Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 147

Thread: Pet Shop iz snova...

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Pet Shop iz snova...

    Dragi ljubitelji zivotinja,

    Daleko je Crna Gora od pravog Pet Shopa, a kamoli od Pet Shopa iz snova, medjutim to nas ne sprecava da mastamo... Mastajuci, dosao sam do nekih ideja i trenutno razmisljam i o realizaciji tih ideja... Sve je jos uvijek u povoju i nisam siguran da li ce se realizovati, ali zelio bih vec sada cuti sto bi ste vi ocekivali od Pet Shopa...

    Gdje se sada snadbjevate? Koje su vase mjesecne ili godisnje potrebe?

    Sto ste negdje nekad vidjeli i voljeli bi da to vidite u CG, a bez cega nikako ne mozete?

    Dajte ideje, ja slusam, pa ako nesto realizujemo, CdM ekipu sa ovog podforuma necu zaboraviti
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  2. #2
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    pet shop u ivana crnojevica i kod savo pejanovic skole..
    trguje se hrana za macku, hrana za ribice i sva oprema za akvarijum..

  3. #3
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    661
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    pet shop u ivana crnojevica i kod savo pejanovic skole..
    trguje se hrana za macku, hrana za ribice i sva oprema za akvarijum.. takodje

    uglavnom za glavni grad treba ipak nesto sa puno puno vise izbora .npr podjem X puta u neku prodacnicu trazim keramicke prstenove NEMA .bio kugle NEMA perlon vata NEMA . Takodje cijene su ubitacne za neke stvari za ribe da ne pricam sve je smijeno . Prodaju vazdusne pumpe 8 e . i to aj da je neka marka nego ona sto klapi na kina butika UH :S da nastavim dalje prodaju akvarijum fabricki 500 e (obraza bez ) za te pare se pravi akvarijum da moze coek da roni u njega sa par prijatelja sa CDM foruma :P Dakle IGI samo naprijed imas podrsku od mene Takav Pet SHop bi imao puno uspjeha kod nas (moje skromno mishljene )

  4. #4
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    prvo bi ja vise volio veterinarsku iz snova, pa onda pet shop ..................
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    agree
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  6. #6
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    meni je potrebno da nadjem sve na jednom mjestu, to jest da me ne brine dali to tamo ima ili nema, samo da udjem i kazem ocu taj i takav povodac a da mi prodavac kaze molimo podjite samnom da odaberete boju. Nesto kao sto je megamarket za ljude tako da i taj petshop izgleda.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    MOJ pet shop iz snova nije bas daleko. Ima ga vec u BG-u. A to je onaj Pet shop koji, pored obicnih zivotinjica, treba da ima i poneku egzoticnu vrstu, kao sto su gusteri zmije, paukovi, kao i hrana za pomenute. Kad ja kupim zmiju, dje cu da kupim tzv. "pinkije" (bijele miseve kojim treba da hranim zmiju? Dje cu da kupim kilo bubasvaba kojim bih hranio moje gekone?
    A i sve mi je to dzabe kad nemamo veterinara koji ce da izlijeci moju zmiju, gustera ili pauka (tarantulu). Da nekom od veterinara donesem zmiju koja se razboljela, pomislice za mene da sam ludak, sto je jako tuzno. Nazalost, po ovom pitanju kasnimo bar 10 godina..

    Nekada davno, bio je pet shop pored starog kalimera proed pumpe, bilo je 4-5 zmija, 2-3 gustera, pirane. To je bio jedini pravi pet shop.. Sjecam se da je od zmija bila beba boe (bila je dugacka nekih 20-ak cm) i kukuruzni smuk velicine metar. Takaav kukuruzni smuk u Srbiji kosta od 60-100e. Kod nas je sjecam se cijena bila 400e (mozda su i marke bile). Boa je kostala 800e, ista u srbiji je do 100e. Bojim se da ako opet nesto takvo dodje, da ce da se gadju sa cijenama ka na pjacu.

    Dok ne stignu zmije gusteri i tarantule, ne racunam da posotji ijedan ozbiljni petshop.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  8. #8
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto se mojih potreba tice, idealno bi bilo da ima par kvalitetnijih kozmetickih preparata (sampon, balzam, regenerator...), mnooogo razlicitih vrsta cetki i cesljeva, stvari za grooming (stolovi, masinice, makaze, fenovi), a posto mi psi nemaju dlaku i garderoba koja je prakticna ( da ima duge "rukave" za sve 4),
    Dom bez dlaka nije dom!

  9. #9
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    stevanne kasnimo mi glavom za mnogo cem, otvaranje takvih stvari u cg, pa cak i centra kao pet u bg-u, je krajnje neisplativo, ovdje ogromna velicina vlasnika ljubimaca, cast predivnim izuzecima, kojih je nazalost malo, stede i na hranu za zivotinje, da ne idemo dalje ...........
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  10. #10
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    prvo bi ja vise volio veterinarsku iz snova, pa onda pet shop ..................
    taman sam ovo htela da napisem.bravo.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  11. #11
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    prvo bi ja vise volio veterinarsku iz snova, pa onda pet shop ..................
    +rep

    Pet shop i Veterinarska sluzba (24/7) ujedno. to bilo super... dodjes, potrgujes, obavis pregled/kontrolu i doma.
    Last edited by clapton; 18-08-11 at 13:30.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I sve to u 24/7/365
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  13. #13
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    vet sluzba svakako treba da ima dezurstva , dakle da radi non stop navece i praznicima, a ako vec rade, onda u velikom prostoru ubace kompletan asortiman svega, kao mont vet sto ima hrane i gluposti , ne vidim problem tu, s obzirom na malo trziste, ne mora tu nista spektakularno i veliko biti, moze bas slatko da se napravi sve u manje od 100 kvadrata i dobar magacin
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  14. #14
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a sto se tice pet-shop-a,fino bi bilo kad bi imali neki veci(bolji) izbor sto se tice akvarijume,kaveze za ptice i ostale sitnije zivotinjice,kavezi za pse(za putovanja),terrarijume,itd.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  15. #15
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    neka imaju makar trud da brzo nabave meni dosta, a ne nemamo i aj zdrao, nema ni kucica sa tice a ne sto drugo po petovima..........
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  16. #16
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ko je bio u PET CENTAR u BG ili u ZG (jedna te ista firma,bio u oba),zna sta je pet shop.
    konkretno mene interesuje akvaristika,a oni ne oskudjevaju u nicemu pa ni u tome...
    jedino nemaj nikakvih pirana,sem biljojede paku,ali to svakako nema nigdje u nasem okruzenju,tako da im je oprosteno,ali zato,hrane,preparata,filtera,pumpi,hemije,preparat a,rasvjete,riba,biljki...
    za pozeljeti po extra cijenama.

    ili recimo online akvaristika,slovenacka firma koja radi i u SRB i HR, www.aquashop.rs
    sta reci...

  17. #17
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Dragi ljubitelji zivotinja,

    Daleko je Crna Gora od pravog Pet Shopa, a kamoli od Pet Shopa iz snova, medjutim to nas ne sprecava da mastamo... Mastajuci, dosao sam do nekih ideja i trenutno razmisljam i o realizaciji tih ideja... Sve je jos uvijek u povoju i nisam siguran da li ce se realizovati, ali zelio bih vec sada cuti sto bi ste vi ocekivali od Pet Shopa...

    Gdje se sada snadbjevate? Koje su vase mjesecne ili godisnje potrebe?

    Sto ste negdje nekad vidjeli i voljeli bi da to vidite u CG, a bez cega nikako ne mozete?

    Dajte ideje, ja slusam, pa ako nesto realizujemo, CdM ekipu sa ovog podforuma necu zaboraviti
    Igi,da neces otvarat sta? :-)

    snadbjevam se uglavnom iz BG Pet centar ili iz Splita ponekad
    potrebe su dosta velike ,hrane,preparata,dodatne opreme,radim jos 2 tanka,pa ce trebat svasta

    jedan pet centar bi pozelio i u CG,ali malo vjerovatno,jer je malo trziste, a i pitanje je kako bi radio,ali ja bi im bio cest gost i kupac sto se akvaristike tice

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Razmisljam o otvaranju prilicno dugo... Sada su se neke stvari poklopile pa je nesto izvjesnije... Sve sto mi treba, ja za sebe obezbjedim i to mi nije problem, ali onda vidim koliki je tu neiskorisceni potencijal i koliko je stvari drugim ljudima uskraceno, pogotovo ako ne putuju...

    Obisao sam pet-shopova i pet-shopova... Nema grada u evropi u kojem sam bio, a da nisam trazio pet-shop i odusevljavao se razno-raznim stvarima... Sve sam to biljezio i ukoliko dodje do realizacije ovog projekta, siguran sam da ce da bude na vrhunskom nivou...

    E sad, sto se akvaristike tice, tu se ne brinite... Nju imam u malom prstu i znam sto treba jedan ozbiljan pet-shop da ima po tom pitanju... Ono sto sam slabiji su psi i macke i tu me najvise interesuju nazivi kvalitetnih brendova za hranu i preparate da bih vidio moze li se srediti zastupnistvo za CG...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  19. #19
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    13,341
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    I sve to u 24/7/365
    zasto da ne. svima bi zivot olaksali

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Razmisljam o otvaranju prilicno dugo... Sada su se neke stvari poklopile pa je nesto izvjesnije... Sve sto mi treba, ja za sebe obezbjedim i to mi nije problem, ali onda vidim koliki je tu neiskorisceni potencijal i koliko je stvari drugim ljudima uskraceno, pogotovo ako ne putuju...

    Obisao sam pet-shopova i pet-shopova... Nema grada u evropi u kojem sam bio, a da nisam trazio pet-shop i odusevljavao se razno-raznim stvarima... Sve sam to biljezio i ukoliko dodje do realizacije ovog projekta, siguran sam da ce da bude na vrhunskom nivou...

    E sad, sto se akvaristike tice, tu se ne brinite... Nju imam u malom prstu i znam sto treba jedan ozbiljan pet-shop da ima po tom pitanju... Ono sto sam slabiji su psi i macke i tu me najvise interesuju nazivi kvalitetnih brendova za hranu i preparate da bih vidio moze li se srediti zastupnistvo za CG...
    zastupnik tj uvoznik hrane za pse i macke u CG je 'Happy Dog' iz Niksica.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa necu da uvozim nesto za sto vec postoji zastupnik...
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  21. #21
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,902
    Thanks Thanks Given 
    159
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    ja bi ozbiljno razmislio o zmijama (neko ce mislit da sam sebican ali..), gusterima i tarantulama. To niko ne prodaje u CG, a mozda zazivi (jer mora nekad). Nema mnogo filozofije, sve sto ti treba mozes nac na srbijanskom forumu terarisitka.org, ja sam tamo prakticno sve naucio. Jos ako bi toliko dobro prodaja zmija isla, pocnes da ih razmnozavas, i onda para i para da ne fali.
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  22. #22
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    stevanne ne zamlacuj, ja sam i dalje tvrdnje da je crnoj gori potrebna jedna divna socna mini vet pet ustanova, koja radi non stop , tj nocne smjene po principu dezurnog vet-a koji bi dosao odma kad neko zovne, a ne kao sad u 10 navece : halo dobro vece hitno je imam otrovanog psa, aaaa nishta dodjite ujutru ne mozemo vam pomoc...............

    ta mala ustanova treba da ima vrhunskog nasmijanog i dobrog znalca veterinara, nekog sa strane dovedenog,
    i tone slatko nadzidzane kozmetike i igrackica i svega zivoga sto mozete okitit na vaseg ljubimca, i
    vrhunsku mrezu dostave svega ostalog
    dakle ja udje odusevim se i kazem imate li akvarijume od 500 litara , a vi kazete oo kako da ne izvolite katalog ovo mi pravimo u saradnji sa nekim
    ovo narucujemo za 7 dana i slicno
    onda ja kazem nice, a nekakve gustere e bi kupio jedan stevannu da mu familiju izije
    a vi kazete naravno mogucnost za 15 dana evo katalog legalnih za drzanje i to je to
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #23
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    gusteri, zmije...terarijumi, akvarijumi...sve sami licemjerni drzaci zivotinja
    this is pointless

  24. #24
    Join Date
    May 2010
    Location
    my madness,my right
    Posts
    2,903
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igi View Post
    Razmisljam o otvaranju prilicno dugo... Sada su se neke stvari poklopile pa je nesto izvjesnije... Sve sto mi treba, ja za sebe obezbjedim i to mi nije problem, ali onda vidim koliki je tu neiskorisceni potencijal i koliko je stvari drugim ljudima uskraceno, pogotovo ako ne putuju...

    Obisao sam pet-shopova i pet-shopova... Nema grada u evropi u kojem sam bio, a da nisam trazio pet-shop i odusevljavao se razno-raznim stvarima... Sve sam to biljezio i ukoliko dodje do realizacije ovog projekta, siguran sam da ce da bude na vrhunskom nivou...

    E sad, sto se akvaristike tice, tu se ne brinite... Nju imam u malom prstu i znam sto treba jedan ozbiljan pet-shop da ima po tom pitanju... Ono sto sam slabiji su psi i macke i tu me najvise interesuju nazivi kvalitetnih brendova za hranu i preparate da bih vidio moze li se srediti zastupnistvo za CG...
    sto se tice akvaristike ,mogu dati preporuke,jer dugo sam u tome,a i mislim da je akvaristika,a jos vise teraristika mnogo lose pokrivena kod nas.
    a oko drugih stvari,pojma nemam,kinologija etc...

    kao sto znas,udjes u pet shop,nadjes lisnatu hranu za ribe,pumpa za vazduh,grijac i eventualno unutrasnji filter i magnet za ciscenje stakla od algi.

    a ja svako malo narucujem FFM,easy carbo,profito,hranu za koi sharane,vazda neke pumpe,filtere,lampe,uv lampe,razne preparate...

    recimo,evo radim 2 tanka,ne mogu nigdje naci ni u okviru ex yu,pa ni u SLO npr pirane S.Geryi,Marginatus,Irritans,P. Piraya,Caribe...

    recimo iz Pule da nabavljam zmijoglave ili tzv.snakeheads ribe,a ta cura opet iz Holandije...

    e sad ,iskreno neznam koliko je u CG svijest uopste razvijena kod ljudi o drzanju riba u akvarijumima kuci(cast izuzecima) i koliko ce takva jedna radnja imati posla?

    pitam ,jer sam ja davno razmisljao o slicnoj stvari,da otvorim nesto tako u kotor,ali samo akvaristika tipa akvarijum-centar u Zemunu,ne nesto preveliko,ali u sustini ima svega potrebnog,od riba,biljaka,pumpi,filtera,preparata,rasvjete,ali me strah iskreno bilo da cu puknut kao zvecka.
    i sad zadnji put kad sam bio Zemun u Akvarijum-Centar da uzimam neko bilje i neonke,dosao covjek iz Berana(sto me iznenadilo pozitivno) i uzeo vrijednosti skoro 200e bilja,riba,hemije,vanjski filter....
    u sustini PG je veliki grad,otprilike jedan Split,a u Splitu ima dosta petshop-ova,pa cak i samo vezano za akvaristiku,koji radi extra,a i cijelo primorje bi dolazilo da uzima,jer kao sto znas,stanje je zalosno...

    neznam sta bi ti rekao,ko ne proba ,nemoze znat,ali prvo opipaj puls naroda...
    ja bi probao najvise sa akvaristikom,centrirao se na to,a usput i hranu i opremu za macke,kucke,papagaje i ostale bestije :-)

  25. #25
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za pse i macke: Purina proplan,Biofood http://www.biofooddiervoeding.nl/frans/84/frans.html (nisam to nasla u cg)
    a evo ovde imas dosta tih brendova http://www.allo-croquette.com/
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

Page 1 of 6 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Stan/kuća iz snova
    By Phénix in forum Arhitektura, građevina i urbanizam
    Replies: 128
    Last Post: 13-02-23, 14:22
  2. Posao iz snova :-)
    By Escobar_BP in forum Sve i svašta
    Replies: 26
    Last Post: 14-04-10, 19:16
  3. podgoricke tablice snova
    By sparco in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 54
    Last Post: 18-09-08, 11:56
  4. Vjenchanje iz snova
    By zvoncica in forum Ljubav
    Replies: 54
    Last Post: 18-02-07, 19:11
  5. Uloga iz snova
    By Flippy in forum Film
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-07, 14:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •