Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast
Results 176 to 200 of 245

Thread: Masoni!

  1. #176
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa oni i idu na tu kartu da je velika velina populacije naivna i da razmislja poput ovog Vanje, tako i da izadje klip sa detaljno isplaniranim napadom, opet bi vecina rekla da je to slucajnost...

  2. #177
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam zašto uopšte komentarišem, ali - sjutra da neko sruši Ajfelov toranj ili Kip slobode, opet bi se pravio ovakav video sa stotinama filmova u kojima je takav scenario "predviđen".
    "Blizanci" su bili simbol Njujorka baš kao što je i Big Ben simbol Londona. Ako neko želi da napravi film, sigurno neće potrošit specijalne efekte na rušenje lokalne buregdžinice; kao što ni romanopisac sigurno neće izgradit priču oko spaljivanja obućarske radnje.

  3. #178
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Pa oni i idu na tu kartu da je velika velina populacije naivna i da razmislja poput ovog Vanje, tako i da izadje klip sa detaljno isplaniranim napadom, opet bi vecina rekla da je to slucajnost...
    Reci mi onda genije razlog zbog kojeg bi neko to uradio? Lako je stvoriti zavjeru, to svaka budala zna, ali je tesko opravdati je nekim racionalnim argumentima. Koji je njihov cilj (mislim na Masone)? Zasto bi iscenirali napad na Olimpijskim igrama? Sta dobijaju od toga? Takve stvari se ne rade bez razloga. A razlog nije "da bi okrivili tamo nekog" ili "zato sto su zli i zele da svijet gori" itd. Njihova organizacija nije potrajala ovoliko zato sto su pravili gluposti po svijetu bez razloga.

    Kad sagledate sve teorije zavjere u koje neki ovdje ovdje vjeruju uocicete sablon. Nijedna od njih nema racionalno objasnjenje za postojanje. Dakle postoji zavjera, ali se ne zna zasto bi neko isao toliko daleko da isplanira zavjeru. Razmislite malo. Zavjere su zavjere jer se iza njih krije racionalan razlog. Niko ne kuje zavjeru onako bezveze ili iz nekakvih pobuda koje lice na nesto sto je proizislo iz uma nekog izopacenog negativca iz stripova. Ako znate da postojji zavjera, trebalo bi da znate i sta se krije iza nje. Ako razlog nema logickog smisla, onda nema smisla ni zavjera, i onda ste obicna avetinja koja se bavi glupostima. Posljedica zavjere nije isto sto i njen cilj. Ako je posljedica zavjere teroristicki napad na Olimpijskim igrama, iza te posljedice krije se itekako dobar i logican cilj, a to je sastojak koji nedostaje svim teorijama zavjere.
    Last edited by VanjaTheMan; 28-05-12 at 00:26.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. #179
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zbog cega bi neko to uradio ?? Pa kad bi znao odgovor na ovo pitanje, sigurno je da bi i ja sam bio mason ili neko blizak njima...Znam samo da je ova nasa planeta previse mala da bi se velike stvari desavalo slucajno...Moze postojati na desetine razloga zasto bi bio izvrsen napad bas na OI, ali mi mozemo samo iznijet pretpostavke...Njihov glavni cilj je konstantno drzati narod u strahu od nekog superiornijeg od samog tog naroda, jer se jedino tako moze kontrolisati tolika masa odjednom...Zbog cega se potencira non stop prica o smaku svijeta sto su kao predvidjele Maje? Cijeli svijet je bio u panici zbog laznih svinjskih i pticijih gripova, a mozemo mislit sto bi jedan brutalan napad na dogadjaj kao sto su OI izazvao kod populacije, jos kad se na to ukljuce CNN, BBC i ostali mediji sa dolivanjem ulja na vatru...Panika, mogucnost rata, krah na berzama...Cijela Evropa bi bila u blokadi...11 godina je proslo od Blizanaca, ovo im je idealna prilika za neki novi potez na stvaranju novog svjetskog poredka...

  5. #180
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maja View Post
    Osnivaci i njihovi naslednici iz najvecih hijerarhijskih nivoa masonskih loza u USA su za respekt u etickom, obrazovnom i svakom smislu. Bar oni koje ja licno znam. Za ostale ne mogu nista da kazem. Zanimljive su mi njihove identitetske kartice sa podacima i pravilima u bilo kojem slucaju vezan za njihovog clana. Jako plemenito i organizovano.

    Hvala Lepo

    A sta cemo sa Brejvikom?
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  6. #181
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Brejvik je kralj.

  7. #182
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,292
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nino_pg View Post
    Zbog cega bi neko to uradio ?? Pa kad bi znao odgovor na ovo pitanje, sigurno je da bi i ja sam bio mason ili neko blizak njima...Znam samo da je ova nasa planeta previse mala da bi se velike stvari desavalo slucajno...Moze postojati na desetine razloga zasto bi bio izvrsen napad bas na OI, ali mi mozemo samo iznijet pretpostavke...Njihov glavni cilj je konstantno drzati narod u strahu od nekog superiornijeg od samog tog naroda, jer se jedino tako moze kontrolisati tolika masa odjednom...Zbog cega se potencira non stop prica o smaku svijeta sto su kao predvidjele Maje? Cijeli svijet je bio u panici zbog laznih svinjskih i pticijih gripova, a mozemo mislit sto bi jedan brutalan napad na dogadjaj kao sto su OI izazvao kod populacije, jos kad se na to ukljuce CNN, BBC i ostali mediji sa dolivanjem ulja na vatru...Panika, mogucnost rata, krah na berzama...Cijela Evropa bi bila u blokadi...11 godina je proslo od Blizanaca, ovo im je idealna prilika za neki novi potez na stvaranju novog svjetskog poredka...
    Upravo si potvrdio ono o cemu pricam. Koncept uzroka i posljedice ti je misaoni pojam.

    Kao prvo, strah nije jedini a ni najefikasniji nacin kontrole. To je ustvari najneefikasniji i najnepredvidiviji nacin, sto se hiljadu puta pokazalo kroz istoriju.
    Kao drugo, ne znas sta je medijski senzacionalizam i kako funkcionise. Nema tu nikakve zavjere. Mediji prenose senzacionalisticke stvari jer se senzacionalizam prodaje. Evo ti banalni primjer. Koju vijest mislis da bi mediji prenijeli sa vise informacija: vijest o nekom djetetu geniju koji se sa 10 godina bavi naprednom matematikom, ili vijest o tome kako je majka ubila i pojela sopstveno dijete?

    Svijet je dominantno kapitalisticki, i medijskim kucama su vazne pare. Prica o smaku svijeta je klasicni primjer medijskog senzacionalizma. A u tu pricu vjeruju samo debili. Sto se gripova tice, ni tu nije cilj bio kontrola ljudi kroz strah. Cilj je bio i vise nego ocigledan. A to je da se farmaceutske kompanije napune para u ekonomskoj krizi. Ako nisi primijetio, kapitalizam je poceo da se urusava. Osnove kapitalizma nisu bazirane na dugorocnim ciljevima. A trebaju ti dugorocni ciljevi da bi ostvario te teorije zavjere u koje ti vjerujes. Ako vec hoces da kontrolises ljude postoji mnogo jednostavan nacin. Pruzi im ugodan zivot. Sve dok su srecni, boli ih kita sta se desava u svijetu. Ali, kapitalizmom ne vladaju ljudi koji imaju sposobnost da planiraju dugorocno. Kapitalizam za osnovu ima pohlepu. A ljude koji su najuspjesniji u kapitalizmu uopste ne zanima nista osim novca. Oni nemaju nikakav dugorocni plan. Oni samo zele da njihove korporacije rastu i zaradjuju jos novca bez obzira na to koliko takav sistem skodi svima oko njih. Ne postoji nista kratkorocnije i plice od pohlepe.
    Pogledaj Ameriku. Pogledaj u kolikim su go*nima zbog ratova. A ti ratovi su zapoceti nakon napada na svjetski trgovinscki centar. Nista dobro njima nije donijala ta navodna kontrola ljudi strahom, zasto bi neko drugi bio toliko glup da pokusa isto? Ti uopste ne znas sta se desava u svijetu i kako sistemi funkcionisu, a mislis da mozes da opravdas teorije zavjere? Svijet u panici, vladavina strahom itd. nemaju nikakvog smisla. Nikome takav poredak dugorocno ne bi odgovarao. Zato sto ne postoji nikakav dugorocni plan da se svijet baci u stanje panike i straha. To je apsurdno. Takvo razmisljanje je proizvod bolesnog iracionalnog uma. Sve sto se desava u svijetu je proizvod loseg sistema koji je baziran na kratkorocnom cilju da se zaradi sto veca suma novca na najbrzi nacin.

    Ako bi prihvatili ideju da Masoni ili neka druga tajna organizacija zavjerenika zele neki novi svjetski poredak, to bi morao da bude poredak bez kapitalizma, jer je to sistem koji ne moze da opstane. To bi morao da bude bolji poredak od ovog koji trenutno postoji, jer gori od ovoga ne moze da bude. A ako je to njihov cilj, zasto bi uopste pokusavali da ih zaustavimo?
    Last edited by VanjaTheMan; 28-05-12 at 08:57.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #183
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neki ljudi su jednostavno previse puta odgledali 'V for Vendeta'
    nije los film (orvelovstina sa hepiendom;zapravo orvelovstina za petnaestogodisnjake) ali ocjenjivati stvarnost prema filmovima je bio metod pokojnog Kim Dzong Ila i njegove genijalne geopoliticke misli

    Strah je mocno oruzje.Ali drzati svijet u strahu i kontrolisati ga...mission imposible i robovi su se bojali,pa se uvjek nalazio neki Spartak

  9. #184
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Sto ste tako nestrpljivi.. Strpimo se do olimpijskih igara i vidjecemo ima li sta od ovoga. Ne moraju ljudi da budu u strahu lucianeddu, dovoljno je da budu naivni kao ovdje pojedini i da im budu isprani mozgovi o teroristima i cudima. Ima na klipu objasnjeno zasto rade to (unaprijed govore o svojim planovima), da bi pokazali kako su mocna organizacija i da im nista na put ne moze stat (makar oni tako misle).
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  10. #185
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Da oni nešto hoće da urade sigurno prije toga ne bi izašao dokumentarac o tome šta planiraju da urade... lol...ljudi...
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  11. #186
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nagledao sam se dokumentaraca na ovu i slicne teme,tako da necu nijedan vise u zivotu. Izvjestan broj ljudi ne moze da shvati ni prihvati kompleksnost medjunarodnih odnosa i geopolitike,pa umjesto da onda ne razmisljaju o tome imaju potrebu da simplifikuju stvari i vjeruju da postoji jedan centar moci koji odlucuje o svemu na ovome svijetu.
    Meni nije jasna ta logika - ako masoni,iluminati (ko li vec) imaju toliku moc koja im se pripisuje,kako to da svaka budala kopajuci po netu moze da provali njihove planove? Tako ne bi pokorili ni Bocvanu,a kamoli svijet.

  12. #187
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Mne
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Jesi uopste pogledala klip koji je na prethodnoj strani? Lol za tebe.
    17 Al-Isra, 37:
    Ne hodi po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni brda u visinu dostići.

  13. #188
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post

    Sto se gripova tice, ni tu nije cilj bio kontrola ljudi kroz strah. Cilj je bio i vise nego ocigledan. A to je da se farmaceutske kompanije napune para u ekonomskoj krizi. Ako nisi primijetio, kapitalizam je poceo da se urusava. Osnove kapitalizma nisu bazirane na dugorocnim ciljevima. A trebaju ti dugorocni ciljevi da bi ostvario te teorije zavjere u koje ti vjerujes. Ako vec hoces da kontrolises ljude postoji mnogo jednostavan nacin. Pruzi im ugodan zivot. Sve dok su srecni, boli ih kita sta se desava u svijetu.
    Nego sta je bilo kod gripova u pitanju nego STRAH za goli zivot ?? Zbog cega bi ljudi kupovali masovno inekcije ako nemaju strah da mogu umrijeti ? Po tebi to nije kontrola ljudi i njihovih mozgova ?
    A masoni nikako ne zele ljudima pruzit ugodan i srecan zivot, jer se to kosi sa njihovim nacelima...Oni narod tretiraju kao STOKU i NIZE OBLIKE ZIVOTA, tako da je njima upravo cilj suprotan od toga o cemu pricas, a to je da im se pruzi sto GORI zivot u globalu...
    Kazes da su amerikanci u govnima zbog ratova, a oni ih konstantno izazivaju...Zapitaj se malo druze, samo od operacije u Libiji su bili dobri 200 milijardi $ i jos preuzeli kontrolu nad naftom...Za ostale stvari ne zelim da se raspravljam s tobom, jer je ocigledno da si strasna naivcina, previse zatucan i da stvari posmatras crno-bijelo...Opet ponavljam, zato sto vecina razmislja kao ti oni mogu da rade to sto rade, a neistomisljenici se smatraju ludacima...zapitaj se zasto je to bas tako...

  14. #189
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Archi View Post
    Jesi uopste pogledala klip koji je na prethodnoj strani? Lol za tebe.
    Kao što je rekao Lucianeddu nagledah se sličnih klipova... vidim početak kud vodi i prekinem... isto i za onaj klip postavljen prije njega kad pričaju KAO o masonima, a tačno negdje na početku dokumentarca kažu da je to organizacija koju masonska loža ne priznaje kao njen dio i poriče da imaju veze sa njima ... a oni i dalje govore o toj organizaciji kao masonskoj u nastavku klipa... pa...

    Ovdje sam stigla do tačke kad kažu da masoni se poklanjaju Sotoni i opet fino prekinem... (zna se da su neke crkve projektovali i gradili masoni...a ovo su upravo najgluplje teorije zavjere, nadam se da ne moram objašnjavati zašto, da sami možete da shvatite...)
    ps. tj Lacianeddu je upravo fino objasnio...
    i ovo još mnogi ne znaju šta je paganizam (evo čak i wikipedija zna http://en.wikipedia.org/wiki/Paganism ) a to što danas pripisuju paganske simbole luciferu to prihvataju samo neznalice i onda se "navuku" na ovakav video.
    Last edited by the_lady_marianna; 28-05-12 at 11:47. Reason: da dodam jos nešto
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  15. #190
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    Meni nije jasna ta logika - ako masoni,iluminati (ko li vec) imaju toliku moc koja im se pripisuje,kako to da svaka budala kopajuci po netu moze da provali njihove planove? Tako ne bi pokorili ni Bocvanu,a kamoli svijet.
    Neka samo to već zasto odjednom ne naprave sve kako im odgovara no se muce postupno pa im strucnjaci otkriju svaki dan ponesto Sve to dodje ka oni sto najavljivali smak svijeta pa kad prodje taj datum onda samo najavljaju neki drugi.

  16. #191
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,566
    Thanks Thanks Given 
    1,971
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Kako se postaje mason? Dobija li se nea posebna pozivnica ili kako?
    Tu es mon héro!

  17. #192
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vrati se nazad, bilo je price o tome...

  18. #193
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Neka samo to već zasto odjednom ne naprave sve kako im odgovara no se muce postupno pa im strucnjaci otkriju svaki dan ponesto Sve to dodje ka oni sto najavljivali smak svijeta pa kad prodje taj datum onda samo najavljaju neki drugi.
    upravo

    meni je jasno da asocijalni pubertetlija (otkrivajuci svijet oko sebe,pritom nemajuci drustva) vjeruje u neke svetske zavjere,ili penzioner iz Radoja Dakica koga je pomela tranzicija i svijet mu je tiranin. Ali da zreo mlad covjek,ili srednjih godina vjeruje da sacica bankara i masona kontrolise ima li u mojoj veceri kancerogenih materija,e tu moje zapire poznanje sto bi Vladika rekao

    Jos jedna stvar,sto se tice masona...vidim popularno je (medju teoreticarima zavjera) svaku mogucu uticajnu licnost iz istorije proglasit za masona) od Maraa,Robespjera i Napoleona,preko Bizmarka i Ejba Linkolna do Cercila i Tita.Pritom se nemaju nikakvi dokazi,vec se iznose klipovi i tekstovi prilicno dogmarske sadzine (za neupucene,dogma podrazumijeva slijepu poslusnost,bez kritickog preispitivanja...obicno nastaju tako sto spretni pojedinac otkrije neku "istinu" i pomocu nje opija mase) jer nemaju nikakvu referencu,osim drugih klipova/tekstova radjenih na isti kalup.
    Prije nekoliko godina,u KIC-u "Budo Tomovic" gostovao je poznati teoreticar zavjere Valter Fajt (Walter Weith),pripadnik Adventisticke crkve...Podjoh da cujem,jer su me oduvijek zanimale teorije zavjere i kako one nastaju.E cega se tu sve naslusah...Doticnom gospodinu su neprikosnoveni vladari svijeta rimski papa i jezuiti.Ostalo je isti kalup: prouzrokovali su svaki veci potres na planeti,ukljucujuci Francusku i Oktobarsku revoluciju, WWI i WWII.Da ne razvlacim pricu,mislim da sam jedini izasao iz Kica (a bio je dupke pun) sa osmijehom na usnama Ostali su kontemplirali nad sudbinom jadnog covjecanstva.
    E sad,pitanje je zasto se gospodin Fajt mucio da dolazi u CG da bi sirio svoju istinu,ako znamo (sto je lako provjeriti,sto i on saopstava) da zivi u Juznoafrickoj Republici? Dobija fine parice (placeno mu je oko 10000e za prezentaciju,imam izvore u KIC-u) dok ga avetinje slusaju.Neka se niko ne uvrijedi za ovo "avetinje" iz miloste je

  19. #194
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    Meni je ubjedljivo najsmješnije koliko ljudi koji vjeruju u ove stvari, u stvari, vide svijet crno-bijelo. Naime, za njih su masoni zli ljudi, bez zrna dobrog u sebi, koji čovječanstvu žele sve najgore Neko prije je dobro zapazio, kao da čitaš strip, pa imaš svemoćne negativce koji samo žele da naškode svima oko sebe da bi vladali svijetom (sad ide onaj zli smijeh, tipa -MUAAHAHAHHA) Nevjerovatno, zaista...

    Jos jedna stvar,sto se tice masona...vidim popularno je (medju teoreticarima zavjera) svaku mogucu uticajnu licnost iz istorije proglasit za masona) od Maraa,Robespjera i Napoleona,preko Bizmarka i Ejba Linkolna do Cercila i Tita. Pritom se nemaju nikakvi dokazi
    Kako nema dokaza? A secret hadshake?
    Last edited by johnny bravo; 28-05-12 at 15:59.
    In vino veritas

  20. #195
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    pg
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bravo dzoni bravo
    zaboravih handshake...vidis,od Tolstoja naovamo,postoji bar dvadesetak opisa cuvenog pozdrava...i dostina varira,tako da neku verziju mogu uvalit meni ili tebi ili Snoop Dog-u,svejedno

  21. #196
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lucianeddu View Post
    nagledao sam se dokumentaraca na ovu i slicne teme,tako da necu nijedan vise u zivotu. Izvjestan broj ljudi ne moze da shvati ni prihvati kompleksnost medjunarodnih odnosa i geopolitike,pa umjesto da onda ne razmisljaju o tome imaju potrebu da simplifikuju stvari i vjeruju da postoji jedan centar moci koji odlucuje o svemu na ovome svijetu.
    Meni nije jasna ta logika - ako masoni,iluminati (ko li vec) imaju toliku moc koja im se pripisuje,kako to da svaka budala kopajuci po netu moze da provali njihove planove? Tako ne bi pokorili ni Bocvanu,a kamoli svijet.

    Mi smo outsider-i, i nikada nećemo znati šta se zapravo dešava 'iza zatvorene zavjese'. S obzirom da u krugovima masona postoji hijerarhija od 33 reda (koliko se sjećam), ni sami onu koji su dio toga na različitim nivoima nemaju isti pristup informacijama i stvaraju drugačije poglede na neko isto dešavanje.
    Ponekad proradi i mašta pojedinih osoba pa na svakakve tekstove, video clipove možemo naići na netu, a sa druge strane ako iza neke priče direktno stoji osoba koja je mason, opet ne mora značiti da je priča koja je plasirana istina, jer postoji vjerovatnoća da su toj osobi to i rekli da kaže. Najlakše je u ovakvim situacijama manipulisati javnim mnjenjem.

    Poenta sve ove moje priče je da mi nikada nećemo znati šta se zapravo dešava u masonskim redovima, šta rade vlade određenih država, koji su pravi razlozi vođenja određenih ratova... a informacije koje nam plasiraju su možda upravo ono što i žele da mi mislimo ili da nam preusmjeravaju pažnju sa pravog razloga.
    Last edited by Břgíńjĺ; 28-05-12 at 16:45.

  22. #197
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,211
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,319
    Thanked in
    2,021 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Ovdje sam stigla do tačke kad kažu da masoni se poklanjaju Sotoni i opet fino prekinem...
    ...i propustiš šta je autor htio reći. Doduše, malo je zbrčkano, ali on aludira na koncept Velikog arhitekte svemira. Navodno masoni odbacuju deisticki pojam Boga, a istovremeno su razvili koncept kojem priznaju postojanje božanskih svojstava, koga mogu po svojoj volji / ličnim uvjerenjima nazvati bogom, svemirom ili kako hoće. Za njih Bog nije kreator već organizator. Stoga masonstvo nije vezano za neku vjersku dogmu, i kao takvo prepoznato je kao centar ujedinjenja ljudi oslobođen vjerskih podjela.
    E sad, iz hrišćanske perspektive, takvo poimanje Boga je ekvivalentno klanjanju sotoni.

    i ovo još mnogi ne znaju šta je paganizam (evo čak i wikipedija zna http://en.wikipedia.org/wiki/Paganism )
    E, ali imamo i neopaganizam, kao širok spektar modernih pokreta i učenja, od kojih su neki satanist-friendly.
    The more things change, the more they stay the same.

  23. #198
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    ...i propustiš šta je autor htio reći. Doduše, malo je zbrčkano, ali on aludira na koncept Velikog arhitekte svemira. Navodno masoni odbacuju deisticki pojam Boga, a istovremeno su razvili koncept kojem priznaju postojanje božanskih svojstava, koga mogu po svojoj volji / ličnim uvjerenjima nazvati bogom, svemirom ili kako hoće. Za njih Bog nije kreator već organizator. Stoga masonstvo nije vezano za neku vjersku dogmu, i kao takvo prepoznato je kao centar ujedinjenja ljudi oslobođen vjerskih podjela.
    E sad, iz hrišćanske perspektive, takvo poimanje Boga je ekvivalentno klanjanju sotoni.


    E, ali imamo i neopaganizam, kao širok spektar modernih pokreta i učenja, od kojih su neki satanist-friendly.
    Po jutru se dan poznaje moj starwalkeru... U prvih 10 minuta jedno 10 minimum puta su pomenuli riječ Sotona, kao što rekoh nema šta ja dalje da gledam znam koja je poenta: da nas čeka nešto strašno, neko ropstvo, neki čipovi, svi ćemo se klanjati (eventualno pomrijeti ) njima tj sotoni, bla bla bla predvidljivi su kao holivudski filmovi .
    Evo sad zbog tebe odgledah ovo do kraja da vidim ovo što si napisao za poentu i sad mi iskreno reci u kom djelu klipa da kažem nameću ovu tvoju poentu ili je ipak ona proizašla iz prethodnog znanja o masonima a ne iz klipa?

    Za ovo drugo, to što je nekolicina "pametnih" našla da pravi novi pokret tako da oživi paganizam uz dodatke Lucifera iskreno nema veze sa pravobitnim paganizmom (odakle su i ovi simboli i ne mogu im se pripisati takve odlike) jer Sotona kao takav (sa isključivo onim odlikama koje ima) da kažem je monoteistički izum i ne ide uz pagane (i njihove bogove koji balansiraju između dobra i zla, niko nije idealizovan kao isključivo dobar ili obrnuto) koji su postojali mnogo prije većine današnjih monoteističkih religija.
    Last edited by the_lady_marianna; 28-05-12 at 18:46.
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  24. #199
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    ...i propustiš šta je autor htio reći. Doduše, malo je zbrčkano, ali on aludira na koncept Velikog arhitekte svemira. Navodno masoni odbacuju deisticki pojam Boga, a istovremeno su razvili koncept kojem priznaju postojanje božanskih svojstava, koga mogu po svojoj volji / ličnim uvjerenjima nazvati bogom, svemirom ili kako hoće. Za njih Bog nije kreator već organizator. Stoga masonstvo nije vezano za neku vjersku dogmu, i kao takvo prepoznato je kao centar ujedinjenja ljudi oslobođen vjerskih podjela.
    E sad, iz hrišćanske perspektive, takvo poimanje Boga je ekvivalentno klanjanju sotoni.
    Pojam "Velikog arhitekte svemira" i nije baš odbacivanje hrišćanskog koncepta, s obzirom da upravo i jeste preuzet iz mnogih hrišćanskih spisa.
    Iako su englesku ložu formirali hrišćanski sveštenici (na Svetog Jovana, zbog čega se kod nas i zove "jovanovska masonerija") sasvim je normalno da su pojam božanstva morali da prilagode i pripadnicima drugih religija koji će kad-tad ući u bratstvo, pa je pojam "Velikog arhitekte" bio jedinstveno rješenje.
    Dakle, to u Slobodnom Zidarstvu predstavlja samo IME, ne predstavlja drugačije shvatanje boga koje se nameće bilo kojem od članova kako bi on promijenio mišljenje i odbacio shvatanje koje je prihvatio svojom religijom.

  25. #200
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    satanist-friendly.
    Svaki religiozan čovjek (istinski religiozan) bi trebao da bude satanist - friendly.

    Na kraju, ostaje nejasno bar meni zašto se svaka asocijacija sa Satanizmom uvijek pod nekim oblikom stigme. Zanimljiva i nezanimljiva praksa (u segmentima, dabome) kao i mejnstrim hrišćanstvo, zen budizam, đainizam, islam, radikalni islam i vjerovanje u Njukasl...
    Sve je jedno isto i sve više govori o osobi upletenoj u tu praksu nego o svijetu oko nje.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

Page 8 of 10 FirstFirst ... 45678910 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. masoni i Crna gora
    By neso je in forum Religija i filozofija
    Replies: 92
    Last Post: 17-10-10, 22:57
  2. Poznati crnogorski masoni
    By antikvarnica in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 19-09-10, 11:32
  3. Masoni - Masonerija
    By pustinjak in forum Religija i filozofija
    Replies: 70
    Last Post: 14-01-10, 23:30
  4. Masoni
    By Bonja the Zmaj in forum Istorija
    Replies: 96
    Last Post: 26-07-08, 17:59
  5. Masoni kroz istoriju Balkana
    By pustinjak in forum Istorija
    Replies: 4
    Last Post: 24-07-07, 21:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •