Page 11 of 84 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast
Results 251 to 275 of 2080

Thread: Zimska oprema

  1. #251
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fearless Mastermind View Post
    U obavještenju koje je Uprava policije dostavila stanicama za tehnički pregled automobila navodi se da se pod zimskom opremom podrazumijevaju lanci za snijeg, pripravni za postavljanje na pogonske točkove, kao i gume sa dubinom šara od minimum 4 milimetra ili gume sa oznakama MS, M+S i M&S za putička vozila,
    Sta znaci tacno pripravno ? Otpakovano iz kutije, rasireno po gepeku ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  2. #252
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Boka
    Posts
    1,970
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fearless Mastermind View Post
    U obavještenju koje je Uprava policije dostavila stanicama za tehnički pregled automobila navodi se da se pod zimskom opremom podrazumijevaju lanci za snijeg, pripravni za postavljanje na pogonske točkove, kao i gume sa dubinom šara od minimum 4 milimetra ili gume sa oznakama MS, M+S i M&S za putička vozila, dok se za teretna vozila i autobuse u zimsku opremu ubraja još i lopata i vreća sa pijeskom.
    – Ranijim pravlnikom pitanje zimske opreme bilo je šire definisano, pa su vozači mogli da imaju ljetnje gume ukoliko vozilo ima lance za pogonske točkove – navodi se u saopštenju Uprave policije.

    Rijesili sto ono sa kljucem?

  3. #253
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zna li neko u trebinju posto su zimske gume? r15 i dje je najbolje poci i uzeti to koja vulkanizerska radnja?

  4. #254
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,688
    Thanks Thanks Given 
    1,737
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Ja sinoc sa Zabljaka dodjoh, masu auta gore je sa ljetnjim gumama naravno podgoricani
    PG-Petrovac-BD-KO-NK-ZB niiiiiiiiiiiko mi zimsku opremu trazio nije. Greote, ja se opremio
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  5. #255
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Opremio si se zbog sebe, ne zbog policije...
    Njak Njak Njak

  6. #256
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    drustvo dje mogu trgovat zimske za ladu nivu?

  7. #257
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Обилића пољана
    Posts
    533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne trebaju meni zimske gume zbog policije,oni mi nikad nisu trazili ,nego zbog tehnickog ,kazu da moram imati zimske gume

  8. #258
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,407
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    A sada ako te zaustavi,imas lance a imas ljetnje gume? iskljucuje li te iz saobracaja ili ti pise samo kaznu?

  9. #259
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,233
    Thanks Thanks Given 
    909
    Thanks Thanks Received 
    227
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miovrag View Post
    A sada ako te zaustavi,imas lance a imas ljetnje gume? iskljucuje li te iz saobracaja ili ti pise samo kaznu?
    iskluče te iz saobracaja dok ne skineš točkove i poneseš ih kod vulkanizera da ti namontira zimske gume a oni te cekaju pored kola dok ne doneseš točkove sa zimskim gumama ;-)

  10. #260
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    241
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lunar View Post
    imam gume 225/45/17 i alu felme. Ajde sto su u krv skupe gume ,ali smijem li stavljati lance a da ne nagrdim alu felme ili moram i felme u kompletu da mijenjam. zna li ko o ovome sto?
    Nabavi patosnice neke stare gumene i samo ih stavis ispod lanaca preko felme... znaci kad stavis lance i zategnes uguraj patosnicu.... a jos bolja varijanta celicnu felmu 10 eura maksimum i takve dvije nabavis i miran si.

  11. #261
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    241
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Policija ti gleda oznake na gume znaci nebitno sto su nove ako nisu ono m+s i to... dzabe ti je. Ja imam lance one sa sajlom i mogu na 13 do 16 ja mislim... vrlo mala kutija i na nju stoji oznaka ka od 13 do 16... Ljudi... krenite niksickim putem, znaci NK CT semafori i krenite niksickim... prije mosta na Sitnici ima prosirenje i tu stoje policajci standardno... ali u pravcu pg mozda 20 metara prije njih ima znak za zimsku opremu... tu mi drug zivi znaci prije mosta i coek mu je u sred bijela dana na 13 stepeni po sred sunca napisao kaznu za lance i gume... a coek nije isao posle znaka 20 metara... dzabe tu sam tu zivim DZABE napisali mu...

    Meni je bio veliki izazov da stignem na KORITA kucka po prvom snijegu... znaci prvi da se gore popnem... i posto sam imao masu iskustva po snijegu sa celavim gumama krenem ja ljetnjim gumama... i dodjem do Ducica jer nisam mogao da se penjem na one krivine jer ne mogu brzo izbaca me a sporo ne mogu izbacit do gore )) stanem i uz pomoc dizalice stavim lance... jer jedno je ispred prodavnice a drugo je kad pada snijeg po mraku i cuda kad je ledno... bez dizalice sanse nije bilo a ovi lanci sa sajlom se lagano stavljaju... TOBOZ. Gume su mi bile tigrove hitris i kad stavih lance... bez problema penjanje banja... ali zato spustanje... prednji kraj ok ali zadnji... AOOOO znaci sad sa LOEBOM po snijegu kad oces u pare )) po snijegu i ledu je zaebano vozit pogotovo ako nemas strpljenja... ko ima strpljenja... nema frke. Inace drug evo 20 godina ide u KUce bere drva cuda... on ljudi sa raspalom suzom celavih guma... 60 km/h svudje... ali svudje...da ne pricam sto radi sa bmw i tako to... mislim ne bih sjeo sa njim sanse nema ali coek zna.

  12. #262
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    241
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mladjo View Post
    Uvali mi danas covjek lance 185 70 14 a meni guma 185 65 14 ne znam da li da mu ih vratim,smeta li ova razlika sto?
    Ja jos ne vidjeh lance koji imaju oznake ka da je guma... samo 13 14 15 16 .... jer oni treba samo da predju preko gazne povrsine gume... znaci jedni te isti lanci mogu i na mali tocak i veliki sa onim ka zateznim lancem to fino stelujes.

  13. #263
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    241
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Incognito View Post
    Majstore, niko nije rekao da se prave lanci samo za jednu dimenziju, medjutim ako mi ti nadjes na istu kutiju da standardni lanci (dakle ne neke navlake, itd) odgovaraju za opseg 185 70 14 i 185 65 14, dajem ti sta god zelis... Ne mogu da vjerujem da ljudi ne koriste mozak ni 2%...
    Imam ja te lance a davno sam ih kupio na DRACH u onu prodavnicu na semafore... znaci od 13 inca do 16... i imaju sajlu znaci nisu ka obicni lanci nego sa onutrasnje strane dodje sajla na koju su lanci zakaceni i samo prebacis preko tocka i sa jednim lancem stelujes da zategnes i tako to...

  14. #264
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    921
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li iđe da se uzmu polovne zimske gume, veličina 15, 195x55? Bio sam na četiri-pet mijesta (dva u Maslinama, jedno u Dahni i jedno u Zagoriču) i svi su mi rekli da će biti problem naći i nove, a ne polovne.

  15. #265
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pomaze li sto ako imas ALL SEASON bez M+S oznake?
    TAKUMI

  16. #266
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    >>>>>068 033045
    Posts
    3,290
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    79
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Corwin View Post
    Ima li iđe da se uzmu polovne zimske gume, veličina 15, 195x55? Bio sam na četiri-pet mijesta (dva u Maslinama, jedno u Dahni i jedno u Zagoriču) i svi su mi rekli da će biti problem naći i nove, a ne polovne.
    Trebinje, auto union DTS Tarana, prije 15 dana donio dvije u PG, 58e sa montazom i balansiranjem, neka Njemacka guma, ne mogu se sjetiti koja tacno.

  17. #267
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Pomaze li sto ako imas ALL SEASON bez M+S oznake?
    Ne. Zakon je tu jasan, gume moraju imat otnaku MS, M+S ili M˙S
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #268
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E ***** ti zakon glupi...
    TAKUMI

  19. #269
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    The Republic of Zabjelo
    Posts
    1,968
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    @Corwin Barum 195/50 15 su kod Vujacica bile 60e sa montazom i balansiranjem (ako ti odgovara ta dimenzija)
    Dont miks grendmas end frogs.

  20. #270
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,238
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Interesuje me nesto, ovi sa primorja i iz Podgorice sto su bili protivnici zimskih guma hoce li voziti kola ovih dana ? Ili ce pjeske?


    Crnu Goru je zahvatilo izuzetno hladno vrijeme, sa vjetrom olujne jačine, a meteorolozi za naredne dane prognoziraju sniježne padavine na području čitave države.

    Iz Meteorološkog zavoda hje CdM-u saopšteno da će sjutra biti pretežno oblačno vrijeme, povremeno sa slabim snijegom, a na primorju uglavnom sa susnježicom.

    Tokom noći se očekuju intenzivnije padavine. Vjetar će biti slab do umjeren, na primorju pojačan, na udare i jak, pretežno istočnih smjerova.

    Jutarnja temperatura vazduha kretaće se od -13 do tri, najviša dnevna od -10 do šest stepeni.

    U Podgorici se sjutra očekuje pretežno oblačno vrijeme, uz povremeno slab snijeg.

    Jutarnja temperatura vazduha kretaće se oko nule, najviša dnevna do tri stepena.

    Izrazito nepovoljne vremenske prilike u Crnoj Gori zadržaće se do 13. februara.

    Jutros u sedam sati na Žabljaku je izmjereno 75 centimetara snijega, Rožajama 51, Plavu 50, Kolašinu 35, Pljevljima 31, Beranama 24, Šavniku 15, Bijelom Polju 14 i na Cetinju jedan centimetar.

  21. #271
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja planiram da vozim svaki dan.
    Ako sam vozio u Michiganu i drugim drzavama RWD auto bez zimske opreme onda ne znam zasto ne bih vozio i ovdje...
    P.S. razlika je sto je tamo temperatura -20 - -30.
    TAKUMI

  22. #272
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,238
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Sjecam se nekih prica da kod nas nikad ne pada snijeg i da nikada ne pada temp. ispod 7.....

  23. #273
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    I ja se sjecam prica da su putari uvijek spremni za snijeg, pa ono se neki putevi prociste u junu... Sto cemo onda ?
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  24. #274
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    ada putari su nespremni i za najavu snijega a ne sami snijeg
    Njak Njak Njak

  25. #275
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,919
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    236 Posts

    Default

    boga mi prvi put na ct snijeg kad je pa ove godine bilo je cistaca po dzadi..
    imam dokaz
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

Page 11 of 84 FirstFirst ... 7891011121314152161 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 47
    Last Post: 18-03-11, 11:50
  2. obavezna zimska oprema
    By fotograf in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 588
    Last Post: 08-03-11, 20:48
  3. Jesenja/Zimska prinova
    By Shiney in forum Ženski kutak
    Replies: 7
    Last Post: 03-11-06, 23:47
  4. zimska kolekcija sexa
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 78
    Last Post: 19-11-04, 16:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •