Results 1 to 25 of 50

Thread: Seks i ljubav?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Seks i ljubav?

    Cesto se seks povezuje sa ljubavlju. Posebno je to izrazeno kada dodje do tzv. seksualnog nevjerstva, odnosno prevare. Odjednom prica o ljubavi prestaje. Kako vidite tu vezu seksa i ljubavi?
    Last edited by Smirnoff_ice; 01-05-05 at 10:18.
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  2. #2
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Solitude: a sweet absence of looks.
    Posts
    485
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bez ljubavi / zaljubljenosti .... orgazmi su rijedji:neutral:
    “Ambition is a poor excuse for not having sense enough to be lazy. “-M. Kundera


    "Those who do not want to imitate anything, produce nothing."
    — Salvador Felipe Jacinto Dalí


    «I've loved, I've laughed and cried.
    I've had my fill; my share of losing.
    And now, as tears subside,
    I find it all so amusing...»

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bez dobrog sexa , nema ljubavi ... A dobrog sexa mozhe biti i bez ljubavi :twisted:

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    in the middle of everything
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni to ide jedno s drugim i nikako drugachije... dopunjuju se...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by La_bambola
    Bez dobrog sexa , nema ljubavi ... :twisted:
    kako ti je ovo tacno!!!!! mada bi ja makao i ovo dobrog to se podrazumijeva
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by La_bambola
    Bez dobrog sexa , nema ljubavi ... A dobrog sexa mozhe biti i bez ljubavi :twisted:
    Moj coek
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    posljednji autobus za Katangu
    Posts
    1,624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Cesto se seks povezuje sa ljubavlju. Posebno je to izrazeno kada dodje do tzv. seksualnog nevjerstva, odnosno prevare. Odjednom prica o ljubavi prestaje. Kako vidite tu vezu seksa i ljubavi?
    To mi ne bi bio problem ukoliko bi me on pozvao i na najiskreniji nacin rekao da je to uradio i osjecao se duznim da mi to saopsti.

    Vidis, ako bi se to meni desilo, nakon ulaska u nasu zajednicku 'prostoriju', ja ne bih mogla da sjednem na krevet a da ne otvorim usta. Osjecala bih se najneiskrenijom osobom ovog svijeta. Koliko god bilo bolno za mog partnera moja savjest mi ne bi dozvolila da lazem. U suprotnom, posmatrajuci njega kojeg lazem pocela bih da mrzim samu sebe. Tek tada, po mom skromnom misljenju, nastaju frustracije koje vode do totalnog sloma veze. Naravno, svjesna sam cinjenice da to povlaci mnoge konsekvence; da li ce ostati sa mnom, hoce li me napustiti i td.
    You smell that? Do you smell that? Napalm, son. Nothing else in the world smells like that. I love the smell of napalm in the morning. The smell, you know that gasoline smell... . Smelled like... victory. Someday this war's gonna end...

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Drugo pitah

    Kako god da uzmemo, da bez (dobro) seksa nema ljubavi, ili obratno, ili da mora biti i jedno i drugo, interesantna je ovaj odnos prema tzv. seksualnom nevjerstvu. Kako tumacite to da vecina ljudi prestaje da govori da voli, cak pocinju odjednom da mrze ako doznaju da (je) partner ima(o) jos neku seksualnu vezu dok je bio sa njima? Kako bi ovi sto rekose da bez (dobro) seksa nema ljubavi reagovali na to?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Lat/Lon: 44.9°N 13.9°E
    Posts
    1,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To ti je, nihile, zato sto ljudi, kada se govori o ljubavi, seru kada pricaju da im je ljubav najvaznija i tako dalje i tako blize... a u biti ta njihova ljubav ne seze dalje od sexa.
    Prema tome, sex i njihova sujeta su im vazniji od ljubavi. Sujeta, pa sex, pa ljubav. Tim redom to ide. Sve ostalo su price za malu djecu.
    Pa kad se svoj gospodi daš,
    zadnji ples je valjda naš...

  10. #10
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Daleko...
    Posts
    144
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne ide jedno bez drugog koliko se god dvoje slagali i uzivali u svemu drugom.
    dokazano.provjereno.
    bioloski nam je ugradjeno da ljubav jaca uz dobar sex ali sto bambola rece ne mora da znaci da odlican (fantastican) sex mora biti pracen ljubavlju.
    Ljubav je pracena animalnim strastima (bez ako neko ne uziva u platoniziranju svoje veze,nek mu je dragi bog upomoc) i sastavni je dio ljubavi koliko god mi pricali o svim ostalim kvalitetima svog partnera.Isto kao i iskrenost,slaganje,ljubav prema istim stvarima i sl.
    Ako podjemo od toga i partner prevari u fizickom smislu iliti kresne se snekim drugim,isto ce biti kao i da nikad nije bio idealan par za vas.jednostavno sex je nerazdvojan cinilac svake ljubavi.
    vecina ljudi moze preci preko toga da ih partner "prevari" na svaki drugi nacin izuzev sexualni.zasto?zato sto nam je genetski ugradjeno da trazimo idealnog sexualnog partnera za produzetak vrste.ako znamo da je nas partner (sad vec bivsi ) potrazio nekog novog sex partnera odmah znamo da to nije to vise idealan partner (a kako zvucim kao iz udzbenika!?) .
    Los sex, ma koliko emotivna situacija izmedju dvoje bila dobra,neumitno za sobom povlaci lose odnose u ostatku veze.zato i postoje sexterapeuti,zar ne?!
    o prevari da ne pricamo...
    "Biće dana kad me neće biti".

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by medo
    Ne ide jedno bez drugog koliko se god dvoje slagali i uzivali u svemu drugom.
    dokazano.provjereno.
    bioloski nam je ugradjeno da ljubav jaca uz dobar sex ali sto bambola rece ne mora da znaci da odlican (fantastican) sex mora biti pracen ljubavlju.
    Ljubav je pracena animalnim strastima (bez ako neko ne uziva u platoniziranju svoje veze,nek mu je dragi bog upomoc) i sastavni je dio ljubavi koliko god mi pricali o svim ostalim kvalitetima svog partnera.Isto kao i iskrenost,slaganje,ljubav prema istim stvarima i sl.
    Ako podjemo od toga i partner prevari u fizickom smislu iliti kresne se snekim drugim,isto ce biti kao i da nikad nije bio idealan par za vas.jednostavno sex je nerazdvojan cinilac svake ljubavi.
    vecina ljudi moze preci preko toga da ih partner "prevari" na svaki drugi nacin izuzev sexualni.zasto?zato sto nam je genetski ugradjeno da trazimo idealnog sexualnog partnera za produzetak vrste.ako znamo da je nas partner (sad vec bivsi ) potrazio nekog novog sex partnera odmah znamo da to nije to vise idealan partner (a kako zvucim kao iz udzbenika!?) .
    Los sex, ma koliko emotivna situacija izmedju dvoje bila dobra,neumitno za sobom povlaci lose odnose u ostatku veze.zato i postoje sexterapeuti,zar ne?!
    o prevari da ne pricamo...


    Evo , ovaj pametni mladi Gospodin je odgovorio umjesto mene ... Svaka chast!

    Volim kad nas ima dosta istomishljenika.
    mexiko , ti znash ...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    5,821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Gordijevi cvorovi

    Quote Originally Posted by medo
    vecina ljudi moze preci preko toga da ih partner "prevari" na svaki drugi nacin izuzev sexualni. zasto? zato sto nam je genetski ugradjeno da trazimo idealnog sexualnog partnera za produzetak vrste. ako znamo da je nas partner (sad vec bivsi) potrazio nekog novog sex partnera odmah znamo da to nije to vise idealan partner (a kako zvucim kao iz udzbenika!?).
    Genetski ugradjeno?!? Da bi takvo nesto smio da tvrdis moras imati dokaze, a to je ni manje ni vise nego da otkrijes gen ili dio gena koji to regulise. Posto to ne mozes da utvrdis niti je to iko utvrdio ta tvoja tvrdnja ostaje proizvoljna i neutemeljena. No, ono sto imamo kao dokazivo jeste da se nas odnos prema ljubavi, seksu i prevari uci, odnosno da nam se kao pripadnicima nekog drustva i kulture seviraju definicije sta je ljubav, sta seks, sta prevara itd. Za to imamo dokaze. Isto tako imamo dokaze da se odnos prema seksu razlikuje od drustva do drustva i od vremena do vremena pa ono sto se danas smatra normalnim nekad nije. Uzmi samo CG i nekadasnji obicaj da se zena pokriva maramom po glavi za vrijeme seksa i da seks traje koliko muskarac hoce i to opet treba da bude samo za produzetak vrste. Ili s druge strane uzmi Indiju i Kamasutru koja je svojevrsna umjetnost u seksu, u postizanju zadovoljstva. ... Otkud takve razlike ako je stvar genetski utemeljena? Ili, obicaj da roditelji zeni biraju muza i time seksualnog partnera? Zar nije ocigledan presudan uticaj kulture kojoj se pripada?
    Quote Originally Posted by medo
    Los sex, ma koliko emotivna situacija izmedju dvoje bila dobra, neumitno za sobom povlaci lose odnose u ostatku veze. zato i postoje sexterapeuti, zar ne?!
    o prevari da ne pricamo...
    I sta kazu terapeuti za seks? Kako to oni popravljaju seks nekog para, koji je zbog slabog seksa zapao lose odnose, kao da su oni kljucni za dobre odnose u vezi.
    A o prevari bi upravo trebalo pricati jer je to glavna tema. Uzmi da imas vezu u kojoj se partneri u svemu slazu i imaju seks koji kvalifikuju da je odlican, za sebe tvrde da su u ljubavi, da su zaljubljeni itd. Ali su oboje radoznali, vole da probaju seks sa nekim partnerima koji ih privlace. Medjutim, to je prevara. O cemu se tu radi?
    Quote Originally Posted by zitiste
    Sex i ljubav su jedno, dok je fizicka prevara nesto sasvim drugo.
    Hm, problem je sto se to u praksi nalazi u direktnoj vezi. Seks se vezuje za ljubav, a nevjernost u seksu se smatra nedostatkom ljubavi. Kako to?
    Quote Originally Posted by zitiste
    Licno, sex mi nije povezan sa ljubavlju. E sad, koliko je sex dobar ili bolji uz prisustvo ljubavi je diskutabilno i posto nisam bila zaljubljena, ne znam da sam bas kompetetna za tu diskusiju.
    Iz ovoga bih rekao da ti izjednacavas zaljubljenost i ljubav. Da li ljubav znaci biti zaljubljen i obratno, da li biti zaljubljen znaci ljubav? I sad se tu opet treba zapitati da li onda mislis da sex nije povezan sa ljubavlju ili sa zaljubljenoscu? I na osnovu cega tako mislis ako ne na osnovu iskustva?
    Quote Originally Posted by zitiste
    Fizicka prevara je nesto sasvim drugo i mislim da njene posledice postoje samo onda kada su za sex vezane emocije. U suprotnom, sto bi te se uopste doticalo da neko ko ti je samo neka fizicka razonoda ima pored tebe i nekog drugog. Prevara ne postoji ako ne postoje emocije vezane za doticnu osobu. U tom slucaju, sta je prevareno u stvari??
    Po uobicajenim shvatanjima prevara je seksualna nevjernost jednom partneru sa kim se neko nalazi u vezi. Po tom istom shvatanju imati seks sa nekim sa kim nije u vezi tumaci se nedostatkom ljubavi i nezadovoljstvom postojecim seksualnim iskustvom, sto za rezultat treba da ima prekid intimne veze, odnosno seksa. Smatra se da tamo gdje postoji intimna veza, gdje ima seksa ima i emocija, a ako ih nema onda se to smatra zivotinjskim i nehumanim. Otkud sva ta shvatanja? Da li su tacna i prihvatljiva?
    Quote Originally Posted by zitiste
    Meni licno fizicka prevara predstavlja prokockano poverenje (fizicki aspekt je manje-vise nebitan), a to jednom kad izgubis, tesko ga vracas.
    O kakvom povjerenju je rijec ako ta seksualna veza ne pociva na emocijama i ako seks iz razonode ne znaci da se zabranjuje druga seksualna veza pored postojece? Ako vec smatras da tamo gdje nema emocija nema ni prevare, otkud sada fizicku prevaru dovodis u vezu sa povjerenjem?
    *O svemu je govorio, bio je u stanju da kaze sve, pa i najmucnije, sve se moglo reci, sve pokazati, o svemu pricati.*
    (H. Hese, Sidarta)

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil
    Iz ovoga bih rekao da ti izjednacavas zaljubljenost i ljubav. Da li ljubav znaci biti zaljubljen i obratno, da li biti zaljubljen znaci ljubav? I sad se tu opet treba zapitati da li onda mislis da sex nije povezan sa ljubavlju ili sa zaljubljenoscu? I na osnovu cega tako mislis ako ne na osnovu iskustva?
    Iako sam termine koristila interchangeably, ljubav i zaljubljenost nisu isto, niti ih smatram istim. Sex ne mora (niti je u mom slucaju) biti povezan ni sa ljubavlju ni sa zaljubljenoscu. E sad, to sto vecini ljudi jeste ja niti hocu niti mogu objasniti, jer isti ti ljudi ne mogu niti hoce objasniti zasto meni nisu povezani.
    Quote Originally Posted by nihil
    Po uobicajenim shvatanjima prevara je seksualna nevjernost jednom partneru sa kim se neko nalazi u vezi. Po tom istom shvatanju imati seks sa nekim sa kim nije u vezi tumaci se nedostatkom ljubavi i nezadovoljstvom postojecim seksualnim iskustvom, sto za rezultat treba da ima prekid intimne veze, odnosno seksa. Smatra se da tamo gdje postoji intimna veza, gdje ima seksa ima i emocija, a ako ih nema onda se to smatra zivotinjskim i nehumanim. Otkud sva ta shvatanja? Da li su tacna i prihvatljiva?
    O kakvom povjerenju je rijec ako ta seksualna veza ne pociva na emocijama i ako seks iz razonode ne znaci da se zabranjuje druga seksualna veza pored postojece? Ako vec smatras da tamo gdje nema emocija nema ni prevare, otkud sada fizicku prevaru dovodis u vezu sa povjerenjem?
    Prevare (kako god je definises - fizicka, psihicka, whatever) nema tamo gde nema emocija - nema se sta prevariti. Dakle, ne moze neko "prevarom" prokockati moje poverenje, ako ga nema to begin with. Znaci, sexati se sa nekim, dok se taj neko sexa sa nekim drugim je upravo to - SEX. Nema tu nekog poverenja, nema emotivne vezanosti. U krajnjem slucaju, ne bi trebalo biti ni osecanja eksluzivnosti, koja bi podrazumevala da nema drugih partnera. Samim tim, nema ni sanse za prevaru, pod definicijom da se ista moze pociniti samo ako postoje emocije.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    294
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja smatram da postoji velika povezanost izmedju ljubavi i sexa jer gajim veliku ljubav prema sexu
    Kanibalizam je privredna grana u razvoju

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    157
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Razdvojeni pojmovi

    Quote Originally Posted by nihil
    Cesto se seks povezuje sa ljubavlju. Posebno je to izrazeno kada dodje do tzv. seksualnog nevjerstva, odnosno prevare. Odjednom prica o ljubavi prestaje. Kako vidite tu vezu seksa i ljubavi?
    Sex i ljubav su jedno, dok je fizicka prevara nesto sasvim drugo. Licno, sex mi nije povezan sa ljubavlju. E sad, koliko je sex dobar ili bolji uz prisustvo ljubavi je diskutabilno i posto nisam bila zaljubljena, ne znam da sam bas kompetetna za tu diskusiju.
    Fizicka prevara je nesto sasvim drugo i mislim da njene posledice postoje samo onda kada su za sex vezane emocije. U suprotnom, sto bi te se uopste doticalo da neko ko ti je samo neka fizicka razonoda ima pored tebe i nekog drugog. Prevara ne postoji ako ne postoje emocije vezane za doticnu osobu. U tom slucaju, sta je prevareno u stvari??
    Medjutim, tu kad ubacis emocije, tu se automatski gubi racionalan um i u sastav ulaze emocije i sujeta, prouzrokovajuci one uplakane trenutke, osecanja "prevare" (sto fizicke, sto psihicke), gubitak poverenja (ovo je mozda i kljucni sastojak), itd. Meni licno fizicka prevara predstavlja prokockano poverenje (fizicki aspekt je manje-vise nebitan), a to jednom kad izgubis, tesko ga vracas.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Apsolutna ljubav
    By Smirnoff_ice in forum Ljubav
    Replies: 40
    Last Post: 29-05-05, 14:08
  2. Replies: 197
    Last Post: 24-05-05, 14:57
  3. Apel
    By InDiJaNkA in forum Ljubav
    Replies: 7
    Last Post: 29-04-05, 02:38
  4. ljubav
    By phenomenon in forum Religija i filozofija
    Replies: 16
    Last Post: 21-02-05, 11:03
  5. Ljubav - sex - buducnost
    By Smirnoff_ice in forum Sex i erotika
    Replies: 27
    Last Post: 20-09-04, 13:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •