View Poll Results: Pristati na ultimatum/ucjenu (pro)srpskih stranaka ili ne?

Voters
78. You may not vote on this poll
  • 1. ne treba ulaziti u razgovor o temama koje nemaju veze sa izborima

    34 43.59%
  • 2. pristati, ali ne ići van okvira Ustava

    5 6.41%
  • 3. izjednačiti crnogorski i srpski bez obzira da li to dozvoljava Ustav

    31 39.74%
  • 4. nešto drugo - objasniću

    8 10.26%
Page 4 of 41 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 1021

Thread: Pristati na ultimatum/ucjenu (pro)srpskih stranaka ili ne?

  1. #76
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Glasaj Raško (sa svojim kolegama) za ravnopravan tretman srpskog. Neka bude više od 2/3 pa neće biti protivustavno.
    ---
    Ja ne znam Majo jesi li bila u Crnoj Gori prethodnih godina i jesi li bila svjedok insistiranja na različitosti crnogorskog jezika. Je li ti poznata činjenica da je Ministarstvo obrazovanja organizovalo posebne kurseve za nastavnike jezika kako bi ih osposobilo da predaju crnogorski? Znaš li Majo kakva je "hajka" bila organizovana na one koji su se zalagali da se jezik samo nazove crnogorskim (Dr.Lakić, Dr. Glušica)
    I sad tvrdite da se radi o istom jeziku... ili sam ja pogrešno zaključio.
    Pogresno ste zakljucili.

    Gospodin El Re je odmah shvatio sto sam napisala, jer govorimo istim jezikom.

    Hvala Lepo

  2. #77
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Ovakve stvari nijesu iznenadjenje, oni ce jednostavno uciniti sve da Crnoj Gori ne bude dobro iz prostog razloga sto ona nece da je njihova i srpska. Kad se Crna Gora okrenula sebi to su shvatili kao najvecu katastrofu, cak su i gubitak Kosova dovodili u vezu sa referendumom u CG, jer je bivsa SRJ bila medjunarodno pravni subjekt za koji se vezivalo Kosovo i neke rezolucije UN. Sjetite se samo kako su odusevljeno sjedjeli u skupstini kad se intonirala himna, sa kojim oni zarom osporavaju crnogorski narod i sve crnogorsko. Zamislite samo da u engleskom,francuskom ili njemackom parlamentu sjede poslanici koji se zalazu za ukidanje tih parlamenata i drzava, to samo odje ima i nidje vise. Koliko su oni krivi isto toliko, ako ne i vise je kriva i vladajuca koalicija koja im je to i dopustila. Ne kazem da ih je trebalo ubiti, ali ih tuci i to javno svakako je trebalo kada nijesu ustajali na intoniranje himne i kada su se drznuli da u skupstini cijepaju ustav. Za negiranje prava na postojanje citavim narodima je trebalo davno reagovati i to tako zestoko da nam se prijem u kandidate za EU odlozi za par godina.

  3. #78
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zna li Crna Gora šta je?

    Jedan od rijetkih, dr.Živko Andijašević je fino nazvao ovu naciju greškom.

    Pomalo sam zbunjen, jer ne znam šta da mislim. davno sam digao ruke od vajnog nacionalizma, jer milsim da sam prozreo njegovu pravu prirodu. Od poletne emocije ostalo je gnušanje.
    Kao prvo da je pravde i nacionalne definisanosti odrekli bi se grba jer smo ga ukrali i prisvojili. Orao je carski sa sve obilježjem i žezlom, a ne znam kada se Crna Gora prostirala do 'lavova' pa i njega ubacismo na grb.
    Trebamo staviti nešto što nam je priličnije, vjetrokaz, pa umjesto sjevera i juga da stavimo Crnogorčenje i Srbovanje, pa zavisno od faze u kojoj smo da promjenimo pravac samog vjetrokaza.

    Prema istoriji gajim malo više ljubavi pa sam ponešto od nje i saznao.
    Ciklično mijenjamo mišljenja u zavisnosti od veličine ideje, čas smo srbi čas crnogorci, a nismo se prezali ni od turaka,ugara ili mletaka, sve zavisno od situacije. U konstantnom sanjanju o nekoj vjerskoj,nacionalnoj državi, pšodneblju čojstva i junaštva, ko imalo zna išta o tome, bojim se da je slika dijametralno drugačija, sve jad i bijeda.
    Vidno je da nikoga nije briga za ubogi jezik, koliko je svakoga briga kojim se imenom zove, pa se ćera inat.
    Kada je Vuk Karadžić reformisao slovenski jezik, niko Njegošu nije stavlja nož podgrlo i ćera ga da srbuje. A u naslijeđe polupismeni Petrovići su nam ostavili i Nikolu, kojije dobar dio života srbenčio, pa kada je vidio da njegov tur neće sjesti na tron obnovljenog serbskog carstva, sjetio se crnogorčenja. Pa sada ga masakriraju kidaju dijelove koje im odgovaraju pa te uzimaju.
    Koliki smo ljudi, možemo vijdeti u vremenu prvog svjetskog rata. Gdje Nikola posla momke protiv austro-ugara, te to ne biše tuski čobani pa im dadoše pop repu. Te nas ta pirova pobjeda umiri do kraja rata.
    ALi žustro je nastavljeno još deset godina u međusobnom klanju, gdje su jedni druge hvatali pa se ubijali.
    federalisti i unijati, zeleni i bijeli. Pa po potrebi zeleni postadoše bijeli, tako i bijeli postadoše zeleni.
    Niko od njih nije uvezen, sve je to gospodo naš domaći proizvod, našeg suludog i primitivnog mentaliteta.
    Kad je došao komunizam, niko od crnogoraca nije bio veći komunista, pa i antikomunista kako je vrijeme dolazilo.
    A i ovi pametnjakovići su od ultrasrbovanja došli do ultracrnogorčenja.
    Blago nama sa svim ovim građanskim nacionalistima i atesitičkim vjernicima.
    Od crkve , preko nacionalnosti pa do jezika ...srbovanje i crnogorčenje...čojkaju li se čojkaju.
    Sve je nama neko podmetnuo, hoće da nas asimiluje, da nam otmu rudna bogastva, divlju ljepotu i pokradu riznice i energetske potencijale Morače i Tare.
    Mislim da je Hitler lično zakačio sa Musolinijem kada je u pitanju bila okupacija Crne Gore, mora da mu je duče dao cijelu sjevernu Afriku za nas.

    Vjetrokaz, na zastavu, to nam priliči.

  4. #79
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Ovakve stvari nijesu iznenadjenje, oni ce jednostavno uciniti sve da Crnoj Gori ne bude dobro iz prostog razloga sto ona nece da je njihova i srpska. Kad se Crna Gora okrenula sebi to su shvatili kao najvecu katastrofu, cak su i gubitak Kosova dovodili u vezu sa referendumom..
    ocigledno mnogima nije jasno da ovdje nije rijec o nekom narodu, drzavi, susjedu.. nego o GRADJANIMA! Ili stvarno mislite da su tih preko 40% sto pricaju srpski SVI do poslednjeg Srbi?! Ne, gospodo.. ovdje je rijec o GRADJANIMA, razlicite nacionalne, vjerske, pa i klasne pripadnosti. Ljudi koji su svjesni cinjenice da svi govorimo istim jezikom, koji smo svi ucili u skolama i koji ne zele da jezik kojim govori vecina u CG ne bude ravnopravan novonastalom crnogorskom okicenim nekim novim slovima..

    p.s. Zbilja, to sam htio i prije da pitam.. Kad u skoli djeca budu ucili to slovo Zj (***** li ga, ne znam kako da ga napisem), pa bude se ucila rijec koja pocinje tim slovom i bude taj nadimak ministra nam presvijetle kulture Z(j)aga.. i neki ucenik bude pitao uciteljicu da mu kaze jos neke rijeci koje pocinju tim slovom.. sta ce mu reci? Znam, ovo je preslikana scena kad je onaj lik iz "Bez granica" razglavio Micunovica, ali ce se itekako cesto desavati u skolama i praviti sprdnja na taj racun....


  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis Fowl View Post
    Zna li Crna Gora šta je?

    Jedan od rijetkih, dr.Živko Andijašević je fino nazvao ovu naciju greškom.
    Djaoli ga iźeli kad nesto citas citaj kako treba a ne polovicno pa se poslije domisljas. Vjerujem ti na rijec oko cega se zaklacise Hićo i Musol, ali to nije tema
    Last edited by Hari Krisna; 12-08-11 at 22:30.

  6. #81
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    neke neozbiljne nacije tipa Velika Britanija, Sjedinjene Americke Drzave uopste nemaju definisan zvanicni jezik u ustavu. Nemaju! Dobro SAD, bar imaju ustav dok kod Britanaca cak ni to ne moze da se tvrdi. Englezi jednostavno jesu to sto jesu, ne moraju da dekretima govore sta jesu a sta nisu.

    Onaj jezik kojim govori vecina je neki de facto zvanicni ali nuzno to ne mora biti, nigde ne pise da to tako mora biti. A jedna Italija je tek pre par godina definisala italijanski kao zvanicni jezik u ustavu, i to uz veliki otpor. To je za mnoge Italijane toskanski jezik i oni svoje govore ne smatraju dijalektima vec jezicima iako je italijanski standard jasan i davno usvojen. U vreme kad je usvojen samo 3% stanovnika nove drzave Italije je govorilo tim jezikom.

    Naravno, kada se ustav bavi jezicima to onda ispadne ovako kako ispada. Medjutim, meni je najzanimljiviji i trajno i nepobedivo glup Ustav Srbije gde u preambuli pise da je Kosovo Srbija.

    Vecina ljudi na Balkanu ne poseduje osnovno shvatanje o tome sta ustav jeste i treba da bude.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  7. #82
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Djaoli ga iźeli kad nesto citas citaj kako treba a ne polovicno pa se poslije domisljas. Vjerujem ti na rijec oko cega se zaklacise Hićo i Musol, ali to nije tema
    Upravo jeste, nacija sa greškom, ne može se složiti oko ničega.
    Ne postoji homogenost. Stalno se segmenti sudaraju i krzaju jedan od drugog.
    To je bit uskopoličkih interesa političkih polova kojima nije Crna Gora iznad svega.
    Zar treba da se građani Crne Gore ucjenjuju i palamude oko ulaska u EU ?

    O čemu mi pričamo, političke krize koje su drmale normalan svijet u 18 vijeku.


    jezik treba nazvati SLOVENSKIM.
    Prije nego ga je DB-ovac Vuk Karadžić prozvao serbskim, zvao se tako.

    i Smrt Fašizmu!

  8. #83
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    CG: Srpski jezik se vraća u škole?


    Na pregovaračkom stolu predstavnika vlasti i opozicije, DPS će najvjerovatnije dati ponudu kojom se izjednačavaju crnogorski i srpski jezik u obrazovnom sistemu, piše list pozivajući se sagovornike iz najuticajnije crnogorske partije na čijem je čelu bivši premijer Milo Đukanović.

    Početak konsultacija, prema najavama iz Vlade, očekuje se krajem naredne sedmice, što bi, kako piše list, moglo dovesti do “nove političke krize na državnom nivou”, jer se manja članica vladajuće koalicije, Socijaldemokratska partija na čijem je čelu predsednik parlamenta Ranko Krivokapić, žestoko protivi vraćanju srpskog jezika u nastavni program.

    “Dan” tvrdi da je zvaničnoj Podgorici sa više adresa u Evropskoj uniji stiglo upozorenje da Crna Gora mora poštovati jezičku većinu i da joj ne sme dodeljivati status manjine.

    Pitanje srpskog jezika uslov je opozicije za nastavak pregovora o usaglašavanju izbornog zakonodavstva oko kojeg skupština u šest rundi nije uspela da dođe do kompromisa.

    Na redu je sedma pregovaračka runda, a, prema očekivanjima predstavnika Evropske unije u Crnoj Gori, ambasadora Leopolda Maurera, taj proces bi trebalo da se okonča do početka septembra.

    Demokratska srpska stranka pozvala je građane da, u slučaju da dogovor opozicije izostane, problem oko jezika radikalizuju bojkotom nastave.

    U ovoj političkoj igri ulog je suviše veliki, pa je jasno da su argumenti opozicije neoborivi i razumljiviji i međunarodnim faktorima, posebno posle popisa stanovnistva, smatraju u toj stranci.

    http://www.b92.net/info/vesti/index....&nav_id=531592

  9. #84
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    -Nema više Kosova,ajmo sada da malo burdamo po ulica:
    "Demokratska srpska stranka pozvala je građane da, u slučaju da dogovor opozicije izostane, problem oko jezika radikalizuju bojkotom nastave".
    "

  10. #85
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    482
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ?? - ??

    Jes da ih ne koristim, bez u sali, ali neka su ih uveli, milo mi jekadih vidim. Tako su ljudi govorili ko zna od kad. A to sto tad, ranije, nisu imali prava na iste i mnogo sta drugo, cak ni na naciju, to je druga stvar i prica.




    ---
    - Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #86
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis Fowl View Post
    Zna li Crna Gora šta je?

    Jedan od rijetkih, dr.Živko Andijašević je fino nazvao ovu naciju greškom.

    Pomalo sam zbunjen, jer ne znam šta da mislim. davno sam digao ruke od vajnog nacionalizma, jer milsim da sam prozreo njegovu pravu prirodu. Od poletne emocije ostalo je gnušanje.
    Kao prvo da je pravde i nacionalne definisanosti odrekli bi se grba jer smo ga ukrali i prisvojili. Orao je carski sa sve obilježjem i žezlom, a ne znam kada se Crna Gora prostirala do 'lavova' pa i njega ubacismo na grb.
    Trebamo staviti nešto što nam je priličnije, vjetrokaz, pa umjesto sjevera i juga da stavimo Crnogorčenje i Srbovanje, pa zavisno od faze u kojoj smo da promjenimo pravac samog vjetrokaza.

    Prema istoriji gajim malo više ljubavi pa sam ponešto od nje i saznao.
    Ciklično mijenjamo mišljenja u zavisnosti od veličine ideje, čas smo srbi čas crnogorci, a nismo se prezali ni od turaka,ugara ili mletaka, sve zavisno od situacije. U konstantnom sanjanju o nekoj vjerskoj,nacionalnoj državi, pšodneblju čojstva i junaštva, ko imalo zna išta o tome, bojim se da je slika dijametralno drugačija, sve jad i bijeda.
    Vidno je da nikoga nije briga za ubogi jezik, koliko je svakoga briga kojim se imenom zove, pa se ćera inat.
    Kada je Vuk Karadžić reformisao slovenski jezik, niko Njegošu nije stavlja nož podgrlo i ćera ga da srbuje. A u naslijeđe polupismeni Petrovići su nam ostavili i Nikolu, kojije dobar dio života srbenčio, pa kada je vidio da njegov tur neće sjesti na tron obnovljenog serbskog carstva, sjetio se crnogorčenja. Pa sada ga masakriraju kidaju dijelove koje im odgovaraju pa te uzimaju.
    Koliki smo ljudi, možemo vijdeti u vremenu prvog svjetskog rata. Gdje Nikola posla momke protiv austro-ugara, te to ne biše tuski čobani pa im dadoše pop repu. Te nas ta pirova pobjeda umiri do kraja rata.
    ALi žustro je nastavljeno još deset godina u međusobnom klanju, gdje su jedni druge hvatali pa se ubijali.
    federalisti i unijati, zeleni i bijeli. Pa po potrebi zeleni postadoše bijeli, tako i bijeli postadoše zeleni.
    Niko od njih nije uvezen, sve je to gospodo naš domaći proizvod, našeg suludog i primitivnog mentaliteta.
    Kad je došao komunizam, niko od crnogoraca nije bio veći komunista, pa i antikomunista kako je vrijeme dolazilo.
    A i ovi pametnjakovići su od ultrasrbovanja došli do ultracrnogorčenja.
    Blago nama sa svim ovim građanskim nacionalistima i atesitičkim vjernicima.
    Od crkve , preko nacionalnosti pa do jezika ...srbovanje i crnogorčenje...čojkaju li se čojkaju.
    Sve je nama neko podmetnuo, hoće da nas asimiluje, da nam otmu rudna bogastva, divlju ljepotu i pokradu riznice i energetske potencijale Morače i Tare.
    Mislim da je Hitler lično zakačio sa Musolinijem kada je u pitanju bila okupacija Crne Gore, mora da mu je duče dao cijelu sjevernu Afriku za nas.

    Vjetrokaz, na zastavu, to nam priliči.
    Dobar post, ali osnovni problem u CG nisu podele, naprotiv normalno je da postoje razlike i podele, cak bih rekao - sto vise to bolje. Pravi problem je taj sto svi u CG hoce da zatru sve druge i da samo oni zive a druge da pojede mrak. Kao da se razlike uvek i samo potiru, nikada se ne dopunjuju. To je sustinski problem CG pa i sire na Balkanu, mogao bih i o uzrocima ali nije sad mesto i vreme.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  12. #87
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis Fowl View Post
    U
    Ne postoji homogenost.
    Hvala Bogu da ne postoji.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  13. #88
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oko mišljenja SNP-a o zakonu...prije mjesec dana su rekli da ne žele da se dogovoraju sa predstavnicima vlasti na osnovama zahtjeva za uvođenje srpskog jezika. Što je najzanimljivije to je iznio Neven Gošović koji sad kaže da je "razočaran" što Krivokapić neće razgovarati o obrazovnim zakonima na temi izbornog zakona. Smiješni su ka crtani film.
    Još nešto da ne zaboravim. Opozicija je tražila da nedžravljani glasaju do 2016 do kad je moguće održati 2 izborna ciklusa....tako da bi imali paradoksalnu situaciju da o državnim poslovima odlučuju oni koji nijesu državljani (čega nema ni u jednoj zemlji na svijetu!) sve do 2020, ili čak 14 godina poslije referenduma ili 4 godine duže nego što je najduži rok za dobijanje CG državljanstva (pod predpostavkom da su 2006 živjeli u CG).

    Venecijanska komisija je na ovo rekla da "nije uobičajena praksa da toliko dugo glasaju, već danas, a ne za dalje" - parafraziram ne citiram. Tačka sporazuma je da to bude 2013, tj sljedeći izborni ciklus. Kako se radi uglavnom o biračima koji glasaju srpsku opoziciju (njih 15.000) brisanje ovih ljudi bi dovelo do toga da izgube 4-5 mandata od sadašnjih 25, što bih iz bacilo ispod 25% čime bi izgubili mogućnost da mogu nešto blokiratu po nalogu ili bez naloga.

    Ne manje bitno je to da po sadašnjem zakonu opozicija izgubila 90% izbornih krugova u proteklih 14 godina, pa ne znam što bi i dalje istrajavali na njemu. Pogotovo jer je već danas situacija takva da gladača koji dobijaju mandate u tkz "albanskoj" izbornoj jedinici ima za manje od 4 mandata, a ne za 5, a da će svi oni u 100% slučajeva bit bliži DPS-u ili SDP-u nego opoziciji koja je kontra Kosova sa latentom antialbanskom potkom i sličnim varijantama...

    S tim da vam pošteno kažem...iz EU će pitat što je problem sa izbornih zakonom, a ne zvuči mi da će imat razumijevanja kad neko kaže - odredbe obrazovnog zakona...
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  14. #89
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Hvala Bogu da ne postoji.
    Mislio sam na homgenost ideje o državi...Crna Gora iznad svega, da ipak državni interes je i njihov interes.
    U zdravom društvu multinacionalno društvo je nevjerovatan motor koji pokreće demokratiju.

    Smrt Fašizmu!

  15. #90
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Dobar post, ali osnovni problem u CG nisu podele, naprotiv normalno je da postoje razlike i podele, cak bih rekao - sto vise to bolje. Pravi problem je taj sto svi u CG hoce da zatru sve druge i da samo oni zive a druge da pojede mrak. Kao da se razlike uvek i samo potiru, nikada se ne dopunjuju. To je sustinski problem CG pa i sire na Balkanu, mogao bih i o uzrocima ali nije sad mesto i vreme.
    Dobro si ovo reka. Ja priznajem da sam za to da se zatru ******** (oni koji su se prije 2003-e godine izjasnjavali da su crnogorske nacionalnosti, a od 2003-e da su srpske), ali ne da ih fizicki pobijemo (ne daj Boze) no kulturno (preko jezika i Crkve). I imamo veliku sansu da u tome i uspijemo, ali cemo tu sansu propustit ako izjednacimo ime srpski sa crnogorskim jezikom.

  16. #91
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by OSCAR View Post
    Oko mišljenja SNP-a o zakonu...prije mjesec dana su rekli da ne žele da se dogovoraju sa predstavnicima vlasti na osnovama zahtjeva za uvođenje srpskog jezika. Što je najzanimljivije to je iznio Neven Gošović koji sad kaže da je "razočaran" što Krivokapić neće razgovarati o obrazovnim zakonima na temi izbornog zakona. Smiješni su ka crtani film.
    Još nešto da ne zaboravim. Opozicija je tražila da nedžravljani glasaju do 2016 do kad je moguće održati 2 izborna ciklusa....tako da bi imali paradoksalnu situaciju da o državnim poslovima odlučuju oni koji nijesu državljani (čega nema ni u jednoj zemlji na svijetu!) sve do 2020, ili čak 14 godina poslije referenduma ili 4 godine duže nego što je najduži rok za dobijanje CG državljanstva (pod predpostavkom da su 2006 živjeli u CG).

    Venecijanska komisija je na ovo rekla da "nije uobičajena praksa da toliko dugo glasaju, već danas, a ne za dalje" - parafraziram ne citiram. Tačka sporazuma je da to bude 2013, tj sljedeći izborni ciklus. Kako se radi uglavnom o biračima koji glasaju srpsku opoziciju (njih 15.000) brisanje ovih ljudi bi dovelo do toga da izgube 4-5 mandata od sadašnjih 25, što bih iz bacilo ispod 25% čime bi izgubili mogućnost da mogu nešto blokiratu po nalogu ili bez naloga.

    Ne manje bitno je to da po sadašnjem zakonu opozicija izgubila 90% izbornih krugova u proteklih 14 godina, pa ne znam što bi i dalje istrajavali na njemu. Pogotovo jer je već danas situacija takva da gladača koji dobijaju mandate u tkz "albanskoj" izbornoj jedinici ima za manje od 4 mandata, a ne za 5, a da će svi oni u 100% slučajeva bit bliži DPS-u ili SDP-u nego opoziciji koja je kontra Kosova sa latentom antialbanskom potkom i sličnim varijantama...

    S tim da vam pošteno kažem...iz EU će pitat što je problem sa izbornih zakonom, a ne zvuči mi da će imat razumijevanja kad neko kaže - odredbe obrazovnog zakona...
    Valjda u toj koaliciji ima dva grama mozga pa vide sto i ćoravi vidi da će vazda naći neki novi izgovor i sve goniti do onoga sto ne moze da dobiju. Strasna je novost da Gosović i kompanija nesto slazu ili se dogovor izjalovi pod uticajem zlatiborske arije. Razumijem da je i DPS-u do tog zakona kao i mom kokotu do oranja, jer se ne mogu dogovoriti ni sa albanskim strankama, a koliko shvatih niti traze nesto specijalno niti ekstra vec ono rjesenje koje je sad. Razumijem da se DPS-u ne ide na izbore, ali sto Rifat skoci kao oparen da su novi izbori nepotrebni to ne shvatam. Neka se Medojević guzva na listu sa vojvodom, glasaju samo drzavljani pa neka pobijredi ko god oće ali će biti jasnije da li se narod zamajava sa EU ili neko ozbiljno misli o tome.

  17. #92
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Cetinje, ponekad Titograd
    Posts
    2,367
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije ni meni jasno što Rifko skače...mislim da nije konsultovao partijsku centralu oko toga
    Ja bih odmah na jesen na izbore pa što ko ponese...optužiš ih da su antievropski i da pokušavaju da ponište referendum i po njima ka po pranju. PZP bi morala sa NOVOm na listu, što bi skunuli i jednima i drugima glasovo, znajući Peca, Kadića, Dobrila i ostale drali bi ih ka mačke ma ne bi ni SNP bolje prošao sa ovolikim koketirianjem sa DPS-om i Milićem koji se nije vidio zadnjih godinu dana.

    I da ne zaboravim, poslije neuspjeha sa bijelim košuljama, pojedini zapadni prijatelji su očigledo shvatili o kojem se potencijalu radi, tako da bi i to izoztalo, idu izbori i u Srbiji...

    Na kraju bi DPS uzeo vlast sam, SDP prešla 15% i otišla u opoziciju, a ovaj bijedni izgovor za opoziciju pao na oko 20 mandata zajedno...
    Primjeri cojstva i junastva Crnogoraca i Arbanasa - Marko Miljanov Popovic...

  18. #93
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad sam to napisao odma poslije glasanja skocise na mene sa ocjenama da bi bilo isto i pomislih da mozda stvarno. Prije neki dan kad ukrstismo racunice sa onima kojima je ljeb procjene izbora ispade da su moje ocjene ( sa malim stupanjima od tvojih) ipak bolje. Glavno pitanje je onda zasto DPS neće na izbore, a odgovor i ne treba bas mnogo nagadjati. U svakom slucaju SDP moze kad god oće prekinuti ovu farsu.

  19. #94
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Peko View Post
    Dobro si ovo reka. Ja priznajem da sam za to da se zatru ******** (oni koji su se prije 2003-e godine izjasnjavali da su crnogorske nacionalnosti, a od 2003-e da su srpske), ali ne da ih fizicki pobijemo (ne daj Boze) no kulturno (preko jezika i Crkve). I imamo veliku sansu da u tome i uspijemo, ali cemo tu sansu propustit ako izjednacimo ime srpski sa crnogorskim jezikom.
    I ja sam ******** kao mnogi drugi, kao i ti samo ti to ne shvatas, mozda bi trebalo da se samozatrem ali ipak ne bih

    Neko je rekao na forumu "pa nisu Srbi ovde dosli i doneli jezik i crkvu kao kolonisti". A ja mislim da se upravo to dogodilo. Dosli su neki Srbi i posrbili nas, jako davno, ko sto su Spanci dosli u Juznu Ameriku medju Indijance kojima nadenuse i to glupavo ime "Indijanci" i koji danas listom govore spanski, samo se to desilo jos ranije od toga. I sta sad da radimo dragi Peko. Ja rekoh sto rekoh - sto "nas narod" kaze, don't shoot the messenger :biggrin:

    A to kako se ko izjasnjava - moze da se izjasni kako hoce, ostace isto to sto jeste, ako je los ostace los, ako je dobar ostace dobar, niko nece dobiti ni krila niti ce mu se povecati muda od toga kako se izjasnio.
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    SSin, vala mi je milo da te vidju na forum, ali ne da te asimilujemo već da te imamo takog kakav si (naopak naravno )

  21. #96
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Peko View Post
    Dobro si ovo reka. Ja priznajem da sam za to da se zatru ******** (oni koji su se prije 2003-e godine izjasnjavali da su crnogorske nacionalnosti, a od 2003-e da su srpske), ali ne da ih fizicki pobijemo (ne daj Boze) no kulturno (preko jezika i Crkve). I imamo veliku sansu da u tome i uspijemo, ali cemo tu sansu propustit ako izjednacimo ime srpski sa crnogorskim jezikom.
    Šta je to ********?
    Opet mi nejasan pojam, nadam se i ne debilna moja izjava.
    Ništa se na silu ne može uraditi. Isti srbi su čizmom gazili sve crnogorsko pa nisu uspijeli ništa satrijeti.
    Veličina je u poštovanju tuđeg uvjerenja i stava, a ne u satiranju. Niko to nije uspio pa nećemo ni mi, to ti je zagarantovano.

    Smrt Fašizmu!

  22. #97
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    SSin, vala mi je milo da te vidju na forum, ali ne da te asimilujemo već da te imamo takog kakav si (naopak naravno )
    Ovo je moj omiljeni forum i uvek se osecam dobro tu sa vama, jedino tu i pisem o politici, ali samo kad imam inspiraciju Malo i da bocnem ponekad, podstaknem caskanje i tako
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  23. #98
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nemanjici nijesu KAMI NA KAMI ostavili neprevrnut u ZETI lishe Kotora, za tih 170 robovanja su posijali shjeme i ono je niklo i zdravo raslo, a i malo manastira i crkava, slichno su Katolici oslobodili Shpaniju od ISLAMA U USPONU , tako su PRAVOSLAVCI potisnuli Katolike i donijeli SVETOSAVLJE NARODNO VESELJE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #99
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mojoj Crnoj Gori trebaju demokratske promjene, počistiti kriminalce i narko-trgovce u košaru za smeće i pretvoriti legitimitet u legalitet ... Nažalost, al' nekom više odgovara ovakvo stanje ... Ovo se ne odnosi samo na skorašnje slučajeve, nego uopšteno...

  25. #100
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nihil View Post
    A tebe očigledno prava većine ne interesuju, pa im oduzimaš pravo da kao većina govore, pišu i školuju se svojim jezikom. A ovako priča o nekoj demokratiji. Pfff
    Otkad demokratija podrazumijeva da svako dobija ono što želi? Koristiš riječ pravo u zanimljivome kontekstu. Ta "prava" većine su sporna i nevažna. Ako većina nešto želi, ona svoju volju može izrazit. Zna se kako. Sve drugo je prazna priča.


    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    E tu se Peko ne slažemo. Upravo je uvođenje crnogorskog sa dodatnim slovima i novim pravopisom pokazatelj da smo mi dva različita naroda. Dva naroda koja govore različitim jezicima, imaju različitu kulturu, običaje, tradiciju... a koji sticajem okolnosti dijele isti prostor. Insistirali ste na toj različitosti, a sad malo-pomalo oćete nas da naćerate da budemo ono što nismo.
    Jesu li Srbi prije Vukove reforme i Srbi poslije Vukove reforme dva različita naroda?


    Quote Originally Posted by zaslap View Post
    Ja ne mogu a da se ne zapitam jel se zajebavate vi? Crnogorci na sve moguce nacine su nas ubjedjivali da je njihov jezik drugaciji od srpskog te stoga moraju da uvedu crnogorski u skole, i sad kad su ga uveli, jos vise zapeli kako je crnogorski i srpski jedan te isti jezik... pa jebete li vi ovaj narod namjerno ili cisto iz zajebancije???
    "The distinction between "languages" and "dialects" is usually made more on social and political grounds than on purely linguistic ones. For example, different varieties of Chinese are popularly regarded as "dialects," though their speakers cannot understand each other, but speakers of Swedish and Norwegian, which are regarded as separate "languages," generally understand each other."
    ~Linguistic Society of America

    U Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj, Crnoj Gori i Srbiji postoje četiri uzajamno razumljiva jezika ili četiri varijante jednoga jezika. Svejedno. Crnogorska varijanta je, barem na papiru, službeni jezik države i ne vidim što je problem. Analogno važi u ostale tri države.


    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Ja ne znam Majo jesi li bila u Crnoj Gori prethodnih godina i jesi li bila svjedok insistiranja na različitosti crnogorskog jezika.
    Insistiranja na različitosti? Različit je koliko je različit.


    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    ocigledno mnogima nije jasno da ovdje nije rijec o nekom narodu, drzavi, susjedu.. nego o GRADJANIMA! Ili stvarno mislite da su tih preko 40% sto pricaju srpski SVI do poslednjeg Srbi?! Ne, gospodo.. ovdje je rijec o GRADJANIMA, razlicite nacionalne, vjerske, pa i klasne pripadnosti. Ljudi koji su svjesni cinjenice da svi govorimo istim jezikom, koji smo svi ucili u skolama i koji ne zele da jezik kojim govori vecina u CG ne bude ravnopravan novonastalom crnogorskom okicenim nekim novim slovima..

    p.s. Zbilja, to sam htio i prije da pitam.. Kad u skoli djeca budu ucili to slovo Zj (***** li ga, ne znam kako da ga napisem), pa bude se ucila rijec koja pocinje tim slovom i bude taj nadimak ministra nam presvijetle kulture Z(j)aga.. i neki ucenik bude pitao uciteljicu da mu kaze jos neke rijeci koje pocinju tim slovom.. sta ce mu reci? Znam, ovo je preslikana scena kad je onaj lik iz "Bez granica" razglavio Micunovica, ali ce se itekako cesto desavati u skolama i praviti sprdnja na taj racun....
    2060 će ljudi pričat "Mi smo svi učili crnogorski". Nije novonastali nеgo vaskrsli. Ako hoćete da su ravnopravni, taj jezik "kojim svi govorimo" treba tlačit stotinu godina, pa onda ovu priču pričat. Koliko znaš našijeh riječi koje počinju slovom Dž?

Page 4 of 41 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 184
    Last Post: 31-03-11, 19:48
  2. uticaj srpskih masona u SPC
    By nikola_mne in forum Religija i filozofija
    Replies: 11
    Last Post: 17-03-11, 19:56
  3. Replies: 9
    Last Post: 28-10-09, 14:24
  4. Hoce li vladajuca koalicija pristati na 55% od izaslih?
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 17-03-06, 08:11
  5. Ultimatum
    By Chogo in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 27-01-05, 18:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •