Page 1 of 33 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 805

Thread: Put ka EU

  1. #1
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default Put ka EU

    Evo smo svjedoci napretka ka putu ka EU(makar na papiru) i sad se ocekuje ispunjavanje cuvenih 7 zahtjeva. Kazu da treba drzava da nam se zasniva na vladavini prava, demokratiji, kazu da treba da minimizujemo nepotizam i korupciju, ukinemo monopole... kako to ovoj vlasti odgovara? Kako oni misle da ostanu na vlasti ukoliko stvarno korjenite promjene pocnu da se isprave desavaju? Opste je poznato na cemu pociva ova vlast i kako se odrzavaju. Da li postoji mogucnost zaokreta u njihovoj politici u buducnosti i usporavanje ili odustajanje od puta ka EU?

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Kako?

    Preko veze ko i do sad.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Tesko da oni mogu napravit zaokret tako da zaborave na svoje debele guzice i dzepove.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Un lugar en el mundo
    Posts
    4,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Da li postoji mogucnost zaokreta u njihovoj politici u buducnosti i usporavanje ili odustajanje od puta ka EU?

    Ne. I nikad nece postojati mogucnost dok je ova vlast

  5. #5
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Ova vlast je i dalje prilicno sve sto imamo.
    Dok oni imaju u svojim debelim dzepovima, ovdje niko od gladi umrijet nece. Pitanje je sta bi nam omladina radila da ima malo vise. Ne bi se skidali s FB-a. Doduse, mozda ne bi ni satanizovali koliko jesu, ali sta da se radi.

    Kec iz rukava ce biti SDP (u pravom politickom trenutku), eventualno neka nova/mlada socijalno napredna partij(ic)a. Mogli bi to biti i mladi jos uvijek previse neotrovani, ili bar oni koji su otrovani dovoljno da vide i prepoznaju, izbirikani, ali i da znaju u kom smjeru idu sa svojom politikom.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sta bi danas za ovaj izborni zakon??? nisam nista pratio...
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  7. #7
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Da smo ozbiljna drzava prvo bi iskorijenili korupciju, poboljsali standard bla bla bla zbog nas samih, a onda kad sve to uradimo odlucili da li da se prikljucimo Evropskoj Uniji ili ne, a ne ovako da se seljakamo i da ih molimo da nam daju novi zadatak za koji cemo ih mi za**bat i rec zavrseno vam je to, nema problema odma nas ubacajte u uniju
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nemoguce je iskorijeniti korupciju... moze se samo svesti na manji nivo. a EU ce da rikne dok mi budemo spremni za ulazak... mislim da treba da se okrenemo nekim drugim ciljevima
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  9. #9
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Nece oni riknut, mi cemo.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    oni su vec riknuli... mi smo odavno, samo sto mi nismo navikli na bolje pa se nesto specijalno i ne zalimo sad
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  11. #11
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Pa kad imaju jos otpadaka ko sto smo mi, recimo. Mada, nesto gledam, ona Merkelova se odavno bunila sto je radni vijek razlicit u Njemackoj i Francuskoj, to do penzije i to, pa ono francusko gospoche skochi ko opareno da se usaglase, pa revolucije, pa nemiri... Dok mi udjemo u EU, do tad ce i oni znat sta oce od sebe, a i mi.. I eto, zafaljujuci vlasti izbjegosmo jos jedan rat ili nemire koji bi unistili i ovo shake jada od stanovnistva sto imamo.

    Ne bih se ja pretjerano ni zalila. Malo da, ali jbg.. Alternativa je alternativa. Bolja. A i ima i gora. Samo treba znati i vjerovati da se radi koliko moze i mora.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    3,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam ubijedjen da necemo dozivjet EU. i ako dozivimo, vec ce tada biti formirana neka naprednija i jaca zajednica na zapadu
    K'o i uvijek gas do daske (necu urbano, ja sam ljakse)

  13. #13
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  14. #14
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ako se ova vlast temelji na nedemokratiji, nepravnoj drzavi, neinstitucijama(iako formalno imamo sve to), nepotizmu, korupciji... da li to znaci da cemo u narednih 10 godina iskusiti jake politicke promjene posto ce temelji ove vlasti biti znatno uzdrmati reformama u oblasti sudstva, pravosudja, institucija... da li je pred nama jos jedno zamazivanje ociju i ispunjavanje ovih 7 tacaka samo formalno, ili ce EU ovog puta poostriti mjere i stvarno traziti da se minimalizuju nepotizam, korupcija i ostalo?
    To je poenta ovoga, kako ce se ova vlast odrzati, ili ce i oni sami morati dozivjeti neku revoluciju svijesti i stvarno postati prave socijal demokrate kao sto im stoji u imenu.
    Ja nesto sumnjam da ce se cud promijeniti u 10 godina, ali ne znam kako bi nas drugacije pustili da nastavimo sa integracijama...

  15. #15
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Nista nece smjeti da bude formalno. Onoliko ce biti formalno koliko je formalno i u EU. E sad, da ce velikoj vecini stanovnistva (morati) biti i dalje zamazivane oci, to je do stanovnistva. Vlast ce, vjerovatno, ici onom brzinom na koju mi budemo spremni. Realno, to ocekujem. Svaka vlast je na ovaj ili onaj nacin korumpirana. Bitno je kuda koja vlast vodi i na koji nacin. Ako cemo nekih ratova, moze opozicija, ne bi se pozicija bunila. No mislim da i pozicija i opozicija znaju da bi promjena vlasti dovela do mnogo vece katastrofe no je to sada. Ili promjena jos uvijek, barem. Kako je SDP rekao davno da ceka bolje vrijeme za sve socijalno iz svog programa, on stupa na scenu (po mom misljenju) onda kad se zavrsi sva ova muka i peripetija oko jezika, crkvi i ostalih formalno-identitetskih pitanja. Do tad ce nasa generacija stasati, i imacemo vec dovoljno svjesnih i pripremljenih lidera svojim vrsnjacima i njihovoj tj i nasoj djeci.

    To ce biti, u stvari i zadatak neki nase generacije u ovoj drzavi. I u tome ce nas predvoditi SDP.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  16. #16
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,527
    Thanks Thanks Received 
    4,604
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Evo smo svjedoci napretka ka putu ka EU(makar na papiru) i sad se ocekuje ispunjavanje cuvenih 7 zahtjeva. Kazu da treba drzava da nam se zasniva na vladavini prava, demokratiji, kazu da treba da minimizujemo nepotizam i korupciju, ukinemo monopole... kako to ovoj vlasti odgovara? Kako oni misle da ostanu na vlasti ukoliko stvarno korjenite promjene pocnu da se isprave desavaju? Opste je poznato na cemu pociva ova vlast i kako se odrzavaju. Da li postoji mogucnost zaokreta u njihovoj politici u buducnosti i usporavanje ili odustajanje od puta ka EU?
    Ne odgovara joj... Međutim ti što su mislili da pokradu, pokrali su koliko su mogli... Tako da sada mogu i legalno da rade... Ostali nijesu bitni, niti imaju dovoljno uticaja da bilo šta promijene... Na kraju će to biti borba za par beznačajnih funkcija, dok će krupne ribe da odmaraju... (što bih im ja realno i dozvolio, samo da nas oće puštit iz čeljusti)
    #fakenews

  17. #17
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postavljac ove teme KAZE:KAZU da drzava treba da nam se zasniva na vladavini prava...
    KAZU da treba da minimizujemo nepotizam...
    Al` ne KAZE da je od"usporavanja ili odustajanja od puta ka EU'dovoljan telefonski poziv iz Srbije!!!

    KAZI mi na kraju:da li ti vise smetaju pristupni fondovi EU ili sisa koju si posisa?

  18. #18
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by saatkula View Post
    Postavljac ove teme KAZE:KAZU da drzava treba da nam se zasniva na vladavini prava...
    KAZU da treba da minimizujemo nepotizam...
    Al` ne KAZE da je od"usporavanja ili odustajanja od puta ka EU'dovoljan telefonski poziv iz Srbije!!!

    KAZI mi na kraju:da li ti vise smetaju pristupni fondovi EU ili sisa koju si posisa?
    Evo kao sto vidis da srbiju i njene pipke vise niko ne ferma ni 2%. Tipican primjer je djelovanje Kosorove koja se nije obazirala na opaske Tadica, nego je svoj posao zavrsava na kosovu. Tako da ni pod razno usporavanje naseg puta ne zavisi od poziva iz srbije vec samo od nas samih i naseg nacina nosenja s njima.

    Ovo za sisu i za pristupne fondove te nikako ne razumijem, dosta nejasno izrazeno.

  19. #19
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    106
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sisa je Crnogorska.Pristupni fondovi su EU.

  20. #20
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by saatkula View Post
    Sisa je Crnogorska.Pristupni fondovi su EU.
    Mi da oćemo da napredujemo boljelo bi nas uHo za pristupne fondove i ostale gluposti, džaba ti pristupni fondovi kad šklapa ko šta stigne
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Evo kao sto vidis da srbiju i njene pipke vise niko ne ferma ni 2%. Tipican primjer je djelovanje Kosorove koja se nije obazirala na opaske Tadica, nego je svoj posao zavrsava na kosovu. Tako da ni pod razno usporavanje naseg puta ne zavisi od poziva iz srbije vec samo od nas samih i naseg nacina nosenja s njima.

    Ovo za sisu i za pristupne fondove te nikako ne razumijem, dosta nejasno izrazeno.
    Itekako zavisi. Davno prije sam to prognozirao a danas se ostvaruje.

    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=538372

  22. #22
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Брацо црногорска опозиција (у сагласју са влашћу) успорава а не српска држава.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #23
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Брацо црногорска опозиција (у сагласју са влашћу) успорава а не српска држава.
    Ja bi u to još i povjerovao da ne čitam medije. Jednostavno ne vjerujem da opozicija vuče poteze na svoju ruku.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Шта знам, ја све мислим да власт у србији не губи ништа ако не интервенише у цг (јер има ко ће сам о себи да брине ево српске и просрпске партије саме направише ово што направише) а има много горућих питања неупоредиво важнијих од тога хоће ли њихов народ учити језик исти као и досад само другог назива нпр - косово, еу интеграције, социјално стање у држави, преговори са ммф-ом, следећи избори а онда ево да не буде да гледају само у своје штале и бих тј република српска гдје имају много већи интерес него овдје.
    Не могу више утицати на цг немају довољан број да направе нешто у црној гори.
    А ни довољно људи из тог броја (трећине) који би нешто урадили против своје државе у корист србије.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  25. #25
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Шта знам, ја све мислим да власт у србији не губи ништа ако не интервенише у цг (јер има ко ће сам о себи да брине ево српске и просрпске партије саме направише ово што направише) а има много горућих питања неупоредиво важнијих од тога хоће ли њихов народ учити језик исти као и досад само другог назива нпр - косово, еу интеграције, социјално стање у држави, преговори са ммф-ом, следећи избори а онда ево да не буде да гледају само у своје штале и бих тј република српска гдје имају много већи интерес него овдје.
    Не могу више утицати на цг немају довољан број да направе нешто у црној гори.
    А ни довољно људи из тог броја (трећине) који би нешто урадили против своје државе у корист србије.
    Dovoljno je ovo prepucavanje oko jezika, prijetnje bojkotom i slično da se uspori pristupni proces. Gledaj, iskustvo stečeno proteklih 20 godina mi govori da je Srbija na ovaj ili onaj način imala utjecaja na političare koji zastupaju Srbe u drugim državama nastalim nakon raspada SFRJ. Mislim da se to događa i u CG, a ako griješim unaprijed se ispričavam.

Page 1 of 33 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •