Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 51 to 75 of 245

Thread: Masoni!

  1. #51
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Nije zgoreg biti otvoren, to svima pomaze. Jer ako idemo ka toleranciji i nekakvoj harmoniji, samo otvorenoscu mozemo izbjeci zablude.
    Upravo zato sam i postavio pitanje. S druge strane, ne ocekujem da se, ukoliko unutar organizacije postoje obavezujuci kodeksi ponasanja, neki njen clan "otvori" samo zato sto mu je neko na nekom forumu postavio pitanje...

    ______

  2. #52
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Zaebava se Hari, pusti ga tamo.. Njemu ne bih vjerovala i da nije taman Andrija Mandic, recimo.

  3. #53
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bet teksta sam. Cekam epilog.

  4. #54
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ahahahahaha nema epiloga.. Doduse, to bi objasnilo kako i zbog cega je Hari nedodirljiv na Forumu, pa mi je i jedan i drugi postao malo.... Za okrenuti ledja i otici...
    (sto sad i nije neki podstrek da se otvori)

    Ali, ali. Sad Hari pravi dram(aticnu/)sku pauzu, da ga svi pozele cuti.

  5. #55
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    .

    Moderator pdf Politika je clan Regularne loze "Luca", sjecam se da je bio korektan i izasao nam u susret ukratko objasnjavajuci kako se odvija obred inicijacije, ali ne mogu da nadjem taj post.

    _______
    Imam ja sačuvane sve postove gdje je to opisano....ako te zanima mogu ti poslati na pm...i nije baš ukratko i nije to nimalo jednostavan obred...a i koliko znam naš drug nije samo član...avanzovao je
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #56
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Porucnik mason? Ili bolje, barba?

  7. #57
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ako je Hari mason , ko je onda Didi?
    Kreč, kolica i mešalica.

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by the_sorrow View Post
    Ako je Hari mason , ko je onda Didi?
    član Bilderberg grupe.
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  9. #59
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tyler View Post
    član Bilderberg grupe.
    hahaha
    this is pointless

  10. #60
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tyler View Post
    član Bilderberg grupe.
    Necemo jutros na burek izlazit, da nas neko na pjesacki ne pokupi...
    Kreč, kolica i mešalica.

  11. #61
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Hari mason?

    Ako jest, onda je pripadnik neregularne lože, 1. ili 2. sepena ovog bratstva. Učenik ili pomoćnik, majstor sigurno ne.
    Hari je ateista, a Masonstvo podstiče svakog Masona da bude aktivan u onoj religiji i crkvi koju je sam odabrao, jer smaraju da je bez religije čovjek sam i izgubljen i da nikada neće iskazati svoje pune mogućnosti. Međutim, Masoni će prihvatiti nekog ateistu, onog koji je voljan prihvatiti neku vrstu spiritističkog vodstva. Dotični se izgleda, za tu priliku, pronašao u vaišnavizamu, reformiranom hinduizmu (Hare Krishna)


    Nego, meni se čini dosta zanimljiviji OldBone. Ispunjava sve kriterijume.


    Quote Originally Posted by Tyler View Post
    član Bilderberg grupe.
    Misliš!
    U Bilderberg ne mogu upasti ni mnogo jači masoni sa Balkana.
    The more things change, the more they stay the same.

  12. #62
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Imam ja sačuvane sve postove gdje je to opisano....ako te zanima mogu ti poslati na pm...i nije baš ukratko i nije to nimalo jednostavan obred...a i koliko znam naš drug nije samo član...avanzovao je
    Fala, procitao sam, ali ja sam trazio temu u kojoj je bas Hari Krisna objasnio kako (je) izgleda(o) (njegov) inicijalni obred.
    Nego, smijesno je sto se i na forumu pravi bespotrebna fama oko jedne, u sustini, obicne ali javnosti nedovoljno poznate price - sto je kod nas dovoljan uslov za nastanak razlicitih vrsta fobija i teorija zavjere koje nepogrjesivo vode u kolektivnu histeriju ili paranoju... upravo zbog tog imidza (usiljene) "tajanstvenosti", valjda nezibjeznog elementa masonskog dekora koji im daje izvjesnu dozu otmjenosti i omogucava bezbjednu distancu od "obicnih" ljudi, ionako avetan narod se dodatno pomamljuje. Da ne budem shvacen pogresno, sve je to meni u redu, ali ovo je ipak forum, identiteti su zasticeni, a i nijesam nikome trazio da mi prica intimne stvari iz porodicnog zivota ili o ucescu u iranskom nuklearnom programu. Uostalom, pogledajte kako su srpski (i ne samo srpski) masoni izasli u susret onoj alapaci Miri Adanji Polak. Moze na RTS, ali ne moze na forum...
    I to nije sve, pojavili su ekstremisti-moderatori koji bi coce da "zastite" svog kolegu, pa se brisu postovi, vidim da su mi dva od sinoc nastradala... komendija...

    Inace, u onom tekstu se indirektno pominju Uskokovic (bivsi ministar ekonomije) i Kascelan (koliko mi je poznato, clan Luce). Zanimljivo je da su obojica clanovi UO Montenegro bonusa (http://www.montenegrobonus.me/), ali na sajtu domacih masona (http://www.gl-montenegro.co.me/) ne mogu se naci nikakvi podaci o RL Crne Gore, sajt, izgleda, nije zavrsen.

    __________

  13. #63
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    @starwalker

    Mislis li da clan loze mora biti (ubijedjeni) vjernik... ili je dovoljno da to bude deklarativno?

    _____________

  14. #64
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    .

    @starwalker

    Mislis li da clan loze mora biti (ubijedjeni) vjernik... ili je dovoljno da to bude deklarativno?

    _____________

    Potrebno je da vjeruje u 'neku silu', jer je tako produktivniji u bratstvu i lakše napreduje.

    Masonerija se odavno uvukla u Crkvu, posebno u Katoličku, pa praktično upravlja s njom.
    Dokaze imamo u vidu raznih simbola koje koriste Masoni, a koja je se javljaju na mnogim značajnim sakralnim objektima širom svijeta,
    tj. mnoge objekte su upravo sagradila braća po mistriji.
    Ipak, istinski vjernik, onaj koji je spoznao istinu i suštinu vjere nikad ne bi pristao na članstvo u organitzaciji iz razloga što
    Masoni svoga boga nazivaju Velikim Arhitektom Univerzuma, a svi njegovi epiteti impliciraju na Svjetlonošu, Lucifera - Đavola.
    Last edited by starwalker; 02-09-11 at 19:37.
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #65
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Potrebno je da vjeruje u 'neku silu', jer je tako produktivniji u bratstvu i lakše napreduje.
    Samo sam ti skrenuo paznju da to "vjerovanje" nije podlozno, usled nepostojanja odgovarajuce "metodologije", inspekciji i testiranju, pa moze biti vjesto "odglumljeno", formalnim prihvatanjem "Velikog Arhitekte" (i pripadajuce "religije") kao "spiritualnog" vodica "na putu svjetlosti". Jer ta metodologija bi morala biti - citanje misli.
    Prisustvovanje obredima i ritualima, kao i redovnim sastancima na kojima se planiraju i donose odluke o aktivnostima, nijesu izraz vjere, nego tehnicki detalj.

    Da uporedimo to sa DPS, vladajucom partijom: po defaultu, DPS je "drzavotvorna" i partija "suverenistickog" opredjeljenja, sto znaci da clanstvo u toj partiji podrazumijeva "vjerovanje" u ideju nezavisne Crne Gore i nacionalne posebnosti Crnogoraca. Medjutim, u praksi, veliki broj ljudi (citaj: pripejd Crnogoraca) tamo ladi svoja muda iskljucivo zbog (finansijskog i statusnog) interesa, a ne zbog "vjerovanja" i saglasnosti s osnovnim pravcima djelovanja organizacije.

    _________

  16. #66
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Hari mason?

    Ako jest, onda je pripadnik neregularne lože, 1. ili 2. sepena ovog bratstva. Učenik ili pomoćnik, majstor sigurno ne.
    Hari je ateista, a Masonstvo podstiče svakog Masona da bude aktivan u onoj religiji i crkvi koju je sam odabrao, jer smaraju da je bez religije čovjek sam i izgubljen i da nikada neće iskazati svoje pune mogućnosti. Međutim, Masoni će prihvatiti nekog ateistu, onog koji je voljan prihvatiti neku vrstu spiritističkog vodstva. Dotični se izgleda, za tu priliku, pronašao u vaišnavizamu, reformiranom hinduizmu (Hare Krishna)
    Tzv masonchic?
    Ja i dalje cekam moda da se oglasi... Ne znas ni ti ni ja koliko on i sta moze da bude...


    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Nego, meni se čini dosta zanimljiviji OldBone. Ispunjava sve kriterijume.
    A Jal Cargo nista?
    Mozda.... mozda.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Misliš!
    U Bilderberg ne mogu upasti ni mnogo jači masoni sa Balkana.
    Otkud znas?
    Ili samo... mislis... i ti?

  17. #67
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Fala, procitao sam, ali ja sam trazio temu u kojoj je bas Hari Krisna objasnio kako (je) izgleda(o) (njegov) inicijalni obred.
    Nego, smijesno je sto se i na forumu pravi bespotrebna fama oko jedne, u sustini, obicne ali javnosti nedovoljno poznate price - sto je kod nas dovoljan uslov za nastanak razlicitih vrsta fobija i teorija zavjere koje nepogrjesivo vode u kolektivnu histeriju ili paranoju... upravo zbog tog imidza (usiljene) "tajanstvenosti", valjda nezibjeznog elementa masonskog dekora koji im daje izvjesnu dozu otmjenosti i omogucava bezbjednu distancu od "obicnih" ljudi, ionako avetan narod se dodatno pomamljuje. Da ne budem shvacen pogresno, sve je to meni u redu, ali ovo je ipak forum, identiteti su zasticeni, a i nijesam nikome trazio da mi prica intimne stvari iz porodicnog zivota ili o ucescu u iranskom nuklearnom programu. Uostalom, pogledajte kako su srpski (i ne samo srpski) masoni izasli u susret onoj alapaci Miri Adanji Polak. Moze na RTS, ali ne moze na forum...
    I to nije sve, pojavili su ekstremisti-moderatori koji bi coce da "zastite" svog kolegu, pa se brisu postovi, vidim da su mi dva od sinoc nastradala... komendija...

    Inace, u onom tekstu se indirektno pominju Uskokovic (bivsi ministar ekonomije) i Kascelan (koliko mi je poznato, clan Luce). Zanimljivo je da su obojica clanovi UO Montenegro bonusa (http://www.montenegrobonus.me/), ali na sajtu domacih masona (http://www.gl-montenegro.co.me/) ne mogu se naci nikakvi podaci o RL Crne Gore, sajt, izgleda, nije zavrsen.

    __________
    nema na čemu

    inače, primijetih da se Hari pojavljuje samo na TV stanicama koje imaju znak sličan ovome sa tvojih linkova..i to nešto znači
    Last edited by zvoncica; 02-09-11 at 23:58.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  18. #68
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    A Jal Cargo nista?
    Mozda.... mozda.
    Cus mozda. Ne mozda, nego sigurno. Jal Cargo, Vuksan Simonovic i jedna cetkica za zube sa dodatnim slojem za ciscenje bakterija sa jezika, unijeli su svjetlost u lozu Garibaldi.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    nema na čemu:wink:

    inače, primijetih da se Hari pojavljuje samo na TV stanicama koje imaju znak sličan ovome sa tvojih linkova..i to nešto znači:wink:
    Reci slobodno Atlas. Tebi, valjda, nece brisat postove. :wink: Ima tu jedna zanimljiva prica oko dovodjenja Klicka u Crnu Goru, zbog koje su mi nedje, cudo, brisani postovi. A posto si pomenula simbole, znam da se moderator (koji se nesto umudrio?) na jednoj temi prepirao sa mnom oko uloge jedne NVO, opucio se da me ubijedi kako NVO moze ravnopravno sa drzavnim institucijama da polaze pravo na obrazovanje djece?! Ne znam i nemam pravo da spekulisem koji su njegovi motivi da brani bas tu NVO, ali obrati paznju:

    http://www.zavodzaskolstvo.gov.me/vi...LUcAJNOST.html

    Ovdje se pominje ta NVO, "Pedagoski centar (?!) Crne Gore" (kako jedna NVO moze biti nacionalnog centar obrazovanja?), koja je, rame uz rame sa drzavnim institucijama, i o trosku drzave, ucestvovala na regionalnoj konferenciji.

    Pogledaj logo:

    http://www.pccg.co.me/logoPCCG.gif

    http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile..._1379217_n.jpg

    Evo i mene ufati virus teorija zavjere.



    ________
    Last edited by Jal Cargo; 03-09-11 at 01:16.

  19. #69
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post

    Evo i mene ufati virus teorija zavjere.



    ________
    Jes, jes, a kad ti rekoh da ne treba ni potvrditi ni demantovati kazes to ka Sveto Marovic Ja mislim da si se i sam uvjerio da Kvalitet nikada nije slučajnost.

  20. #70
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja bih bas volio da sam mason. Au, kako bih to volio. Da upravljam svItom iza zavjese.
    DICIOTTO

  21. #71
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    Opet neki govor u siframa...

    Ocemo li procitati nesto konkretno ili da opet dobijem "poslednje upozorenje" od kolege?

    _______

  22. #72
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Poslednje upozorenje moze svasta da znaci.... Cuvaj se ti, Jale...

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    (p 184-185)
    Let the Mason be faithful in the school of life, and to all its lessons! Let him not learn nothing, nor care not whether he learns or not. Let not the years pass over him, witnesses of only his sloth and indifference; or see him zealous to acquire everything but virtue. Nor let him labor only for himself; nor forget that the humblest man that lives is his brother, and hath a claim on his sympathies and kind offices; and that beneath the rough garments which labor wears may beat hearts as noble as throb under the stars of princes.


    God, who counts by souls, not stations,
    Loves and pities you and me;
    For to Him all vain distinctions
    Are as pebbles on the sea.


    .................

    To pity the misfortunes of others; to be humble, but without meanness; to be proud, but without arrogance; to abjure every sentiment of hatred and revenge; to show himself magnanimous and liberal, without ostentation and without profusion; to be the enemy of vice; to pay homage to wisdom and virtue; to respect innocence; to be constant and patient in adversity, and modest in prosperity; to avoid every irregularity that stains the soul and distempers the body--it is by following these precepts that a Mason will become a good citizen, a faithful husband, a tender father, an obedient son, and a true brother; will honor friendship, and fulfill with ardor the duties which virtue and the social relations impose upon him.

    It is because Masonry imposes upon us these duties that it is properly and significantly styled work; and he who imagines that he becomes a Mason by merely taking the first two or three Degrees, and that he may, having leisurely stepped upon that small elevation, thenceforward worthily wear the honors of Masonry, without labor or exertion, or self-denial or sacrifice, and that there is nothing to be done in Masonry, is strangely deceived.

    ........


    A dje ima svijetla ima i sjenke.

  24. #74
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post

    Pogledaj logo:

    http://www.pccg.co.me/logoPCCG.gif

    http://profile.ak.fbcdn.net/hprofile..._1379217_n.jpg

    Evo i mene ufati virus teorija zavjere.

    ________


    Jal, to je stvarnost. Nikakva teorija zavjere.

    No, krenimo dalje. Sorosev regionalni projekt REKOM.
    Ne trebam naglašavati specijalnu ulogu ovog masona na Balkanu.
    Vjerovatno ti je poznato sve o njemu.

    Dakle, logo: http://www.b92.net/news/pics/2011/05...99_220x165.jpg



    'We are watching you'

    http://www.smedia.rs/vesti/slike/news_64735.jpg
    http://www.momentum.t83.net/communit...519751_pre.jpg
    http://www.montenegroberza.com/uploa...r/NKBALogo.jpg


    "Signs and symbols rule the world, not words nor laws."
    Konfucije
    The more things change, the more they stay the same.

  25. #75
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oduvijek me je zanimala pretpostavljena mehanika djelovanja simbola - način na koji vladaju svijetom u tim i takvim teorijama.
    Svijetom ili umom, ili what - have you.

    Primjera radi, ja vidim Horusovo Oko, ili bilo koje stilizovano oko bilo gdje na planeti. U stripu, nacrtano na zgradi, bilo kakav elipsoidni oblik koji makar okvirno podsjeća na ljudsko oko - što taj simbol čini potentnim, po nekoj pretpostavci?
    Jer simbol kao i njegov interpretator nikad nije jednoznačan - čovjek kao svojevrsni animal symbolicum (wiki/Ernst_Cassirer) može na različite načine da interpretira različite simbole u različitim vremenskim intervalima ili periodima. Na kraju, čovjek simbolikom svakodnevno komunicira (jezik je praktično samo veliki skup verbalnih simbola koji su 'sporazumno odabrani' da označavaju jedinice iz realnosti) sa drugim ljudima i slike, figure i oblici se u komunikaciji definitivno manje koriste od svih drugih simboličkih oblika - otkud onda ta ideja da imaju neku višu potenciju i da su tako pojmovno ograničeni? Zašto tumačit' jedan semiotički polivalentan simbol samo na jedan način - samo zato što ga koristi jedna subkultura (u bilo koje svrhe)?
    Ili, ako već želite da tako tumačite svijet oko sebe - zašto imenovati takvo tumačenje svijeta 'širom percepcijom' kad je percepcija koja se koristi pri takvoj analizi realnosti podjednako linearna (uštogljena, zatucana, kakogod) kao i, recimo, vjerovanje da je zemlja ravna ploča?

    Ovo nisu retorička pitanja, volio bih nekakav konkretan odgovor, makar i loše formulisan. Ako ljudi koji se 'razumiju' imaju živaca. Starwalker il' neko. Egove nekoherentne halucinacije neću smatrat' odgovorom.

    Jer u takvom slučaju, modulirate svoju percepciju, promijenite osnovne pretpostavke na kojima počiva razmišljanje 'ostalih' (odbacite 'ne postoje grupe ljudi sa posebnim interesovanjima organizovane radi postizanja zajedničkih ciljeva' i 'simboli su beznačajni' dodate premise kao što su, recimo 'simboli imaju poseban uticaj na podsvijest ljudi' i 'postoje tajne organizacije koje svoje djelovanje otkrivaju kroz simbole' - ovo je samo primjer) i i dalje razmišljate podjednako linearno, samo što sad imate drugi ugao gledanja za koji pretpostavljate da je prilično, ako ne apsolutno, tačan. Za to nemate više čulnih ili kognitivnih dokaza više od prethodne grupe, jedino... Eto.

    Na kraju, prilično mi je jasno zašto se izvjesni oblici prepoznaju uvijek kao nešto iz masonske ili iluminatske ili satanističke 'ikonografije' - ili iz bilo koje druge, da budem iskren. Ljudska semiotika je tema o kojoj se samo u proteklom vijeku pričalo sasvim dovoljno, čak iako izuzmemo čitavu filosofsku podlogu koju ovaj aspekt ljudske egzistencije i njegovo proučavanje ima. Ostaje nejasna kolektivna fascinacija jednostavnom interpretacijom istog u proteklih četrdesetak godina. Za proteklih 20 na našim prostorima imao bih neki odgovor - a za globalnu 'scenu'...
    Nemam pojma. Možda je Niče bio u pravu, eto. Inkluzivno obrazovanje.

    Praštajte, odužih.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

Page 3 of 10 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. masoni i Crna gora
    By neso je in forum Religija i filozofija
    Replies: 92
    Last Post: 17-10-10, 23:57
  2. Poznati crnogorski masoni
    By antikvarnica in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 7
    Last Post: 19-09-10, 12:32
  3. Masoni - Masonerija
    By pustinjak in forum Religija i filozofija
    Replies: 70
    Last Post: 15-01-10, 00:30
  4. Masoni
    By Bonja the Zmaj in forum Istorija
    Replies: 96
    Last Post: 26-07-08, 18:59
  5. Masoni kroz istoriju Balkana
    By pustinjak in forum Istorija
    Replies: 4
    Last Post: 24-07-07, 22:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •