Page 9 of 10 FirstFirst ... 5678910 LastLast
Results 201 to 225 of 245

Thread: Masoni!

  1. #201
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    2,147
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Masoni, teorije zavijere bla bla bla

    Ista prica se vrti evo 8 strana i mislim da kad bi se svaki vas post skupio da bi se doslo do konacne istine! A evo neko moje misljenje na svu ovu zavrzlamu (6h je ujutro, kao zombi se probudih i nemam sto drugo cinjet no kuckat)

    Mislim da najveci teoreticar zavijera i pokretac narodnih masa ispiranjem njihovih mozgova je Dr.Mr.dipl.ing Hesus (Navas) Kristos! Covijek koji je il bio psihicki poremecen pa je tripovao ludila il po mom misljenju bio veoma intelegentan prikica koji je sracunao prvu religisku formlu 2+2 ... prvo 2 je siromastvo, drugo 2 je zatupljenost (da ne kazem glupost) a onda rezultat je nebitan, bitan je ko kontrolise tu rulju tako da rezultat moze da varira od 4 do 22! E sad ima ova prica poentu...

    Sve sto je TAJNO je ljudima interesantno, ovi Masoni da imaju za cilj il namrtvo losu il namrtvo dobru namjeru ali samo DA NISU TAJNO DRUSTVO ... ta bi se prica isprdjela za 10 dana ... a ovako niko ne zna sto su i banja je nagadjat! Imao sam pristup Rotari klubu i jos jednom klubu koji je imao za cilj piramidalnu prevaru (sve u cg)! I fora svakog udruzenja ljudi je da se obogatis! Pa ti rotari klub pravi donacije za ovo za ono a trt glavni cilj je da se upoznaju izmedju sebe bogati vidjeni ljudi i jedni drugima namjestaju poslove, ima i JUNIOR rotari klub dje im idu djeca ...

    E sad Rotari klub nikome nije interesantan jer pricaju svi o njima i odprilike sve se zna (ne bas sve al 90%) Al Masoni, Iluminati, Templari ... Svi su oni protiv teza religijama pa ih je malo NAjVECA MASINERIJA NA SVIJET maltretirala pa su zato mozda i tajni ovoliko! Najveci umovi ovoga svijeta su bili u neke od ovih tajnih organizacija!

    Sto se tice masona oni su graditelji to je prvo od cega biste trebali da pocnete ako ocete da ih nadjete! Znaci ako oni nesto oce da rade pocnu sa obiljezavanjem teritorije! Sad ovo sledece je nagadjanje al jbg da imam dokaze bio bih milujunas umjesto milijunasa USA je i po teoreticarima zavjera jedna Masonska zemlja, sam Washington, DC je projektovan da bude prijestonica masona i plan njegov se do danas sredjuje po PRIRODNOJ GEOMETRIJI! (dalje trazite sami) Imate i spise o masoneriji koja je bila zvanicno uvedena stvaranjem USA ... znaci nista tajno tada nije bilo oko masona i o ovome mozete nac masu na netu da vam ne olaksavam, otud i njima Horusovo ili ti svevidece oko na novcanicama Kip slobode je poklon USA Masonima od starne Francuskih Masona! Uocava se simbolika!

    E sad da li ste vidjeli sjediste EU u Briselu ?! (Ocu da pogledate i da mi kazete na koji objekat lici iz proslosti...davne proslosti )

    Masoni po meni mislim da nisu losi momci, ja ovo sto sam ''skupio'' informacija i izgradio neki svoj stav (koji ne mora bit ispravan) me navodi da mislim ovako!

    - Masoni su poceli kao radnici - graditelji - zidari, dok nisu poceli da se konfrotiraju crkvi bili su veoma cijenjeni i cak su u to doba imali ''jugoslovenski pasos'' znaci bilo im je omoguceno slobodno kretanje jer su posjedovali veliko znanje iz geometrije i nacina gradnje! I svoje su znanje cuvali, razvijali i prenosili sa koljena na koljeno. Moguce je da su i oni sami bili vjernici u pocetku jer im pocetna poenta nije bila sjebavanje religije vec gradnja! Al kako je vrijeme proticalo crkvi je poceo da smeta njihov uticaj jer su oni zbog svog znanja o gradnji vremenom prerasli u mocno drustvo (moc - novac)! I od tada pocinje sva zavrzlama o masonima... Crkva Vs Masoni !

    Ako su vam Ragazzi di Vaticano ''dobri momci'' vjerovatno ce vam masoni bit losi i obrnuto! Meni su licno Masoni ''macke male'' Odrzali su se toliko i ako je masinerija kao sto je crkva bila protv njih ovoliki period! Cak mislim da su se i ubacili u crkvu sad u zadnjih 100 godina al o tome ima malo validnih dokaza ...

    U sustini (mislim da sam malo s brda s dola odkucao - al jbg 6h je nisam ni kafu popio ) Masoni su stara skupina likova koja se vremenom organizovala od perfekcije! Niko ne moze da zna tu organizaciju do tancina. 33 kruga bla bla ko ti to zna... ko je u 33 krugu nece izac na TV i mlatit o tome kao ovi sto su TOBOS bili masoni do 2 - 3 kruga pa ih eto po dokumentarcima sad. Mozda je i to fora da im govore na pocetku za te krugove posle im samo kazu ''kako je pobro kakvi krugovi to mlatimo za ove sto ne uspiju da izdrze put do kraja'' Ne vjerujem da im je za cilj da ista lose naprave ... vec po meni im je za cilj UJEDINJENJE SVIJETA! Sto je veoma dobra stvar!

    I da me ne shvatite pogresno NE VLADAJU ONI SVIJETOM! Dobro je neko gore rekao zajebani su medjunarodni odnosi ... to je mutna voda, tu se po piramidi prodaju i cijenkaju! Oni samo koriste svoje bogastvo i moc da ispune svoj cilj :P

    Eto toliko...

    P.S. Geometrija je nesto sto moze da pojasni svijet do JEDNOSTAVNOSTI ... Imate nedje dokumentarac Tajna Geometrija il tako nesto ... tu su odprilike zagrebali povrsinu u kreiranju svijeta, nemaju dokaza za sve al jbg da imaju dokaze bio bi GAME OVER davno!
    Sreca tvoja sto si gad pa te niko ne voli! fcuk yeah!

  2. #202
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    od Tolstoja naovamo,postoji bar dvadesetak opisa cuvenog pozdrava...i dostina varira,tako da neku verziju mogu uvalit meni ili tebi ili Snoop Dog-u,svejedno


    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    A masoni nikako ne zele ljudima pruzit ugodan i srecan zivot, jer se to kosi sa njihovim nacelima...Oni narod tretiraju kao STOKU i NIZE OBLIKE ZIVOTA, tako da je njima upravo cilj suprotan od toga o cemu pricas, a to je da im se pruzi sto GORI zivot u globalu...
    Ako je istina(svi tvrde da jeste 100%) da su ljudi kao što su Napoleon, Linkoln, Čerčil, Tito itd... bili masoni onda ne vidim to tretiranje ljudi kao stoke i radu na nekom ogromnom ličnom blagostanju na račun običnih ljudi.
    Npr.
    Čerčil je živio sasvim običnim imućnijim životom i prilično zadužio UK
    Tito je takođe prilično zadužio sve građane tadašnje SFRJ, jeste bio veoma mutan lik(i danas se ne zna odakle je), jeste živio kao bogataš , ali bez lične imovine jer su svi pokloni koje je dobijao vlasništvo zemlje tako da je danas njegov sin običan ljekar, a Jovanka jedva preživljava (ako joj nisu dali normalnu penziju i preselili je iz podruma u kom je živjela.
    Ako su ta dvojica bila u vrhu lože onda ne vidim to veliko ZLO već samo POZITIVNO (A ljudi masone uglavnom prikazuju kao ljude koji rade na ličnoj dobiti)

    Onda se Leonardo da Vinci veže za Masone i dotični jeste bio veoma bogat i veoma uspješan, ali problem je što je i Michelangelo kome se takođe prišiva da je bio mason jeste uradio Sikstinsku kapelu ali je umro siromašan

    Posebno mi je zabavno što ljudi smještaju zaklete neprijatelje u Masone
    Tito vs. Staljin vs. Hitler vs. Čerčil
    Leonardo vs. Mikelanđelo

    Tako da ja mislim da je "misteriozno" Slobodno Zidarstvo u stvari samo klub uticajnijih ljudi(Kao što je Boycie iz Only Fools and Horses) i ništa više
    Last edited by Rakun; 30-05-12 at 07:32. Reason: spajanje dva posta
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  3. #203
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Čika Džo View Post
    Svaki religiozan čovjek (istinski religiozan) bi trebao da bude satanist - friendly.

    Na kraju, ostaje nejasno bar meni zašto se svaka asocijacija sa Satanizmom uvijek pod nekim oblikom stigme. Zanimljiva i nezanimljiva praksa (u segmentima, dabome) kao i mejnstrim hrišćanstvo, zen budizam, đainizam, islam, radikalni islam i vjerovanje u Njukasl...
    Sve je jedno isto i sve više govori o osobi upletenoj u tu praksu nego o svijetu oko nje.
    ne govorim sad o svim oblicima satanizma...posto svaka gotic/metal/heavy curica se tripuje ovih dana na cika Mefistofelesa.Ali imas hard core poklonike lukavoga, ( sjecam se prosle godine u Rusiji su 2 cure rasjekli na 666 komadica,pa ih uzdili - osudjeni su na smrt) koji su na cijeli pokret naveli talase bijesa.

  4. #204
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  5. #205
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zaboravih, što se tiče onog snimka i zavjera o "novom svjetskom poretku", "velikom bratu" koji sve snima, itd itd...
    Nekako simptomatično i kontra razumu djeluje to da su protivnici bilo kakve vrste nadgledanja i kontrole, velikim dijelom - religiozni ljudi.
    Hrišćanstvo je valjda, bar se meni čini, uvijek bilo najtotalitarniji 'režim' od svih?
    Na nebu, je li, sjedi gospodar koji čak i dok spavate nadgleda i zna sve vaše misli i djela, i koji će vas i za najmanje 'zlodjelo' kaznit ne samo na ovom svijetu - već i za samu vječnost.
    Ovozemaljske autokrate kažnjavaju slobodu govora, dok duhovnjaci kažnjavaju, daleko gore i daleko bilo - slobodu misli.

    Go look for consistency in religion.
    Last edited by [kinetic]; 02-06-12 at 14:39.

  6. #206
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas se sjetih, nikako da pitam - što bi sa napadom u toku olimpijade, orkestriranim od strane tajnih društava?
    No kakve sam sreće, sad kad sam pitao, desiće se na ovim paraolimpijskim igrama.

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    otud i njima Horusovo ili ti svevidece oko na novcanicama
    Za kreiranje američkih novčanica bila su zadužena dva tima, u jednom od njih bio je Ben Frenklin, jedini slobodni zidar među svim tim ljudima.
    Bio je jedini koji je predložio dizajn novčanice bez piramide, new world order natpisa, itd itd; i njegov dizajn je - odbijen.
    Dakle, ljudi koji su kreirali novčanicu - nemaju nikakve veze sa masonima, a jedini koji je bio mason, ponudio je novčanicu potpuno oslobođenu masonske simbolike.

    Quote Originally Posted by Crka View Post
    Moguce je da su i oni sami bili vjernici u pocetku jer im pocetna poenta nije bila sjebavanje religije vec gradnja! Al kako je vrijeme proticalo crkvi je poceo da smeta njihov uticaj jer su oni zbog svog znanja o gradnji vremenom prerasli u mocno drustvo (moc - novac)! I od tada pocinje sva zavrzlama o masonima... Crkva Vs Masoni !
    Ne znam koje vi knjige čitate (ili se informišete preko površnih sajtova za zastrašivanje, kako god) ali slobodno zidarstvo i englesku "majku svih loža" su utemeljili niko drugi do hrišćanski sveštenici.
    Last edited by [kinetic]; 06-09-12 at 15:35.

  7. #207
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    840
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesu li Masonicici po rodjenju masoni ?

  8. #208
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Za kreiranje američkih novčanica bila su zadužena dva tima, u jednom od njih bio je Ben Frenklin, jedini slobodni zidar među svim tim ljudima.
    Bio je jedini koji je predložio dizajn novčanice bez piramide, new world order natpisa, itd itd; i njegov dizajn je - odbijen.
    Dakle, ljudi koji su kreirali novčanicu - nemaju nikakve veze sa masonima, a jedini koji je bio mason, ponudio je novčanicu potpuno oslobođenu masonske simbolike.
    Mislim da si pogrijesio, rane dolarske novcanice, izuzev rijetkih primjera(ka), kao sto su novcanice od 40 ili 50 dolara, uglavnom nijesu imale masonske simbole (inace, motiv piramide, koji se nalazio na prvoj novcanici od 50 dolara, posluzio je kao jedan od uzora kreatorima grba SAD, pa je i piramida uvrstena u konacno resenje grba). Prve novcanice su stampane u apoenima od 1 do 8, i od 20 dolara, one nijesu imale masonske simbole.

    Frenklin je bio clan komisije (jedne od cetiri) koja je bila zaduzena za izradu grba, a njegov predlog dizajna (koji nije sadrzao masonske simbole) je odbijen.
    Kad je rijec o izradi novcanica, Frenklin jeste bio clan tima-komisije koja je dobila zadatak da organizuje stampanje novcanica, odnosno obezbijedi kalupe za stampanje i papir, ali nije mi poznato da je ucestvovao u dizajnu novcanica. Istovremeno, u vrijeme stampanja prvih dolara, postojala je jos jedna komisija i bila je zaduzena za nadzor cijelog procesa.

    _________
    Last edited by Jal Cargo; 06-09-12 at 17:09.

  9. #209
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Računam da znate kako je izgledao Njegošev novac, Zlatni Perun, ali na ovo tek sad naletjeh.

    Pečat cetinjske parohije.

    Last edited by [kinetic]; 08-12-12 at 17:43.

  10. #210
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://ivantic.net/

    podjite na dio "Dejvid Ajk i zavere"

    Prevazislo sve sto sam ocekivao (a ocekivao sam dosta).

  11. #211
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by [kinetic] View Post
    Računam da znate kako je izgledao Njegošev novac, Zlatni Perun, ali na ovo tek sad naletjeh.

    Pečat cetinjske parohije.


    To nije Masonski simbol iako ga Masoni nekad upotrebljavaju njegovu simboliku. Oko proviđenja ili Sve videće oko je stari religijski simbol starog svijeta odnosno religija koje su stvorene u Euroaziji i Africi. Korišteno je u egipatskoj mitologiji (Horusovo oko), u Budizmu simbolizira oko svijeta, Hinduizmu takođe, u Kaodizmu (mlada Religija u Vijetnamu) prikazuje doslovno boga, a u Hrišćanstvu explicitno prikazuje sveto trojstvo, odnosno oko predstavlja boga a 3 stranice trokuta 3 aspekta božanskog postojanja, oca, sina i svetog duha.

    Mnoge organizacije koriste ovaj znak ne samo Masoni, koristili su ga i njemački Iluminati kao i mnoge srednjevijekovni trgovački cehovi (guilds), takođe ga koriste i mnoge okultne organizacije koje nemaju veze sa Masonima, koriste ga vračare, čitači karata, astrolozi, spiritualisti, satanske crkve, kappa društva u SAD-u i još mnoga druga okultna društva i individue.

    Jedini originalni masonski simbol odnosno simbol koji bukvalno označava Slobodno Zidarstvo je šestar i ugaonik:



    sa ili bez ovog G



    Ovo G inače je anglosaksonskog porijekla i pripada prvenstveno obredima anglosaksonskog porijekla. Značenje tog (G) simbola je različito i izgleda da za svakog Masona ima pomalo različito značenje, može označavati velikog arhitektu (boga) ili nauku geometrije odnosno simbolizira preciznost svijeta (svemira).

    Šestar i Ugaonik imaju precizno značenje i u osnovi simboliziraju upravo same sebe odnosno alat koji su Masoni (kamenodjeljci, građevinari, tesari, arhitekte) koristili u srednjem vijeku (a i danas naravno) dok su gradili velike srednjevijekovne kamene građevine (uključujući ali ne i samo velike katedrale).

    U principu cijeli simbol vijerovatno simbolizira preciznost svijeta i uzročno posljedičnost svake radnje u njemu.

  12. #212
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default




    Simo Matavulj


    Dositej Obradovic


  13. #213
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default


  14. #214
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Ne valja bit Mason. Previse zeludacnih problema.



    Slucajnost?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  15. #215
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default


  16. #216
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Njemački masoni




    Heideloff's “Arms of the Masons”, an early Masonic emblem from 1515
    Last edited by gaul; 21-12-12 at 02:08.

  17. #217
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default



    portrait of Aleister Crowles in full Masonic regalia

    kao da je iz cuca...

  18. #218
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    813
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vele da su proizisli iz Templara, poslije njihovog ukidanja! TITO JE BIO MASON!
    Najbolji Web Hosting u Crnoj Gori

    www.oklop.me

  19. #219
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Znači svi ljudi koji su nešto značili u našoj istoriji su bili masoni ili templari..

    Koja glupost..

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #220
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Znači svi ljudi koji su nešto značili u našoj istoriji su bili masoni ili templari..

    Koja glupost..

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    Nije to baš glupost, ako postoji mogućnost da ostanu bez glave... :mrgreen: Oni su prvi na njihovoj meti, jer okupljaju određeni profil ljudi..
    Last edited by Břgíńjĺ; 02-01-13 at 00:28.

  21. #221
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,633
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    znači mi sa jaknama na rajsferšlus ništa...
    She is only here to annoy herself!

  22. #222
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Nije to baš glupost, ako postoji mogućnost da ostanu bez glave... :mrgreen: Oni su prvi na njihovoj meti, jer okupljaju određeni profil ljudi..
    I to baš svi?

    I glave padaju ako odbiješ da budeš mason?

    Mnogo prosto da ne kažem staljinistički gledate komplet ljudsko društvo. Nekom starom Crnogorcu padanje glave ne bi tepko palo, kao sada nekom Arapinu. Ne zanimaju sve ljude moć, novac i ugled...

    Poslato sa pisaće mašine Galaxy Note
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #223
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Evo štošta dostupnih informacija iz komšiluka
    http://masonerija.blogspot.com/
    "Želim vam samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplinu"


  24. #224
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    ...malo populističke perspektive
    "Želim vam samo jedno, a to su dvije stvari: red, rad i disciplinu"


  25. #225
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,330
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Masoni nisu jedino tajno drustvo, tu su i illuminati , bilbergova drusdba, skull & bones(tu je bio dzordz bus), sionski priorat , ima i islamskih ali im ne znam imena, svi su oni tu sa jednim ciljem, i svu su tu pod komandom "Isusovca".

    Zanimljivo je kako je mason Albert Pike(16 jezika je govorio) jos 1871 u svojoj knjizi napisao to da je za ostvarivanje novog svjetskog poretka potrebno da se dogode 3 svjetska rata i to:

    Prvi svjetski rat

    Prvi svjetski rat, po Pikeu, mora se dogoditi da bi Iluminati srušili vlast cara u Rusiji i od te zemlje načinili tvrđavu ateizma i komunizma. Sukob će agenti Iluminata stvoriti između britanske imperije i germanskih imperija. Na kraju rata komunizam će biti uspostavljen u mnogim zemljama kako bi se uništile druge vlade i oslabile religije.

    Preko svog suradnika Otta von Bismarcka, vođe tadašnje Njemačke, Pike je dugo pripremao teren za stvaranje uvjeta za Prvi svjetski rat, a njihovi napori kulminirali su 1914. godine, kad je atentat na nadvojvodu Franza Ferdinanda u Sarajevu iskorišten kao povod za pokretanje sukoba.

    Drugi svjetski rat

    - Drugi svjetski rat se mora pokrenuti poticanjem sukoba između fašista i političkih cionista - tvrdio je general.

    - Ovaj rat mora se tako voditi da nacizam bude uništen, a da cionizam ostane dovoljno jak da se osnuje nezavisna država Izraela u Palestini. Nakon Drugog svjetskog rata komunizam mora biti dovoljno jak da bi se suprotstavio kršćanstvu, koje će onda biti pod kontrolom dok ne dođe vrijeme za konačnu društvenu kataklizmu - pisao je Pike.

    Na konferenciji u Potsdamu 1945. godine, Truman i Churchill su veliki dio Europe jednostavno predali SSSR.

    Treći svjetski rat

    - Treći svjetski rat mora se napraviti tako da se iskoriste razlike među političkim cionistima i vođama islamskog svijeta. Islam i Cionizam trebaju uništiti jedno drugo. Tada će se druge nacije, podijeljene po ovom pitanju, morati boriti do potpune fizičke, moralne, duhovne i ekonomske iscrpljenosti. Tada ćemo u svijet pustiti nihiliste i ateiste i napravit ćemo društvenu kataklizmu koja će svima pokazati efekt apsolutnog ateizma.

    Onda će svuda građani istrijebiti te uništitelje civilizacije i, žudeći za idealom, pronaći će pravo svjetlo kroz univerzalnu manifestaciju čistog učenja Lucifera. Ova manifestacija će uslijediti nakon uništenja kršćanstva i ateizma, koji će nestati u isto vrijeme - pisao je Pike u svom planu za vladanje svijetom.

    E pa vidite sad kako su prvi i drugi svjetski rat tacno isplanirani, a i treci je na pomolu, arapi i jevreji?? Cini mi se da je veoma blizu.

Page 9 of 10 FirstFirst ... 5678910 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. masoni i Crna gora
    By neso je in forum Religija i filozofija
    Replies: 92
    Last Post: 17-10-10, 22:57
  2. Poznati crnogorski masoni
    By antikvarnica in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 19-09-10, 11:32
  3. Masoni - Masonerija
    By pustinjak in forum Religija i filozofija
    Replies: 70
    Last Post: 14-01-10, 23:30
  4. Masoni
    By Bonja the Zmaj in forum Istorija
    Replies: 96
    Last Post: 26-07-08, 17:59
  5. Masoni kroz istoriju Balkana
    By pustinjak in forum Istorija
    Replies: 4
    Last Post: 24-07-07, 21:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •