Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 131

Thread: Zakon o radu

  1. #101
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Dovoljno drugog posla? To je upravo problem. Posla nema i nema biranja vec prihvatas ono sto ti se nudi.
    Pa kao sto sam rekao, donekle bolja plata moze da nadomjesti sve ono sto poslodavac ne ispostuje po zakonu.
    Kod nas je jos jedan problem sto radnici fino ne pregovaraju za satnicu a ne ukupnu platu za mjesec. Jer kad ti ugovoris fiksnu mjesecnu platu onda nema poente pricat o prekovremenim.
    Puno radno vrijeme u CG je 40 radnih sati nedjeljno (5 dana*8 sati), sve preko toga se smatra prekovremenim. A iz reda se radi subotom i cak nedjeljom.

    Zakon o radu moze da se diskutuje poprilicno, ali jedna je cinjenica bio on dobar ili los evidentno je da ga poslodavci u CG makar jedan velik broj uopste ne postuje.
    Pa ni u njemackoj nema satnice. Mislim uglavnom se dobija fixna mesechna plata. A u pojedinim firmama ima da te placaju satnicu prekovremeno, nedje ne. Ali ne kako se i misli da se dobija 40% vishe za prekovremene. Mislim uglavnom bi i trebalo da je tako ali u praksi nije i placaju se normalno. Uglavnom je poenta priche ako vas ne placaju po satu i prekovremeno i vashe izdatke kao kola i mob da fino to sve oduzmete od plate i vidite da li ste ili niste bolji od posla nedje kao prodavac ili da rezhete drva u shumi ili chuvate krave...
    Ponedje se ne poshtuje ni u njemackoj jer tu pishe da sate prekovremene mora placat. Ali ne placa. Zavisi od vas u praksi da li cete da se upushtate u to i isplati li se. Ja necu nikad da radim prekovremeno, ako shef oce nek me otpusti naci cu drugi posao.

  2. #102
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Pa cekaj, oces da kazes da poslodavci u Njemackoj takodje ne postuju zakon ili da je zapravo sam zakon takav?

  3. #103
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Pa cekaj, oces da kazes da poslodavci u Njemackoj takodje ne postuju zakon ili da je zapravo sam zakon takav?
    Mislim da ga ne poshtuju neznam. Tako je u praksi.
    Ali ako ti u ugovoru pishe da ti ne placaju prekovremene nego ti je sve placeno s platom onda je i legalno. Mada ne brinem se za njih chak i da ne placaju jer su im plate velike. Ovde chak i da te poslodavac tera na prekovremene imash luksuz ne zbog zakona vec zbog trzhishta rada da ne radish to jer mozhesh nac drugi posao. Za manju platu josh i prekovremene odje u njemackoj da radish dzabe mozhesh samo ako si budala.
    Nishta sem sam htio da kazhem da nema veze dal se placa ili ne ako je to u plati vec izrazheno. Ako nije onda ce nekom biti jeftinije mozhda da radi manje placen posao jer amortizacija gorivo itd koshta. Sve se valja izrachunat- na papir lako.

    E da kola i gorivo se uglavnom radniku u njemackoj placa. Tj firma mu daje kola ako mu trebaju. Sve te troshkove odbijaju od poreza pa im je to nebitno.
    Mada put do posla se ne placa ko shto odje misle ljudi da 200km mora poslodavac placat ako te premesti. Dolazi u vecim firmama i do premeshtaja sa jednog kraja njemacke u drugi. Ako necesh da se preselish onda morash da dash otkaz. Tj nerentablian si sa putom od 200km, shto bi ti firma to placala. Mada se dobijaju za put neke subvencije od drzhave to pokriva samo jedan dio putnih troshkova.
    Last edited by West; 03-09-12 at 10:32.

  4. #104
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    Mislim da ga ne poshtuju neznam. Tako je u praksi.
    Ali ako ti u ugovoru pishe da ti ne placaju prekovremene nego ti je sve placeno s platom onda je i legalno.
    E ne moze nikako bit legalno, niti u ugovoru o radu smije pisati da ti nece biti isplaceni prekovremeni sati, jedino MOZDA moze pisati da se poslodavac obavezuje da zaposleni nece raditi prekovremeno, vec iskljucivo puno radno vrijeme.
    Jednu stvar odje treba naglasiti, a koju nasi radnici obicno uzimaju zdravo za gotovo, da se pod prekovremenim radom ne moze racunati ako ja recimo nocas ostanem 5 sati duze na poslu, a sjutradan me sef pusti kuci 5 sati ranije. Tu nema onda uopste prekovremenog rada, samo je radno vrijeme istumbano zbog prirode posla.


  5. #105
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    E ne moze nikako bit legalno, niti u ugovoru o radu smije pisati da ti nece biti isplaceni prekovremeni sati, jedino MOZDA moze pisati da se poslodavac obavezuje da zaposleni nece raditi prekovremeno, vec iskljucivo puno radno vrijeme.
    Pa i nije legalno ali tako je u nekim firmama(polovina?). Ako ti ne pashe daj otkaz tad moraju da isplate zaostale prekovremene. Suprotno ima fora kao imamo granicu, ne placamo, hitni sluchaj itd. iako trazhi prekovremene. Nego se u CG uzima zdravo za gotovo kao satnica na zapadu ovo ono. Sve je to nerelevantno samo se gleda paket chitav. Ako imash dobru fixnu platu onda ti je to isto ko loshu fixnu i placene prekovremene...

    Nego izrazite to drugachije: Ja bi htio da mi je plata veca, a ne meni se ne placaju prekovremeni. Mozhda vam je poslodavac te prekovremene i urachunao u platu vec i ne bi bez njih bili isplativi. Tj. u vecini je i urachunato ako radite uvijek prekovremene. Samo povecanje je ustvari povecanje plate a ne kao pravda.
    Za poslodavca se prekovremeni u vecini sluchaja i isplate. Ja da sam u CG poslodavac isto bi to trazhio. Manje radnika, tj manji fixni troshkovi.
    Last edited by West; 03-09-12 at 12:27.

  6. #106
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    Nego izrazite to drugachije: Ja bi htio da mi je plata veca, a ne meni se ne placaju prekovremeni. Mozhda vam je poslodavac te prekovremene i urachunao u platu
    Razumijem ja tvoju logiku, ali zakonski na taj nacin jednostavno nije dozvoljeno i zbog toga se odgovara. I smatram da je to s razlogom. Neka taj radnik sto dobro zaradjuje ima nesto manju platu, ali svaki prekovremeni da mu se racuna. Pa da vidis toga entuzijazma za svaki prekovremeni kako je raspolozen, a ne kao kad mu je plata jedna te ista.
    Quote Originally Posted by West View Post
    Za poslodavca se prekovremeni u vecini sluchaja i isplate. Ja da sam u CG poslodavac isto bi to trazhio. Manje radnika, tj manji fixni troshkovi.
    Ne znam zasto manje radnika, kad ces isto da opucas jednoga non-stop, a neces mu dat ni dobru platu niti prekovremene. Kod nas se bas zaradi ali to su odlike feudalizma vec, nikakvi uslovi, a izbora puno nema..


  7. #107
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ne znam zasto manje radnika, kad ces isto da opucas jednoga non-stop, a neces mu dat ni dobru platu niti prekovremene. Kod nas se bas zaradi ali to su odlike feudalizma vec, nikakvi uslovi, a izbora puno nema..
    Evo da ti objasnim ako su manje radnika a rade prekovremeno:
    Imamo x sati rada na nekom projektu. Tih x sati rada treba da raspodijelimo na radnike.
    E sada ako imamo kancelariju za jednog radnika sa stolom i kompjuterom i klima uredjajem to su fixni troshkovi. Plus josh placamo kiriju za tu skupu kancelariju u skupoj PG sa kvadratnim metrom ko u njemacku. Plus za njega imamo neke fixne djelove plate i obrachunavanja.

    E sada je naravno bolje da tog radnika opteretimo ko magarca sa prekovremenim koje placamo isto. Duzhe ce koristiti kancelariju, pribor itd. umjesto da zaposlimo drugog kojem bi trebala ponovo josh jedna skupa kancelarija i pribor itd.

    Analogno tome isto kod automehanichara sa grazhom itd.

    Tako misle firme i u njemackoj. Bolje prekovremeno nego dodatni radnik. Na vama je da li cete da igrate tu igru.

  8. #108
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    Tako misle firme i u njemackoj. Bolje prekovremeno nego dodatni radnik. Na vama je da li cete da igrate tu igru.
    fala bogu, ali opet mora da obracuna sve te prekovremene i doda ih na platu


  9. #109
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    fala bogu, ali opet mora da obracuna sve te prekovremene i doda ih na platu
    Pa to upravo ocu da kazhem, teoretski da ali praktichno ne. I u pola firmi se ne obrachunava tako no ko u CG fixna plata(samo kazhe da ne notirate, ili chak kada notirate kazhe da se ne placaju vec kao mozhete uzeti odmor ali praktichno ne mozhe jer mora da se radi). I da vam je bolje da shvatite da vam sa fixnom placa prekovremene i da samo gledate paket chitav minus vashe troshkove auta,mob,prekovremenih itd.

  10. #110
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    Mislim da ga ne poshtuju neznam. Tako je u praksi.
    Ajde prvo nadji njihov zakon o radu pa da diskutujemo. Nemoj se ljutit ali ovako stvaramo prividnu sliku kao da je u CG sve isto ka u Njemacku samo sto kod nas radnici traze nesto nenormalno. Jesi cuo nekad za neki slucaj u Njemacku da je neki poslodavac kaznjen i sa koliko?
    Quote Originally Posted by West View Post
    Ali ako ti u ugovoru pishe da ti ne placaju prekovremene nego ti je sve placeno s platom onda je i legalno.
    Sad sumnjam i u te ugovore da su legalni?

  11. #111
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ajde prvo nadji njihov zakon o radu pa da diskutujemo. Nemoj se ljutit ali ovako stvaramo prividnu sliku kao da je u CG sve isto ka u Njemacku samo sto kod nas radnici traze nesto nenormalno. Jesi cuo nekad za neki slucaj u Njemacku da je neki poslodavac kaznjen i sa koliko?
    Sad sumnjam i u te ugovore da su legalni?
    Prema prekovremenim satima ne. Samo ako je bio kazhnjen onda ih je i isplatio. Mada se u praksi to ne deshava. Znam lichno 4 kolege, inzinjeri. U dvije firme ne placaju prekovremene a trazhe ih, u jednu placaju uredno, a u chetvrtu ti daju iskljuchivo neki hardver tipa mobilni laptop ili da slobodno uzmesh. I to je shirom njemachke tako. Da se ne osecate usamljeno u takvoj praksi uglavnom se dobiju fixne plate. Zakon svejedno kad se ne poshtuje ili nije vazhan
    Ima i tipa ovoga: Ljekari u bolnicama masu prekovremenih urade dzabe. Jer su kao ljekari obavezani na hitne sluchajeve i na to ih pozivaju uvijek

    Zato ja kazhem. Gleda se chitav paket. A neplaceni sati su ustvari samo dio plate koju vec dobijate. Ono shto vi ocete je jednostavno da vam povecaju platu.
    A ako vi mozhete pomoci kolegama inzinjerima da i njima dodatno plate prekovremene hvala unapred. Ja samo kazhem da oni imaju dobre fixne plate a kad bi josh prekovremene trazhili otpustili bi ih.

    Mislim ovde ste manje vishe isto ko u njemacku, nije nishta prividno. Jer valjda i u CG postoje firme koje placaju prekovremene. Jedina razlika je shto su vashe fixne plate mnogo manje.
    Last edited by West; 03-09-12 at 14:03.

  12. #112
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    e ovo mi je novo da cujem da u Njemackoj sindikati boba ne valjaju, jer dje su dobri sindikati, radniku je svaki minut obracunat, a ne 'lako cemo' ka kod nas


  13. #113
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    e ovo mi je novo da cujem da u Njemackoj sindikati boba ne valjaju, jer dje su dobri sindikati, radniku je svaki minut obracunat, a ne 'lako cemo' ka kod nas
    Ne velike firme sa sidikatima uopshte i nemaju prekovremene. Ako ih imaju placeni su. A radnici su generalno preplaceni u ovim firmama.
    Problem su sve ostale firme koje su u vecini tako da je to isto ko u CG. Shvatite to kao u CG da Telekom, Edistribucija i KAP imaju sidikate i sve placeno. Svi drugi manje vishe fixna, ponedje i placeno.
    Tako da jedino da se ljutite na male plate a ne neplacene prekovremene

  14. #114
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by West View Post
    Tako da jedino da se ljutite na male plate a ne neplacene prekovremene
    e pa dobro, da sad bar znamo na sta da se ne ljutimo


  15. #115
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Znaci zakljucismo da je i u Njemacku Zakon samo mrtvo slovo na papiru, al to je vise opravdano jer su tamo plate vece pa koga briga.

  16. #116
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Znaci zakljucismo da je i u Njemacku Zakon samo mrtvo slovo na papiru, al to je vise opravdano jer su tamo plate vece pa koga briga.
    Truli zapad, tačno sam zna da uslova ka u CG nema niđe na svijet.

  17. #117
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Truli zapad, tačno sam zna da uslova ka u CG nema niđe na svijet.
    Jeste nema u svijet. Radi se isto i isto prekovremeno kako dje. Razlika u uslovima jedina da su plate dosta manje. To nema nidje u svijet

  18. #118
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Najača scena mi je bila prije nekoliko dana kada su "Dnevne novine" pisale text o firmama koje su blokirane, koje imaju duple račune, i kako preko tih drugih rade. I u textu se pominje firma "BojanaBN" kako je blokirana i kako je dužna 11000e, i sve bi to bilo ok, da poslije nekoliko stranica u istoj novini ta firma ima plaćeni reklamni dio
    Kako su platili?
    Preko računa?
    http://postimage.org/image/46ytd69h3/
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  19. #119
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,008
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    114
    Thanked in
    85 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Advokatska kancelarija je dobra samo u zavisnosti od toga protiv koga vodiš sudski spor ... da se ne zamajavamo raznim pričama uopšte nije isključeno da će i advokat u dogovoru sa poslodavcem prolangirati slučaj a ti si obavezan ugovorom da te on zastupa i onda ti se može desit da nisi zadovoljan sa advokatom a on ti traži da mu platiš nikakav učinak ako oćeš da raskineš ugovor sa njim ... ljudi moji pa ne bruji cijela javnost da je Crna Gora privatna država bez razloga ali opet sve zavisi od tebe koliko mozga imaš da procijeniš koliko će taj odvokat imat želju da te zastupa na pravi način ... neka vrsta intuicije je neophodna
    Evo je izgleda narod počeo da uzima stvari u svoje ruke po pitanju pravde što je i očekivano iskreni da budemo ...
    deuscroix

  20. #120
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Da li neko zna koji je Zakon o radu trenutno na snazi u CG?

  21. #121
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Da li neko zna koji je Zakon o radu trenutno na snazi u CG?
    Onaj iz 2008
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  22. #122
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Znaci nista ne bi od onolike price. Sprdnja.

  23. #123
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    10 APR 2013 12:17Via libera alle denunce anonime

    Nell'amministrazione cantonale di Basilea Cittŕ sono ormai legali
    BASILEA - Il whistleblowing nell'amministrazione cantonale di Basilea Cittŕ č ormai legale. Il Gran Consiglio ha adottato oggi con 90 voti contro uno una revisione della legge sul personale secondo cui le denunce di abusi non sono piů considerate violazioni del segreto di funzione.
    Il primo cantone ad aver legiferato in materia č stato San Gallo: la norma č in vigore dallo scorso giugno. Anche la nuova Costituzione cantonale di Ginevra, valida da metŕ 2013, contiene disposizioni su queste denunce anonime. Dal canto suo la Confederazione aveva emesso regole in materia per il personale federale nel 2011.
    Il consiglio comunale di Zurigo ha accolto un postulato che chiede una riforma in materia. L'atto parlamentare era stato inoltrato in seguito alla vicenda delle due impiegate del dicastero delle opere sociali che avevano denunciato abusi alla «Weltwoche» ed erano state licenziate. Sono state condannate in via definitiva dal Tribunale federale (TF) per violazione del segreto di funzione.


    Per whistleblower si intende il dipendente che, durante l'attivitŕ lavorativa all'interno di un'azienda, rileva una possibile frode, un pericolo o un altro serio rischio che possa danneggiare clienti, colleghi, azionisti, il pubblico o la stessa reputazione dell'impresa; per questo decide di segnalarla.
    Sta bi se radilo po CG od anonimnih... Bilo bi toliko info od automobila, stanova, nocnih smjena.. prekovremenog rada.. ljubavnica, supruga, djece bracne i vanbracne...

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 11-04-13 at 15:33.

  24. #124
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da ne razglabam koliko je iščašeno to što mlataramo o crkvama i čudima (ja prvi), a jednu jako aktuelnu temu zaobilazimo...

    Dakle, Unija poslodavaca traži promjenu aktuelnog Zakona o radu, koji je na snazi već dvije godine. I to u trenutku kada njegova ključna stavka treba da počne da se primjenjuje. Po aktuelnom, radnici sa dvije godine iskustva rada na određeno, moraju biti primljeni na neodređeno ili otpušteni. Poslodavcima to ne odgovara, sindikati se sasvim logično protive...

    U vlasti, SDP je glasno, makar za sad, da se poštuje aktuelni Zakon. Ministar Bošković je odluku odložio za novembar ili decembar, govori o kompromisu - kakvom, ne znamo... Pominjalo se nešto o ugovoru na pet godina, šta će biti - ko zna.

    Gdje su sindikati u svemu ovome? Zašto je cjelokupna javnost jako malo zainteresovana za ovu temu?

    Moje interesovanje je iskreno zato što me lično dotiče - u februaru me po aktuelnom zakonu čeka ugovor na neodređeno, jedino sa njim mogu uzeti stambeni kredit, a smučilo mi se podstanarsko podgoričarenje i plaćanje tuđih udžarica. Da nije tako, i meni bi vjerovatno bilo totalno neinteresantno...

    Tema se tiče, po procjeni Ministarstva rada, nekih 30.000 radnika u Crnoj Gori, uglavnom mladih ljudi. Tj. velike većine mladih ljudi koji rade nešto i stvaraju u svojoj zemlji.
    Last edited by getaway blues; 10-10-13 at 16:01.
    Just to slip the skin...

  25. #125
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Uglavnom, ugovori na određeno su realnost (vjerovatno zato imam ,,olakšavajuću'' okolnost pa nemam niti jedan (dugoročni) kredit) i teško se dolazi do ugovora na neodređeno (gotovo, pa nemoguća misija). Šta se sada dešava kada isteknu dvije godine rada ,,na određeno''? Dobija se ugovor ,,na neodređeno''? Ne, uglavnom se dobije otkaz, nema nezamenjivih, pa će naraedne dvije godine neko raditi tvoj posao. To je stav velike većine kadrovskih službi u raznim firmama u Crnoj Gori.

    Zašto je cjelokupna javnost malo zainteresovana na ovu temu? Prost je razlog, zato što mnogi sumnjaju u svoje kvalitete i boje se tržišta rada. Odnosno misle da nema posla ako nisu zapošljeni ,,preko veze'' i čutanjem misle da kupuju naklonost poslodav(a)ca.

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zakon o radu ne odgovara poslodavcima
    By autodijagnostika in forum Ekonomija
    Replies: 62
    Last Post: 31-05-11, 14:19
  2. Ugovor o radu
    By Brent1986 in forum Sve i svašta
    Replies: 11
    Last Post: 22-03-11, 10:17
  3. Nezgoda na radu :)
    By bojankov in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 31-03-10, 21:17
  4. zakon o radu
    By pilicius in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 09-07-09, 12:04
  5. Budvani na prinudnom radu
    By Bunny Rabbit in forum Primorski
    Replies: 27
    Last Post: 10-01-05, 20:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •