Results 1 to 12 of 12

Thread: Bijelo dugme again! Podgrejavanje lešine

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Location
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Bijelo dugme again! Podgrejavanje lešine

    Podgrejavanje lešine

    Piše: Petar Luković

    Uzbuđena voditeljica Beogradskog programa najdržavnije od svih državnih televizija nije umela da sakrije oduševljenje pomešano s lakom histerijom: zamislite samo, dragi gledaoci, ovog će nas leta opet zabavljati Bijelo dugme, ponovo su zajedno Goran Bregović, Alan Islamović, možda im se pridruži Željko Bebek, postoji mogućnst da uskrsne pokojni Ipe Ivandić, u svakom slučaju biće tu Zoran Redžić... baš kao nekad!
    Dementni osmeh voditeljice isijavao je nostalgičnu opsesiju za onim sumanutim predratnim danima pre 16 godina kad je Bijelo dugme – konačno, hvala Alahu – prestalo da postoji, baš u pravom, preciznije u poslednjem trenutku, jer je iscrpelo svaki smisao bitisanja. Kad smo počeli da verujemo da je Goran Bregović definitivno digao ruke od nečeg što je samo on smatrao rock'n'rollom i posvetio se recikliranju sopstvenog i tradicionalno-folklornog repertoara u filmske svrhe – miris ponuđenih para za ovu jednokratnu tezgu zasmrdeo je ovdašnjim prostorima na identičan način reunion-cirkusa koji su, recimo, 1995. isprobali Sex Pistols posle 17 godina pauze. Fakat da su tom prilikom Sex Pistols doživeli fijasko i definitivno okončali karijeru, nije – iz balkanske perspektive, razume se – nikakav razlog da se ne podgreje usmrdeli leš Bijelog dugmeta, još će nas uveravati da su se okupili iz ljubavi, ne zbog para, tvrdiće da žele da vrate rock'n'roll publici «koja ih nije zaboravila» i da, ukratko, sa novim/starim Dugmetom počinje nova/stara era opšteg veselja!
    Bio bi sjajan potez da Riblja čorba, trećerazredni seosko-srpsko-kafanski bend, bude predgrupa Dugmetu: tako bismo na jednom mestu čuli i videli sve ono što je izdahnulo, umrlo, istrulilo i što se, vampirski, predstavlja živim i zdravim. Slušati, a posebice gledati na koncertu danas Dugme ili Čorbu, svejedno, vrsta je mumificirane gerontologije u kojoj osećanje stida kod gledaoca raste svakom notom Željka Bebeka (koji će u šezdeset i nekoj pevati o tome kako ti je mala kad ljubi Bosanac!) ili pokretom stomaka Ravnogorca Đorđevića koji se mentalno zaustavio 1987. godine kad je sliku Slobodana Miloševića s ponosom nosio na majici.
    Ako je – stvarno – muzika na ex jugoslovenskim prostorima u takvoj jezi (a izgleda da jeste) da se mnogi oboleli i nezalečeni raduju zbog Bregovića & Comp., jer će ih šaš i ruzmarin podsetiti na ono mladalačko doba kad su imali svega 180 godina, onda smo i zaslužili da nam leto 2005. prođe u znaku (verovatno, jadranske) turneje Bijelog dugmeta, ko još na odmoru da odoli izazovu i da uživo ne čuje «Selmu», «Šta bi dao na mom mjestu» ili «Dobro vam jutro, Petrović Petre»! Preslušavanje starih Dugmetovih albuma nije upitno: hodanje po njihovoj kolekciji sasvim ima smisla – taman onoliko koliko smisla nema u odluci da nam se kao horror-prikaze vrate serijom koncerata u turističkoj sezoni!
    Slučajnost da su svoje koncerte uzduž i poreko bivše Jugoslavije ovog leta i jeseni najavili, sveže iskopani iz grobova, Nazareth, The Hollies, The Sweet, Slade, Status Quo ili Queen (bez opravdano odsutnog Freddie Mercuryija ali s Paul Rodgersom kao pevačem), u stvari, govori o ovdašnjem genetskom fenomenu u koji se Dugme apsolutno uklapa; šta je to sa ovim narodima koji duboko, negde u podzemnim hodnicima svojih neiskorišćenih mozgova, tragaju za ostacima uspomena? Otkud ta patološka potreba da se danas, u vreme najnovijih i sjajnih bendova (Fischerspooner, The Decemberists, Maximo Park, The Queens Of The Stone Age, Kings Of Leon, Kaiser Chiefs, The Capricorns, The Organ... mogu da nabrajam ovako do sutra!), za koje kod nas ne postoji nikakvo interesovanje – kao ona tv voditeljica radujemo i polno vlažimo pri pomisli na deda Bebeka u uskim pantalonama? Simptom ove monstruozne duševne bolesti – da večito živimo u vremenima koja nas podsećaju na nešto «lepo», svedoči o nesposobnosti da izađemo iz ljušture zakovanih uspomena obleženih Goranom Bregovićem, Momčilom Bajagićem ili Borom Đorđevićem. Nakon povratka Bijelog dugmeta sve opcije ostaju otvorene: očekujemo nove Siluete, doći će nam Bijele strele, nisu zaboravljeni Crveni koralji, zašto se ne vrati Korni grupa, hoćemo Lolu Novaković & Dragana Antića u duetu!
    Jer, shvatili ste, ovo nema veze sa muzikom: ovo je opštenarodna psihopatska dijagnoza!

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahaha, potpuno je nenormalan

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svidja mi se kako je britak, jasan i beskompromisan.
    'ebi ga, njesra je njesra, treba reci istinu, neostavljajuci prostor za malverzacije. Steta sto nema vise ovakvih ljudi.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Petar Lukovic u svom stilu, sjajno!
    P r i m o r a c

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    na momente i previshe nisko chini mi se. moze on i bolje

    svidja mi se izbor novih bendova (ja cu se ovog ljeta radovati nekima sa liste - daleko od leshine needless to say)

    decemberists all the way!!!
    "Look at Pac Man. If video games affected kids they would all be running around dark rooms, listening to repetitive music, and munching small white objects."

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    polno vlažimo pri pomisli na deda Bebeka u uskim pantalonama

    priceless!
    Last edited by fake plastic creep; 07-04-05 at 07:58.
    "Look at Pac Man. If video games affected kids they would all be running around dark rooms, listening to repetitive music, and munching small white objects."

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ah, jes, pazi te sjajne nove bendove..(nije mi samo jasno shto ce the organ medju pomenutim dosadnjakovicima.)
    don't make a move 'til I say "action"!

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stvarno. ostario je i on, izgleda, chim latentno vlazi na kings of leon ili maximo park. a nekad je voleo alkaline trio...
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sheherezada
    ah, jes, pazi te sjajne nove bendove..(nije mi samo jasno shto ce the organ medju pomenutim dosadnjakovicima.)
    we both go down together pa onda ta pricha
    "Look at Pac Man. If video games affected kids they would all be running around dark rooms, listening to repetitive music, and munching small white objects."

  10. #10
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa tu i tamo mu bljesne poneki tekst, ali ni to vise nije to..
    ovaj konkretno je dobar.
    ja ga povremeno citam u splitskom feralu (vjerovatno najbojle novine na balkanu, a i sire) i bio mi je puno bolji prije.. polako je usao u beskonacnu petlju ponavljanja
    Isto tako ako sam ja dobro vidio on je bio/jeste direktor pinka za BiH.. lose brate.. :neutral:

    ipak, jos uvijek ima tumbs up od mene..
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    115
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    thumbs.....
    "Look at Pac Man. If video games affected kids they would all be running around dark rooms, listening to repetitive music, and munching small white objects."

  12. #12
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ovo samo moze na govnjivom balkanu. prvi covjek PINK BH ima obraza da kritkuje (tj pljuje i pisa - ipak je to neobrijani, zadrigli balkanac) nekog da se prodao, izgubio smisao bitisanja i godinama ucestvovao u popularizaciji seljastva.

    oj zemljo otvori se.


    e moj od alkohola deformisani lukovicu, e moj sefe bosanskog PINKA pa ti vise nemas moralno tlo da kritikujes seku aleksic, a ne nekog drugog

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bijelo Dugme - TURNEJA???
    By Sick-Boy in forum Muzika
    Replies: 138
    Last Post: 11-07-05, 11:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •