Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 65 of 65

Thread: Sahrane, saucesca...

  1. #51
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Lijepo li je kad te zapale i prospu pepeo sa balkona ka mrve sa stoljnaka.
    Zasto? Ovo je dobra fora:




    This photo of a dead dog named Sussie was printed using her ashes. It's really creepy, but I kind of want the same thing done to me when I die.
    You know, just for kicks and to piss off whoever has to keep the photo forever.
    It seems that the people from Skrekkogle—who is now offering this service online—use a modified printer and some alchemy to create these photographs.


    I am so post-rock I shit sad birds.


  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    juče viđeh kola, srbijanske table i zalijepljena smrtovnica na njima :bi_polo:
    hahhhahahahhhhahahah,izvanredno!!!!!!!!

  3. #53
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    hahhhahahahhhhahahah,izvanredno!!!!!!!!

    ne, ne...izvanredna je smrtovnica (Bože mi oprosti) lika koji je napravio kuću bukvalno na plaži i umre mu tata, a on objavi:

    "ti ode, a ne viđe i ne uđe mi u kuću u budvi, na 50m od mora je, tajooo".


    moram to da kopiram...moram...


    edit: i da se ne zaboravi

    nothing comes from violence and nothing ever could

  4. #54
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    ne, ne...izvanredna je smrtovnica (Bože mi oprosti) lika koji je napravio kuću bukvalno na plaži i umre mu tata, a on objavi:

    "ti ode, a ne viđe i ne uđe mi u kuću u budvi, na 50m od mora je, tajooo".


    moram to da kopiram...moram.
    izbaci to i vodim te na kolace

  5. #55
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by getaway blues View Post
    Kako se odnosite prema svemu tome? Ovi nasi obicaju, kapele govori cvijece vijenci chuda... Ima li tu stvari koje su vam nelogicne, koje bi izbjegli, eventualno zavjeshtali da se neke stvari izbjegnu ili odrade na specifican nacin? Je li na sve to gledate kao dio tradicije, ili...?
    Ja licno nikako ne volim ni sahrane ni saucesca (ima li idje iko bez naricaljke i lelekachi na svijet' da to voli??)...niti mi se svidjaju obicaji koji se postuju kod nas (ali su svakkao bolji no rucak na sred groblja kao kod nekih,!OMG!!!:hororr...

    Ne razumijem zashto svak ne bi radio onako kako osjeca da treba kada se desi takva situacija, tj onako kako zheli bez obaveze da gleda shto ce se po narodu pricati??? Mislim, kad premine neko ko ti je blizak, to je samo tvoja stvar, odnosno stvar tvoje familije...a ostali neka se sisaju... ja...imam neka iskustva sa tim, i znam da smo bili kategorichni, tjda se nije moglo niti lelekati, niti naricati,niti kukati, niti PLAKATI kad se jednom...to desilo... Tamo dje ih ja ne gledam mogli su rad mene vene da sijeku.

    Treba znati iskazati postovanje prema osobi koja odlazi na pravi nacin.

    2. Jezim se od obaveze da se podje nekome na saucesce ili sl... To mi je cijelog zivota bilo...nepodnosljivo,bjezala sam od toga kao od djav'la, ali doslov'ce. Ali... necete vjerovati koliko je istinito ono shto cujete u narodu (bizarno, opet narodske price!): kad odlazi neko vama drag, ma koliki sok da je u pitanju, zapamtite svako poznato i nepoznato lice koje ste vidjeli toga/tih dana. I onda, upravo iz razloga shto su izrazili postovanje prema toj vama dragoj osobi, zelite da ispostujete i vi njih.

    Moze sve ovo zvucati kao idiotluk nekim ljudima, ali... pricam iz iskustva.

    Da sumiram, ne svidjaju mi se obicaji. Ali, ako mislite da se moze promijeniti neshto shto se vjekovima gradilo i usadilo u temelje tradicije, grdno ste se prevarili.
    Last edited by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^; 18-08-11 at 14:00.

  6. #56
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,978
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    105
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Znam da je u Nk obichaj kad odesh na saucheshce da zaredjash u svaku kapelu... Uglavnom medju ovim panjatima, da im se ko ne naljuti. Bila je pricha kad je ovima umro rodjak u Bg, i tamo, ne znam znam sad tachno, 20-ak kapela... O jadu se zabavili dok su sve obishli.
    Slazem se.

  7. #57
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DJuzla View Post
    izbaci to i vodim te na kolace

    pizza.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #58
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,694
    Thanks Thanks Given 
    2,094
    Thanks Thanks Received 
    1,062
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    pizza.
    sto da ne

  9. #59
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ View Post
    Ja licno nikako ne volim ni sahrane ni saucesca (ima li idje iko bez naricaljke i lelekachi na svijet' da to voli??)...niti mi se svidjaju obicaji koji se postuju kod nas (ali su svakkao bolji no rucak na sred groblja kao kod nekih,!OMG!!!:hororr...

    Ne razumijem zashto svak ne bi radio onako kako osjeca da treba kada se desi takva situacija, tj onako kako zheli bez obaveze da gleda shto ce se po narodu pricati??? Mislim, kad premine neko ko ti je blizak, to je samo tvoja stvar, odnosno stvar tvoje familije...a ostali neka se sisaju... ja...imam neka iskustva sa tim, i znam da smo bili kategorichni, tjda se nije moglo niti lelekati, niti naricati,niti kukati, niti PLAKATI kad se jednom...to desilo... Tamo dje ih ja ne gledam mogli su rad mene vene da sijeku.

    Treba znati iskazati postovanje prema osobi koja odlazi na pravi nacin.

    2. Jezim se od obaveze da se podje nekome na saucesce ili sl... To mi je cijelog zivota bilo...nepodnosljivo,bjezala sam od toga kao od djav'la, ali doslov'ce. Ali... necete vjerovati koliko je istinito ono shto cujete u narodu (bizarno, opet narodske price!): kad odlazi neko vama drag, ma koliki sok da je u pitanju, zapamtite svako poznato i nepoznato lice koje ste vidjeli toga/tih dana. I onda, upravo iz razloga shto su izrazili postovanje prema toj vama dragoj osobi, zelite da ispostujete i vi njih.

    Moze sve ovo zvucati kao idiotluk nekim ljudima, ali... pricam iz iskustva.

    Da sumiram, ne svidjaju mi se obicaji. Ali, ako mislite da se moze promijeniti neshto shto se vjekovima gradilo i usadilo u temelje tradicije, grdno ste se prevarili.
    slazem se apsolutno,sem za ovo boldovano, na zalost sam imala iskustva sa ovim i pola ljudi koji su mi izjavili saucesce ja ni registrovala nisam, posle su mi drugi pricali ko je bio i td...
    mislim da je to ipak individualno...
    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  10. #60
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by El_NiNhO View Post
    Znam da je u Nk obichaj kad odesh na saucheshce da zaredjash u svaku kapelu... Uglavnom medju ovim panjatima, da im se ko ne naljuti. Bila je pricha kad je ovima umro rodjak u Bg, i tamo, ne znam znam sad tachno, 20-ak kapela... O jadu se zabavili dok su sve obishli.
    Da je rodjak bio u Njujork oni se jos ne bi vratili

  11. #61
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dodjem na forum posle 100 godina, i ODJE SAHRANA!
    :)

  12. #62
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oooooooooo, DzoniS, dobro nam došao nazad!

    Quote Originally Posted by cpu
    Meni je vazda scena dbuksovaca i onoga Ljubooo
    A zamisli još kad viđeh Gorana da prilazi da mi izjavi saučešće... Jad.
    Last edited by puppy; 21-08-11 at 20:32.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  13. #63
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,242
    Thanks Thanks Given 
    417
    Thanks Thanks Received 
    2,568
    Thanked in
    1,251 Posts

    Default

    Mrzim sahrane. Nepotrebna manifestacija primarno za starceve i babe. Mozes saucesce da izjavis nekome kad god ga vidis. Ja sam ustvari za kremiranje. Groblja zauzimaju ogroman prostor bez racionalne potrebe. Moze se neko svetiliste mrtvim ukucanima i u kucu napravit ako vam je bas toliko stalo do njih. Ako vjerujete u boga, raj itd. onda grob ne bi trebalo nista ne znaci jer je po vasem vjerovanju ta osoba u raju (ili paklu). Ako ne vjerujete, ni tad vam grob nista ne treba jer znate da se u njemu nalazi samo gomila kostiju ili tijelo koje ce eventualno da izjedu crvi.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #64
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    1,285
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao prvo,na saucheshca i sahrane se ne ide jer to neko voli,vec iz poshtovanja. Ne shvatam ljude koji prave razloge zbog chega ne idu na saucheshca,izuzev nekih trauma i smatram to neodgovornim i sebichnim ponashanjem. Na lichnom iskustvu znam da ovakve stvari duboko pogadjaju chovjeka i svaki PRAVI vid paznje znache ozaloshcenima mnogo.

    Drugo,neprijatno je vidjeti ljude koji se ne znaju obuci za ovakve prilike. Ne morate obuci odijelo ako ga nemate,ali se mozete obuci pristojno. Ova pravila poshtuju najvishe stariji ljudi,shto je i za ochekivati.

    Trece,u mom kraju su ljudi "modernizovali" obichaje tipa ruchak poslije sahrane ili chetrdesnice i umjesto toga se daje prilog crkvi. Ove zastarjele obichaje je vecina ljudi odbacilo iz razumljivih razloga,olakshanja za porodicu i neprijatnog osjecaja poslije ovakvih prilika.
    Peace,Love,Unity & Respect
    for one another !

  15. #65
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    nagovori ljude u tvom kraju da prilog daju Domu u Bijeloj...
    Sell the Vatican, Feed the World!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Muzika Za Sahrane!
    By Erzebet_BathorY in forum Muzika
    Replies: 36
    Last Post: 18-09-07, 08:43
  2. Fotke sa sahrane Milosevica
    By mihael in forum Sve i svašta
    Replies: 29
    Last Post: 27-03-06, 22:26
  3. Govor sa ciganske sahrane
    By GentleGiant in forum #montecafe
    Replies: 1
    Last Post: 11-06-05, 18:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •