View Poll Results: Da li ste pusac?

Voters
260. You may not vote on this poll
  • Nisam pusac

    130 50.00%
  • Prestao/la sam

    49 18.85%
  • Zelim da prestanem i radim na tome

    18 6.92%
  • Zelim da prestanem ali ne preduzimam nista po tom pitanju

    22 8.46%
  • Pusim i ne zelim da prestanem

    41 15.77%
Page 10 of 52 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast
Results 226 to 250 of 1289

Thread: Pušenje ili zdravlje...

  1. #226
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Ne kapiram to "Time saved"

    Sent from Rosetta Stone using Chisel
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #227
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Mislim da je to vrijeme koje mi je bilo potrebno da bih ispusio 302 cigarete, do sad. Pa umjesto sto bih ih potrosio na pusenje cigara, ovako sam ih sacuvao i radio nesto drugo.

  3. #228
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Mislim da je to vrijeme koje mi je bilo potrebno da bih ispusio 302 cigarete, do sad. Pa umjesto sto bih ih potrosio na pusenje cigara, ovako sam ih sacuvao i radio nesto drugo.
    hahaha. Koja im je logika

    Sent from Rosetta Stone using Chisel
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #229
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Mislim da nikad u potpunosti ne mozes to da "izbacis", isto kao ljudi sto su batalili pušenje i 10 godina i dan danas imaju zelju da zapale cigar
    ovo nije istina, to je samo izgovor a one koji bi ponovo da propuše kad tad! ja ne pušim 5 godina i imam pravo da ovo kažem jer meni ne pada nam da zapalim niti imam želju!

    Quote Originally Posted by Rvasanin View Post
    Pusio sam ja vikednom kad se pije i po 3 kutije dnevno, od toga 1 i po u grad, ponekad i dvije. To nije normalno. Sad sam srecan nepusac i nikad sebi ne bih dozvolio da ponovo zasmrdim onako.
    eto tako....ja sam pušila bar deset godina po kutiju, pa još sedam osam po dvije i pet poslednjih godina po 3 kutije!!! eto sad sam nepušač i ušteđela sam 4.50 eura dnevno za 5 godina! izračunajte koliko je to
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #230
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ovo nije istina, to je samo izgovor a one koji bi ponovo da propuše kad tad! ja ne pušim 5 godina i imam pravo da ovo kažem jer meni ne pada nam da zapalim niti imam želju!
    Na stranu tvoj primjer. Zbog čega bi bivši pušač tražio izgovor da počne da puši ako više ne osjeća potrebu ?
    LOGIKA

    Sent from Rosetta Stone using Chisel
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #231
    Join Date
    May 2011
    Posts
    4,919
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    125
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    pokušavao sam nekoliko puta da batalim pušenje ali jednostavno nisam mogao jer me nervoza odmah uhvati ...a mjesečno bacim oko 85 eura za cigare

  7. #232
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Na stranu tvoj primjer. Zbog čega bi bivši pušač tražio izgovor da počne da puši ako više ne osjeća potrebu ?
    LOGIKA

    Sent from Rosetta Stone using Chisel
    zbog čega?! Mnogi pušači imaju problem sami sa sobom (ja mislim da niko nije srećan što se navukao na to zlo!), ili osjećaju krivicu, ili im je narušeno zdravlje, ili ih djeca smaraju da batale duvan, ili prosto nemaju para, ili jednostavno bi da ostve ali se plaše kako će izdržati, i silom na sramotu ostavljaju duvan, zdravorazumski, ali ne puše godinama i onda odjednom propuše....k'o fol pušilo im se tri godine, pet, deset ali su se držali junački, ali više nijesu mogli da izdrže od silne želje nego su propušili...realno, razmisli.....ako bi mogao deset godina bez duvana (a ne možeš sa tvog aspekta, kao što sam i ja mislila da ne mogu, sa mog, zavisničkog) zašto misliš da bi ti se pušilo nakon deset godina??? zavisnost na heroin bi te puštila a ne ovo, tako da je to definitivno samo tvoja volja...mi svi pušimo ista ***** nijesu moje cigare bile "drogs free" a tvoje prepune supstanci koje izazivaju zavisnost, tvrdim da sam mnogo više nikotina i ostalih supstanci unijela u organizam i u mozak nego svi pušači na ovom forumu...svi koji uzimaju heroin imaju problem....isti problem....razmisli o tome...zašto bih ja i mnogi kao ja na duvan reagovali ovako, a ti ili većina (priznajem da je većina sa tim drugim iskustvom) nego samo zbog nepostojanja volje? Sopstvene volje, ne volje žene kojoj smrdi kuća, djece koja imaju astmatični bronhitis pa ih tata guši duvanskim dimom isl
    Pravdaju se pred sobom prije svega, a svjesni su da su slabi i da nemaju u stvari dovoljan motiv (zamisli kako je jednom roditelju teško da prizna pred svima da nema dovoljno motiva da ostavi duvan a dijete mu je alergično na duvanski dim?! đe ćeš veći motiv, i to od nas koji velimo da bismo za dijete u vatru u vodu u smrt, a nećemo da prestanemo da pušimo?!?!?!)

    Moja kuma je prestala da doji dijete od godinu ipo, dijete je naravno patilo nekih par dana i ona je to teško podnijela i onda je onako uplakana rekla da je strašno da je ona đetetu uskratila majčino mlijeko, i ono je to izdržalo, a ona ne može sebi da uskrati duvan za dobro cijele famelje i naprasno odluči da batali pušenje...cijelo vrijeme je govorila kako je duvan smirivao, sad nema što pa joj kao još više šteti što je nervozna i što jede i samo je bilo pitanje dana kad će propušit i jeste...suština je da se čovjek mora psihički spremiti...ali baš! Ja sam zbilja srećna što ne pušim i što sam uspjela, a ja sam jedna od onih "pušača" za koje svako danas govori "kad si ti ostavila duvan može svako" i niko nije vjerovao da ću uspjeti...tren nijesam mogla bez duvana, jedna kafa= 10 opušaka u pepeljari!
    I ja danas, bez obzira na moje iskustvo, tvrdim da patiti nije zdravo i mislim da je bolje pušiti nego biti depresivan i na ivici nervnog sloma zbog duvana...ja sam uspjela i svakome želim da na ovaj način to ostvari jer sve drugo je mučenje
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #233
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Zašto se zapravo bivši pušači debljaju?
    30. avgust 2013.
    Share


    J
    edan od razloga zašto se mnogi pušači ne odviknu od te nezdrave navike jest strah od debljanja. Naime, oko 80 posto pušača koji odluče prestati udeblja se prosječno sedam kilograma.
    Švajcarski naučnici tvrde da razlog debljanju definitivno nisu kalorije, piše Deutsche Welle. Oni tvrde da je razlog promjena flore crijeva.
    Proveli su istraživanje u kojem su učestvovali pušači, nepušači i osobe koje su netom prestale pušiti. Naučnici Univerziteta u Cirihu devet su sedmica analizirali uzorke stolice ispitanika i utvrdili: dok se kod nepušača i pušača ništa nije mijenjalo, kod osoba koje su prestale pušiti u flori crijeva su se događale dramatične promjene.
    Počele su da prevladavaju vrste bakterija koje dominiraju i u crijevima pretilih osoba. Te bakterije pripadaju porodicama koja se stručno zovu proteobacteria i bacteroidetes. Osobe koje su prestale pušiti odmah su se počele debljati, iako nisu unosili više kalorija kroz hranu i piće nego što su to činili ranije.
    - Tu novu floru crijeva mogli smo dokazati još šest mjeseci, a koliko dugo ona ostaje u tom stanju to ne znamo, kao ni to je li moguće obrnuti taj proces, rekao je za Dojče Vele voditelj studije Gerhard Rogler.
    Određene bakterije u flori crijeva u stanju su naročito efektivno prerađivati energiju iz hrane i pakovati je u stanice masti. Zbog te učinkovitosti se ljudi udebljaju, prenosi radiosarajevo.ba.

  9. #234
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dosta zanimljiv tekst..

    Doduse meni je otac smrsao 10 kg za par mjeseci, kako je prestao bio da pusi.

  10. #235
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ja se takođe nijesam ugojila, međutim, istovremeno kad sam prestala da konzumiram duvan prestala sam da jedem hleb i sebi izričito zabranila da se zanimam grickanjem umjesto što bih cigaretu zapalila i to je urodilo plodom i te kako, međutim,problem sa štitnom mi pravi probleme sa kilažom iako sam uvijek imala višak i borila se sa njim, ali zaista, prestanak pušenja nije donio nikakvu promjenu izuzev poboljšanje, maksimalno, na zdravstvenom planu kod mene....ni u najoptimističnijim prognozama nijesam mogla pretpostaviti da će jedna bolešljiva žena koja ima astmu i svakog mjeseca je na infuzijama, najmanji virus koji neko zakači u mojoj okolini je kod mene stvarao komlikacije sa gušenjem, temperaturom, jednom groznom kliničkom slikom...da će takva žena za ovih 5 godina imati samo prve zime gripu, iz koje sam se izvukla sa limunom, ferveksom i čajem...bez urbazona, aminofilina, longacefa, bisolvona i to sve u ogromnim dozama dva puta dnevno najčešće...da sam se prehladila najmanje deset puta i ta kijavica prošla kako je i došla....to je bilo NEZAMISLIVO za mene i mnogi astmatičari koji su prestali da puše su me hrabrili (družili smo se često na infuzijama u domovima zdravljada ću se jednom, dva puta godišnje razbolijevat i primati infuzije ako batalim duvan...eto, ja NIJEDNOM nijesam primila injekcije niti sam se razboljela za ovih pet godina, nako eto jedno kad su mi svi u kući polijegali od gripe, pa nemah obraza da i ja ne legnem

    p.s. pokušaću da pronađem jedan post na medicini iz tog perioda gdje sam se žalila na količinu antibiotika koju sam primila samo u toj godini (tada sam i odlučila da probam da prestanem da pušim, možda se spasim)
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #236
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    ha, evo nađoh ovaj post...bogami, zavidna kolekcija antibiotika i nakon toga sam ostavila duvan

    Otkako se ovo uvelo ja sam skoro godinu dana pod antibioticima, jer je specijalista opste prakse takav strucnjak za pluca da me jos nije izvukao iz proslogodisnje gripe?! (pitaj tatu je li normalno da neko u toku jedne godine popije 6 kutija hemomicina, 2 kutije PANCEFA (po 1000 mg) primi oko 20 longacefa, primi 8 injekcija FORCAS-a (sve su ovo antibiotici)koje sam primala u najvecim mogucim dozama, primi oko 30 aminofilina i urbazona, popije oko 6 velikih kutija bisolvona i nekoliko aminofilina u tabletama...hmm...moracu jetru da kontrolisem ako mi da uput...sve ovo zbog hronicnoga bronhitisa ) A ne da uput za plucnoga, koji me je 20 godina lijecio, i kod kojega sam bila cesto (2-3 puta) na infuzijama, ali sam bila dobro po 4-6 mjeseci nakon terapije
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #237
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Olimp
    Posts
    1,447
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prestala sam čim sam saznala da sam trudna i evo ne pušim nekih sedam mjeseci bez ikakvih problema. Bila sam preko 10 godina pušač, ali stvarno nisam mogla da pušim trudna, bilo bi me sramota sebe same, jer ako sam odlučila dijete da rodim, nije fer da se ponašam kao govedo u startu. Ne planiram da nastavljam, budući da mi je život bez cigareta mnogo ljepši, a i da ne davim dijete sopstveno. Eto... Bijaše to jednostavnije nego što sam mislila, čim je motiv dovoljno jak.
    I'm one of 50 sisters who killed their own husbands on the first wedding night.

    Oh, my god it was so good....

  13. #238
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Cigarete su zastave nezadovoljnih ljudi!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  14. #239
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    podgorica
    Posts
    1,128
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Cigarete su zastave nezadovoljnih ljudi!
    Nesto tako.

  15. #240
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default Prestanak Pusenja !

    E ovako:

    Pusim vec 10 godina, i od kako sam prestao da konzumiram alkohol i kafu smanjio sa 7-8 na dan na jednu jutarnju, nosim se mislju da prestanem i sa pusenjem. Nisam probao ni zvake, ni flastere, ni e-cigarete. Do sada mi je uspijevalo da po 2-3 dana ne zapalim, ali uvijek uz kafu ili uz pricu zapalim. Mislim da je vise stvar navike nego sto je stvar fizicke potrebe.

    Kakva su vasa iskustva, savjeti, "fore". Zaista bih zelio da ovaj porok potpuno odstranim iz svog zivota, mislim da je jedan veliki korak naprijed sto unutar kuce uopste ne pusim.

    Steta koja je vec ucinjena (ako je ucinjena) ne moze se vratiti. Ali bar mogu sprijeciti probleme koje bi se u buducnosti mogle desavati.


    Hvala unaprijed
    One Ring to Rule them all...

  16. #241
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja pusim 10 god eo i mozda sam i jedini coek na svijet koji konzumira cigare samo uz kafu,alkohol i posle sexa Znaci po cio dan ne zapalim i kad odem u kafanu moram i pusit. Nema sanse da bi moga pivo popit bez cigara. Ali nemam tu zavist da moram zapalit svake pola sata ka 99% pusaca.


    Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

  17. #242
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Crna Gora
    Posts
    1,064
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    E ovako:

    Pusim vec 10 godina, i od kako sam prestao da konzumiram alkohol i kafu smanjio sa 7-8 na dan na jednu jutarnju, nosim se mislju da prestanem i sa pusenjem. Nisam probao ni zvake, ni flastere, ni e-cigarete. Do sada mi je uspijevalo da po 2-3 dana ne zapalim, ali uvijek uz kafu ili uz pricu zapalim. Mislim da je vise stvar navike nego sto je stvar fizicke potrebe.

    Kakva su vasa iskustva, savjeti, "fore". Zaista bih zelio da ovaj porok potpuno odstranim iz svog zivota, mislim da je jedan veliki korak naprijed sto unutar kuce uopste ne pusim.

    Steta koja je vec ucinjena (ako je ucinjena) ne moze se vratiti. Ali bar mogu sprijeciti probleme koje bi se u buducnosti mogle desavati.


    Hvala unaprijed
    Ako se zaljubis u djevojku koja ne konzumira cigarete, vidjeces kako ces ubrzo smanjiti, jer ces biti ispunjen, i neces osjecati potrebu za cigaretama.
    ''Primer popravlja mnogo bolje od prekora.''

  18. #243
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    E ovako:

    Pusim vec 10 godina, i od kako sam prestao da konzumiram alkohol i kafu smanjio sa 7-8 na dan na jednu jutarnju, nosim se mislju da prestanem i sa pusenjem. Nisam probao ni zvake, ni flastere, ni e-cigarete. Do sada mi je uspijevalo da po 2-3 dana ne zapalim, ali uvijek uz kafu ili uz pricu zapalim. Mislim da je vise stvar navike nego sto je stvar fizicke potrebe.

    Kakva su vasa iskustva, savjeti, "fore". Zaista bih zelio da ovaj porok potpuno odstranim iz svog zivota, mislim da je jedan veliki korak naprijed sto unutar kuce uopste ne pusim.

    Steta koja je vec ucinjena (ako je ucinjena) ne moze se vratiti. Ali bar mogu sprijeciti probleme koje bi se u buducnosti mogle desavati.


    Hvala unaprijed
    ništa....pročitaj ove postove prije i nemm ti što drugo reći nego ti dajem podršku..ništa nijesi zakasnio i samo ćeš sebi dobro napraviti za budućnost....ja sam bivši pušač i iskreno ti kažem svoje iskustvo
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #244
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    E ovako ljudi. Moje iskustvo je sledece :

    U subotu sam poslednji cigar zapalio. I od tada sve na suvo, ja gledam njega on mene Ni jedan jedini put nisam posustao i zapalio. Medjutim vidim da me opasno vuce da zapalim kada sjednem sa nekim na kafu, ili kada se vodi neka polemika. Posto trenutno odmaram kontam da u maju kad pocne posao postoji mogucnost da opet propusim.
    I kupim ja ovu elektronsku cigaretu. Ne pamtim da sam se bolesnije osjecao u zivotu nego posle 6-7 dimova. Valjda kako me je spucao ovaj koncentrisani nikotin, meni se smucilo, i malaksao sam bio i povracalo mi se. E-Cigaretu cu da bacim a nastavicu sa mentol bombonama, ljesnicima, bundevinim sjemenom i Haribo gumenim medama

    @Meni za ljubav Ja sam zbog zene prestao da pijem alkohol i 7-10 kafa dnevno Ovo radim zbog oboje. Kontam jos sam mlad pa na vrijeme da batalim, svaka cigareta manje sada je par sati zivota duze
    One Ring to Rule them all...

  20. #245
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Nisam pušač i protiv sam pušenja!
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  21. #246
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,983
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Otkad batalih da grickam nokte pocinuo sam. 20 i kusur godina, ali evo 2 godine sam cist

  22. #247
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    6 ura bez cigara. Dobro mi ide. Nisam još ovoliko izdržao. Pojedoh cijelu kesu još grickalica.

    Odoh lijegat da me kriza ne ufati

    Sent from my šporet using Tapatalk 2

  23. #248
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    6 ura bez cigara. Dobro mi ide. Nisam još ovoliko izdržao. Pojedoh cijelu kesu još grickalica.

    Odoh lijegat da me kriza ne ufati

    Sent from my šporet using Tapatalk 2

    Svaka cast brale. Doma ce ti biti ok, ali nece ti biti svejedno kad izadjes medju svijet. Samo izdrzi, fizicka zavisnost je nista, samo je taj trzaj da ti se pusi cigar Kupi ljesnika da jedes uz kafu, ili posle jela umjesto cigara.
    One Ring to Rule them all...

  24. #249
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ili nista, nego volja samo

  25. #250
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    4,123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Evo i ja već 4-ti dan bez cigareta. A još u subotu počeo, ali tada zapalih 3, pa u nedelju opet 3, a u ponedeljak 1, a tek od utorka ni jednu. Evo još uvijek me ponekad vuče da zapalim cigaretu. Ali ne vala da ovaj put posle mnogo godina upropastim. Samo uporno i tvrdoglavo i ne misliti na njih. Samo kad promislim, da će mi mjesečno ostati oko 60 eura više, dovoljno je da čovjek ih nikada više ne pogleda.

    Poslato sa Huawei pomocu Tapatalk

Page 10 of 52 FirstFirst ... 6789101112131420 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  2. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  3. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  4. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:07

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •