Page 27 of 33 FirstFirst ... 17232425262728293031 ... LastLast
Results 651 to 675 of 805

Thread: Put ka EU

  1. #651
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    Da li ce sad prelazak na hr-slo granici biti isti kao npr izmedju madjarske-austrije. Znaci bez stajanja?
    Neće odmah. Carina će biti ukinuta, ali ostaju zajedničke Slo i Hr redovne granične kontrole sve do ulaska Hrvatske u zonu Schengena. To bi se moglo dogoditi najranije dvije godine nakon ulaska u EU. Državljani zemalja članica, pa i Hrvati, će prolaziti bez nekih posebnih procedura, a ostali će morati proći sve procedure potrebne za ulazak u zonu Schengena.

  2. #652
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Pa znaci kad udjem kod vas pri prolasku opet moram cekat na granicu kod slovenije.
    Nije logicno.
    A vidim rusima ste vize uveli
    Podgorica Podgoricanima!

  3. #653
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,280
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    2,640
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    A vidim rusima ste vize uveli
    za naš turizam više nego odlična stvar
    She is only here to annoy herself!

  4. #654
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    Pa znaci kad udjem kod vas pri prolasku opet moram cekat na granicu kod slovenije.
    Nije logicno.
    A vidim rusima ste vize uveli
    Logično je. Ideš iz zemlje članice EU u zemlje koje se nalaze u zoni Schengena. Ta se mjera uvodi radi prevelike vanjske granice Hrvatske a radi spriječavanja ulaska imigranata u zonu Schengena. Kad Hrvatska bude spremna za Schengen (već je spremna ali....) onda će se granica između Hr i Slo potpuno ukinuti. To se neće dogoditi najmanje dvije godine. Rusima smo uveli vize jer je to zahtjevala EU.

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    za naš turizam više nego odlična stvar
    Za vaš turizam dobro, ali naš turizam neće pretrpjeti nikakvu štetu. Naprotiv, očekuje se veći priliv turista iz zemalja članica EU.

  5. #655
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,280
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    2,640
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    heh, da li bi uveli vize Rusima ako to ne bi zahtijevala EU i zašto ne bi ako već ne bi pretrpjeli nikakvu štetu?
    She is only here to annoy herself!

  6. #656
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    heh, da li bi uveli vize Rusima ako to ne bi zahtijevala EU i zašto ne bi ako već ne bi pretrpjeli nikakvu štetu?
    Nama Rusi zbog daljine nisu ciljano tržište. Nisu nikad ni bili. Naravno da im ne bi uvodili vize, dapače, mi smo njima i Ukrajincima ukinuli vize tijekom sezone jer se ipak bavimo turizmom i logično je da se otvaramo prema svima, ali Rusija kao emitivno tržište nije ni među prvih 10, možda čak ni 15, a turisti iz Rusije čine jedva 1-2 % ukupnog broja turista koji dolaze u Hrvatsku. Lani ih je bilo manje od 200 tisuća. Ove godine se očekuje oko 300 tisuća veći priliv turista iz zemalja EU. Dakle mi ulaskom u EU i uvođenjem viza nećemo pretrpjeti nikakvu štetu. Valjda si shvatio što hoću reći

  7. #657
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,280
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    2,640
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    a to da to je u redu mada se ja ne bih previse nadao u tih 300.000 ali bi lijepo to bilo i za nas ovamo
    She is only here to annoy herself!

  8. #658
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a to da to je u redu mada se ja ne bih previse nadao u tih 300.000 ali bi lijepo to bilo i za nas ovamo
    Nemaš se što nadat ili ne nadat. To kaže booking, pogotovo od 1.7.

  9. #659
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,117
    Thanks Thanks Given 
    339
    Thanks Thanks Received 
    648
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    A zar se ne stvore odma uslovi za sengen ulaskom u eu?Zar treba cak 2 godine?
    Podgorica Podgoricanima!

  10. #660
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by .Bole View Post
    A zar se ne stvore odma uslovi za sengen ulaskom u eu?Zar treba cak 2 godine?
    Hrvatska je ispunjavala i ispunila uvjete tijekom pregovora, ali postoji prijelazno razdoblje za vrijeme kojega se vrši monitoring spremnosti nove članice da ispunjava sve Schengenske norme. Obzirom na dužinu hrvatske granice prema zemljama nečlanicama to je logičan korak u fazi pristupa zoni Schengena. Isto to čeka i Crnu Goru nakon pristupa u EU.

  11. #661
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bavaria, Germany
    Posts
    266
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Super za Hrvatsku, ali će radno tržište zapadne evrope i dalje biti zaključano za Hrvate, još par godina nakon pristupa EU.

    Da se Crna Gora ranije odvojila od Srbije, mogli smo možda i mi s njima..
    Last edited by greenmann; 11-05-13 at 20:39.

  12. #662
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,574
    Thanks Thanks Given 
    1,979
    Thanks Thanks Received 
    2,583
    Thanked in
    1,106 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Grennlan View Post
    sto ce nam to....:rapture:
    Jos malo pa da se rastajemo
    Tu es mon héro!

  13. #663
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Nama Rusi zbog daljine nisu ciljano tržište. Nisu nikad ni bili. Naravno da im ne bi uvodili vize, dapače, mi smo njima i Ukrajincima ukinuli vize tijekom sezone jer se ipak bavimo turizmom i logično je da se otvaramo prema svima, ali Rusija kao emitivno tržište nije ni među prvih 10, možda čak ni 15, a turisti iz Rusije čine jedva 1-2 % ukupnog broja turista koji dolaze u Hrvatsku. Lani ih je bilo manje od 200 tisuća. Ove godine se očekuje oko 300 tisuća veći priliv turista iz zemalja EU. Dakle mi ulaskom u EU i uvođenjem viza nećemo pretrpjeti nikakvu štetu. Valjda si shvatio što hoću reći
    Meni su Rusi nekako džentlemeni i lafovi....BAR ONIH NEKOLIKO SA KOJIM SAM POPIO PIĆE ILI RADIO POSAO....ako su svugdje kao u biznisu koji ima veze sa advokaturom-onda su mnogo dobri klijenti, možda ponajbolji!

    Ne mogu uporediti beskrajni tvdičluk Dutch- NJemačke populacije sa RUsima...doduše pričam o Rusima koji su srednja i viša klasa, sa kojom sam dolazio u kontakt.

    Svi su Evropljani OK (plate KOLIKO MORAJU), ali ni traga od džentlemena, osim kod pokojeg Grka i Italijana nisam vidio.

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 08-06-13 at 11:34.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  14. #664
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Meni su Rusi nekako džentlemeni i lafovi....BAR ONIH NEKOLIKO SA KOJIM SAM POPIO PIĆE ILI RADIO POSAO....ako su svugdje kao u biznisu koji ima veze sa advokaturom-onda su mnogo dobri klijenti, možda ponajbolji!

    Ne mogu uporediti beskrajni tvdičluk Dutch- NJemačke populacije sa RUsima...doduše pričam o Rusima koji su srednja i viša klasa, sa kojom sam dolazio u kontakt.

    Svi su Evropljani OK (plate KOLIKO MORAJU), ali ni traga od džentlemena, osim kod pokojeg Grka i Italijana nisam vidio.

    Pozdrav,
    Ja znam da ti zivis na izolovanom imanju, u gradu koji je izolovan, zato ti necu zamjerit nista
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  15. #665
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Meni su Rusi nekako džentlemeni i lafovi....BAR ONIH NEKOLIKO SA KOJIM SAM POPIO PIĆE ILI RADIO POSAO....ako su svugdje kao u biznisu koji ima veze sa advokaturom-onda su mnogo dobri klijenti, možda ponajbolji!

    Ne mogu uporediti beskrajni tvdičluk Dutch- NJemačke populacije sa RUsima...doduše pričam o Rusima koji su srednja i viša klasa, sa kojom sam dolazio u kontakt.

    Svi su Evropljani OK (plate KOLIKO MORAJU), ali ni traga od džentlemena, osim kod pokojeg Grka i Italijana nisam vidio.

    Pozdrav,
    Ja ne znam s kime si ti imao posla ali Rusi kao turisti su sve samo ne lafovi i gentlemani. Vozio sam ih na stotine i samo jednom, ali pazi, SAMO JEDNOM, dobio bakšiš 10 eura i to od mladog bračnog para. Bilo je među njima i srednje i više i najviše klase, pa čak i onih multimilijunera. Da ne generaliziram, ima ih dobrih i normalnih, ali većina Rusa s kojima sam ja radio su bahati i arogantni, gledaju te s visoka, neće s tobom riječi progovoriti ako ne znaš ruski (iako oni znaju engleski). Vozio sam ih po izletima, večerama, na jahte, s jahti, na panorame, transfere do aerodroma ili hotela, a najduže ture su bili izleti u Split. Ni na tim turama nije bilo ni bakšiša ili poziva da ručam s njima, što je uobičajeno svuda po svijetu da vozača počastiš ručkom, a svaki put su se cjenkali i pokušali smanjiti već dogovorenu cijenu, pa me par puta čak pokušali prevariti zbog čega je i policija imala posla. Imao sam ja i normalnih Rusa koji neće dati bakšiš ali barem te neće gledati s visoka i s tobom će porazgovarati.

    Europljani? Idemo redom. Nijemce sam također vozio na izlete do Splita. Nikad mi poslije takvog izleta nisu dali manje od 50 eura bakšiša i svaki put su me počastili bogatim ručkom. Razlika između njih i Rusa je i u ponašanju. Bučni jesu (kao i Rusi), ali te gledaju kao jednakog sebi, udarit će te po ramenu ali će ti ponudit svoje rame da i ti njega opleteš. Uglčavnom ta dva naroda su, kao turisti, neusporedivi.
    Englezi su uštogljeni, pravi tradicionalisti, a ne pamtim da mi netko od njih nije ostavio bakšiš. Maniri su ono što cijene i što nagrađuju (za razliku od Rusa), a osobito cijene tvoj rad pa zato i dijele dobar bakšiš.
    Talijani su kao i mi. Veseljaci, troše dok imaju, kad nestane odlaze kući. Bakšiš će dati ako su tek došli, ali što im je novčanik tanji to manje davaju.
    Skandinavci nešto kao Englezi.
    Francuzi su izmislili bakšiš pa se tako i ponašaju (ne svi naravno, ali većina da). Uglavnom turisti iz Zapadne Europe su daleko, daleko ispred Rusa. Tako da nemam pojma o kakvom ti tvrdičluku pišeš. A što se tiče Rusa, bez namjere da bilo koga uvrijedim jer sam svjestan da i među njima ima normalnih i dobrih ljudi, još uvijek su kao turisti daleko od europske razine kulture i ponašanja na putovanju (opet kažem, čast izuzecima).

  16. #666
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Ja znam da ti zivis na izolovanom imanju, u gradu koji je izolovan, zato ti necu zamjerit nista
    Nije da sam toliko izolovan...za egzistesciju zaradjujem 70% od stranaca- u Podgorici (nešto malo na moru) i vrlo malo u BG.
    Mjesto gdje živim (konkreno prenoćim, pogledam NEVIDJENO LIJEPA, LEONARDOVSKA SVITANJA i kupim OSNOVNO -jer se čak se i snadbijevam u "Voli"-ju i "Delta-Maxi") je prelijepo, ali nije bitno za stvaranje iskustava (osim privilegije da mogu svako jutro u 7 dobiti "žeticu"-prije pola sata usireno mlijeko).

    Dakle-MOJA SREĆA U KONTAKTIMA JE RAZLOG! Možda i moj iskren pristup i ljubav I POŠTOVANJE prema Rusima, KOJE ONI IZGLEDA OSJETE!

    Braco, Sa opisom ostalih Evropljana se mahom slažemo, osim sa ocjenom NIjemaca, prema kojima si (po hrvatskoj tradiciji ) benevolentan.

    Ali zapadni cent JE VELIKI KAO KUĆA, bio i ostao!

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 08-06-13 at 21:25.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  17. #667
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sto je zapadni cent "veliki ka kuća" je posljedica sto zive u uredjenim drzavama i svaki taj cent oni sami zarade. Kad pare lako padnu "s neba" onda se i lako ponasa prema njima i bahatost, razmetanje je uglavnom kod onih koji misle da za pare mogu sve pa i nadoknadjivanje manjka sive mase ispod sesira. Sa obicnim narodom se srijećemo kad malo zivimo u toj sredini ili kad stranac pocne da zivi u nasoj sredini, a turisti niciji nijesu bas neki prosjek naroda. Sve je to slicno onom kad nasa djecurlija ode nedje na ekskurziju i ostave bas fin utisak po hotelima i mjestima boravka.

  18. #668
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,000
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Imam, pomalo, razloga da mislim kako poznajem turiste i njihove navike, potrebe... i mišljenja sam da od obrazovanih Arapa (iznenadili bi se koliko ih ima) boljih nema!

  19. #669
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Imam, pomalo, razloga da mislim kako poznajem turiste i njihove navike, potrebe... i mišljenja sam da od obrazovanih Arapa (iznenadili bi se koliko ih ima) boljih nema!
    Approved by Bone!

    Tek će se iznenaditi Crnogorci kakva su gospoda u svakom smislu Arapi...naravno govorim o eliti.

    POzdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  20. #670
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Approved by Bone!

    Tek će se iznenaditi Crnogorci kakva su gospoda u svakom smislu Arapi...naravno govorim o eliti.

    POzdrav,
    Ako smo "epska sirotinja" ( što ja mislim da nije bio slučaj ali krupnim koracima grabimo da budemo tumor regiona ) onda nemamo pravo da procjenjujemo druge narode jer je to neukusno ...

  21. #671
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trio View Post
    Ako smo "epska sirotinja" ( što ja mislim da nije bio slučaj ali krupnim koracima grabimo da budemo tumor regiona ) onda nemamo pravo da procjenjujemo druge narode jer je to neukusno ...

    Trio, Ja se BAŠ TRUDIM da prihvatim da svaka generacija ima svoj "duh i pravila", da sam ja genaracija kraja 20 vijeka. Zato pokušavam da maksimalno shvatim i uvažim novu generaciju i njihov način razmišljanja, posmatrajući sve vas mlade kao moga sina-baš dobronamjerno, I DA IZ SVAKE GENRACIJE IZVUČEM ONO NAJBOLJE-DA GA NAZOVEM "DUH VREMENA"
    - PA DA SAVJETOM I RAZMJENOM MIŠLJENJA POKUŠAM DA MLADOG ČOVJEKA BAR MALO OPLEMENIM, JER SAMO TAKO EVOLUCIJA MOŽE TEĆI U DOBROM PRAVCU
    . Nadam se da se to vidi kroz ton moje komunikacije i odredjenu tolerantnost za neke nepristojne i grube komentare, na koje ne reagujem kako bih mogao i kako mi je palo na pamet u prvom momentu.

    Ipak, kada mladi čovjek kaže za svoju zemlju da smo TUMOR REGIONA-ja ostajem bez teksta!
    Presaberi se ti malo, pa ili postani bar malo veći patriota, ili se brate usresredi da napustiš taj "tumor zemlju" i podješ u drugu, koja nije tumor.

    Ja, koji sam vidio skoro sve od svijeta što je valjalo vidjeti, tvrdim ti da mi NISMO TUMOR, DA SMO MI PERSPEKTIVNA ZEMLJA, KOJA ĆE U TOKU OD GODINE DANA IZAĆI IZ KRIZE (prva od zemalja okruženja), KOJU NASTANJUJE ZDRAV I LIJEP NAROD (iako malo težak,tvrdoglav i uobražen bez pokrića) , ZEMLJA U KOJU JE SKORO SVAKI ISKUSNI STRANAC KOJI IMA VIŠE OD 50 GODINA UZEO U RAZMTRANJE DA U NJOJ PROVEDE STAROST. Sto puta su mi rekli da ne znamo da cijenimo ono što imamo i okruženje u kojem živimo (eko, more-planine na sat udaljenosti, mali broj stanovnika, ogromna količina čiste pijaće vode po glavi stanovnika, najveća količina čiste, obradive zemlje itd.)...i svi dodaše da je kriza u Grčkoj, Španiji , pa i Italiji gora nego kod nas!!!
    Ovaj zaključak su mi lično reki nekoliko iskusnih i bogatih stranaca, koji tebi mogu da budu samo šefovi, koje bi bespogovorno morao da slušaš. I bili bi ti šefovi sa punim pokrićem ( u znanju i iskustvu)!

    MALO VIŠE PATROTIZMA I DOBRONAMJERNOSTI ZA SVOJU ORADŽBINU NE BI BILO LOŠE!!! Osim ako ti otadžbina nije Srbija, a u tom slučaju se izvinjavam, i sve mi je jasno...


    Pozdrav,

    PS

    A jesmo bitli velika sitotinja prije par decenija, i to će ti svak ko se sjeća reći.
    Last edited by Old Bone; 10-06-13 at 03:11.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  22. #672
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    52
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Trio, Ja se BAŠ TRUDIM da prihvatim da svaka generacija ima svoj "duh i pravila", da sam ja genaracija kraja 20 vijeka. Zato pokušavam da maksimalno shvatim i uvažim novu generaciju i njihov način razmišljanja, posmatrajući sve vas mlade kao moga sina-baš dobronamjerno, I DA IZ SVAKE GENRACIJE IZVUČEM ONO NAJBOLJE-DA GA NAZOVEM "DUH VREMENA"
    - PA DA SAVJETOM I RAZMJENOM MIŠLJENJA POKUŠAM DA MLADOG ČOVJEKA BAR MALO OPLEMENIM, JER SAMO TAKO EVOLUCIJA MOŽE TEĆI U DOBROM PRAVCU
    . Nadam se da se to vidi kroz ton moje komunikacije i odredjenu tolerantnost za neke nepristojne i grube komentare, na koje ne reagujem kako bih mogao i kako mi je palo na pamet u prvom momentu.

    Ipak, kada mladi čovjek kaže za svoju zemlju da smo TUMOR REGIONA-ja ostajem bez teksta!
    Presaberi se ti malo, pa ili postani bar malo veći patriota, ili se brate usresredi da napustiš taj "tumor zemlju" i podješ u drugu, koja nije tumor.

    Ja, koji sam vidio skoro sve od svijeta što je valjalo vidjeti, tvrdim ti da mi NISMO TUMOR, DA SMO MI PERSPEKTIVNA ZEMLJA, KOJA ĆE U TOKU OD GODINE DANA IZAĆI IZ KRIZE (prva od zemalja okruženja), KOJU NASTANJUJE ZDRAV I LIJEP NAROD (iako malo težak,tvrdoglav i uobražen bez pokrića) , ZEMLJA U KOJU JE SKORO SVAKI ISKUSNI STRANAC KOJI IMA VIŠE OD 50 GODINA UZEO U RAZMTRANJE DA U NJOJ PROVEDE STAROST. Sto puta su mi rekli da ne znamo da cijenimo ono što imamo i okruženje u kojem živimo (eko, more-planine na sat udaljenosti, mali broj stanovnika, ogromna količina čiste pijaće vode po glavi stanovnika, najveća količina čiste, obradive zemlje itd.)...i svi dodaše da je kriza u Grčkoj, Španiji , pa i Italiji gora nego kod nas!!!
    Ovaj zaključak su mi lično reki nekoliko iskusnih i bogatih stranaca, koji tebi mogu da budu samo šefovi, koje bi bespogovorno morao da slušaš. I bili bi ti šefovi sa punim pokrićem ( u znanju i iskustvu)!

    MALO VIŠE PATROTIZMA I DOBRONAMJERNOSTI ZA SVOJU ORADŽBINU NE BI BILO LOŠE!!! Osim ako ti otadžbina nije Srbija, a u tom slučaju se izvinjavam, i sve mi je jasno...


    Pozdrav,

    PS

    A jesmo bitli velika sitotinja prije par decenija, i to će ti svak ko se sjeća reći.
    Nije svaki tumor isti ali ako se krene sa liječenjem na vrijeme onda ga je moguće odstraniti uz naravno redovne preglede jer je vjerovatnoća da se vrati prilično velika !!! Kad kažem tumor mislim na sve strukture koje rade po principu " ili si samnom ili si protiv mene " što je uzelo maha i u svijetu ali u mnogo manjoj mjeri nego kod nas i obaveza svih je da se ukazujemo na takve stvari dok se ne dosadi u pravom smislu te riječi !!! Sve to što si naveo ja mislim već duže vrijeme i nemam ništa protiv da se uradi rekonstruukcija Igala i pravljenje ostalih banja kako bi tim penzionerima pružili sve potrebno za dobar odmor ali nikako ne mislim da je nama potrebno da nas neko uči životu i radnim navikama jer bi učitelja bilo dovoljno i u CG da ne idemo dalje !!! Da je moja otadzbina Srbija sigurno da ne bih imao ništa protiv ekonomskog propadanja CG jer je to prirodno a problemi nastaju kad se pojavi konkurencija kao što je bio slučaj izmedju nas i Hrvata u oblasti turizma !!! To što iskusni stručnjaci pričaju ( a i sami zvaničnici EU ) kako smo lideri u regionu znači da smo potpuno nebitni i mogu nas kontrolisat kako im volja !!! Tako je svudje u svijetu i to je jednostavno pravilo ponašanja da se hvale nemoćni a oprezno pristupa državama koje imaju ekonomskog kapaciteta da imaju svoje mišljenje ( čak se po pravilu takve države napadaju svim sredstvima ) !!! To su one države o kojima si ti pisao da im treba roknuti zemljotres iako vjerujem da ti ništa lično nisu uradili nego si samo želio biti lojalan zapadnoj civiliziciji jer kontaš da i oni isto razmišljaju " ili si samnom ili si protiv mene " baš kao što razmišljaju u vlasti !!! Meni je to smiješno ali da bi ostali u lokalnim okvirima koji nas jedino i mogu zanimat moramo se odreći takvog načina razmišljanja jer je to pogubno po svim parametrima koji se mogu uzet u obzir od nataliteta do toga da je sve manje preduzetnika a porodica postaje kamen o vratu lojalnih članova društva koji u panici "kolju vola zbog kilo mesa" !!! Zbog svega toga ja mislim da postajemo tumor regiona jer umjesto da živimo kao naši preci koji su bili patriote ( jer im je taj drugi svijet bio u dobroj mjeri nepoznat a i sami nisu željeli da se odreču svog prirodnog ponašanja ) mi trebamo da evoluiramo u nešto što nismo jer će nas tako neko drugi pohvaliti !!! Ne kažem ja da nije potrebno usvajati neophodna znanja ali ako se pod evolucijom podrazumijeva odricanje od običaja,tradicije,vjere... onda je to uzaludni posao svih mogućih stručnjaka pod kapom nebeskom

  23. #673
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Trio View Post
    Nije svaki tumor isti ali ako se krene sa liječenjem na vrijeme onda ga je moguće odstraniti uz naravno redovne preglede jer je vjerovatnoća da se vrati prilično velika !!! Kad kažem tumor mislim na sve strukture koje rade po principu " ili si samnom ili si protiv mene " što je uzelo maha i u svijetu ali u mnogo manjoj mjeri nego kod nas i obaveza svih je da se ukazujemo na takve stvari dok se ne dosadi u pravom smislu te riječi !!! Sve to što si naveo ja mislim već duže vrijeme i nemam ništa protiv da se uradi rekonstruukcija Igala i pravljenje ostalih banja kako bi tim penzionerima pružili sve potrebno za dobar odmor ali nikako ne mislim da je nama potrebno da nas neko uči životu i radnim navikama jer bi učitelja bilo dovoljno i u CG da ne idemo dalje !!! Da je moja otadzbina Srbija sigurno da ne bih imao ništa protiv ekonomskog propadanja CG jer je to prirodno a problemi nastaju kad se pojavi konkurencija kao što je bio slučaj izmedju nas i Hrvata u oblasti turizma !!! To što iskusni stručnjaci pričaju ( a i sami zvaničnici EU ) kako smo lideri u regionu znači da smo potpuno nebitni i mogu nas kontrolisat kako im volja !!! Tako je svudje u svijetu i to je jednostavno pravilo ponašanja da se hvale nemoćni a oprezno pristupa državama koje imaju ekonomskog kapaciteta da imaju svoje mišljenje ( čak se po pravilu takve države napadaju svim sredstvima ) !!! To su one države o kojima si ti pisao da im treba roknuti zemljotres iako vjerujem da ti ništa lično nisu uradili nego si samo želio biti lojalan zapadnoj civiliziciji jer kontaš da i oni isto razmišljaju " ili si samnom ili si protiv mene " baš kao što razmišljaju u vlasti !!! Meni je to smiješno ali da bi ostali u lokalnim okvirima koji nas jedino i mogu zanimat moramo se odreći takvog načina razmišljanja jer je to pogubno po svim parametrima koji se mogu uzet u obzir od nataliteta do toga da je sve manje preduzetnika a porodica postaje kamen o vratu lojalnih članova društva koji u panici "kolju vola zbog kilo mesa" !!! Zbog svega toga ja mislim da postajemo tumor regiona jer umjesto da živimo kao naši preci koji su bili patriote ( jer im je taj drugi svijet bio u dobroj mjeri nepoznat a i sami nisu željeli da se odreču svog prirodnog ponašanja ) mi trebamo da evoluiramo u nešto što nismo jer će nas tako neko drugi pohvaliti !!! Ne kažem ja da nije potrebno usvajati neophodna znanja ali ako se pod evolucijom podrazumijeva odricanje od običaja,tradicije,vjere... onda je to uzaludni posao svih mogućih stručnjaka pod kapom nebeskom
    Ovo je već nešto drugo, ovo je kritika, a ne kritizerstvo!


    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  24. #674
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iskreno se nadam da niko ovo ne priželjkuje u MNE!

    http://www.portalanalitika.me/region...i-suzavac.html


    Ovo su užasne scene i ko ovako nešto želi u svojoj kući -a iz značajnog broja komentara na raznik forumima zaključujem da nas ima priličan broj takvih!-taj nije na svojoj koži iskusio
    kako izgledaju nemiri u jednoj državi. Ja se sjećam od demonstracija 1968 u BG, pa sedamdesetih u Parizu, pa opet u BG, i zaključak je samo jedan: Ko to želeo da iskusi, u kući mu se familija tukla bez prestanka (to je isto!)...I TO SAD NE MOŽE LAKO DA PRESTANE, JER KAD SE STRASTI JEDNOM UZBURKAJU POTREBNE SU GODINE DA SE ISTINSKI SMIRI STANJE!

    Pozrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  25. #675
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,280
    Thanks Thanks Given 
    2,765
    Thanks Thanks Received 
    2,640
    Thanked in
    1,280 Posts

    Default

    ja priželjkujem da se ovi paraziti maknu sad odma sami od sebe a da mi nastavimo da sjedimo po kafana i filozofiramo
    She is only here to annoy herself!

Page 27 of 33 FirstFirst ... 17232425262728293031 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •