View Poll Results: Mozete li prihvatiti ovaj kompromis?

Voters
102. You may not vote on this poll
  • Pricam crnogorski i na jedvite jade mogu prihvatit ovaj kompromis

    20 19.61%
  • Pricam crnogorski i ne mogu nikako prihvatit ovaj kompromis

    39 38.24%
  • Pricam srpski i na jedvite jade mogu prihvatit ovaj kompromis

    10 9.80%
  • Pricam srpski i ne mogu nikako prihvatit ovaj kompromis

    33 32.35%
Page 8 of 42 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 176 to 200 of 1039

Thread: Mozete li prihvatiti ovaj kompromis oko jezika?

  1. #176
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Da se ne zaboravljaš ti pomalo?...Dobro bi bilo da se uzdržiš od sugestija šta ti misliš ko treba da vlada u CG. Nije ovo srpska kolonija da nam izvanjci (uključujući i tebe) pomažu da među sobom odaberemo ko će nas predstavljat i u naše ime zborit. Ja takve ideje Srbima u Srbiji nikad nijesam davao niti pomišljao činiti. Čuješ molim te,..ti ćeš nam reć ko je pravi za nas...
    Kad će Đukanović "otić" sigurno nećemo pitat Srbe i Beograd. Je'l se razumijemo sad??...
    Da, El Re smatra da te riječi treba uputiti domaćim nacistima a oni su trenutno u 3 partije koje podržava u većini srpska nacionalna manjina. Oni su ti koji žele za sebe neko pravo koje niđe niko i nikom na Svijetu ne daje! Oni ne žele da uče službeni jezik ove zemlje i pritom traže da se njihov jezik proglasi da bude obavezan za sve neSrbe u ovoj zemlji (71,3% ljudi!). Oni za sebe misle da je ova država njihovo igralište na kom je njihova riječ zadnja. Ako to nije nacizam i nasilje onda ne znam šta je!??...
    Da ne bi ti demokrato pristao na to da Mađari recimo ne moraju učit srpski jezik, a da se mađarski recimo proglasi za obavezan u nastavi za sve od Horgoša do Surdulice??? Je'l nam to sugerišeš?

    I dobro bi bilo, dok ti Srbijica (zemlja koja danas prijatelja u Evropi nema, odmetnik od civilizavonog Svijeta i prva asocijacija prosječnog građanina ove planete na termine "etničko čišćenje" i "masovne grobnice") ne dođe na "svoje mesto" kukaš i skubeš kose nad njoj... Ne kukaj nad nama da te zamolim...
    Kad pomislim da navratim u tu tvoju zemlju i "zavirim" oće li buđenje skorije, Bože me prosti, imam osjećaj ko da sam u paralelnoj dimenziji ili neđe na planeti Klingonaca (koji imaju svoj Svijet i svoju istinu). Ta tvoja zemlja (nad kojom ne kukaš, a bi kukao nad drugima) je na uslovnoj slobodi. I ove granice koje danas ima nijesu joj još sigurne. Samo neka "ljulja" po regionu i na kraju će i ovo što je ostalo postati mit. Evo da te podsjetim, za slučaj da nijesi skorije otvarao novine...
    .

    Odmah da se razumemo, ja sam govorio i govoriću govoriti apsolutno sve što me je volja o politici o političarima u Crnoj Gori, Srbiji, Francuskoj, Argentini, Avganistanu, Kini, SAD i bilo gde drugde. Ako ti to nije bilo jasno, nadam se da sam ti sad razjasnio, pa ubuduce nemoj imati nikakve sumnje da ce i dalje biti tako. Najgore što mogu da dobijem od mog ucesca na forumu, koji je privatan, je neki ban koji bi svakako bio neopravdan, a to me nece uciniti drugacijim covekom ni na koji nacin.

    Sto bih zazirao da potkacim Mila ili bilo koga drugog? mene nije strah bilo ni od zlotvora Milosevica i njegove policije, sad mozda treba da me bude strah od njegovog levog mooda koji je pritom u drugoj drzavi? :nonchalance:

    Posto smo to rascistili, ovi nacisti kako ti kazes su tvoji sugradjani a ne moji. Ja nigde nisam vredjao Crnu Goru i Crnogorce, vidim da ti se podigao malo pritisak, slika o Srbiji je bila jos gora devedesetih, sad je malo bolja a naredne decenije bice jos bolja. ne vidim u cemu je to problem? Karta koji si stavio je Srbija, meni sasvim doivojno velika i realna, ne mislim da ce se ovo nesto menjati u buducnosti.

    U Srbiji postoje kompletne madjarske skole za madjarsku decu, naravno tamo gde je to moguce, gde manjine na lokalnom nivou cine kompaktnu vecinu, mozda to nisi znao.

    Ko kaze da ja ne kukam zbog Srbije. Kukam itekako, no vise gledam na to kao posledice proslih vremena. One ce naravno trajati jos jako dugo, ali bitno je da se stvari lagano ali sigurno menjaju, inace ne bih ostao tu. Tebi i tvojim sunarodnicima zelim sve najbolje, tu je osnovna razlika medju nama.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  2. #177
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Peko View Post
    Po ekonomiji? Mislis li da je standard zivota u SRB vise od standarda zivota u ostale balkanske zemlje?
    Ovo bas nema nikakve veze sa temom i bilo bi dobro da se pridrzavamo toga.

  3. #178
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post

    No lijepo je vjerovati u svijetlu budućnost svoje zemlje, iako se tome svi unaokolo grohotom smiju...
    neophodno je verovati u budućnost, naravno ne hvaliti slepo nego biti zestok kriticar. A naš seljak na protestu bar može da psuje Tadića na pasja kola, na državnoj televiziji koju gledaju milioni i da mu ne bude nista, a vi se bavite i dalje unutrasnjim neprijateljima.

    Moji prioriteti su sloboda, pravda, pa ekonomija. U sustini, meni licno sto se ekonimije tice ne treba drzava uopste samo da me pusti na miru... bitno mi je samo da je sloboda i pravo, jos nije zadovoljavajuce posebno ovo sto se tice prava.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  4. #179
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    neophodno je verovati u budućnost, naravno ne hvaliti slepo nego biti zestok kriticar. A naš seljak na protestu bar može da psuje Tadića na pasja kola, na državnoj televiziji koju gledaju milioni i da mu ne bude nista, a vi se bavite i dalje unutrasnjim neprijateljima.
    Jes, jes, a ovamo Mila niko ne vrijedja. A to sto ako citas novine pomislis da je Milo kriv cak i ako se sa zenom posvadjas, to se ne broji?

  5. #180
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Odmah da se razumemo, ja sam govorio i govoriću govoriti apsolutno sve što me je volja o politici o političarima u Crnoj Gori, Srbiji, Francuskoj, Argentini, Avganistanu, Kini, SAD i bilo gde drugde. Ako ti to nije bilo jasno, nadam se da sam ti sad razjasnio, pa ubuduce nemoj imati nikakve sumnje da ce i dalje biti tako. Najgore što mogu da dobijem od mog ucesca na forumu, koji je privatan, je neki ban koji bi svakako bio neopravdan, a to me nece uciniti drugacijim covekom ni na koji nacin.

    Sto bih zazirao da potkacim Mila ili bilo koga drugog? mene nije strah bilo ni od zlotvora Milosevica i njegove policije, sad mozda treba da me bude strah od njegovog levog mooda koji je pritom u drugoj drzavi? :nonchalance:

    Posto smo to rascistili, ovi nacisti kako ti kazes su tvoji sugradjani a ne moji. Ja nigde nisam vredjao Crnu Goru i Crnogorce, vidim da ti se podigao malo pritisak, slika o Srbiji je bila jos gora devedesetih, sad je malo bolja a naredne decenije bice jos bolja. ne vidim u cemu je to problem? Karta koji si stavio je Srbija, meni sasvim doivojno velika i realna, ne mislim da ce se ovo nesto menjati u buducnosti.

    U Srbiji postoje kompletne madjarske skole za madjarsku decu, naravno tamo gde je to moguce, gde manjine na lokalnom nivou cine kompaktnu vecinu, mozda to nisi znao.

    Ko kaze da ja ne kukam zbog Srbije. Kukam itekako, no vise gledam na to kao posledice proslih vremena. One ce naravno trajati jos jako dugo, ali bitno je da se stvari lagano ali sigurno menjaju, inace ne bih ostao tu. Tebi i tvojim sunarodnicima zelim sve najbolje, tu je osnovna razlika medju nama.
    Slušaj...šta ćeš pričati zavisi isključivo od tebe, a šta će ti biti dozvoljeno - od moderatora.
    Ja te samo upozoravam da je (bez obzira na tvoje višestruke identitete, to je valjda sad u poraženoj Srbiji moderno?) nekulturno je i nevaspitano da ti nama u našoj zemlji sugerišeš ko bi trebao biti vlast. Ja hoću da vjerujem da ti imaš elementarne inteligencije da to shvatiš. Te stvari se prosto ne rade! Razumiješ? Budi drug i uzdrži se od toga jer te to ne pripada...
    O Đukanoviću ili bilo kom naravno da imaš pravo reći što želiš, ali da nam ti poručiš koga da smijenimo, kada i kako, a koga da dovedemo na vlast - vrhunac je bezobrazluka.
    Zamisli da ja pođem na srpski sajt i učim njih ko je davno trebao otić s vlasti i koga Srbi trebaju dovesti...Ali to što se ti zaboravljaš posljedica je medijskog sluđivanja zBog kojeg vi vjerujete da vam zaista pripada pravo da vi nekom sugerišete u okruženju kakvu će politiku vodit.
    Druže - mi smo svi za vas inostranstvo. Ako imaš konflikt sa tom spoznajom, imaćeš i konflikte sa ljudima kojima dolaziš u goste, pa i onima ovdje.

    A ova tvoja demagogija kako Mađari imaju i svoje škole đe je to moguće...Ja hoću da vjerujem da umiješ da čitaš? Ja sam te pitao da li planirate da mađarski učinite obaveznim za sve građane Srbije? Kad vidim da ste mađarski uveli u nastavu i Srbima u Surdulici, dođi da nam predložiš da i mi učinimo isto i proglasimo srpski za obavezan jezik za sve u Crnoj Gori. Apolo, nadam se da se čujemo sad...
    Srbima niko ne brani školovanje na svom jeziku. Niti im to može ko zabranit. ONI NEĆE DA UČE CRNOGORSKI, koji je (jedini) službeni jezik ove zemlje. Zamisli da službeni jezik srbije Mađari odbijaju da uče??? Šta bi onda predlagao demokrato? Da se jezički standard srpskog prilagodi tako da je razumljiv Mađarima? Ono što si nama predlagao juče??...

    Ovu drskost đe pokvareno impliciraš da ja želim zlo Srbiji i Srbima neću ni komentarisat. Gadi mi se...

    Druže što prije shvatiš da ovo nije neka druga srpska klon-država, to ćeš prije bit u stanju da se uključiš u smislen razgovor.
    Last edited by El Re; 29-08-11 at 13:29.

  6. #181
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Peko View Post
    Jes, jes, a ovamo Mila niko ne vrijedja. A to sto ako citas novine pomislis da je Milo kriv cak i ako se sa zenom posvadjas, to se ne broji?
    to je tvoj ozbiljan problem ako mislis da ja tebe vredjam ako kritikujem nekog politicara. Oni moraju da trpe kritike, cak i one neosnovane. Reci mi, kad sam tebe licno uvredio i kako? Ili bilo kog forumasa?
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  7. #182
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    ,


    P.S. Srba ima 33%, a vi se zanosita kako god hocete.
    Ko se ovdje stvarno zanosi, pitanje je...


    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Danilović: Želimo čisti srpski jezik
    Opran Perwoll-om?

    Last edited by Rave92; 29-08-11 at 13:37.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  8. #183
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Ko se ovdje stvarno zanosi, pitanje je...






    Mi sigurno ne. 47% srpski, i 33% Srba.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  9. #184
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Evo sad tamo umjesto te prvredne velesile uskaču svi iz regiona da zavuku ruku u ono što je nekad bio srpski zlatni rudnik. ZBog čega?? Jer nekom smeta kako izgleda pečat Carine Kosova.
    Restitucija u Srbiji još nije obavljena. Pitanje statusa Bošnjaka tek se otvara,...itd, itd...Sve veselo do veselog...
    Прича о "царинском печату" се своди на de iure признавање сецесије дела територије Србије .Као што нам искуство говори, чим се испуни 1 ултиматум Вашингтона и Брисела, одмах следи други.Ако неспособни Тадић сада "затвори" питање Косова, одмах ће му налогодавци испоставити нови у погледу неке друге територије Србије.
    Од државе која се већ одрекла дела територије, треба тражити још територије , колико год може да се извуче, и то је рационално понашање, као што је опстанак СФРЈ изгубио сваки кредибилитет када су одлучили да Словенији дозволе сецесију.
    Last edited by dusanp; 29-08-11 at 13:45.

  10. #185
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Slušaj...šta ćeš pričati zavisi isključivo od tebe, a šta će ti biti dozvoljeno - od moderatora.
    Ja te samo upozoravam da je (bez obzira na tvoje višestruke identitete, to je valjda sad u poraženoj Srbiji moderno?) nekulturno je i nevaspitano da ti nama u našoj zemlji sugerišeš ko bi trebao biti vlast. Ja hoću da vjerujem da ti imaš elementarne inteligencije da to shvatiš. Te stvari se prosto ne rade! Razumiješ? Budi drug i uzdrži se od toga jer te to ne pripada...
    O Đukanoviću ili bilo kom naravno da imaš pravo reći što želiš, ali da nam ti poručiš koga da smijenimo, kada i kako, a koga da dovedemo na vlast - vrhunac je bezobrazluka.
    Zamisli da ja pođem na srpski sajt i učim njih ko je davno trebao otić s vlasti i koga Srbi trebaju dovesti...Ali to što se ti zaboravljaš posljedica je medijskog sluđivanja zBog kojeg vi vjerujete da vam zaista pripaa ravo da vi nekom sugerišete u okruženju kakvu će politiku vodit.
    Druže - mi smo svi za vas inostranstvo. Ako imaš konflikt sa tom spoznajom, imaćeš i konflikte sa ljudima kojima dolaziš u goste, pa i onima ovdje.

    A ova tvoja demagogija kako Mađari imaju i svoje škole đe je to moguće...Ja hoću da vjerujem da umiješ da čitaš? Ja sam te pitao da li planirate da mađarski učinite obaveznim za sve građane Srbije? Kad vidim da ste mađarski uveli u nastavu i Srbima u Surdulici, dođi da nam predložiš da i mi učinimo isto i proglasimo srpski za obavezan jezik za sve u Crnoj Gori. Apolo, nadam se da se čujemo sad...
    Srbima niko ne brani školovanje na svom jeziku. Niti im to može ko zabranit. ONI NEĆE DA UČE CRNOGORSKI, koji je (jedini) službeni jezik ove zemlje. Zamisli da službeni jezik srbije Mađari odbijaju da uče??? Šta bi onda predlagao demokrato? Da se jezički standard srpskog prilagodi tako da je razumljiv Mađarima? Ono što si nama predlagao juče??...

    Ovu drskost đe pokvareno impliciraš da ja želim zlo Srbiji i Srbima neću ni komentarisat. Gadi mi se...

    Druže što prije shvatiš da ovo nije neka druga srpska klon-država, to ćeš prije bit u stanju da se uključiš u smislen razgovor.
    Nemoj me upozoravati, ne volim tu rec... ja ne upozoravam nikoga... smanji malo strasti ovo je samo forum i samo diskusija, sto kaze stulic ili je nemir ili je strast, ima tog ovdje isuvise

    Ja nisam sugerisao ko treba da bude vlast u CG. Nikada nisam propagirao neku partiju ili politicara u CG. NIKADA, uvek sam samo kritikovao, a na ovom forumu sam i duze od tebe, pitaj Harija je li tacno to sto kazem.

    medjutim, ja se ne suzdrzavam, jednostavno nema potrebe da tako nesto radim, ne znaci da to necu raditi jednom u buducnosti, evo otvoreno kazem ako Milovan podrzi neku CG grupaciju verovatno bih bio blizak tome da je i ja podrzim, ne znaci da bi je automatski podrzao.

    U Novom Pazaru nastava je na bosanskom, recimo u Kanjizi na madjarskom, bar koliko ja znam. Celokupna nastava. Niti se namece nastava na srpskom, niti se moze (i samo u teoriji moguce, a prakticno nemoguce) nametnuti nastava na madjarskom nekoj skoli u Beogradu Mislim da treba prakticno sagledati ovaj vas specifican "problem", neumesno je praviti poredjenja jer je situacija specificna u CG. To ce se resiti ovako ili onako, ali sama praksa ce doneti najbolje resenje, samo malo strpljenja, polako, nije to pitanje zivota i smrti.

    Ja nisam implicirao nista, direktno sam ti rekao da je razlika izmedju mene i tebe sto ja zelim tvojim sunarodnicima (mislio sam na sve gradjane CG ne samo na etnicke Crnogorce) sve najbolje. To da li zelis zlo Srbima i Srbiji ne ja ne znam, ti si pomenuo zlo a ne ja, ali ne zelis ni sve najbolje, u stvari najverovatnije te boli ****, sto je sasvim ok i legitimno. I dalje si moj rodjak kakav si takav si, prijatelje mozes da biras, rodjake ne

    Ja sam vatreni zastupnik nezavisne CG, btw... ta prica je odavno zavrsena i nepovratna, gde si mene nasao za to samo da mi je da znam?

    edit: takodje, nigde nisam predlagao "prilagodjavanje" standarda Ja sam predlozio jedan crnogorski standard, jasno definisan.. sa mogucnoscu da se taj isti standard imenuje kako govornik zeli, ako se postuje taj standard... (znaci ijekavica, gramatika, glasovi, sve to...ti bi ga zvao crnogorski, neko drugi srpski i gotovo. U stvari jesli li mozda zapazio da se u praksi ime jezika se i ne pominje tako cesto?)

    Alternativa ovome je da cete imati odvojena dva glavna jezika, crnogorski i srpski i brdo problema u praksi.
    Last edited by ssin; 29-08-11 at 14:02.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  11. #186
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    dusanp,

    ne možemo o tome ovđe širit raspravu jer to nije tema. Razumiješ? Ja poštujem principijelan stav (mada to i ne mogu reći da je prepoznatljivost srpske politike bila ikada), ali kompletna politika jedne zemlje se određuje prema njenim rezultatima. Ono što je činjenica jeste da je Srbija istjerana sa Kosova, za njom je pobjegla i većina Srba, a sad gledamo kako se na srpski inat uzvraća protjerivanjem srpskih roba sa tržišta.
    I to ne bilo kakvog tržišta već jednog od rijetkih koje je punilo (i to masno) srpski budžet. A jednom kad te se tržište navikne na robe drugog proizvođača, povratak je stravično težak i nikada nije potpun. To je ono što interesuje srpske privrednike, poljoprivrednike i građane Srbije i to njima objašnjavaj, a ne meni. I sve zBog nekog natpisa na pečatu đe i ne piše da je Kosovo država već stoji samo "carina Kosova" (??!) A pritom ste im priznali dokumenta na kojima piše republika Kosovo... Zemljo otvori se...
    Neću ti više odgovarat, jer su pitanja vezana za Srbiju van fokusa moje pažnje i svakako van ove teme...Dajte molim vas (gosti iz Srbije) da ne dezavišemo temu...

  12. #187
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mitrić: Prijedlog opozicije neustavan
    29. avgust 2011.
    SharePregovori vlasti i opozicije o nazivu maternjeg jezika u obrazovnom sistemu, predstavljaju dogovor političara kako da primjenjuju jasno definisane ustavne norme, što je sa ustavno- pravnog aspekta neprihvatljivo, ocijenio je za Radio Slobodna Evropa profesor Pravnog fakulteta Blagota Mitrić.Prof. Mitrić je ubijeđen da će, bez obzira koji od dva prijedloga uđe u Zakon o obrazovanju, pasti na Ustavnom sudu.
    - Prema opštoj ustavno pravnoj ravni neprihvatljivo je, nezasmislivo, antidemokratski, anticivilizacijski i protivustavno da se političari dogovaraju kako će se primjenjivati ustavna norma, i, još gore, kako će mijenjati pravo, kao što je to slučaj na konkretnom primjeru, naveo je Mitrić i dodao.
    - Političari mogu da se dogovaraju eventualno oko promjene ustava.. A ovo o članu 13. je ustavna norma jasna kao suza- da je u Crnoj Gori službeni jezik crnogorski.
    Mitrić je naveo da je Lukšićev prijedlog neka vrsta političkog kompromisa, koji je ocijenio protivustavnim jedanko kao i prijedlog opozicije.
    - Oni traže da se izjednači srpski i crnogorski jezik, to je potpuno protivustavno. Mislim da čak i ako to prođe kao zakon, mora da pane kao trula kruška, istakao je prof. pravnog fakulteta Blagota Mitrić.
    On je podsjetio da se zakonom ne može mijenjati ustavna norma, i dodao da je potez vlasti i opozicije da zakonom mijenjaju ustavnu normu-nečuveno.

  13. #188
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Влада коначно показала мало поштовања према држави и одбила смијешни предлог опозиције.
    Мандић неће слат ђецу у школу, и не мора док има пара да плаћа казне.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  14. #189
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    dusanp,

    ne možemo o tome ovđe širit raspravu jer to nije tema. Razumiješ? Ja poštujem principijelan stav (mada to i ne mogu reći da je prepoznatljivost srpske politike bila ikada), ali kompletna politika jedne zemlje se određuje prema njenim rezultatima. Ono što je činjenica jeste da je Srbija istjerana sa Kosova, za njom je pobjegla i većina Srba, a sad gledamo kako se na srpski inat uzvraća protjerivanjem srpskih roba sa tržišta.
    I to ne bilo kakvog tržišta već jednog od rijetkih koje je punilo (i to masno) srpski budžet. A jednom kad te se tržište navikne na robe drugog proizvođača, povratak je stravično težak i nikada nije potpun. To je ono što interesuje srpske privrednike, poljoprivrednike i građane Srbije i to njima objašnjavaj, a ne meni. I sve zBog nekog natpisa na pečatu đe i ne piše da je Kosovo država već stoji samo "carina Kosova" (??!) A pritom ste im priznali dokumenta na kojima piše republika Kosovo... Zemljo otvori se...
    Neću ti više odgovarat, jer su pitanja vezana za Srbiju van fokusa moje pažnje i svakako van ove teme...Dajte molim vas (gosti iz Srbije) da ne dezavišemo temu...
    Не можеш ти одређивати шта ће било ко да пише по форуму, и рангираш учеснике на форуму на "госте" који немају права да о нечему пишу, и "негосте" који имају права о нечему да пишу.

    На пример, ја сматрам да Ђукановића треба сменити у Ц.Гори, и довести Мандића на његово место.Могао бих и списак министара да напишем које сматрам да треба да попуне вашу Владу.Све то управо чиним из Србије, и то баш зато што сматрам да имам право да напишем на било којем форуму кога сматрам подобним за вршење власти у Ц.Гори.

    Српски језик треба бити обавезан за све ученике у Ц.Гори, јер ће велики број ваших студената, лезилебовића,нерадника и сличних свакако наставити да долази у Србију, па морају имати елементарну писменост из српског језика.

  15. #190
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Српски језик треба бити обавезан за све ученике у Ц.Гори, јер ће велики број ваших студената, лезилебовића,нерадника и сличних свакако наставити да долази у Србију, па морају имати елементарну писменост из српског језика.
    Dušane to su Srbi iz Crne Gore, nemoj tako naljutiće ti se.

  16. #191
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo Mandic najavio bojkot, a siguran sam da ce mu se pridruzit poneko. Kako ce drzava reagovat na to, pitanje je. Uglavnom, nece bojkotovat 44% kolko se na zadnji ispit izjavilo da prica srpskim, jer je dosta njih glasala DPS, sto znaci da Mandica na oci ne mogu vidjet. A siguran sam da nece 28% (kolko ima Srba) bojkotovat, jer SNP nije pozva na bojkot. Pitanje je oce li bojkotovat i svi glasaci Mandiceve stranke, jer bojkot ima efekta samo ako si istrajan u njemu, a Mandic je pokaza svojim strajkom za Kosovo da mu se ne moze vjerovat u istrajnosti. Uglavnom, milo mi je da ostaje naziv predmeta "crnogorski jezik i knjizevnost" i da ce djeca ucit crnogorski pravopis.

  17. #192
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    dusanp,

    ne možemo o tome ovđe širit raspravu jer to nije tema. Razumiješ? Ja poštujem principijelan stav (mada to i ne mogu reći da je prepoznatljivost srpske politike bila ikada), ali kompletna politika jedne zemlje se određuje prema njenim rezultatima. Ono što je činjenica jeste da je Srbija istjerana sa Kosova, za njom je pobjegla i većina Srba, a sad gledamo kako se na srpski inat uzvraća protjerivanjem srpskih roba sa tržišta.
    I to ne bilo kakvog tržišta već jednog od rijetkih koje je punilo (i to masno) srpski budžet. A jednom kad te se tržište navikne na robe drugog proizvođača, povratak je stravično težak i nikada nije potpun. To je ono što interesuje srpske privrednike, poljoprivrednike i građane Srbije i to njima objašnjavaj, a ne meni. I sve zBog nekog natpisa na pečatu đe i ne piše da je Kosovo država već stoji samo "carina Kosova" (??!) A pritom ste im priznali dokumenta na kojima piše republika Kosovo... Zemljo otvori se...
    Neću ti više odgovarat, jer su pitanja vezana za Srbiju van fokusa moje pažnje i svakako van ove teme...Dajte molim vas (gosti iz Srbije) da ne dezavišemo temu...
    Bitno je da je tema braon fleka i domaci nacisti.

    Dakle, vlada je danas odbila predlog opozicije... A skola pocinje za 3 dana. Bojkot je vjerovatno resenje, opozicija se vodi logikom da velika vecina djece ima obicaj da ako skolska godina pocne krajem nedelje, ionako ne idu u skolu tih par dana... ALi sve je to samo zacarani krug koji nista ne rjesava. Ovo sto je Vlada poslednji put predlozila je po meni sasvim korektno uz par eventualnih minimalnih kozmetickih izmjena, srpskom jeziku obezbjedjuje status koji nije ravan jeziku manjinskog naroda, i to je sustina.
    Just to slip the skin...

  18. #193
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Nemoj me upozoravati, ne volim tu rec... ja ne upozoravam nikoga... smanji malo strasti ovo je samo forum i samo diskusija, sto kaze stulic ili je nemir ili je strast, ima tog ovdje isuvise

    Ja nisam sugerisao ko treba da bude vlast u CG. Nikada nisam propagirao neku partiju ili politicara u CG. NIKADA, uvek sam samo kritikovao, a na ovom forumu sam i duze od tebe, pitaj Harija je li tacno to sto kazem.

    medjutim, ja se ne suzdrzavam, jednostavno nema potrebe da tako nesto radim, ne znaci da to necu raditi jednom u buducnosti, evo otvoreno kazem ako Milovan podrzi neku CG grupaciju verovatno bih bio blizak tome da je i ja podrzim, ne znaci da bi je automatski podrzao.

    U Novom Pazaru nastava je na bosanskom, recimo u Kanjizi na madjarskom, bar koliko ja znam. Celokupna nastava. Niti se namece nastava na srpskom, niti se moze (i samo u teoriji moguce, a prakticno nemoguce) nametnuti nastava na madjarskom nekoj skoli u Beogradu Mislim da treba prakticno sagledati ovaj vas specifican "problem", neumesno je praviti poredjenja jer je situacija specificna u CG. To ce se resiti ovako ili onako, ali sama praksa ce doneti najbolje resenje, samo malo strpljenja, polako, nije to pitanje zivota i smrti.

    Ja nisam implicirao nista, direktno sam ti rekao da je razlika izmedju mene i tebe sto ja zelim tvojim sunarodnicima (mislio sam na sve gradjane CG ne samo na etnicke Crnogorce) sve najbolje. To da li zelis zlo Srbima i Srbiji ne ja ne znam, ti si pomenuo zlo a ne ja, ali ne zelis ni sve najbolje, u stvari najverovatnije te boli ****, sto je sasvim ok i legitimno. I dalje si moj rodjak kakav si takav si, prijatelje mozes da biras, rodjake ne

    Ja sam vatreni zastupnik nezavisne CG, btw... ta prica je odavno zavrsena i nepovratna, gde si mene nasao za to samo da mi je da znam?
    Što pričaš ti čovječe???...U kakvom si ti tripu?.... Reci mi da si pijan ili da si se naduvao i onda će sve imati smisla i ništa ti zamjeriti neću...
    KAKVI SMO MI TO ROĐACI??... Prekini čovječe da svojataš nepoznate ljude. Tako izazivaš da ljudi s pravom posumnjaju u to da si čist.
    Je li ti žao što se raspala SFRJ? Ne znam i ne interesuje me, ali znam i da se raspala zBog nekih Srba koji su imali običaj (ko to ti) da svojataju nepoznate ljude i osjećaju se pozvanim da s punim pravom govore ko i oni kojima su došli u goste.
    Da li si ti bio za nezavisnu CG ili ne,...Znaš li koliko me to interesuje?... Koliko i to kad si prvi put pošao u kalemegdanski ZOO vrt... Daj malo ozbiljnosti...Ti si nekad ispisivao stranice na ovom Forumu na kojima su ti mnogi mogli pozavidjeti...
    Dovedi se u red, pogledaj datum, konsultuj kartu u Atlasu i onda kreni da surfuješ Net-om...

    Crnogorci su nacija ko i sve druge na Balkanu. Makar tako sebe vidi velika većina njih. Dakle, ono što su drugi učinili u organizaciji vlastite države učinićemo i mi, jer bi sve drugo bilo neprirodno. A ti sa ovim možeš da imaš problem samo ako misliš da smo mi neki otuđeni dio Srba.
    Izvoli,..slobodno to misli, ali onda se ne šokiraj kad ti se na takve gluposti odgovori bez mnogo pardona, jer su takva svojatanja vrlo nepristojna i uvredljiva.
    A što se jezika tiče...Evo umoran sam više da ti ponavljam, obzirom da ti ili odbijaš da čuješ ili si (što ne želim da vjerujem) mentalno-ograničen da shvatiš podjednako brzo ko i ostali - SRBI TRAŽE DA SRPSKI JEZIK BUDE OBAVEZAN ZA SVE U CRNOJ GORI; A AKO NE; ONDA DA BUDU OSLOBOĐENI DA UČE CRNOGORSKI... Razumiješ li sad??...
    Njima NIKO (ne pomišlja da) zabrani da se školuju na srpskom, ali to nije ono što njih interesuje...
    Prijatelju, (evo ne znam više kako da te oslovim a da to ne izgleda uvredljivo) - OVO NIJE BOSNA! Comprende??!
    Nikakva federacija, nikakva entitetsko-federativno-kantonalna smejurija, nikakva "SFRJ u malom"... Drug - ovo je Crna Gora, koja je ustavno koncipirana (oduvijek) kao unitarna država. Baš kao i Slovenija i Hrvatska. Srbija je za razliku od Crne Gore čak složena država jer ima pokrajine, a sad se vidim (i to od Srba) planira i novo parcelisanje...Te igre vi igrajte u Srbiji i tamo đe vam se može, U Crnoj Gori nikom nećemo dozvolit da je podmuklo federalizuje, pretvara u "državu nekoliko naroda" i cijepa po etničkim šavovima...
    Last edited by El Re; 29-08-11 at 14:17.

  19. #194
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Bitno je da je tema braon fleka i domaci nacisti.

    Dakle, vlada je danas odbila predlog opozicije... A skola pocinje za 3 dana. Bojkot je vjerovatno resenje, opozicija se vodi logikom da velika vecina djece ima obicaj da ako skolska godina pocne krajem nedelje, ionako ne idu u skolu tih par dana... ALi sve je to samo zacarani krug koji nista ne rjesava. Ovo sto je Vlada poslednji put predlozila je po meni sasvim korektno uz par eventualnih minimalnih kozmetickih izmjena, srpskom jeziku obezbjedjuje status koji nije ravan jeziku manjinskog naroda, i to je sustina.
    Jeste...bitna je "braon fleka"...Jer iz te "braon fleke" i dolazi sve ovo...

    Nego vidim odlučio si ti mene da informišeš što je Vlada odlučila, iako ja već mjesecima govorim da će to biti (jedini moguć) epilog na ovaj smišljeni bezobrazluk čiji je cilj da se Crna Gora zaustavi na putu prema EU i ne odleti previše daleko od Srbije...
    Izvolite Srbi,... krenite u bojkot...Ajmo svi ko jedan u kolonu...
    Lično bih volio da vas Srbija nauči da uzmete oružje i krenete oružano da "bojkotujete" državu. Brže bi se ovaj smarajući cirkus završio...
    Pretpostavljam da ćeš sad opet započeti neki "off" kako bi isprovocirao da ti se odgovori i tako još jednom pokušao da skreneš temu, sve dok se ista ne zaključa. Ne??...To će onda bit nešto novo...

  20. #195
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Peko View Post
    Evo Mandic najavio bojkot, a siguran sam da ce mu se pridruzit poneko. Kako ce drzava reagovat na to, pitanje je. Uglavnom, nece bojkotovat 44% kolko se na zadnji ispit izjavilo da prica srpskim, jer je dosta njih glasala DPS, sto znaci da Mandica na oci ne mogu vidjet. A siguran sam da nece 28% (kolko ima Srba) bojkotovat, jer SNP nije pozva na bojkot. Pitanje je oce li bojkotovat i svi glasaci Mandiceve stranke, jer bojkot ima efekta samo ako si istrajan u njemu, a Mandic je pokaza svojim strajkom za Kosovo da mu se ne moze vjerovat u istrajnosti. Uglavnom, milo mi je da ostaje naziv predmeta "crnogorski jezik i knjizevnost" i da ce djeca ucit crnogorski pravopis.
    Средња школа није обавезна и избацују са 30 неоправданих, а за бојкот основне школе се плаћају велике казне.Не очекујем неки значајнији бојкот. Можда то мало руководства НОВЕ и богатије чланство се дадне мало у бојкот и понеко из СНП-а...али све ће се завршити као и онај штрајк глађу поводом Косова...
    Сви занемарују податак да већина дјеце која иде у основну и средњу школу, значи узраста до 18 година говори црногорским.
    Last edited by BAR; 29-08-11 at 14:31.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  21. #196
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    ...SRBI TRAŽE DA SRPSKI JEZIK BUDE OBAVEZAN ZA SVE U CRNOJ GORI; A AKO NE; ONDA DA BUDU OSLOBOĐENI DA UČE CRNOGORSKI... Razumiješ li sad??...
    Ako to traže (a čini mi se da griješiš), onda se ja ne slažem sa tim!
    Oni kojima je srpski jezik maternji traže školovanje na srpskom (što podrazumijeva i drugačiji sadržaj određenog broja predmeta) i predmet srpski jezik i književnost. Crnogorski mogu izučavati fakultativno ili imati potreban broj časova unutar predmeta srpski jezik iknjiževnost.

  22. #197
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Stradivari...
    Ne može se službeni jezik bilo koje države (pa i Crne Gore) izučavat u okviru predmeta "srpski jezik" rezervisanog za pripadnike srpske manjine... To nema niđe na svijetu, pa taj eksperiment ni ovđe nećemo izvodit...Ti si razuman čovjek i nemoj da predlažeš nesuvisle stvari.

  23. #198
    Join Date
    May 2011
    Location
    Prijeko Morače
    Posts
    4,680
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    53 Posts

    Default

    ako u Crnoj Gori ima normalnog covjeka ubijte me, jedni predlazu crnogorski kroz srpski; drugi crnogorski, srpski kroz hrvatski; treci crnogorski puta srpski; cetvrti crnogorski kroz maternji a peti jedu g**** koja su iza**ali ovih prvih četvoro
    Last edited by chucknorris; 29-08-11 at 14:43.
    Priroda je lijepa, al' zajebano društvo.

  24. #199
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    Mi sigurno ne. 47% srpski, i 33% Srba.
    Srba - 28.73%

    Srpski - 42.88%

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Влада коначно показала мало поштовања према држави и одбила смијешни предлог опозиције.
    Мандић неће слат ђецу у школу, и не мора док има пара да плаћа казне.
    Naravno, kada pare dobija od iste te drzave koju bojkutuje. Cirkus...

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Не можеш ти одређивати шта ће било ко да пише по форуму, и рангираш учеснике на форуму на "госте" који немају права да о нечему пишу, и "негосте" који имају права о нечему да пишу.

    На пример, ја сматрам да Ђукановића треба сменити у Ц.Гори, и довести Мандића на његово место.Могао бих и списак министара да напишем које сматрам да треба да попуне вашу Владу.Све то управо чиним из Србије, и то баш зато што сматрам да имам право да напишем на било којем форуму кога сматрам подобним за вршење власти у Ц.Гори.

    Српски језик треба бити обавезан за све ученике у Ц.Гори, јер ће велики број ваших студената, лезилебовића,нерадника и сличних свакако наставити да долази у Србију, па морају имати елементарну писменост из српског језика.
    Postavio bi Mandica na celu DPS-a :/? Takodje reci tvojim sezonskim radnicima da nauce crnogorski, valjat ce im preko ljeta.
    Last edited by Rave92; 29-08-11 at 14:44.
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  25. #200
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Što pričaš ti čovječe???...U kakvom si ti tripu?.... Reci mi da si pijan ili da si se naduvao i onda će sve imati smisla i ništa ti zamjeriti neću...
    KAKVI SMO MI TO ROĐACI??... Prekini čovječe da svojataš nepoznate ljude. Tako izazivaš da ljudi s pravom posumnjaju u to da si čist.
    Je li ti žao što se raspala SFRJ? Ne znam i ne interesuje me, ali znam i da se raspala zBog nekih Srba koji su imali običaj (ko to ti) da svojataju nepoznate ljude i osjećaju se pozvanim da s punim pravom govore ko i oni kojima su došli u goste.
    Da li si ti bio za nezavisnu CG ili ne,...Znaš li koliko me to interesuje?... Koliko i to kad si prvi put pošao u kalemegdanski ZOO vrt... Daj malo ozbiljnosti...Ti si nekad ispisivao stranice na ovom Forumu na kojima su ti mnogi mogli pozavidjeti...
    Dovedi se u red, pogledaj datum, konsultuj kartu u Atlasu i onda kreni da surfuješ Net-om...

    Crnogorci su nacija ko i sve druge na Balkanu. Makar tako sebe vidi velika većina njih. Dakle, ono što su drugi učinili u organizaciji vlastite države učinićemo i mi, jer bi sve drugo bilo neprirodno. A ti sa ovim možeš da imaš problem samo ako misliš da smo mi neki otuđeni dio Srba.
    Izvoli,..slobodno to misli, ali onda se ne šokiraj kad ti se na takve gluposti odgovori bez mnogo pardona.
    A što se jezika tiče...Evo umoran sam više da ti ponavljam, obzirom da ti ili odbijaš da čuješ ili si (što ne želim da vjerujem) mentalno-ograničen da shvatiš podjednako brzo ko i ostali - SRBI TRAŽE DA SRPSKI JEZIK BUDE OBAVEZAN ZA SVE U CRNOJ GORI; A AKO NE; ONDA DA BUDU OSLOBOĐENI DA UČE CRNOGORSKI... Razumiješ li sad??...
    Njima NIKO (ne pomišlja da) nbrani da se školuju na srpskom, ali to nije ono što njih interesuje...
    Prijatelju, (evo ne znam više kako da te oslovim a da to ne izgleda uvredljivo) - OVO NIJE BOSNA! Comprende??!
    Nikakva federacija, nikakva entitetsko-federativno-kantonalna smejurija, nikakva "SFRJ u malom"... Drug - ovo je Crna Gora, koja je ustavno koncipirana (oduvijek) kao unitarna država. Baš kao i Slovenija i Hrvatska. Srbija je za razliku od Crne Gore čak složena država jer ima pokrajine, a sad se planira i novo parcelisanje...e igre vi igrajte u Srbiji i tamo đe vam se može, U Crnoj Gori nikom nećemo dozvolit da je podmuklo federalizuje, pretvara u "državu nekoliko naroda" i cijepa po etničkim šavovima...


    Fakat imam rodjaka medju Vasojevicima, eto onda tako da se izrazim, doduse ima ih poprilicno i dosta su heterogeni. Sam proceni ko je u nekom tripu. retko pijem, jos redje se napijem, a kad se i napijem brzo se otreznim... ali kako nazvati ovo sto je tebe spopalo...? Zivot u masti, ..? CG si i ti i Niksicanin, nisi samo ti ili samo Niksicanin... lepo sto cenis da si ti zastupas autenticni glas CG ali on nije jedini. Tvoj glas je 100% legitiman i ja ga shvatam, pa cak ga i u nekoj meri podrzavam, razumem sta te tisti. Mlada drzava i ne treba joj gurati klipove u tockove, ali polako covece ne moze silom i precicama nista, samo kontraefekat izazivate.

    Slobodno mi govori bez pardona, ja to podrzavam i cenim i nikada ti to necu zameriti, zapamti.

    Ja ne mislim da je bilo ko otudjeni deo bilo koga, postoji nesto sto se zove istorijski proces formiranja nacija i crnogorska nacija tu nije izuzetak u odnosu na druge. Meni se cini da ti distancom od Srba u stvari zelis da afirmises posebnost svoje nacije.Ja bih na tvom mestu drugacije radio na afirmaciji svoje nacije, ali dobro, opet ces reci da solim pamet i mesam se u tudja posla. Pazi, crnogorska nacija je fakat, onaj ko to negira je prosto receno budala. A sve sto sam napisao ide u prilog nekoj homogenizaciji a ne parcelizaciji CG. citaj pazljivo postove...necemo vise ovako, ti izneses brdo nekakvih neosnovanih stvari rafalnom paljbom, pa hajde sad se brani i opravdavaj ... kao da nista do danas nisam ni uradio ni napisao.

    Sto se tice ovog ko sta zeli, koliko ja vidim problem je u imenovanju jezika, kao i ranije. Ubedjen sam da DPS (kad kazem ovo uvek mislim samo na sami vrh, ostatak clanova su obicni gradjani kao svi ostali u CG) okrece ovo da bi nekako sebe izvukli, i videces da ce na kraju napraviti nesto sto ce biti percepirano kao ustupak radi buducnosti CG a u stvari ce time same sebe izvuci iz problema. Nemoj onda da se razocaras previse, samo se seti i ako si korektan reci ok ssin, bio si u pravu.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

Page 8 of 42 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ako mozete da mi pomognete...
    By hercules in forum Sve i svašta
    Replies: 47
    Last Post: 17-11-05, 14:55
  2. Rusija će prihvatiti nezavisnost Crne Gore
    By Regi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 08-11-05, 01:30
  3. Mozete li mi preporuciti...
    By ars in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 30-08-05, 10:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •