View Poll Results: da li vam je zao sto nema redovnoh sluzenja vojnog roka?

Voters
32. You may not vote on this poll
  • da.zao mi je sto nema vojske

    14 43.75%
  • ne.ionako ne bih isao

    15 46.88%
  • ne znam

    3 9.38%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 52

Thread: Vojska Crne Gore

  1. #1
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    prijepodne u sutomore,pijem kafu,a uvece u kafanu
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Vojska Crne Gore

    da li biste voljeli da sluzite vojsku Crne Gore kao sto se ranije sluzila jna.Da li vam je zao sto nema vise odlazaka u vojsku,ispracaja,cestitaka na radio i tih stvari.da li biste se uopste zaposlili kao profesionalni vojnik i sluzili otadzbini?

  2. #2
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    khm, ne,ne,ne eto odgovor na sva pitanja
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    887
    Thanks Thanks Received 
    276
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    khm, ne,ne,ne eto odgovor na sva pitanja
    takodje
    -nije sluziti otadzbini vec ljudima na vlasti
    branio otadzbinu bi
    - bio bih jedino ubica za pare
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  4. #4
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    prijepodne u sutomore,pijem kafu,a uvece u kafanu
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bate ja sam skoro isti slucaj.radim u jednoj niksickoj pekari evo u oktobru ce biti 3 godine i tada mi istice ugovor.ovih dana bas nesto razmisljam da po isteku ugovora odem u nasu vojsku da se prijavim samo nijesam upoznat da li ima mjesta.kazu da imas beneficirani staz,osiguranje sigurnu platu.ponajvise bih otisao zbog obuke jer mislim da svaki muskarac treba da bude spreman i vojno sposoban.ako neko zna informacije dali primaju nove vojnike neka mi javi na poruku ili odje.
    a bate da te pitam sto bi otisa u vojsku srbije kad imamo nasu?

  5. #5
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Zbog boljih uslova, a i radi drzavljanstva, a i da ti iskreno kazem nesto mi je milija a uz to imaju dobre uslova za nastavak karijere i usavrsavanje, tako da bi za nekih tri do cetiri godine aktivnog rada i zalaganja mogao da doguras do cina podoficira uz zavrsenu srednju skolu, dok sa fakultetom je malo bolja situacija. A i npr mozes da biras smijerove i vodove u kojima bi htio da radis, sto je dobro iz razloga sto te ne rasporedjuje generalstab nego sta se tebi svidi.

    U Srbiji ranije nisi mogao da se ozenis ako nisi zavrsio vojsku, jer su smatrali da onaj koji nije bio u vojsku da je nesposoban za zivot

  6. #6
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    prijepodne u sutomore,pijem kafu,a uvece u kafanu
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VooDooPrle View Post
    takodje
    -nije sluziti otadzbini vec ljudima na vlasti
    branio otadzbinu bi
    vojska ne sluzi vlasti no narodu.to je tako udvijek bilo.milicija je uz vlas a vojska uz narod
    a ako neces da sluzis vojsku bas me interesuje kako bi branio otadzbinu?

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    A cemu sluzi nasa vojska? Za sto primaju platu ti vojnici?

    Inace nam nikad nije ni trebala vojska, cisto gubljenje novca i ostalih sredstava koji se mogu upotrijebiti u korisnije svrhe. Cestitke na radio, ispracaju i te stvari su bile jedna od najvecih gluposti i primitivizama socijalistickog drustva.

  8. #8
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bohemia View Post
    vojska ne sluzi vlasti no narodu.to je tako udvijek bilo.milicija je uz vlas a vojska uz narod
    a ako neces da sluzis vojsku bas me interesuje kako bi branio otadzbinu?
    Kakva crna otadzbina druze, o cemu ti pricas, prohujalo je davno titovo vrijeme. Otadzbina tebe treba da brani, a kad nije tako, zabolje ljude dupe za otadzbinu koja im nista ne pruza sem racune i glavobolju jer se mjesec ne moze sastavit.

  9. #9
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    prijepodne u sutomore,pijem kafu,a uvece u kafanu
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Zbog boljih uslova, a i radi drzavljanstva, a i da ti iskreno kazem nesto mi je milija a uz to imaju dobre uslova za nastavak karijere i usavrsavanje, tako da bi za nekih tri do cetiri godine aktivnog rada i zalaganja mogao da doguras do cina podoficira uz zavrsenu srednju skolu, dok sa fakultetom je malo bolja situacija. A i npr mozes da biras smijerove i vodove u kojima bi htio da radis, sto je dobro iz razloga sto te ne rasporedjuje generalstab nego sta se tebi svidi.

    U Srbiji ranije nisi mogao da se ozenis ako nisi zavrsio vojsku, jer su smatrali da onaj koji nije bio u vojsku da je nesposoban za zivot
    a dobro mislim da i kod nas mozes da doguras do nekog viseg cina samo ako se zalazes.meni jedan komsija se zaposlio u vojsku a kunem se u zivot da nije moga uradit 10 sklekova.to je sramota.
    inace ja sam za to da se vrati sluzenje roka i to na minumum godinu dana.mislim bi to bio pravio potez za drzavu.oni koji nebi sceli da sluze vojni rok.uzmes mu drzavljanstvo i dovidjenja.po kratkom postupku

  10. #10
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default @

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    A cemu sluzi nasa vojska? Za sto primaju platu ti vojnici?

    Inace nam nikad nije ni trebala vojska, cisto gubljenje novca i ostalih sredstava koji se mogu upotrijebiti u korisnije svrhe. Cestitke na radio, ispracaju i te stvari su bile jedna od najvecih gluposti i primitivizama socijalistickog drustva.
    Vojska je u SFRJ, tj. vojna industrija bila jedan od najvecih ako ne i najveci izvoznik, nekoliko milijardi dolara naoruzanja i ostalih zajebancija se izvozilo. Drzava je imala par stotina hiljada ljudi besplatne radne snage. Inace, jaka vojska cini i drzavu jacom i cijenjenijom u ocima drugih...

  11. #11
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    prijepodne u sutomore,pijem kafu,a uvece u kafanu
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kakva crna otadzbina druze, o cemu ti pricas, prohujalo je davno titovo vrijeme. Otadzbina tebe treba da brani, a kad nije tako, zabolje ljude dupe za otadzbinu koja im nista ne pruza sem racune i glavobolju jer se mjesec ne moze sastavit.
    a sta je Crna Gora no otadzbina?jesu li nam preci ginuli kroz citavu istoriju da bi mi to danas prodali?grom me ubio ako razumijem ljude sto imaju tu pricu ka i ti.svaki muskarac preko 20 godina treba da odsluzi vojnik rok i da bude vojno sposoban,a ne da nemoze uradit 10 pisljivih sklekova.i toga dana kad dodje vrijeme da se branimo sigurno je da nece isto branit neki vojnik koji prima platu za to ka ja ili mnogi drugi koji bi dobrovoljno dosli

  12. #12
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Vojska je u SFRJ, tj. vojna industrija bila jedan od najvecih ako ne i najveci izvoznik, nekoliko milijardi dolara naoruzanja i ostalih zajebancija se izvozilo. Drzava je imala par stotina hiljada ljudi besplatne radne snage. Inace, jaka vojska cini i drzavu jacom i cijenjenijom u ocima drugih...
    To sto nam je vojna industrija od svih mogucih vrsti industrija bila najjaca govori vise o losoj strukturi ekonomije, ali to veze nema sa ovom pricom.
    Druga stvar, mi nismo amerika od 310 miliona ljudi, Kina od milijardu i po, Njemacka od 80 miliona i sl, mi imamo jedva preko pola miliona ljudi i s toga mi ne mozemo imati nekoliko miliona vojnika i kad bi neko htio da nas zgromi uradio bi to u sekundi bez po' muke. Drzave velicine poput nase se brane diplomatijom i prikllanjanju onima koji imaju dosta vojske, to je pravi nacin i drugoga nema za male drzave.

  13. #13
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bohemia View Post
    a sta je Crna Gora no otadzbina?jesu li nam preci ginuli kroz citavu istoriju da bi mi to danas prodali?grom me ubio ako razumijem ljude sto imaju tu pricu ka i ti.svaki muskarac preko 20 godina treba da odsluzi vojnik rok i da bude vojno sposoban,a ne da nemoze uradit 10 pisljivih sklekova.i toga dana kad dodje vrijeme da se branimo sigurno je da nece isto branit neki vojnik koji prima platu za to ka ja ili mnogi drugi koji bi dobrovoljno dosli
    Da se branimo? Mi da se branimo? Druze, shvatas li ti da nema vise pjesadijskih ratova, da nas neko hoce napasti bacio bi nam nekoliko bombi i prijatno crna goro. Mi ulazemo velika sredstva za vojsku koja nam je nepotrebna apsolutno, a ta sredstva bi itekako bila dobro dosla za zdravstvo, skolstvo i slicno. I procitaj moj post iznad ovog.

  14. #14
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    To sto nam je vojna industrija od svih mogucih vrsti industrija bila najjaca govori vise o losoj strukturi ekonomije, ali to veze nema sa ovom pricom.
    Druga stvar, mi nismo amerika od 310 miliona ljudi, Kina od milijardu i po, Njemacka od 80 miliona i sl, mi imamo jedva preko pola miliona ljudi i s toga mi ne mozemo imati nekoliko miliona vojnika i kad bi neko htio da nas zgromi uradio bi to u sekundi bez po' muke. Drzave velicine poput nase se brane diplomatijom i prikllanjanju onima koji imaju dosta vojske, to je pravi nacin i drugoga nema za male drzave.
    .

    Ajde ne pricaj gluposti kad te molim po tebi trebali bi da se supkamo amerikancima samo zato sto imaju svoju vojsku a mi umjesto vosjke da uzgajamo pecurke jel to ?

  15. #15
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    prijepodne u sutomore,pijem kafu,a uvece u kafanu
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    xaxaxaxa vidite li vi sta prica ovaj mojsije.velika turska nam nije mogla skoro nista toliko godina,a on mi prica da bi nas neko za cas pregazio.jesi li svjesan koliko smo bitaka kroz istoriju dobili dje smo bili u nekoliko puta manjem broju.idu uzmi istoriju malo u ruke pa ces vidjeti kakvi smo i sta smo.sigurno je da jedan americki vojnik nema ni trecinu hrabrosti ka sto ima jedan nas

  16. #16
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ovo postaje nadmetanje ko je veci penal

  17. #17
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    .

    Ajde ne pricaj gluposti kad te molim po tebi trebali bi da se supkamo amerikancima samo zato sto imaju svoju vojsku a mi umjesto vosjke da uzgajamo pecurke jel to ?
    Ili se supkaj amerima i EU ili Kini i Rusiji, nemas trece opcije. Tako je odvazda bilo, samo sto smo sad zamijenili strane. Univerzitet CG je dobio pisljivih 12 miliona za godinu dana, a vojska desetine miliona, oprosti mi sto bih malo vise para da skolstvo i zdravstvo nego da vojni aparat da nas brani od velike srbije, albanije i ostalih duhova.

  18. #18
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    To sto nam je vojna industrija od svih mogucih vrsti industrija bila najjaca govori vise o losoj strukturi ekonomije, ali to veze nema sa ovom pricom.
    Druga stvar, mi nismo amerika od 310 miliona ljudi, Kina od milijardu i po, Njemacka od 80 miliona i sl, mi imamo jedva preko pola miliona ljudi i s toga mi ne mozemo imati nekoliko miliona vojnika i kad bi neko htio da nas zgromi uradio bi to u sekundi bez po' muke. Drzave velicine poput nase se brane diplomatijom i prikllanjanju onima koji imaju dosta vojske, to je pravi nacin i drugoga nema za male drzave.
    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Da se branimo? Mi da se branimo? Druze, shvatas li ti da nema vise pjesadijskih ratova, da nas neko hoce napasti bacio bi nam nekoliko bombi i prijatno crna goro. Mi ulazemo velika sredstva za vojsku koja nam je nepotrebna apsolutno, a ta sredstva bi itekako bila dobro dosla za zdravstvo, skolstvo i slicno. I procitaj moj post iznad ovog.
    Svako ko ima imalo mozga shvata ovo.
    Jedino Bohemia i slični misle da će nas spasit 10 sklekova po glavi stanovnika.
    Raise my hammer,take my aim

  19. #19
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bohemia View Post
    xaxaxaxa vidite li vi sta prica ovaj mojsije.velika turska nam nije mogla skoro nista toliko godina,a on mi prica da bi nas neko za cas pregazio.jesi li svjesan koliko smo bitaka kroz istoriju dobili dje smo bili u nekoliko puta manjem broju.idu uzmi istoriju malo u ruke pa ces vidjeti kakvi smo i sta smo.sigurno je da jedan americki vojnik nema ni trecinu hrabrosti ka sto ima jedan nas
    Velika turska nam nije nista mogla bez to sto smo bili 500 godina pod njima i sto smo jeli korijenje i koru od drveta dok nam sveti Petar nije dobio krompir iz rusije?
    Tvoja percepcija stvari je dosta izvrnuta, ali dobro, to ti je sto ti je.

  20. #20
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da bi trebalo, ali je danas sve neorganizovano pa ne znam koliko bi i bilo valjano to služenje vojnog roka...

    Iako nema vojske, možda bi valjalo organizovat neki vid obuke za ljude u trajanju od par mjeseci, jer danas mlađi ljudi ne znaju sjekiru da koriste a ne što drugo.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,819
    Thanks Thanks Given 
    676
    Thanks Thanks Received 
    3,040
    Thanked in
    1,805 Posts

    Default

    Црној Гори треба систем одбране који би био 80% резервни састав...значи око 2.000 професионалаца, 500 цивила и неких 8.000 резервиста типа националне гарде који би једном у пар мјесеци изводили вјежбе.
    Ових 2000 профрсионалаца би чинио генералштаб, највећи дио морнарице и јединице авио базе, 2 чете војне полиције (+једна чета резервиста), батаљон за специјална дејства, чета АБХО, јединице осматрања и јављања, центар за обуку ових 8.000 резервиста и већи дио официра који командују резервистима.Цивили би углавном били медицинско и помоћно особље које се такође може регрутовати по потреби.

    То фактички значи да имаш полупрофесионалну војску од 10.000 људи која може изаћи на положаје за пар сати, а да 8000 способних младића (и ђевојака) имају цивилне послове и да могу да се остварују као људи, а не да џабалебаре по касарнама...

    Те људе ваља добро опремити и обучити, добро платити, чак и резервистима дати добре дневнице за рад на терену, што кошта...ал тако је то са одбраном...

    Овај систем што сад имамо је на дуге стазе неодржив и води у двије крајњости а то су или мој модел или укидање Војске Црне Горе као активног система.

    П.С.
    Брајане 400е плату у ВС немају ни подофицири, па нисам сигуран да ћеш прећи 300е као уговорац...
    Last edited by BAR; 16-08-11 at 15:41.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  22. #22
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    8,652
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E sad viđeh ovo za zapošljenje. Ne bih se zaposlio kao vojnik jer ne bih mogao da služim ni jednoj zemlji iz razloga što smatram da je svaka makar jednom donijela pogrešnu odluku.

    Ali bih uvijek bio tu za slučaj neke katastrofe da pomognem koliko god mogu.

  23. #23
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    prijepodne u sutomore,pijem kafu,a uvece u kafanu
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    brat bar je objasnio kako treba.svaka ti cast.mada opet mislim da svi trebaju da sluze vojni rok pa od tih koji zavrse vojnik rok izabrati najspremnije.posto vidim da si upucen da te pitam primaju li se sad novi vojnici kod nas,kakva je obuka,radno vrijeme i plata?

  24. #24
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    П.С.
    Брајане 400е плату у ВС немају ни подофицири, па нисам сигуран да ћеш прећи 300е као уговорац...
    Provjeri opet, mislim da imaju, znam kad sam razgovarao sa zenom iz generalstaba u vezi papira i sta mi sve treba da bih se prijavio, tad mi je bila spomenula i platu i tacno se sjecam tih 400 eura

  25. #25
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bohemia View Post
    xaxaxaxa vidite li vi sta prica ovaj mojsije.velika turska nam nije mogla skoro nista toliko godina,a on mi prica da bi nas neko za cas pregazio.jesi li svjesan koliko smo bitaka kroz istoriju dobili dje smo bili u nekoliko puta manjem broju.idu uzmi istoriju malo u ruke pa ces vidjeti kakvi smo i sta smo.sigurno je da jedan americki vojnik nema ni trecinu hrabrosti ka sto ima jedan nas
    Iako nisam namjeravao,ne mogu propuštit ovo.
    Priča da Turska nikada nije mogla pokoriti Crnu Goru je čista glupost.Svakome sa miligramom mozga ko poznaje istoriju je to jasno,ne i tebi.Mi smo im predstavljali ekonomski neisplativu gomilu kamena.Tačka.Vodili smo bitke,uglavnom,ne s Osmanskom imperijom,koja je bila u stanju da pošalje pola miliona ljudi na Beč,nego sa lokalnim šišnjarima,agama,begovima,*****ma,palcima.Da se razumijemo,nije bilo lako našim pretcima održavat tu kakvu-takvu nezavisnost,ali činjenica je,da je sultan naredio da se pokori Crna Gora,tako bi i bilo.Mislim da je par puta turska profesionalna vojska krenula na Crnu Goru i svaki put smo dobijali po nosu,i vladike bježale u inostranostvo.Da se razumijemo,nije to neočekivano.Ali ti priča ne pije vodu.
    Međutim,sve i da su naši pretci bili sve sami Ahil do Hektora,i da smo mi naslijedili tu osobinu,borbenost,junaštvo,umijeće ratovanja,pizde materine,to danas ne valja pišljivog boba.Eto,moguće da bi se,ako opet dođe do kakvih balkanskih ratova,zubima klali sa napaćenom braćom oko nas,kao što smo i mi sami.Samo što takav scenario gledat nećemo,s obzirom na to da velike sile neće više dopuštat da horde divljaka mahnitaju pred njihovim očima.Inače,da zasmetamo mi,ili koja država u okruženju kakvoj vojno moćnoj državi,10-ak raketi bi nas sve počistilo za par minuta.Jedino da im pošalješ poštom Cecin novi album,onda bi nas pošteđeli.
    Last edited by Need2rock; 16-08-11 at 15:45.
    Raise my hammer,take my aim

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vojska Crne Gore
    By MNT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2937
    Last Post: 25-04-24, 12:20
  2. buducnost crne gore ?!
    By pilicius in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 165
    Last Post: 21-09-12, 14:26
  3. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 12:37
  4. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 03-01-70, 14:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •