Results 1 to 22 of 22

Thread: Evo kako se pali III Balkanski rbat

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Evo kako se pali III Balkanski rbat

    Last edited by Old Bone; 14-12-13 at 16:14.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  2. #2
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

  3. #3
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Hvala!
    Ma bojim se e mi je osnovna poruka threada tačna....

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  4. #4
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Europsko bure baruta, nema sta :ambivalence:

  5. #5
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opušteno.

    Jedna budala kao što je Zukorlić nije vrijedna pažnje. On vam je nešto poput Ekrema, glupostima privlači pažnju. Elem, Bošnjaka u CG ima 8%, i premalo, bukvalno premalo ih je da bi bilo šta mogli da preduzmu. Sa donje strane su Crnogorci 72% je pravoslavno, i sa gornje Srbi, sa par miliona pravoslavnih stanovnika. Taj njihov zamišljeni Sandžak je u pravoslavnom sendviču. Ulaskom CG u NATO u septembru, eliminisaćemo rizik od Bosne koja zadugo neće biti članica, ako ikada i bude, jer 49% njene teritorije je duboko protivu toga (Republika Srpska). Rusija je jasno rekla da je za nju pristupanje Srbije NATO savezu crvena linija, a ja sam siguran da slično misle i za Republiku Srpsku. A mi, ne bilo potrebe, ćemo se lako obračunati sa ovih 8%, ako podivljaju.

    Mada mi nije jasno baš to oko Sandžaka, on uključuje i Gusinje, al zar se tamo nisu širile albanske zastave? Znaju li oni što su i šta hoće? Što se mene lično tiče, mogu da se zovu i Klingoncima, i mašu kavim god hoće zastavama i pričaju kojim god žele jezikom, apsolutno mi ne smeta, ali bilo kakva secesija ili bilo šta slično, lako može završiti u krvi. A biti brojčano mali, znači i imati mnogo više žrtava i pretrpjeti poraz.

    I još nešto, iskreno sam siguran, da nije politike vladajuće koalicije, koja se dodvorava Zapadu svih ovih godina, da bi se nešto slično davno desilo u CG. Ali oni (Albanci/Bošnjaci) nemaju podršku Zapada za slične akcije u CG. Sjetite se Orlovog Leta, kako su to stručno ugasili za jedan dan, sve pohapsili, utamničili i bacili ključeve. Rodbina se bunila i protestvovala, ali to je sve bilo kratkog daha, jer ZAPAD ne podržava.


  6. #6
    Join Date
    May 2011
    Posts
    280
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Doduše, ovo ne bi uopšte bilo loše da se desi. Završilo bi se za 15 dana a DPSDP bi se u potpunosti srušio jer sve je ovo rezultat njihove predreferendumske i izborne politike i koketiranja sa Bošnjacima i Albancima, a ignorisanja većinskih naroda, prije svih Crnogoraca. I polako dolazi na naplatu.


  7. #7
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kal El View Post
    Opušteno.

    Jedna budala kao što je Zukorlić nije vrijedna pažnje. On vam je nešto poput Ekrema, glupostima privlači pažnju. Elem, Bošnjaka u CG ima 8%, i premalo, bukvalno premalo ih je da bi bilo šta mogli da preduzmu. Sa donje strane su Crnogorci 72% je pravoslavno, i sa gornje Srbi, sa par miliona pravoslavnih stanovnika. Taj njihov zamišljeni Sandžak je u pravoslavnom sendviču. Ulaskom CG u NATO u septembru, eliminisaćemo rizik od Bosne koja zadugo neće biti članica, ako ikada i bude, jer 49% njene teritorije je duboko protivu toga (Republika Srpska). Rusija je jasno rekla da je za nju pristupanje Srbije NATO savezu crvena linija, a ja sam siguran da slično misle i za Republiku Srpsku. A mi, ne bilo potrebe, ćemo se lako obračunati sa ovih 8%, ako podivljaju.

    Mada mi nije jasno baš to oko Sandžaka, on uključuje i Gusinje, al zar se tamo nisu širile albanske zastave? Znaju li oni što su i šta hoće? Što se mene lično tiče, mogu da se zovu i Klingoncima, i mašu kavim god hoće zastavama i pričaju kojim god žele jezikom, apsolutno mi ne smeta, ali bilo kakva secesija ili bilo šta slično, lako može završiti u krvi. A biti brojčano mali, znači i imati mnogo više žrtava i pretrpjeti poraz.

    I još nešto, iskreno sam siguran, da nije politike vladajuće koalicije, koja se dodvorava Zapadu svih ovih godina, da bi se nešto slično davno desilo u CG. Ali oni (Albanci/Bošnjaci) nemaju podršku Zapada za slične akcije u CG. Sjetite se Orlovog Leta, kako su to stručno ugasili za jedan dan, sve pohapsili, utamničili i bacili ključeve. Rodbina se bunila i protestvovala, ali to je sve bilo kratkog daha, jer ZAPAD ne podržava.

    Prvo da se izvinim u ime svih Pravoslaavnih Crnogoraca poštovanom muftiji Zukorliću za neprimjerene riječi i uvredu koju je od nas doživio.
    On je izuetan intelektualac, koji na zakonit način traži nešto što mu se ne može odobriti na miran način. đ

    Ipak, taćno je da procenat gradjana koji su u njega ne prelazi 8% zato što je svima jasno da to vodi CG NA ZLE PUTE...
    Ali, JA NE ŽELIM DA ŽIVIM U ZEMLJI POPUT BiH, U KOJOJ HRIŠĆANI MRZE MUSLIMANE I OBRATNO, JER TU SREĆE NEMA, DUHOVNOG MIRA NEMA, ISKRENOSTI I VESELOSTI NEMA! Tužne bosanske igre nadmudrivanja, *****nja itd. DOK SVE NE DOŽIVI KATARZU U VELIKOM KLANJU JE HOROR...HOROR...HOROR...što neko reče u briantnom filmu Apocalipse now.

    Komentari ukazuju da je ovaj narod VEĆ SADA podijeljen i da bi se to nastavili geometrijskom progresijom.

    Zato vlast mora da se bori protiv toga I SPAŠAVA DRŽAVU I NJEN EVROPSKI PUT!

    Mnogo će pomoći NATO....


    Pozdrav
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  8. #8
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,562
    Thanks Thanks Given 
    1,111
    Thanks Thanks Received 
    1,721
    Thanked in
    775 Posts

    Default

    kod nas je sve poslo naopako,oce hodze i popovi da se mijesaju u politiku.
    @old bone,ja sam musliman i taj zukorlic,necu ga nazvati muftijom i ne zasluzuje moje postovanje a ni vecine muslimana/albanaca/bosnjaka u cg.ti mu mozes iskazati postovanje ali sve sto osjecam prema tom covjek je prezir.dobro si rekao za BiH,dijelim misljenje da je to jedna tuzna,tuzna zemlja,tuznija od ove nase.
    skoro vidjeh da se medojevic udruzio s njim,je li zbog nekih sitnih politickih poena ili cega vec ne znam,samo je covjek izgubio i ono malo povjerenja koje sam imao u njega da moze,sjutra kad bi bio vlast,da vodi ovu drzavu pravim putem.

    @Kal El,ti i dalje zivis u nekom ratu,pa bi da se obracunavas s nekim.ne znas ni rezultate popisa,nit znas koliko albanca ima u gusinju(ne,to nisu muslimani/bosnjaci koji su mahali albanskim zastavama,to su lokalni albanci naravno)itd itd.vidim da si banovan,i ne cudi s obzirom na tvoje stavove koji ne prilice normalnom covjeku.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Mnogo će pomoći NATO....
    Jel' bombardiranjem? Ali, eto, nemoj zaboravit da je NATO do sad samo bombardirala ZA islamski separatizam. Nikad PROTIV. Ne znam, sta ces ...
    Stvarno li vjerujes da ce vas o spasit no tvoje mantranje "Mi smo uz NATO"? Uopce nisam siguran, nazalost
    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    On je izuetan intelektualac, koji na zakonit način traži nešto što mu se ne može odobriti na miran način.
    Bogami, zaboravi na ono koketiranje kad je tvoja Domovina stvarno ugrozena. Kakav "intelektualac", kakvi bakraci?

    USTAV CRNE GORE
    Državna teritorija

    Član 3

    Teritorija Crne Gore je jedinstvena i neotuđiva.


    Evo vam nas kao primjera, kako smo popusili Cecenima uz putinov pritisak. On je takodjer raspravljao kako su oni "intelektualci" pa sad oni divljaju Rusijom i nekaznjeno krse zakon na svaki moguci naCIN.



    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Komentari ukazuju da je ovaj narod VEĆ SADA podijeljen i da bi se to nastavili geometrijskom progresijom.
    Zato vlast mora da se bori protiv toga I SPAŠAVA DRŽAVU I NJEN EVROPSKI PUT!
    A di ti je ona amfijeva svetosavska ekipa? Je li vec izgubila svu energiju boreci se protiv "Dukljana"? Je li zborsko pjevanje "bacajte bombe, cetnici" sve sto mogu?
    Last edited by A+A; 15-12-13 at 17:11.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by A+A View Post
    Jel' bombardiranjem? Ali, eto, nemoj zaboravit da je NATO do sad samo bombardirala ZA islamski separatizam. Nikad PROTIV. Ne znam, sta ces ...
    Stvarno li vjerujes da ce vas o spasit no tvoje mantranje "Mi smo uz NATO"? Uopce nisam siguran, nazalost

    Bogami, zaboravi na ono koketiranje kad je tvoja Domovina stvarno ugrozena. Kakav "intelektualac", kakvi bakraci?

    Evo vam nas kao primjera, kako smo popusili Cecenima uz putinov pritisak. On je takodjer raspravljao kako su oni "intelektualci" pa sad oni divljaju Rusijom i nekaznjeno krse zakon na svaki moguci naCIN.





    A di ti je ona amfijeva svetosavska ekipa? Je li vec izgubila svu energiju boreci se protiv "Dukljana"? Je li zborsko pjevanje "bacajte bombe, cetnici" sve sto mogu?
    Nije fer da me stavljaš u isti tim sa tim ljudima, kad kažeš:" A di ti je ona amfijeva svetosavska ekipa?" EKSTREMI I PROZELITISTI MA KOJE FELE KOD MENE NE PROLAZE!

    Kod muslimana me zapravo najviše nervira što imaju religiozna obavezu da kafira preobrate u Islam, pa to često pokušavaju baš sa ljudima koje cijene i poštuju.... te mi je bliži i prihvatljiviji za prijateljstvo i druženje baš onaj koji to najredje i najmanje navalentno pokušava ) Ponavljam da dok ti lično, na svojoj koži, ne doživiš svu potencijalnu dobrotu koju ima čovjek koji je vaspitan u najboljoj tradiciji Suni muslimana ne možeš u punoj mjeri shvatiti ovoo o čemu pričam...Povjeruj mi da im je porodični život skoro pa savršen.....A IZ TAKVOG RANOG VASPITANJA PROIZILAZE LJUDI KOJI SE DRŽE RIJEĆI, KOJI POŠTUJU STARIJE, KOJI ZNAJU DA NA DOBRO UZVRATE JOŠ VEĆIM DOBROM IT SL.....
    Ipak, LJEPŠE VJERE OD HRIŠĆANSKE NEMA, JER JE HRISTOVA BESKRAJNA DOBROTA , TOLERANCIJA , SAOSJEĆANJE I PRAŠTANJE NEŠTO ŠTO JE NAJBLIŽE BOGU.

    I još nešto....Mogu li ja bit dobar vjernik moje vjere ako volim sve ljude, koji, eto, PONAJVIŠE VOLI BAŠ TE MUSLIMANE.... da ti i tako intimne stavove kažem. Pri tom zaista ne bi volio da se ti osjetiš povredjen, ili da budem manji čovjek u tvojim očima...
    Ipak, to svakako ne znači da sam za "jetrožderce", ekstreme ma koje vrste i ljude koji su takvim i sličnim svojim djelima IZBRISALI SEBE IZ SPISKA PRAVIH LJUDI...već su sebe vratili na nivo predatora. Mi smo kao vrsta posebni baš zato što imamo savjest i što imamo dobrotu...a to nije osjećanje drugih vrsta koje zajedno sa nama egzistiraju....I TO NAM JE DAR OD VIŠE INTELIGENCIJE ZBOG KOJEG DOMINIRAMO NA OVOME SVIJETU!

    ...ili to bar ja tako smatram.


    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 15-12-13 at 18:53. Reason: A LJEPŠE
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  11. #11
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Opet, nemoj uzimat osobno, ali siguran sam da Crna Gora nije u stanju ratovati na dva fronta: s sandzackim te s srpskim separatistima, pri tome sto ona Organizacija Sjeveroatlantskog Ugovora, ciji si vatreni zagovornik, nece bit of help.
    Za mene uopce nije bitno tko je covjek po vjeroispovijesti, dok ne prekrsi zakon i ne pokusaje pozivat na nasilnu promjenu ustavnog ustrojstva.
    Da ponovim, imas li odgovor na pitanje zasto sute svetosavci to jest oni koji ne dozivljavaju Crnu goru kao maticnu vec kao macehinsku drzavu? Zar se onaj potez ne predstavlja isti stepen opasnosti i za njih?
    Last edited by A+A; 15-12-13 at 18:56.

  12. #12
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Samo jos jedan vjerski fanatik. Nazvati takvog covjeka intelektualcem je intelektualno samoubistvo.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  13. #13
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    - I Romi traže svoja prava, odveć poodavno... samo se još nisu izjasnili koje bi gradove uzeli za sebe.

    http://www.slobodnaevropa.org/conten...m/2337853.html
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  14. #14
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    - I Romi traže svoja prava, odveć poodavno... samo se još nisu izjasnili koje bi gradove uzeli za sebe.

    http://www.slobodnaevropa.org/conten...m/2337853.html
    Ih što uživaju Romi ....Pušti tu priču, već ih treba maksimalno podržat na svakom poreduzeću, a naročito kad se radio nauci. Pozitivna diskriminacija, ALI DO GRANICE, jer ni CRNOGORCI NE SMIJU TRPJET U SVOJOJ ZEMLJI DA BI SE DRUGIMA UGODILO. Pa kako onda? Otprilike ovako: Napraviti neku kombinaciju i primiti I ROMA na posao, ali prvo našeg državljanina koji je prvorangirani.

    Naši napaćani,iskompleksirani studenti, koje jad jadu dodaje na neki način, kad završe odabranu školu treba da dobiju bar rad na odredjeno vrijeme (ipak je to neki uspjeh) a nadam se da će imati dovoljno mašte u Ministarstvu da nadju put i način kako da im povrate vjeru u život.


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    ja uopste ne vidim razliku izmedju amfilohija i zukorlica, osim u dizajnu uniforme
    She is only here to annoy herself!

  16. #16
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moram priznati da u prvi mah, za malo ljutito krenuh da pitam Bone-a kako sebi daje za pravo da komentariše druge, kad je i on sam sljedbenik Amfilohijev (čiji su stavovi krajnje maligni), pa skalah, jer znam da je Bone, prije svega, jedan pošten i dobar čovjek.

    Što se mene tiče, u više navrata sam pisao da se ježim svakog radikalizma. Kako četničke i ustaške ideologije, tako i radikalnih struja u Islamu.

    Definitivno je svaki radikalizam potrebno sasjeći u korijenu, kada je Islam na ovim prostorima u pitanju, prva mjera je zabraniti ove džihad ratnike, e neki od njih više vremena na FB provedoše, n'o što ratuju u Siriji.

    Ali nikako ne smijemo biti selektivni, nego sasjeći svaku malignu struju i ideologiju koja potencijalno prijeti našoj državi, pa i regionu. Jer selektivnost dokazano daje negativne rezultate, štaviše, samo povećava broj agresivnih, na svim stranama.

  17. #17
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne bih ja išao baš tako daleko da povučen znak jednakosti između Amfilohija Radovića i muftije Zukorlića... Ovaj prvi je simbol baš svega što jedan svještenik ne smije sebi dozvoliti (proklinjanja, blagosiljanje krvavog oružja, proizvođenje četničkih koljača u svece..) dok za drugog to baš i ne možemo reći.
    Muftija Zukorlić je, po meni, napravio samo jednu grešku - osnivanje partije. Pazite, greškom mu ne smatram to što kao intelektualac svog naroda promišlja politiku i javno istupa jer bi tako mogli ne samo diskvalifikovat recimo mitropolita Makariosa III koji je Kipar doveo do slobode, Martina Lutera Kinga i dr,..već i sve crnogorske vladike iz kuće Petrovića. Istupe u političkim pitanjima ne zamjeram ni Amfilohiju sve dok ti istupi imaju mjeru.
    Ne, greška muftije Zukorlića (i vjerujem nepopravljiva) bilo je osnivanje partije, jer je na taj način posredno okrenuo leđa svima onima Bošnjacima koji nijesu htjeli postati članovi njegove partije.
    Muftija Zukorlić je vrstan intelektualac, no čovjek koji (vjerovatno pod teretom nasljeđa sredine iz koje dolazi) ne razumije da je trenutak za neke ideje nepovratno prošao. Muftija se katkad ponaša kao da je danas 1913., a Osmalije upravo otišle iz Sandžaka, pa da bi se obezbijedio mir mora se pregovarat s muftijom. Takođe, pretjerana je ambicija Zukorlića da bošnjačku zajednicu u čitavom Sandžaku nagovori da žive po pravilima kakva recimo vrijede u Iranu. Sem toga, na žalost (ili na sreću, zavisi kako ko gleda) Zapad nikada kao danas nije imao veću rezervu prema Islamu, a posebno otpor ima prema muftijama koji se žele baviti politikom. Ovo je tim veći problem za muftiju jer ogroman broj sandžačkih Bošnjaka živi, radi ili ima rodbinu po Zapadu i uveliko su prihvatili određena pravila modernog Svijeta zasnovana na načelima Hrišćanske kulture. Tim ljudima je u većini neprihvatljivo da pri povratku u zavičaj oni ili njihovi najbliži žive po pravilima koja se tako dramatično razlikuju od onih koje su prihvatili i koja su postala dio njih.

    Iako se mnogo štošta od onog što zagovara Zukorlić nalazi u najdirektnijoj suprotnosti sa interesima naroda kom pripadam i konfliktu sa građanskim konceptom države Crne Gore, ne mogu a ne priznati da muftija za svoj narod traži SAMO ono što bih tražio i ja na njegovom mjestu. Pritom, muftija se čuva od proklinjanja, prijetnji i dr. vrsta u demokratskim društvima nedozvoljenih pritisaka. Sum sumare - ako već muftijin put ne vide kao svoj, mislim da Bošnjaci istočno od Drine nemaju razloga ni stidjeti se, ni odricati muftije Zukorlića.
    Last edited by El Re; 22-12-13 at 10:10.

  18. #18
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    U sustini i Zukorlic i Amfilohije traze za svoj narod sto bi mi svi trazili da smo na njihovim mjestima.Sad izjave njih dvojice treba pazljivo posmatrati.Recimo citao sam izjavu Zukorlica da je njemu nesto obecano u vezi teritorija a ne vidjeh da je to odlucno demantovano.O Amfilohiju puno vise znamo jer nam je tu......

  19. #19
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    U sustini i Zukorlic i Amfilohije traze za svoj narod sto bi mi svi trazili da smo na njihovim mjestima.Sad izjave njih dvojice treba pazljivo posmatrati.......
    Apsolutno se slažem sa izjavom da i Amfilohije i Zukorlić za svoj narod traže ono što, po njima, misle da je za taj narod najbolje. I, ponoviću, to što koriste to pravo niko im ne smije zamjeriti. Sve dok djeluju poštujući zakone zemlje u kojoj žive. E tu nastaje problem i razlika između njih dvojice. Meni je teško da se sjetim zakona Crne Gore koji Amfilohije i njemu podređeni nijesu stigli da prekrše. U kršenju određenih zakona pojavljuju se i kao višestruki povratnici.

    Sem ove razlike, mnogo ozbiljnija razlika je i u tome što je Zukorlić tek jedan od bošnjačkih lidera u Sandžaku i to vrlo skromnog političkog uticaja. Za razliku od njega Amfilohije je svojevrsni duhovni suveren u Crnoj Gori, a u dobroj mjeri i u Srbiji. Njemu i njegovoj vjerskoj zajednici ne samo da je dozvoljeno baš sve, već se sukoba sa njim kloni i sam Đukanović.
    I ne treba kriviti Amfilohija što može sve to što sebi dozvoljava, već one koji ovog klerika puštaju da leti i odozgo kaki po svakom i svemu što mu se u trenutku ne dopadne.

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    Recimo citao sam izjavu Zukorlica da je njemu nesto obecano u vezi teritorija a ne vidjeh da je to odlucno demantovano....
    Nijesu mu obećavane teritorije, već je tvrdio da mu je obećano osnivanje prekogranične regije Sandžak. Demantovano je, i to više nego ubjedljivo, tako da sam sklon utisku da su iz DPS-a, onda kad im je trebalo, vješto Zukorlića natjerali da čuje ono što je želio i tako ga doveli u zabludu, ili da je Zukorlić (poput česte pojave na srpskoj političkoj sceni) sklon da katkad masno/senzacionalistički slaže.
    Zukorlić nikada nije bio glas srpskih Bošnjaka, a kamoli Bošnjaka iz Crne Gore. Ako je tako, a tako je, zašto bi neko nešto njemu obećavao?... Uostalom, vidim da se Demokratski front (kom je navodno Crna Gora i njen teritorijalni integritet na srcu) nije nimalo libio da nakon te izjave Zukorlića, istom pođu na kanabe u Pazar i pozovu ga da sa svojom partijom uđe u Demokratski front.
    Tako da... Nije sve onako kako se čini...
    Last edited by El Re; 22-12-13 at 11:05.

  20. #20
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Slazem se mada ne vidim da iko moze Amfilohija spreciti da radi sto radi bas zbog tog velikog uticaja.
    Za Zukorlica ok,mada pamtim da su i sadasnji Kosovski lideri svojevremeno bili kao i Zukorlic bez uticaja pa vidimo sad.Gledam ti na ovo sve sa stanovista,da je to sve nas komsiluk,koji je vrlo da kazem 'buran',a znamo za aspiracije mnogih.:nonchalance:

  21. #21
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    Slazem se mada ne vidim da iko moze Amfilohija spreciti da radi sto radi bas zbog tog velikog uticaja.
    Njegov uticaj ne dolazi iz njegove pozicije mitropolita, kako to mnogi bezBožni DPS marksisti misle. Ne, Amfilohije je to što jeste upravo zato što ga je DPS afirmisao početkom '90-ih (znate, ono onda kada su SPS i DPS "oslobađali" komšiluk od naroda koji tamo žive, i kada im je etnofiletizam i pravoslavni misticizam o namučenom nebeskom narodu itekako koristio. Amfilohije, koji je (iako pun izopačenih ideja) izuzetno inteligentan, vješto je iskoristio taj prostor, a kad je već ojačao DPS je potiskivao i iz svakog onog prostora društvenog života đe je Đukanoviću pažnja zatajila.
    Amfilohije je danas nešto kao drvo na čijim granama sjedi najveći broj DPS-ovih birača. Dakle - drvo na kom sjedi sam DPS. E, a kako posjeći drvo na kom sjedite, a da pritom ne padnete i slomite vrat?? Zato Amfilohije uživa sve slobode koje uživa. DPS je njegov taoc, i Amfilohiju su se ispunile sve ovozemaljske i onostrane želje. Spokojno čeka smrt sretan što je doživio da postane ktitor najvećeg manastira u istoriji Crne Gore, koji će za sva vremena, više nego bilo šta drugo, ostati njegov najtrajniji spomenik... Đukanović i DPS mogu samo da mu pljunu pod prozor...

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    Za Zukorlica ok,mada pamtim da su i sadasnji Kosovski lideri svojevremeno bili kao i Zukorlic bez uticaja pa vidimo sad.Gledam ti na ovo sve sa stanovista,da je to sve nas komsiluk,koji je vrlo da kazem 'buran',a znamo za aspiracije mnogih.:nonchalance:
    Zukorlić, sve i kad bi htio, nije u stanju izazvati nerede. Ne, makar neke koji bi trajali duže od 24 sata. Zukorlić je zgodna, interesantna, no prazna puška. A, znate ono kako kažu - prazne puške se plaše dvojica.
    Strah od Zukorlića i u samoj Srbiji je smiješan, a o Crnoj Gori da i ne govorim.
    Ja ipak svu tu njegovu priču posmatram iz jednog drugog ugla. Prosto mi je žao što taj vrstan intelektualac, sa izuzetnom harizmom, nije imao sreću da pronađe mentore na strani koji bi mu pomogli da se politički izgradi i obrusi. Mnoge njegove ideje nespojive su s modernim dobom. Nema ih previše, no da se muftija njih odrekao mogao je čudo napraviti. Čudo u smislu uticaja na bošnjački narod i političke scene i Srbije i BiH i Crne Gore. Da je imao samo malo sreće da kraj sebe veže nekog ko bi mu pomagao u njegovom djelovanju, muftija je mogao uspeti se ne samo na mjesto bosanskog reisa, već i postati jedna od key figures ovog prostora... No, njegova zvijezda zgasla je prije nego je i zasijala...

    Što se tiče regiona, mira i sl.., ovaj prostor Evrope je pacifikovan i, sem u slučaju nekog globalnog sukoba, ovđe zadugo niko ni na koga neće dizat oružje. Ta igranka je završena. I ne samo to... Idemo ka vremenima u kojima će se međusobno najviše grliti, ljubiti i jedni drugima osmjehivati oni koji predstavljaju narode koji su jedni drugima najviše zla nanijeli. Nešto ko sad što uvježbavaju Dačić i Tači... Neuništivi Đukanović je prvi u regionu tu stvar shvatio.

  22. #22
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Svaka cast na opisu Amfilohija,mislim da se sam ne bi opisao bolje nego si ti to uradio.A Zukorlic?Ipak mislim da njegova zvijezda jos nije usahnula.A ovi prostori su uvijek bili kakvi su bili,mislim da ce biti promjena vlasti,sada sto ce to donositi narodima,po dosadasnjim iskustvima nista dobro,ali eto nada umire posljednja.Pripadnik sam starije generacije koja je prosla kroz sve transformacije nasih naroda i vladara,mislim jednostavno da nije logicno a ni dobro da neki ljudi decenijama sjede na istim stolicama,vjesto se "okrecuci"(kao suncokret),a ne donijevsi boljitak obicnom covjeku.Nadam se da me razumijes.:tickled_pink:

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. balkanski X FAKTOR
    By goozica in forum Muzika
    Replies: 346
    Last Post: 12-10-15, 19:49
  2. Prodajem Balkanski magarac
    By Acomne in forum Ostali oglasi
    Replies: 26
    Last Post: 03-10-13, 16:21
  3. Balkanski REP
    By zOBLA-gfx in forum Muzika
    Replies: 82
    Last Post: 25-07-11, 00:19
  4. Balkanski PayPal - PikPay
    By danuskica in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 28-10-10, 01:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •