View Poll Results: da li vam je zao sto nema redovnoh sluzenja vojnog roka?

Voters
32. You may not vote on this poll
  • da.zao mi je sto nema vojske

    14 43.75%
  • ne.ionako ne bih isao

    15 46.88%
  • ne znam

    3 9.38%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 52

Thread: Vojska Crne Gore

  1. #26
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Provjeri opet, mislim da imaju, znam kad sam razgovarao sa zenom iz generalstaba u vezi papira i sta mi sve treba da bih se prijavio, tad mi je bila spomenula i platu i tacno se sjecam tih 400 eura
    Са додацима можда изађеш на толико ако си спреман да се гањаш са бијелим капицама кроз Прешевску долину и ломаташ по вукојебинама КПЗ (пардон на изразу) али нема шансе као уговорац да имаш толику основну плату а да ти је мјесто службе негдје друго у Србији....
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  2. #27
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    prijepodne u sutomore,pijem kafu,a uvece u kafanu
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    misli ti sta oces ali istorija prica sta je i kako je bilo.grahovac,krusi,martinici,vucji do,mojkovac i hiljade drugih su dokaz mojih rijeci da smo gentski srcani i hrabri i da vise vrijedi jedan nas borac no drugih naroda 3
    ovo je za ovoga nid rok

  3. #28
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,818
    Thanks Thanks Given 
    675
    Thanks Thanks Received 
    3,039
    Thanked in
    1,804 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bohemia View Post
    brat bar je objasnio kako treba.svaka ti cast.mada opet mislim da svi trebaju da sluze vojni rok pa od tih koji zavrse vojnik rok izabrati najspremnije.posto vidim da si upucen da te pitam primaju li se sad novi vojnici kod nas,kakva je obuka,radno vrijeme i plata?
    С времена на вријеме објављују те конкурсе али до скоро попуњеност није била комплетна па је могао да уђе свако (ко је здрав)
    Е сад су смањили број формацијских мјеста па нисам сигуран какво је стање са уговорцима....
    Најбоље ти је да назовеш Министарство Одбране и да се распиташ....ако си физички способан и вољан да поднесеш напоре гледај да упаднеш у специјалце већа је плата, боља опрема и боље оружје....
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  4. #29
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bohemia View Post
    misli ti sta oces ali istorija prica sta je i kako je bilo.grahovac,krusi,martinici,vucji do,mojkovac i hiljade drugih su dokaz mojih rijeci da smo gentski srcani i hrabri i da vise vrijedi jedan nas borac no drugih naroda 3
    ovo je za ovoga nid rok
    A što će ti srčanost jadan kad te neko gađe projektilima s drugog kontinenta?
    Raise my hammer,take my aim

  5. #30
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    prijepodne u sutomore,pijem kafu,a uvece u kafanu
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    fala puno brate posebno za ovaj predlog za specijalce.fizicki sam dosta spreman.dok sam isa u srednju trenira sam kik boks,a sada svaki dan treniram sat vremena dnevno + trcanje.mozda bi mi to bio neki plus pri prijemu,ali prije svega ja bi lakse pretrpio te napore.mada iskreno volio bi da prodjem tu obuku pa i ako nebih zavrsio.makar bi vidio koliko sam izdrziv

  6. #31
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    prijepodne u sutomore,pijem kafu,a uvece u kafanu
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Need2rock View Post
    A što će ti srčanost jadan kad te neko gađe projektilima s drugog kontinenta?
    a ko ce nas to gadjati?bocvana mozda?nece nas niko napunit iz neke vukojebine u aziji i africi nego nama jedino moze biti prijetnja neko iz okruzenja. albanci prije svega posto imaju i knjige dje im pise da je pola Crne Gore njihovo.a ukoliko se desi nesto svjetskih razmjeri mi treba da cutimo i samo da cuvamo ono sto je nase

  7. #32
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bohemia View Post
    da li biste voljeli da sluzite vojsku Crne Gore kao sto se ranije sluzila jna.Da li vam je zao sto nema vise odlazaka u vojsku,ispracaja,cestitaka na radio i tih stvari.da li biste se uopste zaposlili kao profesionalni vojnik i sluzili otadzbini?
    Meni je samo zao zbog ovoga sto je ukinuta.

  8. #33
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Inace, slazem se sa Need2rock-om. Turska da je zeljela pocistila bi nas sa lica zemlje, nego smo mi bili samo jedan veliki kamen, na koji se nije previse obracala paznja. Jesmo pobijedili u raznim bitkama, ali Turska je mogla da posalje mnoooogo vecu vojsku i da se usere u nas, ali je imala vaznije ciljeve od male Crne Gore.

    A danas ti Amerika posalje 2 atomske i nema pola CG, a druga polovina pomre ili se deformise od zracenja. Mada smo i ovako deformisani.

  9. #34
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,979
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bohemia View Post
    misli ti sta oces ali istorija prica sta je i kako je bilo.grahovac,krusi,martinici,vucji do,mojkovac i hiljade drugih su dokaz mojih rijeci da smo gentski srcani i hrabri i da vise vrijedi jedan nas borac no drugih naroda 3
    ovo je za ovoga nid rok
    Pusti ti istoriju no vidji kako je sad, 5% naroda u drzavi guzi svaki bozji dan 95% ostalih ljudi, tu se vidi koliko smo srcani i hrabri.


    Quote Originally Posted by Bohemia View Post
    a ko ce nas to gadjati?bocvana mozda?nece nas niko napunit iz neke vukojebine u aziji i africi nego nama jedino moze biti prijetnja neko iz okruzenja. albanci prije svega posto imaju i knjige dje im pise da je pola Crne Gore njihovo.a ukoliko se desi nesto svjetskih razmjeri mi treba da cutimo i samo da cuvamo ono sto je nase
    Ako stvarno mislis da bi svijet dozvolio opet neko makljanje i krljanje da brdovitom balkanu grdno se varas sinko. Malo bi nas bombardovali kao krajem 90ih, mi bi popustili i prijatno. A ako svijet oce da dozvoli da neko iz okruzenja uzme dio nase teritorije opet se mozemo samo sloziti s tim, kao sto je kosovo 'na fini nacin' otcijepljeno od srbije.
    Nasa vojska nista ne bi mogla da uradi koji god dio cg bi htio da se odvoji ili ne u nekoj buducnosti.
    Nema vise sile, sad je diplomatija i lobiranje kljuc svega, a ti to ako ne umijes shvatit ne mogu ti nista.

  10. #35
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Kad bi ovaj topic otisao:



    I am so post-rock I shit sad birds.


  11. #36
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Need2rock View Post
    Iako nisam namjeravao,ne mogu propuštit ovo.
    Priča da Turska nikada nije mogla pokoriti Crnu Goru je čista glupost.Svakome sa miligramom mozga ko poznaje istoriju je to jasno,ne i tebi.Mi smo im predstavljali ekonomski neisplativu gomilu kamena.Tačka.Vodili smo bitke,uglavnom,ne s Osmanskom imperijom,koja je bila u stanju da pošalje pola miliona ljudi na Beč,nego sa lokalnim šišnjarima,agama,begovima,*****ma,palcima.Da se razumijemo,nije bilo lako našim pretcima održavat tu kakvu-takvu nezavisnost,ali činjenica je,da je sultan naredio da se pokori Crna Gora,tako bi i bilo.Mislim da je par puta turska profesionalna vojska krenula na Crnu Goru i svaki put smo dobijali po nosu,i vladike bježale u inostranostvo.Da se razumijemo,nije to neočekivano.Ali ti priča ne pije vodu.
    Međutim,sve i da su naši pretci bili sve sami Ahil do Hektora,i da smo mi naslijedili tu osobinu,borbenost,junaštvo,umijeće ratovanja,pizde materine,to danas ne valja pišljivog boba.Eto,moguće da bi se,ako opet dođe do kakvih balkanskih ratova,zubima klali sa napaćenom braćom oko nas,kao što smo i mi sami.Samo što takav scenario gledat nećemo,s obzirom na to da velike sile neće više dopuštat da horde divljaka mahnitaju pred njihovim očima.Inače,da zasmetamo mi,ili koja država u okruženju kakvoj vojno moćnoj državi,10-ak raketi bi nas sve počistilo za par minuta.Jedino da im pošalješ poštom Cecin novi album,onda bi nas pošteđeli.

    Znaci svakom sa miligramom mozga i ko poznaje istoriju je jasno...?Ovo "poznaje istoriju" je kljucno jer je ti ocigledno ne poznajes.
    Po tebi je dakle logicno da su Turci,iz dosade valjda,tolerisali tamo neku odbjeglu pokrajnu.Sad,sto je ta pokrajina bunila nekoliko puta vece oblasti u okruzenju i bila svetionik svoj okolnoj "raji" je takodje nebitno.A i ovaj drugi dio je sjajan.Posaljes pola miliona vojnika i rijesena stvar,Cetinje osvojeno i sta cemo onda?Oce li vojska da jede kamenje ili ce avionima da im doturaju?Manji je problem osvojit,a mnogo veci zadrzat osvojeno,posebno ako se zna da je Crna Gora imala zastitnike i saveznike u velikim silama,prvo Veneciji,potom Rusiji,a jedno vrijeme cak i Austrougarskoj.
    Nije Crna Gora jedini primjer ovakvog vida otpora.Bilo je slicnih po cijelom svijetu,kroz razne epohe,pa cak i u ovom modernom dobu.I nikad nije uspjesan otpor malih rezultat dobrote i humanosti velikih koji eto nece da ih diraju,vec njihove nemogucnosti da ih pokore,nebitno iz kojeg razloga.

  12. #37
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    572
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    upravo je i problem bio u turskoj redovnoj vojski koja se zvala nizam. Oni su navikli i bili trenirani da se bore kao i svi ostali evropski narodi, u formacijama na otvorenim, ravnim predjelima. poredjaju se s jedne i s druge strane i onda se strijeljaju Kad su takve jedinice ratovale kod nas, gdje se nije moglo napredovati u normalnim formacijama, a o upotrebi konjice da ne govorim, oni su morali napredovati preko krsa i draca a drzati formaciju na takvom terenu je nemoguce. Obicno bi napredovali iz nizih krajeva ka visocijim, a muskete su imale vrlo lose i brzine i trajektorije pa je i to imalo efekta. i trece, posto bi im nakon nekoliko pokusaja neuspjesnih napada opao i moral i energija, obicno bi im bila nametnuta borba prsa u prsa pri cemu su turci imali bajonete a nasi handzare. Turci su cak dovodili pleme Zejbeke koju su iz Male Azije i poznati po rukovanju jataganom ali su i njih isprasili. A redovnu vojsku je pratio i basibozuk, ili ti ovi domaci. Njima je moral bio nizi, ali su za to bili pokretljiviji.

  13. #38
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mh. SFRJ je bila peta sila u Evropi, čini mi se, a državno uređenje i propaganda su bili takvi da se u tu silu i u državu vjerovalo. Pa opet, niko nije svojevoljno trčao u tu vojsku. Što je država bila više orijentisana na jačanje vojne sile, to su uslovi bili rigorozniji. U vrijeme moga oca i stričeva, vojni rok je trajao skoro pune dvije godine, mornarica se služila tri godine. Pritom, ako su u porodici postojala makar tri brata, jedan od njih je MORAO da služi mornaricu. Neko pomenu Srbiju i kako se gledalo na ljude koji nisu vojsku služili, ali to je važilo za sve republike. Moj otac je pričao istu priču kad je trebalo u vojsku da ide.

    Ovo ima smisla kad je neko u konstantnom stanju pripravnosti za rat. U Izraelu je obavezni vojni rok tri godine, mislim da je za žene nešto kraći. Jedini način da žena izbjegne vojsku jeste da se uda prije osamnaeste godine. U staroj Sparti su svi muškarci od 17 do 77 godina bili vojnici. Samo što je Sparta bila ratnička država.

    Što se današnjeg vremena tiče, možda nekih mjesec dana da se osnovna obuka rukovanjem oružjem savlada, sve ostalo je gubljenje vremena. Kojih bre godinu dana, ko će ti nadoknadit dvanaest potencijalnih plata, plus služiš kojekakvim budalama iskompleksiranim za istresanje. Profesionalna vojska je nešto drugo, sve to isto radiš, samo za platu. To je tvoj izbor, a ne prinuda.

    A ovi biseri koji govore o odbrani države ovolke veličine, jedino opravdanje bi bilo da ste 1999. punili pelene pa se ne sjećate kako se ratovalo protiv naše, malo jače vojske nego što je crnogorska. A mi smo uzvraćali kletvama i parolama.
    Last edited by skobalj; 17-08-11 at 11:02.

  14. #39
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skobalj View Post
    Mh. SFRJ je bila peta sila u Evropi, čini mi se, a državno uređenje i propaganda su bili takvi da se u tu silu i u državu vjerovalo. Pa opet, niko nije svojevoljno trčao u tu vojsku. Što je država bila više orijentisana na jačanje vojne sile, to su uslovi bili rigorozniji. U vrijeme moga oca i stričeva, vojni rok je trajao skoro pune dvije godine, mornarica se služila tri godine. Pritom, ako su u porodici postojala makar tri brata, jedan od njih je MORAO da služi mornaricu. Neko pomenu Srbiju i kako se gledalo na ljude koji nisu vojsku služili, ali to je važilo za sve republike. Moj otac je pričao istu priču kad je trebalo u vojsku da ide.

    Ovo ima smisla kad je neko u konstantnom stanju pripravnosti za rat. U Izraelu je obavezni vojni rok tri godine, mislim da je za žene nešto kraći. Jedini način da žena izbjegne vojsku jeste da se uda prije osamnaeste godine. U staroj Sparti su svi muškarci od 17 do 77 godina bili vojnici. Samo što je Sparta bila ratnička država.

    Što se današnjeg vremena tiče, možda nekih mjesec dana da se osnovna obuka rukovanjem oružjem savlada, sve ostalo je gubljenje vremena. Kojih bre godinu dana, ko će ti nadoknadit dvanaest potencijalnih plata, plus služiš kojekakvim budalama iskompleksiranim za istresanje. Profesionalna vojska je nešto drugo, sve to isto radiš, samo za platu. To je tvoj izbor, a ne prinuda.

    A ovi biseri koji govore o odbrani države ovolke veličine, jedino opravdanje bi bilo da ste 1999. punili pelene pa se ne sjećate kako se ratovalo protiv naše, malo jače vojske nego što je crnogorska. A mis mo uzvraćali kletvama i parolama.
    Super pogled na stvari

  15. #40
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skobalj View Post
    Mh. SFRJ je bila peta sila u Evropi, čini mi se, a državno uređenje i propaganda su bili takvi da se u tu silu i u državu vjerovalo. Pa opet, niko nije svojevoljno trčao u tu vojsku. Što je država bila više orijentisana na jačanje vojne sile, to su uslovi bili rigorozniji. U vrijeme moga oca i stričeva, vojni rok je trajao skoro pune dvije godine, mornarica se služila tri godine. Pritom, ako su u porodici postojala makar tri brata, jedan od njih je MORAO da služi mornaricu. Neko pomenu Srbiju i kako se gledalo na ljude koji nisu vojsku služili, ali to je važilo za sve republike. Moj otac je pričao istu priču kad je trebalo u vojsku da ide.

    Ovo ima smisla kad je neko u konstantnom stanju pripravnosti za rat. U Izraelu je obavezni vojni rok tri godine, mislim da je za žene nešto kraći. Jedini način da žena izbjegne vojsku jeste da se uda prije osamnaeste godine. U staroj Sparti su svi muškarci od 17 do 77 godina bili vojnici. Samo što je Sparta bila ratnička država.

    Što se današnjeg vremena tiče, možda nekih mjesec dana da se osnovna obuka rukovanjem oružjem savlada, sve ostalo je gubljenje vremena. Kojih bre godinu dana, ko će ti nadoknadit dvanaest potencijalnih plata, plus služiš kojekakvim budalama iskompleksiranim za istresanje. Profesionalna vojska je nešto drugo, sve to isto radiš, samo za platu. To je tvoj izbor, a ne prinuda.

    A ovi biseri koji govore o odbrani države ovolke veličine, jedino opravdanje bi bilo da ste 1999. punili pelene pa se ne sjećate kako se ratovalo protiv naše, malo jače vojske nego što je crnogorska. A mis mo uzvraćali kletvama i parolama.

    I ovo je gubljenje vremena ,ama bas nimalo me ne interesuje rukovanje oruzjem..Ionako se pucketa na svaki cosak jos da ucimo ovaj narod napaceni o jadu da se zabavimo

  16. #41
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    751
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro, to je kad bi se moralo. I prije je prvih mjesec dana vojske neka obuka bivala, a onda jedanaest mjeseci stražariš i avetaš bezveze.

    Svi su nešto pričali kako je vojska dobra da se pojedini discplinuju i smire, ali to je onda samo promašaj roditelja koji čekaju da im neko drugi dijete prevaspita. Od ranog djetinjstva neka se dijete usmjerava na sport, na umjetnosti razne, na rad na selu vikendom i u slobodno vrijeme, na završavanje domaćih zadataka i tome slično. Tako se kod djeteta razvijaju disciplina, radne navike i neki osjećaj dužnosti. Ako sve to treba konju od osamnaest ili dvadeset dvije godine da se počne usađivati u vojsci, mrka kapa.
    Last edited by skobalj; 17-08-11 at 11:16.

  17. #42
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Niksic
    Posts
    11,259
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    200
    Thanked in
    63 Posts

    Default

    Ne treba obuka rukovanjem oruzja, to svako zna.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GreatMontenegro View Post
    Znaci svakom sa miligramom mozga i ko poznaje istoriju je jasno...?Ovo "poznaje istoriju" je kljucno jer je ti ocigledno ne poznajes.
    Po tebi je dakle logicno da su Turci,iz dosade valjda,tolerisali tamo neku odbjeglu pokrajnu.Sad,sto je ta pokrajina bunila nekoliko puta vece oblasti u okruzenju i bila svetionik svoj okolnoj "raji" je takodje nebitno.A i ovaj drugi dio je sjajan.Posaljes pola miliona vojnika i rijesena stvar,Cetinje osvojeno i sta cemo onda?Oce li vojska da jede kamenje ili ce avionima da im doturaju?Manji je problem osvojit,a mnogo veci zadrzat osvojeno,posebno ako se zna da je Crna Gora imala zastitnike i saveznike u velikim silama,prvo Veneciji,potom Rusiji,a jedno vrijeme cak i Austrougarskoj.
    Nije Crna Gora jedini primjer ovakvog vida otpora.Bilo je slicnih po cijelom svijetu,kroz razne epohe,pa cak i u ovom modernom dobu.I nikad nije uspjesan otpor malih rezultat dobrote i humanosti velikih koji eto nece da ih diraju,vec njihove nemogucnosti da ih pokore,nebitno iz kojeg razloga.
    Kreč, kolica i mešalica.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,954
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    179
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Samo ću reći - VOJNICI NE ZAPOČINJU RATOVE, POLITIČARI ZAPOČINJU RATOVE

    Amerika je zemlja slobode i ratuje s pola svijeta da im nametne tu svoju "slobodu".


    U prirodi čovjeka sigurno nije da ide i ubija sve što mrda... Ali, on će to uraditi kad ga nabijede da on zapravo brani svoje ciljeve, sebe i ispada kao - neki tu veliki čovjek...
    A šta se zapravo dešava? Ti koji su ga nabijedili su lukavi ljigavci koji sjede u fotelji, ladu mOOda i kradu pare, dok ovaj proliva krv i mozgove - za njihove licne interese

    Ja da branim svoje? Vazda :devil:
    Ali, da se neko bogati preko mojih leđa, i završava svoje ciljeve preko moje krvi? Hvala, nađite drugu budalu za ispiranje mozga

    "Patriote pred izbore
    sto put su nas izdale
    slali nas u ratove
    za svoj licni interes

    Dok ikone su pevale majke su naricale
    na krvavim parama institucije su nicale
    "
    Last edited by cvxcomputers; 17-08-11 at 12:15.

  20. #45
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    PG
    Posts
    2,114
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bohemia View Post
    xaxaxaxa vidite li vi sta prica ovaj mojsije.velika turska nam nije mogla skoro nista toliko godina,a on mi prica da bi nas neko za cas pregazio.jesi li svjesan koliko smo bitaka kroz istoriju dobili dje smo bili u nekoliko puta manjem broju.idu uzmi istoriju malo u ruke pa ces vidjeti kakvi smo i sta smo.sigurno je da jedan americki vojnik nema ni trecinu hrabrosti ka sto ima jedan nas
    sta to pricas brate moj c,c,c,koje bitke koji crni jadi,dje se mi branili od turske oni nas naguzili kako su krocili na ovo tlo ,ja cu ti samo reci da nam se sve vidi kakvi smo pa ti protumaci kako oces a ja uz svo duzno postovanje prema tebi, ne bi volio da mi tako hrabri ljudi kao vecina sa nasih prostora cuvaju ledja u borbi ako bi vec mogao da biram, pricam nevezano za vojsku i sposobnost vojske nase,govorim o hrabrosti ljudi sa ovih prostora,

    ON TOPIC : nisam isao jer sam bio medju tim zadnjim generacijama a bio sam na faksu i u medjuvremenu su je ukinuli...isao bih jer su mi i otac i djed bili kao i vecini ljudi i niko nije dosao sa nekom negativnom pricom osim ako je neki nesoj od coeka koji ne moze naci zajednicki razgovor ni sa kim, vidis druge ljude ,cujes druge price, jer se ne vrti sve oko drugova s ulice. Otici u drugi grad malo ,promjeniti tih godinu dana ili pola godine nacin zivota iz korjena,vjezbe, obuke,rano budjenje, celicenje ,ne moze biti lose ni u kom slucaju, osim ako si, ponavljam , neki nesoj koji u zivotu nikad nista uradio sam nije
    Last edited by RiddicK; 17-08-11 at 12:20.
    Die When You Can Do No More Damage!!!

    SUPERJOINT RITUAL

  21. #46
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bohemia View Post
    da li biste voljeli da sluzite vojsku Crne Gore kao sto se ranije sluzila jna.Da li vam je zao sto nema vise odlazaka u vojsku,ispracaja,cestitaka na radio i tih stvari.da li biste se uopste zaposlili kao profesionalni vojnik i sluzili otadzbini?
    Ne za tim mi nije žao mada nije bilo loše proveselit se.Važnije je što je vojska bila jedna vrsta škole koja je od naduvanog magarca pravila razumnog čovjeka.

  22. #47
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    mene zanima sto crna gora ne kaze, ajde da se okanemo vojske, eto smo0 ratovali sto vjekova vise zaisto, posto smo mali jadni a cakani, daj ka svajcarci da pravimo necesove cokolade, mlijeko da muzemo, popare da ijemo, sto ce nama rat, da ulozimo u diplomatiju, skole, malo osvijestimo narod i da nam je banja za dovijeka , pa kad zagrmi nedje okolo, mi cemo cuvat pare i sve i tako ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #48
    Join Date
    May 2010
    Location
    Bogota,Colombia
    Posts
    1,307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gledaj sparco mi se ne mozemo porediti sa svajcarskom ni u kom smislu a to da svcajcarci nemaju svoju vojsku grijesis,mi smo trusno podrucije i uvjek mogu biti neki problemi.....a drzava bez vojske nije drzava...Pogledaj u svijet svaka drzava koja ima bojevo punjenje ne smije se zajebavat.A sto se tice Amerike to je jedno zlo danasnjice i za mnoge probleme oni su osnova i svudje zakuvavaju.Samo nesto ne smiju sa Sjevernom Korejom ili Iranom previse vrdati haha ili ne daj boze Russiom.
    p.s sto volim ove price kao crnogorci hrabri srcani cojstvo i junastvo a u sustini su obicne pussy

  24. #49
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    imaju vojsku, od kolko ljudi i cemu sluze? i mi mozemo sa 500 paradnih likova, i par obucenih civila u regionalnim centrima za te prirodne katastrofe sve da peglamo , manji smo, i imamo potencijala
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  25. #50
    Join Date
    May 2010
    Location
    Bogota,Colombia
    Posts
    1,307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jadna ta vojska koja sluzi za elementarne nepogode i ciscenje okolinih rijeka

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vojska Crne Gore
    By MNT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2937
    Last Post: 25-04-24, 12:20
  2. buducnost crne gore ?!
    By pilicius in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 165
    Last Post: 21-09-12, 14:26
  3. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 12:37
  4. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 03-01-70, 14:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •