Page 74 of 84 FirstFirst ... 2464707172737475767778 ... LastLast
Results 1,826 to 1,850 of 2080

Thread: Zimska oprema

  1. #1826
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Sto vise cekas cijena ce im bit veca Zimske gume se kupuju ljeti dok nisu podigli cijene.

    Zavisno od dimenzije prosle godine brat je uzeo 185/65 R14 Sava Eskimo 45e komad sa balansiranjem i montazom.
    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Koliko je jedna... hm, posto tebi treba za "13, mislim da ne bi trebalo da je komad vise od 40 eura.
    U tom slucaju uzimam sve cetiri.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

  2. #1827
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by tiogama View Post
    U tom slucaju uzimam sve cetiri.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4
    To ti je okvirno, sad... 2,3 eura gore dolje da bude, nije strasno. Ne bi trebalo da sam pogrijesio... (mnogo)
    I da dodam da je guma 'udobna'. Kao da lebdis, barem je meni takav osjecaj kad skinem Bridgestone ljetnje i stavim Savine.

  3. #1828
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Pazi ovo kod vujacica Barum Polaris 3 175/70 R13 je bila 34e u sred ljeta, sad je 47e.

    http://www.vujacic-company.me/pretra...azi=Tra%C5%BEi

  4. #1829
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    187
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad vidim da eskimo ima S2, S3 i S3+?
    Koju odabrati?

  5. #1830
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Nemate pojma.
    muka mi je da trazim svoj post od prosle godine ali znam da sam linkovao prilicno interesantne testove..uglavnom univerzalna je mnogo gora od zimske zimi i mnogo gora od ljetnje kad je ljeto...
    She is only here to annoy herself!

  6. #1831
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Kako bi ono za kocenje bez i sa ABS po snijegu?

    Sent from my Sony Xperia™ T
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  7. #1832
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    All season je OK guma, zlatna sredina.
    Cak imas all season koje imaju 2 dijela, dio za ljeto i dio zimu. Plafon!
    TAKUMI

  8. #1833
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    All season je OK guma, zlatna sredina.
    Cak imas all season koje imaju 2 dijela, dio za ljeto i dio zimu. Plafon!
    pa vecina je tako radjena
    She is only here to annoy herself!

  9. #1834
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nisu. Ni 2% guma.
    TAKUMI

  10. #1835
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by tiogama View Post
    Sad vidim da eskimo ima S2, S3 i S3+?
    Koju odabrati?
    Ja imam S3. I govorim o S3.

  11. #1836
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by John Cena View Post
    Treba li ka papagaj da ponavljam da bi pojedinci ukapirali?Uvijek imam 10min da zamijenim gume,a i mogu to vrijeme nadoknadit u putu ako mi je frka.I da dao sam pare za jedne i druge jer mi je na selo svake godine snijeg i radi toga ih imam i zasto bih dozvolio da mi se gume raspadaju na vrucine zimi kad nema potrebe za tim?
    Čim ukapiraš da temp. asfalta zimi nije 15+ i da se zimske gume ne "raspadaju" ako temp. nije ispod 7 stepeni,biće sve lakše...

    Ja imam 15ice zimske,17 ljetnje, cijelu zimu vozim na 15, čim dođe 15. mart stavim 17, na taj način mi traju 3 sezone i neću da mislim o dizalici i o ključu za točkove ako ću do Cetinja ili na sjever...
    Hahahahhaha, dobra bi bila fora da me pita drug:"Oćemo li na Cetinje, imam neke ribe tamo", a ja da mu rečem:"Oćemo brate, samo da promijenim gume na kola i da se operem i eto me" hahahah

  12. #1837
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    1,032
    Thanks Thanks Received 
    1,650
    Thanked in
    849 Posts

    Default

    na auto imam set ljetnjih ali imam i 2 zimske(nemam set felni ali mijenjam kad zahladi),prosle zime sam imao na pogonske tockove zimske,pozadi ljetnje i ok su odradile posao...Racunam da cu se sad nekako protegnut da kupim jos 2 nove zimske pa da imam sve 4...

    Medjutim na drugo auto imam sve 4 zimske,a inace se to auto vozi samo do grada i ne vozi se precesto,a nije mi bas jeftino da na oba auta imam set ljetnjih i zimskih...U pitanju su 4x tigar winter1 sa 10mm sare,kupljenje prosle zime...i gume su bas solidne zimi s obzirom da su najjeftinije...ali uzeh auto prije neki dan i s drustvom u sprdnju neku stisnuh ga muski,kad krenuh po krivina kukala ti majka nema gripa,tope se...u jednu krivinu mi prokliza prednji kraj pa onda za njim i zadnji malo je falilo da puknem u zid...a sto se tice kocenja o tome tek da ne pricam...Zimske gume su u Podgorici na +40 smrt taman koliko i ljetnje zimi na -15...



    Citah nedje razlika u kocenju sa 100kmh izmedju ljtenjih i zimskih ljeti je oko 7 metara...sto uopste nije malo
    A recimo izmedju zimski i ljetnjih zimi zna da bude i po 20metara




    E sad me zanima je li imao ko iskustva sa NEXEN,MARAGONI,VIKING gumama? vidim prodaju se kod vujacica, cijena za 205-55-r16 je oko 70tak eura a jeftinije su od ostalih guma za 15-40e...Valja li to za kroz Podgoricu?Te bih uzeo da dopunim ovaj zimski set,da ih stavim na pogonske tockove,a ove michelin sto imam da stavim pozadi(imaju 5mm sare)
    Last edited by Laz; 26-09-13 at 14:32.

  13. #1838
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ribomax View Post
    Čim ukapiraš da temp. asfalta zimi nije 15+ i da se zimske gume ne "raspadaju" ako temp. nije ispod 7 stepeni,biće sve lakše...

    Ja imam 15ice zimske,17 ljetnje, cijelu zimu vozim na 15, čim dođe 15. mart stavim 17, na taj način mi traju 3 sezone i neću da mislim o dizalici i o ključu za točkove ako ću do Cetinja ili na sjever...
    Hahahahhaha, dobra bi bila fora da me pita drug:"Oćemo li na Cetinje, imam neke ribe tamo", a ja da mu rečem:"Oćemo brate, samo da promijenim gume na kola i da se operem i eto me" hahahah
    Svjedoci smo da zadnjih par godina prave zime u pg nema,no se 90% vremena nose tanke jaknice ili samo neka dukserica.Dosta puta je mnogo visa od 15 stepeni.
    Oces da kazes npr u novembar da je bas tolka potreba da se vozi na zimkse?a posebno u mart?

  14. #1839
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Ocito si prespavao prije 2godine ono...
    f6

  15. #1840
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    South east
    Posts
    8,042
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nisam,i tada sam vozio pod zabranima kamion.Kolko je trajao tada snijeg na ulice u pg?bjese li 3 dana?

  16. #1841
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by John Cena View Post
    Nisam,i tada sam vozio pod zabranima kamion.Kolko je trajao tada snijeg na ulice u pg?bjese li 3 dana?
    cijela 3 dana,posle je ugrijalo moga si komotno u trik-majicu preko dana...

  17. #1842
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tiogama View Post
    Sad vidim da eskimo ima S2, S3 i S3+?
    Koju odabrati?
    S2 se odavno ne proizvodi, za donju i srednju klasu dovoljna je S3

  18. #1843
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Laz View Post
    na auto imam set ljetnjih ali imam i 2 zimske(nemam set felni ali mijenjam kad zahladi),prosle zime sam imao na pogonske tockove zimske,pozadi ljetnje i ok su odradile posao...Racunam da cu se sad nekako protegnut da kupim jos 2 nove zimske pa da imam sve 4...

    Medjutim na drugo auto imam sve 4 zimske,a inace se to auto vozi samo do grada i ne vozi se precesto,a nije mi bas jeftino da na oba auta imam set ljetnjih i zimskih...U pitanju su 4x tigar winter1 sa 10mm sare,kupljenje prosle zime...i gume su bas solidne zimi s obzirom da su najjeftinije...ali uzeh auto prije neki dan i s drustvom u sprdnju neku stisnuh ga muski,kad krenuh po krivina kukala ti majka nema gripa,tope se...u jednu krivinu mi prokliza prednji kraj pa onda za njim i zadnji malo je falilo da puknem u zid...a sto se tice kocenja o tome tek da ne pricam...Zimske gume su u Podgorici na +40 smrt taman koliko i ljetnje zimi na -15...



    Citah nedje razlika u kocenju sa 100kmh izmedju ljtenjih i zimskih ljeti je oko 7 metara...sto uopste nije malo
    A recimo izmedju zimski i ljetnjih zimi zna da bude i po 20metara




    E sad me zanima je li imao ko iskustva sa NEXEN,MARAGONI,VIKING gumama? vidim prodaju se kod vujacica, cijena za 205-55-r16 je oko 70tak eura a jeftinije su od ostalih guma za 15-40e...Valja li to za kroz Podgoricu?Te bih uzeo da dopunim ovaj zimski set,da ih stavim na pogonske tockove,a ove michelin sto imam da stavim pozadi(imaju 5mm sare)
    Moje iskustvo sa "lijevim" brendovima doduše ljetnje su u pitanju:

    U castelanu sam prošle godine u aprilu kupio 2 BCT S600 za 50ak eura... Išao sa njima do sokobanje na odmor, vozio ljetnju setonu cijelu, čak sam sezadesio na ŽB za prvomajske praznike i nenormalno nevrijeme me zahvatilo od kiše...Auto bez ABS, put šavnika sam namjerno nizbrdo potapao kočnicu baš da vidim proklizavaju li i šta se dešava...Mogu ti reći da su se super ponašale ali kad su dobro skvašene...Kad porosi prva kiša gore su nego po ledu...Ali ljeti su te situacije rijetka tako da evo sad tata gura sa njima drugu sezonu bez problema...

    Od ovo troje što si pomenuo nekako mi ovaj Viking najozbiljnije zvuči i da freška guma sa punom šarom može dobro završit posa...Možda je još neko imao iskustva sa ovim "lijevim" brendvima pa nek podijeli sa nama...
    Last edited by radza-madza; 27-09-13 at 06:47.

  19. #1844
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Nexen gume imaju dosta dobre ocjene s obzirom na cijenu. Mada mislim da je za nekoliko eura razlike Barum bolji izbor.

  20. #1845
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    Buraz mi vec par godina ganja Barumov Polaris po Zabljaku i nikakve frke...

  21. #1846
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Guma je jedina stvar koja ima kontakt automobila sa podlogom i po mom misljenju mora da bude pametan izbor, nikako najjeftiniji brend. Znam da nam standard i dzep ne dozvoljavaju neki skupi ili najskuplji brend, ali ne treba stavljati "17 BCT koja je prije dvije godine u Castellanu kostala citavih 35e komad. Tako razmislja svako ko misli o sebi i sigurnosti.

  22. #1847
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Guma je jedina stvar koja ima kontakt automobila sa podlogom i po mom misljenju mora da bude pametan izbor, nikako najjeftiniji brend. Znam da nam standard i dzep ne dozvoljavaju neki skupi ili najskuplji brend, ali ne treba stavljati "17 BCT koja je prije dvije godine u Castellanu kostala citavih 35e komad. Tako razmislja svako ko misli o sebi i sigurnosti.
    kupish dobru i kvalitetnu gumu pljashtish snjom u kakav jendek kojih ima u izobilju na ovim nashim putevima iz doba jure i onda plachesh...

  23. #1848
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by JUAN View Post
    kupish dobru i kvalitetnu gumu pljashtish snjom u kakav jendek kojih ima u izobilju na ovim nashim putevima iz doba jure i onda plachesh...
    Kad bi svi tako gledali, niko ne bi kupovao miselinke, kontinentalke i ostale dobre i jake brendove guma. Saobracaj je to, desi se... ali bolje da pazim i da sacuvam svoju glavu, pa neka zaplacem za gumom, nego da ne uspijem ukocit pa da zaplacem za mnom.

  24. #1849
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dusan. View Post
    Kad bi svi tako gledali, niko ne bi kupovao miselinke, kontinentalke i ostale dobre i jake brendove guma. Saobracaj je to, desi se... ali bolje da pazim i da sacuvam svoju glavu, pa neka zaplacem za gumom, nego da ne uspijem ukocit pa da zaplacem za mnom.
    dzaba je kod nas kopachke da mu metnesh kad metra zdravoga puta nemash...

  25. #1850
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,246
    Thanks Thanks Given 
    924
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Evo u vijestima piše da ne moramo po lijepom vremenu imati zimsku opremu, samo kad je led i snijeg.


Page 74 of 84 FirstFirst ... 2464707172737475767778 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 47
    Last Post: 18-03-11, 10:50
  2. obavezna zimska oprema
    By fotograf in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 588
    Last Post: 08-03-11, 19:48
  3. Jesenja/Zimska prinova
    By Shiney in forum Ženski kutak
    Replies: 7
    Last Post: 03-11-06, 22:47
  4. zimska kolekcija sexa
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 78
    Last Post: 19-11-04, 15:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •