View Poll Results: Mozete li prihvatiti ovaj kompromis?

Voters
102. You may not vote on this poll
  • Pricam crnogorski i na jedvite jade mogu prihvatit ovaj kompromis

    20 19.61%
  • Pricam crnogorski i ne mogu nikako prihvatit ovaj kompromis

    39 38.24%
  • Pricam srpski i na jedvite jade mogu prihvatit ovaj kompromis

    10 9.80%
  • Pricam srpski i ne mogu nikako prihvatit ovaj kompromis

    33 32.35%
Page 10 of 42 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast
Results 226 to 250 of 1039

Thread: Mozete li prihvatiti ovaj kompromis oko jezika?

  1. #226
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Milić: Nekome odgovara da nema dogovora
    Milić je rekao da nekome izvan Vlade ko je mnogo moćan odgovara to što nema dogovora o jeziku, a samim tim i odlaganje dobijanja datuma pregovora, te da se Crna Groa tako sputava na evropskom putu, gdje je, kako je ocijenio, bila perjanica.

    ------------------------------

    Ne mogu se sloziti vise. U svakom slucaju, situacija je trula, a vlast ne odustaje od ideje da nas SVE uci novim slovima, novim zenicama, tjemenima, tjeskobama.. kakva sprdnja


  2. #227
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Najgore sto je opozicija mogla trenutno je uraditi je da pozove na bojkot dva dana pred pocetak skolske godine. Ovako, mogu mozda ocekivati neki krupniji nedolazak djaka u skole prva dva dana, kasnije jako tesko... Mogu da se nadaju da ce na Skupstini nesto postici u medjuvremenu, i to ce naravno ici tesko. Kao muve bez glave su u ovo uletjeli sad.
    Just to slip the skin...

  3. #228
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Milić: Nekome odgovara da nema dogovora
    Milić je rekao da nekome izvan Vlade ko je mnogo moćan odgovara to što nema dogovora o jeziku, a samim tim i odlaganje dobijanja datuma pregovora, te da se Crna Groa tako sputava na evropskom putu, gdje je, kako je ocijenio, bila perjanica.

    ------------------------------


    Ne mogu se sloziti vise. U svakom slucaju, situacija je trula, a vlast ne odustaje od ideje da nas SVE uci novim slovima, novim zenicama, tjemenima, tjeskobama.. kakva sprdnja
    Tvoje komentarisanje dubleta i karikiranje istih.............sprdnja

  4. #229
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Od bojkota nema ništa čim baba iz mog komšiluka koja na pomen bilo čega sa CG predznakom dobija aritmiju i napad gusenja ni ne pomišlja da ne pošalje unuka u školu.

  5. #230
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Od bojkota nema ništa čim baba iz mog komšiluka koja na pomen bilo čega sa CG predznakom dobija aritmiju i napad gusenja ni ne pomišlja da ne pošalje unuka u školu.
    Ko će toga baksuza trpjeti kuci jos kad i cijelo ljeto bilo dosta

  6. #231
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Nije na partijskoj liniji?
    OK, ovako... Nije tajna da sam ja na forumu po partijskom zadatku, iako sam intimno Srbin. Emocije su emocije, ali od brasna se mijesi ljeb.

    Pozdrav.

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    To sto nije jasno ili sto ne zna Roćen izgleda da je vrlo jasno Miliću.

    Nije mu ocigledno usput sa Mandićem, a jos manje mu je do toga da ga oni iz EU identifikuju sa njim. Meni ovo lici na ono poznato "izvini Slavko ali biznis je biznis".
    Diletant. Nije se on opametio, samo trazi alibi neubjedljivom demagogijom kojom bi pokusao amortizovati eventualne kritike iz EU. A mislim da je krajnje vrijeme da se EU samoinicijativno (a ionako nikad ne kucaju) umijesa i podijeli samare, posto je nasa "diplomatija" u fazi konstantne hibernacije.

    Ono sto me sad interesuje jeste nacin na koji ce se DPS, kako rekose, "otvoriti", i kako ce to opozicija "afirmisati okvir postojeceg Luksicevog predloga"? Luksic je vec presao granicu razuma i dostojanstva uvodeci i posebnu kategoriju "maternji" u tekst sporazuma, ali bojim se da to nije sve, bojim se da bi ovaj cirkus mogao izmaci svakoj kontroli i prerasti u klasican model trgovine cjenkanjem: Vlada predlozi manje nego sto bi inace dala, opozicija trazi vise od maksimuma do kojeg je Vlada spremna da trguje, da bi se onda, na kraju, nasli na "sredini", a u svakom slucaju, na stetu vecine koja je prije 5 godina jasno rekla sto misli o trulim kompromisima i ucjenama.


    ___________

  7. #232
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Takođe me ne bi iznenadilo da srpske partije obećaju bojkotarima da će djeca ukoliko se uključe u bojkot imati u svakom slučaju zagarantovane diplome od adekvatnih obrazovnih institucija u Srbiji.
    Milic svoju djecu uvijek moze da posalje u fabriku "Soko Stark" u Andrijevici, koju je otvorio uoci lokalnih izbora 2010.

    _______

  8. #233
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Diletant. Nije se on opametio, samo trazi alibi neubjedljivom demagogijom kojom bi pokusao amortizovati eventualne kritike iz EU. A mislim da je krajnje vrijeme da se EU samoinicijativno (a ionako nikad ne kucaju) umijesa i podijeli samare, posto je nasa "diplomatija" u fazi konstantne hibernacije.

    Ono sto me sad interesuje jeste nacin na koji ce se DPS, kako rekose, "otvoriti", i kako ce to opozicija "afirmisati okvir postojeceg Luksicevog predloga"? Luksic je vec presao granicu razuma i dostojanstva uvodeci i posebnu kategoriju "maternji" u tekst sporazuma, ali bojim se da to nije sve, bojim se da bi ovaj cirkus mogao izmaci svakoj kontroli i prerasti u klasican model trgovine cjenkanjem: Vlada predlozi manje nego sto bi inace dala, opozicija trazi vise od maksimuma do kojeg je Vlada spremna da trguje, da bi se onda, na kraju, nasli na "sredini", a u svakom slucaju, na stetu vecine koja je prije 5 godina jasno rekla sto misli o trulim kompromisima i ucjenama.


    ___________
    Evidentna demagogija, ali kulturno distanciranje od ostale dvojice, koji ćre za par dana po njemu osuti drvlje i kamenje. Upravo sam (se) zbog onog podvucenog pitao kakvi su sljedeći potezi DPS-a i koliko će trajati ćutanje SDP-a. Svi pamte cirkus oko dvojnog drzavljanstva a sad ispada po drzavljanstvo ka' u samoposlugu.... masa ustupaka evidentna najava da će se glasati protiv Izbornog zakona i nekako pitanje koje se samo nameće "zasto stavljati u proceduru ostalo koje je nastalo kao dio ucjena" . Tek to bi bio diletantizam svoje vrste i autori necega sto bi Ustavni sud ocijenio kao neustavno.

  9. #234
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Mene je jedino strah da Mandić opet ne stupi u štrajk glađu. Toliko se napatio prošli put i narod nije znao da cijeni njegovu žrtvu nego je njegova stranka dobila duplo manje glasova na narednim izborima Kako je ovaj narod nezahvalan. Taman se fino popravio, zaokruglio, no vidim da sad protestvuje što neće đecu da šalje u školu. Dobro je to.
    Dick Laurent is dead!

  10. #235
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kolko ce Srba bojkotovat nastavu preko svoje djece? 30% (to je 10% stanovnistva)? Vise, manje?

  11. #236
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,233
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Već se priča se da će svoj djeci koja budu bojkotovala nastavu biti omogućeno u Srbiji da vanredno polažu i dobiju odgovarajuća svjedočanstva.
    ---
    Ako do bojkota dođe računaj da će barem 20% djece nedostajati u učionicama. Kad se to pretvori u brojke radi se o hiljadama.
    E sad zamisli kako će to izgledati kad u XXI vijeku Crna Gora ne dozvoljava djeci da se školuju na svom jeziku.
    Last edited by Stradivari; 29-08-11 at 19:28.

  12. #237
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    masa ustupaka evidentna najava da će se glasati protiv Izbornog zakona i nekako pitanje koje se samo nameće "zasto stavljati u proceduru ostalo koje je nastalo kao dio ucjena" . Tek to bi bio diletantizam svoje vrste i autori necega sto bi Ustavni sud ocijenio kao neustavno.
    Bravo. I zato je vjerovatno jedini put tj. izlaz iz ove situacije - raspisivanje izbora i, onda, bez ikakvog trijumfalistickog zanosa i osionosti, korekcija i "brisanje" svega sto je iznudjeno ucjenama.

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Mene je jedino strah da Mandić opet ne stupi u štrajk glađu. Toliko se napatio prošli put i narod nije znao da cijeni njegovu žrtvu nego je njegova stranka dobila duplo manje glasova na narednim izborima Kako je ovaj narod nezahvalan. Taman se fino popravio, zaokruglio, no vidim da sad protestvuje što neće đecu da šalje u školu. Dobro je to.
    Statistika kaze da je u tom periodu u pekarama u blizini Skupstine tj. zrtvenog oltara, zbog povecanog obima posla, skocila traznja za radnom snagom.
    Sta god mi mislili o njemu, cinjenica je da je Mandin drob jedan od bitnih faktora smanjenja stope nezaposlenosti u Crnoj Gori.

    _______

  13. #238
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    OK, ovako... Nije tajna da sam ja na forumu po partijskom zadatku, iako sam intimno Srbin. Emocije su emocije, ali od brasna se mijesi ljeb.

    Pozdrav.
    Kralju! ahahahahaha

  14. #239
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Mene je jedino strah da Mandić opet ne stupi u štrajk glađu. Toliko se napatio prošli put i narod nije znao da cijeni njegovu žrtvu nego je njegova stranka dobila duplo manje glasova na narednim izborima Kako je ovaj narod nezahvalan. Taman se fino popravio, zaokruglio, no vidim da sad protestvuje što neće đecu da šalje u školu. Dobro je to.
    Lako je za mandica njega je prvo milo dobro najeo, pa je bio i na nekakav dorucak kod busa. Tako da taj ima zaliha iako se Vojvodina odvoji da moze strajkovati gladju, veca je muka za ovaj narod sto ce ostati i gladan i zedan dok se mandic zrtvuje.

  15. #240
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A necete mu majkovici ukinuti srpsko ime, pa makar vam predsjednik bio i del boj a ne rodni

  16. #241
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Milic svoju djecu uvijek moze da posalje u fabriku "Soko Stark" u Andrijevici, koju je otvorio uoci lokalnih izbora 2010.

    _______
    Jal, evo da iskoristim ovu tvoju rečenicu da podijelim neko moje razmišljanje s tobom i drugima,

    Prvo, Milić nije najavio da će ikog pozivati na bojkot, a najmanje da svoju đecu neće slat...To su vrlo važni detalji...Vidim pomalo da svi trče za zaključcima i skloni su da pojednostavljuju. Ja ne tvrdim (ni sada, kao ni do sad) da sam u pravu samo ne bih bio sklon da baš utvrdim kako oni trojica nikakav plan za slučaj bojkota nijesu imali. Naravno da jesu.
    Međutim taj plan nije razrađen, a tvrdim da ni prije ovog sastanka danas nije bio u fazi operativne realizacije. Da jeste ne bi se desilo da Milić i Mandić daju dijematralno različite izjave u pogledu svog odnosa prema bojkotu nastave. Sad se pojavljuje njihov najveći problem. Postaće svjesni da plan koji nije razrađen i nije ništa više od obične ideje. Njih će katastrofalno koštati ovo izgubljeno vrijeme...

    To ne znači da SNP u nekom trenutku (kad procijeni da bi time više dobio nego izgubio) neće pozvati na bojkot, ali će Milić bojkot opstruirati dok god bude mogao. To bi učinio i da su se na bojkot odlučili još 15. avgusta i odbili sve dalje pregovore...Prosto takav način vođenja politike nije Milićev "modus operandi". Posebno će Milić biti ključan miner ako isti krene sa odzivom ispod očekivanja.
    Evo,..ne znam koliko me uspijevate pratit...Ako bojkot pokrene narod na način da u nekim mjestima (mahom seoske škole po sjeveru) ne bude uopšte uslova za nastavu (odsustvo preko 50% učenika) onda će se svi iz opozicije potruditi da stanu iza toga, sebi pripišu zasluge, to upotrijebe kao reklamu za animiranje novih bojkotara i održavaju ritam bojkota.
    Da bi podstakli na bojkot opozicionari moraju nešto obećati roditeljima koji će se svojom odlukom da ne pošalju đecu poigravati i kockati sa njihovom sudbinom. Šta im mogu obećati? Pa jedino da će djeca dobiti sertifikat/svjedočanstvo sa neke druge relevantne (obrazovne) adrese, ukoliko odsustvo bude toliko da zakonski budu izvan uslova da im se prizna godina.
    Istini za volju onog dana kad pomenu Srbiju skinuli su rukavice i završili "emisiju za moreplovce" (makar pred EU) i stvoriće se opšti, jasan i upečatljiv utisak da je sva ova farsa otpočetka bila koordinirana iz Srbije i bila njeno direktno miješanje u unutrašnji život ove zemlje.
    Ali, Srbija se već odlučila da eksperimentiše i svoj potencijal da izaziva nestabilnost u okruženju koristi kao način da pokuša trgovati sa EU. Ipak, kao što rekoh, ne vjerujem da će takva obećanja lideri srpskih partija učiniti prije nego se bude radilo o bojkotu koji se otegao na višenedjeljno odsustvo djece. To će biti cilj koji će im biti jako teško dostići, čak i da bojkot kako-tako krene...

    Lično mislim da vlast nema izbora i da daljih popuštanja neće biti. Vlast će insistirati da se obrazovni proces ne ometa i ne vjerujem da će se mnogo obazirati čak i ako bude par škola u punoj blokadi nastave. A zašto?? Birači opozicije ne razumiju i daleko je od njihovog svijeta, ali etnički Crnogorci među biračima su toliko radikalizovani da ono što je DPS mogao nuditi nekad bez imalo obzira sad bi naišlo na revolt suviše velikog broja onih koji čine glasačko tijelo te vlasti. U politici kad polarizujete vlastite birače onda i sebi suzite manevarski prostor. To se upravo sada desilo DPS-u. Naravno, nije on u ovo upao neznaven, već vjerujem da su pojedini čelnici DPS ovu polarizaciju upravo i htjeli a kako bi njom imali bolju atmosferu da uguše glas umjerenih i prikrivene opozicije u samom vrhu.
    Potpuno sam uvjeren da ni Vujanović, ni Marović nijesu presretni što ne mogu bez posljedica iskočiti iz ovog voza koji je sada naglo ubrzao.

    Ali šta priželjkuje opozicija...Oni žele tihu internacionalizaciju "srpskog pitanja"...Žele da pokažu svoju snagu i natjeraju da se sa njima pregovara. Ako bi bojkot nastave uzeo maha i bio respektabilan, počeo bi bojkot i drugih institucija počev od Skupštine, a na kraju sve bi se pretvorilo u opštu građansku neposlušnost koja bi natjerala Evropu da reaguje a sve po receptu koji su već jednom (mada sada mnogo ozbiljnijom koreografijom i posljedicama) svojevremeno (juna 2003.) započeli izlaskom iz Parlamenta i kada se morao umiješati OEBS (i famozni Mauricio Masari), ali tek nakon duže od godinu van Skupštine. Najednom pregovarali su sa njima da se vrate u Parlament što im je poslužilo za častan izlaz iz situacije u koju su sebe zarbili svojom ishitrenom odlukom iza koje i nije stajao dovojo krupan razlog. Sad je sve drugačije i misle da bi sad stvari imale smisla.

    Kao što rekoh, ova trojica lidera su previše stvari već iskomplikovali da bi ovaj plan bio više realno izvodljiv. Njima sada treba čudo.
    Last edited by El Re; 29-08-11 at 20:52.

  17. #242
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,821
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,042
    Thanked in
    1,807 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Već se priča se da će svoj djeci koja budu bojkotovala nastavu biti omogućeno u Srbiji da vanredno polažu i dobiju odgovarajuća svjedočanstva.
    ---
    Ako do bojkota dođe računaj da će barem 20% djece nedostajati u učionicama. Kad se to pretvori u brojke radi se o hiljadama.
    E sad zamisli kako će to izgledati kad u XXI vijeku Crna Gora ne dozvoljava djeci da se školuju na svom jeziku.

    Нема ништа од тога вјеруј ми, мало ко ће бојкотоват, прије свега због тога што немају повјерења у ове што их позивају на бојкот а друго зато што народ нема новца за тако нешто.Србији није у интересу да се мијеша, јер би јој се свако мијешање обило о главу као и сваки пут до сада.То је чиста пропаганда.Не насиједајте на провокације и првога сви у школу.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  18. #243
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pitam se, koliko će vremena proći do sljedećeg rata. Nove generacije rastu na patološkoj mržnji svojih roditelja koji bi prije umrli no napravili razuman kompromis. Nacionalizam i šovinizam su bolesti koje nikada nećemo preboljeti.

  19. #244
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Već se priča se da će svoj djeci koja budu bojkotovala nastavu biti omogućeno u Srbiji da vanredno polažu i dobiju odgovarajuća svjedočanstva.
    ---
    Ako do bojkota dođe računaj da će barem 20% djece nedostajati u učionicama. Kad se to pretvori u brojke radi se o hiljadama.
    E sad zamisli kako će to izgledati kad u XXI vijeku Crna Gora ne dozvoljava djeci da se školuju na svom jeziku.
    Super, odgovor drzave moze da bude da djeca sa tom diplomom ne mogu da se zaposljavaju ovdje. Ne treba se igrati sa takvim stvarima...
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  20. #245
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Нема ништа од тога вјеруј ми, мало ко ће бојкотоват, прије свега због тога што немају повјерења у ове што их позивају на бојкот а друго зато што народ нема новца за тако нешто.Србији није у интересу да се мијеша, јер би јој се свако мијешање обило о главу као и сваки пут до сада.То је чиста пропаганда.Не насиједајте на провокације и првога сви у школу.
    Slažem se s tobom oko dometa bojkota...Međutim, mislim da se ponašanje Srbije znatno izmijenilo u zadnjih mjesec-dva. Srbija mnogo manje mari šta će EU reći o nekom potezu koji učini i vidi se da je odlučila biti drskija pa "kud puklo-da puklo".
    U samo mjesec-dva Srbija je učinila neke potpuno neuobičajeno smjele poteze.
    1. poslala je 2 svoja ministra (ni manje ni više) da 20 dana rukovode balvan-revolucijom na teritoriji države koju je priznalo 22 članice EU (među kojima sve najmoćnije)
    2. Merkelovu su u Beogradu bukvalno obavijestili da za ono što ona od njih traži nije ni morala dolazit. Čak je konferenciju za štampu Tadić iskoristio da joj drži katedru o moralu, pravdi i humanosti. Žena je vidno ljuta u jednom trenutku prekinula konferenciju u pola pitanja, izjavila "Dosta je!" i pošla za Berlin.
    3. Jeremić je prije neki dan preskočio Sarajevo i pošao da sa Dodikom dogovara kako će Bosna nastupati u Generalnoj Skupštini UN. U Sarajevu su bukvalno preneraženi, uključujući tu i visokog predstavnika
    4. i Jeremić i Tadić su neubičajeno oštro i nediplomatski osuli paljbu po premijerki Kosor iako znaju da je "saradnja u regionu" uslov koji je HR davno ispunila, a Srbija tek treba i jedan joj je od glavnih

    Da ne idemo u "off"...Ali Srbija oštro mijenja kurs i ne vjerujem da će se više toliko libiti da se ustručava da i otvoreno podržava i podstiče Srbe u regionu, uključujući tu i one u CG. To ne znači da će Srbija izigravat kabadahiju i divljati naokolo, ali neće se više ni snebivati.
    Dakle, čisto da taj momenat registrujemo i ništa više...

  21. #246
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,821
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,042
    Thanked in
    1,807 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Slažem se s tobom oko dometa bojkota...Međutim, mislim da se ponašanje Srbije znatno izmijenilo u zadnjih mjesec-dva. Srbija mnogo manje mari šta će EU reći o nekom potezu koji učini i vidi se da je odlučila biti drskija pa "kud puklo-da puklo".
    U samo mjesec-dva Srbija je učinila neke potpuno neuobičajeno smjele poteze.
    1. poslala je 2 svoja ministra (ni manje ni više) da 20 dana rukovode balvan-revolucijom na teritoriji države koju je priznalo 22 članice EU (među kojima sve najmoćnije)
    2. Merkelovu su u Beogradu bukvalno obavijestili da za ono što ona od njih traži nije ni morala dolazit. Čak je konferenciju za štampu Tadić iskoristio da joj drži katedru o moralu, pravdi i humanosti. Žena je vidno ljuta u jednom trenutku prekinula konferenciju u pola pitanja, izjavila "Dosta je!" i pošla za Berlin.
    3. Jeremić je prije neki dan preskočio Sarajevo i pošao da sa Dodikom dogovara kako će Bosna nastupati u Generalnoj Skupštini UN. U Sarajevu su bukvalno preneraženi, uključujući tu i visokog predstavnika
    4. i Jeremić i Tadić su neubičajeno oštro i nediplomatski osuli paljbu po premijerki Kosor iako znaju da je "saradnja u regionu" uslov koji je HR davno ispunila, a Srbija tek treba i jedan joj je od glavnih

    Da ne idemo u "off"...Ali Srbija oštro mijenja kurs i ne vjerujem da će se više toliko libiti da se ustručava da i otvoreno podržava i podstiče Srbe u regionu, uključujući tu i one u CG. To ne znači da će Srbija izigravat kabadahiju i divljati naokolo, ali neće se više ni snebivati.
    Dakle, čisto da taj momenat registrujemo i ništa više...
    Какве су послиједице такве политике? Видим и ја да је политика Београда значајно промијењена од нереда на Косову, али та политика води у економско и политичко самоубиство, питање је само кад ће пући, човјече замјерили се Меркеловој која има задњу ријеч у овом дијелу свијета.
    Па иако крену у офанзиву у ЦГ, то неће на добро изаћи, по њих наравно, нас ће можда мало успорити али то ће бити коначан крах србославља у ЦГ.Знају они то добро.
    Ипак се надам због Србије и тог народа тамо да је тренутно повампирење великодржавља ипак само представа за пред изборе...
    Last edited by BAR; 29-08-11 at 21:49.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #247
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vidjećemo BAR...Meni lično izgledaju ko neki sluđeni i od svih zaboravljeni borac, koji je predugo bio u rovu u strahu da izviri i izgubi glavu, a sad mu je najednom postalo svejedno i odlučio da se isprsi ispred neprijateljskih cijevi pa ako ga poklope kuršumi sve će bar biti brzo gotovo i njegovoj agoniji kraj.

    Drskost je dobra stvar u politici, ali Srbi to rade (nek mi se ne naljute) jako seljački. Njihovi političari ne razumiju ni vrijeme ni odnose koji vladaju u današnjem Svijetu. Oni žele da aktuelizuju pitanja o kojima su velike sile davno donijele stav i iste skinule s dnevnog reda. A pritom pokazuju nesposobnost da događaje predviđaju i istima idu u susret. Tako dok se Svijet bavi onim što je u Srbiji danas, Srbija se bavi onim što je na dnevnom redu bilo prije 20 godina.
    Ali da se zaustavimo (ako se slažeš) i ne idemo dalje u "off"...

    Srbija je još uvijek Sunce za veliki broj ovdašnjih "srpskih suncokreta" koji idu toliko daleko da bukvalno Tadića doživljavaju kao svog (jedinog) predsjednika. Jedan dio (srpske) populacije, a to mi posebno zapada za oko, je počeo u toj mjeri opijati se Srbijom i svim što dolazi iz nje, da to poprima razmjere histerije i takvo nešto nikada nije postojalo u CG. Najmanje '90-ih...Jednostavno crnogorski Srbi svakim danom gube i elementarnu identifikaciju sa CG što je zaista neobično i nikad viđeno. Jednostavno počela je biti raširenom pojavom otvorena mržnja domaćih Srba prema svemu što ima crnogorski predznak.
    Naravno da tu ima i krivice DPS-a jer se čitava ta populacija tog naroda godinama vara i obmanjuje i niko od crnogorskih zvaničnika ne pomišlja otvoreno im se obratiti po bilo kom pitanju. Govori im se jedno, a oni se bude u potpuno drugačijoj stvarnosti, gdje se s pravom osjećaju izigrani. No, ne treba zamjenjivati teze - njihova konfrontacija sa državom u kojoj žive, a čiji identitet i istoriju oni vide dijametralno drugačije, dogodila bi se i da je Crnom Gorom upravljao Gandi.
    Da se vratim...Srbija tj., njen uticaj je toliko jak među lokalnim Srbima da bi mogao uvesti CG u svaki scenario uključujući i sukobe na etničkoj osnovi. Ne treba je precjenjivati i praviti bauka od nje, ali još štetnije je potcjenjivati je. Srbija će svakako učiniti ono što bude procijenila da je njen interes i interes Srba u CG tu joj dolazi tek na drugo mjesto.
    Last edited by El Re; 29-08-11 at 22:04.

  23. #248
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Milić: Nekome odgovara da nema dogovora
    Milić je rekao da nekome izvan Vlade ko je mnogo moćan odgovara to što nema dogovora o jeziku, a samim tim i odlaganje dobijanja datuma pregovora, te da se Crna Groa tako sputava na evropskom putu, gdje je, kako je ocijenio, bila perjanica.

    ------------------------------
    iz čega možemo zaključiti da je Milić vrlo samosvjesna osoba te jako svjesna odgovornosti za ono što je snp zajedno sa dpsom radio zadnjih 20ak godina..
    She is only here to annoy herself!

  24. #249
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Lično bih volio da vas Srbija nauči da uzmete oružje i krenete oružano da "bojkotujete" državu. Brže bi se ovaj smarajući cirkus završio..."


    Od tebe ovo nijesam ocekivao?...jeli ti ovo prizeljkujes zemljace da se krv prolije?....
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  25. #250
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Berankrsh69 View Post
    "Lično bih volio da vas Srbija nauči da uzmete oružje i krenete oružano da "bojkotujete" državu. Brže bi se ovaj smarajući cirkus završio..."


    Od tebe ovo nijesam ocekivao?...jeli ti ovo prizeljkujes zemljace da se krv prolije?....
    Više sam Bogu dosadio ponavljajući da ko priželjkuje rat da Bog da prva žrtva istog bio...
    Viđi zemljače,...ja i ti godinama nijesmo daleko. Imao sam djetinjstvo i ranu mladost u ovoj istoj Crnoj Gori kakvo bi svako poželio. Međutim svaki horor je u moj život došao otkad je broj Srba sa 9% (iz 1991.) počeo kao karcinom da se širi i narasta Za sve ove 20 godina slušam neke Srbe koji mi nešto prijete, tvrde da su ugroženi i rado bi da mi život blokiraju. Kad bi se oni pitali najradiji bi bili da ja Dukljanin i ustasha ne postojim... I sve bih to oprostio i nekako se pomirio s tim da to tako mora bit. I na nove bih sankcije pristao i da ne mogu zBog njihovih plemenitih ratova (iza kojih ostaju masovne grobnice) nikuđ iz države-kaveza...Sve bih prihvatio, no ne prihvatam da mi neki Srbi i drugi luđaci otimaju budućnost mojoj đeci!
    Ako će već da mi se prijeti, nek se stisne petlja i na državu krene muški, a ne ko kakve alave žene slušamo samo prijetnje, kletve, uvrede i drugo alakanje...
    Neka krenu i nek se sve završi za moga života da se time ne moraju bavit moja đeca...Ako tako mora bit, i ako Srbi ne znaju sem da prijete i uručuju ultimatume - so be it!

    Ima li još nešto da ti nije jasno, ili nemaš further questions?..
    Ti bi trebao da razumiješ da je već prevelikom broju ljudi svega ovog dosta i da ovom cirkusu kojim se od ove zemlje želi napraviti nova Bosna neko konačno mora reći "Dosta!"
    Last edited by El Re; 29-08-11 at 23:06.

Page 10 of 42 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ako mozete da mi pomognete...
    By hercules in forum Sve i svašta
    Replies: 47
    Last Post: 17-11-05, 14:55
  2. Rusija će prihvatiti nezavisnost Crne Gore
    By Regi in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 08-11-05, 01:30
  3. Mozete li mi preporuciti...
    By ars in forum Hardware
    Replies: 3
    Last Post: 30-08-05, 10:16

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •