View Poll Results: Komunizam?

Voters
44. You may not vote on this poll
  • DA

    19 43.18%
  • NE

    25 56.82%
Page 1 of 5 12345 LastLast
Results 1 to 25 of 122

Thread: Povratak komunizma kao riješenje?

  1. #1
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    278
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Povratak komunizma kao riješenje?

    Komunizam kao politički sistem smo oprobali. Izašli smo iz II svjetskog rata, devastirani, sa velikom žrtvom. Za relativno kratko vrijeme, država je krenula naprijed, ostvarivana su kapitalna dijela ogromni koraci u svim segmentima društva.

    Nadišle su se svaki vid podijela, postojala je relativno jaka industrija, ukratko funkcionisalo je i to veoma dobro.

    Da li je moguće i da li bi bilo isto da se povrati stari režim?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Josh da Ameri hoce opet pocet' sa Trumanovim jajima i tot milijardi pomoci za NJET.. Iha...
    Zaladice preksjutra, 10C manje no danas...

    Hvala Lepo

  3. #3
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  4. #4
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Kingdom of Montenegro ;)
    Posts
    6,850
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja realno mislim da artemis fowl nema ni 15 godina, po njegovim postovima
    Crazy isn't being broken or swallowing a dark secret. It's you or me amplified.


    Katjon vazda :)

  5. #5
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Apsolventima kao zavrsni politicki zadatak na CG Univerzitetima... Pesmica J.J.Z.

    Pacja skola

    "Jeste l' culi, kumo,
    Verujte, bez sale -
    Otvara se skola
    Za pacice male.

    Tako je i bilo,
    Verujte, bez sale -
    Otvorila se skola
    Za pacice male.

    Svi pacici dosli,
    Na skamijam' stoje;
    Stari patak metno
    Naocare svoje.

    Sve ih je upiso
    U katalog, male,
    Pa ih je prozivo -
    Verujte, bez sale.

    Pa se onda seto
    S ozbiljnoscu krutom;
    Ucio ih, ucio
    I knjigom i prutom.

    Ucio ih, ucio
    Od srede do petka,
    Al' se nisu odmakli
    Dalje od pocetka.

    Nije bilo uspeha
    Uciteljskom trudu,
    Cela muka njegova
    Ostade zaludu.

    Nista vise ne nauci
    Pacurlija ta,
    Nego sto je i pre znala:
    Kva, kva, kva, kva, kva!

    Hvala Lepo

  6. #6
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Kapitalizam i demokratija su najbolji sistemi koje je covjecanstvo stvorilo, to sto ih zloupotrebljavamo druga je stvar.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Socijalizam je bio najbolji sistem što je neko stvorio, to što su ga zloupotrijebili je druga stvar.

  8. #8
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Nesto ce se mijenjati definitivno to pokazuje i ova kriza, koju sigurno nijesu izavale drzave socijalistickog ili komunistickog uredjenja, vec naprotiv drzave demokratskog i kapitalistickog uredjenja. Kako Mojsije rece zloupotreba kapitalizma i demokratije, ja bih dodao moguce i evolucija istih, vode izgleda prema robovlasnickom uredjenju.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Samo što će malo bit maskirano. Neće se nosit lanci no čipovi i zvanično ćemo imat prava sa kojim svaku buržuj može da obriše pozadinu.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kao prvo pogrešna anketa. SFRJ nije bila komunistička zemlja. šćaše biti ali to nije dostigla pa tako niko od nas ne zna kako je to. osim proz maštu.
    kapitalizmu ne treba demokratija.
    demokratiji treba trgovina, ne kapitalizam, koja postoji i postojaće i kad kapitalizam bude teke tema sa prašnjavog e-papira.
    Kina to fino dokaza svima. bez demokratije kapitalizam takođe može biti uspješan.
    promjena će biti... samo da ne bude opet revolucionara na vlasti. od njih su gori samo oni koje su poklali.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    prijepodne u sutomore,pijem kafu,a uvece u kafanu
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cega rjesenje?ja ne vjerujem o cemu neki ljudi odje razmisljju aaaaaaa
    pa dok vam je bio komunizam i socijalizam isli su vam ocevi ili djedovi da krampaju po citav dan za dzabe,a uvece ste jeli krtole i luka.najbolje prevozno sredstvo vam je bio konj ili magare kako je ko ima.i onda dolazite da odje da mi prosipate price o vracanju na to.ne valja vam ovo danas kad svaka kuca ima po dva auta kad vam je sve ispred nosa.najveci dio ljudi zivi ka bubreg u loju i umjesto da uzivaju oni mi dolaze da se zale kako im ne valja no im je dobro bilo za vrijeme tita :mad:

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,092
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Moj otac je u tom sistemu kuću od 100 kvadrata sagradio, ima je para i za odmore i za trošenje. Sve nove stvari u kuću ubačio itd. Od radničke plate njegove i majkine. E aj ti sad mudonja moj napravi i opremi ovu kuću od 2 prosječne plate za neke 3 godine.

  13. #13
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bohemia View Post
    cega rjesenje?ja ne vjerujem o cemu neki ljudi odje razmisljju aaaaaaa
    pa dok vam je bio komunizam i socijalizam isli su vam ocevi ili djedovi da krampaju po citav dan za dzabe,a uvece ste jeli krtole i luka.najbolje prevozno sredstvo vam je bio konj ili magare kako je ko ima.i onda dolazite da odje da mi prosipate price o vracanju na to.ne valja vam ovo danas kad svaka kuca ima po dva auta kad vam je sve ispred nosa.najveci dio ljudi zivi ka bubreg u loju i umjesto da uzivaju oni mi dolaze da se zale kako im ne valja no im je dobro bilo za vrijeme tita :mad:
    e kuku tebi sto pricas, sram te bilo.
    Da oni nisu "dzabe" kopali ti bi sad ovuda samo i magaretom mogao proc, jedne ulice, zgrade trotoara ne bi imao.

  14. #14
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    prijepodne u sutomore,pijem kafu,a uvece u kafanu
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to je tvoj primjer.a recimo mi smo zivjeli ka podstanari do unazad 5 godina,a danas zivim u kuci od 150 kvadrata.imamo 2 auta i jos dosta nekih stvari koje mi mozda i nijesu toliko potrebne.ja ne znam kako ovome narode odje nije muka od jadikovanja.80% ljudi se zali kako mu nevalja kako se lose zivi,a ja ih samo pitam neka vide kako su njihovi djedovi zivjeli.zivjeli su po brda i cuka crnogorskih,nijesu znali za auto ili televizor,ali zato kazu da su dobro zivjeli.o tome da su po citav dan segecili necu ni da pricam.danas mu je sve pod nos ima sve uslove za dobar zivot pa opet mu ne valja.e zemljo otvori se...

  15. #15
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Kako ti nesto nijesi dobro..Ako je tebi sad fino ja evo u mojoj okolini imam jedno 80 od sto poznanika ,prijatelja ili ti rodjaka koji su u kreditima do guse ili nezaposljeni.Iz razloga sto je odje demokratija( ali ovo je trt demokratija) koja se pokaki u njih.I svi oni ce reci da im je bolje bilo jer i jeste bilo bolje ,zavrsis srednju skolu zanat ili faks i odmah imas posao u neku od drzavnih firmi.A danas imas kurton obicni kad zavrsis sem ako nisi clan partije ili izvikani crnogorac(ima i izuzetaka ne globalizujem stvar).Druze ovo je goli uzas milo mi je sto ti imas ali osvrni se malo oko sebe..

  16. #16
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Bohemia View Post
    to je tvoj primjer.a recimo mi smo zivjeli ka podstanari do unazad 5 godina,a danas zivim u kuci od 150 kvadrata.imamo 2 auta i jos dosta nekih stvari koje mi mozda i nijesu toliko potrebne.ja ne znam kako ovome narode odje nije muka od jadikovanja.80% ljudi se zali kako mu nevalja kako se lose zivi,a ja ih samo pitam neka vide kako su njihovi djedovi zivjeli.zivjeli su po brda i cuka crnogorskih,nijesu znali za auto ili televizor,ali zato kazu da su dobro zivjeli.o tome da su po citav dan segecili necu ni da pricam.danas mu je sve pod nos ima sve uslove za dobar zivot pa opet mu ne valja.e zemljo otvori se...
    Mozda jer ih u to doba nije bilo kod nas, a?
    Ne nego nisu znali za satelitsku antenu.....
    Ne zalim se ja, ali samo treba postovat te koji su sve ovo izgradili da bi tebi bilo pod nos

  17. #17
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Rjesenje nije da se ide nazad, nego da se ide naprijed. Za sad nemamo nista bolje od demokratije, koju, opet kazem, jako zloupotrebljavamo. Mogli bi je makar modifikovati i koristiti njene vrline za boljitak.

    Bolje pitanje je, zasto mocni ljudi sirom svijeta zloupotrebom demokratije, guraju svijet u vece krize i siromastvo? Zasto te lose osobine pohlepe i samozivosti nadjacavaju one kvalitetne u nama i cjelokupan svijet vode u propast?

  18. #18
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    prijepodne u sutomore,pijem kafu,a uvece u kafanu
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    vide bate odje su takvi ljudi da im nista ne valja.reci tim tvojima sto nemaju posla neka odu malo ljeti do primorja pa neka vide imali posla.neka odu do plantaza pa neka vide ima li posla.prica mi coek koji je sef jedne agencije za zastitu imovine odje u nk da su primali 40 radnika sad pocetkom mjeseca.i ladno kaze ljudi dodju,budu na posa jedan dan i napustaju.citav posa im je da bleje u portirnici 12 sati dnevno.znaci samo sedi i dobijas mjesecno 280 eura.i nevalja im a 99% njih imaju od skole osnovne ili srednju,ali coce nece gospoda da rade.a svako ko ima dobar fakultet zavrsen moze momentalno naci posa no druga je stvar kad cekaju kuci da ih neko zovne...
    mozda se ranije mogao odma naci posa,ali bate taj sistem nije moga biti odrziv.kolika je samo bila zaduzenost jugoslavije u to vrijeme...

  19. #19
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bohemia View Post
    vide bate odje su takvi ljudi da im nista ne valja.reci tim tvojima sto nemaju posla neka odu malo ljeti do primorja pa neka vide imali posla.neka odu do plantaza pa neka vide ima li posla.prica mi coek koji je sef jedne agencije za zastitu imovine odje u nk da su primali 40 radnika sad pocetkom mjeseca.i ladno kaze ljudi dodju,budu na posa jedan dan i napustaju.citav posa im je da bleje u portirnici 12 sati dnevno.znaci samo sedi i dobijas mjesecno 280 eura.i nevalja im a 99% njih imaju od skole osnovne ili srednju,ali coce nece gospoda da rade.a svako ko ima dobar fakultet zavrsen moze momentalno naci posa no druga je stvar kad cekaju kuci da ih neko zovne...
    mozda se ranije mogao odma naci posa,ali bate taj sistem nije moga biti odrziv.kolika je samo bila zaduzenost jugoslavije u to vrijeme...
    Ne mlati.

  20. #20
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    prijepodne u sutomore,pijem kafu,a uvece u kafanu
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Mozda jer ih u to doba nije bilo kod nas, a?
    Ne nego nisu znali za satelitsku antenu.....
    Ne zalim se ja, ali samo treba postovat te koji su sve ovo izgradili da bi tebi bilo pod nos
    pustujem ja bate kako da ne postujem kad su i moji isto tako gradili ka i ostali.no mi samo nije jasno kako mogu reci da se ranije bolje zivjelo.aj ti mi danas nadji narod da gradi autoput bar-boljara za dzabe,oces moj k... da im das tu ideju odma bi ti rekli da avetan

  21. #21
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Un lugar en el mundo
    Posts
    4,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bohemia View Post
    a svako ko ima dobar fakultet zavrsen moze momentalno naci posa no druga je stvar kad cekaju kuci da ih neko zovne...
    Jes, zato ljudi sa fakultetom citav zivot provedu na Birou, a neki debil sa jedva zavrsenom osnovnom i vandredno zavrsenom srednjom, koji ne zna sastavit dvije prosto prosirene recenice radi i prima veliku plati.

  22. #22
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ne mlati.
    kratko jasno

  23. #23
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Ne mogu s esa tobom raspravljat jer mi je pun vise nekih takvih tipova kao ti,sto od sto ti majka i tat daju dzeparac i nikad nisi nista u zivot radio pa prdnjavis ovuda..Druze vidji od septembra 2010 do prije mjesec i po sam bio na zavod i kako to da me niko nije zvao iz zavoda da idem da radim na primorje ili u plantaze ???Svi pricaju ima posla po televiziji po vas bijeli dan se zale kako nece ljudi da rade no sa strane dovode evo ja sam htio i kako za mene nema objasni to?Imam 23 godine skoro radio sam najmanje 10 poslova i svaki je bio obicno ****** ali se zalio nisam nikad a znas li kako sam se zaposljavao sve preko nekakve vze..Jebes ti zemlju dje moras da se skubes vezu da se ufatis za posao od 250 eura..Ne daj bozze da nekad krenem nesto jace da trazim..

  24. #24
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    prijepodne u sutomore,pijem kafu,a uvece u kafanu
    Posts
    227
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by my name is ... View Post
    Jes, zato ljudi sa fakultetom citav zivot provedu na Birou, a neki debil sa jedva zavrsenom osnovnom i vandredno zavrsenom srednjom, koji ne zna sastavit dvije prosto prosirene recenice radi i prima veliku plati.
    kojim to fakultetom.jes kad zavrse nakve sociologije,zologije ***** palac.zavrsi ti pravo,ekonomski,elektro fakultet kako treba pa ces vidjet kako ima posla.odje u niksic daka davidovic je mjesecima trazio mladog inzinjera da radi za njega pa ga nije moga nac jer su gotovi svi sto nesto znaju zaposleni a mucenike sto su preko veze zavrsavali sigurno nece zaposlavat

  25. #25
    Join Date
    May 2011
    Location
    Flashback, Déjŕ Vu
    Posts
    2,246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bohemia View Post
    vide bate ...
    :lolblue:

    taman pomislih dobar topic...

Page 1 of 5 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Povratak na Mjesec i ostala istraživanja vezana za Mjesec
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 43
    Last Post: 29-12-15, 10:40
  2. 60 godina kineskog komunizma
    By simm in forum Politika generalno
    Replies: 1
    Last Post: 30-08-09, 13:52
  3. Riješenje (poništavanje) jednog od Marfijevih zakona
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 1
    Last Post: 14-10-06, 10:59
  4. Iskljucivost Komunizma
    By Njegus in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 17-07-04, 05:25
  5. povratak pobjednika
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 61
    Last Post: 17-04-04, 17:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •