View Poll Results: Što je po vama današnji sporazum vlasti i većine opozicije?

Voters
36. You may not vote on this poll
  • Izdaja Crne Gore

    17 47.22%
  • Pobjeda Crne Gore

    19 52.78%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 83

Thread: 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore

  1. #51
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije jezik maramica da se stavi za rever,no je jezik živa riječ.Evo će se predmet zvat crnogorski,što je iza crte,nikoga ne treba ni da uzbuđuje nit vrijeđa,sa koje kod strane crte bio,ništa ga neće zaboljet da više nauči.A ostalo se iz kuće nosi,nije škola od nikog napravila čovjeka,pa neće ni ova naša!

  2. #52
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A meni su najsmješniji postovi tipa '' ajde, ok je crnogorsko-srpski, ali đe ubaciše i bosanski''.
    Haha, drugari forumaši, da se podsjetimo po ko zna koji put:
    Službeni jezik je: CRNOGORSKI.
    U službenoj upotrebi: srpski, bosanski, hrvatski...

    Znači, srpski nije grama iznad bosanskog ili hrvatskog...

    Lično sam bio za opciju Crnogorski jezik i književnost, ali kad se već silom ugurava srpski, onda se mora ispoštovati USTAV i u nazivu staviti bosanski, hrvatski... Dok je USTAV ovakav.

    Imam osjećaj da bi ovi ULTRA Srbi svarili i Crnogorsku nezavisnost i CG jezik, pa i himnu (zastavu ne bi zbog zelenog dijela), samo da to nije došlo uz pomoć Muslimana/Bošnjaka. Tj. zašto imam takav osjećaj???

  3. #53
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Da se podsjetimo da je rječ o nazivu u rasporedu časova a ne promjeni ustava,potpuno su Vas omađijali
    Da banalizujemo..
    Ti se na primjer prezivaš "Majstorović" i svi znaju po pjaci to jeste zvanično da si "Majstorović" ali ti u dokumentima piše da se prezivaš "Majstorović-Marković,Popović,Stanković" , kako se ti prezivaš i koje je važeće?
    Last edited by Montenegrino-CT; 09-09-11 at 10:05.

  4. #54
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam Miroslav aa zovu me Čedo ,što nema nikave veze,đe je onaj ret-a-car
    Ne prezivam se na ić

  5. #55
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Ja sam Miroslav aa zovu me Čedo ,što nema nikave veze,đe je onaj ret-a-car
    Ne prezivam se na ić
    Pročitao si i sam da sam naveo kao primjer,pošteno bi bilo da odgovoriš kako god pa i odgovorom " ne znam"...
    Nijesam mislio pod "kako se ti prezivaš" tvoje pravo prezime već kako bi izgledalo tvoje prezime iz navedenog teksta...

  6. #56
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montenegrino-CT View Post
    Ja sam za Crnu Goru,sve ostalo je prolazno..
    Ako treba zbog EU da pogazimo sve crnogorsko onda sam protiv te i takve EU. Izdati sebe zarad nekih povlastica je dno-dna.
    Ja sam za sebe. Sve ostalo je prolazno. Ko nije za sebe nije ni za drugoga.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  7. #57
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montenegrino-CT View Post
    Kako da nije,od juče nema više gradjanske Crne Gore,nema ravnopravnosti,kojeg dijasistema,zezaš se ti to malo?
    Samim nabrajanjem jezika je dokazano ovakvim dogovorom da su to različiti jezici zar ne? Ako su različiti gdje je onda i albanski? Nije valjda niko na popisu rekao da govori albanskim. Ako su nabrajali onda su trebali sve nabrojati.
    Što je problem s tobom?
    Crnogorski jezik nije ukinut. Dapače, i dalje je službeni jezik.

    Pitaš:"Kojeg dijasistema"
    Razumiješ li perfektno Hrvate, Srbe, Bošnjake?
    A Albance?

    Quote Originally Posted by Montenegrino-CT View Post
    Pa kod nas očigledno nema veze,nama je država vazda bila zadnja rupa na sviralo.
    Objasni mi kako jezik jedne države može biti zvanični a niko ga ne uči,a samim tim što ga ne uči onda ga i ne koristi,jer kako će koristiti nešto što ne zna,meni to nikako nije jasno.
    Pomiri se s činjenicom da smo specifična sredina u kojoj važe nekonvencionalna pravila, ali koja su ipak najbolje riješenje za građane u cjelini.
    The more things change, the more they stay the same.

  8. #58
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montenegrino-CT View Post
    Pročitao si i sam da sam naveo kao primjer,pošteno bi bilo da odgovoriš kako god pa i odgovorom " ne znam"...
    Nijesam mislio pod "kako se ti prezivaš" tvoje pravo prezime već kako bi izgledalo tvoje prezime iz navedenog teksta...
    Alegorija je moj odgovor.
    A đe su crnogorci sa popisa učili crnogorski jezik,niti jedan živi crnogorac sa popisa ga nije učio u školi.Da izvoliš,sad kad ga Migo turi u ime predmeta,imaće ga prvi put u obrazovnom sistemu.Ako ti misliš da će se kroz obrazovni sistem neko formirati neku drugi svijet o sebi,i svojoj tradiciji,neće neboj se! Sve se od doma nosi...

  9. #59
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montenegrino-CT View Post
    Da banalizujemo..
    Ti se na primjer prezivaš "Majstorović" i svi znaju po pjaci to jeste zvanično da si "Majstorović" ali ti u dokumentima piše da se prezivaš "Majstorović-Marković,Popović,Stanković" , kako se ti prezivaš i koje je važeće?
    Potpuno neadekvatana i prije svega nerealna usporedba.
    Možda da pokušaš s gospođom koja je nakon udaje zadržala i djevojačko prezime.
    The more things change, the more they stay the same.

  10. #60
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Što je problem s tobom? Crnogorski jezik nije ukinut. Dapače, i dalje je službeni jezik.
    Nije istina,crnogorski jezik je ukinut i sad se zove "crnogorski-srpski,bosanski,hrvatski"

    Pitaš:"Kojeg dijasistema"Razumiješ li perfektno Hrvate, Srbe, Bošnjake? A Albance
    Ne radi se ovdje o tome razumijem li ja albance već jesu li albanci isto gradjani Crne Gore i dali imaju pravo da i njihov jezik bude upisan.
    Ja imam pravo da kažem da ne razumijem ove ostale jezike i što sad,oće li me neko natjerati da rečem drukčije.
    Last edited by Montenegrino-CT; 09-09-11 at 10:22.

  11. #61
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Montenegrino-CT,
    razumijem tvoje nezadovoljstvo.
    Ali polako, za neke stvari treba vremena, sve će to doći na svoje.

    Ovo je trenutno najbolje moguće rešenje...

  12. #62
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Potpuno neadekvatana i prije svega nerealna usporedba.
    Možda da pokušaš s gospođom koja je nakon udaje zadržala i djevojačko prezime.
    ..e ako je naša država spala na to da se uporedjuje sa djevojkom i to udavačom mogu misliti što nam tek sljeduje nakon prve bračne noći...

  13. #63
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je Crna Gora dobila nezavisnost sa 80%,ne bi se natezali oko bedastoća,no, složenica u maloj državi zahtjeva ove ekvilibristrike!

  14. #64
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montenegrino-CT View Post
    Nije istina,crnogorski jezik je ukinut i sad se zove "crnogorski-srpski,bosanski,hrvatski"


    Ne radi se ovdje o tome razumijem li ja albance već dali su albanci isto gradjani Crne Gore i dali imaju pravo da i njihov jezik bude upisan.
    Ja imam pravo da kažem da ne razumijem ove ostale jezike i što sad,oće li me neko natjerati da rečem drukčije.
    Realno, nemaš razlog za zabrinutost.
    Radi se isključivo o nazivu nastavnog predmeta, a ne o nazivu službenog jezika države.
    Što se tiče albanske manjine u CG, ne trebaju biti revoltirani, jer ih se to praktično ne tiče. Oni već imaju nastavni predmet na svojem jeziku.
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #65
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Albance bole izgubljeni zagarantovani mandati u izbornom zakonu,ali jbg,nema toga više niđe u EU!

  16. #66
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montenegrino-CT View Post
    ..e ako je naša država spala na to da se uporedjuje sa djevojkom i to udavačom mogu misliti što nam tek sljeduje nakon prve bračne noći...
    Heh.. to si ti rekao.
    E Crna Goro s takvim Crnogorcima....
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #67
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Heh.. to si ti rekao. E Crna Goro s takvim Crnogorcima....
    Nemoj da izvrćeš riječi...
    Naveo si ti nevjestu kao primjer,nevjesta zadrži svoje djevojačko i uzme od muža prezime i poslije taj mrčni muž svima priča po komšiluku da se ona zvanično preziva Janković ali da se samo vodi u dokumentima kao Marica-Perović,Marković i da to nije toliko bitno jer to je samo radi administracije..pfff

  18. #68
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Рећи ћу вам нешто као прави црногорски националиста и неко коме је Црна Гора на првом мјесту.
    Овај договор није издаја Црне Горе, он је тријумф и побједа која је остварена упркос великим мукама.
    За те муке је једнако крив и ДПС и антицрногорска опозиција.
    Чињеница је да је једино што враћа Црногорце у окриље нације постојање државе и њен напредак, јер се владајућа коалиција и не труди пуно да врати преосталих 15% црногораца који се изјашњавају као Срби. (Црногорци чине око 60%).Значи што је јача држава мање је посрбљених Црногораца.
    Компромис који је постигнут омогућиће отварање преговора а самим тим и убрзани развој земље и бољи стандард живота.Европа ће нас у преговорима притиснути да радимо, стварамо, и јачамо земљу.Таква јака држава ће највише допринијети сузбијању посрбљавања, и гарантујем вам да ћете у наредних 5 до 7 година, гледати како све више и више посрбљених Црногораца се враћа у окриље нације.За пет година Црногорци ће прећи 50%, а до наредног пописа ће тај проценат бити преко 60%.То сте могли да видите на примјеру Жабљака и Шавника...
    Ajde malo patisi sa tim posrbljavanje, pocrnogocavanje, pokinezivanje ili crnorski receno-kojevitezanje.
    Sam ćes se zbuniti pa ces za nekoga imaginarnog drzavljinana imati prethodnoposrbljenicrnogorac/opetvraceni-i-za/sljedećitransfergotovprimjerak...
    Svak ima pravo na svoje misljenje, ali ako bi napredak zavisio od izjasnjavanja cas ovako, cas onako već bi bili najbogatija zemlja svijeta, a pomenuti Savnik bio silikonska dolina novih tehnologija teledigirogovanog/samoletećeg-bubulja;koji\donosi,napredak/sve-zahvaljujuci/interpunciji. Evropa se već raduje i već se usaglasava parola 'blagos nama stizu Crnogorci", ali zapelo sa interpukcijom i zadnji prijedlog je da se na kraju stavi:,/-\? pa nek svak rasporedi dje mu najbolje pase i dje mu srce najjace zaigra.

  19. #69
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montenegrino-CT View Post
    Nije istina,crnogorski jezik je ukinut i sad se zove "crnogorski-srpski,bosanski,hrvatski"


    Ne radi se ovdje o tome razumijem li ja albance već jesu li albanci isto gradjani Crne Gore i dali imaju pravo da i njihov jezik bude upisan.
    Ja imam pravo da kažem da ne razumijem ove ostale jezike i što sad,oće li me neko natjerati da rečem drukčije.
    prije svega crnogorski jezik nije ni uvodjen u škole, postoje odjeljenja koja su učila po novom i kod njih je maternji jezik, i po starom, kod njih je srpski jezik, tj. sve do sad je bilo tako
    Last edited by chucknorris; 09-09-11 at 10:49.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  20. #70
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Montenegrino-CT View Post
    Nemoj da izvrćeš riječi...
    Naveo si ti nevjestu kao primjer,nevjesta zadrži svoje djevojačko i uzme od muža prezime i poslije taj mrčni muž svima priča po komšiluku da se ona zvanično preziva Janković ali da se samo vodi u dokumentima kao Marica-Perović,Marković i da to nije toliko bitno jer to je samo radi administracije..pfff
    Naveo jesam, ali ne u tom kontekstu. Prelistaj našu konverzaciju.
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #71
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ''Deco, pa ajde svi da pevamo...''



  22. #72
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Crna Gora je uvijek pobjednica.

  23. #73
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Рећи ћу вам нешто као прави црногорски националиста и неко коме је Црна Гора на првом мјесту.
    Овај договор није издаја Црне Горе, он је тријумф и побједа која је остварена упркос великим мукама.
    За те муке је једнако крив и ДПС и антицрногорска опозиција.
    Чињеница је да је једино што враћа Црногорце у окриље нације постојање државе и њен напредак, јер се владајућа коалиција и не труди пуно да врати преосталих 15% црногораца који се изјашњавају као Срби. (Црногорци чине око 60%).Значи што је јача држава мање је посрбљених Црногораца.
    Компромис који је постигнут омогућиће отварање преговора а самим тим и убрзани развој земље и бољи стандард живота.Европа ће нас у преговорима притиснути да радимо, стварамо, и јачамо земљу.Таква јака држава ће највише допринијети сузбијању посрбљавања, и гарантујем вам да ћете у наредних 5 до 7 година, гледати како све више и више посрбљених Црногораца се враћа у окриље нације.За пет година Црногорци ће прећи 50%, а до наредног пописа ће тај проценат бити преко 60%.То сте могли да видите на примјеру Жабљака и Шавника који су били јака српска упоришта, али су због новог пута, и напретка који је тај крај доживио постали црногорски.
    Тада ми не смијемо гледати на повратнике са висине и као поражену страну јер су они ми и ми смо они, Црногорци.Ту мислим и на Амфилохија сотону, који ће чим му се укаже прилика прећи на нашу страну и формирати аутокефалну Цркву, јер му је потребна заштита коју више нема у БГ.
    Што се језика тиче битно је да је Црногорски први и одвојен од осталих.Устав је јасан и тешко се може мијењати, а Црногорски ће већ кроз двије школске године бити већински, па ће се лако промијенити и овај закон.
    Уосталом предлажем да се послије уласка у ЕУ за неких 6 година поново одради попис и виђећете како држава јача нацију.
    Не очајавајте ово није наш пораз као што посрбљивачи желе представити, ово је њихов пораз, јер Црна Гора јача!
    Neka bude da je ovo tacno, zar ne mislis da je veoma zalosno za jednu drzavu da se gradjani nacionalno izjasnjavaju prema socialnom statusu?
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  24. #74
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default




    E sad josh cekam uslovljavanje opozicije da se CG zastava zamijeni onom duginih boja...

    Pa da stignu do vrhunca ucijene sa Semsom i Kiticem za njima blisku pEsmu.
    Sprdacina opozicije u tri cina. "Jezik, zastava, himna".



    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 09-09-11 at 13:54.

  25. #75
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hoćete reći da je zastava opozicije u duginim bojama,i da žele da smo svi pod njom?
    Kad bolje razmislim,onaj nekadašnji poslanik sT(r)unjaš je rekao da njemu udari krv na oči kad vidi MNE zastavu,možda i on preferira višeslojni nježni kolorit duginih boja....
    Ne bih ja dalje

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 114
    Last Post: 25-03-15, 13:41
  2. Ekonomska Osnova Za Nezavisnost Crne Gore
    By Zvek_Zivi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 28-06-06, 07:59
  3. Rusija će prihvatiti nezavisnost Crne Gore
    By Regi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 08-11-05, 01:30
  4. SAVET ZA NEZAVISNOST CRNE GORE
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 19-10-04, 00:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •