Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 74

Thread: Prosjacenje

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Prosjacenje

    Mozda je ovo trebalo na forum Titograd ali posto ovoga ima i u drugim sredinama...

    Uglavnom, pocelo je uzasno da mene nervira. Ne mozes sjesti u kafic pola sata sto ti nece proci armija malih cigancica trazeci 10 centi, 20 centi...100 eura ... Ok, razumijem da su oni u teskom socijalnom stanju i sve, ali je problem u tome sto je njihov nastup strasno navalentan. I jos se neki naljute ako im das 10 centi, kao tipa "samo ovo?" A i kad das nekome, ne prodje 5 minuta, evo ga sledeci..."daj deset centi da ti zena rodi muza"...bau...

    Mislim da bi ovo drustvo i ova drzava morali da nadju neko rjesenje za ovaj problem.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Prosjacenja ima svuda, samo, na primjer, ovi likovi sto prose po Francuskoj nisu uopste navalentni.. Fino te pitaju imas li, ti kazes nemam i prijatno-prijatno. Vjerovatno bi i odje navaljivali ali ih murija pritvori malo u tvorza i onda se nauce redu...
    A ne znam sta bi malim ganciJima drzava mogla da uradi, bez da uzme jedan veliki kavez i sve ih pozatvara unutra!!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Regina.

    Ni ovdje nijesu navalentni... Fino te pitaju; ako dash - dash, ako ne - svako svoj posao.

    Mada ovdje cjesh prije sresti neku sasvim normalnu osobu na ulici koja cje te pitati da li imash para, nego ciganche. :?



    Mademoiselle.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Masa velika kuca
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da si u teskoj socijalnoj situaciji, budi siguran da grijesis. Mozda izgledaju tako ali pogledaj kucu onima u Markovice iznda Budve . Eloksirana, dva tri sprata kuca ssva u kamenu. Ima ih 11 u tu kucu kazhu, svi su ljeti doje po gradu u Budvu, imaju dnevno oko 300 eura svi zajedno pa vidji siromashne gancije. 60 % CG zhivi loshije od njih. Kako bi ih sve napenalio, samo da mi se namjesti neki .
    Your IQ is your fashion

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iz_dana_u_dan
    Da si u teskoj socijalnoj situaciji, budi siguran da grijesis. Mozda izgledaju tako ali pogledaj kucu onima u Markovice iznda Budve . Eloksirana, dva tri sprata kuca ssva u kamenu. Ima ih 11 u tu kucu kazhu, svi su ljeti doje po gradu u Budvu, imaju dnevno oko 300 eura svi zajedno pa vidji siromashne gancije. 60 % CG zhivi loshije od njih. Kako bi ih sve napenalio, samo da mi se namjesti neki .
    pretjerujes izuzetak potvrdjuje pravilo

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iz_dana_u_dan
    Da si u teskoj socijalnoj situaciji, budi siguran da grijesis. Mozda izgledaju tako ali pogledaj kucu onima u Markovice iznda Budve . Eloksirana, dva tri sprata kuca ssva u kamenu. Ima ih 11 u tu kucu kazhu, svi su ljeti doje po gradu u Budvu, imaju dnevno oko 300 eura svi zajedno pa vidji siromashne gancije. 60 % CG zhivi loshije od njih. Kako bi ih sve napenalio, samo da mi se namjesti neki .
    Hahahaha! Ono ovo, poceli su da stavljaju milione na saving accounts po Svicarskoj....obezbjedili se GanCiJi!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    74
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa to je nevjerovatno. Gledala sam neki dan jednu emisiju na tv kako organizovano rade svoj posao. Neznam ni ja sve okle su, iz ex yu, Bugarske, Rumunije dolaze ovdje na zapad i vjesto glume teske bolesnike kako je to lijepo skrivena kamera uocila. Vele po 50 € i vise zarade kad su neki veci praznici i sveci kao sto je uskrs jer se ljudi vise smiluju pa im daju vise nego uobicajno. Tip vuce jednu nogu za sobom i stvarno bi rekao da je bolestan. Poslije cim je makao iza zone on ode kao da mu nista nije bilo. Ufate ga ovi da ga konfrontiraju i on im veli da je to morao jer nema sta da jede. Dosao je iz Bugarske veli pa sto bude bude. Nije lijepo vidjeti ovako kad neko prosi a kamoli ove prevarante. Ovdje u Frankfurtu ih ima dosta beskucnika da je to zalosno mada ne prose mnogo. Glavno je da imaju za pivo. Oni nesposobni kao i drzava da im bolje pomogne. Steta.
    °Die Gegenwart ist die Zukünftige Vergangenheit°

  8. #8
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    tudja zemlja
    Posts
    1,004
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default gipsy attack

    Quote Originally Posted by Hombre
    Uglavnom, pocelo je uzasno da mene nervira. Ne mozes sjesti u kafic pola sata sto ti nece proci armija malih cigancica trazeci 10 centi, 20 centi...100 eura ... Ok, razumijem da su oni u teskom socijalnom stanju i sve, ali je problem u tome sto je njihov nastup strasno navalentan. I jos se neki naljute ako im das 10 centi, kao tipa "samo ovo?" A i kad das nekome, ne prodje 5 minuta, evo ga sledeci..."daj deset centi da ti zena rodi muza"...bau...

    Mislim da bi ovo drustvo i ova drzava morali da nadju neko rjesenje za ovaj problem.
    A znam o chemu pricas, a ja se sjecam kad sam bila u jos u srednjoj skoli pa na odmor kad odem kupim parche pizze a gladna crkoh, i tako dodju oni mali ciganchici i traze mi da im 10 centi....i ja im wala dam kad imam i sledeci put se vrati i pita me da mu dam parche pizze i ja mu rekoh ne dam, kad on me pljunu gliboch, mali, nezahvalni :shock: :evil: Mislim nisam jedina kojoj se desilo ali neprijatno je strasno. :sad:
    A sto moze drzawa uchinjet, nista posebno nece ti nijedan policajac glibat ruke bez ako je neki ozbiljnija stvar kao napr. tucha ;-)
    AOndaKaDodjemJaPaPorusimSveFigurice khhhhhh :)))))))

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Masa velika kuca
    Posts
    573
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hombre
    pretjerujes izuzetak potvrdjuje pravilo
    Precerejume sto je 80
    5 siromasnih u CG? Ja ne znam dje zhivish ti onda ili chime se bavish. Kad si zadnji put poshao u Dubrovnik na vecheru recimo ili u Italiju da gledash ligu shampiona ?
    Your IQ is your fashion

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Iz_dana_u_dan
    Precerejume sto je 80
    5 siromasnih u CG? Ja ne znam dje zhivish ti onda ili chime se bavish. Kad si zadnji put poshao u Dubrovnik na vecheru recimo ili u Italiju da gledash ligu shampiona ?

    pretjerujes kad kazes da su svi puni para

    A u Dubrovniku, kao ni u Italiji, nisam bio, sve me nesto mrzi da izvadim pasos
    Last edited by Hombre; 13-04-05 at 20:50.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,702
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    ljudi mozda ste primijetili djevojku pored podgoricke banke u centru.Drzi index i prosi...kad sam je prvi put vidio,cio dan nisam mogao da vjerujem,nije mogla da mi izbije iz glave.Poslije mi rece drug da je narkos,ali da je index stvarno njen...Sto o ovome mislite?

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ljudi toga ima svudje!!!
    problem je shto ljudi NE idu odavde NE putuju NE pricaju sa drugim ljudima o takvim I MNOGIM DRUGIM STVARIMA i misle da je to pogibija!!!
    otvorite ochi ne smrdite i podjite nedje sa strane i pogledajte
    shto vam sluzi ****ni internet?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla
    ljudi mozda ste primijetili djevojku pored podgoricke banke u centru.Drzi index i prosi...kad sam je prvi put vidio,cio dan nisam mogao da vjerujem,nije mogla da mi izbije iz glave.Poslije mi rece drug da je narkos,ali da je index stvarno njen...Sto o ovome mislite?
    to je posebna prica i poseban topic(negdje na titogradu)

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Regina.

    Quote Originally Posted by intruder
    ljudi toga ima svudje!!!
    problem je shto ljudi NE idu odavde NE putuju NE pricaju sa drugim ljudima o takvim I MNOGIM DRUGIM STVARIMA i misle da je to pogibija!!!




    Mademoiselle.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kIkICa
    Ni ovdje nijesu navalentni... Fino te pitaju; ako dash - dash, ako ne - svako svoj posao.
    ako dash - dash, ako ne oce da ti cijepaju gume na biciklo

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Toshin Bunar
    Posts
    1,027
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako se ponashaju ka *****, ne obracam pazhnju na njih 8)
    "Dobro veče." - Milka Canić, supervizor "Muzičke slagalice"

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Regina.

    Quote Originally Posted by Undead
    ako dash - dash, ako ne oce da ti cijepaju gume na biciklo
    Evo 2 godine sam ovdje i josh mi se nije desilo da me pojuri ciganche, ili da mi uradi bilo shto ruzhno, zato stho mu nijesam dala pare...

    p.s. Dobro znam ovo o chemu tweet pricha. :twisted: Ne znam da li vishe ima tih ciganchicja oko shkole u Bd, ali znali su samo da nas pljuju, gadju krshima i sl. lijepe stvari da chine. :roll:



    Mademoiselle.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ima ih svakakvih svudje.Greota je,valjda bi trebalo da se otvori neko prihvatilishte samo shto to njima bash i ne odgovara u potpunosti.

  19. #19
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    Quote Originally Posted by kIkICa
    ...neku sasvim normalnu osobu na ulici koja cje te pitati da li imash para, nego ciganche. :?
    oces da kazes da Cigani nijesu normalne ososbe? ne vjerujem da si to mislila ali ipak ovakav komentar nije u redu....
    Kako Vaša bolest ?

  20. #20
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Houston ,Tx
    Posts
    321
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Cool

    A eto meni je zao vidjet sve to ali me ipak nerviraju ovi nasi cigancici jer znaju stvarno bit bezobrazni.Das im pare a oni se bune ili dolaze ponovo po 100 puta i pitaju za jos e qqq.
    I still believe in your eyes
    I just don't care what
    You've done in your life ! ! !

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,369
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    4,001
    Thanked in
    1,937 Posts

    Default

    Nista strasno, nismo mi jedini sa ovim problemom. Eto Madjarska koja je usla u EU ima oko 2 miliona roma koji nece da rade iako im drzava nudi posao, nego oce da prosjace...
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Vlasnik kotorskog kafica:"Dzazmine, koliko je 50 i 50?"
    Dzazmin(10 god):"Euro!"
    P r i m o r a c

  23. #23
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Unhappy

    kako se vi zanosite sa predrasudama to je strasno... pi!
    kako vas nije sramota da tako govorite o citavom jednom narodu? cigani su vjekovima bili maltreirani i tlaceni od strane raznih uprava samo zato sto su imali drugaciju boju koze sa "objasnjenjem2 da smrde da kradu da prosjace kako god.... ali ljudi o cemu vi pricate ?????? koliko su se sputa kupaloi vasi djedovi, babe a da ne pominjem pradjedove... pa ih niko nije optuzivao da smrde... kako mozete tako da pricate? pa u ocima vecine ljudi koji dodju ili ne dodju u ovu zemlju mi izgledamo kao primitivan narod koji se samo medjusobno kolje i ubija i koji nema pojma o nicmeu drugom? umjesto da pouceni tim primjerom pokusate da prevazidjete neke predrasude koje su neki sovinisti utisnuli u Vas vi ih potpuno prihvatate i bez pokusavanja d arzmislite o tome?
    pi, ne mogu da vjerujem dje zivim i kakvi su ljudi o kome...
    pi!
    Kako Vaša bolest ?

  24. #24
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Mrdusa donja
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    Nista strasno, nismo mi jedini sa ovim problemom. Eto Madjarska koja je usla u EU ima oko 2 miliona roma koji nece da rade iako im drzava nudi posao, nego oce da prosjace...
    U tome je najveci problem, nudi im se posao, pa opet bi oni radije prosili. I nama svako toliko zagusti, pa ne vjerujem da iko od vas stane pred autobusnu stanicu i prosi za autobus ili za sendwich kad mu na kraju mjeseca nestane love. Prije cemo uz redovit posao naci i dodatni, samo da bi prezivjeli i sacuvali dostojanstvo. Cak kad je bolest u pitanju, iskoristit cemo sve zdravstvene i socijalne mogucnosti, pa tek u krajnjem slucaju traziti neku pomoc i zastitu.
    Neko je spomenuo ugnjetavanje Roma. Mozda su i sami krivi da ih drustvo tako tretira. Nisu se bili spremni uklopiti u sredinu i preuzeti sva prava i odgovornosti koja iz toga proizlaze. Sami su se na neki nacin postavili na rub drustva. Mozda im je u pocetku to odgovaralo jer su imali odredjene povlastice, a u ovim kriznim vremenima jedino prosjacenjem mogu zaraditi svoju svakodnevnu koricu kruha jer im radne navike nikad nisu bile ucjepljene.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ROMA
    Posts
    5,036
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Regina.

    Quote Originally Posted by milicaaaaaaa
    oces da kazes da Cigani nijesu normalne ososbe? ne vjerujem da si to mislila ali ipak ovakav komentar nije u redu....
    Nijesam to mislila, naravno.
    Kad sam rekla "normalni", mislila sam na osobe koje izgledaju sasvim pristojno; fino obuchene, dotjerane, da nikad po njihovom izgledu ne bi rekla da nemaju. Mislim da Cigani ipak ne izgledaju tako, bar ne ti shto prose. Na to sam mislila.



    Mademoiselle.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •