Page 12 of 84 FirstFirst ... 289101112131415162262 ... LastLast
Results 276 to 300 of 2080

Thread: Zimska oprema

  1. #276
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    I ja se sjecam prica da su putari uvijek spremni za snijeg, pa ono se neki putevi prociste u junu... Sto cemo onda ?
    Pa o tome ti pricam, tek ti je onda potrebna zimska oprema :tako:ti:je:to:kada:seravisametan:

  2. #277
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    e, ali, you didn't get the point : tada ne vozis tim putevima!
    mora da si me pobrkao s necim/nekim....

    procitaj ko je sta rekao... ja nidje nisam pominjao 7, bar da sam ja listao
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  3. #278
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Sjecam se nekih prica da kod nas nikad ne pada snijeg i da nikada ne pada temp. ispod 7.....

    Za temp. ispod 7....ne znam, toga ima svaki dan, ali mozes da vozis sa ljetnjim gumam bez problema, da, malo sporije ali...
    Snijega ce biti u PG 2-3 dana, mozda ni toliko. Da li ti mislis da cu ja dat 600-700 eura za zimske gume, za ta 2-3 dana?
    TAKUMI

  4. #279
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,344
    Thanks Thanks Given 
    734
    Thanks Thanks Received 
    1,198
    Thanked in
    670 Posts

    Default

    aufff.....

  5. #280
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Za temp. ispod 7....ne znam, toga ima svaki dan, ali mozes da vozis sa ljetnjim gumam bez problema, da, malo sporije ali...
    Vili, zar ti kao veliki poznavalac automobila ovako da pričaš...

    Gume koje nisu zimske su zimi *****. To bi trebalo da stoji neđe kao veliki citat.

    Može da se vozi sa ljetnjim gumama po snijegu, ja sam prošle dvije godine vozio svuda po sjeveru sa ćelavim ljetnjim gumama, i stigao sam svuda, onamo đe zapnem sam stavljao lance i nastavljao dalje, ALI...

    1. Ljetnje gume imaju lošu trakciju po snijegu/ledu/poledici i svemu što nije asfalt, a ako ima snijega/leda po putu, uz manju pedencu auto nema trakciju i moraju se stavljat lanci
    2. Zaustavljanje je mnogo duže sa ljetnjim gumama, treba im cijela vječnost za razliku od zimskih guma po snijegu i ledu
    3. Bacanje auta u krivinama i sl - ko ne zna da vozi lako može da se uništi ako neoprezno uđe u neku krivinu i sl, opet zbog nikakve trakcije
    4. Kad imate ljetnje gume i vozite po očišćenom putu sa malo snijega po njemu idete ok, ali ako naiđete na dio đe je put prekriven tvrdim snijegom morate da stavljate lance pa opet skidate kad se maknete da ne bi uništavali lance, gume i sl. , sa zimskim gumama nema tih problema

    Ovo su prvi razlozi koji su mi pali na pamet zbog kojih bi auto TREBALO DA IMA zimske gume, i zbog kojih bi ODGOVORAN vozač trebao da ih koristi na autu i ne ugrožava sebe i ostale, a ove razloge sam naveo jer sam vozio po svačemu i isključivo iz iskustva.

  6. #281
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Slazem se za trakciju po snijegu, i slazem se da ne drze bas najbolje kad su hladne (voznja kroz grad i to) ali (suv asfalt) kocenje je krace sa ljetnjim gumama, i kad vozis van grada (70-80-90, uspori/ubrzaj) ljetnje dobijaju temperaturu i drze OK, mozda i bolje od zimskih. Ask me how I know.
    TAKUMI

  7. #282
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,093
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    ja sam svakako za zimske....ali sad ih nemam na svoj auto...na ocevo i bratovo imam, i kad idem bilo dje van pg, moje parkiram...ili sad kad su ovakvi uslovi u pg...
    nemam mogucnosti da dam 800eur za 4gume...ali zato ga necu ni voziti, jer na stranu sto ugrozavam sebe, necu da ugrozavam nekoga ko vozi sa zimskim, jer kad ja pocnem da klizam, dzaba nekome bilo kakve gume, pobjec ne moze...
    evo jutros gledam iz kancelarije...mala pedenca, i niko ko je saljetnjim ne moze da mrdne...samo vrti u mjesto...

  8. #283
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    jutros ujak na tehnicki da registruje auto ( sa ljetnjim gumama) i trt. nazad u prodavnicu i kupi zimske pa onda na pregled.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  9. #284
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Čuo sam da ima neki momak što iznajmljuje zimske gume samo za tu svrhu, za 10 eura... Nemam kontakt, ali znam da to postoji
    Mada je svakako puno bolje kupiti zimske, ako je čovjek u mogućnosti
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  10. #285
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    E kako li ga smislise... GaD je pominjao najavu po kojoj ce biti i snijega i leda na primorju. Ok. Snijega i leda nije bilo na putu koji su do otprilike 150 m visine od nivoa mora (nije bilo na magistrali, nije bilo do debelog brijega).
    Zasto ovo pricam. Zahvaljujuci zimskim gumama, koje su na pogonskim tockovima, tako lijepo slajfah na ovoj kisi na +11 stepeni juce u oko 19h. Samo je trebalo da krenem uzbrdo i ukljucim se na magistralu (kod Kanli Kule), ali je bilo dovoljno vode da mi napravi rsum.
    I dalje : zimske gume na primorju - mizerno!
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  11. #286
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    E kako li ga smislise... GaD je pominjao najavu po kojoj ce biti i snijega i leda na primorju. Ok. Snijega i leda nije bilo na putu koji su do otprilike 150 m visine od nivoa mora (nije bilo na magistrali, nije bilo do debelog brijega).
    Zasto ovo pricam. Zahvaljujuci zimskim gumama, koje su na pogonskim tockovima, tako lijepo slajfah na ovoj kisi na +11 stepeni juce u oko 19h. Samo je trebalo da krenem uzbrdo i ukljucim se na magistralu (kod Kanli Kule), ali je bilo dovoljno vode da mi napravi rsum.
    I dalje : zimske gume na primorju - mizerno!
    Slazem se. Jos bih napomenuo da je asfalt toliko los,star i izlizan da ne pomazu najbolje zimske gume i ne znam kakve kocnice i sistemi. Kad je mokro totalni je haos a putevi katastrofa...

  12. #287
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    237
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Čuo sam da ima neki momak što iznajmljuje zimske gume samo za tu svrhu, za 10 eura... Nemam kontakt, ali znam da to postoji
    Mada je svakako puno bolje kupiti zimske, ako je čovjek u mogućnosti
    Ada odete u neki srvis ili kod vulkanizera nek vam montira 2 gume koje oni imaju na lageru. njima se isplati, vama se isplati. 8 eura.
    ja sam tako registrovao kola skoro.

  13. #288
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    820
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "U februru 1999. godine, Udruženje proizvođača guma Kanade (Rubber Association of Canada) i Udruženje proizvođača guma Amerike (Rubber Manufacturers Association in the U.S.), prihvatile su proceduru za testiranje guma za oštre zimske uslove Američkog društva za testiranje i materijale - American Society for Testing and Materials (ASTM). Indeks prijanjanja na snegu po ovom standardu je jednak ili veći od 110, u odnosu na referentnu gumu sa indeksom 100.
    Dizajn gazećeg sloja, struktura i materijali od kojih su proizvedene gume za oštre zimske uslove obezbeđuju bolje zimske vozne karakteristike. Prema savetu RMA, u oblastima gde veći sneg češće pada, trebalo bi montirati ove gume. Označene su sa M+S i simbolom planina/snežna pahuljica. Poznati američki testovi guma su pokazali da
    gume sa ovim simbolom imaju najmanje 10% bolje prijanjanje na snegom prekrivenom putu od guma bez ove oznake."
    Pa zar ovih 10% vredi 500-600 eura? Sve mi ovo lici na poslovne trikove proizvodjaca pneumatika u dogovoru sa zakonodavcima nebi li sto vise para uzeli i jedni i drugi....

  14. #289
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Prekjuce sam rekao, 15-20% i cao.
    I to ne uvijek.
    TAKUMI

  15. #290
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Pomenu fabija leksusa, vozio je jedan ispred mene is220d sa zimskim gumama, al ne znam kojim. Ja sam bio na eskimo u 307 i smijao sam mu se jedno 10minuta dok ga nisam pretekao ne kazem da bih ja bolje vozio tu zadnju vucu ali...ovaj je nov bio, makar bih ga parkirao dok ovo ne prodje.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  16. #291
    Join Date
    May 2010
    Posts
    4,355
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako vec kupujete zimske gume moja preporuka je bridgestone blizzak,ovih dana sa rwd bez problema kao i svaki drugi dan...

  17. #292
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    Pomenu fabija leksusa, vozio je jedan ispred mene is220d sa zimskim gumama, al ne znam kojim. Ja sam bio na eskimo u 307 i smijao sam mu se jedno 10minuta dok ga nisam pretekao ne kazem da bih ja bolje vozio tu zadnju vucu ali...ovaj je nov bio, makar bih ga parkirao dok ovo ne prodje.
    a to je sve do vozaca, koliko sam samo likova vidio ova dva dana ako bi da se odglave iz snijga sa punim gasom e qq ...
    a jedan juce zamalo zavrshi u drvo , puni gas slajfuje li slajfuje u mjesto i kopa kad se dofati malo asfalta kad ga cimnu aoo nije znao kukavac sto ga je snaslo



    ps. zimska gumaje naravno zakon za ovakvo vrijeme , i to je ista stvar kao i sa obucom ako covjek ima set zimskih i ljetnjih ta dva seta ce mu trajati duplo duze (isto ako sto kad covjek ima jedne cipele prij ce ih razdrat no da ima troje pa da kombinujejedan dan jedne drugu druge ) ... ali se mora pripremiti na to da na zimske gume moze voiti plafon dvije sezonejer se prebrzo trose na nasim suvim putevima ...
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  18. #293
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,093
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    cek...jel ovo pocela prica kako zimske donose ne vise od 15-20% u odnosu na ljetnje po ovim uslovima?




    auto kad se zaglavi u snijeg...tj kad nalegne na sniejg...nema tih zimskih guma koje ce ga izvuc...ali isto tako...ako je iko ikad bio makar jednom na planini sa ljetnjim gumama...i sa zimskim...zna koja je ralika...i zna da je razlika mnogo veca od 20%...
    na primorju pa i u pg sigurno 98% godine se moze voziti lagano na ljetnjim gumama...al u ovakvim uslovima sam ja parkirao svoje auto, upravo iz razloga da me neko ne bi udario jer smatra da su ljetnje odlicne za snijeg...i da ja ne bih nekoga udario...jer nikad ne znas sto moze poci lose...

  19. #294
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    EKV, do prosle godine niko nije ni znao da postoje gume za zimu i gume za ljeto...a sad odmah ZIMSKE SU SPAS.

    Zimske su dobre ako vozis po utabanom snijegu. Tu ljetnje zaostaju. Drugo, so so.
    TAKUMI

  20. #295
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,093
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    nije niko znao...pa su ljudi kupovali zimske ljeti jer su bile jeftinije...pa su im se raspadale do kraja ljeta...skripa u svaku krivinu i sl....

    al nije to prica fabia...

    ti smatras da ti zimske ne trebaju, ok, sjedis kuci, bmw ti u garazu...
    ja zimske nemam na moje auto jer imam na drugo dvoje...pa cu se snaci nekako ako mi bude trebalo auto kao ovih dana...

  21. #296
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,693
    Thanks Thanks Given 
    1,757
    Thanks Thanks Received 
    759
    Thanked in
    311 Posts

    Default

    Preprosle godine, posli nas 4vorica na Jezerine da skijamo i drug na golfa 4 prednje dvije zimske. Svudje snijeg, mi super prolazimo, pazljivo i polako. Puce nam guma na putu od Kolasina do skijalista. Rezervna bejase ljetnja, stavismo je i pomjerismo ga mozda jos 20 metara. Tu nas je sacekao do mraka.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  22. #297
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zimske su bolje zimi...ljetnje ljeti the end!!!! Dzabe vam sva ta pricha i prepucavanje....zna se da je zimska bolja za snijeg za led za suv put kad je niska temperatura...to su rekli neki pametni od nas.a mi odje sad nashli pamet da prosipamo poshto se kao narod razumijemo u sve zivo...Mi Crnogorci vazda najpametni bili!!!

  23. #298
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,093
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    1,954
    Thanked in
    968 Posts

    Default

    ada....bilo ko ko ide sa autom na snijeg (sem kad pane 2 dana ovako u pg) zna sto su zimske gume a sto su ljetnje...i tu nema sto vise da se prica...

  24. #299
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja sako kazem da zimske nisu svemocne i da overall nisu preko 20% bolje od ljetnjih.
    TAKUMI

  25. #300
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    276
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    EKV, do prosle godine niko nije ni znao da postoje gume za zimu i gume za ljeto...a sad odmah ZIMSKE SU SPAS.

    Zimske su dobre ako vozis po utabanom snijegu. Tu ljetnje zaostaju. Drugo, so so.
    to mozda u pg
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

Page 12 of 84 FirstFirst ... 289101112131415162262 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 47
    Last Post: 18-03-11, 10:50
  2. obavezna zimska oprema
    By fotograf in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 588
    Last Post: 08-03-11, 19:48
  3. Jesenja/Zimska prinova
    By Shiney in forum Ženski kutak
    Replies: 7
    Last Post: 03-11-06, 22:47
  4. zimska kolekcija sexa
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 78
    Last Post: 19-11-04, 15:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •