Ali Hari, sustina problema u mozgovima ljudi ovoga nasega podneblja je susta realnost koja pokazuje socijalne plate (radis a primas socijalu) i 2x< kapitalisticko izrabljivanje radne snage. Cekaj, ko poslodavcu sjedi na kicmu sto se doprinosi ne uplacuju, ko drzavi sjedi na kicmi sto svoje obaveze ne izmiruje. Ja nemam nista protiv da radim kao u kapitalistickim zemljama, ali onda daj platite taj moj rad kapitalisticki. Nema! Drzava nema nikakvu polaznu strategiju za nesto sto se zove odrzavanje nacije ili eventualno prirastaj nacije. Crnogorci ce u svojoj zemlji nestati zbog nebrige prema pokoljenju. A izmedju ostalog sto ne stiti nit porodilje nit kaznjava poslodavca ako porodilja po povratku na posao ostane bez istog, bez ikakvog opravdanog razloga. Cek, ako moram da radim sa 15 godina da ne bi lipsali od gladi jer moji roditelji sa fakultetskom diplomom ne mogu primiti adekvatnu platu, a samim tim ni steci uslove za prihvatljivu penziju , sta tebi govori dje je tu briga o onom malom djetetu i majci tog djeteta, jerbo su se svi rastrcali da bi obezbjedili kruva. Naravno da imam protiv poslodavca takve stavove. Slucajno sam vidio samo jednog poslodavca koji tako nesto nije ucinio. Otpustio zenu cim se vratila sa porodiljskog. Svi bi vi da stitite poslodavce. A radnici nek ostanu robovi kaki nisu bili u zadnjih 50 godina.