Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 26 to 50 of 131

Thread: Zakon o radu

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bas ti je to prica kao za partijski sastanak ili komunisticki osvrt na radnicka prava. Tamo dje je elitni turizam turizam vjerovatno su i elitnije plate nego tamo dje se prodaje burek. To sto neko nije kriv ne znaci da drugi mora biti kriv pa mu plaćati njegovu nekrivicu. Niko ne prica da je nas radnik los, ali kapitalizam je takav da je svak vrijedan onoliko koliko trziste dje je plaća. Prica ostećeni sektori, dobri radnici od dobre kuće.... su dzaba rabota i zamajavanje bas tih radnika koji htjeli ne htjeli moraju raditi tu dje su i za plate kakve su. Zakon mora da ih stiti da ih neki nazovi biznismen ne izrabljuje, muva sa osiguranjima i doprinosima, ćera da potpisuju liste da su radili osam sati a oni po cijeli dan rade..... a od price da bi trebali zaradjivati ka u Danskoj, Njemackoj.... jer i tamo konobar nosi ista pica i radi istu rabotu je jedino prica radi price. Ne mislis valjda da śutra kod nas dodje taj isti Danac i zaposli nase radnike da bi im dao plate kao svojim radnicima u Danskoj.

  2. #27
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    241
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zakon o radu u CG je takodje predstava za EU (kao i svaki zakon u CG i svaka institucija drzavna)... Nikad toga zakona nije bilo kod nas tj. bilo je ali se nije postovao i ko se pozvao na zakon i prijavio nekog vrlo brzo je ostao bez posla... zakon je takav da ce se poslodavac uvijek izvuc... uvijek moze sve nastelovat.

  3. #28
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Bas ti je to prica kao za partijski sastanak ili komunisticki osvrt na radnicka prava.
    Tvoje je pravo da to tako gledas, a ja upravo na to tvoje takvo gledanje gledam kao da je robovlasnistvo. Najbolje nek radnik cuti i radi sto mu se rece. Ne smije imati pravo da progovori. Bas lijepo za 21. vijek.
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Zakon mora da ih stiti da ih neki nazovi biznismen ne izrabljuje, muva sa osiguranjima i doprinosima, ćera da potpisuju liste da su radili osam sati a oni po cijeli dan rade.....
    Pa ja upravo o tome i pricam. Upravo se to i desava u CG. U Dansku toga ima puno manje i zato su zadovoljniji i radnici i poslodavci. Radnici imaju priliku da za posten rad posteno i zarade, a sa druge strane svi poslodavci imaju fer ''takmicenje''.
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    a od price da bi trebali zaradjivati ka u Danskoj, Njemackoj.... jer i tamo konobar nosi ista pica i radi istu rabotu je jedino prica radi price. Ne mislis valjda da śutra kod nas dodje taj isti Danac i zaposli nase radnike da bi im dao plate kao svojim radnicima u Danskoj.
    Prica radi price ili ne, to su cinjenice. A sto se tice toga da Danac dodje kod nas i zaposli radnike vidjecemo kad dodju ozbiljni invenstitori sa ozbiljnim i postenim namjerama. Upravo od njih nasa vlast ocekuje da naprave bolju ekonomiju jer mi sami nijesmo sposobni.

  4. #29
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Cuh kolko Plantaze 13. jul placaju radnike za orezivanje loza.
    Za jedan red loza placaju svega 1.60 eura. Dobar orezivac za dana moze najvise 5-6 redova da oreze.

  5. #30
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Jedan PRIMJER o EFIKASNOSTI CRNOGORSKIH J-RADNIKA,
    u mom gradicu radi jedan zaposljeni u Vodovod preko 1800 vodomjera,
    gubitci na mrezi 12,8% PRIHOD 300 000 eura, ADMINISTRACIJA TROSI 60 000 eura, 20%.
    PODGORICA 450-500 zaposljenih , ADMINISTRACIJA trosi 45%,
    izpumpa 40 miliona kubika, realizuje 16 miliona, pa izracunajte GUBITKE, koncesije placa na 16 miliona.
    Budva 265 zaposljenih,
    Herceg Novi 250 zaposljenih,

    To Svajcarska nebi IZDRZALA, sve PARTIJSKE CELIJE SNP I DPSa,
    a vode ima i nema.

    Nikad se mi necemo OPAMETIT I OPASULJIT, nama su se ZIVCI POMIJESALI,
    ne razimo REZULTATE, NEGO PLATE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #31
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Jedan PRIMJER o EFIKASNOSTI CRNOGORSKIH J-RADNIKA,
    u mom gradicu radi jedan zaposljeni u Vodovod preko 1800 vodomjera,
    gubitci na mrezi 12,8% PRIHOD 300 000 eura, ADMINISTRACIJA TROSI 60 000 eura, 20%.
    PODGORICA 450-500 zaposljenih , ADMINISTRACIJA trosi 45%,
    izpumpa 40 miliona kubika, realizuje 16 miliona, pa izracunajte GUBITKE, koncesije placa na 16 miliona.
    Budva 265 zaposljenih,
    Herceg Novi 250 zaposljenih,

    To Svajcarska nebi IZDRZALA, sve PARTIJSKE CELIJE SNP I DPSa,
    a vode ima i nema.

    Nikad se mi necemo OPAMETIT I OPASULJIT, nama su se ZIVCI POMIJESALI,
    ne razimo REZULTATE, NEGO PLATE.
    Ok, ja nemam problem s atim. To je javni sektor koji vodi Vlada. Iako je danasnja vlast toboze demokratska i oce slobodne trziste oni u svojim javnim preuzecima i dalje zadrzavaju isto ono iz komunizma, to je ono sto Hari zeli da pripise ali adresira na pogresnu adresu.
    Ja sam radnik u privatnom sektoru, radim 3 razlicita posla za jednu platu 6 dana u nedjelju i pricam vezano za to.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Milovane, sad pomnozi broj tih radnika sa platama kao u Danskoj pa pogledaj koja bi to firma izdrzala.

  8. #33
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ok, ja nemam problem s atim. To je javni sektor koji vodi Vlada. Iako je danasnja vlast toboze demokratska i oce slobodne trziste oni u svojim javnim preuzecima i dalje zadrzavaju isto ono iz komunizma, to je ono sto Hari zeli da pripise ali adresira na pogresnu adresu.
    Ja sam radnik u privatnom sektoru, radim 3 razlicita posla za jednu platu 6 dana u nedjelju i pricam vezano za to.

    Nema PRIVATNIKA U CGi, ako nije MONOPOLISTA, ili ima drzave IZA LEDJA,
    koji naseu MAGARAD DRZE ZA UVA,
    kao GRCKA, MADJARSKA, NJEMACKA , NORVESKA I TURSKA,
    i miljenici Milovi&Co,
    svi ostaliu placaju TERET JAVNIH SLUZBI, 53 000 PARAZITA, koji izmisle 34 vrste NAMETA I TAKSI U OPSTINI, plus one DRZAVNE NAMET NA KIJAMET, i PRIREZ NA POREZ.

    Taj AMBIJENT JE UZAS I ZA PREDUZETNIKE I ZA INVESTITORE,
    ZATO SVI BJEZE GLAVOM BEZ OBZIRA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ok, ja nemam problem s atim. To je javni sektor koji vodi Vlada. Iako je danasnja vlast toboze demokratska i oce slobodne trziste oni u svojim javnim preuzecima i dalje zadrzavaju isto ono iz komunizma, to je ono sto Hari zeli da pripise ali adresira na pogresnu adresu.
    Ja sam radnik u privatnom sektoru, radim 3 razlicita posla za jednu platu 6 dana u nedjelju i pricam vezano za to.
    Ne upućuje Hari to na neku adresu već ukazuje na praznu pricu tipa "nije konobar u Dansku vrijedniji, pametniji, bolji, iz bolje kuće od konobara u CG, radnici nijesu krivi...." jer takva prica nista ne znaci.
    Sam kazes
    A da nasi radnici manje vrijede, ne bi ih stranci placali kao svoje kad odu da tamo rade.
    ali zar ne razmisljas da to nije mozda zbog toga sto moraju raditi taman kao i njihovi radnici i sto se tamo mora postovati zakon? Tamo se sindikat bori da se postuje zakon i prava radnika, a ne da njihovi predstavnici pricaju gluposti kako će zakon vaziti unazad ili kako nije jasno da li će zakon koji pocne vaziti u utorak vaziti i u proslu nedjelju. To je neozbiljno, a mozda se zakoni bas tako i postuju kao sto se postuju jer ih tako brane.
    Sta će uraditi taj sindikat da se provjeri kako je plaćen rad na praznike onim radnicima koje je inspekcija utvrdila da su radili? Da li granski sindikat koji predstavlja trgovine predstavlje i one koji rade po piljarnicama ili one djevojcice koje po supermarketima reklamiraju paste za zube ili neke proizvode reklamiraju... da li se zabrinuli kolika je njima garantovana plata, radno vrijeme, uslovi rada....?
    Ja sumnjam da ih to i zanima pa je lakse mlatiti praznu slamu da nije jasno sto je jasnije da ne moze biti.
    Kako to mislis da radis tri razlicita posla za jednu platu?

  10. #35
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    a to sto velis da niti jedan zakon ne moze se primjenjivati retroaktivno... pazi ovaj primjer:

    ljudi obavljaju tezak i opasan posao, ali to radno mjesto nema benificiran staz. U medjuvremenu, za to radno mjesto se staz osiguranja i pocne racunati sa uvecanim trajanjem. Ako je covjek vec radio, recimo, 20 godina u tako teskim uslovima i napokon, u nekim njegovim 50-im godinama, zakaci taj beneficirani staz, zasto da mu se ne obracuna za sve prethodne godine patnje? On, obzirom da je radio u takvim uslovima, za nekih 5 godina vise nece biti fizicki u stanju da obavlja taj posao i sta? Morace da se cima do svoje 60 i neke godine, iako je zasluzio penziju. Sta sa takvim slucajevima?


  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    a to sto velis da niti jedan zakon ne moze se primjenjivati retroaktivno... pazi ovaj primjer:

    ljudi obavljaju tezak i opasan posao, ali to radno mjesto nema benificiran staz. U medjuvremenu, za to radno mjesto se staz osiguranja i pocne racunati sa uvecanim trajanjem. Ako je covjek vec radio, recimo, 20 godina u tako teskim uslovima i napokon, u nekim njegovim 50-im godinama, zakaci taj beneficirani staz, zasto da mu se ne obracuna za sve prethodne godine patnje? On, obzirom da je radio u takvim uslovima, za nekih 5 godina vise nece biti fizicki u stanju da obavlja taj posao i sta? Morace da se cima do svoje 60 i neke godine, iako je zasluzio penziju. Sta sa takvim slucajevima?
    Dok dijelis BENIFICIJE i peMzije, oli mi reJ,
    ko ce to placat, i koga treba oporezovat, da bi taj od 50 godina MUCENIK, napunio STOCKU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #37
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    oporezivat? Osiguranje placa poslodavac valjda.. ako na to mislis...


  13. #38
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na mjesta sa beneficiranim radnim stazom poslodavac u fondove uplaćuje veće doprinose, a kad bi se desio tvoj primjer onda bi neko morao uplatiti svu tu razliku dok nije vazila beneficija. Isti slucaj je (ne znam je li istina jer samo cuo) kad na primjer u KAP-u za neke poslove ranije vazila beneficija, a posto se navodno poboljsali uslovi sad nema beneficije. Znaci da isti covjek koji cijeli radni vijek radio na istom poslu za pola ima beneficije, a za drugu polovinu nema. Nijesam cuo da se sindikat ni o tome brinuo ko, kako i kad donosi te odluke i koji posao ima i kolike su te beneficije.
    Ne znam kako se zavrsilo sa onim zahtjevima kad drzava otkupljivala radnicima radni staz i oni trazili da im se isplate te godine staza, ali sa beneficijama. Mozda su taman nekim i isplatili beneficije za rad koji bi trebali odraditi, a nekima nijesu ni koji odradili.

  14. #39
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    svakako, to su zeznute rabote, jer nije sve u parama kao sto se pokusava okrenuti, vec u zdravlju. Sta ces da radis sa covjekom od 50-ak godina koji vise bukvalno nije ni za sta, a tek se sad osiguranje na to njegovo radno mjesto pocelo obracunavati sa uvecanim trajanjem, iako su uslovi rada uvijek bili isti? Po zakonu on mora da sljaka jos najmanje 10-ak godina, a dje? Obzirom da je njegovo radno mjesto sa posebnim uslovima rada i lagano se utvrdi da fizicki nije vise sposoban.. sta s njim??


  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako mu firma ne ponudi neki laksi posao onda muka na njega, ali ebg nije valjao socijalizam ovako je super

  16. #41
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    oporezivat? Osiguranje placa poslodavac valjda.. ako na to mislis...
    Svaki FOND JE PRAZAN, samo imaju TEKUCE PRIHODE I UPLATE POSLODAVACA,
    a svi imaju GUBITKE, koje pokrijevaju DOTACIJAMA IZ DRZAVNOG BUDZETA,
    zar LJUDI NE OSJECAJU ODGOVORNOST,
    kad TRAZE PRAVA I OBECAVAJU BRDA I DOLINE,
    od cega LJUDJI BOZIJI, KAD NIKO NISTA NE RADI,
    a ovi sto rade i stvaraju PROFIT, plare 9% pa DOMA SA 91% za Njemacku, Madjarsku, Italiju ili Tursku, zaboravi Rusiju.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #42
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nešto nikad nisam čuo da se iđe neki rad retroakivno vodio kao rad sa beneficiranim stažom. Niti mi se čini da je tako nešto uopšte moguće. Zna se za koje poslove treba da važi beneficirani staž. Ne vjerujem da ima tog rudnika na svijetu koji ne uništava ljudsko zdravlje, a isto tako se ne bih čudio da, kad bi to bilo moguće, neki crnogorski poslanici, direktori, članovi bordova traže beneficirani staž za uništavanje preduzeća kojima su gazdovali ili države kojom su upravljali. Isto je veliki stres kad ti se firme stalno gase, a pogana vlast te stavlja da direktoruješ nekim drugim preduzećem. Pa još strah da će im neko oteti pare koje su svojim poštenim radom zaradili izlažući se riziku da budu uhvaćeni i otErani na robiju... Nije to lako.

  18. #43
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne upućuje Hari to na neku adresu već ukazuje na praznu pricu tipa "nije konobar u Dansku vrijedniji, pametniji, bolji, iz bolje kuće od konobara u CG, radnici nijesu krivi...." jer takva prica nista ne znaci.
    Sam kazes

    ali zar ne razmisljas da to nije mozda zbog toga sto moraju raditi taman kao i njihovi radnici i sto se tamo mora postovati zakon? Tamo se sindikat bori da se postuje zakon i prava radnika, a ne da njihovi predstavnici pricaju gluposti kako će zakon vaziti unazad ili kako nije jasno da li će zakon koji pocne vaziti u utorak vaziti i u proslu nedjelju. To je neozbiljno, a mozda se zakoni bas tako i postuju kao sto se postuju jer ih tako brane.
    Sta će uraditi taj sindikat da se provjeri kako je plaćen rad na praznike onim radnicima koje je inspekcija utvrdila da su radili? Da li granski sindikat koji predstavlja trgovine predstavlje i one koji rade po piljarnicama ili one djevojcice koje po supermarketima reklamiraju paste za zube ili neke proizvode reklamiraju... da li se zabrinuli kolika je njima garantovana plata, radno vrijeme, uslovi rada....?
    Ja sumnjam da ih to i zanima pa je lakse mlatiti praznu slamu da nije jasno sto je jasnije da ne moze biti.
    Kekovic je izgubio povjerenje i kod mene, odavno ga nemam ni prema onom ''medu brundu'' iz SSCG. Ali to ne znaci da ja sada treba da stanem na suprotnu stranu ili da stalno napadam sindikate. Koliko toliko oni se bore za radnicka prava, dok Vladu i poslodavce uopste nije briga. Da ih je briga ne bi ovu drzavu doveli do ovakvog ekonomskog stanja .
    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kako to mislis da radis tri razlicita posla za jednu platu?
    Ka i vecina radnika u CG tkz multipraktik radnik. Obavljas vise radnih pozicija, ako mozes da stizes super. Npr u isto vrijemem konobar, sanker, cistacica itd.
    kud te srece nasim privatnicima kad bi kako moglo da se ima firma sa sto manjim brojem radnika koje ne bi placali uopste. No je problem sto im firme nisu proizvodne pa da koriste masine umjesto cojeka no se uglavnom bave kupo-prodajom a za to im jos uvjek treba ljudstvo.

  19. #44
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ako mu firma ne ponudi neki laksi posao onda muka na njega, ali ebg nije valjao socijalizam ovako je super
    Kako za koga, ja sa svojih 30 nisam vidio neki boljitak od ovog neoliberalnog koncepta. Vidim pogasene fabrike i nepostovanje zakona.
    Je li socijalizam valja ili ne? i daj da od sada ne koristimo komunizam kad pricamo o ovim stvarima.
    Last edited by autodijagnostika; 17-01-12 at 08:32.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by autodijagnostika View Post
    Ka i vecina radnika u CG tkz multipraktik radnik. Obavljas vise radnih pozicija, ako mozes da stizes super. Npr u isto vrijemem konobar, sanker, cistacica itd.
    kud te srece nasim privatnicima kad bi kako moglo da se ima firma sa sto manjim brojem radnika koje ne bi placali uopste. No je problem sto im firme nisu proizvodne pa da koriste masine umjesto cojeka no se uglavnom bave kupo-prodajom a za to im jos uvjek treba ljudstvo.
    To znaci da je privatnik super organizovao rad i da nema praznog hoda. Nije to drzavna firma pa da jedna sluzbenica drzi papir dok druga udari pecat, a treća to metne u kofertu a cetvrta lizne kofertu i zalijepi i onda kurir odnese na postu, a u medjuvremenu svrati do kapele da izjavi saucesće. Kad bi firma u kojoj radis bila tvoja imao bi slican odnos kao i tvoj gazda i sumnjam da bi iz svog dzepa placao da neko cacka uvo dok je na poslu ili da pise po forumaH kao ja i ti sad.

  21. #46
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To znaci da je privatnik super organizovao rad i da nema praznog hoda. Nije to drzavna firma pa da jedna sluzbenica drzi papir dok druga udari pecat, a treća to metne u kofertu a cetvrta lizne kofertu i zalijepi i onda kurir odnese na postu, a u medjuvremenu svrati do kapele da izjavi saucesće. Kad bi firma u kojoj radis bila tvoja imao bi slican odnos kao i tvoj gazda i sumnjam da bi iz svog dzepa placao da neko cacka uvo dok je na poslu ili da pise po forumaH kao ja i ti sad.
    Primjer sa drzavnom firmom si banalizovao, mada nisi daleko od istine. U realnosti kod privatnika stvari stoje drugacije.
    Nije problem kako ce privatnik da organizuje posao vec kako se ophodi prema radniku. Kad ga zaposljava nijedan mu nece saopstit sto ce sve da radi i koje su njegove obaveze, nego mu vremenom kaci jedno po jedno a platu mu ne bi povecava. Da ne pricam o masu drugih stvari koje ne postuje a koje su propisane zakonom.
    Jos jedna stvar, radnik nije kriv ako je obim posla opao pa zbog toga mora da snosi posledice u smislu da obavlja poslove za koje nije kvalifikovan
    Ali sve te malverzacije mogu d aprodju kod nas gdje nam se ekonomija bazira na trgovackim preduzecima i ugostiteljstvu.
    Da imamo fabrike druga bi prica bila.

    Na forum mogu da kucam upravo jer posla nema, i ja nisam kriv za to

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Naravno da nijesi kriv a ja bi volio i nadam se da ni tebi ne bi bilo mrzno da vazda imas tako posla pa da piskaramo. Vlasnik firme ne bi bio zadovoljan i sa nasim misljenjem se nikako ne bi slozio pa ako bi se takva rabota za jos desetak radnika nastavila malo duze isto bi rekao "ja nijesam kriv" i jednostavno bi otpustio dobar dio tih radnika. Vjerovatno situacija dje niko nije kriv ali opet neko ispasta.

  23. #48
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Naravno da nijesi kriv a ja bi volio i nadam se da ni tebi ne bi bilo mrzno da vazda imas tako posla pa da piskaramo. Vlasnik firme ne bi bio zadovoljan i sa nasim misljenjem se nikako ne bi slozio pa ako bi se takva rabota za jos desetak radnika nastavila malo duze isto bi rekao "ja nijesam kriv" i jednostavno bi otpustio dobar dio tih radnika. Vjerovatno situacija dje niko nije kriv ali opet neko ispasta.
    Hm, precjenjujes ''piskaranje'' po forumu.
    Vjeruj da ovo radim najvise iz dosade. Milije mi je kad imam posla, em sto vrijeme brze prodje em sto cinim neku korist.
    Ali je ovo djaolje forumisanje zarazno. Jedan drugoga ceramo u diskusiju ne bi li rekli sto pametnije a na kraju nikakve vajde.

  24. #49
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nema toga INVESTITORA ILI PREDUZETNIKA,
    koji moze PREZIVJET,
    sa takvim REZIJAMA I OBAVEZAMA DRZAVE I OPSTINE,
    svako ZACECE SE ZAVRSI ABORTUSOM,
    jer deset BABICA navali da vuce BEBCE za noge i ruke,
    da plati POREZE, PRIREZE, TAXE, I 34 NAMETA OPSTINSKA, i specijalne cijene za VODU I STRUJU za PRAVNA LICA,
    MI SJECEMO GRANU NA KOJU SJEDIMO,
    a MRZNJA I PREDRASUDE prema PRIVATNICIMA se gomilaju iz dana u dan,
    umjesto GILJOTINE JAVNIH SLUZBENIKA,
    mi koljemo KRAVU, da komsiji ne prodamo SIR I VARENIKU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  25. #50
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Ugovor o radu na odredjeno vrijeme

    Zanima me koja su prava garantovana radniku koji ima ugovor na odredjeno vrijeme.

    Konkretno, ako radnik ima ugovor, npr. do 31.12.2012. a poslodavac mu iz nekog razloga da otkaz 31.10.2012., ima li radnik pravo na isplatu zarada koje su mu predvidjene do kraja ugovora?

Page 2 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zakon o radu ne odgovara poslodavcima
    By autodijagnostika in forum Ekonomija
    Replies: 62
    Last Post: 31-05-11, 14:19
  2. Ugovor o radu
    By Brent1986 in forum Sve i svašta
    Replies: 11
    Last Post: 22-03-11, 10:17
  3. Nezgoda na radu :)
    By bojankov in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 31-03-10, 21:17
  4. zakon o radu
    By pilicius in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 09-07-09, 12:04
  5. Budvani na prinudnom radu
    By Bunny Rabbit in forum Primorski
    Replies: 27
    Last Post: 10-01-05, 20:42

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •