Results 1 to 17 of 17

Thread: I: uvodjenje motora u saobracajnu

  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Nikšić
    Posts
    1,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default I: uvodjenje motora u saobracajnu

    Dragi forumasi i forumasice

    bio bih Vam mnogo zahvalan ako bi neko mogao da mi objasni proceduru uvodjenja motora od automobila u saobracajnu, tj. zamijenjen je motor posto je stari zavrsio sa karijerom.

    Novi motor je ocarinjen i ima sve papire.

    Pozzzzzzzz.
    Sutor, ne ultra crepidam!

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sto bi to radio ? u saobracajnu nema broja motora, zato cuti vozi uzivaj
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #3
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    trazice mu ga na tehnicki pregled sledeci put ...

    nema ga u saobracajnu , ali i dalje se upisuje u polisu osiguranja i u mup
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  4. #4
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Ovo je tacno sto je rekao Stivi.
    Ako prijavis motor, onda mora da ide na vjestacenje i cuda neka. Tako mi makar rece ovaj sa tehnickog. Zato tishu, ubaci novi motor i vozi pod starim brojem.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Nikšić
    Posts
    1,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Upravo tako Stivi, nece da ga registruju, a i auto je an prodaju pa hocu da skinem tu kutaru sa vrata
    Sutor, ne ultra crepidam!

  6. #6
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    onda vrlo jednostavno odes na masinski faklutet i zavrsis sve sto ti kazu, imaju i sajt pa zovi prvo provjeri
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  7. #7
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,904
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    pogotovo tishu ako je jaci veci motor ako je slabiji obavezno prijavi.. znas vec zasto
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  8. #8
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Nikšić
    Posts
    1,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Ovo je tacno sto je rekao Stivi.
    Ako prijavis motor, onda mora da ide na vjestacenje i cuda neka. Tako mi makar rece ovaj sa tehnickog. Zato tishu, ubaci novi motor i vozi pod starim brojem.
    Ne moze da se registruje ako se ne uvede, ne moze tehnicki da prodje
    Sutor, ne ultra crepidam!

  9. #9
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Moze da se registruje, jer ces ti da odes kod majstora i da ga ugradis, pa kada odes na registraciju, das ne tehnickom pregledu staru polisu dje ti pise broj starog motora. i nastavis da ga registrujes po kao da je stari motor. Ne mora niko da zna. A nece niko se zavlaciti pod haubom i da trazi dje je broj motora da bi ga uporedjivao sa tim na polisi. Odradi ti to tako.

  10. #10
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Shone problem je bash taj sto su poceli da se zavlace...

    mene su zadnju put kod Sisevic pola sata ostali cisteci blok da procitaju br. motora , ja im lijepo donio staru polisu reko evo ga odje prepisi ga , a on ne ne moramo ovako ...

    a druga su poslali na vjestacenje jer mu se nije vidjeo dobro br. pa je bio bez auta 2mj. (ne bukvalno ali , tek posle dva mjeseca je dobio saobracajnu) (u auto zetu je registrovao)
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  11. #11
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Kreteni, ja kod ovog lika nikad problema nisam imao, a promijenio sam motor, i registrujem ga pod starim brojem. I to sam mu jos rekao kada se on zavlacio da trazi broj jer ja nisam imao polisu kod sebe, pa je on morao da nadje broj i ja mu kazem da sam promijenio motor, i on mi kaze dodji sjutra, donesi mi polisu da ga registrujemo pod starim brojem jer ce ovako morati na vjestacenje. Donio sam mu polisu i evo 2 godine ga tako registrujem.
    Vjerovatno sad ovi sisnjari iz mupa citaju ovo, ali imam poruku za njih. NECU DA IDEM NA VJESTACENJE, JEBITE SE PLAVI MANEKENI!!!!

    I tako... Staru polisu, zamoli covjeka i kraj. Mada eto vidji Sisevici izgleda da su sunje pa oce da maltretiraju ljude da ih tjeraju na vjestacenja.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    1,239
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nadji fino nekoga ko ne komplikuje tako i prije registracije ga pitas oce nece i kraj...

  13. #13
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,100
    Thanks Thanks Given 
    103
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    Shone problem je bash taj sto su poceli da se zavlace...

    mene su zadnju put kod Sisevic pola sata ostali cisteci blok da procitaju br. motora , ja im lijepo donio staru polisu reko evo ga odje prepisi ga , a on ne ne moramo ovako ...
    isto tako su i moj auto čistili pola sata da vidi broj motora..

    e sad, ako se prošle godine nije unosio broj motora u njihovu evidenciju, ti ubači novi motor, povedi auto neka isčitaju taj broj i unesu ga.. ne pominji stari, novi i sl..

    a ako kakvim čudom imaju stari broj motora, ti imaš papire od novog, ništa ti ne mogu, eventualno bi platio vještačenje na tehnički i to je to..

  14. #14
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Kao prvo, motor je potrosna roba i ima uticaja samo na registraciju vozila.*
    Ako ti je motor na saobracajnoj iste kubikaze od onog koji stavljas u auto, nema potrebe za novom registracijom, osim ako nisi savjestan gradjanin.
    Ako ti je motor na saobracajnoj manje kubikaze od onog koji stavljas u auto, nema potrebe za novom registracijom, osim ako nisi savjestan gradjanin.
    Ako ti je motor na saobracajnoj vece kubikaze od onog koji stavljas u auto, procedura je sledeca:
    - pravis kupoprodajni ugovor izmedju tebe, kao kupca i prodavca tog motora, a ugovor ovjeravas kod notara,
    - iskopiras u tri primjerka saobracajnu tvog vozila i saobracajnu vozila sa kog je motor skinut,*
    - podnosis zahtjev za tehnickim pregledom motora u auto kod MUP-a; prvo odes u PC Krusevac, da ti daju ziro racune za uplatu taksi, a onda zahtjev podnosis u betonjerci, drugi ulaz
    - uz zahtjev podnosis i ovo gore navedeno,
    - iz mupa te zovu ili ti podjes da se informises kad treba da se uradi tehnicki pregled auta. Pregled radis u garazi MUP-a, preko puta Kerbera,
    - nakon toga, odlazis opet u PC Krusevac, da ti daju uput za masinski fakultet, gdje (iza Univerziteta) odlazis sa vozilom da ti utvrdi nosivost sasije za taj motor. Tamo ti kazu da uplatis jos jednu taksu i u toku dana da odes na fakultet po certifikat da tvoj motor na tvom vozilu ispunjava uslove za homologaciju,
    - kada to uradis, sa tim dokumentom odlazis u autoservis, tj tamo gdje registrujes auto, prilazes taj sertifikat sa ostalim ispravama i placas novu registraciju.*



  15. #15
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Nikšić
    Posts
    1,227
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by refan View Post
    Kao prvo, motor je potrosna roba i ima uticaja samo na registraciju vozila.*
    Ako ti je motor na saobracajnoj iste kubikaze od onog koji stavljas u auto, nema potrebe za novom registracijom, osim ako nisi savjestan gradjanin.
    Ako ti je motor na saobracajnoj manje kubikaze od onog koji stavljas u auto, nema potrebe za novom registracijom, osim ako nisi savjestan gradjanin.
    Ako ti je motor na saobracajnoj vece kubikaze od onog koji stavljas u auto, procedura je sledeca:
    - pravis kupoprodajni ugovor izmedju tebe, kao kupca i prodavca tog motora, a ugovor ovjeravas kod notara,
    - iskopiras u tri primjerka saobracajnu tvog vozila i saobracajnu vozila sa kog je motor skinut,*
    - podnosis zahtjev za tehnickim pregledom motora u auto kod MUP-a; prvo odes u PC Krusevac, da ti daju ziro racune za uplatu taksi, a onda zahtjev podnosis u betonjerci, drugi ulaz
    - uz zahtjev podnosis i ovo gore navedeno,
    - iz mupa te zovu ili ti podjes da se informises kad treba da se uradi tehnicki pregled auta. Pregled radis u garazi MUP-a, preko puta Kerbera,
    - nakon toga, odlazis opet u PC Krusevac, da ti daju uput za masinski fakultet, gdje (iza Univerziteta) odlazis sa vozilom da ti utvrdi nosivost sasije za taj motor. Tamo ti kazu da uplatis jos jednu taksu i u toku dana da odes na fakultet po certifikat da tvoj motor na tvom vozilu ispunjava uslove za homologaciju,
    - kada to uradis, sa tim dokumentom odlazis u autoservis, tj tamo gdje registrujes auto, prilazes taj sertifikat sa ostalim ispravama i placas novu registraciju.*

    Svako mi te dobro vidjelo
    Hvala
    Sutor, ne ultra crepidam!

  16. #16
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Anagastum View Post
    Svako mi te dobro vidjelo
    Hvala
    Ukupno platis oko 60e za takse.
    Last edited by refan; 30-09-11 at 12:30.



  17. #17
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ako ne znas kako da napravis kupoprodajni ugovor, mogu ti poslati jedan bjanko primjerak. Samo mi javi.*



Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. uvodjenje adsl-a, troskovi
    By cpu in forum Internet
    Replies: 3
    Last Post: 01-06-10, 13:27
  2. Vozaci motora
    By nookie in forum Motociklizam
    Replies: 52
    Last Post: 07-10-09, 13:10
  3. prodavnica motora
    By RuTuTuKi in forum Primorski
    Replies: 4
    Last Post: 20-06-08, 21:19
  4. Specifikacija motora
    By kvarni in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 7
    Last Post: 04-06-08, 13:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •