Results 1 to 10 of 10

Thread: Porodicno nasilje

  1. #1
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default Porodicno nasilje

    Da vidimo... Sve porodice su nesrecne na svoj nacin... velio jedan ciko, te ga jedan djecak ovdje na forumu proglasio za voajera, pretecu Velikog brata, maltene.

    Crnogorke su, koliko cujem, vidim i jesam, medju najzaebanijim zenama na svijetu. Ranjive i njezne, al kad se udari na dostojanstvo ili neku slicnu karakteristiku, postaju lavice. Ili ajkule. Znaci nesto kao civilizovane zene nesputanog duha, tom civilizacijom, je l' te.

    E sad... Mozemo o uzrocima, posljedicama, primjerima. Mozemo o tome kako zadrzati stil u ovoj Bozjoj divljini i necivilizaciji, mozemo o samom stilu, mozemo o onoj liniju gdje stil postaje ime za - zrtvu - porodicnog, psihickog, emotivnog ili nekog drugog nasilja. Pa i fizickog.

    Mozemo o zakonskim mjerama koje su dostupne zenama kao zastita prije ili nakon nasilja.

    Mozemo o tome sta je sve nasilje.

    A mozemo i o tome kako muskarci bivaju zrtve nasilja u braku, porodici i sl.

    I da li biste bili (ne)zasticeni svjedok ako biste prisustvovali nekoj sceni nasilja?

    I da li ste (prikriveni) S&M tip, pa vam neka takva kombinacija ne bi ni smetala? :sentimental:

    ...i jos hiljadu tema koje mogu doci da dnevni forumski red.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Sve više uviđam, nažalost, da prve žene podržavaju nasilje osuđivanjem žena koje se razvode i osudom onih koji se ne udaju ili ne žene.
    Mada, generalno, žrtve ne treba osuđivati prema polu, nego prema 'jačini trauma koje su doživjele - kroz koje su prošle...Takvo ponašanje je ukorijenjeno decenijama iza nas, a što je još gore - mi smo društvo koje ne prihvata odgovornost, jer uglavnom ćutimo zbog toga što se to ne dešava 'meni - nama'...

    Lično, na svu sreću nijesam imala prilike da doživim ovako nešto u svojoj porodici (ni užoj, ni široj)..Imala sam prilike da kroz komšiluk čujem vrisku đece, isfrustriranu ženu koja mlati (u bukvalnom smislu) muža, skroz modru sad već bivšu suprugu poznatog fudbalskog veterana, kroz bivši posao sam se susrijetala i sa primjerima đe roditelji potpuno zapostavljaju đecu i sl..
    ali NAŽALOST NIKAD NIŠTA nijesam uradila da pomognem nekom iz navedenih primjera, mada, ruku na srce, nikad mi nije direktno pomoć tražena.
    Da me pitate zbog čega nijesam ništa preduzela rekla bih da ne želim da se miješam u njihove stvari, ne zabadam nos onamo đe mu nije mjesto, a uostalom nadležniji od mene treba da reaguju..negdje je postojao i strah da bi 'žrtve' mogle stati na stranu nasilja (nasilnika) da ne bi pukla bruka...
    Last edited by KRKNA; 07-09-11 at 12:26.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    ...
    I da li biste bili (ne)zasticeni svjedok ako biste prisustvovali nekoj sceni nasilja?
    Uvijek! Zasticeni ili nezasticeni, svejedno... To je uzasno bilo kakvo nasilje da je u porodici u pitanju...

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    ...I da li ste (prikriveni) S&M tip, pa vam neka takva kombinacija ne bi ni smetala? :sentimental:

    ...
    kako to mislish "takva kombinacija vam ne bi smetala"???

  4. #4
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,907
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Je li maltretiranje kad iznerviram ženu pa mi ona kaže: uh kako bih te sad zalijepila (kosa crta, ako je usvojena na skupštinu) ošamarila

  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A sta je sa zastitom muskaraca od zena? Porodicno nasilje kad zena zlostavlja muza i djecu. Nije cest slucaj kao ovaj drugi, ali zacudili bi ste se koliko ima vise takvih slucajeva nego sto pretpostavljate. U nasilje ubrajam i psihicko nasilje, ne samo fizicko, mada je to vec naznaceno u temi.
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  6. #6
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default


    Ja ne mogu vjerovat da zena moze izbit' muskarca.Vala ako je tako neka udre to sto moze.

    Nasilje inace ne podnosim.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #7
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Dublin, Ireland
    Posts
    6,389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post

    Ja ne mogu vjerovat da zena moze izbit' muskarca.Vala ako je tako neka udre to sto moze.

    Nasilje inace ne podnosim.
    Moze, jer on nece da joj vrati. A ako bi joj vratio, onda bi ona njega optuzila za nasilje. Vjeruj mi, nije nerijedak slucaj. Cak ima i film o jednom takvom slucaju. Anyway, nikad na zensko diga' ruku nijesam, ali da na mene tako krene neka, ka' u tom filmu sto sam gledao, posla' bi je na reanimaciju, pa nek' zaglavim na dozivotnu ako treba posle toga.
    "There’s no such thing as good money or bad money. There’s just money." - Lucky Luciano

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ima kako nema... Jedna iskljucivost/krajnost uvijek radja drugu. Ako se zaletis, bez dobre procjene i sebe, svojih mogucnosti i partnera s druge strane prije braka, lagano moze doci do zauzimanja pozicija ko ce tu koga preveslati da trpi. Borba suprotnosti, iz nepovjerenja i nedovoljne (samo)spoznaje, zelje za kompromisima. Mirenje koje ubija prvobitnu strast i prelazi u drugi oblik strasti.

    Nije da se ne moze izbjeci.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post

    Ja ne mogu vjerovat da zena moze izbit' muskarca.Vala ako je tako neka udre to sto moze.

    Nasilje inace ne podnosim.
    Moze moze, znam ja slucajeva...nije ovo sto Luximus kaze, nego jednostavno covjek ima strah od zene. I meni je smijesno zvucalo, ali tako je... zamisli mrsavca od covjeka i krsnu zenu, tako nekako i lakse je shvatit...

    Nije problem porodicno nasilje kod nas, problem je manjak podrske za zrtve... Najlakse je onima koje se razvedu i imaju dje, problem je one sto trpe ..
    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Sve više uviđam, nažalost, da prve žene podržavaju nasilje osuđivanjem žena koje se razvode i osudom onih koji se ne udaju ili ne žene....
    Potpis... al ne treba gledati razmisljanje drugih, al opet ne moze covjek ni proc pored toga kao da ne postoji ma koliko spolja djelovao kao da ga ne zanima.
    Njak Njak Njak

  10. #10
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    "Malo" mi djeluje perverzno kad vidim ovakvu temu na pdf-u ljubav, ali.. svega ima.
    No, da uzmemo u obzir da iz nekih ljubavnih gluposti ili bar nesto sto je "licilo" na ljubav proizvede uniju koja nadalje trpi i ovakva desavanja - nasilje.
    Jako delikatna tema jer se tu preplicu i psihicke bolesti, alkoholizam, narkomanija, nemastina, frustracije u svakom smislu.
    Za nekog je nasilje ii ako je jedan partner "zvocalo", psihicko a kamoli fizichko maltretiranje. Sve sto se trpi na silu - radi bilo kojeg razloga, jeste nasilje.
    Koliko partner moze i trpi zbog ko zna kojih razloga, ono sto je grijeh, odnosno predstavlja najveci zlocin jeste sto najvise utice na neformirane licnosti - djecu.
    Bila sam clan nekih volonterskih grupa (sto je u inostranstvu jako soc pozeljno) upravo u domenu porodica i djece.. Bulling, mobbing.. Iznenadiili smo se koliko naizgled skladnih porodica iza priv. zastora vrse medjusobni teror.. Mozda i tezi nego oni koji imaju neke porok probleme.



    Hvala Lepo

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Porodicno stablo
    By Kliker17 in forum Istorija
    Replies: 108
    Last Post: 15-03-16, 04:04
  2. zensko nasilje
    By renaissance in forum Sve i svašta
    Replies: 37
    Last Post: 25-12-13, 18:12
  3. Nasilje u školi
    By montenegrina in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 21
    Last Post: 25-11-06, 01:21
  4. Tuce i nasilje na CG ulicama...
    By shrek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 60
    Last Post: 02-11-06, 01:13
  5. porodicno stablo
    By mmkk in forum Istorija
    Replies: 12
    Last Post: 19-10-05, 08:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •