Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456
Results 126 to 147 of 147

Thread: Pet Shop iz snova...

  1. #126
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    ne razumijem se
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  2. #127
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    onda si jednostavno lijen))
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  3. #128
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    pa ponavljam, ne bih da se BAVIM akvaristikom, zelim samo ukras za dnevnu ili svoju sobu, jer volim da GLEDAM to al eto posto to ne moze, odustao sam vec
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  4. #129
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    sad je u USA hit da ekskluzivni stanovi imaju i akvarijum, pa kad kupuješ stan od nekoliko miliona dolara dođe i morski akvarijum (najskuplji je sa meduzama). E sad pošto bogataši nemaju kad da se bakću sa njim, a FORA je da ga imaju kao i to da žele da im ukrašava stan, oni unajmljuju ljude da im brinu o njima, dnevne posjete su od 50 do 150$ hranjenje i praćenje situacije

    Stevane htio ti to ili ne, imati akvarijum je isto što i bavljenje akvaristikom i dobro je što si na vrijeme to ukapirao
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  5. #130
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    e jbg samo znam da kad udjem u pet shop, cini mi se do uvece bih mogao gledat one ribice
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  6. #131
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    173
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    rekoh ti ja, potencijalni akvarista, samo lijen
    ja sam stolar, u podznaku shkorpioooni

  7. #132
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stevann View Post
    ja sam prekjuce bio da bas o tome raspitam. Kazu da se voda mijenja svakih 15 dana, moras imat filter i grijac za preko zime koji drzi temperaturu od 24-26 stepeni. Hranjenje 1 put dnevno. Ribice kostaju od 1-7e, postoje i neka pravila koje ne smiju sa kojima da se mijesaju, to sam zaboravio, rekli bi ti u pet shop ni oprema/ukrasi nisu skupi uopste..
    ko ti je reko laze te ili pojma nema da napravi biotop u akvarijumu.
    ja vodu nisam mjenjao 3 godine,mozda zamjenim 30% jednom u pola godine.
    poenta je dobar vanjski filter sa dobrim filter materijalom. tu ljudi najcesce grijese sa filterima,kupe unutrasnji sa sundjerom i onda ciscenje svako malo.grijac u grijanu prostoriju ti netreba,meni u 112l netreba grijac u dnevni boravak,sem ako se uvece bas ohladi prostorija.
    hranjenje 1 dnevno,ali im nece biti nista ako ih hranis jednom u 3 dana,mogu bez hrane i po 20 dana.
    ima i automatska hranilica,uspes hranu,nastelujes vrijeme kad ce da im dava hranu i koliko puta i zaboravis na to.
    od cijena,grijac od 10e,filter od 10e ali sa njim svako 10 dana ga cistis,bolja varijanta je da napravis iza akvarijumaod stakla filter i treba ti mala pumpa od 10-ak eura i filter materijal. najbolja varijanta je kanister filter od 80e,ja moje cistim jednom u godinu ipo. voda bistra,nema algi...
    i obavezno dosta bilja i dobra rasvijeta.
    kupe se gro lux neonke ,oko 9e jedna,a kucista se kupe recimo u semum lighting pa se zadihtuju silikonom,najeftinija i odlicna varijanta.
    ribe od 1e do 2000e,ko sta voli,he,he.
    bilje korpica od 1.5e kod mene

    prosle godine od mog prijatelja zena imaju akvarijum doma oko 200l,kupili sve u lokalni pet shop sta im je rekla prodavacica,to su uzeli.
    onda nastaju problemi,uvalila im ribice koje se ne slazu,poubijale se u roku od mjesec dana,slab unutrasnji filter,svako 7 dana mjenjanje(tako godinu i vise dana) skroz vode,htijeli taman da odustanu od svega,slucajno se nasao ja kod njih,narucio kanister filter,filter materijal,automatsku hranilicu,bilja...
    evo 11 mjeseci niti su mjenjali vodu niti cistili filter,voda kao sa izvora,doduse malo tamnija zbog treseta u filteru,onako bas pravi tropski biotop
    Last edited by cartuning kotor; 15-11-12 at 20:32.

  8. #133
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Spajk Li View Post
    Koliko otprilike? uvijek mi se to svidjalo, ali sam bio u uvjerenju da kosta masu para. Hvala svakako, provjerit cu i ja prvom prilikom kad budem mogao.
    ja sam skoro formirao akvarijum od 350 litara (dim. 130 x 50 x 55 cm).
    evo od prilike onaj osnovni trosak:
    - staklo (masinski obradjeno) = 105 eura
    - kanister filter 90 eura
    - grijac = 15 eura
    - poklopac (rucno radjen) oko 50 eura
    - rasvjeta 4 neonke po 36w = 60 eura (samo lampe bez prigusnica)
    svega = 320 eura

    znaci to ti je ono osnovno. uz to ti ide podloga + panjevi + kamenje + biljke + ribice, pa onda raznorazna crijeva, kablovi, konektori i ostala oprema.
    mogu da ti izvucem tacnu racunicu koliko je mene sve to kostalo, al me strah da ces odustat od akvarijuma
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  9. #134
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SNAKE View Post
    ja sam skoro formirao akvarijum od 350 litara (dim. 130 x 50 x 55 cm).
    evo od prilike onaj osnovni trosak:
    - staklo (masinski obradjeno) = 105 eura
    - kanister filter 90 eura
    - grijac = 15 eura
    - poklopac (rucno radjen) oko 50 eura
    - rasvjeta 4 neonke po 36w = 60 eura (samo lampe bez prigusnica)
    svega = 320 eura

    znaci to ti je ono osnovno. uz to ti ide podloga + panjevi + kamenje + biljke + ribice, pa onda raznorazna crijeva, kablovi, konektori i ostala oprema.
    mogu da ti izvucem tacnu racunicu koliko je mene sve to kostalo, al me strah da ces odustat od akvarijuma
    ma ok,ti si pravio akvarijum od 350l,covjeku za pocetak je dosta i 100l.
    100l moze da zavrsi za 100e ako se malo potrudi. sam akvarijum 40e mozda i manje,rasvijeta 20-ak eura 2x18w kuciste sa grolux lampama,filter najeftinija varijanta spoljni od stakla iza ili sa strane akvarijuma,pumpa za filter 10-ak e,poklopac 20-30e... pijesak sa petrovacke plaze idealan,panj moze od neprskane vinove loze,bilje po 1.5e,ribe od 0.80 centi pa na vise.


    koje ribe drzis u 350l?
    zasto si uzimao t8 lampe,sto nisi t5,mnogo su bolje kad si radio toliki tank.
    Last edited by cartuning kotor; 16-11-12 at 09:31.

  10. #135
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,018
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    vidjeh gore da se pominje neka duzina akvarijuma od 120 cm pa se samo nadovezah na pricu jer je pribliznih dimenzija.
    ako ce nesto oko 100 litara, onda i nije toliko skupo.

    T8 sam imao sve spremno pa da ne kupujem sve nanovo za T5 neka ih ove za sad.
    kad dodje vrijeme da ih mijenjam, zamijenicu komplet sve.

    jos uvijek nema nista od riba osim 3 pilot tetre i jedan komunalac koji cisti alge, budj i sl.
    kad se zaciklira vjerovatno ce glavnu pricu vodit skalari pa onda jos sto ide uz njih od jatnih ribica. necu nista egzoticno i zahtjevno za sad

    trenutno je ovakvo stanje https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...98726220_n.jpg
    SO MANY WOMEN ... SO LITTLE TIME


  11. #136
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo nadji neke lijepe skalare,nemoj ovaj fush po pet shopovima.
    uz njih i kraljevske neonke,ali snjima skalare od malena da se navikavaju,kao i druge tetre.

    tu bi pirane u jatu prave bile

  12. #137
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    Blok 9
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    O pravom petshopu ovdje mozemo samo da sanjamo!

  13. #138
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    otprilike si u pravu.
    malo trziste i lose zastupljena kultura kod ljudi o ljubimcima

  14. #139
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    316
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Akvaristika-nadji nedje na internet i procitaj.Mozda ima ukratko 20 stranica,dovoljno za pocetak da ti neke stvari budu jasnije,tj. dje da postavis akvarijum,koju pumpu i grijac da stavis(zavisi od velicine akvarijuma),koje ribicice da kupis,biljke,...

  15. #140
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Bar
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imas bas dosta sajtova o akvaristici.ja ti imam prodati akvarijum sa svom opremom i sa 3d pozadinom imitacija kamena i 20 ciklida za 50e

  16. #141
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    483
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ima li neko hranilicu automatsku?

  17. #142
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    483
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nasao sam ovo, ali mi muka da pravim
    http://www.instructables.com/id/Chea...der-on-the-go/

  18. #143
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    naruči sa dx.com.ima ih gomila

  19. #144
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Bar
    Posts
    123
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U Crnoj Gori nikad nece biti velikih i pravih pet shopova ali bas nikad.Zbog cega ?
    Pa ima vise razloga.Jedan od njih je sto mnogi brzo odustaju ne informisu se na vrijeme.Nego odu uzmu akvarijum stave podlogu posade poneku biljki i stave ribice odma u vodu.Ribice naravno krepaju odma ili za par dana.A zbog cega pa zbog toga sto u prodavnici gdje je kupio ribice i akvarijum nije dobio prave informacije KAKO i STA treba da uradi.Prodavac mu je reko stavi pijesak malo ga operi naspi vodu posadi biljke i to je to.Nije mu obajsnio da treba da se akvarijum prvo ciklira bar najmanje 3 nedelje.Kako da odrzava akvarijum cist i tako dalje.I tako mnogi akvaristi vec na samom pocetku odustaju od akvaristike.
    Tako sam i ja kad sam tek pocinjo da se bavim akvaristikom bio dosta razocaran.Kupis ili napravis akvarijum nabavis svu opremu filtere pijesak operes posadis biljke i ubacis ribice one vesele plivaju ti veseo sto imas akvarijum.ostavis uvece ribice zive ujutru se probudis one mrtve leze na dnu ili su isplivale na povrsini.Sledi razocarenje odes kupis druge ali ponovo se desio isto.Pa voda pocne da se muti i tako problemi krenu.Onda se iznerviras i kazes NIJE TO ZA MENE i batalis sve.
    E to se desava kod nas u Crnoj Gori.Mnogi prodavci i vlasnici PET SHOPOVA nemaju pojma o onom sto prodaju ako nesto znaju znaju samo oko pasa i macaka.I oko ribica znaju ono ali osnovne stvari kako da se hrane i tako to kao i oko ostalih zivotinja koka sto su ptice i glodari.Njima je vazno da to prodaju da uzmu pare odma i bili njih briga sto ce vama sutra ili za par dana ribice krepati jer vam je produ bolesnu ribicu ili ribice koje ne smiju zajedno.
    Zato vam dajem prijateljski savjet prije nego sto odlucite da se bavite akvaristikom citajte sto vise kako i sta treba da radite od samog pocetka od cikliranja akvarijuma,biotopa,podloge,rasvjete,biljki vrsta ribica i tako dalje i tako dalje.
    Pozdarv svim akvaristima u Crnoj Gori.
    I trebalo bi da pokusamo da napravimo neki nas forum kao sto postoji u srbiji njih bezbroj.I dsa organizujemo neka okupljanja i tako to da se druzimo i da razmjenjujemo iskustva.

  20. #145
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    bio sma danas nesto u onaj pet-shop na Zabjelo blizu cetinjskih semafora, lijep prostor mo\e pone[to da se nadje, ali radnice pojma nemaju o nicemu...

    Iznenadio sma se da nemaju Purinu.. Imaju cak i nekih ribica i akvarijuma samo ne znam kojeg je sve to kvaliteta...
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  21. #146
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Ahahaha, treba si da ih vidiš kad sam ja hrčka kupova. Obije se makle na bezbjednu udaljenost i kad sam uzeo životinjicu i krenuo da ga "spakuje" u vrisku i ciku. Moga sam komotno reć " Ne briniti gospođo, držim ga sa obije ruke". O tome koliko znaju kad ih pitaš za neke stvari iz asortimana, ne treba trošit riječi.

  22. #147
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    bas sam iznenadjen, a cini mi se da ima dosta stvari da se nadje tamo....
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

Page 6 of 6 FirstFirst ... 23456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Stan/kuća iz snova
    By Phénix in forum Arhitektura, građevina i urbanizam
    Replies: 128
    Last Post: 13-02-23, 14:22
  2. Posao iz snova :-)
    By Escobar_BP in forum Sve i svašta
    Replies: 26
    Last Post: 14-04-10, 19:16
  3. podgoricke tablice snova
    By sparco in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 54
    Last Post: 18-09-08, 11:56
  4. Vjenchanje iz snova
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 54
    Last Post: 18-02-07, 19:11
  5. Uloga iz snova
    By Flippy in forum Film
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-07, 14:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •