neko nekog servirsera u Nk koji bi bio voljan da dodje kuci da vidi to ?

  24. #849
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    727
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Treba provjeriti da li ima loših sektora na hard disku, vjerovatno je to problem.

    Pozdrav :-D

  25. #850
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Je li moguce da nema niko u cg ko se razumije u php

Page 34 of 194 FirstFirst ... 243031323334353637384484134 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. [HARDWARE] Pitajte...
    By Dutch in forum Hardware
    Replies: 4908
    Last Post: Today, 18:59
  2. [AUTOMOBILIZAM] Pitajte...
    By cvxcomputers in forum Automobilizam
    Replies: 56962
    Last Post: Yesterday, 16:22
  3. Pitajte
    By POBR0 in forum Fudbal
    Replies: 5
    Last Post: 15-09-11, 11:59
  4. Pitajte...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7187
    Last Post: 17-03-11, 01:00
  5. Pitajte
    By IndijskaKonoplja in forum Sve i svašta
    Replies: 44
    Last Post: 02-11-10, 19:59

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •