Page 2 of 84 FirstFirst 1234561252 ... LastLast
Results 26 to 50 of 2080

Thread: Zimska oprema

  1. #26
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    a vi koji kupujete zimske mogu vam preporucit Barum polaris 3.
    kupio sam u vujacic sve 4, cini mi se oko 250e (195 95 r15, za megan). ovo je ok cijena.
    izvozao sam 4500km do svajcarske i nazad, neplanirano vozio preko austrijskih alpa po snijegu, ledu, debelo ispod nule. prezadovoljan sam, ovo planinske djelove dje je bilo bas mnogo leda, dje je izuzetno ozbiljan put sa mnogo iskusenja - ni milimetar nidje nisam osjetio da se kliza.
    takodje perfektno i za autopeteve, za vece brzine...

  2. #27
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    @kEDOWN: Rekoh, idu samo ovi sto avetaju, a podrazumjevam da svako ko se penje put brda (za CT, BD, NK, - bilo gdje gdje vise nije primorje) mora u tom razdoblju imat zimske gume. Ne univerzalne, no zimske. Na univerzalnim sam ja i klizao i slajfao Bg gudurama (a i okolo), tako da ne govorim uludu samo zimske. Ali na moru, nijednom nisam ni slajfovao, ni klizao (ne znaci da necu), sto samo kaze da ko zna auto i sebe, nema prijeku potrebu da salta gume iz dan u dan.
    @GaD : Snijeg sam pomenuo u kontekstu da je ta situacija duza (vremenski) no nastanak/opstajanje leda ili niza temperatura na primorju. Evo, ova zima je bila jedna od jacih u zadnjih 5 godina (na primorju), pa je jedan dan padao snijeg, a dva jutra sam ja naisao na led. To je dakle 3 dana, u odnosu na 130 dana koliko bih morao imati zimske gume. A opet, u svim tim situacijama, snijeg je trajao 4 sata, led je bio do 7 ujutru, i vec u 8 nidje leda, no ajd.
    Za primorje je univerzalna guma za zimski period mozda rjesenje (ali nikako za ljeto), ili ljetnje sa ispravnim sarama, i po onome sto sam citao za 0.1 bar nizi pritisak u gumama. Cim krenes u brda (tako mi kazemo) e onda ne bih pustao nikoga bez zimskih guma (na pogonskim obavezno).
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  3. #28
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,179
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    zar nije zimska oprema obavezna samo na putevima koji su obiljezeni odgovarajucim saobracajnim znakom?

  4. #29
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,688
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Istina, ja za deset dana stavljam sve četiri! Jedino mi život uze mjesto dje ih držim, brate, velike su 4 gume kad imaš stan! Dje ću ih ljeti, da mi gore na sunce na 200 stepeni?! Nosim ih na selo ljeti, u garažu, a ove ljetnje držim na terasu cijelu zimu
    Evo ja cu da pricuvam gume te 4 mjeseca :P

    @Njivice
    Kako glavu za malo ne ostavih prije nove godine na putu hn-ko. Tacnije u krivini prije Starog mlina. Naprijed sam imao zimske gume i nisam imao frke al pozadi je bio miselin ljetnji koji me je o jadu zabavio. 5-6 dana sam proveo od kotora do novog i nazad i mogu ti reci da u vecernjim i jutarnjim casovima put uz more ima vise leda nego na njegusima. Temperatura je varirala od +3 do -5 pa vi sad vidite sto cete i kako cete.
    Doduse ne zivim dolje pa ne pricam za duzi vremenski period. Razumijem ipak su to 200e [minimum] al eto.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  5. #30
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    negdje blizu tebe,što te zanima?
    Posts
    1,661
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imam gume 225/45/17 i alu felme. Ajde sto su u krv skupe gume ,ali smijem li stavljati lance a da ne nagrdim alu felme ili moram i felme u kompletu da mijenjam. zna li ko o ovome sto?
    Ludilom maskiram dosadu

  6. #31
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    saobracajni policajac jedan kaze da zimske gume moraju onda kad kalendarski pocinje zima. o.O Meni malo to nema logike ali eto, on tako veli

  7. #32
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    upravo sam razgovarao sa komandirom saobraćajne policije, od 15.11. moraš imati bar 2 ZIMSKE gume, ne univerzalne ni ljetnje već zimske, i moraš imati lance naravno, čak i za 4x4 vozila, tj džipove. a ako je put pokriven snijegom i imaš znak za lance, moraš ih stavit pa sad neka ti je šara na gumu 10cm a ne 4mm :tyrannosaurus:
    'ljubav je
    kad znas kada da pustis sve
    i podjes dalje bez nje' - Van Gogh

  8. #33
    Join Date
    May 2011
    Posts
    1,169
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    cuo sam ja od dosta ljudi da je 15.11. ali zar neko ko radi u policiji, i to saobracajac, i to cini mi se da je isto neki visi polozaj, da ne zna zakon ????????

  9. #34
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Da policajac toliko toga zna, bio bi doktor, a ne policajac Inace, kome trebaju zimske gume, vise zbog policije, nego zbog stvarne potrebe, neka uzme neke polovne na ovim placevima guma... Cijene za 4 gume se krecu oko 100-150 eura, zavisi od kvaliteta... Ako kome treba mogu napisati i broj Mada, ko nema felne vece od 15 incha, bolje mu je uzet nove, poput pomenutog Baruma, ili Nokiana, koje su prilicno dobre...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  10. #35
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    @club_c: slazem se za noc, da ko ne zna, iih, moze da zaplese tango.
    ali opet, nisam nocni tip, radim danju nocu spavam, pa se vodim logikom da tako i vecina radnog naroda na primorju funkcionise van ljetnje sezone.
    evo sad jedne duze price :
    dok sam zivio u Bg (10-ak godina), na sluzbenim kolima koja sam vozio, redovno su bile univerzalne gume zimi. To ne bih ni primjetio, dok nisam poceo da plesem svaki put kad krene snijeg ili ona kosava da mrzne svaku vodu na put. Kad sam imao svoj auto, stavio sam zimske gume (Kleber) na pogonske, a pozadi sam ostavio ljetnje. Te zime je tri puta napadao snijeg preko pola metra u Bg. Nisam ni jednom zaplesao, provukao sam se kroz ogroman kijamet na putu za NS sa tim istim autom. Sluzbeni sam batalio, nisam htio na jos jednom autu da placam zimske gume, da pametujem ili kumim sefa voznog parka, nije mi padalo na pamet.

    Ali da zakljucim, jedno je Bg, gdje ti ne gine kijamet. Pa i na CT ili Pg, ili NK ti ne gine kijamet, i tamo razumijem i podrzavam obavezu zimskih guma. Ali ovdje na primorju, to mi je sou.
    I da se razumijemo, ja imam i dalje zimske gume, i mogu ih sad stavit, ali to je po mom ubjedjenju veca dara nego mjera. Za primorje, naravno. Cim krenem ubrdo, od 15 novembra pa do 15 marta, ja cu imati zimske gume sigurno, i to na pogonskim najmanje.
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  11. #36
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    @Njivice
    Kako glavu za malo ne ostavih prije nove godine na putu hn-ko. Tacnije u krivini prije Starog mlina. Naprijed sam imao zimske gume i nisam imao frke al pozadi je bio miselin ljetnji koji me je o jadu zabavio. 5-6 dana sam proveo od kotora do novog i nazad i mogu ti reci da u vecernjim i jutarnjim casovima put uz more ima vise leda nego na njegusima. Temperatura je varirala od +3 do -5 pa vi sad vidite sto cete i kako cete.
    Doduse ne zivim dolje pa ne pricam za duzi vremenski period. Razumijem ipak su to 200e [minimum] al eto.
    Istva stvar, zimus kada smo isli na neki koncert u Meastral, nisam mogao da vjerujem da je sve bilo pod ledom od Petrovca pa do Maestrala.

  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,033
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,900
    Thanked in
    950 Posts

    Default

    a bogami na led ni zimske gume nisu nista bolje....

  13. #38
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    537
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    gledano na duži rok, isplati se imat dva seta felni i dva seta guma, ljetnje i zimske, dje god da živimo. u trenutku kupovine i montaže jes da je skupo, ali samim tim i ljetnje i zimske gume duplo više traju, jer se duplo manje koriste,ne voziš ih kad im nije sezona, možeš ih sam mijenjat kad o tome dodje vrijeme, ne plaćaš vulkanizera itd, jedini problem ljudima koji žive u stanu stvarno može biti prostor. inače ove debate da li trebaju ili ne trebaju zimske gume bi trebalo da su davno prevazidjene, gume stavljaš zbog sebe, nikako zbog policije, ali s obzirom da nam je standard takav kakav je, nije ni čudo što svuda gledamo jeftinije da prođemo,pa makar nas to na kraju i skuplje izašlo.

  14. #39
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najprostija logika se ogleda u sledecem set zimskih i letnjih guma ima prednost u odnosu na kupovinu po dve univerzalne svake godine u sledecem. Ovaj set moze da vam traje najmanje 4 sezone i to da zimi vozite zimske gume ( bezbedni vi, vasa porodica, auto, zakon ispostovan) leti opet ista stvar vozite letnje gume. Dok kad vozite univerzalne leti vozite prilicno lose gume , zimi totalno lose krsite zakone ugrozavate sopstvenu bezbednost sto je i manje strasno od toga da ugrozavate ostale ucesnike u saobracaju. Nakon 4 godine vi ste kupili 8 guma sto bi ste isto imali i da ste kupili dva seta guma, jedina prednost je finansijski aspekt kupovine tih 8 na rate po 2 godisnje ali se te rate definitivno ne isplate kada se u obzir uzme koliki rizik nose te rate.
    NAPOMENA, zimske gume nisu samo za sneg vec se stavljaju kad temperatura pocne da pada ispod 7 stepeni sto se vec odavno desava.... Ako vozite letnju gumu zimi trosicete je 50% brze nego leti... isto vazi i obratno...
    Last edited by suton; 03-11-11 at 13:25.

  15. #40
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,059
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Istina, ja za deset dana stavljam sve četiri! Jedino mi život uze mjesto dje ih držim, brate, velike su 4 gume kad imaš stan! Dje ću ih ljeti, da mi gore na sunce na 200 stepeni?! Nosim ih na selo ljeti, u garažu, a ove ljetnje držim na terasu cijelu zimu
    U castellanu, 15 € za 2 a 25€ za sve 4 i to godinu dana. Jedino što moraš ić u pg, ne može u ostalim njihovim prodavnicama

  16. #41
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    e pa svega ću čut?! Nijesam znala da ima "dnevno-noćni boravak" za gume, ali ok, da znam
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #42
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default


    Ja sam mog ljubimca opremio sa ovim
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Ti si lud ! Sto ce ti zimska guma !?

  19. #44
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Traktor bre, da orem sa njim.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    E ok onda, i vidji da ga prebacis na plin.

  21. #46
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by baron View Post
    gledano na duži rok, isplati se imat dva seta felni i dva seta guma, ljetnje i zimske, dje god da živimo. u trenutku kupovine i montaže jes da je skupo, ali samim tim i ljetnje i zimske gume duplo više traju, jer se duplo manje koriste,ne voziš ih kad im nije sezona, možeš ih sam mijenjat kad o tome dodje vrijeme, ne plaćaš vulkanizera itd, jedini problem ljudima koji žive u stanu stvarno može biti prostor. inače ove debate da li trebaju ili ne trebaju zimske gume bi trebalo da su davno prevazidjene, gume stavljaš zbog sebe, nikako zbog policije, ali s obzirom da nam je standard takav kakav je, nije ni čudo što svuda gledamo jeftinije da prođemo,pa makar nas to na kraju i skuplje izašlo.

    samo cu stavit ,,tacku,, .

    jednostavno to je izdatak koji treba da se napravi i koji sad,odjednom izgleda prevelik ali nakon 2,3 sezone se u potpunosti isplati. cak se i cuvaju felme+ na celicnim je bolje i za puteve,rupe koje se uvijek pojave kad pane kisa.

    medjutim sad ti je pg teze nac 4 celicne i gume nego alu. to je sad hit,vulkanizeri digli cijenu. vec cujes ,, SA PETICE IZ ROKSPEDA SKINUTO ZENA VOZILA DO KUCE,,
    f6

  22. #47
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Meni je najveci problem sto nemam dje sa ovim ljetnjim u slucaju da kupim zimske. Svi znamo da guma glavu cuva ali eto. Ne idem prema sjeveru kad ima snijega, ne bih isao ni sa zimskim gumama jer nijesam iskusan po snijegu. Ne znam da li po ledu ima veze je li zimska ili ljetnja guma. U svakom slucaju treba imati dva seta.

  23. #48
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,077
    Thanks Thanks Given 
    870
    Thanks Thanks Received 
    266
    Thanked in
    101 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Meni je najveci problem sto nemam dje sa ovim ljetnjim u slucaju da kupim zimske. Svi znamo da guma glavu cuva ali eto. Ne idem prema sjeveru kad ima snijega, ne bih isao ni sa zimskim gumama jer nijesam iskusan po snijegu. Ne znam da li po ledu ima veze je li zimska ili ljetnja guma. U svakom slucaju treba imati dva seta.
    na niskoj temperaturi a pogotovu na ledu zimska guma je spas
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Nije nije, isto ti je to. A zimska a ljetnja.... Pogotovo mozes da vozis kada nije snijeg, a ako padne snijeg parkiras se dok ne otopli. Ili navece kada se hvata slana ili ti poledica... nista samo stanes do sjutra u 9h.

    Ljudi Iphone 800 eura, svi zelite da ga kupite, gume 400 eura a niko ne zel ida ih kupi + mozete da sletite nedje (popravka auta) + policajaca da te kazni (mada najmanje zbog njih)
    Last edited by GaD; 04-11-11 at 21:07.

  25. #50
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Briga me za iPhone, ocu sanke mjesto guma za snijeg!
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

Page 2 of 84 FirstFirst 1234561252 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 47
    Last Post: 18-03-11, 11:50
  2. obavezna zimska oprema
    By fotograf in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 588
    Last Post: 08-03-11, 20:48
  3. Jesenja/Zimska prinova
    By Shiney in forum Ženski kutak
    Replies: 7
    Last Post: 03-11-06, 23:47
  4. zimska kolekcija sexa
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 78
    Last Post: 19-11-04, 16:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •