Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 126 to 131 of 131

Thread: Zakon o radu

  1. #126
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,829
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    A čuo sma i da će se otvarati neka vrste zadruge. Pa će te u stvari zadruga zapošljavati i prekomandovati u koju ćeš firmu da radiš 20 mjeseci, pa onda u drugu i tako...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #127
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja još nijesam čuo za neki slučaj da je neko otpušten zato što je bilo "ili ugovor na neodređeno ili otkaz". Ne znam ni kojom bi logikom poslodavcu koji ima već iskusnog radnika bilo u interesu da ga otpušta i dovodi novog koji je ko-zna-kakav... Ali dobro.

    Mislim ni da interes banaka nije, da nikom ne mogu dati dugoročni kredit. Ali viđećemo kakvo će rešenje Bošković predložiti za par nedjelja...
    Just to slip the skin...

  3. #128
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    jel ova drzava jos nema OKU?


  4. #129
    Join Date
    May 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema, krivicom Sindikata (SSSCG).
    Ma šta da stvorim, i ma kako voleo ono što stvorim – ubrzo moram da postanem protivnikom tome..

  5. #130
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,722
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Ja još nijesam čuo za neki slučaj da je neko otpušten zato što je bilo "ili ugovor na neodređeno ili otkaz". Ne znam ni kojom bi logikom poslodavcu koji ima već iskusnog radnika bilo u interesu da ga otpušta i dovodi novog koji je ko-zna-kakav... Ali dobro.

    Mislim ni da interes banaka nije, da nikom ne mogu dati dugoročni kredit. Ali viđećemo kakvo će rešenje Bošković predložiti za par nedjelja...
    Ima, kako nema, npr. moja (sada bivša) firma se ,,oprostila'' sa svima koji su imali ugovor na određeno (a bilo nas je poprilično). Eto, sada si čuo.

  6. #131
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.portalanalitika.me/ekonom...iti-do-januara

    Pravni stručnjaci koje je Portal Analitika kontaktirao saglasni su da je zakon jasan i da već za tri dana poslodavci moraju pribjeći jednom od moguća tri rješenja. Sve suprotno može biti na njihovu štetu u eventualnom sudskom postupku. U prevodu to znači da ako poslodavac u očekivanju izmjena zakona radniku koji kod njega radi 24 mjeseca bez prekida većih od 60 dana produži ugovor na određeno vrijeme - krši zakon. I da, ako ga tuži zaposleni, sud će poslodavca proglasiti - krivim. Ipak, sagovornici Portala Analitika naglašavaju da je sve stvar dogovora, posebno u slučaju kada postoje socijalni partneri na tri strane. A to bi moglo da znači da će inspekcijske službe - radi „mira u kući“ - malo zažmuriti do donošenja izmjena zakona.

    Poslije 22. decembra dolazi 23. decembar, slikovito je objasnio ministar rada i socijalnog staranja Predrag Bošković. No, ako će biti po slovu zakona, tog dana oko 30.000 radnika, koliko se procjenjuje da ih radi na određeno, moraće - ili na ulicu, ili će dobiti stalni radni odnos! Postoji, teoretski gledano, i treća mogućnost: da ih isti poslodavac kod koga su do sada radili angažuje preko neke od agencija za preuzimanje i ustupanje radnika.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zakon o radu ne odgovara poslodavcima
    By autodijagnostika in forum Ekonomija
    Replies: 62
    Last Post: 31-05-11, 14:19
  2. Ugovor o radu
    By Brent1986 in forum Sve i svašta
    Replies: 11
    Last Post: 22-03-11, 10:17
  3. Nezgoda na radu :)
    By bojankov in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 31-03-10, 21:17
  4. zakon o radu
    By pilicius in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 09-07-09, 12:04
  5. Budvani na prinudnom radu
    By Bunny Rabbit in forum Primorski
    Replies: 27
    Last Post: 10-01-05, 20:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •