Results 1 to 9 of 9

Thread: sta mi predlazete ( ZVUCNA + ZVUCNICI)

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Question sta mi predlazete ( ZVUCNA + ZVUCNICI)

    sta mi predlazete ? zvucna kartica plus zvucnici , sve ove zvucnike sto sam vidjeo po komp radnjama su zgodni samo za igranje ili filmove .bitan mi je kvalitet izlaznog signala tj njegov kvalitet .
    cijena nije toliko bitna odnosno nije bitna ako je odnos cijena kvalitet odgovarajuci ,

  2. #2
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kolko para, majstore, kolko para???
    Uzmi odma Audigy 4 i Logitech (e ako znam kako bi oznaka, al su ~400-500e) 5.1, i jos pride Sennheiser HD650 slusalice (200-300e), kad se komsije zale
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default ///

    trazim prave zvucnike , one za uvo ne za oko
    logitech nikada nije imao a sumljam i da ce imati PRAVE

  4. #4
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Kruzim
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poslushaj Logitech z5500. Na te je patuljasti mislio.

    Mislim da u standardnim uslovima (akusticki neobradjen prostor) nishta nece dati takvo pozicioniranje zvuka (sateliti + vufer) kao ovi Logitechi. Jer ako uzmesh full-range zvucnike nece ti dati dobro sliku u obicnoj sobi. Uvelikom i akusticki obradjenom prostoru naravno treba ici na neshto vece od z5500.

    Akustika prostora u kome se slusha je JAKO bitna!

  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger
    trazim prave zvucnike , one za uvo ne za oko
    logitech nikada nije imao a sumljam i da ce imati PRAVE
    samo za tebe :

    Code:
    Logitech je pre nekoliko godina ušao na tržište multimedijalnih zvučnika vrlo diskretno i ne preterano slavno. Njihovi kompleti nisu ni izbliza mogli parirati vrlo ustoličenom Creative-u ili Altecu koji je u tom trenutku pucao iz svog raspoloživog oružja. Ipak, ambicija Logitecha da se na gotovo svakom perifernom uređaju nalazi njihov logotip je prevagnula u odluci da se ova kompanija otvori i kupi već etablirani "Labtec" te nastavi razvoj zvučnika. Brend Labtec-a gotovo da je i zaboravljen, a iz ove saradnje proistekli su neki od najboljih kompleta zvučnika koje smo imali prilike da čujemo. Ambicija i inicijativa uslovili su Logitech da se povede vrlo čudnom putanjom i od samog početka počne da razmišlja o megalomaniji; već na samom početku "pacovi" su krenuli u sintezu "pamet i mišići", izbacivši na tržište verovatno najkvalitetniji 4.1 sistem ikada napravljen ljudskom rukom, Z-560.
    pa onda

    Code:
    Logi 680 je u momentu pojavljivanja bio potpuna revolucija. Iako je delimično najavljen samo par meseci ranije sa sličnim 4.1 modelom (Z-560), ovaj komplet je prosto oduvao sve ostale 5.1 komplete u zaborav. Jednostavno, imao je sve i svirao je kako treba, što je iz svakog aspekta dovoljno da se ozbiljno razmislite koliko se treba nategnuti da bi ga posedovali. Ključna novina je komandni modul koji je dozvoljavao tri tipa ulaza u sistem: optički, koaksijalni i analogni (3.5mm). U prevodu, na njega je moguće nakačiti računar, standalone DVD/Divx uređaj i eventualno audio komponente bez pojačala. Njegovi skriveni aduti, ipak, ležali su u sirovoj snazi, čistoj reprodukciji i DPL II modu rada, koji je premijerno promovisan na ovom kompletu zvučnika.
    i

    Code:
    Kako 5500 tek treba da doživi ekspanziju, vredno je spomenuti i alternative. Naime, kada uzimate sistem zvučnika >100€ , razni faktori se uzimaju u obzir; nekada prevagne dizajn, nekada reprodukcija, a u slučaju Altec Lansinga često oba. Situacija je malo drugačija kada su pitanju ovako skupi sistemi, te mesta za greške gotovo da nema. Alternative Logitech-u 5500 su svakako mlađi brat Z-680, te Creative Gigaworks ili MegaWorks. Altec se, za divno čudo, još uvek nije upustio u ovakve megalomanije, Već dijametralno suprotno krenuo da razvija Hi-End 2.1 sisteme. U komparaciji Logitech-a i Creative-a, sveopšti utisak je da je Logitech daleko praktičniji ali da Creative za tek mrvicu bolje "svira", barem kada je muzika u pitanju. Glasnoća ovde nije preterano bitan faktor kod oba kompleta, jer ćete vrlo retko imati priliku da se potpuno iživljate sa svojim sistemom. Ipak, Creative je bio dosta škrtiji sa "kožom, klimom i airbagovima" tj. dodatnom opremom, pa je tu svakako tas na strani novog Z modela. Dizajn je, kao totalno subjektivna kategorija, opet u domenu diskusije; dok se Creative odlučio za "klasičniju varijantu", Logitech je po modelu Altec Lansinga otišao u eksperiment. Ostali konkurenti, Klipch i Harman Kardon nismo dostupni za sada na našem tržištu, pa je besciljno praviti bilo kakve komparacije u tom smeru.
    
    Product Specifications
    
    • Total RMS power: 505 watts RMS
    o Satellites: 317 watts RMS (2 x 62 W front, 2 x 62 rear, 69 W center)
    o Subwoofer: 188 watts RMS
    • Total Peak power: 1010 watts
    • Maximum SPL: >115 dB
    • Frequency response: 33 Hz — 20 kHz
    • Amplifier: Ultra-linear, high-capacity analog
    • Signal to noise ratio: >93.5 dB, typical 100
    • Input impedance: 8,000 ohms
    
    • Drivers:
    o Satellites: 3” polished aluminum phase plug drivers
    o Subwoofer: 10” high-excursion ported driver with 6th order bass reflex enclosure
    
    • Surround sound effects
    o Hardware decoding for Dolby® Digital, DTS®, and DTS®, 96/24 soundtracks
    o Dolby Pro Logic II (Movie and Music modes)
    o 6 Channel Direct
    o Stereo x2
    o Stereo
    
    • Supported digital formats:
    o Dolby Digital
    o DTS and DTS 96/24
    o PCM (uncompressed stereo): 44.1 kHz / 16 bit through 96 kHz / 24 bit
    
    • Source Inputs
    o Digital optical for DVD or CD players, PlayStation®2, Xbox®**
    o Digital coaxial for DVD or CD players or PC sound cards (requires coaxial cable, sold separately)
    o 6 channel direct (3 stereo-mini connectors) for 2, 4, or 6 channel PC sound cards OR
    o 6 channel direct (3 stereo-mini connectors) for 3 stereo analog mini audio sources, like CD and DVD players, Playstation 2, Xbox, or 2 channel PC sound cards (some devices may require stereo mini to dual RCA adapter, sold separately)
    o Analog stereo-mini (on side panel of control center) for portable CD, MP3,or MiniDisc® players
    E sad, i ja bi ti preporucio Harman Kardon, ako si bas audiofil , ali mrzim ovakve postove ljudi koji nemaju pojma sta tacno traze, ni iskustva u oblasti, a onda odjednom pocnu da uce pameti ljude koji ih posavjetuju sa recenicama tipa
    Code:
    logitech nikada nije imao a sumljam i da ce imati PRAVE
    Uzivaj u zvucnicima koje god da kupish, samo nemoj da pametujesh previshe :P
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne znam sta je sa ovim quote-om te je ispao ovakav :P

    A evo me Boskovic pretekao sa postom, dok sam trazio materijala da potkrijepim svoje tvrdnje E sad, posto kazes da cijena nije porblem, pretpostavljam i da ces sad da iskeshirash ~400e kad smo te ovako dobro posavjetovali! :P
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako hoces PRAVOO dobre zvucnike ja bi ti preporucio bilo koje od Klipsch(a). Ali to je ako hoces da das jedno 300 za 5.1 sistem. A ako ne onda sta ja znam imas raznih varijanti, neke od kojih su ti napisali iznad.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default ///

    nismo se bas razumjeli

    audofil jesam onako zadnjih 30-ak godina
    za mene zvucnik mora za poceatak da ima bar 0,5-1,0 m3
    naravno ovdje mislim na niskotonce pa treba da ima srednjotoce pa visoko pa na kraj supervisokotonce naravno
    sa odgovarajucom skretnicom a pre toga pretpojacalo pa pojacalo pozeljno lampasko .
    mozda gresim ali to ja smatram za zvucnike

    nezelim da pisem sta trenutno imam od audio sistema jer ce to stvoriti samo novu raspravu .
    pozdrav

    p.s. pretpostavljate da nemam iluzija da se tako9 nesto moze kupiti za sitan novac

  9. #9
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa ako si audiofil zadnjih 30ak god (sto znaci da imas bar jedno 40?), nema sta da te mi uchimo sta valja, a sta ne... :P

    Ako ti vec treba pravi savjet, podjes na www.hifi.co.yu, mada, iskreno, za jednog audiofila, prvi post kojim si otvorio topic mi izgleda ko da imas 15, a ne 40+ godina...
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Nova Creative Audigy 2 zvucna 7.1
    By NSX in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 26
    Last Post: 15-04-05, 11:16
  2. Sound Blaster 5.1, Zvucnici 5.1 i TV-FM Kartica?
    By AwAsH in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 04-01-05, 03:12
  3. Zvucnici Pioneer TS-1790
    By $ikole in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 20-07-04, 12:42
  4. Kupujem TV sa stalkom, zvucnici sorround
    By ice in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 20-05-04, 16:37
  5. zvucnici
    By mmmm in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 06-03-04, 10:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •